Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Kiskutya


Kiskutya
veterán

az axn crime es sci-fi csatikrol lehet mar tudni valamit mert elmeletileg mar foghato az oldal szerint : [link]

[Szerkesztve]

hmm...

(#1352) zolforg válasza Kiskutya (#1351) üzenetére


zolforg
tag

szia, egyenlőre csak a románoknak van,reméljük nálunk is lesz bővítés.

(#1353) Kiskutya válasza zolforg (#1352) üzenetére


Kiskutya
veterán

ok koszi en is remelem!

hmm...

(#1354) Kiskutya


Kiskutya
veterán

hali a hyundai belteriknel a szoftver frissites hogy megy mert menubol elinditottam es mar 40-50 perce megy es meg mindig csak villog a kerem varjon felirat?

hmm...

(#1355) Kiskutya


Kiskutya
veterán

most mar tuti kb 1 orja villog a kerem varjon felirta:(

hmm...

(#1356) gandalf


gandalf
tag

nekem sosem ment, de nem is foglalkozok vele..mindkét beltérim tökéletesen müködit, az egyik több mint 1 éve..

:R

Gandalf The Grey

(#1357) Kiskutya válasza gandalf (#1356) üzenetére


Kiskutya
veterán

en is varok 11ig es kikapcsolom...

hmm...

(#1358) Kiskutya


Kiskutya
veterán

van meg 2 dolog ami idegesit az 1ik hogy a sport klubra ahanyszor kapcsolok(igaz nem nagyon szoktam nezni) mindig szaggat a kep pedig 90% a jel. a masik meg az axn bekotes ota csuszik a felirat vagyis hamarabb megjelenik mint ahogy kellene ez mar idegesitobb mert az axn-t azert szoktam nezni. ezek a problemak masnal is elofordulnak?

hmm...

(#1359) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Nekem már több mint 1 éve van digim, de a sportklub soha nem volt valami fényes. Se a minősége, se semmi. A AXN-en a felirat pedig van amikor jó, nálam pl az esetek 90%-aban jó. Mondjuk a múlt héten nem volt felirat, de most már újra választható.
Viszont az AXN-el kapcsolatban van egy olyan érzésem, hogy már nem a román változatot kapjuk, hanem a cseh változatot. Legalább is a reklámok feliratából ezt szürtem le. Szerintetek?

(#1360) o.gaby


o.gaby
tag

Gőzöm nincs egy szerkesztés miatt miért duplázta meg a hozzászólást!

[Szerkesztve]

(#1361) csibor


csibor
őstag

Axn crime és sci-fi másnál is levan kódolva?

(#1362) Bandus99 válasza csibor (#1361) üzenetére


Bandus99
őstag

Nalam is kodolva van.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1363) Palika71 válasza Kiskutya (#1357) üzenetére


Palika71
őstag

Talán ez segít:
[link]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1364) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Nalam valószínüleg hétvégén csinálják a szerelést.
Valószínüleg holnap meg is rendelem.
Milyen a misösség? Meg vagytok elégedve?

(#1365) Kiskutya válasza Palika71 (#1363) üzenetére


Kiskutya
veterán

ok koszi holnap kiprobalom!

hmm...

(#1366) Lala6 válasza AmunRa (#1364) üzenetére


Lala6
őstag

Én személyszerint elégedett vagyok. A régi kábeltévémnél jobb, meg hála neki ismét rákaptam a műholdazásra :)

(#1367) hoby36


hoby36
senior tag

1347? :DDD

A logikában semmi sem véletlen!

(#1368) Palika71 válasza AmunRa (#1364) üzenetére


Palika71
őstag

Én egészen pontosan így fogalmaznék: Az ár-érték aránya kiváló.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1369) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

A teletexttel csinálhatnának valamit, röhejes, hogy 2007ben nem mennek a teletextek.

