Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Rick4 válasza Tonyk (#332) üzenetére


Rick4
félisten

a szerelő véletlenül nem egy kombi 124es mercivel volt, hülyegyerek- sapkában? mennyit mert elkérni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#352) Gilberto válasza Rick4 (#351) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Még csak telefonon beszéltünk. Nincs még kész.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#353) Rick4 válasza raczandris (#325) üzenetére


Rick4
félisten

érdekes dolgokról beszélsz. az astra a 19.2 fok keleten van, a digis műhold (intelsat 10 02) pedig a nyugati 1 fokon. nálam ez 20.2re jön ki. kiindulhatunk abből, hogy pontosan nem ennyi, mert nem az északi sarkon vagyunk, itt már nagyobb két műhold közti szög valamivel, de elég kevés a jelentősége ilyen szempontból, mivel műszerrel lehetetlen a tükrön beállítani 20 vagy 26 fokot is, mert ez összetettebb. egyszerűbb arról beszélni, hogy melyik műhold hol van.

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#354) Rick4 válasza Gilberto (#352) üzenetére


Rick4
félisten

Te most mire válaszolsz? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#355) Gilberto válasza Rick4 (#354) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Még nem volt itt így nem tom hogy milyen autóval van.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#356) Rick4 válasza Gilberto (#355) üzenetére


Rick4
félisten

a válaszom fölött ott van, hogy válasz erre, és mögötte egy szám. nézd meg, kié az a hozzászólás, és mire válaszolok.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#357) FreeMan60 válasza Rick4 (#353) üzenetére


FreeMan60
tag

Már megint hülyeségeket írsz Rick4!
Vagy inkább írjam úgy, hogy Rick2 (?)
[link]
A következő szám hányas lesz?

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#358) Lala6


Lala6
őstag

Na nálam is beindult a Digi :D 1 hónap várakozás után gondoltam egyet és a #185 hozzászólásban leírtaknak megfelelően jártam el. Ezúton is köszönet Rácz Andrisnak a segítségért és az útmutatásért.
Egyenlőre még csak 1 beltérim van, jövőhéten szerzek egy másodikat és a kábeltv-t mondom is lefele...
A képminőséggel semmi bajom, a műsorújságtól majdnem hanyattestem(nem láttam még ilyet, bár kevés csatornán van még).
Ami kicsit zavaró:
- Két távirányító az eddigi 1 helyett
- Kicsit lassú csatorna váltás
- 5mp-el késik minden hír :D a földi adókhoz képest.
- Paprika TV nincs :(

Aktiválás már megy telefonon.
Miután feltettem mindent, beállítottam az antennát, hívtam az ügyfélszolgálatot, hogy aktiválni kéne. Mikor letettem a telefont odamentem a TV-hez és már ment is minden :)

(#359) Rick4 válasza FreeMan60 (#357) üzenetére


Rick4
félisten

nem értem, ennek mi köze a dologhoz, miért személyeskedsz? talán te is új nicket szeretnél? nézd, kis barátom, ha kíváncsi vagy, szivesen elmesélem, nincs ebben semmi titok, de amit most csinálsz, az már rendesen az alapelvekbe ütköző. azt mondom, töröltesd gyorsan, ne nekem kelljen...

elárulom, keress rá nyugodtan a Rick-re, és a Rick3- ra is...



[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#360) FreeMan60 válasza Rick4 (#359) üzenetére


FreeMan60
tag

Előszöris nem vagyok a barátod! :F
Másodszor pedig, ha valamihez nem értesz, akkor legalább ne vezess félre másokat a hamis információkkal.
Gondolom egy tapasztalt antennaszerelő, mint Rácz Andris véleményét nem kellene megkérdőjelezned, valószínűleg több sat antennát látott már mint te.

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#361) Rick4 válasza FreeMan60 (#360) üzenetére


Rick4
félisten

biztos így van, ahogy mondod.... :F :D de aki szerint nigéria felett vannak a műholdak....hát, nem tudom...te higyj csak annak akinek akarsz. én magamnak hiszek.. :D

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#362) ngabor2 válasza Rick4 (#361) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hogy pontosan melyik ország fölött vannak a műholdak, azt nem tudom. egy biztos: az egyenlítő mentén, és praktikusan azon a hosszúsági körön, amit be akar sugározni. ha közép-európánál ez épp nigéria fölé esik... akkor nyugodtan lehet ott.

a kezdődő személyeskedést pedig mindketten hagyjátok abba, különösen FreeMan60.

