Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Hencike


Hencike
csendes tag

Sziasztok! Van egy társdekóderes (Hyundai+Humax) rendszerem, és a hálózatTV-t nem találja a hyundai. A humax megtalálta, de mivel vertikálisban van, a következő üzenet jelenik meg: A csatorna kódolt, vagy nem elérhető.
Ha bekapcsolom az első beltérit, és vertikális csatornára váltok, akkor jó a humaxon. Tudja valaki, hogy mi lehet ennek az oka?
Köszönöm!

(#1652) Hencike válasza szabi9811 (#1644) üzenetére


Hencike
csendes tag

Jó meglátásod! Nekem sem jön a hálózat tv a társbeltérin, de ahyundai meg sem találja a transzporderen.

(#1653) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hellosztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy csatorna Dolby Digital-ban sugároz adást, a Digi TV csak szeretoban tudja ezt hangot továbbítani az erősítőnek, vagy Dolby-ban?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1654) Bandus99 válasza Anubis_9 (#1653) üzenetére


Bandus99
őstag

Azt nem tudom, hogy az HBOt a digi mikent sugarozza, mert nincs nekem.

Azt viszont biztosan tudom, hogy csakis digitalis kimenettel tudja a dolbyt adni a belteri analogban csak sztereo kimenete van.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1655) Anubis_9 válasza Bandus99 (#1654) üzenetére


Anubis_9
őstag

Tegnap rákötöttem az erősítőmre az optikai kábelt egyik végét. Már csak a szerelőt várom, hogy bekösse a DIGI TV-t. :U Ígérete szerint holnap jön. :)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1656) Lala6 válasza Hencike (#1651) üzenetére


Lala6
őstag

Annyiszor leírtuk már itt a fórumban. Írd be a keresőbe, hogy polarizáció, vagy hálózat, vagy vertikális...megfogod találni.

szerk.: Na jó, nem leszek genyó: [link] Legközelebb nem keresek helyetted. :)

[Szerkesztve]

(#1657) Bandus99 válasza Anubis_9 (#1655) üzenetére


Bandus99
őstag

Ugy legyen :) Marmint hogy valoban holnap jon.

Amugy nem tudom mifele belterit fog hozni, de amit mostansag osztogatnak azon tudtommal csak koaxialis digitalis kimenet van, tehat az optikaival nem mesz sokra :(

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1658) Anubis_9 válasza Bandus99 (#1657) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szerencsére az erősítőmön van digitális koax bemenet is, ráadásul egy ilyen kábelem van is otthon! :C

Minden bevetésre készen áll, már csak a legfontosabb kell hozzá: A BELTÉRI EGYSÉG! :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1659) Kiskutya válasza Anubis_9 (#1658) üzenetére


Kiskutya
veterán

en ugytom hogy csak az hbo-n van digi hang de az se minden filmnel azt meg vegkepp nemtom hogy a digitv-n is digitalis e.

hmm...

(#1660) Anubis_9 válasza Kiskutya (#1659) üzenetére


Anubis_9
őstag

Igazából HBO pack-om nem lesz, de annak ellenére a többi TV adáson a filmek csak sztereoban szólnak, sokkal jobb lesz a hanghatás házimozi rendszeren át, mint TV hangszórókon. :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1661) Hencike


Hencike
csendes tag

Helló mindenki! Szerintetek twin fejjel megoldhatók a két beltéri közötti problémák?
Gondolok a ''csatorna nem elérhető'' szindrómára. Nekem több mint 1 éve van Digim,
és nincsen vele olyan sok probléma, csak az EPG hiánya esik rosszul. de nem baj a
Telehold megteszi. A Hyundai beltérinek küldtek már szoftverfrissítést, ha igen hogyan csinálom meg, mert a frissítéskor sosem talál letöltési szolgáltatást? A Humax már
frissült.

(#1662) csibor válasza Hencike (#1661) üzenetére


csibor
őstag

Persze hogy megoldja.