(#1370) Lala6 válasza hoby36 (#1367) üzenetére


Lala6
őstag

(#1371) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Van valami ötletetek, hogy a főbeltérin miért nem tudok digis V polárost dolgokat nézni (Hálózat Tv) ha a társ be van kapcsolva? Mert elvileg a társnak nem kellene akkor működni ha én más poláron vagyok. De az érdekes,hogy a Thor V poláron lévő dolgait tudom nézni, de a Digi-n már azt kapom, hogy a csatorna nem működik. De ha a társbeltérit kikapcsolom rögtön megy. Ötlet?

(#1372) Laci082 válasza o.gaby (#1371) üzenetére


Laci082
csendes tag

Ötlet: vegyél twin fejet és megoldódik a problémád. :)

A windóz sose omlik össze magától, feldob egy dialógusablakot és Te nyomhatod meg az OK gombot...

(#1373) o.gaby


o.gaby
tag

A twin fejre már én is gondoltam de a panel átka, hogy a beton falat nagyon nehéz egy helyen is fúrni, nemhogy két helyen. De ha ugye egyformán működne mindig akkor nem is érdekelne de, hogy miért működik másképp a Digis tp-ken azt nemtoml.

(#1374) Lala6 válasza o.gaby (#1373) üzenetére


Lala6
őstag

Fúró kapalács kell hozzá, a sima ütvefúró kevés. Tapasztalatból mondom, nekem is twin fej van :)

(#1375) raczandris válasza o.gaby (#1371) üzenetére


raczandris
tag

Annyit tudni kell ,hogy a Horizontális csatornák vételekor a beltéri 18 Volt-ot ad ki .
Vertikális adok vétele esetén pedig 13 Volt-ot .
Ha sat osztóval van elosztva a jel akkor azon keresztül ha az egyik készülék Horizontális csatornára van állitva akkor a fej 18 Voltot kap és átállitja a polarizációt a fejben .
A másik gép hiába van Vert . ( 13 Volt-os) állásban a fej akkor is a nagyobb feszültségnek ''engedelmeskedik '' és marad a Hor.- állásban a fej .
Ezért ha az egyik gép Hor .pol.-ban van a másik kénytelen ''engedni az erősebbnek'' !

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1376) Kiskutya válasza Palika71 (#1363) üzenetére


Kiskutya
veterán

sajna ez sem segitett tobb mint 1 ora varakozas utan meguntam...

hmm...

(#1377) AmunRa válasza Palika71 (#1368) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Kiváncsi vagyok. Remélem azért jobb mint a kábel volt.
De a héten szerintem nem tudom meg, mert lusta voltam szolni a srácnak.
Így hétvégén aligha lesz felszerelve. :D

(#1378) Kiskutya válasza AmunRa (#1377) üzenetére


Kiskutya
veterán

szerintem valtozo a csatornak minosege en pl azt vettem eszre hogy az rtl klub a kabelen jobb volt viszont a sport1 sport2 a digin szebb.

hmm...

(#1379) Lala6


Lala6
őstag

Azt észrevettétek, hogy az EPG többet mutat, már van tartalom is rajta (már amikor éppen működik)?

(#1380) o.gaby


o.gaby
tag

Igen, ha igy folytatják akkor lassan már egész tühető lesz az EPG, bár a tartalmat még nem jó helyre teszik be. De szerintem már azzal is megelégednénk, ha lenne akár tartalom nélkül is.

(#1381) szabi9811


szabi9811
tag

Az új csatikat mikor teszik már át a H polárra.
Valakinek nincs infója?

(#1382) Palika71 válasza Kiskutya (#1376) üzenetére


Palika71
őstag

A mellékelt linket követve, hol akadtál el?
Nekem sikerült onnan. A legnehezebb az volt, hogy mindjárt az elején, mikor a CHANEL le-felt egyszerre kell megnyomni, na az nekem vagy ötödszörre sikerült.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1383) Kiskutya válasza Palika71 (#1382) üzenetére


Kiskutya
veterán

sikerult kis is irta azt hogy toltene le az adatokat csak eppen 0%-rol meg sem moccant tobb mint 1 oran keresztul:(

[Szerkesztve]

hmm...