(#363) Rick4 válasza ngabor2 (#362) üzenetére


Rick4
félisten

[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#364) kano


kano
nagyúr

Ma megjött a 6k-s társbeltéri csekkje.
Feladási idő: 01.31.
Fizetési határidő: 02.01.
Mai dátum: 02.02.
Gratulálok nekik így látatlanba is.
Remélem, hogy nem kapcsolják ki mert akkor igen morci leszek. Felhívtam őket és azt mondták, hogy nem lesz baj pár napos csúszásból. Csak az aggaszt, hogy tudjuk mennyire tájékozott az ügyfélszolgálatuk. :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#365) kano válasza Lala6 (#358) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor szerencséd volt mert egy hozzáértőt fogtál ki. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#366) Rick4 válasza kano (#364) üzenetére


Rick4
félisten

én már 4 nap digizés után erősen elgondolkodtam a dolgon, jó e ez nekem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#367) ngabor2 válasza Rick4 (#363) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor az egyenlítői metszéspont az óceánra esik. hogy az kié... abba ne menjünk bele, jelen esetben nem számít túlságosan.

(#368) kano válasza Rick4 (#366) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem semmi gondom velük. A képminőség nem rosszabb mint a régi kábeltv szolgáltatómnál(Fibernet) -sőt még néha jobb is, de sajna ez változik- a hang meg nem érdekel. Viszont ott már 5700Ft volt
a sarc és 2 értelmes csati volt, illetve 3: Spectrum, Sport1, Sport2.
Most érkezik hétfőn a twin fej és akkor már nem lesz a ''társ effektus'' sem. Néha elmegy 2-3mp-re a kép de ez nagyon ritka(heti 2-3).
Én meg vagyok velük elégedve ezért az árért(főleg az Animal Planet-tel :C ).

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#369) Lala6 válasza Gilberto (#350) üzenetére


Lala6
őstag

Bár nem Andris vagyok, de válaszolnék.

Keletfelé tuti nem fogja feltenni. Dél-nyugatra kell rálátás.
Alternatíva lehet talán az antenna tetőn való elhelyezése. Családi házban nem jelent gondot, társasházban kell a közös képviselő(lakók) engedélye.

(#370) Bandus99 válasza Rick4 (#366) üzenetére


Bandus99
őstag

Erdekelne miert mondod ezt, mi a negativ tapasztalatod?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#371) Rick4 válasza Bandus99 (#370) üzenetére


Rick4
félisten

természetesen nincs a szolgáltatással semmi bajom, még jobb is, mint amire számítottam, bár a digis beltérit rca csatival lcdtévére kötve elég érdekes a kép a tömörítés és a digitális technika miatt. csak az a bajom, hogy ha pl német , angol adókat is nézni szeretnék, akkor mehetek forgatót meg plusz tükröt venni, míg pl az upc direct esetében az astráról jön az adás a többi csatival együtt. Nincs gond, twin fej, és másik tüköt a megoldás. pénz sem érdekel, csak körülményesnek találom így megoldani. nameg a szerelővel se szerettünk egymásba... :D

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#372) Bandus99 válasza Rick4 (#371) üzenetére


Bandus99
őstag

oke csak azert kerdeztem, hatha engem is erinto problemak es felkeszulok rajuk...
De ezek a problemak engen nem erintenek sajnos :(( (LCD TV, angol nemet adok)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#373) Rick4 válasza Bandus99 (#372) üzenetére


Rick4
félisten

dehogy, magával az adás minőségével minden rendben, főleg ennyi pénzért.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#374) Rick4 válasza ngabor2 (#367) üzenetére


Rick4
félisten

mi az, hogy az egyenlítői metszéspont az óceánra esik? a műholdak végig az egyenlítő fölött vannak, fok értékkel megjelölve, hogy épp mi fölött. ha a képet megnézed, láthatod, hogy nigéria az egyenlítőtől északra van, több mint 4 fokkal. de jó, ne menjünk bele, tényleg nem számít.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#375) Lala6


Lala6
őstag

A TRAVEL csenel nálatok is ''érdekes''? Össze vannak a hangok keveredve. Egyszerre szól a magyar és a szlovák(vagy mi).

