Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Bandus99


Bandus99
őstag

Leirok egy esetet, hatha masokon segit hasonlo helyzetben.

A tortenet: Telefonon mondom havernek aki nem ert sokat a temahoz, hogy lehet frissiteni van uj szoft. Elmondom neki mit tegyen csatorna le fel gombot egyszerre megnyom majd elindul a frissites ne tegyen semmit ne kapcsolja ki utana majd ujra kell rendezni csatornakat.

Ido mulva hiv hogy baj van se kep se hang. Mondom nem gond aramtalanisd majd 10mp mulva bekapcs ismet telefon sajna meg mindig baj van. Na mondom akkor kocsi irany haver megprobaljuk bevetni vegso elkeseredettsegben a buvos clear nvram dolgot.

Odaerve a kovetlezot tapasztalom a belterin szepen mukodik minden kikapcs utan jon az ora bekapcs utan csatornaszam leptetesnel az is valtozik tehat laszolag minden oke.

Nezem RF kabellel van osszekotve TV 1es csatornan mindig igy hasznaltak. De azon valoban nincs jel
Na akkor elo a dobozbol az rca kabel szett osszedug es minden oke mukodik. nagy ko leesik.

GOndolkodom mi lehetett a gond. Aztan megvilagosodtam, a szerelo anno valamiert atprogramozta a gyari 36os savot valami masra, most ugye a frissites visszatette gyarira.
Atrprogramoztam 1es csatornat es most mar ott is mukodik minden...

Most mar csak arra lennek kivancsi az elso beallitasnal a szerelo miert is allitotta el a gyari beallitast??

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#452) Billy76


Billy76
csendes tag

friisttem az sw-t és du óta fagy, álítólag annak is fagy aki nem frissített...
van más is hasonló cipőben?

(#453) Lala6 válasza Andie (#448) üzenetére


Lala6
őstag

Erkély és szögvas:

[kép]
[kép]

Ne nézd, hogy mennyire rozsdás, tavaszra van ütemezve a festése :)

mod: És természetesen atom stabilan áll, kézzel is alig remeg be.

[Szerkesztve]

(#454) kerelyfe válasza Billy76 (#452) üzenetére


kerelyfe
csendes tag

Nekem most fagyott, pedig nem is frissítetem sw-t. (Hyundai beltérim van)

(#455) zolforg válasza Andie (#448) üzenetére


zolforg
tag

Amíg nem rögzíted stabilan a parabolát addig nehezen fogsz boldogulni
persze azért forgatni lehessen ;)
látom már más megelőzött :))

[Szerkesztve]

(#456) Lala6


Lala6
őstag

Akkor, jó, hogy humaxot választottam? Nekem nem fagyott még egyszersem.

Az előző hozzászólásomban elrontottam a 2-es képet.
Ez akart lenni:
[kép]

(#457) Billy76 válasza kerelyfe (#454) üzenetére


Billy76
csendes tag

az enyém is hyundai, ez a hyu átka... ;] :( :)) :R :W :DD :C :Y

(#458) Billy76


Billy76
csendes tag

akinek fagy az próbálja meg kb 5 percre áramtalanítani a beltérit, nekem megoldotta a problémát... :R :C :DD

(#459) Andie válasza Lala6 (#453) üzenetére


Andie
őstag

Lalabácsi! Eztet most azonnal mondjad meg, hol lehet ilyet venni!
Má megyek is érte. Ill inkább majd holnap. Pliiiiz! :R

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#460) Rival válasza Billy76 (#457) üzenetére


Rival
aktív tag

Nekem egy hétbe telt, mire a Hotbirdtől a Hispasatig belőttem a műholdakat, de soha többet... úgy néz ki, ha elvész minden beállítás, én már nem fogok szoftvert frissíteni... inkább felkötöm magam... :)

(#461) Lala6 válasza Andie (#459) üzenetére


Lala6
őstag

Andrásnál jártál nem? Én megkérdeztem, hogy van-é...és volt(az extra csavar nem alap tartozék, feláras volt) :)
mod: az alap csavar rövidebb, azzal csak az egyik korlátot fogta volna meg, de szvsz. az is elég...

