Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) csigaADSL válasza Lala6 (#1880) üzenetére


csigaADSL
tag

Ebben a csatornakeresésben nem tudnál segíteni esetleg?
Illetve a dual fej ugye ahhoz kell hogy állítás nélkül lehessen nézni hotbird-ös és astra-s adásokat?

(#1902) Andie válasza szumoo (#1900) üzenetére


Andie
őstag

Annak nézzél utánna, hogy rálátsz-e Dél-Délnyugatra, mer arra van a műhód. Ha igen, akkor irány az ügyfélszolgálati honlap, szumózzad be a megrendelést, kapsz egy ügyfélszámot. Ezekután 2 lehetöséged van:
1. vársz 4-5-6 hetet, mire kijön egy szerelö, és beállitja neked a cuccost.
2. felveszed a kapcsolatot egy szerelövel (adok kontaktot, ha kell), és egy üveg whisky-ért cserébe odaadja az antennát, beltéri egységet, fél óra alatt beállitod, és másnapra aktiválják a kártyádat, nézheted a 120 müsort.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1903) szumoo válasza Andie (#1902) üzenetére


szumoo
senior tag

Azt hogyan tudom megnézni, h rálátok-e Dél-Délnyugatra? :B
Mégha csak olyan egyszerű lenne, mint ahogy az Te leírtad! Albérletben vagyok és még megkell konzultálnom a tulajjal, h jobb lesz így nekünk ill. neki is. Mert ezt is az Ő nevére akarjuk iratni, h a későbbiekben nem legyen gond, ha elmegyünk az albiból. Kábel tv-t akarjuk cserélni erre és az is az Ő nevén van. Kábelnél van vmi készenléti csomag, ami kell a nethez, de nélküle nem tudunk semmit lépni, mert elkűdenek a sunyiba. :D
Így sajna nem tudom beszumoozni a megrendelést :D
De azért köszi minden infót!

Szumoo :R

A nyúlon túl?

(#1904) Andie válasza szumoo (#1903) üzenetére


Andie
őstag

Állitólag az ókor óta használnak iránytűt az emberek, de ezer éve már biztosan. Tán akad nálad is egy valahol :)
Azt nézd meg, hogy nem-e hót ellentétes oldalra néz a lakás. Mert egy 30 centis konzollal tudsz akár 45 fokot is forditani a tányéron, de ha nincs dél fele nézö terasz, ablak, akkor nehézügy.
Az albérlő-főbérlő dologhoz meg csak sok sikert tudok kivánni :) Mivel nincs kötelezettség, ezért nemhinném, hogy problémázna.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1905) szumoo válasza Andie (#1904) üzenetére


szumoo
senior tag

Te jó ég :B , szerintem felejtsük el a kérdésem, elég lesz, ha vki elolvassa. Hú de gáz, erre nem gondoltam.
Remélem jó felé néznek az ablakok. Annyira nem is féltem a tulajtól, mert tényleg igazán jó fejek, de egy kis félsz azért van az emberben még így is.
Írok még ha lesz vmi gondom-bajom, vagy esetleg már a beszerésről regélek egy kicsit.
Lehet, azért a kontakt telszámot elkérem, ha ott tartunk. ;) :R

Szum. :R

A nyúlon túl?

(#1906) Lala6 válasza szumoo (#1903) üzenetére


Lala6
őstag

Még egyszerűbbet mondok: Ha dél-délután(2-3 óra) besüt a nap a szobába, akkor tuti lesz :)

Amúgy van a kártyának aktiválási díjja, 3000-Ft/db. Ezt csak bekötés utánn kell 1X fizetni. Meg lehet, hogy a bekötés is kerül valami pénzedbe.

(#1907) Lala6 válasza csigaADSL (#1901) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, kétfejes tartó azért kell, hogy ne kelljen az antennát csavargatni. De a beltéri elvileg kezeli a DiseqC forgatómotort is.
Hotbird+Astra a legjobb választás, talán még mindig ott van a legtöbb FTA adó.

