Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Kiskutya válasza raczandris (#1200) üzenetére


Kiskutya
veterán

nem adtak ki a nevet:) de gondolom profi lehet vagy lusta!
amugy mar tultettem magam az egeszen hogy mar minden mukodok frankon (eddig)
:)
es neked is koszonok mindent mert te is sokat segitettel!
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

hmm...

(#1202) sam63


sam63
csendes tag

Kiskutya!!! Szerintem hagyd az egészet és élvezd a DIGI-t.

[Szerkesztve]

(#1203) Kiskutya válasza sam63 (#1202) üzenetére


Kiskutya
veterán

;)

hmm...

(#1204) Füleske válasza sam63 (#1193) üzenetére


Füleske
addikt

Most tesztel a 10. tp a 12563V - n , az svc2 nevű teszt csatornán a hálózat tv - t nézheted. Valószínű a nem látható csatik között lesz még magyaroknak is szóló pl axn scifi + crime , bbc prime , eurosport 2 stb , de ezek csak tippek az (egyelőre) angol hang miatt. (fele angol fele román hangvivős a 16 csatinak és van 1 spanyol)

(#1205) EZoli752


EZoli752
tag

Hello!

Most akarjuk beüzemelni a beltérit, de nem, jönnek a kódolt adások. Bent a kártya.
Ezt írja: 25jegyzet Ca riasztó smartcard sosem volt összepárosítva.
Mi lehet a gond vagy mit kel csinálni?

3D élelmiszernyomtatás

(#1206) Palika71


Palika71
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy az UPC Direct is ugyanakkora tömörítést használ-e, mint a DIDGI?
Az új TV-nken (42''-es LCD) feltűnt, hogy mikor túl sok az infó változás a képen, kockásodik.
Az UPC-nál is ezt tapasztalnám?
KÖSZI!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1207) Vincsó válasza EZoli752 (#1205) üzenetére


Vincsó
aktív tag

A kártyán lévő számot akttiválta valaki???
Ha nem akkor telefonálni kéne ügyfélszolgálatra, hogy aktiválják.

[Szerkesztve]

(#1208) zolforg válasza Palika71 (#1206) üzenetére


zolforg
tag

Sztem a kockásodás inkább antenna beállítási problémára utal.
Úgy tudom a UPC-nél is hasonló a tömörítés.

(#1209) Vincsó válasza Palika71 (#1206) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Ez attól függ mekkora kockásodás... nekem 42 colos (igaz plazmán) nem fordul elő ilyen.
Menüben meg kéne nézni a jel szintet :U Meg milyen beltéri? A humaxot frissítettem és jobb lett a képminőség... nemtudom hogy ez a másikkal is menne e....

Frissítésben tudok segíteni... de csak priviben és szigorúan saját felelőségre. Mindkét beltéri esetében.

[Szerkesztve]

(#1210) Palika71 válasza Vincsó (#1209) üzenetére


Palika71
őstag

Hali!
Egy Hyundai (régi). A topic böngészése után sikeres frissítést hajtottam végre, amitől jobb a kép is.
A jelerősség bazi jó (80-100). Ezt a kockásodást 1-2m távból még látható, utána már nem, mert összemosódik.
Mikor a sokminden mozog egyszerre, és viszonylag nagy sebességgel, akkor úgy néz ki, mintha 2x2cm-s négyzetekből alkotná a képet. Mintha egy ilyen négyzet lenne egy pixel. Ha a mozgás lelassul, vagy homogénebbé válik a felület, akkor ismét összeáll a kép. :F

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1211) Palika71 válasza zolforg (#1208) üzenetére


Palika71
őstag

Nekem is az volt a gyanúm, hogy az UPC sem lehet jobb. Itt csak az számít, hogy jó sok csati jöjjön, mind1, hogy nem tökéletes. Én inkább néznék pár csatival kevesebbet, de 100%-on. Neadj' Isten, HDTV...

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1212) Kiskutya


Kiskutya
veterán

nalam az axn csatornan csuszik a magyar felirat ez masnal is igy van?

hmm...