Ha nem akarsz messzire menni, akkor bármelyik antenna boltban meglesz( a hosszú csavar az nem).
Én ezt ismerem: [link]


[Szerkesztve]

(#462) zolforg válasza Rival (#460) üzenetére


zolforg
tag

Egy hét? kb 5 perc alatt,bármelyiket. Hozzá kell tegyem van egy nokia beltérim
amivel kifejezetten jól lehet műholdat keresni. :Y
Lala a Humax jó választás volt,nekem is az van. Eddig semmi gond.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#463) Rick4 válasza Billy76 (#452) üzenetére


Rick4
félisten

én kb dél- fél 1 körül értem ma haza, és a második beltéri kijelzője villogott, vibrált, miha nem lenne észnél. kihúz, begud, és megy, a másikkal nem volt gond. este a hiradó környékén is megcsinálta hogy fagyott a kép, kihúz bedug megoldotta..ja, pár napja van meg a cucc, minden nap próbálom frissíteni, de nem akarja, megy pár percig, utána kiírja, hogy nincs frissítés.. :W 2006 májusi az uccsó frissítés.. :(

[Szerkesztve]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#464) Rival válasza zolforg (#462) üzenetére


Rival
aktív tag

Légyszi, állítsd be nekem 5 perc alatt ezt a kb. 10 műholdat, de úgy, hogy minden csatorna a mostani helyén maradjon... :) Én nem csak egy egyszerű szkenneljünkvégigmindenműholdatosztkész dologra gondoltam, mert az tényleg nem nagy cucc. Csak eleve ennek a Hunyadinak a forgatós része elég fapados, a csatornák ABC sorrendje nem működik rendesen, a transzponderek kezelése katasztrofális (van úgy, hogy addig nem hajlandó egy már meglévő transzponderen új adókat meglátni, amíg ki nem törlöm a TP-t, és ismét fel nem veszem), ezen kívül ha úgy törlök ki egy csatornát, hogy nem viszem el a végére, és ott törlöm, akkor egy lyuk keletkezik a sorszámozásban, továbbá a műholdak sorrendjét sem tudom változtatni. Már elég jól kitapasztaltam ezt a kütyüt az elmúlt 2-2,5 év alatt, és nem motoros forgatásra lett kitalálva... nem beszélve azokról a csatornákról, amikbe be van lőve, hogy csak az első helyeket foglalhatják el (hiába rakom máshova, legközelebbi indításkor ugyanúgy a lista elején látom)... és így tovább... még sorolhatnám a sok hülyeségét, de most nem jut eszembe más... .... ...ja, és nagyon idegesítő a folytonos ''Adatmentés folyamatban, kérem várjon''... miért nem lehet a háttérben menteni? :)

(#465) raczandris válasza Bandus99 (#451) üzenetére


raczandris
tag

Bandus99 szia
A gyárilag beállitott 36 csatornáról miért tette át a szerelő más csatira ???
Erre egyszerű a magyarázat : minden szerelő tudja ,hogy azért lehet változtatni az RF kimenet frekijét ha ezen a frekin valami más adó is dolgozna akkor ne zavarjon,csikozódjon a kép . Már pedig a 36 csatornát Magyarországon használja a KÉKES -i adó .
Egész Pestig megszórja a sávot és még az összekötő RF kábel is felvesz annyi jelet ami zavarhat .
Tehát ezért kell áttenni más frekire az RF 36 ról .
R.A. [link]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#466) Rick4 válasza raczandris (#465) üzenetére


Rick4
félisten

vagy a másik, mint nálam, hogy a kisebb frekin kisebb jelveszteség alakul ki. vagy a kettő összhatása, de nálam is jobb a kép a 24es csatin.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#467) zolforg válasza Rival (#464) üzenetére


zolforg
tag

Bocs,nem vagyok gondolatolvasó :R
Így mindjárt más a leányzó fekvése.

