Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Oliverda


Oliverda
félisten

Sziasztok!

Ma vettem egy ilyen DiSEqC kapcsolót:

[kép]

A dobozán a következők vannak:

DiSEqC Switch 4 in 1 GI 411

Input Freq. 900~2300MHz

Insertion Loss: 2dB Typ.

Isolation: 25dB Typ.

Felraktam, összekötöttem. Egyik tányér a Digi, a másik az Astra felé néz. A Digi-t az LNB1-be csatlakoztattam, az Astra-s tányért az LNB2-be. A beltérim Humax II. Bekapcsoltam a beltérit, a Digi-s csatornák azonnal működtek, nem is kellett semmit állítani. Az Astra-t viszont nem tudom beizzítani. :(

Tudna valaki segíteni? :B

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1302) Lala6 válasza Oliverda (#1301) üzenetére


Lala6
őstag

Antenna beállítás menüben bekapcsoltad a Diseqc-t?

(#1303) Oliverda válasza Lala6 (#1302) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, nem tudom mi volt a baj, lehet hogy valami kontakthiba, mert most megcseréltem a két kábelt, LNB1-hez az Astra-t, 2-höz a Digi-t, és megy. :DD

Amúgy mi a különbség DiseqcA(stb.) for 2.0 és a sima DiseqcA között? :U A Humax-nál ezek közül lehet lehet választani. Ja, meg van valami Tone Burst is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1304) kano válasza sb (#1300) üzenetére


kano
nagyúr

Ne törődj senkivel. A második beltéri úgysem a tiéd így ha nem is vállalnak rá garit akkor is az ő problémájuk lesz. De ugyebár a kormányrendelet szerint jár rá az 1 év gari. Nyugodtan hozd el(ilyen alapon egy rádióba se rakhatsz elemet mert akkor ugrik a gari, nem is beszélve a CD player és a CD esetéről). :P Ez a mai magyar lehúzás tipikus esete.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1305) sb válasza kano (#1304) üzenetére


sb
veterán

Hát kb. én is így gondolom. Pl egy TV sem lenne garis, ha te dugod be az RF kábelt a hátuljába. :U

De ha nem is az enyém, ha tönkremegy - mert ugye olvastam már pár Hyundai ''balesetről'', ami vélhetően a napi 15-20 fagyás miatt volt - akkor mi történik? Az az én problémám, ha fizetnem kell az új beltérit.

A gond sztem itt az aláírandó dokumentummal van. Anélkül kéne elhozni, de nem hiszem, hogy odaadják.

(#1306) Lala6 válasza sb (#1305) üzenetére


Lala6
őstag

Csak egy ugyanolyan szerződést kell kitölteni, mint az elsőnél(vidd az első szerződésed, mert kell róla adat). A szerelő is beírja magát. Én is így hoztam el, ilyen gari vesztésről nincs benne szó.

(#1307) Füleske válasza Crizal (#1298) üzenetére


Füleske
addikt

Hol vettél ki a szavaimból túldimenzionálást ?
Nem kell előképzettség ha az illető hajlandó/tud/akar beletanulni a dolgokba. Ha nem hajlandó/nem tud/nem akar akkor sokat fogja szidni a digit. És nem lesz azzal sem elégedett hogy minden hibánál fizethet a szerelőnek nem keveset.
Őnekik a kábeltv való. Ennyi.

(#1308) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Nincs valakinek valami jó infója az új csatornákról? Mert a Diginek szokása ezekről a változásokról mélyen hallgatni, még akkor is ha az történetesen jó. A Nat Geo-t is csak úgy berakta. Legalább egy tájékoztatót tehetne a számlához, hogy gyerekek nézzétek csak, mit alkottunk.

Amugy másnak is eltünt az AXN-ről a magyar felirat? Mert nekem csak a szerb van ha jól emlékszem, más semmi. Meg néha elfelejtik a magyar hangsávot is.

Ja és a TV2-n másnak is akadozik a txt? (mondjuk jó hír, hogy van végre).

(#1309) Crizal válasza o.gaby (#1308) üzenetére


Crizal
tag

AXN-ről rendszeresen eltünik a magyar felirat, nemcsak Digin, Directen is. AXN hiba. :(

(#1310) sb válasza Lala6 (#1306) üzenetére


sb
veterán

De velem nem ilyet akarnak aláíratni, hanem amit mondtam: Konkértan azt, hogy NINCS SEMMILYEN GARANCIA, ha én viszem el a beltérit.

