Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) kano válasza Lala6 (#1700) üzenetére


kano
nagyúr

Nagy viharban a német 90cm-es alu tükröm sem segít. De az már tényleg nagy vihar.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1702) Kiskutya válasza kano (#1701) üzenetére


Kiskutya
veterán

hat ma nyiregyen nagy vihar volt es le is mardatam az f1 vegerol rendesen:(

hmm...

(#1703) mogyesz válasza Kiskutya (#1702) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Látod, Én pont ezen kiesési lehetőségek - vihar - miatt meghagytam a ''sima'' antennát. Jött a jégeső, elment a digi, csak átkapcsoltam a ''földi'' vételre, és végignéztem.

Egyébként olyan nagy volt a vihar, hogy a mobilokon nem volt térerő! Vagy ha volt is, max 1 egység, amivel telefonálni nem lehetett...

(#1704) VRT válasza digii (#1650) üzenetére


VRT
csendes tag

Na húzzál el abba a rohambrigádos, jó édes.......!!!
Te biztos annak a másik majom CS.F.& CS.B (apja és fia...) álltal vezetett cégnek tákolsz!!
:((( :((( :(((

(#1705) Kiskutya válasza mogyesz (#1703) üzenetére


Kiskutya
veterán

ja nem rossz megoldas a gaz az hogy 1 atlagos napon nem erdekelne mert nem nagyon tvzek de pont az f1 alatt aaaaaaaaaaaaa :(

hmm...

(#1706) mogyesz válasza Kiskutya (#1705) üzenetére


mogyesz
aktív tag

:)

1éb esetben engem sem nagyon zavar :)

Ez a vésztartalék F1 esetére :)

(#1707) Kiskutya


Kiskutya
veterán

hat bazze nemtom jol tettem e hogy kabelrol muholdasra valtottam mostansag rengeteg vihar van felenk es megint nincs tv:( tudom hogy errol a digi nem tehet de ha mar a 2 dolgot hasonlitjuk ossze akkor kabelen ennyi kimaradas nem volt az utobbi 10evben:)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

hmm...

(#1708) Lala6 válasza VRT (#1704) üzenetére


Lala6
őstag

Ezt miért nem lehet privátban elintézni? Legalább off-ba tetted volna. Gratulálok!

(#1709) Lala6


Lala6
őstag

Egyszerűen nem tudom az antennát tökéletesen beállítani.
A jel szint és a minőség csak 75% ( amásik beltérin még gyengébb(hosszabb a kábel)). Jön egy kis eső és már nincs digi. Tegnap állítgattam, vagy 2 órán keresztül, de sajnos semmi változás, a Thor bezzeg majdnem 100%-on jön. A motrot is levettem már, ugysem használtam.

Ma hozok egy 90-es antennát és megpróbálom azzal, hátha jobb lesz.

Jah, amúgy eladó a forgató motor, ha kell valakinek. :)

(#1710) kano válasza Lala6 (#1709) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is itt a viharok között a jelszint 85% de a minőség 63-75%-ig. Lehet, hogy a nagy szél elállította az antennámat?
Természetesen vihar alatt nekem is elmegy, de amint elhúz a nagy szél és csak az eső esik már nézhető is. :R

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1711) kano válasza Kiskutya (#1707) üzenetére


kano
nagyúr

Olyan izgalmas volt egyébként is a F1, hogy 2x elaludtam rajta. Sikerült nekik érdemleges előzés nélkül lehozni a futamot.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1712) Kiskutya válasza kano (#1711) üzenetére


Kiskutya
veterán

ebben igazad van ameddig lattam az se volt nagy szam:)

hmm...

(#1713) Oliverda válasza Kiskutya (#1702) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem vesztettél sokat. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1714) raczandris válasza Lala6 (#1709) üzenetére


raczandris
tag

Sziasztok
Amikor a HYUNDAJ jel erőség kijelzője 80 % -ot mutat az még nem jelenti azt hogy teljesen jó a beállitás , mivel ennél az értéknél lehatárol a beltéri . Ha nagyobb pl: 110 cm -es antennát használtok akkor sem mutat többet .
Tehát erősen ajánlott a nagyobb tükör 90 cm-es vagy 110 cm -es.
60 cm-es tükörrel 75 % jel erőt lehetett mérni esőben ,de ez nem valós érték volt .
Sokan mondják a diginél ,hogy felesleges a nagyobb tükör ,de ezt cáfolja a tapasztalat esős , borús időben . Abból még nem volt baj csak előny ha nagyobb tükröt ajánlanak a szerelők .
Igaz plussz költség ,de akik lecserélték mind azt mondták ,hogy megérte .