(#468) raczandris válasza Rick4 (#466) üzenetére


raczandris
tag

Vigyázz mert a 24 csat.nán az RTL klub ad és igen erősen .Tehát RF kimenet 24 csat . mellőzendő .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#469) Andie válasza Lala6 (#461) üzenetére


Andie
őstag

Persze, kinálta is, csak nem volt nálam kp :O
Meg aszittem, hogy az alap cuccal fel tudom rakni. Nem is volna gond, ha nem kéne kicsavarni az erkéllyel szinte párhuzamosan a vevöfejet.
Node megoldjuk, mostmár csak tartó szerkezet kérdése :)

Egyébként fontos kérdés : A jel átmegy a falon? Tehát teszemazt a szoba közepére is rakhatom az antennát? És üvegen?
(ugyanis mintha sikerült volna a hotbirdet befognom a teraszajtón keresztül is :D )

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#470) Rick4 válasza raczandris (#468) üzenetére


Rick4
félisten

Szegeden nincs ilyen gond. antennával is alig lehet fogni nálunk az rtl klubot.. :D

[Szerkesztve]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#471) raczandris válasza Andie (#469) üzenetére


raczandris
tag

A falon nem fog átmenni a jel . Az üvegen még átmehet . Van olyan műholdas antenna amit az ablaküvegre lehet ragasztani ( lapantenna) de csak a deltában láttam .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#472) Rival válasza raczandris (#471) üzenetére


Rival
aktív tag

Igen, azt várom, mikor jön el annak az ideje, amikor nem kell kádakat felszerelni a ház oldalára, hanem annyi kis antenna elég lesz, mint amekkora pl. a GPS vevőkön van. Ennek persze előfeltétele, hogy két műhold ne sugározzon ugyanazon a frekvencián, és a vevőegység el tudja különíteni az egymáshoz nagyon közeli frekvenciákat...

(#473) Rick4 válasza Rival (#472) üzenetére


Rick4
félisten

ja, és ne akarjunk 18 megabites sávszéllel HD adásokat nézni... :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#474) Rick4 válasza Bandus99 (#451) üzenetére


Rick4
félisten

rányomtam én is a softfrissítésre, kb 25 percig csak várt, mutatta, hogy kezdődik a frissítés, de semmi....meguntam, kihúztam, és hagyom.. :(

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#475) Bandus99 válasza raczandris (#465) üzenetére


Bandus99
őstag

Oke ez valoban logikusnak tunik...
Node mi Pecsen vagyunk.....

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#476) Rick4 válasza Bandus99 (#475) üzenetére


Rick4
félisten

:Y :D :C

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#477) Andie válasza Rick4 (#474) üzenetére


Andie
őstag

Nekem kb 5 perc alatt megcsinálta Andris, de semmi ördöngösség nem volt- pedig figyeltem a kezét :) Letöltötte a cucc a frissitést, aztán upgradelt, újraindult és kész. (Humax)

No ma megyek beszerezni a félkarú (rablót) öö.. konzolt, aztán délután nagy szerelés :D

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#478) Tonyk válasza Rick4 (#402) üzenetére


Tonyk
veterán

Szegedi Digitv szerelők újabb kálváriája:

Felhívja a kollégát, hogy 3 hete nála van a munklap és menne szerelni, de megnézte a házat és nem lehet feltenni a tükröt csak a tetőre.
Fel lett világosítva a, hogy már 1 hete be van szerelve, működik, és a falon van.
Ergó 3 hete ül a papírkáján, szart nagyívben az egészre, kamuzik is, ha meg kinn volt megnézni a terepet, hogy nem látta a DIGITV tükröt & a feliratot rajta?! :F :W . hát ennyit a szegediekről....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#479) Lala6


Lala6
őstag

Nekem meg megvan a második beltérim is, most szaladtam el érte :)

El is faxoltam a kábeltv lemondást.

(#480) Lala6 válasza Rival (#472) üzenetére


Lala6
őstag

Nem is kell arra olyan dokáig várni(max 2012). Igaz nem műholdas, hanem földi lesz és DVB-T a neve, de csak egy kis drót elég lesz hozzá. [link]

[Szerkesztve]

(#481) Rick4 válasza Tonyk (#478) üzenetére


Rick4
félisten

tudom, nekem is ettől lett tele a hócipőm. csak az volt a fontos, hogy minél több amradjon a zsebben..mondja nekem is a mókus, hogy azért mert nincs hűségnyilatokzat, illik használni a cuccot, lehetőleg 3 hónapig ne mondjuk már le ha lehet...Hja, addig megérkezik a digitől is a zsebpénze szegénykémnek, ha lemondom, akkor meg nem... :P

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#482) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Figyuzz, emberek!