(#1213) Palika71 válasza Kiskutya (#1212) üzenetére


Palika71
őstag

Az AXN csatorna még fog olyan dolgokat művelni, hogy csak lessel!
pl.: Hová tűnt a LOST?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1214) Kiskutya válasza Palika71 (#1213) üzenetére


Kiskutya
veterán

mert? bovebben? annak nem nagyon orulnek mert pont az axn az 1ik csatorna ami miatt nem maradtam a upc kabelnel.

[Szerkesztve]

hmm...

(#1215) Palika71 válasza Kiskutya (#1214) üzenetére


Palika71
őstag

Kicsit zavros a rendszerük.
Gyakran adnak felirat, és szinkron nélküli filmet.
Gyakran mást adnak, mint ami a műsorban van.
A LOST pl. vasárnaponként van. Érdekes módon, az angol feliratokat, és azokat a részeket mikor nem angolul beszélnek, nem szinkronizálják vasárnap, hanem csak a köv. heti ismétlésben.
Előző vasárnap pedig úgy eltűnt a LOST, hogy ki sem írják í műsorváltozást, még a netre sem.
Szóval, egy kicsit lazán kezelik a srácok.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1216) Kiskutya válasza Palika71 (#1215) üzenetére


Kiskutya
veterán

ez fasza:( remelem azert leszenek valtozasok mert az epg sem er valami sokat igy.

hmm...

(#1217) Lala6 válasza Palika71 (#1211) üzenetére


Lala6
őstag

Műholdon ilyen ár melett ne várj ilyen csúcs szolgáltatást. Ebbe nem csak a digi-t értem, de a UPC 5k-s ára is csekélyke hozzá. HDTV majd 10-20 év múlva... :(

Kábel TV-n szép a kép, csak kevesebb a csatorna(meg drágább, mint a digi).

(#1218) Kiskutya válasza Lala6 (#1217) üzenetére


Kiskutya
veterán

/pill meg en sem bantam meg a valtast upc kabelrol meg azert remenykedem ha a kep minosege nem is de az epg meg az axn-hez hasonlo bakik megoldodhatnak!

hmm...

(#1219) Bandus99 válasza Kiskutya (#1218) üzenetére


Bandus99
őstag

Azt mondod, hogy a UPC kabelnel nalad jobb volt a kep minosege mint most a Diginel?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1220) Kiskutya válasza Bandus99 (#1219) üzenetére


Kiskutya
veterán

pixelesedesre nem emlexem a upc kebelnel meg az rtl-nel nem volt ekkora szellemkep de ennyi penzert csodakat nem varok + azert a csatornak szama tobb! kicsit az axn zavar hogy csuszkal a felirat meg a fentebb emlitett de meg nem tapasztalt dolgok miatt de az axn miatt sem fogom felkotni magam.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

hmm...

(#1221) Kiskutya


Kiskutya
veterán

most nezem hogy aprilis 1tol a upc kabelen is axn :F viszont meg mindig 5560ft akcios havidij 4900ft/ho

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

hmm...

(#1222) Lala6


Lala6
őstag

A diginél is lesz meglepi. Most indították a 10-es Transponder tesztelését :)

(#1223) Palika71 válasza Lala6 (#1222) üzenetére


Palika71
őstag

És ez újabb csatikat jelenthet a számunkra?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1224) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Lenne 1 pici kérdésem..
Hyundai beltéri esetén hogy lehet azt megcsinálni, h ha keresek egy adót akkor a talált listából csak azt az 1-et tegye be amit akarok és ne mindet?

(#1225) Vincsó válasza holinorby (#1224) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Hát ha jól emlékszem ez kivitelezhetetlen :( Nekem meg Humax van de sztem azon se lehet. :U

(#1226) denespapa válasza Vincsó (#1225) üzenetére


denespapa
tag

Humaxnál simán meg lehet csinálni!
Csatornalista--->nem szükséges csatik:kijölése-->törlés, majd mentés...
:)

...mert van ami osztva is szaporodik - a tudás...