(#1384) o.gaby


o.gaby
tag

Amikor a frisítést akartad csinálni az M1-en indítottad el? Mert csak ott hajlandú megcsinálni.

(#1385) Rick4


Rick4
félisten

tegnap este végig tudtátok nézni az rtlen a kész átverést? nekem a fele körül a reklám alatt elment minden, a romanticán kívül nem is jött semmi, a jelerősség is 10% volt....azt hittem, Simonyiék eltrafálták a műholdat... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1386) Kiskutya válasza o.gaby (#1384) üzenetére


Kiskutya
veterán

ja talan igen de abban nem vagyok biztos mert ahogy a 2 gombot lenyomtam mindig ugrott a csatorna is.

hmm...

(#1387) zolforg válasza Rick4 (#1385) üzenetére


zolforg
tag

semmi gáz nem volt az adással,később sem, legalábbis nálam.

(#1388) Rick4 válasza zolforg (#1387) üzenetére


Rick4
félisten

nemtom mi volt a baj, most megy minden ahogy eddig.. :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1389) thaler2


thaler2
senior tag

Az lenne a problémám,hogy ha sokáig van kikapcsolva a beltéri, akkor hiába nyomkodok bármit nem kapcsol be :F . Ha hátul a főkapcsolót kikapcsolom, és vissza, utána már bekapcsol a beltéri. Mi a megoldás, hogy ezt elkerüljem?

(#1390) Kiskutya válasza thaler2 (#1389) üzenetére


Kiskutya
veterán

szerintem ez a legtobb hyundai belterinel igy van ,nalam is 1 megoldas van nem kell kikapcsolni:)

hmm...

(#1391) jata


jata
csendes tag

:Y Azt szeretném kérdezni, hogy a fő beltéri egységen a hálózat tv bejön a másodikon nem megoldást köszönöm!

[Szerkesztve]

(#1392) gandalf válasza Kiskutya (#1390) üzenetére


gandalf
tag

nálam áramtalanitva sosincs, de pl. ami a gépemre van kötve van mikor 2 naponta kapcsolom be, jelentem semmi baja..

Gandalf The Grey

(#1393) Füleske válasza jata (#1391) üzenetére


Füleske
addikt

Nem is fog bejönni , amíg V poláron van.
Ez még csak teszt , majd átkerül H - ra és akkor be fog jönni a társ beltérin is.

(#1394) Kiskutya válasza gandalf (#1392) üzenetére


Kiskutya
veterán

nalam amikor szereltek mondta a szerelo ha lehet ne kapcsoljam ki ugy is volt 3 napig aztan mondtam ez hulyeseg 10evet dolgoztam muszaki kereskedelemben es meg hasonlot sem hallottam ezert esti tevezes utan kikapcsoltam. reggel felkelek beviszem a kavem es kapcsolnam be erre semmi.... hmm mondom mi a picsa van a belteri hatuljan a kapcsoloval ki 5mp mulva bekapcsolom es mukodik minden rendesen. azota sem kapcsolom ki inkabb nincs kedvem benyulkalni vagy kiszedegetni a belterit a helyerol. ezzel nem azt akarom irni hogy ez igy jo csak ezek szarint meg azok szerint akik szidjak a hyundai belteriket van nemi igazsaguk!

hmm...

(#1395) gandalf


gandalf
tag

de mivel kapcsolod ki?

a sima távon is lévö power gombjával, hogy az idö látszódjék rajta?
nekem 2 beltérim van, az egyik már 1 éves de én ilyet nem tapasztaltam, akkor szerencsés vagyok? én mindég kinyomom és kész..

Gandalf The Grey

(#1396) o.gaby


o.gaby
tag

Én is kikapcsolom a beltériket mindig, de az 1 év alatt még csak kétszer fordult elő, hogy nem tudtam visszakapcsolni, és ez is csak akkor amikor az időzítő kapcsolta ki. Viszont ha nem szellőzik megfelelően akkor megadja magát és hátul kell ki-be kapcsolni.