Érdekes dolog történt nálunk, anyám beltérije totál megfagyott, nálam meg eltűnt a műsorújság, nem látható, az összes csatornán, ahol van ez a funkció bekapcsolt a román felirat.
Más nem tapasztalt ilyet? Vagy csak jönnek már a harckocsik Bukarest felől, azért van ez, szokjam meg?

Aquila non captat muscas.

(#483) Lala6 válasza Hegyirabló (#482) üzenetére


Lala6
őstag

Gondolom Hyundai a beltérid, azok fagytak a tegnapi nap rendesen. Valami gubanc lehet az a szoftver frissítés körül.

Ha a harckocsik nem is, de a rendőrök futnak: [link] :D

(#484) Gilberto válasza Tonyk (#478) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Hallod már én is nagyon unom. Régóta várom őket. Egész pontosan dec. 28-a óta. De most nem rég kaptam egy telószámot. Sikerült is a sráccal beszélni és elvileg ezen a héten kijön felszereleni.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#485) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Fent van az új szoftver a Hyundai-ra. 1.06. Az elmúlt két napban nekem is folyton lefagyott meg eltünk az epg. Most felrakta az újjat, de vigyázzatok vele, mert mmindent leszedett és most keresem a csatornákat. Hogy mit tud, azt még nemtudom.

(#486) Tonyk válasza Gilberto (#484) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez itt is így volt.November 15-én adták le a rendelést. Most januárban 3 hétig mindennap b@szogtatni kellet őket, hogy végre egyáltalán hajlandó legyen munkalapot keresni a kupiból. (Egy napon egymás után lett leadva egy másik kollégával, neki még decembrben bekötötték, ezt meg csak most). Egyszer az volt az ok, hogy most nem tud menni mert leltár van, utána nincs beltéri, aztán most van de mégsincs, jött a ''nem akar inkább upc-t? mert az jobb, és még ma kötjük; ma nem tudunk menni mert fúj a szél, nincs konzol, stb.

A fószer mondta is, hogy a UPC azonnal fizet nekik, a Digi rohadt sokára, ezért nem is kapkodják el(na meg a UPC-s átkötés miatt) + a UPC magasabb jutalékot ad. És a főnek meg szószerint leszarja a digiseket.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#487) Rick4 válasza o.gaby (#485) üzenetére


Rick4
félisten

áruld már el, hogy frissítetted. nekem sem a menüből, sem az elején a két gomb benyomásával sem történt semmi. kiírta, hogy indul a frissítés, de több percen keresztül sem indult el. csak villogott az ábra..

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#488) discovery


discovery
csendes tag

Sziasztok!
A Humax DIGI+II-es beltérihez van-e fissités, mert az enyémen a novemberi szoftver van
ver:BRFSNA 1.00.02 / 2006.Nov.02. Ha van frisseb akkor az honositot-e, és melyik csatornán lehet letölteni.

(#489) o.gaby


o.gaby
tag

Frissítés:
Menj az M1-re majd a két gomb. Nekem 10 perc alatt megcsinálta. Csak annyit vettem rajta észre, hogy megjelent a menüben egy PPV menü, ami valószínü az lesz, hogy lehet majd előfizetni 1-1 filmre a DigiFilm 1-2 csatornán. Bár az ügyfélszolgálat még semmit nem tud róla, és a telszám amit a beltéri megad az nem is magyarországi. Az sem mellékes, hogy az említett csatornákon még nincs magyar hang és nyelv, ezért nem lenne rá érdemes előfizetni. De gondolom majd idővel ezt is megcsinálják. De a műsorújság csak ennél a két csatornánál működik a többinél nem. Pedig már egész jól működött, mert több napra előre is megvolt.