(#1227) holinorby


holinorby
tag

komolyan mondom ez botrányos....
lenne még mit javítani ezeken a beltériken...
ja és még1...sztetek várható h a digi beveszi a csatornái közé az ingyenes német adókat?pl:rtl,pro7,3sat és társai?

(#1228) Vincsó válasza denespapa (#1226) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Most, hogy megnéztem valóban :DD Mostanság csak Hyundai-al találkozom de mintha azon nem lehetne :F

(#1229) Vincsó válasza holinorby (#1227) üzenetére


Vincsó
aktív tag

A Humax jobbnak tűnik... de én mostanában csak Hyundai -al talákozom vagyis Baranyába csak ezt hoznak... :U

(#1230) Lala6 válasza Palika71 (#1223) üzenetére


Lala6
őstag

Igen.

(#1231) Lala6 válasza holinorby (#1227) üzenetére


Lala6
őstag

Szerintem erre nincs esély. A UPC is csak azért ''adja'' , mert ugyanazon a műholdon van, de köze nincs hozzá. A megoldás: Másik antenna + kapcsoló, vagy forgató motor.

(#1232) Rick4 válasza Palika71 (#1206) üzenetére


Rick4
félisten

az upc az astráról jön a kép kb 3 megabites, míg a digi 2 megabittel nyomja, elvileg jobbnak kellene lennie. az antennától való kockásodás úgy jelentkezik, hogy van kép vagy nincs kép, a tömörítéstől pedig menet közben a kép egyes részei kockásodnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1233) Vincsó válasza Rick4 (#1232) üzenetére


Vincsó
aktív tag

''az antennától való kockásodás úgy jelentkezik, hogy van kép vagy nincs kép, a tömörítéstől pedig menet közben a kép egyes részei kockásodnak''

Ezzel a kijelentéseddel nem értek teljesen egyet mert ha teszem azt, a jelerősség 40-50 %
akkor igencsak be tud pixelesedni a kép, szétesik és a hang is akadozik. Nem úgy működik hogy van kép vagy nincs kép.

(#1234) Palika71 válasza Rick4 (#1232) üzenetére


Palika71
őstag

Akkor ilyen szempontból az UPC jobb választás lehet.
De az volt nekem sok évig, és egyszerűen megutáltam őket azért, olyan csúnyán leraboltak.
Szüleimnek Antenna Digitalja van. Én azt látom a legjobb megoldásnak, mert náluk nem látok olyan tüneteket, mint nálam. Plussza, a hang is jobb. És az EPG+TXT is mindig frankón működik. De valahogy nincs kedvem megbontani a tetőt, és egy bazinagy árbocot kilógatni. :(

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1235) Bandus99 válasza Palika71 (#1234) üzenetére


Bandus99
őstag

Picit belelestem az antenna digital kinalataba, itt 3 eves husegekrol beszelnek, ami nem semmi kategoria nekem. Egyszeri 20K rol is beszelnek es ebben meg nincs benne a szereles aminek koltsegebol 36Kt atvallal a szolgaltato. De ezt mar ismerjuk, sajnos ez a szereles nem fer bele 36k ba ez 40K. A listaar csaladi csomagnal 4990 ha jol neztem.

Arban mas kategoria mint a DigiTv nem erdemes osszehasonlitani a ket szolgaltatast.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1236) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Sziasztok, febr.1 -es regisztrációm van, kezdjek el telefonálgatni, vagy várjak még ? Visszaolvasva Kiskutya történetét, nem szeretnék még 2 hónapot várni...

Ne dudálj, küzdj !

