Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Bandus99 válasza Kiskutya (#300) üzenetére


Bandus99
őstag

Az otlet onnan ered, mikor haverral szereltuk fel elore a parabolat
(meg mielott a digis szerelo odaerne, hogy neki csak radugas es a papirmunka maradjon)
Tehat szereljuk a sima nem is digis feliratu antennat. nem tul forgalmas utcaban lakunk, de fel ora alatt kb 4en alltak meg es erdeklodtek. Vagy mar meglevö digiskent az azota megszunt szerelot probalta potolni a haverommal, vagy mint uj elofizeto szeretett volna jelentkezni serenyen.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#302) Rick4 válasza Bandus99 (#299) üzenetére


Rick4
félisten

ez jó ötlet... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#303) grabber


grabber
addikt

Az új kártyákkal gond lehet,mert nem aktíválódik több embernek egyből :Y Úgy mint nekem :O

(#304) Hegyirabló válasza grabber (#303) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nekem a második kártyára azt mondta a fószer, hogy aktiválja még este, ez volt kedden. Na ma hazajöttem asszontól, erre még mindíg nem ment. Felhívom a faszit, erre ''Ja, hát ezt a Diginél kell intézni!''
Aztán a Digi 5 perc alatt aktiválta.

Más.
Holnap személyesen felkeresem a Digi irodát, és panaszt teszek a szerintem aránytalanul magas szerelési díj ellen. (Hallod, Rick!)

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#305) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Rick4 ment a privi. Légyszi írj valami tanácsot mert már eszem nincs hozzá. És csak egyre idegesebb leszek.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#306) Rick4 válasza Gilberto (#305) üzenetére


Rick4
félisten

vissza is ment privi. de itt beszéljük meg, hogy tudjanak róla mások is, és ne járjanak így.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#307) Rick4 válasza Hegyirabló (#304) üzenetére


Rick4
félisten

figyelek!!! kíváncsi vagyok, mire jutsz velük..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#308) Hegyirabló válasza Rick4 (#307) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem tudom, talán én vagyok naív, de még bízom benne, hogy azt fogják mondani:
''Igen, Hegyirabló Úr, ez tényleg magas összeg, önt átvágták.''
Lehet, hogy annyian lesznek az egy budapesti irodájukban, hogy sorra sem kerülök.

Aquila non captat muscas.

(#309) ropi21 válasza Hegyirabló (#308) üzenetére


ropi21
tag

sok sikert! :]
(mindigis támogattam a nép kontra mamut összecsapásokat ;))
de ne számíts sok jóra.. még ha be is ismerik, sokminden következménye nem lesz

(#310) grabber válasza Hegyirabló (#304) üzenetére


grabber
addikt

Nálam a szerelő azt mondta pénteken,hogy 3 nap mire aktíválják.Szerdán felhívtam a digit,hogy mi van?Ott azt mondták,hogy csak akkor tudják aktíválni ha a szerelő aktíválást elküldi nekik.Ma a szerelőt felhívtam és üzente,hogy várjak még 2 napig.

Csak nekem nem jelenik meg normálisan az arcképem?Mert már a 2. arcképememnek is csak a fele jelenik meg.

[Szerkesztve]

(#311) Hegyirabló válasza grabber (#310) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez tényleg így lehet, mert a szerelő kartács azt mondta nekem ma délelőtt, hogy leadta a Diginek a papírt. Szerintem a Te szerelőd kicsit nemtörődöm.

Aquila non captat muscas.

(#312) FreeMan60 válasza grabber (#310) üzenetére


FreeMan60
tag

A beltéri és kártya ''indítása'' csak a szerelődön múlik. :Y
Ime a bizonyíték: [link]

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#313) Rick4 válasza FreeMan60 (#312) üzenetére


Rick4
félisten

főleg, hogy az én szerelőm már úgy jött ide, hogy mindkét beltéri működött, innen hívta fel a digit, és az első perctől ment mindkettőn minden.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#314) Kiskutya válasza Bandus99 (#301) üzenetére


Kiskutya
veterán

hat lehet az lesz az az 1 szerencsejuk hogy eppen koltozkodunk es kibirom meg par napig tv nelkul de ha berendezkedtunk valamit tennem kell.

hmm...