(#1663) soma55


soma55
csendes tag

Tudna valaki abban segíteni, hogy miért nincs eurosport-om ?
Az egyik beltérin van, a másikon nincs.
( nem zavarják egymást, kb. 1000 km. távolság van köztük )
Vagy esetleg a frekvenciát ha leírná valaki ( lehet hogy más mint ami nálam van ? )
Kösz ! :R

(#1664) Bandus99 válasza soma55 (#1663) üzenetére


Bandus99
őstag

Csak tippelek, hogy a felfuzott masodik belterin nem talalja meg az Eurosportot.
Ha igy van, megoldas a csatorna kereses idejere szereld be elsonek es igy remelhetoleg megtalalja.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1665) soma55 válasza Bandus99 (#1664) üzenetére


soma55
csendes tag

Igen, de mitől első az első, és mitől második a második. Másodszor pedig, sajnos kivitelezhetetlen, mivel az egyik MO-on van, a másik Németben. Harmadszor pedig, ha nem megy mégsem, marad a Német Eurosport, ha azt akarnám nézni.

(#1666) Bandus99 válasza soma55 (#1665) üzenetére


Bandus99
őstag

Elso amibe elosszor megy bele a kabel a fejtol a masodik az elsobol kapja a jelet.

Esetedben ez nem lehet gond, hiszen nem egymasra vannak felfuzve. Igy sajnos nincs otletem mitol lehet hogy azt az 1 csatornat nem talalod meg.

MOD: ELnezest utolag megnezve en voltam a figyelmetlen es valoban ott van, hogy nem egymasra vannak felfuzve. Meg1x bocsi figyelmetlen voltam

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1667) Lala6 válasza soma55 (#1665) üzenetére


Lala6
őstag

Az EuroSport nekem is szokott néha játszani. Próbáld meg, hogy oda kapcsolsz és ott hagyod 2-3 percig. Nekem van, hogy csak egy kis idő múlva jön be a kép.

(#1668) soma55 válasza Lala6 (#1667) üzenetére


soma55
csendes tag

Kösz a tippet. Sajnos nem segített. 10 perc után is 0-eredmény.
Mind1. Túlélem.

(#1669) szasza_1 válasza Anubis_9 (#1660) üzenetére


szasza_1
senior tag

Szerintem a DigiTV csak monoban sugároz, és azt is nagyon rossz minőségben (legalábbis az analóg földi vételi lehetőséghez képest). Meg a földi sugárzásban akár 4 csatorna is jöhet a sztereo jelben, a mátrix kódolásnak köszönhetően. Úgyhogy újjabb akciósorozatokat igen jó erősítőn hallgatni, jól meg vannak csinálva.

(#1670) Rick4 válasza soma55 (#1668) üzenetére


Rick4
félisten

nekem volt olyan, hogy a beltéri 2 eurosportot talált meg, az egyik ment, a másikon semmi..nem az van, hogy a kedvenceket használod, és a többi csatid nincs benne a listában? szerintem nem ártana neki egy szoftfrissítés, és csatornakeresés egyben...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1671) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!
Volt 3-4 napja az a nagy vihar, és akkor elmennt nálunk 5 percre az adás..azután visszajött, de..
az m1, spektrum, viva tv, meg még 1-2-nél még mindig azt írja ki h a csatorna nem működik....
Mi ilyenkor a teendő?

[Szerkesztve]

(#1672) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Most mentek el a szerelők. 6980-at fizettem. :Y De mint lentebb is írták, a 6000-et szinte mindenkitől elkérik. :(((

Remélem hamarosan aktiválják a csatornákat. :)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1673) csibor válasza Lala6 (#1587) üzenetére


csibor
őstag

Nállam pl:10m-re van egymástól,hogy francba lehet ennyi kábelt kihuzni :(((

(#1674) Lala6 válasza holinorby (#1671) üzenetére


Lala6
őstag

Konektorból kihúz, vár 5 percet és visszadug. Próba szerencse.