(#1397) matyics válasza jata (#1391) üzenetére


matyics
őstag

A másikon is be kell jönnie. A társbeltérin úgy kerestesd le a TP-t, hogy a főbeltéri is Vertikálison legyen. Akkor mennie kell.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#1398) matyics válasza Füleske (#1393) üzenetére


matyics
őstag

Légyszi ne beszélj sületlenséget, miért ne jönne be a társon??? :F
Csak az a lényeg, hogy mindegyik beltéri vertikális polaritáson legyen.

Ha Isten azt akarta volna, hogy ne maszturbáljunk, akkor rövidebb kezet csinált volna

(#1399) Kiskutya válasza gandalf (#1395) üzenetére


Kiskutya
veterán

tavkapcsolon kapcsoltam ki! igaz tobbszor nem is probalkoztam lehet nekem is ez az 1 alkalom lenne.

hmm...

(#1400) Yossarian222


Yossarian222
csendes tag

Sziasztok!
Régen voltam már ezen a fórumon, de most le szeretném írni néhány pozitív tapasztalatomat a DigiTV-vel és a beltérikkel kapcsolatban.
2007. január 14-én kötötték be nálunk a DigiTV-t, HUMAX-II beltérivel és 60x70 cm-es elliptikus-fehér-'digis' tükörrel. Még pont aznap kötötték be nekem, amikor az utolsó nap volt hogy még 2 éves hűséggel kötötték meg a szerződést. Mivel már ekkor tudtam, hogy a második TV-hez társbeltérit fogok igényelni ezért további 20m koaxkábelt is vettem és a társbeltérihez kaptam még plussz 2 F-csatlakozót is a szerelőtől. A csekk befizetését követően azonnal megigényeltem a társbeltérit. A társbeltériért (HYUNDAI HSS-3169NA) február 13-án mentem érte és már aznap Ügyfélszolgálaton keresztül aktiváltattam is. A társbeltériért én mentem érte és én is kötöttem be. Ezután rákerestem a csatornákra és sorbarendeztem a csatornákat.
A DIGI+II beltérinél a szoftverfrissítést a jövőben várható video- vagy DVD felvételek készítése érdekében és a Macrovision-védelem ''elhárítása'' érdekében a 00-ás verzióról a 04-es verzióra frissítettem, a március 26-i 06-os szoftverfrissítésről lemaradtam de nem okoz ez nálam gondot.
(MACROVISION: Videofelvételek, DVD filmek jogtalan másolását megakadályozó eljárás azáltal, hogy a videojelbe olyan impulzusokat illesztenek be, ami megzavarja a felvételre kapcsolt videomagnó szinkronáramköreit és így a felvett anyag szinte nézhetetlen a színhibák, fényerőváltozások, szinkronozási hibák miatt.)
Először SAT-osztóval akartam a a 'digis'-single fejtől szétosztani a a jelet a 2 beltérihez, de itt a fórumon olvastam hogy a TWIN-fej a jó megoldás ha zavartalanul akarunk egyidőben és egymástól független TV-csatornákat (és akár eltérő polaritású adókat) nézni a 2 TV-n. Azt már eredetileg sem akartam, hogy a főbeltérire ''fűzzem fel'' a társbeltérit, mert nem akarok hasraesni a kábelben és lyukakkal sem akarom szétfurkálni a falakat; továbbá egymástól függetlenül akarunk eltérő TV csatornákat egyidőben nézni a 2 TV-n.
A TWIN fejjel kapcsolatban a fórumokon találtam útbaigazítást, és úgy döntöttem hogy az INTERNET-en rendelek csomagküldő cégtől utánvételes-készpénzes fizetési móddal. Február 21-én hozták a TWIN fejet házhoz, [4200 Ft volt a fej ára + 2500 Ft volt a szállítási díj]. Ha én járok utána akkor kb. 2000-2500 Ft-ot én is elköltöttem volna a beszerzéssel a 4200 Ft-os fej áron túl. GLOBO Gold Edition TWIN fejet vettem, mert az tűnt a fórumokon ajánlottak közül a legalkalmasabbnak számomra. Arra figyeltem, hogy az eredeti single-'digis' fej 40mm-es nyakátmérőjének megfelelően szintén 40mm-es nyakátmérőjű legyen a twin fej is; azért hogy ne kelljen új fej-felfogató bilincset is beszerezni.