(#315) raczandris


raczandris
tag

A kártya aktiválásról :

A szerelőnek 24 óránbelül vagyis másnap ( munkanap) le kell adni a szerződést a forgalmazónál , ( e.mailban vagy faxon vagy személyesen )
Innentől a szerelő nem tud csinálni semmit ,már nem rajta múlik !
A helyszinről hiába hivja fel a központot ,amig nincs az ügyintéző számitógépén az ügyfél adata ( név ,lakcim egyéb ...)addig nem inditják el a kártyát .
Csak forgalmazó kűldheti el a rendszerbe (neki van hozzáférési joga ) a számitógépen keresztül vagy adja le személyesen a központban.
A szerelő nem utazhat naponta leadni papirokat a Budapesti központba . ( Ez nem a feladata )
Amikor beérkezik a központba az adat elinditják ,de nem minden esetben indulnak el az első aktiváló jelre a kártyák ! Ott bent nyugodtak mert már elkűldték az aktiválójelet .
A szerelő csak akkor szerez tudomást arról ,hogy nem indult el a kártya ha az ügyfél reklamál nálla ..
Ilyenkor ujra betelefonálnak a központba és pár perc múlva valóban beindul a második estleg harmadik inditásra !
Ekkor szokták mondani az ügyfelek ,hogy '' na lássa csak egy telefonba kerűlt és már megy is .''

Tehát a mult héten még nem lehetet közvetlenül inditani a szerelőknek .

Ha igaz ezen fog vagy már változtatott a DIGI ezen a héten csak HÉTFŐTŐL .
Reméljük ,hogy mostantól már inditott készülékek kerülnek a szerelőkhöz és ez a probléma végleg megszűnik .
Majd meg látjuk .
Azért irtam le a fentieket mert mint szerelő engem is érintett ,hogy hiába adtam le a papirokat mégis több napig nem indultak el a kártyák .

Ugyanez az UPC nél max 5 perc a helyszinről és indul a kártya
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#316) Gilberto válasza Rick4 (#307) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Hogy-hogy miért kellett reklamálnom? Mert már kibaszottul unom,hogy két napja nem tok normálisan tv-zni. Kezd bedurrani az agyam. Erre a román gecire. Nem akarom elhinni,hogy egy hónap nem elég nekik. Ráadásul itt két cég is telepít. Ezért nem hiszem el.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#317) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Még valami. Ahogy néztem a műholdak csatorna listáját,láttam,hogy van ez az AFN csatorna. Ez bejön a sima Digivel?

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#318) Rick4 válasza Gilberto (#316) üzenetére


Rick4
félisten

jaaaa...értem, mostmár kapcsoltam...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#319) Gilberto válasza Rick4 (#318) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Nah úgy néz ki,hogy a jövő hét elején meg lesz minden. Sikerült beszélnem a szerelővel. 2500 FT+ Twin fej ami 6k. Csak annyi volt,hogy központilag átírányítottam azt,hogy ki legyen a szerelőcég.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#320) Rick4 válasza Gilberto (#319) üzenetére


Rick4
félisten

2500 a felszerelés? +6K a twin fej? akkor el ne felejtse elvinni azt a fejet, ami egyébként járna...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#321) janika_(én) válasza Rick4 (#262) üzenetére


janika_(én)
csendes tag

''a tájoló nálad iránytűt jelent? a műhold an nyugat 1 fokon van, az astra meg 19.2 keletre. ha látsz másik parabolát, ahhoz képest jobbra (mögüle nézve) 20 fokra. Szerintem hagyjad, a szerelőnek 2 perc belőni, merre van a jó irány.''

A saját 110-es antennámat akarom feltenni egy jó erős tartóval a falra hogy ne tudja a szél elmozdítani.
De nem mindegy hova teszem mert közel van a szomszéd ház meg fák is vannak abba az irányba.
Meg akarom csinálni a hétvégén ezért kéni tudni a műhold pontos irányát hogy merre nézzen.
Azért kösz a segítséget remélem ez a 20 fok jó lessz.