(#376) Bandus99 válasza Lala6 (#375) üzenetére


Bandus99
őstag

Igen nalam is igy van. a 2 hangsavon eltero szinkron jon jobb es a bal oldalon

Megoldas OPT es az uzemmodnal szedd le a sztereot monora

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#377) Rick4 válasza Lala6 (#369) üzenetére


Rick4
félisten

esetleg ha szerencséje van, egy hosszabb tartóval feltehető, amivel az antenna eltolható annyira a faltól, hogy a kívánt irányt lássa.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#378) raczandris válasza Gilberto (#350) üzenetére


raczandris
tag

Gilbertónak
Sajnos ha keletre néz az ablakotok akkor nincs meg a vétel lehetősége . ,csak a tetőről .
Az viszont már a szerelőn mullik elvállalja-e . Meg tudja -e oldani ?
A szerelő nem köteles megcsinálni ,elvállalni csak azt a munkát amit meg tud csinálni .
Minden iparos ,vállalkozó mielőtt elvállal egy munkát előbb megnézi és aztán eldönti ,hogy neki ezért a pénzért megéri-e vagy sem .
Látatlanba senki nem vállal el munkát .,és igaza van .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#379) Rival válasza Rick4 (#374) üzenetére


Rival
aktív tag

Én tényleg nem szeretnék beleszólni, csak már engem is zavar, hogy az élő fába is belekötsz... nem tökmindegy, hogy Nigéria, vagy nigériai fennhatóságú óceáni terület? Most ez a rohadt 4 fok szélesség az, amibe bele kell kötni?

(#380) Rival


Rival
aktív tag

Megvettem az új antennát: [link]

Mivel senkitől nem kaptam infót tapasztalat terén, gondoltam, én leszek az első, lássuk mi lesz belőle, megvettem. Ma délután hatkor felszereltem, nagyjából 5 percig tartott az egész, mivel a motor már be volt állítva, csak az emelkedési szöget kellett belőnöm.

Az előző tányér a Digis 80 centis szutyok. Attól féltem, hogy nem lesz olyan jó jel, mint egy nagyobb antennával, de jelerősség és jelminőség szempontjából ez a 10 centi nem sokat számít így tiszta időben. Transzpondertől függően itt is megvan a 80%-os jelerősség, és a 98%-os jelminőség Hunyadi beltérivel, épp úgy, mint az előző tányérral. Azt sejtettem -és Rácz Andris is megerősített elképzelésemben-, hogy a Hunyadi nem mond valós értéket jelerősség terén, így annak értéke nem is érdekelt igazán, a minőséget néztem.

Az, hogy borús időben elmegy-e a jel, csak később nyilatkozom, és arról is, hogy ez az áttetsző, hálós kialakítás hogyan növeli a szélállóságot (elvileg most hétvégén megint szeles idő lesz). Úgyhogy még jelentkezem. De egyelőre jó. Így sötétben, ha kinézek az ablakon, csak a motort látom, beleolvad a környezetbe. Holnap, nappal viszont lemegyek a ház elé, hogy ez a sötétszürke szín hogy néz ki a hatodik emeleti konyhaablakunkban... :)

Az biztos, hogy az általunk belátható égbolton (a Hotbird-től a Hispasatig) a jelminőség ugyanaz mindegyik holdon, mint a 80 centis, előző antennával. A többi pedig később derül ki...