A csatorna keresés egyszerű, csak az antenna legyen jól beállítva. A beltéri menüjében megtalálod könnyen.

Hol tartasz jelenleg, fent van az antenna? Bevan állítva? Már csak a csatornákat kell megkeresni?
Szólj bátran, ha nem tudsz valamit.

(#1908) szabi9811


szabi9811
tag

Csak azt nem értem ,ha tudják a DIGI-nél, hogy a magyaroknak társbeltérinél gondot jelent a V-polar, akkor mért pakolnak oda magyar adokat. Igazán felcserélhetnék öket valamelyik H poláron futó szlovák vagy román adoval! A románoknak jó a V polar is tudtommal!

Mi a véleményetek?

(#1909) ludus


ludus
aktív tag

Be tudom állítani jól házi módszerekkel az antennát? Mer anyunál egy igen kókler szerelő csinálta a cuccot és ha lehet beállítanám neki jól a cuccot...

(#1910) Andie válasza ludus (#1909) üzenetére


Andie
őstag

Először énis féltem tőle, de aztán rájöttem, hogy mennyire eccerü. Egész picit lazitsd meg a csavarokat, úgy, hogy kézzel még ne lehessen lazán elforditani, és utánna egy seprünyéllel böködd vizszintes és függöleges irányba is. A végén már épp csak annyit kell ''fesziteni'' rajta, hogy 1-1 mm-t mozduljon. Egy fél órás játékkal úgy be lehet lőni, hogy csillivilli lesz.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1911) ludus válasza Andie (#1910) üzenetére


ludus
aktív tag

és a jelszintet kell nézni a setupban vagymit?

(#1912) Lala6 válasza ludus (#1911) üzenetére


Lala6
őstag

jelszintet és a minőséget is nézd. Minél közelebb legyen a 100%-hoz.

Nekem mondjuk humax-om van, de tökéletesen jött vele minden műhol, amíg megvolt a motorom.

(#1913) raczandris válasza dchard (#1883) üzenetére


raczandris
tag

Szia Dchard

Az'' abszolut biztos vétel nem létezik ''
1.-Legfeljebb javítani lehet a vételen a 110 cm -es tükörrel .
2.-Felesleges a 3 szoros árnyékolású koax .
3.- A Digihez adott RG-6 koax teljesen megfelel a szereléshez a 20 m-en .
Legfeljebb javasolt a fekete réz ''KŰLTÉRI KOAX'' a tetőn szerelve .

Ha akarod megveheted magadnak a 3 x -os árnyékolásút és akkor azzal szereli fel a szerelő .
A digi a tetőn való szerelést már nem tartja alapszerelésnek ! Ezért szabadáras és a szerelő fogja megmondani mennyiért éri meg neki elvállalni a munkát .
Nem köteles az extra munkát elvállalni az alapszerelési díjazás ( nettó : költségek levonása után 1500 Ft -ért ) fejében .

Jelenleg a Digi szerelését kb : 6 hétre ,de inkább 2 hónapra vállalják .
Ha megtudod oldani a szerelést magadnak, vagy van ismerős szerelőd aki segít feltenni akkor tudok adni digi szettet ( a készlettől függően ) és hamarabb tudod nézni a digi tv-t .
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1914) hugo53 válasza raczandris (#1913) üzenetére


hugo53
csendes tag

Hello Mindenki!