Tovább, szerintem jó lenne ha a Digi bekötésének tárgyalására valaki (aki érdekelt) nyitna egy külön Fórumot, mert szerintem kicsit elszált a jelenlegi ennek tárgyalásával. Az elejétől kezdve itt vagyok, de több mint 1 hónapja semmi mást nem lehet itt olvasni csak azt, hogy kinek mikorra kötötték be. Eddig nem ez volt a téma, és ha valaki valami érdekességet szertne olvasni akkor több oldalt is át kell olvasni (ami nagyon idegesítő), hogy van-e valami újdonság, változás vagy valami érdekesség. :W

(#490) Hegyirabló válasza Lala6 (#483) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hunyadi, bizony!
De ez a muteré, az fagyott. Az enyim Humax, ezen eltűntek a műsorinfok. Meg sok csatornán megjelent a román felirat. Nem baj, éppen azon gondolkodtam, hogy megtanulom ezt a világnyelvet... :D

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#491) Rick4 válasza o.gaby (#489) üzenetére


Rick4
félisten

ez jó tipp volt, már a második beltéri frissít.... :R

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#492) Yossarian222 válasza discovery (#488) üzenetére


Yossarian222
csendes tag

Lásd a (#56) hsz-t :

BIZTOS, AMI BIZTOS;IDEMÁSOLOM MÉGEGYSZER !!!
--------------------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok,

Nem tudom, hogy olvastátok e már, de a 'Humax II' beltérire ismét elérhető a szoftverfrissítés az 1.00.04 szoftver verzióra!
;)
Ha tudtatok róla, akkor elnézést kérek az információ duplikálásáért! :W


Esicy, a 2007. 01. 27. 21:35:44 időponttal elküldött hozzászólásában leírta a frissítési módszert - [link]. :R :C

Üdv.: Yossarian222
--------------------------------------------------------------------------------------------

[Szerkesztve]

(#493) Hegyirabló válasza Yossarian222 (#492) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Honnan tudom, hogy Humax II-m van-e?

Szerk: OK, rájöttem, az van.

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#494) Yossarian222 válasza Hegyirabló (#493) üzenetére


Yossarian222
csendes tag

Szia,

Ezt a linket nézd meg!

[link]



Üdv.: Yossarian222

Szerk.: OK. Te voltál a gyorsabb! ;)

[Szerkesztve]

(#495) Hegyirabló válasza Yossarian222 (#492) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Amúgy mire yoo a frissítés?

Aquila non captat muscas.

(#496) Hegyirabló válasza Yossarian222 (#494) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Igen, ilyen.

[Szerkesztve]

Aquila non captat muscas.

(#497) Yossarian222 válasza Hegyirabló (#495) üzenetére


Yossarian222
csendes tag

Szia,

Egy újabb link :
[link]

HOZZÁSZÓLÁS :R
(#3012) zutyu
------------------------------------------------------------------------------------------
''A Humax II. beltéri egység ugye Macrovisionnal van ellátva, ami másolásvédelmet jelent.Nem lehet felvenni vele.
Van orvosság a problémára ...''
------------------------------------------------------------------------------------------

...úgy tudom, hogy a Macrovision másolásvédelmet oldja fel a sw frissítés, tehát most már vehetsz fel... ;) :C

Üdv.: Yossarian222

(#498) csibor válasza Hegyirabló (#495) üzenetére


csibor
őstag

Tudsz felvenni a beltériről.Egyébként mitől lehet hogy a társbeltérin a viasat history néha 1 percet is gondolkodik mielött bejönne.Ja és eltünt a műsorújság.

[Szerkesztve]

(#499) Lala6


Lala6
őstag

Na beüzemeltem a második beltérim is. Ezt is aktiválták egy telefon hívásra, pedig ma hoztam el.

Viszont egy dolgot találtam benne, amit eddig nem tudtam.

Összekötöttem őket sorba, elégedett is lennék vele, mert minimális a jel erősség közt a különbség(3-4%), de a társ beltéri csak akkor hajlandó menni, ha a fő beltéri is bevan kapcsolva. Ez normális így?
Elég zavaró, hogy nem kapcsolhatom ki a főbeltérit, vagy ha kivan kapcsolva, de a társon akarom nézni a műsort, akkor be kell kapcsoni azt is.
Gondolom a twin fej megoldást jelentene erre a problémára, csak most nem terveztem be a megvételét. Ez így pedig nagyon zavar engem :(

Csatorna keresésnél a társ beltéri sok csatornát duplán talált meg, némely csatornák pedig hiányoznak. Kössem be fő beltérinek, addig amíg megkeresem a csatornákat?

szerk: A műsor újság nekem is eltűnt... :(

[Szerkesztve]

(#500) csibor válasza Lala6 (#499) üzenetére


csibor
őstag

Nekem is mennie kell a fő beltérinek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.