[link]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1715) Lala6 válasza raczandris (#1714) üzenetére


Lala6
őstag

Tegnap fel is tettem az új tükröt.
Két Humax II beltérim van és jelentősen javult a jel/minőség (80/90%). Várom az első vihart. :)

Végülis 90cm-es tükröt vettem, összen 3600-Ft-ba került. Sokkal könnyebb beállítani, mint a digi-s tükröt. Kb. 10 perc alatt betudtam állítani, jobb a tükör rögzítése.

(#1716) raczandris válasza Lala6 (#1715) üzenetére


raczandris
tag

A HUMAXON a 80 /90 érték nagyon jó .
Ez is bizonyitja ,hogy a digis tükör ennyivel gyengébb.
A 90 es jó tükör ( nem kell drága ) megbízhatóbb vételt biztosít .
LALA6 erre a példa .Ugye megérte a beruházást ?

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1717) Lala6 válasza raczandris (#1716) üzenetére


Lala6
őstag

Így elsőre mindenképp megérte, majd esőbe meglátjuk mit hoz a kicsike :)

Amúgy valamit szerelnek a digi-nél, az rtl klub-on látható némi pozitív anomália.

(#1718) Kiskutya válasza Lala6 (#1717) üzenetére


Kiskutya
veterán

ja most hogy irtad megneztem es mintha mar nem lenne szellemkep viszont cserebe neha bepixelesedik a kep.

hmm...

(#1719) Lala6 válasza Kiskutya (#1718) üzenetére


Lala6
őstag

Lett TXT is :D

(#1720) Kiskutya válasza Lala6 (#1719) üzenetére


Kiskutya
veterán

jaja megneztem is is most

hmm...

(#1721) raczandris válasza Lala6 (#1719) üzenetére


raczandris
tag

Az új antennád meghozta a txt-et.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1722) Chip


Chip
aktív tag

Nálatok fogható a Duna Tv és VH1? Nekem azt írja ki, hogy a Csatorna nem üzemel.

(#1723) Bandus99 válasza Chip (#1722) üzenetére


Bandus99
őstag

Nalam uzemel mindketto

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1724) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok. Mifelénk mindenkinek 80 cm fölötti tányért adtak. Nem igazán tudnám besorolni, mert akárhogy is mérem 80 és 90 közötti. Ezzel és a HYUNDAY beltérivel nekem megy minden jól, a vihar elején elmegy minden kb negyed órára, amíg feljönnek a felhők. Ha már itt vannak és esik is akkor megy minden. A jelerősség változó transzponderenként de többnyire 70% fölött van mind. Nem szoktam nézegetni az ilyen paramétereket csak ha nagyon akadozik az adás, de olyan félévente egyszer van. Gondolom, nekem nem éri meg másik tányér után nézni... vagy lehet még ennél is jobb?

(#1725) Lala6 válasza v.attis (#1724) üzenetére


Lala6
őstag

80/90-es az alap digi tükör mérete, mindenkinek ilyet adnak(volt egy darabig 90-es is).
Ha nincs vele gondod, akkor nem érdemes cserélgetni.

(#1726) cigam


cigam
félisten

A honlapjukon azt írják, hogy van már hálózat TV is.
Tényleg van? AXN-ekkel mivan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1727) kano válasza cigam (#1726) üzenetére


kano
nagyúr

Már régen van! :) Az AXN-ekkel semmi haladás. :((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1728) v.attis


v.attis
őstag

Az hogy van, hogy nálam megvan a hálózat ( megjegyzem nemtudom hogyan sikerült mert közben szoftvert is frissítettem) másnál meg nem tudom behozni. Minden adatot elviszek magammal és mégsem találja meg a beltéri. A tp. megvan, csak a csatorna nincs.