Nekem van két topfield5500 beltérim jelenleg UPC direct előfizetéssel. Most át akarok térni a digire, mivel olcsóbb, meg egy árnyalatnyival jobb - többek szerint - mint az upc. Én ugyanolyan rossznak láttam mindkettőt, de ez legalább olcsóbb. Az lenne a kérdésem, hogy a digi milyen kódolású kártyát használ. Jelenleg az upcdirekt-et egy univerzális dekóder kártyával használom, ami olvassa az upc kártyáját. (cryptoworks)

Nem sikerült kiderítenem a beltéri egységek típusa alapján, hogy milyen dekóder van beépítve, mert nem találtam a megadott típust az interneten

A segítséget előre is köszönöm

Üdv

Sándor

Sándor

(#1915) o.gaby


o.gaby
tag

Hugo53
A Digit csak a saját beltérijével tudod nézni (vagy egy olyannal ami képes clonozni sorozatszámot) mert a kártya és a beltéri össze van rendelve. Tahát csak azokkal tudod használni amit ő ad. Amugy az oldalán megtalálod, hogy milyen beltériket ad, vagy egy kicsit itt is visszább.

[Szerkesztve]

(#1916) Zadia


Zadia
senior tag

o.gaby-nak teljessen igaza van.
Nekem is van 2 digi-tv-s beltérim és hiába raknám át az eggyik kártyát a másikba már nem működne.A kártya csak ahhoz a beltérihez jó amelyikhez belerakták gyárilag.
Amikor aktiválják a kártyát telón keresztül a szerelők akkor a dobozról néznek le 1 számot és azt diktálják be.

(#1917) hugo53 válasza o.gaby (#1915) üzenetére


hugo53
csendes tag

Hello o.gaby,

Nagyon köszönöm a választ, hát nagyon elszomorító. A jelenlegi beltérim PVR 250 GB-os HD-val. A digiről ezek szerint nem lehet felvételt csinálni? illetve van valamilyen megoldás?
Olvastam hogy Humax beltérit adnak, meg is adták a pontos típusokat mindkét gyártó egységére, de olyan típusszámú STB-k az interneten nem találhatók.

Üdv

Sándor

(#1918) hugo53 válasza Zadia (#1916) üzenetére


hugo53
csendes tag

Hello Zadia,

Neked is köszi az infót, ez nem egy felhasználóbarát megoldás. Hallottam, hogy valami kábelen infrán lehet vezérelni a második egységet. Ezek szerint csak egy távirányítót adnak?

Üdv

Sándor

(#1919) hugo53 válasza Bandus99 (#1893) üzenetére


hugo53
csendes tag

Hello Bandus99,

Szerintem a kiesés nem normális jelenség. Ha profi eszközökkel és jó minőségben van szerelve a rendszer akkor kiesés nem fordulhat elő. A HD )mpeg4 adásokat egy Humaxal nézem - pedig itt tényleg rossz helyen vagyunk ebből a szempontból (Euro1080) - és még a tavaly augusztus 20-i vihar esetén sem volt probléma.

Üdv

Sándor

(#1920) hugo53 válasza szabi9811 (#1889) üzenetére


hugo53
csendes tag

NE TEDD, mert az UPC igen pocsék. 1 évig voltam kénytelen nézni a ''kiváló, digitális'' UPC-t

Üdv

Sándor

(#1921) Latency válasza hugo53 (#1920) üzenetére


Latency
senior tag

Ha ilyen technikád van, szerintem nézd tovább. Minőségben nem jobb, de nem is roszabb viszont sokkal megbízhatatlanabb.

(#1922) hugo53 válasza Latency (#1921) üzenetére


hugo53
csendes tag

Köszi, azt hiszem hallgatok rád

Üdv

Sándor

(#1923) csibor válasza hugo53 (#1918) üzenetére


csibor
őstag

2 távirányitót adnak,de csak 1 beltérit.ezért kell az infra.

(#1924) Zadia válasza csibor (#1923) üzenetére


Zadia
senior tag

Nem csak 1 beltérit adnak.Én amikor beszereltettem a digit,akkor már 2 beltérit adtak ''ingyen''.Egyébként 3k az aktiválási díj,amit a kedves központos hölgy elfelejt közölni az emberrel,mikor megrendeli.
Ami nem tetszik az egészben,hogy sorbakötik a beltériket,igy amikor az eggyikket kapcsolod egy pillanatra megáll a másikon a kép.