Megnéztem a digi weblapon lévő ÁSZF-et. Abban is benne van, hogy csak akkor érvényes bárminemű garancia a készülékre, ha ők szerelik be. :(

Másfelől viszont van benne egy olyan pont is, ami a 2006 nov 20. előtti előfizetők esetén a második beltéri egységre 5000+ÁFA díjat ír elő, ami a szerelési költséget is tartalmazza!

Tehát ha a garivesztős rész igaz is, azzal sajnos nincs mit tenni, viszont ha meg kihozatom, akkro szerelési díj külön már nem számítható fel!

Üsz-en persze fogalmuk sincs a saját ÁSZF-jükről, ott azt mondták, hogy fizetni kell a 2. beltéri szerelésért külön.

Sztem az lesz, hogy kihozatom - így van gari - és rohadtul nem fogok fizetni a szerelésért. Ott az ÁSZF. Majd ők perelnek meg szaroznak, ha akarnak. Ne nekem kelljen már írogatni meg 3 hónapig nyomozni egy dolog igazsága után, mikor benne van a hivalatos ÁSZF-ben.

(#1311) szabi9811


szabi9811
tag

Meddig tarthat az új csatornák teszt üzeme? Megkaphatnánk a csatikat húsvétra!

(#1312) kano válasza sb (#1310) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem, ha kihozzák akkor tuti kell fizetned a ''szerlésért'' (már amennyire 2 dugó összedugása annak minősül).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1313) Lala6 válasza sb (#1310) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, 5000+ÁFA-t kell fizetni, de ezt nem a szerelőnek, hanem a digi-nek utólag csekken. Ez a második beltéri egyszeri díjja. A számlán szerelési díjként szerepel, de nem az.
Ha kiviteted, akkor a szerelő valószínű kérni fog a bekötésért még plusz lóvét, amit neki ott helyben kell kifizetni, meg biztos sokat is kell majd rá várni.

Ilyen gari-s lapot velem nem írattak alá, csak a sima szerződést.
Én egy forgalmazóhoz mentem el, akinek a telefonszámát Andristól kaptam meg. A lépcsőházban megírtuk a szerződést és a kezembe nyomta a beltérit. Délután már működött is. Utólag csekken fizettem 5000+ÁFA-t.

(#1314) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Amugy az teljesen forgalmazó függő, hogy ki hogyan intézi a második beltérit. amikor én megkaptam decemberben nekem is azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy ha én viszem el a forgalmazótól ugrott a gari. De a forgalmazó azt mondta, hogy ez hülyeség. A kezembe nyomták a beltérit, aláírtam a második szerződést és otthon összeraktam mindent. Tehát szerintem az teljesen forgalmazó függő, hogy az aki leakarja húzni az ügyfeleket. Akinek nem ez a lényeg ott nem fognak köcsögösködni. Ha van esetleg több forgalmazó a városodban szerintem menj másikhoz.

(#1315) kano válasza o.gaby (#1314) üzenetére


kano
nagyúr

Ha van esetleg több forgalmazó a városodban szerintem menj másikhoz.
Szerintem is. ;)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1316) denespapa válasza kano (#1315) üzenetére


denespapa
tag

Gyerekek miről beszéltek??? A társbeltéri, KIZÁRÓLAG bérelhető! Miután a Digi tulajdona marad, (és meghibásodás esetén nem tudod a szerződött szolgáltatást igénybevenni) NINCS garanciaidő!!! Bármikor is romlik el, köteles ingyenesen cserélni...
:C :Y :)

...mert van ami osztva is szaporodik - a tudás...

(#1317) o.gaby


o.gaby
tag

Szerintem ez ebben a formában nem éppen igaz. Mert ha nem ő szerelte be akkor jön majd az a kifogás, hogy azért ment tönkre mert nem megfelelően történt a beüzemelés. Tuti, hogy megtalálják a módját, hogy fizetned kelljen az elromlott beltériért. szerintem képesek lennének kifizettetni a teljes beltérit, de a javítási költséget tuti.

Szerintem!