(#1729) raczandris válasza v.attis (#1728) üzenetére


raczandris
tag

Hálózat tv a VERT. poláron dolgozik .!
Valószinűleg :
1-társkészüléket szeretnél beállitani mert azon nem tudod ha a főbeltéri HOR csatornán áll.
2.- Ha közös antennát használsz pl : társasházban ott csak a HOR pol. adók jönnek be .

[link]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1730) Oliverda válasza Kiskutya (#1718) üzenetére


Oliverda
félisten

Az RTL klub minősége valóban javult. Most fél év kellett ahhoz hogy valaki megigazítsa a lepkeantennát a tetőn? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1731) v.attis válasza raczandris (#1729) üzenetére


v.attis
őstag

Valóban: két beltéri van egy antennára kötve (magánház). Hogyan is kell akkor megkeresni, hogy mindkettőn bejöjjön?
A tv2 mostanában mindenkinél 'bekockásodik' néha?

(#1732) tojsz™


tojsz™
aktív tag

hi
nálam is bekötötték a digit végre :C
hyundai dual kártyás cuccal (a 2. szobába csak egy infra van)
az miért van hogy eggyes csatik 2x szerepelnek (van egy horizontálisan meg egy vertikálisan is igaz csak azóta van mióta állítgattam valamit :B ;] )
van különbség a kettő közt melyiket állítsam be :F

(#1733) dchard


dchard
veterán

Mi is most szeretnénk DigiTV-t a T-kábel 3-mas csomagja után, ezért egy ideje figyelemmel kísérem a topikot, megfogalmazódott bennem néhány kérdés:

1. Valaki korábban kérdezte, hogy mi a helyzet az AXN-nel, mire valaki írta, hogy semmi haladás.

Ez azt jelenti, hogy noha a programkínálatban szerepel, mégsem lehet fogni? Vagy a minőségével van probléma?

2. Bár ezt korábban is kérdeztem, és ugyan akkor megnyugtató választ kaptam, az utóbbi hozzászólások alapján nekem mégis sántít, hogy olyan jó lenne a képminőség.

Valaki felvilágosítana, hogy mi van ezekkel a bepixeleződésekkel?

Nálunk mind a két szobában LCD tv van, és pontosan azért váltanánk Digi-re (azon kívül, hogy a t-kábel drága), mert a digitális továbbításnak köszönhetően nincs szellemkép, meg a többi. És nem utolsó sorban nagyobb a programkínálat.

Azt már eldöntöttem, hogy 110-es tükörrel szerelem a cuccot, ha ez lesz.

Köszi a válaszokat előre is!

Dchard

[Szerkesztve]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1734) pjtr válasza raczandris (#1729) üzenetére


pjtr
aktív tag

Szia Andris!

Tökéletesen megy a beltéri!!! :R

2-3 hét múlva szükségem lenne még egy beltérire a tesómékhoz, ismét hivlak majd!!

Nagyon szépen köszönöm a korrekt hozzáállásodat :R :R :R :R


peti

(#1735) Füleske válasza dchard (#1733) üzenetére


Füleske
addikt

1.Az AXN - el semmi gond , az a dolog az AXN sci-fi ill. AXN crime csatornákra vonatkozik.
Ez 3 csatorna így összesen , melyből jelenleg az AXN nézhető a többi később bekerülhet a kínálatba.
2. A minőség relatív , és változik is , tehát ezt nem ártana előre megnézned valahol.
A digitális továbbítás nem egyenlő a minőséggel . Ez vonatkozik bármelyik szolgáltatóra. Simán lehet mosott , szellemképes ha olyan az adó , de a digitális jelnek köszönhetően lehet még kockás és színhiányos is. Pont úgy mint a divx/mpeg filmeknél.
Tehát a jelenlegi kábeltv - d lehet hogy jobb minőségű , de az is lehet hogy sokkal rosszabb.

(#1736) Rick4 válasza dchard (#1733) üzenetére


Rick4
félisten

nekem t-kábel 3 csomag után volt digim, utána 3 hét múltán digi ment, és a t-kábel vissza. azóta nincs min idegeskednem.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1737) dchard válasza Rick4 (#1736) üzenetére


dchard
veterán

Az remek, hogy a 21. században még mindig nem tudnak elfogadható minőségű szolgáltatást nyújtani. Az hagyján, hogy nagy esőben stb. elmegy a kép, de hogy még mindig megvan az évek óta ismert probléma a pixelesedéssel kapcsolatban... Ez egy vicc.