[Szerkesztve]

(#1925) Bandus99 válasza hugo53 (#1919) üzenetére


Bandus99
őstag

Aruld el nekem legyszives a tukor es a fej tipusat, amivel elered, hogy vihar eseten is van adas nalad.
Koszonom

Ui vagy ennyire lenyeges lenne ebben az esetben a belteri tipusa es ez miatt van neki adas akkor is mikor masnal mar nincs??

Meg1 megjegyzes ha lehet a jovoben a valaszokat probald osszefoglalni es egymas utan ne 4-5hsz-ben irj reagalast.

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1926) csibor válasza Zadia (#1924) üzenetére


csibor
őstag

De itt a 2 kártyás beltériről van szó :Y Nekem is 2 db beltérim van,de most már csak 1-et adnak.

(#1927) hugo53 válasza Bandus99 (#1925) üzenetére


hugo53
csendes tag

hello Bandus99,

Gibertini alu 150 cm-s tükör (kb. 35e) , 4-es Gibertini alu fejtartó (4e) , 4x Invacom quad fej (kb 20e/db), 4x Spaun 4/1 Diseq (kb 6e/db) Én mindenképpen az Invacom fejet ajánlom, ami rendkívül robosztus és megbízható, és úgy gondolom a Gibertini is a felső-közép kategóriába tartozik Olvashatsz több cikket (mérési erdményekkel) is az Invacomról., ahol független cégek végeztek mérést és a megállapítás az volt, hogy rossz időben is alig teljesít kevésbé a rendszer, szemben az olcsó fejekkel. Kész röhej, hogy a digi a beltérit 20e-ért adja és az antennát meg a fejet pedig további 3,6e-ért. Hát az olyan is lehet. Azzal elhiszem hogy egy kis eső esetén is megáll az élet.

Üdv

Sándor

(#1928) szabi9811 válasza hugo53 (#1920) üzenetére


szabi9811
tag

Nekem lényegében a Német adók miatt kellett volna a UPC, de tudtam szerezni egy analog beltérit a régi tükrömhőz ami az ASTRA-n áll. Igy most már tudok német adokat is nézni. Marad a DIGI mindenképpen!!

(#1929) Bandus99 válasza hugo53 (#1927) üzenetére


Bandus99
őstag

Kosszi az info tehat ha jol szamolom
tukor 35K
fej 20 K
fejtarto 1db fejhez ??

Minimum 55K beruhazas. Hat ennyiert lehet elviselem azt az idonkenti 10 15 perc kiesest.
De az infot mindenkeppen koszonom.

Megjegyzem nekem sem a digis felszereles van, csak en egy kb 13ks szettre csereltem.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1930) hugo53 válasza Bandus99 (#1929) üzenetére


hugo53
csendes tag

A 110-s Gibertini 13e és az Invacom single fej 12e körül van. Az antennához természtesen van fejtartó az árban, nekem 4 db quad fej van ehhez kell a 4-es külön fejtartó. Ez a 2 db 2 tuneres beltéri (azaz 4 önálló vevő) miatt kellett.
Az Invacom fejet mindenképpen érdemes meggondolni

Üdv

Sándor

(#1931) Bandus99 válasza hugo53 (#1930) üzenetére


Bandus99
őstag

Kosszi

Nekem jelen pillanatban GLOBO Twin fejem van [link]

Majd atgondlom erdemes e lecserelni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1932) csibor


csibor
őstag

Nem tudjátok Veszprémben lehet kapni GLOBO Twin fejet?

(#1933) csibor válasza csibor (#1932) üzenetére


csibor
őstag

Átfogalmazva,postaköltséggel 5k-ig melyik twin fejet érdemes megvenni?