(#322) Gilberto válasza Rick4 (#320) üzenetére


Gilberto
aktív tag

A csávó normális volt. Sólya Zoltánnak hívják a faszit. És eléggé segítőkésznek tűnt.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#323) Kiskutya


Kiskutya
veterán

nah felhivtam a FORBAN-SAT Kft-t es hozzajuk tartozom megkerdeztem a telefonos holgyet hogy mikor jonnek meg a beszereles mennyibe kerul a lenyeg hogy dec elsejen rendeltem konkret datumot nem mondtak csak azt hogy valamikor a honapban jonnek. a szereles meg teljesen ingyenes ha mindenbol az alapot kerem(tukor,fej,25m kabel,nem kerek scartot) 6000ft-ot kell fizetni csekken a 2. belteriert szoval ez jonak tunik csak jonnenk mar. egyebkent a telefonon mikor beszeltunk a hatterben eppen panaszkodtak hogy ok is decemberben rendeltek es meg semmi nincs belole:)


[Szerkesztve]

hmm...

(#324) Rival válasza raczandris (#175) üzenetére


Rival
aktív tag

Találtam egy érdekességet, szeretném tudni, hogy kinek mi a véleménye erről az offset antennáról:

[link]

Ez perforált acélból készült, így átfúj rajta a szél. Ám csak 70 centis, míg az előző tányérom 82 centis volt. Szerintetek elég az Intelsathoz? Az nem gáz, ha felhőszakadásban elmegy a kép, az csak pár perc volt az előzővel is, itt inkább az időjárásállóság a lényeg.

raczandris: Köszönöm az öteletet, megkaptam a képeket is. A 110-es elég nagy, azért a konyhaablakon még szeretnék kilátni... :) De én is ilyesmi rögzítésre gondoltam, felhívom őket, van-e nekik kisebb méretben.

[Szerkesztve]

(#325) raczandris válasza janika_(én) (#321) üzenetére


raczandris
tag

Szia Janika
Hagy segitsek :
Az Astrához képest ( Bp.-en ) nem 20°-ot hanem 27 °-ot kell elforgatnod nyugat felé a Digi műholdhoz ..

http://antennaszereles.tvn.hu

(#326) Loewes


Loewes
csendes tag

A vételi értékek az adott transpondertől is függőek.
Nálam ezek vannak tiszta időben, én szereltem fel nem szerelő.
90 -es Hirshman tükör, 0.3db Echolite fej Humax Dig+II beltéri
Időjárás: tiszta napos, szélcsendes idő

12527 (H) transponder Vételi jelszint: 83% Vételi minőség: 100%
12607 (H) transponder Vételi jelszint: 85% Vételi minőség: 87%
12563 (H) transponder Vételi jelszint: 76% Vételi minőség: 88%
12643 (H) transponder Vételi jelszint: 76% Vételi minőség: 72%
12723 (H) transponder Vételi jelszint: 77% Vételi minőség: 88%

Astrán, Hotbirden, Amoson magasabbak.
Eddig még nem kutyulta össze a csatornalistás egyszer sem, pedig jó néhány műhold be van programozva.
Igaz, a transzponderek adatai manuálisan vannak megadva, hozzáadva, összetett keresésben, és soha nem automatikusan.(Tp lista, Polár, Szimbolumsebesség, FEC)

Jó vételt mindenkinek!

(#327) raczandris válasza Kiskutya (#323) üzenetére


raczandris
tag

Kiskutya szia
Probálj meg a szerelődtől érdeklődni a társkészülék beszerelés költségéről .
Mert sok helyen hangoztatják a telefonos hölgyek ,hogy a társkész. szerelés ingyenes .
De a szerelő majd egy fillért sem fog kapni ezért . Vajon Ő is tudja ezt .
Vele egyeztesd.
Csak Jó tanácsként irtam .
Mielőtt bármit tenne a szerelő előre beszéljétek meg az árat mindig !!!

http://antennaszereles.tvn.hu

(#328) Kiskutya válasza raczandris (#327) üzenetére


Kiskutya
veterán

ok meg is kerdeznem de ahogy mar irtam nem adjak ki a szerelo szamat, ha tudnam mar regen megprobaltam volna 1 kis elonyre szert tenni:)

hmm...