(#1237) Bandus99 válasza vviktor1 (#1236) üzenetére


Bandus99
őstag

Mindenkeppen erdeklodjel a szerelodnel mire szamtisal.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1238) Palika71 válasza vviktor1 (#1236) üzenetére


Palika71
őstag

Én egyből két szerelőcégnél regisztráltam. Egyet a feleségem, egyet meg az én nevemre.
Az egyik cégtől 3 nap alatt jöttek, és beszerelték, a másiknál (DIGI központi üfsz), meg azóta sem kereste meg.
Lassan egy éve...
Tehát, TELEFONÁLJ!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1239) Palika71 válasza Bandus99 (#1235) üzenetére


Palika71
őstag

Igen, igazad van, sajna marha drág

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1240) cigam válasza Rick4 (#1232) üzenetére


cigam
félisten

Ez biztos?
Mert pl a Digi átlaga 1.86, a UPC pedig 1.62-es átlaggal nyomja.
http://www.satcodx9.com/3590/tsbitrate.cgi?35900004000000009393-v
http://www.satcodx2.com/0192/tsbitrate.cgi?01920004000000025178-v

Nincs köztük különbség, a gyors mozgásoknál ilyen kicsi sávszélességgel mind2 kockásodik.

Hja és ma megtudtam, hogy 1 éve vagyok előfizető :( Csak az HBOmax csatornák műxenek. Üfsz ''megvígasztalt, hogy 72 órán belül, de ha mégsem telefonáljak megint.

Azért nem kellene túl sok ahoz, hogy azok a kártyák amik 1 hónapon belül ''lejárnak'' automatikusan kapjanak egy ''löketet'' a műholdról.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1241) cigam válasza cigam (#1240) üzenetére


cigam
félisten

Azért az bíztató, hogy a telefonálástól számított 2 órán belül már megint aktív volt a kártya.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1242) Kiskutya válasza vviktor1 (#1236) üzenetére


Kiskutya
veterán

telefonalj de nalam valoszinu a fo gond a panel hazra szerels volt... nem az erkelyes oldal volt a nyugati es nem nagyon akartak furkalni meg 3x annyi idot tolteni nalam mint masnal az van salyna megtehti a szerelo hogy valogat.(ez csak az egyeni velemenyem)

hmm...

(#1243) Rick4 válasza cigam (#1240) üzenetére


Rick4
félisten

akkor itt lenne a digi tvből a sport1 bitrátája: [link], és itt az upc directé, szintén sport1: [link], kiderül az igazság. ez így nem egyértelmű, pedig régebben néztem, 2 és 3 megabit volt.

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1244) Rick4 válasza Vincsó (#1233) üzenetére


Rick4
félisten

természetesen nem az volt a kiindulási alap, hogy 40-50% a jelerősség, akkor ott az antennaszerelővel van a baj...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1245) Vincsó válasza Rick4 (#1244) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Na igen akkor hogyha megvan a 98-as jel akkor teljesen igaz amit mondtál.
Annyival kiegészíteném hogy LCD illetve 100 HZ -es tévéknél problémák lehetnek a képminőséggel.

(#1246) Kiskutya válasza Vincsó (#1245) üzenetére


Kiskutya
veterán

nem orulnek neki mert nekem 100hz tevem van de a heten mar tudok irna a kepminosegrol mert most koltozom at az uj lakasba ahova a digit raktak. 50hz teven eddig elfogadhato volt a minoseg de most hogy irtad kicsit izgulok mert ugye a nappaliba menne a nagyobb 100hz amit azert tobbet neznenk!

hmm...

(#1247) Lala6 válasza Kiskutya (#1246) üzenetére


Lala6
őstag

Nem lesz azzal gond. LCD-ken jobban látható talán a tömörítési hiba, de szerintem a műsor elvezetét alig rontja.

(#1248) Kiskutya válasza Lala6 (#1247) üzenetére


Kiskutya
veterán

lcd-ken amugy tokmind1 mert a upc kabel es a muhold is szar nekem /pill 100hz tevem van nekem azon legyen jo mert a upc-kabel szep volt rajta!

hmm...

(#1249) Lala6 válasza Kiskutya (#1248) üzenetére


Lala6
őstag

Hamarosan az AXN Crime-t és AXN Scifi-t is nézheted rajta. Már van adás, igaz még csak románul, remélem hamarosan a magyar hangot is aláteszik.

(#1250) szabi9811


szabi9811
tag

12563 V,tp 310XU,SR 27500,FEC 3/4 Hálozat TV adatai a 10. TP-n

A Kérdésem az lenne mivel, hogy a polarizáció V nem lesz gond a társbeltériknél a 10. TP.-n?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.