[Szerkesztve]

(#381) Gilberto válasza raczandris (#378) üzenetére


Gilberto
aktív tag

De akkor miért nem kérdezték meg,hogy merre néz a fal? Ezt nem értem.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#382) raczandris válasza Gilberto (#381) üzenetére


raczandris
tag

Sok helyen voltam szerelni ahol megkérdeztem látná-e az antenna DÉL-DÉLnyugat irányban a műholdat .
Válasz : persze mindenkinek ezen az oldalon van az antennája
kimegyek és a sok antenna mind a szabadsághegyi adóra nézett .Persze a műhold nem volt fogható . (hiába faggattam ki )
Ezért sok helyen előbb kihivnak egy szerelőt szakvélemény kérnek tőle , milyen vételi lehetőségek vannak az adott helyen.
Többen megkötötték a UPC Direct-tel a szerződést előre és amikor nem lehetett felszerelni csodálkoztak . Benne van a tájékoztatóban, amennyiben meghiusult a szerelés kiszállás dijat is kérnek a hiába való utért .
Tehát tájékozódni kell mielőtt megveszünk valamit .

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#383) Rick4 válasza Rival (#379) üzenetére


Rick4
félisten

az építő jelegű kritikát kár összekeverni a belekötéssel. a mondat sem úgy szólt, hogy az lett volna. különben is, belém kötöttek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#384) Rival válasza Rick4 (#383) üzenetére


Rival
aktív tag

Ok, felőlem mindegy, ahogy az is, hogy miért vagy már negyedik fázisban itt a fórumon... ;)

Én inkább annak örülök, hogy most jöttem rá, miért is látszik az Intelsat 1002 kb. a horizonton, ha az egyenlítőn, ugyanezen a hosszúsági fokon vagyunk, ahol most, és az Északi sarkról miért csak 20 fok... :B pedig nem tartom magam hülyegyereknek így 30 felé közelítve, szeretem a fizikát és a csillagászatot is, csak eddig még rohadtul nem gondoltam végig, hogy is van ez a dolog... atomra égetem magam, ha már leírtam... :) pedig mostmár totál egyértelmű... sebaj... jó pap is addig tanul, ameddig a takarója ér... vagymi... :B

Az új tányérral kapcsolatban még annyit, hogy sokkal stabilabb az anyaga még így kilyuggatva is, nehezebben tudom jobbról-balról lökdösni, szelet imitálva... a Digis tányér miből lehet? Valami préselt vacak... viszont ez acél, de ellenben könnyű (nem csoda, fele anyag hiányzik a lyukakból...:)

[Szerkesztve]

(#385) Gilberto válasza raczandris (#382) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Akkor rakja fel a tetőre. Nem érdekel,hogy hogyan. Én tőlem biztos nem fognak pénzt elvinni a semmiért.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#386) Rick4 válasza Rival (#384) üzenetére


Rick4
félisten

utánanézhetsz, miért vagyok a negyedikben, nincs ebben titok, mesélek is róla szivesen. az egyenlítőről horizonton látszó intelsat érdekes dolog, mesélhetnél róla...szerintem ha a nyugati egyfokon hajózol, és az egyenlítőn vagy épp, akkor pont felfelé kell nézned. ekkor az eleváció 90 fok. minél feljebb jösz az északi sark felé, annál jobban csökken az eleváció. ennyi.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#387) raczandris válasza Gilberto (#385) üzenetére


raczandris
tag

Szerintem elfogják kérni az árát a tetőre való szerelésnek
vagy pedig nem lessz digi tv-d.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#388) Gilberto válasza raczandris (#387) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Rakja rá a az oldal falra. Nincs messze. Maximálisan 3 méter. Annak nem igazán hiszem,hogy megkéri az árát.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#389) Bandus99 válasza Gilberto (#388) üzenetére


Bandus99
őstag

Hatalmas tevedesben vagy mikor azt mondod, tolem nem fognak elvinni ugyan penzt.

Ez meg az ASZF ben is benne van, hogy akkor ingyenes a szereles, ha az alap kiepites keretein bellul megoldhato.
A tetore szereles ill a nem digis tartoval szereles mar messze nem ez a kategoria.
Sztem ha igy vagy a dologgal ki se hivd a szerelot ne rongaljatok feleslegesen egymas idegeit.

Jo megoldasnak azt tartanam, ha elore kozolned vele, nalad vagy tetore lehetne szerelni,
vagy hosszu tarto konzollal lehet megoldani. Erre mondjon kozelito arat es utana jojjon ki.