(#329) janika_(én) válasza raczandris (#325) üzenetére


janika_(én)
csendes tag

'' Az Astrához képest ( Bp.-en ) nem 20°-ot hanem 27 °-ot kell elforgatnod nyugat felé a Digi műholdhoz ..''

Köszönöm szépen! :R


Nem értem Rick4 miért 20 fokot mondott.
Vagy ekkora különbség lenne Bp és Cegléd közt mert írtam hogy ott lakok.
Megnéztem a szomszéd upc antennáját az pont dél fele néz.
Neked mondjuk jobban hiszek mint neki.
Pedig ő is azt mondta hogy szakember ebben a témában.
Akkor most mi az igazság?

[Szerkesztve]

(#330) raczandris válasza Kiskutya (#328) üzenetére


raczandris
tag

Akkor beszélj az ügyintéző hölggyel ,hogy a szerelőnek mondták -e ,hogy ingyenesen kell beszerelnie a társkészüléket . ?

http://antennaszereles.tvn.hu

(#331) raczandris válasza janika_(én) (#329) üzenetére


raczandris
tag

Cegléden is 27 °a különbség a két műhold között .
( valószinűleg csak tévedésből irt 20 °-ot )

http://antennaszereles.tvn.hu

(#332) Tonyk


Tonyk
veterán

Most árulkodni fogok.
Tegnap kötötték egy kollégánál Szegeden a Digit. 3 hónap várakozás után...
A szerelő elmondott egy két dolgot. Ők kötik Szegeden és környékén a UPC-t is. Mindenkit (akit csak lehet és engedi is magát) lebeszélnek a Digi-ről. Ok: magasabb jutalékot fizet nekik a UPC. Ezért minden -még be nem sokallt- Digis jó nagy határidőre van állítiva, hogy addigra megunja és akkor másnap kötik neki a UPC-t.

Hátha van aki tud lépni az ügyben, aki pedig vár Szegeden és környékén tudja mire számítson. :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#333) sam63 válasza Rival (#324) üzenetére


sam63
csendes tag

Szerintem, érdekes ez a tükör! Kérdés, hogy a jelből nem veszít- e a lyukacsossága miatt. Különben jó néz ki.

:))

(#334) Loewes válasza janika_(én) (#329) üzenetére


Loewes
csendes tag

Budapest hosszúsági foka = East 19,03°
Cegléd hosszúsági foka = East 19,43°

Astra sat = East 19,2°
Eutelsat 10-02 & Thor = West 1°

Tehát a UPC Astrára néző lavorokhoz képest, cca 20°-ot kell kelet irányba fordítanod, és a magasságát is lejjebb kell hozzájuk képest eresztened, és a fejet a függőleges állapothoz képest, cca 17° szemből nézve az óra járásának irányával ellentétesen elfordítanod.

(#335) Loewes válasza Loewes (#334) üzenetére


Loewes
csendes tag

Elirtam, nem keleti, hanem nyugati irányban!!!

(#336) janika_(én) válasza Loewes (#334) üzenetére


janika_(én)
csendes tag

Most már nem értek semmit.
Akkor most 20 vagy 27?
Nem mindegy mert a fák meg a szomszédos épület miatt pontasan meg kell keresni a helyét.

(én csak a tartót akarom össze heggeszteni meg felszerelni a fejet majd beállítja a szerelő)

[Szerkesztve]

(#337) Loewes válasza janika_(én) (#336) üzenetére


Loewes
csendes tag

Astra és a digis között 20,2° pontosan

(#338) FreeMan60 válasza janika_(én) (#336) üzenetére


FreeMan60
tag

Szia!

A pontos érték 207,38 fok, vagyis a déli iránytól kb 27 fok nyugat felé.
[link]
Aki mást mond, az nem ért hozzá. :Y

(A 20 fok akkor lehet jó, ha elköltözöl az északi sarkra. :DD :)) :DD )

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#339) Kiskutya válasza raczandris (#330) üzenetére


Kiskutya
veterán

ok:)

hmm...

(#340) Loewes válasza FreeMan60 (#338) üzenetére


Loewes
csendes tag

Astra és a Intelsat 1002 közöttit kérdezte, nem tudom miért kell összekavarni.
S mivel mi is cca 19° fokon lakunk, és az Astra is 19,2°-őn van.