(#1318) Bandus99 válasza o.gaby (#1317) üzenetére


Bandus99
őstag

Ennyi erovel az altaluk beszerelt belteri eseteben is lehet kibuvot talalni
pl nem megfelelo halozati feszultseg nem rendeltetesszeru hasznalat stb stb.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1319) kano válasza denespapa (#1316) üzenetére


kano
nagyúr

Na én is ezt írtam itt alább de senki sem hisz nekem. :C
Talán neked. :R
Az ilyen forgalmazóval nem kell kezdeni, el kell menni másikhoz és onnan kell beszerezni a társbeltérit.
Más:
Biztosan lesz nekünk is AXN Sci-fi és Crime? :F Mert nem nagyon akaródzik megnyitni ellentétben a Hálózat TV már megy.

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1320) Lala6 válasza kano (#1319) üzenetére


Lala6
őstag

Nem biztos, hogy lesz. Én azt hallottam, hogy most tárgyalnak még csak róla. Viszont valószínű, hogy lesz PAX TV. Én ezt nem szeretem, egyenértékű a hálózattal.

(#1321) kano válasza Lala6 (#1320) üzenetére


kano
nagyúr

Ismerem a PAX TV-t, vallási műsorok vannak rajta. Inkább TV Paprika lenne mert az sokkal értelmesebb bármelyiknél.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1322) o.gaby


o.gaby
tag

Hát a két AXN-re én is kiváncsi leszek, hogy lesz-e nekünk is remélem igen, mert végre lenne még két aránylag értelmes csatorna. Mert azért már a temészet csatik a könyökömön jönnek ki. De szerintem ezeknek is a román változatás szertné adni mint a fő csatornát, és lehet nem adják olyan könnyen mert azért két ''prémium'' csatiról van szó. Viszont azt nem értem miért van mindenki oda a Hálózat tv miatt mert az egy rakás sz.... Soha nincs rajta semmi nézhető. Szerintem

(#1323) sb válasza denespapa (#1316) üzenetére


sb
veterán

Nem tudom ez ilyen egyszerű-e. Sztem a felelősségnek és a tulajdonlásnak sok köze nincs egymáshoz. Hiába bérlem csak és a digié a készülék, ha pl. kettétöröm azt is nekem kell fizetni - nyilván jogosan. :)

Szóval én simán el tudom képzelni az egyéb hibákat is. Konkrétan azt kérdeztem a szerelőtől, hogy ha elhozom, bekötöm, majd fél év múlva (tehát vélhetően nem az én hibámból) tönkremegy, akkor mi van. Az is az én bajom. :(

Hát nem tudom...

(#1324) zolforg válasza kano (#1321) üzenetére


zolforg
tag

Annó még kábelen volt PAX Tv, töltelék csatorna nézni nem érdemes.

(#1325) raczandris válasza sb (#1323) üzenetére


raczandris
tag

A múlt évben nyáron pedig csak úgy adtak társbeltérit ha az ügyfél személyesen ment érte és saját maga üzembe helyezte .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1326) Locutus


Locutus
veterán

Az EPG nálatok is elhalt?
Nekem napok óta nem mutat újat...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1327) o.gaby


o.gaby
tag

Akkor örülj annak, hogy mutat valamit mert nekem napok óta nem mutat semmit. Meg azzal is ki van már a tö..., hogy levették az AXN-ről a magyar feliratot és csak a szerb feirat van. Az angol tudásom meg nem az igazi, hogy megértsem a jó kis valóság show-kat. De szerintem ez már nem az AXN-hibája, mert a feliratok egyből a 3-al kezdődnek.

(#1328) kpotya


kpotya
csendes tag

Üdv. Holnap reggel 04.30-ig kódolatlan a HBO. :) :) :)

" www.vizipipa.eu - ahol a füst kezdődik" .

(#1329) gandalf


gandalf
tag

no, beállitottam, hogy az axn saját oldala szerint 0:55-kor kezdödö alias-t felvegye, erre 1 órával hamarabb kezdötött és a jericho-t adták ami benn se volt a müsorujságbam :omg:

Gandalf The Grey

(#1330) gandalf


gandalf
tag

valami nagy keverés van mert már 300 adót szkennel be a vevö, ésd egy csomó át van állitva vertikális v. másik pozicióba, megjelent az axn mindkét uj csati, de még hozzáférés megtagadva :( :D

Gandalf The Grey

(#1331) Avicularia


Avicularia
veterán

sziasztok
csütörtökön reggel kötötték be a digi-tv-t.
azóta nem voltak képesek aktiválni a kártyát.
a szerelő (rendkívül antipatikus ember,szétfikázta a digit,hogy egy román szar,bezzeg a upc direct mennyivel jobb) 24 órán belüli aktíválást igért.
este felhivtam az üf-t,ott már 72 órát mondtak az aktíválásra. :(
első tapasztalat elég negatív
lassan azt gondolom ,hogy tényleg nincs itthon egy szolgáltató sem aki korrekten ,normálisan állna a dolgokhoz. :U

(#1332) gandalf válasza Avicularia (#1331) üzenetére


gandalf
tag

érdekes én elhoztam a 2. egységet pénteken, vasárnap bekötöttem, telefonáltam az üfsz-nek és pikk-pakk aktiv lett..

