Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Rival válasza Hegyirabló (#548) üzenetére


Rival
aktív tag

Semmi kötekedés: ha már jön egy csatorna akár 20%-kal, és adják mellette a teletextet is, akkor megy. Ha nem, akkor 150%-os jelnél sem fog... :) Tehát jelerősítővel sem (hűen a szövegkörnyezethez ;) ).

Most az a helyzet, hogy tényleg csak az m1-en megy, és a román csatornákon sincs txt.
No TXT, No EPG, No Problem... :))

Persze, csak közlés stílusa és közlés stílusa közt is van különbség!

Ez is igaz...

[Szerkesztve]

(#552) Hegyirabló válasza Andie (#549) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Itt:

[link]

és itt:

[link] :)

Aquila non captat muscas.

(#553) Hegyirabló válasza Rival (#551) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Persze, csak közlés stílusa és közlés stílusa közt is van különbség! ;)

Aquila non captat muscas.

(#554) Rival válasza jocy66 (#550) üzenetére


Rival
aktív tag

Hunyadin 70 centis tükörrel 12643-as transzponder (pl. RTL Klub): erősség 80%, minőség 83-87%.

(#555) Rival válasza Andie (#549) üzenetére


Rival
aktív tag

Részletes TV műsor:

port.hu - [link]
port.ro - [link]

Ja... most látom, hogy +előztek... :)

[Szerkesztve]

(#556) Andie


Andie
őstag

:R Köszönöm, köszönöm! :R
Nézegetem a portot.

Ja, nálam minden adó kint van az utolsó csikban mind a kék, mind a lila sávnál. Néha mozog, néha erösebb (90% körül), néha leesik 80-ra, de ez alá sosem. koppkopp. Pedig ahogy rajzoltam, itt van egy bazinagy hegy szemben, és arra néz a tükör :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#557) Rick4 válasza Andie (#556) üzenetére


Rick4
félisten

a tükröd így veszi a jelet a műholdról,[link] tehát a tükör állása megtévesztő lehet, a hegy nincs neki útban...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#558) jocy66


jocy66
csendes tag

Hoppá hoppá megvan a baj forrása és el is hárítottam mostmár 98%!
kiderült a gyerkőcök fociztak és kapott egy találatot.

(#559) Hegyirabló válasza Andie (#556) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ha jól sejtem, te ott lakol, ahol a 90-es busz jár. Majdnem én is odaköltöztem, de végül azért nem, mert nem belterület.

Aquila non captat muscas.

(#560) Andie válasza Rick4 (#557) üzenetére


Andie
őstag

Bakker?! Mostmá ezt is tudom...
Eléggé hiányosak az ismereteim ilyen téren :(

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#561) Andie válasza Hegyirabló (#559) üzenetére


Andie
őstag

Te, nem jár itt semmiféle 90es tudtommal, bár bkv-n utoljára 2 éve utaztam.
Itt lakom: [link]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#562) Rick4 válasza Andie (#560) üzenetére


Rick4
félisten

így haladsz, holnap mehetsz antennát szerelni a diginek... :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#563) Hegyirabló válasza Andie (#561) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akkor 8-as busz! Ugyanaz, csak egyik hegy, míg ahol Te laksz az völgy.

Aquila non captat muscas.

(#564) Andie válasza Hegyirabló (#563) üzenetére


Andie
őstag

De remélem erre nem jössz rabolni, vagy legalábbis a parabolámat hagyd meg! :O
u.i.: jaaaj, tudom már! a 90es a kfki-től indul, és megy le a normafa fele. Persze, igymár oké. Igen, az a hegy túloldalán van. már eccer átsétáltam, jó 2-3 km :)

Rick: :P

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#565) Rick4


Rick4
félisten

ki tudja a megoldást? a dupla digis cuccom mellé vennék egy twin fejet+ tükröt forgatóval, azt szeretném hogy az astráról, meg egy csomó holdról jöjjön még csati. hogy oldjam meg? a jelenlegi felfűzés maradjon, és a twin fejjel mindkét beltériről külön koax-szal, diseqc kapcsolóval a twin fejet kábelezzem be? jó lesz így? a mostani felfűzőssel semmi gondom nincs, tehát csak ezért nem kell twin fej..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#566) Bandus99 válasza Hegyirabló (#548) üzenetére


Bandus99
őstag

Erdekes ember lehetsz.