(#341) FreeMan60 válasza Loewes (#340) üzenetére


FreeMan60
tag

Ne haragudj meg, de ha nem értesz a témához, akkor legalább ne vezesd félre a másikat.
Ez vonatkozik Rick4-re is.

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#342) Loewes válasza FreeMan60 (#341) üzenetére


Loewes
csendes tag

Semmi problem, de nincs igazad, mérd meg szögmérővel, mennyi fokot kell elfordítani az Astrától az Intelsatig.
Nem a tudományos elmélet kell, mert nem az volt a kérdés.
És én is meg a Rick is arra válaszolt, értelmezd mielőtt irsz.

(#343) FreeMan60 válasza Loewes (#342) üzenetére


FreeMan60
tag

''Semmi problem, de nincs igazad, mérd meg szögmérővel, mennyi fokot kell elfordítani az Astrától az Intelsatig.''

OK!

Azimut szög:
astra 180.82°
intelsat 207.38°

A különbség: 26,56°

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#344) janika_(én) válasza FreeMan60 (#338) üzenetére


janika_(én)
csendes tag

Köszönöm Freeman!

Azt hiszem mostmár értem. :F
Meg közben beszéltem egy itteni antenna szerelővel és szerinte is 27.
THX :R

(#345) Füleske válasza Loewes (#334) üzenetére


Füleske
addikt

Nincs igazad :

[link]

[link]

Azimut szögeket figyeld.

(#346) smobika


smobika
tag


Sziasztok ! Lekerestettem a csatornákat és látom hogy, megint bővült a miáltalunk nem fogható csatornák száma, a Digi film 2 - tővel, a magyarok számára mikor óhajtanak csatornát bőviteni, vagy mi nem ugyan olyan ügyfelek vagyunk mint a romániában élők, szerintem mi is ugyan úgy fizetjük a havi dijjat, és lassan már nekik kétszer annyi csatornájuk lessz mint nekünk !!! Pedig lennének még felrakni való magyar csatornák, amivel nekünk is örömet tudnának okozni, pl: Már tavaly óta érkezik a hálozat tv - is csak még nem ért ide a jel !!!!!!!! :o

(#347) FreeMan60 válasza smobika (#346) üzenetére


FreeMan60
tag

A Hálózat TV ráadásul benne van az ÁSZF-ben is a csatorna listában.
Vagyis aki most fizet havi díjat jogosan kérheti a díj mérséklését (szintén az ÁSZF-re hivatkozva) mivel a szolgáltatás folyamatosan nem működik a szerződésnek megfelelően.

De ettől függetlenül jogos az igény a csatornák bővítésére, mondjuk lehetne pl. Paprika vagy Filmmúzeum...

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#348) Rival válasza smobika (#346) üzenetére


Rival
aktív tag

Nerhogy azt hidd, hogy a román csatornakiosztás sok újdonsággal szolgált az elmúlt egy év alatt... :) Nem hiszem, hogy előrébb lennél a sok román népzenei, illetve lagzilajcsi csatornákkal, valamint helyi kábeltv-s csatornákkal. Csak látszólag van nekünk több csatink, ebből nézhető kb. ugyanannyi. Mondjuk párom tud románul, ő inkább nézi a román hír- és kereskedelmi csatornákat, én max. a képeket nézem ilyenkor... :) Ami viszont nekünk hiányzik az pl. a Spektrum. Mondjuk mozicsatornákra nem fizettünk elő, mert úgysem néznénk... cserébe viszont felébe kerül, mint itthon, és a plusz román csatornákat leszámítva nagyjából ugyanaz... ugyanúgy magyar szinkron/felirat/stb... na, megyek, megnézem, hogy a Baumaxban milyen műholdvevő szettet adnak. Apósnak kellene a beltéri, nekem meg az antenna... :)

(#349) jata


jata
csendes tag

KECSKEMÉT környékén tud valaki szerelőt?

(#350) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Kedves Rácz András!


Olyan kérdésem volna,hogy keletre néz az ablakunk. Azt mondta a szerelő,hogy nem biztos,hogy fel tudja szerelni. Ezt én tőlem az elő regisztrációnál miért nem kérdezték meg? Nem az van hogy fel kell szerelniük?

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.