(#1934) Bandus99 válasza csibor (#1933) üzenetére


Bandus99
őstag

Azt tudom csak, hogy amit linkeltem bolt onnan postaval is 4,8K
Van e mas twin fej amit erdemesebb hasonlo aron megvenni, azt nem tudom.
Ebben talan a szakember pl Racz Andris tudna nyilatkozni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1935) Lala6 válasza Bandus99 (#1931) üzenetére


Lala6
őstag

Jelentem, nekem is GLOBO fejem van, a twin :) . Semmi gondom vele, én a sat.hu-tól vettem.

(#1936) raczandris válasza Bandus99 (#1934) üzenetére


raczandris
tag

A jelenleg kapható 0.2 -0.3 dB -es fejek ( TWIN ) fejek mind alkalmasak a digi vételre .
Lényeges ,számottevő különbség nincs közöttük .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1937) Bandus99 válasza raczandris (#1936) üzenetére


Bandus99
őstag

Kivancsi lennek a velemenyedre, a #1930ben emlitett fej eseteben. Valoban ennyivel jobb lehet az az osszeallitas, amint a tulaj is irta aug 20.i nagy viharban sem volt gondja a vetellel?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1938) csibor válasza raczandris (#1936) üzenetére


csibor
őstag

Akkor megrendelem a globo-t,még posta költséggel is ő a legolcsobb.

(#1939) raczandris válasza Bandus99 (#1937) üzenetére


raczandris
tag

Az emlitett fejjel még az '' Aug. 20. i viharban is működött ''

Aug. 20. -án az eső kb 5-10 percig tartott.Erre az időre voltak kimaradások a sűrű vízfüggöny miatt.
A vihar a szél miatt volt ! A szél viszont nem befolyásolja a jel terjedését !
'' a szélen áttud menni a jel ''
Tehát ez nem jó példa volt .

A vétel kiesés akkor van amikor nem jut el az antennáig a jel valami ok miatt .
A szél nem akadályozza a jel útját .

Azért kell nagyon pontosan beállitani , az antennát mert alul van méretezve .
A legkisebb elmozdulás elég ,ahhoz hogy ne legyen jel .
Ha nagyobb tükröt használunk nagyobb jeltartalékkal rendelkezik az antenna és egy kis elmozdulás , deformálódás után is működhet még az antenna , míg az alulméretezettel már nem .
Sokszor leírtam : legfontosabb ,hogy csak stabil tartóra szabad szerelni .
Ha lehet szempont legyen ,hogy minél szélvédettebb és könnyen hozzáférhető helyen legyen a parabolaantenna . Igy kisebb elállitódásokat mi is tudunk korrigálni ha szükséges .
Ezért csodálkozom amikor a tető csúcsára kéri az ügyfél a parabola szerelését ahol sokkal hamarabb elállithatja a szél és 5 X nehezebb szerelni és nem véletlenül kerül többe a tetőre való szerelés sem .
Szereléskor gondolni kell arra is ,hogy bármikor elromolhat és akkor is hozzá kell férni az antennához .( esőben , télen , térdig érő hóban senki nem fog felmenni a tetőre ( még dupla pénzért sem ) javitani .
R.A.


[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1940) OliApa válasza raczandris (#1939) üzenetére


OliApa
aktív tag

Akkor most hatással van rá a szél vagy nem??? :DDD

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1941) csibor válasza OliApa (#1940) üzenetére


csibor
őstag

Persze hogy van rá hatás:erőhatás,elforditja az antennát :)

(#1942) Füleske válasza OliApa (#1940) üzenetére


Füleske
addikt

Az eredeti digis antenna olyan gyenge anyagból van , hogy a nagyobb szél deformálhatja a tartót/feltartót/antennát. Ha a szél ellen akarsz védekezni ezeket kell jobbra , erősebbre cserélned , nem a fejet.
Ha nagyobb jelszintet akarsz akkor nagyobb antennát kell venned és minél jobban beállítani , de a nagyobb antennába könnyebben belekap a szél így olyan antennát / tartókat válassz ami minél erősebb.