Meghogy kotekedek


Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#567) Lala6


Lala6
őstag

Na feltettem tegnap a twin fejet, bekábeleztem frankón. Sajnos a beállítás nem lett teljesen tökéletes, sehogysem tudtam 74/88-nál jobb értéket beállítani. Mondjuk hozzátartozik, hogy tegnap nagyon borus volt az idő(ma is). DE legalább már nem kell mennie mindkét beltérinek. :)

Érdekes ez a digi, tegnap a discovery valami nagyon idegen nyelven(szlovák) karattyolt, pedig a magyart állítottam be neki.
Valamit nagyon csinálgatnak a románok, az EPG még mindig hiányzik, csak a digi film1-2-n látható.
Csak úgy érdekesség képp egy idézet másik fórumról:

az új 10-es TP híre és szivárgott az is hogy valószínüleg a 12563 V lesz
csak hát akkor volt még rajta egy adat szolgáltatás ami nem Digis volt nos nézzük a mai tényeket:

hivatalos info a king of sat.net oldalról:
RCS Map Service Spot 3 has left 12563.00MHz, pol.V (DVB-S SID:2050)

szerintem a Digi-nek átadták a TP-t
és elképzelhető hogy az új inditás miatt nincs EPG se!

(#568) Andie válasza Lala6 (#567) üzenetére


Andie
őstag

Ez az EPG a programfüzet (guide gomb) ?

A nyelvek összevissza kavarodnak valóban. Sok csatornát találtam tegnap (legalább 3-at), amin hiába állitottam be a magyar nyelvet, ugyanúgy karattyolt tovább kisvakond nyelven. Az angol szépen hozta az angolt, meg még volt mondjuk magyar + szlovák/román, de a magyar is ugyanazon a nyelven beszélt mint a harmadik (szlovák/román).
Balkan powa! :Y

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#569) Lala6 válasza Andie (#568) üzenetére


Lala6
őstag

Igen azaz EPG: Electronic Program Guide [link]

Hát hogyis mondjam, ezért az árért én nem várok nagyon magas minőségű szolgáltatást, csak értsem amit beszélnek a magyar nyelvű csatornán.

Fapados TV rulez!

(#570) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Már eszem nics hozzá,hogy mit kellene csinálnom. A szerelő semi hívott még idáig. Kezdek bele hülyülni ebbe az egészbe.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#571) Rival válasza Rick4 (#565) üzenetére


Rival
aktív tag

Na erre én is kíváncsi vagyok, hogyan oldod meg, hogy a motor kétfelé forogjon... :) :)

(#572) Rick4 válasza Rival (#571) üzenetére


Rick4
félisten

Várjál, azért ennyire nem bonyolítom túl a dolgot, leginkább arról szólna, hogy vagy a digis műsorokat néznénk az Intelsatról, vagy német adókat az Astraról, vagy valami mást. Ha tekerni kell, remélhetőleg nem futunk bele abba, hogy ketten három műsort szeretnénk nézni. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#573) Bandus99 válasza Rick4 (#572) üzenetére


Bandus99
őstag

Mi lenne, ha nem motorral forgatnal, hanem 2 antennat szerelnel fel es a ket kabelt kozositened?
Bar a minoseg miatt en ugy gondolom a tuti megoldas a 2db antenna 2db twin fej
es 2 kozosito.

Persze ez csak akkor mukodik ha az intelsat es az astra elegendo neked. ha meg harmadik muhold is bejon akkor nem jo.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#574) mogyesz


mogyesz
aktív tag

Az alábbi közlemény a Digi TV-től származik, és minden módosítás nélkül - beleértve az esetleges helyesírási hibákat is - adjuk közre!

Uraim! T. ügyfelek!