Gandalf The Grey

(#1333) Avicularia válasza gandalf (#1332) üzenetére


Avicularia
veterán

itt is 2 dekóder van,de egyik se megy
ha letelt a 72 óra mit fognak csinálni ,amit eddig ne tudtak volna megtenni?

(#1334) Billy76 válasza gandalf (#1329) üzenetére


Billy76
csendes tag

a csatornának van CE (Közép-Europának szánt) és EE (Kelet-Európának szánt) változata.
A magyar újságok a CE műsorát közli, az www.axn.hu oldal is...

(#1335) Billy76 válasza gandalf (#1330) üzenetére


Billy76
csendes tag

nincs semmi átverés...
a digis csatornák vannak 200-ig, a többi a műholdakon vehető többi csatorna, melyek többségét a skandináv államokba sugározzák kódolva...
ja és a 120 digis csatornát 6 országba sugározzák, és a magyar kártya csak a Mo-ra szánt adások vételét engedélyezi, és persze az előfizetés szeinti hozzáférést (alap vagy/és prémium) www.digi.tv oldalon megnézheted

(#1336) Billy76 válasza Avicularia (#1333) üzenetére


Billy76
csendes tag

a kártyák aktiválása a dealer/szerelő által elvégzett regisztrációtól függ, hiába szerelte be a beltérit, ha az interneten nem reg-be aktiválásra, amit a kp végez el...
tanács üfsz tel és megoldódik a problem...

(#1337) Avicularia válasza Billy76 (#1336) üzenetére


Avicularia
veterán

az üf szerint csütörtökön aktiválták a kártyákat délután,várjak türelemmel,72 órájuk van a dologra
mégis mire várjak ,már 2x hívam az üf-et?

24 jegyzet- CA_RIASZTÓ_SMARTCARD_NÉMA
ennyit ír ki,illetve a digi tesztcsatorna az bejön

(#1338) szasza_1 válasza Avicularia (#1337) üzenetére


szasza_1
senior tag

Nekem is volt ilyen, 1 hetet vártam, 4-szer betelefonáltam a 40/180-180-ra (azt hiszem ezt hivtam, digi központi szám), aztán elkapott az ideg, visszavittem, hogy valami rossz a beltérivel, mert már 4-szer elindították. Aztán felhívta ő is őket, de ez valami partneri vonal lehetett, mert mindjárt kapcsolták, és ott mondták, hogy még egyszer sem volt elindítva. Akkor kérte, hogy indítsák el, közben a munkatársa gyorsan rádugta a zsinegre, bekapcsolta, és 10 mp múlva jó lett. Úgyhogy ha elindítják, annak pár másod perc alatt meg kell történnie. Amugy tényleg nem értem, ezek minek ülnek ott, és fogadják a tel. hívásokat, ha nem csinálják meg azt, amit kellene?

(#1339) Bandus99 válasza Avicularia (#1337) üzenetére


Bandus99
őstag

Tudom lehet badarsag amit irok , csak halkan mondom, az ugye megvan, hogy aktivalashoz digis csatornara allitott belteri kell.

Amugy tudtommal ujabban mar szo sincs arrol, hogy napokig varni kellene az aktivalasra.
Ha a szerelod megfeleloen bekuldte a kpba a szukseges adatokat, azonnal tudja a kp aktivalni. Tehat telefon es mennie kell. Ha nem akkor rossz kp-ost fogtal ki.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1340) Avicularia válasza Bandus99 (#1339) üzenetére


Avicularia
veterán

természetesen digis csatornán van a bekapcsolt beltéri
az üfszolgálatos mondta tegyem az rtl klubra
azóta folyamatosan bekapcsolva és az rtl klubon van

akkor most betelefonálok megint :((

(#1341) szabi9811 válasza Avicularia (#1337) üzenetére


szabi9811
tag

Nekem is volt ma ilyen hibám távirányitón kikapcsoltam, kihuztam a készülékből a smart kárgyát, utána kihuzatam a konektorból, mig ki volt huzzva visszatettem a kártyát vártam úgy kb. fél percet majd visszadugtam a konektorba bekapcsoltam és láss csodát müködött