Rick4: nálad mi volt a probléma?

Nálam picit szellemképes a dolog (a t-kábeles rendező előtt az egyik agyas szerelőjük csúnyán megtörte a lépcsőházi kábel csokrot). MOst arra várok, hogy a UPC végre befejezze az itteni fejlesztést. Úgy tűnik azzal járnék a legjobban...

Azért továbbra is várom felhasználói oldalról, hogy ki mennyire van megelégedve az általános minőséggel (tehát nem a vihar közbenivel).

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1738) tojsz™


tojsz™
aktív tag

most akkor esőben ne nézzek tv-t :F
pont akkor lenne rá szükségem
ez mindíg így lesz?
egy kis eső meg mennydörgés és kész (a vihartól ez messze van)
se kép se hang pedig 90-es a tányérom

ha nincs eső nekem tök jó szokott lenni a kép is meg a hang is

na de mostanában gyakran lesz eső :W :W :W
beszarás



[Szerkesztve]

(#1739) hoby36


hoby36
senior tag

Most nálunk vihar van.Negyed órája nincs adás.Remek. :O

A logikában semmi sem véletlen!

(#1740) kicsitomi88 válasza dchard (#1737) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Általános minőség: Ha nem nézed egy hétig(értsd nem kapcsolod be akkor központbol szolgaltatat kikapcs) hazajossz felhivod és 24 óra mulva van adas. UPC Directtel viszont semmi gond, nagyon faja.

90 87.5 87.8 87.5

(#1741) Lala6 válasza kicsitomi88 (#1740) üzenetére


Lala6
őstag

24 óra mulva

azaz 2 perc múlva...

(#1742) Lala6 válasza tojsz™ (#1738) üzenetére


Lala6
őstag

A felhőkön nem jön át a hullám. Ez minden műholdas szolgáltatásnál így van, sőt a kábelnél is azokon a csatornákon, amit holdról vesznek(nekik pedig nem 90-es tükör van).

(#1743) kicsitomi88 válasza Lala6 (#1741) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Akkor hazudok biztos, így jobb? Szívott vele nagymamam eleget a szomszedba mi meg itt a UPCvel faszasan elvagyunk. Mit kepzel az a tetves digitv h ha en nem nezem akkor kikapcsolja?

90 87.5 87.8 87.5

(#1744) csibor válasza kicsitomi88 (#1743) üzenetére


csibor
őstag

Szerződésben van ilyen pont,ha jól emlékszem.

(#1745) tojsz™ válasza Lala6 (#1742) üzenetére


tojsz™
aktív tag

akkor a JÚPÍSZÍ is szarakodik viharban? :F
remélem... :U

(#1746) Lala6 válasza kicsitomi88 (#1743) üzenetére


Lala6
őstag

Nekem kettőből kétszer azonnal aktiválták a kártyát. Azt mondják a digi-sek, hogy biztonsági okokból van erre szükség.

(#1747) Lala6 válasza tojsz™ (#1745) üzenetére


Lala6
őstag

(#1748) dchard


dchard
veterán

Köszönöm az észrevételt, de én elsősorban továbbra is a képi és hangminőséggel kapcsolatos véleményekre, észrevételekre, fenntartásokra vagyok kíváncsi.

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1749) Oliverda válasza tojsz™ (#1745) üzenetére


Oliverda
félisten

A UPC az Astra műholdról jön, a Digi meg a Intelsat-ról. Az Astra erősebb, pontosabban azt hiszem hogy földrajzilag előnyösebb a helyzetünk a hozzá. Amúgy múltkor a mega viharban még az Astra is hülyült, tehát.... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1750) Nimrod válasza tojsz™ (#1745) üzenetére


Nimrod
addikt

Igen, viharban az összes digitális (jujpiszi és digi is) lehalhat. Megoldás lehet (ha igazán vastag felhőkbe botlik a jel akkor nincs mit tenni) a nagyobb parabolatükör, esetleg egy beltéri cseréje valami komolyabbra (Strong vagy DreamBox).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.