A szerelőknek nem adatik meg az a lehetőség (egyenlőre), hogy a még alá nem írt szerződés leadása előtt elindíthatnák a kártyát. Ilyen alapon bárki bemondásra elindíthatná a kártyákat.
Ez csak úgy lehetséges ha a konkrét adatok bekerülnek a számítógépes rendszerbe és akkor is csak a forgalmazónak van hozzáférése az indításhoz a jelszó ismeretében.
Ha a rendszerbe bekerülnek az adatok akkor automatikusan indítjuk a kártyákat.
Tehát ha valaki betelefonál, hogy nem indult el a kártya...

További részletek : [link]

:D

(#575) Lala6 válasza mogyesz (#574) üzenetére


Lala6
őstag

Érdekes...
Nekem 2-ből 2 esetben aktiválták telefonon.

Részletesen:
1,
Csütörtök este írtuk meg a szerződést.
Péntek délután telefonáltam és 5 perc múlva ment.

2,
Hétfőn délelőtt hoztam el a második beltérit
Hétfőn este 8-kor telefonáltam, szintén ment 5 perc múlva.

Ez tény!

(#576) mogyesz válasza Lala6 (#575) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Neked 2-ből 2-t, mert benne voltak már a rendszeben! HA benne van, de még nem aktív, akkor telefonálásra indítják. Ezt IS leírták benne! :) :D

(#577) Rick4 válasza Bandus99 (#573) üzenetére


Rick4
félisten

van a keleti 28 fokon is hold, amin egyszer egyszer néznék műsort (BBC two: top gear, focimeccsek), tehát emiatt muszáj lenne, de kivitelezhető így is gond nélkül..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#578) Rival válasza Rick4 (#572) üzenetére


Rival
aktív tag

Csak azért mondom, mert a motoron csak egy kábel mehet keresztül... úgyhogy szerintem akkor jársz a legjobban, ha sorba kötöd a beltériket, és elég egy szimpla fej. Persze mindkét beltéri kell támogassa a DiSEqC-t...

Vagy pedig marad a kétfejes megoldás motor nélkül, csak nem tudom, hogy ekkora szöget be tudsz-e fogni egy tányérral... gondolom igen... beállítva a két műhold közötti szög feléhez... mondjuk nem állítottam be két fejet egy tányérhoz, de így csinálnám... :)

Na mindegy... ha most nekünk szükségünk lenne egy másik beltérire, sorba kötném...

[Szerkesztve]

(#579) Rick4 válasza Rival (#578) üzenetére


Rick4
félisten

mondjuk, ebben van valami. azt nem tudom, ha az egyik beltérin olyan adór akapcsolok, ami másik holdon van, és eltekeri a tükröt oda, mi van, ha megint visszakapcsolok pl a tv2re, akkor simán visszatekeri...akkor csak az egyik beltéri lesz forgatós és kész...nem gond, de egy legalább legyen..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#580) gvass


gvass
tag

Frissítettem az 1.06-os szoftverre a Hunyadi barátomat.
Nekem nagyon bevállt, szerintem gyorsabb lett, és élesebb a képe is.
A PPV funkció is jónak tünik, már nagyon várom mikor lesz nálunk is elérhető.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#581) Rick4 válasza gvass (#580) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem a képélesség nem szoftver függvénye, legalábbis nem ezé a szofté, de a lényeg, hogy Te így érzed... :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#582) gvass válasza Rick4 (#581) üzenetére


gvass
tag

Szerinted nem ezé a szofté, nekem meg élesebbek a betűk kontúrjai a menűben, a fríssítés óta.
Had kérdezzem meg, melyik szoft a felelős ezen kívűl a Hunyadi működéséért?

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#583) Rival válasza Rick4 (#581) üzenetére


Rival
aktív tag

IMHO a videó dekódolásban elég nagy szerepet játszik a szoftver... :) Történt ugyanis, hogy annak idején sok-sok verzióval ezelőtt (Hyundai) a frissítés előtt a TV2 jól működött, míg frissítés után fehéren villódzott. Következő verzióval tűnt el ez a jelenség. Talán még valaki emlékszik rá. A másik pedig az, hogy nekem ezzel az 1.25-ös firmware-rel a Hotbird-es Pentagon Channel (ami szerintem NTSC-ben jön) teljesen jól működik (azaz mondjuk úgy, nézhető), míg az előző szoftverrel keményen akadozott a kép (nem tudott mit kezdeni a 30 frame/sec-mal). Úgyhogy nem mindegy ez a szoftver dolog...