Az eredeti 'digis'-single fej helyére én tettem fel, és szintén én állítottam be az új twin fejet is. Forgattam amíg a legjobb vétel nem jött létre illetve a fej-felfogató bilincsnél a tükör fókuszához képest addig ''közelítettem-távolítottam'' amíg szintén a legerősebb vételi szintet sikerült beállítani. Persze mivel a tükör -szerintem az én igényeimnek megfelelően- jól lett beállítva (a HUMAX-II beltérin kb. 80-85% a vételi szint és kb. 60-65% minőség), így úgy gondolom ez a twin fej ''beállítás'' nem volt nehéz.
Én eddig meg vagyok elégedve a DigiTV szolgáltatásaival, a TELETEXT és az EPG nekem nem tűnik nélkülözhetetlennek, az ÁSZF-ben ezek nincsenek benne; ha elérhetőek lesznek akkor jó, ha nem akkor sem fognak túlzottan hiányozni.
Az árral szerintem a jelenlegi piacon nincs gond, én a UPC-vel tudom összehasonlítani mivel nálunk kiépített vezetéke szolgáltatás -még- nincs így csak a műholdas szolgáltatók közül lehetettválasztani. S mivel a UPC-t évről-évre hívtam és évről-évre emelkedő díjakat mondtak az alapcsomagnál ezért választottam a DigiTV-t. Rendben van, amikor a DigiTV a UPC-hez képest alacsonyabb alapcsomag árral terjeszkedi kezdett, akkor a UPC is lejebb ment az árral - de ezt csak azért tette mert a monopolhelyzete végetért a DigiTV piacralépésével. Persze nem jelenti azt hogy örök hűséget esküdtem a DigiTV-vel, ha letellik a 2 év hűség akkor újra lehet gondolni hogy kit válasszunk!
Más.
Én a 2 beltéri beüzemelése óta csatornát egyik beltérin sem töröltem, a HálózatTV-s transponderekkel bővítettem csak eddig a csatornalistámat. A tükröt vagy a fejet sem próbáltam manuálisan-próbálgatással ''tuningolni'' hogy jobb és még jobb legyen a vételem. Észrevettem, hogy általában az optimális megoldás okozza hosszú távon a rendszereknél a legjobb megoldást. Nem biztos, hogy próbálgatni-piszkálgatni kell egy működő rendszert hogy egy kritikus-kiélezett csúcsbeállítás jöjjön létre mert lehet hogy nem az a legstabilabb beállítás! De ez csak az én magámvéleményem.
A lefagyásokkal kapcsolatban : Én amikor nem nézem a TV-t akkor mindkét beltérit és a TV-ket is teljesen áramtalanítom manuálisan, nem használok időzitőket sem az elosztók sem pedig a beltérik a ki-bakapcsolásnál. Szoftvert frissíteni sem fogok a továbbiakban, megelégszem a jelenlegi verziókkal, hacsak nem lesz valami extra! (A HUMAX-II esetében a március 23-i frissítésről, a dinamikus-automatikus ''új-csatorna hozzáadási'' verzióról lemaradtam de nem probléma, a HYUNDAI HSS-3169NA esetében az eddigi legfrisebb 04-es verzióm van.)
Bizonyos csatornákon előfordul időnként ''kockásodás'' vagy gyengébb vétel, de olyankor át- majd ismét visszakapcsolok erre a csatornára és vagy ''elmúlik a kockásodás'' vagy sem. Ha nem múlik al nem ''erőltetem'' ezt a csatornát.
Ez alatt a 3 hónap alatt komolyabb problémám nem volt, és remélem a jövőben sem lesz.
Tovább nem is ''fényezem'' a DigiTV-t, nehogy valaki még leszóljon ezért!

Üdvözlettel : Yossarian
További jó Digi-zést!!!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.