[Szerkesztve]

(#1943) szumoo válasza Lala6 (#1906) üzenetére


szumoo
senior tag

Az a helyzet, hogy csak dél és 1 óra körül süt be a nap az ablakon, utána meg már mellettünk van a nap. Pont sarki lakásban vagyunk, szal du már a fürdőbe süt be a nap.
Így akkor nem tudom, h tudják majd megoldani a felszerelést, de gondolom azért a szerelő megnézi előtte, h lehetséges-e a felszerni és kap jelet rendesen.

Szumoo

A nyúlon túl?

(#1944) Lala6 válasza szumoo (#1943) üzenetére


Lala6
őstag

Mindenképp nézze meg a szerelő, de a fürdő falára is fellehet tenni(vagy a tetőre) :)

(#1945) Bandus99 válasza szumoo (#1943) üzenetére


Bandus99
őstag

Ha panelbe szeretned felszereltetni, nem art utananezni mit szol hozza a lakokozosseg.
Van ahol nem engedik.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1946) copernico


copernico
csendes tag

Van 1 eladó 120-as tükröm,rozsdamentes,fejtartó és fali konzollal.Ára 5000Ft
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=30884515

(#1947) szumoo válasza Bandus99 (#1945) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem panelban lakom, hanem egy 4 szintes régi tipusú lakóházban (vagy mi a neve).
Ha főbérlő engedi, akkor a továbbiakben nem érdekel a többi lakó véleménye!

Gondolom nem nagyon kell fizetni a helyzet felmérésért, vagy vmi adni kell az emberkének? :B

Üdv.: Szum. :R

A nyúlon túl?

(#1948) hugo53 válasza raczandris (#1939) üzenetére


hugo53
csendes tag

raczandris,
Csak azt szeretném hozzáfűzni, hogy a felhőszakadás során - ami közel 30 perc volt, - az Euro1080 HD adás is zavar nélkül működött, pedig az elvi határ arra a transponderre Budapesten a 120-as antenna, nekem pedig csak 150es van, ami ugye kis nyereségtöbletet jelent. Ámbár a Gibertini erősítése a felső közép kategóriába sorolja.
Természetesen ebben az esetben a fej - ami Invacom quad 0,4 - biztosította alapvetően a zavarmentes vételt. Érdemes elolvasni az elemzéseket az Invacom fejekről, és akkor a mérési eredményekből látható, hogy szélsőséges körülmények között is stabil marad a fej erősítése (jel/zaj viszonya). Valószínűleg nem véletlenül kerül 3-4x annyiba, mint mások, szerintem arányban van az árával. Erre jó példa a Humax HD vevőt árusító minigaléria, ahol 'no name' fejjel volt szerelve a 120-as alumínium antenna és mindhárom alkalommal mikor náluk jártam elég bizonytalan volt a HD vétel.
A linket az Invacom mérésekről és felhasználói véleményekről a következő hozzászólésban fogok küldeni

Üdv

Sándor

(#1949) raczandris válasza szumoo (#1947) üzenetére


raczandris
tag

Szumoo szia

''Gondolom nem nagyon kell fizetni a helyzet felméréséért .''

Aki el fog menni hozzád a te antennád felszerelése érdekében
és a saját munkaidejéből rád szán 1 órát ( hiszen ez a munkája ) plussz még az oda- vissza utazással költségei keletkeznek amit senki nem térít meg neki (esetleg a felesége a konyhapénzből ) vajon elindulna -e ha tudja előre ,hogy egy vasat sem kap ?
Sajnos a szerelési díj erre nem ad fedezetet.
Ilyenkor min. egy kiszállási díjat kellene ,hogy adjál ami kb: 2500 Ft .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1950) szumoo válasza raczandris (#1949) üzenetére


szumoo
senior tag

Így utána gondolva tényleg nagy marhaságot írtam, de fogjuk a nagy melegre! :B
Remélem az elhelyezéssel nem lesz gond és gyorsan lezajlik az egész!

Üdv.: Szumoo :R

A nyúlon túl?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.