(#1342) Kiskutya


Kiskutya
veterán

nalam is 1-2 ora alatt aktivaltak. viszont az epg nekem is hianyzik neha este 10-11 korul a francnak van kedve ujsagban vagy neten megnezni ami a masik szobababn van hogy mi megy a teveben. az axn szarakodas engem is zavar mert az volt az egyik ok hogy upc kabelrol atjottem digire na persze aprilis 1-tol mar a upc kabelen is megy ilyen az en szerencsem. eddig aki nezte nalam a tevet azt mondta kepminosegben a direct sem jobb csak hangban. nekem tevezesre a hang is megfelel nagy sony erosito+yamaha hangfalak es egsz jol szol! a hyundai belterit rgb-vel kotottem a tevere a keps is egesz jo lett ugy.

hmm...

(#1343) gandalf válasza Avicularia (#1337) üzenetére


gandalf
tag

Nekem élböl a Sohasem volt összepárositva üzenet jött be, nem lehet hogy véletlenül forditva dugtad be a kártyát? A smartcard hogyan lehet néme, nem akkor amikor a készülék nem látja?

Nem nézlek hülyének, de volt mikor nekem is forditva volt bedugva a nagy rohangálásban, csak nem emléxem mit irt ki..

na meg is néztem..ha kivettem és megforditottam a kártyát, ugyan ezt irja nekem is, szal vagy a kártya szar, vagy a készülék, vagy chippel felfelé dugtad a készülékbe, a hyundai-omba chippel lefelé és befelé kell bedugni..

ugyhogy az ÜFSZ max annyiban hibás, hogy ezt nem tudják :O

[Szerkesztve]

Gandalf The Grey

(#1344) Vincsó válasza gandalf (#1343) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Mindenképpen fordítva lett bedugva a kártya.... az új kártyák csak simán fehérek és nincs rajtuk jelzés... az új Humax készüléken pedíg fordítva kell mint eddíg(csippel felvele) nem értem mire ez a nagy kavarás... bár ez csak a szerelő sara hogy fordítva rakja be :o

(#1345) FNZ


FNZ
őstag

hali!

az lehetséges, hogy a M1, M2 és a TV2-nek van teletextje, de a DUNA és az RTL KLUB-nak nincsen ?

alapból kellene lennie mindegyiknek TXT, de az őseimnél annál a 2-nél nincsen!!
mitől lehet ?

(#1346) raczandris válasza FNZ (#1345) üzenetére


raczandris
tag

Szia
Igen lehetséges sőt volt időszak amikor egyiken sem volt teletext .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1347) hoby36


hoby36
senior tag

Helotok!Tudja valaki,hogy székesfehérváron van a Com2 kft-n kívül más digi szerelő?Mert őket 2 hete hívom telefonon,de nem veszik fel.Kellene márt a második beltérim. :DDD

A logikában semmi sem véletlen!

(#1348) Avicularia


Avicularia
veterán

igen jól írjátok ,tényleg forditva lett bedugva a kártya,kifogtam egy normális üfsz-ost,aki egyből vágta
dehát k@pja be a szerelő,ő dugta be így a kártyát,nekem eszembe sem jutott,hogy chippel lefelé kell berakni,nem is logikus,azonkívül nincs semmi a piktogram a dekóderen,ami a kártya helyes behelyezését szemléltetné :((

ráadásul mindkettőben így volt benn a kártya

(#1349) Bandus99 válasza Avicularia (#1348) üzenetére


Bandus99
őstag

Sajnos belefutottal abba, amit mi mar regota tudunk. Mivel a Digi igen keveset es azt is nagy kesessel fizet a szereloknek, ezert sok szakember nem szerel mar nekik. -tisztelet a kivetelnek- Ennek kovetkezteben szinte 0 a szakmai kovetelmeny ahhoz, hogy DigiTv szerelo lehessen beloled.
Ez meglatszik a munkakon is.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1350) zolforg válasza Avicularia (#1348) üzenetére


zolforg
tag

bajban lehet az asszony egy ilyen szerelő mellett ,ha még dugni sem tud rendesen :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.