MOD: Meg csak annyit, ez nem csak neked szol, hanem altalanossagban.
Amiota olvasgatom a forumot egy dologra rajottem es tenyleg javaslom mindenkinek.
Hanyagoljatok a gyari digis cuccokat, vegyetek rogton az elejen megfelelo minosegu felszerelest, mind tartoban, mind tukor es ha ket belteri, akkor twin fej, Ezzel csomo kellemetlensegtol kimelitek meg magatokat.
Ha attol feltek, hogy egy lenyulos szerelot fogtok ki, akkor vedd meg elore az eszkozoket.
pl wolfsat.hu

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#390) denespapa


denespapa
tag

Új SW jelent meg ma a Hyndai beltérikre.
A letöltés a ''szokásos'' módon megy (M1-en ch up/down).

Figyelem!!!

Az új szoftver törli az ÖSSZES beállítást!!!

A verziószáma: 1.06
Dátuma: 2007.02.02.

Ami látható újdonság:
- új menüpont: PPV
:C :)

...mert van ami osztva is szaporodik - a tudás...

(#391) Bandus99 válasza denespapa (#390) üzenetére


Bandus99
őstag

Azt hiszem megvarom a tapasztalatokat vele :)

Mi a fene az a PPV?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#392) Bandus99 válasza Bandus99 (#391) üzenetére


Bandus99
őstag

Na megven
pay per view

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#393) Kiskutya válasza Bandus99 (#392) üzenetére


Kiskutya
veterán

es az mit jelent?:)

hmm...

(#394) Bandus99 válasza Kiskutya (#393) üzenetére


Bandus99
őstag

Amit megnezel azt fizeted

Hogy itt hosszutavon hogy tervezik azt en nem tudom.
Lehet az is, hogy 1-1 filmet megnezel (mintha tekaban lennel), ezt kiszamlazzak.
Lehet az is, hogy osszes hasznalatot neznek es ennek megfeleloen szamlaznak.

Jelen esetben en az elso verzio beindulasara tippelek.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#395) Lala6 válasza Gilberto (#385) üzenetére


Lala6
őstag

Szereld fel magadnak előre az antennát, olyat amilyet szeretnél, oda ahova akarod.

Azt senki nem érti a fórumban, hogy a szerelők nem a digi alkalmazottai, egyéni cégek/vállalkozók akik antenna szereléssel foglalkoznak és a digi antennáit is szerelik. A digi ad nekik x-Ft-ot antennánként, de ha ebből az x-Ft-ból nem jön össze a szerelés akkor a szerelő kiszámláza a felhasznált plusz anyagot, meg a munkát.

(#396) Lala6 válasza Bandus99 (#394) üzenetére


Lala6
őstag

Inkább a Paprika TV-t tennék be a listába... :)

(#397) Tonyk válasza Rick4 (#351) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem tudom (kollgánál csinálták), de három hétig azon rinyáltak, hogy nem tudják szigetelt panelra feltenni a tányért. Aztán a konzolt a kolléga megcsinálta helyettük, és mégicsak sikerült feltenni a falra. Ezek szerint Szeged 50%-ára nem tudnak feltenni Digit a szigetelés miatt, csak UPC-t (de azt rögtön!). Biztos van különbség a kettő között...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#398) Rival válasza Rick4 (#386) üzenetére


Rival
aktív tag

Így van, csak ha elolvasod, mit írtam, akkor Budapest hosszúsági fokán értettem a dolgot, és amit ki akartam hozni belőle az az, hogy két műhold (pl. Astra és Intelsat1002) egymáshoz képest ebből az egyenlítői fix pontból nézve távolabb vannak egymástól, míg ugye tőlünk nézve közelebb. De ez nem kérdés, mert mi távolabb vagyunk, és mielőtt még végleg belebonyolódom ebbe az egyértelmű hülyeségbe, balra el... :)

(#399) Rival


Rival
aktív tag

Szeles fejlemény az új antennával: percekig bámultam, mire láttam valamit. Most épp fúj a szél (koránt sem annyira, mint az elmúlt héten, de azért a széllökések erősek), a tányér viszont épphogy csak beremeg néha, nem lengedezik, mint az előző. Úgyhogy fél napja jól teljesít... :)

(#400) Gilberto válasza Bandus99 (#389) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Jön ki szemlézni a szerelő hozzánk.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.