(#584) Rick4 válasza gvass (#582) üzenetére


Rick4
félisten

várjál, én egy dologról beszéltem, képélességről. azért szerintem egy darab videoprocesszor felelős, semmi más..hogy akad a kép vagy nem, az persze más kérdés..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#585) gvass válasza Rick4 (#584) üzenetére


gvass
tag

OFF
Szerinted...
Hagyjuk az egészet, ez nem igazán a fórum témája...
Szerintem jobb az új szofttól a kép, szerinted meg nem.
Tényleg neked is Hunyadi van?
ON

[Szerkesztve]

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#586) Rick4 válasza gvass (#585) üzenetére


Rick4
félisten

ja, 2db is. most, hogy letöltöttem az új szoftvert, mintha nekem is jobb lenne a kép... :D egyébként elvileg nem változhat a vezérlőszofttól, ez más miatt olyan, amilyen, a szoft sem ezt a rész vezérli. sok bajom nincs a kis géppel, csak ha 2x kattintok a menüben egy csatira, hogy nézném, miért gondolkodik, meg menti a változtatásokat... :(

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#587) gvass válasza Rick4 (#586) üzenetére


gvass
tag

OFF
A videókártyák képe sem változik a vezérlőszofttól?
Itt nincs külön driver, mindenért ez felel.
A verziószám sem egyesével változik, nagyon sok olyan dolgot változtatnak amit a kezelőfelületen nem fogsz látni.
ON

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#588) Rick4 válasza gvass (#587) üzenetére


Rick4
félisten

persze, hogy nem változik.....az más kérdés, hogy ha valamit optimalizálnak, kell hozzá driver, de ha el nem felejted, dosban, és a bootnál is látsz képet, de ez nem ebbe a topicba való. ha azt gondolod valamiről, hogy úgy van, ahogy gondolod, keress utána a neten, és gyere vissza egy linkkel.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#589) Andie


Andie
őstag

Nos elhelyeztem végsö helyén a parabolát, az erkély sarkába, a szomszédé mellé. Annyira csúnyán néztek fel az udvarról, mikor az erkély kellős közepén lógott ki 45 centire a tányér, hogy nem mertem otthagyni :D
A kábelt szépen körbevezettem az erkély fala mellett, odaszögezgettem az ajtókerethez, befúrtam az ablakkereten át, az akvárium mögött a beltériig.
Aztán 1 órát szórakoztam a beállitással megint, de sikerült 90/90 körüli értékeket belönöm. Fej elforditva 3 mm-t nyugatra, minden pöpec.
Egyébként rémes, hogy nincs valami támpont, hogy mikor jó a vizszintes elforgatás és a függöleges. Mikor belöttem vizszintesen, kb a legerősebb jelre, (70%), akkor elkezdtem függölegesen pöcögtetni, de akkor hiába húztam meg amazt, mégis kicsit elment balra, aztán kezdhettem az egészet elölről :)
(persze mindezt úgy, hogy a hálószoba ablakon keresztül néztem be, az ajtót levettem, hogy belássak a nappaliba, a tv-re :D )

NADE! Ami a legfontosabb! Egy nagyon érdekes és sztem mások számára is hasznos dologra jöttem rá (bevallom, a társfórum segitségével).
Az volt a bajom tegnap, hogy egy csomó adó (de sztem mind) kilógott baloldalt a képből. Az RTLklub logója pont a kép bal élén volt, alul ha kiirták ki nyilatkozik éppen, akkor az első betü nemláccott. )rbán Viktor pl. (az O fele kilógott a képből)
A FILM+ csatorna F betüje abszolute nem láccott (ez amúgy is a kép bal élén kezdödik asszem)
És nem mellesleg, a kép fehérebb, kontraszttalanabb, életlenebb, homályosabb volt, mint a vacak, ''levegőből'' fogott antennás adóknál. Ez kicsit félelmetes is volt.
Node olvastam ma egy tippet, hogy a Képbeállitásoknál át kell állitani RGB-röl CVBS-re! És láss csodát!! Beugrott a kép középre (már a menün láccott), semmi nem lóg ki semerre, és ráadásul éles, életteli, kontrasztos és penge lett a kép! Mint egy 72 centis tft monitoron! (rendes crt TV-m van, csak sony, brutál éles képpel)
Ezt már szeretem, ezt a képminöséget szoktam meg. Csodaszép mostmár.

Egyedül egy nagyon halvány szellemkép úszik jobbról balra, valami számoknak nézem, hatalmas 0-ák, vagy ilyesmi. De csak állóképnél látszik, ottis bizonyos szineknél (pl fehér háttérkép). Élö müsornál nem vehetö észre. Ez mitöl lehet?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#590) Bandus99 válasza Andie (#589) üzenetére


Bandus99
őstag

:DD
Az a digitalis adas rosszul kodol a belterid, es latod a 0-kat es az 1-ket.
:DD

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#591) Lala6


Lala6
őstag

Megint van EPG.

(#592) Locutus


Locutus
veterán

Hyundainak hol tudom megnézni a szoftver verzióját? És érdemes frissíteni a menüben, vagy rizikós esetleg?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#593) Al Brandy válasza Andie (#589) üzenetére


Al Brandy
tag

Egyedül egy nagyon halvány szellemkép úszik jobbról balra...

Ezt nekem is eljátszotta, de kihúztam az analóg antennát a TV-ből,és megszűnt a ''háttérkép''. :) A másik két nem Digis beltérimnél szintén ez volt a helyzet, tehát nem a beltéri hibája.
Ezeknek az olcsó SCART kábeleknek nem valami jó az árnyékolása.



[Szerkesztve]

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#594) Andie válasza Al Brandy (#593) üzenetére


Andie
őstag

Nebasssz! Ezt este kipróbálom! Köszi szép!!

Lala: komoly??? Remélem kibirja estig, mer már nagyon szeretnék látni egy ilyen EPG-t üzem közben.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#595) denespapa válasza Andie (#594) üzenetére


denespapa
tag

Olyannyira igaz, hogy 15 db Digis csatornán műxik!!! :C

...mert van ami osztva is szaporodik - a tudás...

(#596) bunny válasza denespapa (#595) üzenetére


bunny
csendes tag

Elég szomorú, hogy ennek örülnünk kell. Ennek qrvára alap dolognak kéne lennie ... gondolom most sem rendes EPG, csak az aktuális műsort írja, nem?

(#597) Lala6 válasza bunny (#596) üzenetére


Lala6
őstag

Nem rendes, azt még mindig nem sikerült megcsinálniuk.

(#598) Kiskutya


Kiskutya
veterán

ha valaki nyiregyhazan akar digit az ne forban-satot valassza ha csak nem akar 3 honapot varni egyebkent a tescos kirendeltseg is hozzajuk tartozik en is ott regisztraltam magam dec elsejen es meg mindig semmi! ma is hivni akartam oket de vagy foglalt vagy nem veszik fel tehat 2 napja meg rakerdezni is lehetetlen arra hogy mikor jonnek szerelni. feruar elejen hivtam oket akkor se tudtak pontos datumot mondani.

hmm...

(#599) Lala6 válasza bunny (#596) üzenetére


Lala6
őstag

Vagyis DE, már használható rendesen. Most nézegettem, rajta van a rendes műsor. Mostmár csak azt kell megcsinálniuk, hogy minden csatornán legyen :)

(#600) Rick4 válasza Andie (#589) üzenetére


Rick4
félisten

Fej elforditva 3 mm-t nyugatra..ezt magadtól találtad ki? hogy érted azt, hogy elfordítva nyugarta. amiről beszélhetsz, az a skew érték lehet, a fejtartóban kell elforgatni, mégpedig úgy, hogy a függőlegesen álló fejet annyira tekered el, mintha az alját a 6 órára mutatónak néznéd, és 6 óráról visszatekernéd 3/4ed ötre...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.