(#1675) cigam


cigam
félisten

Az új csatikat még mindíg nem érhetőek el?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1676) Kiskutya válasza szasza_1 (#1669) üzenetére


Kiskutya
veterán

tuti hogy nem mono! nekem tobb csatinal is siman lehet hallani a stereo hangzast! en is erositon keresztul hallgatom igaz csak rca-val van osszekotve!

hmm...

(#1677) gandalf válasza Kiskutya (#1676) üzenetére


gandalf
tag

DIGI SZETEREOBAN AD EGY CSOMÓT, MINDEN MÁS RÉMHIR.. :P

Gandalf The Grey

(#1678) gandalf


gandalf
tag

Ahh, a capslok véletlen ugymaradt :)

Gandalf The Grey

(#1679) szasza_1 válasza Kiskutya (#1676) üzenetére


szasza_1
senior tag

Felsorolnál pár csatornát? Nekem a tuner kártyám is azt írja ki, hogy mono, akár RF-el, akár RCA-val van összekötve (szerk.:meg a TV is). Da a hangminőség sem jó, elég tompa, nem dinamikus a hang. De nem hiszem, hogy a beltérivel lenne a gond, mert pl a City TV-nek (zenecsatorna) megtökéletes a hangminősége.

[Szerkesztve]

(#1680) Kiskutya válasza szasza_1 (#1679) üzenetére


Kiskutya
veterán

axn viasat3 tv2 rtl klub az tuti stereo! erositon keresztul rca-val es eleg tavol van egymastol a 2 hangfal pl: 1 film kozben jobbrol balra elmegy 1 auto azt tokeletesen lehet erzekelni amit legjobb tudomasom szerint mono hangzasban nem igazan lehetne....

[Szerkesztve]

hmm...

(#1681) szasza_1 válasza Kiskutya (#1680) üzenetére


szasza_1
senior tag

Akkor nálam miért nem?:):F

(#1682) smobika


smobika
tag


Sziasztok ! Én is a hang minősége miatt irok ! Hát valóban nagyon tompák a hangok semmi dinamika benne, és az RTL Klub egyáltalán nem Sztereó, sőt még a Monó hangja is pocsékul szól, Legalábbis szerintem erősítőre kötve, minden csatorna hangja minősithetetlen, legalábbis annak aki érzékeny a jó hangminőségre, De hát várjunk türelemmel hátha egyszer el érünk a digitális hangminőség közvetitésének legalább a közelébe !!! :C

(#1683) Anubis_9 válasza szasza_1 (#1679) üzenetére


Anubis_9
őstag

Pl. VH1 és a TRAVEL CHANNEL is stereo.

A teletext viszont nekem hiányzik. Kár hogy nincs... :B

[Szerkesztve]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1684) szasza_1 válasza Anubis_9 (#1683) üzenetére


szasza_1
senior tag

A 2 legnézettebb csatornának... :)

[Szerkesztve]

(#1685) Anubis_9 válasza szasza_1 (#1684) üzenetére


Anubis_9
őstag

Csak példa ként emeltem ki ezt a kettőt. Egyenlőre csak rendezgettem a csatornákat, meg ilyenek, sok időm még nem volt hogy végigzongorázzam az egészet, melyiken milyen hang van. :)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1686) Lala6 válasza Anubis_9 (#1683) üzenetére


Lala6
őstag

Jah, Travel sztereó, az egyik hangszóróból a magyar hang jön a másikból meg az angol :DDD

(#1687) Anubis_9 válasza Lala6 (#1686) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor be kell állítani, hogy csak az a hangszóró szóljon, ahonnan a magyar jön. :DDD :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1688) Lala6 válasza Anubis_9 (#1687) üzenetére


Lala6
őstag

Úgy állítottam be, hogy mindkettő Left-en van(magyar hang).

(#1689) Kiskutya


Kiskutya
veterán

azt nem irtam hogy szepen szol csak azt hogy stereo!

hmm...

(#1690) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Úgy látom ebből az axn sci-fi és crime csatikbol sem lesz semmi a magyaroknak :O

hmm...

(#1691) csibor


csibor
őstag

Fizetős csatornát probálta valaki?

(#1692) Lala6 válasza csibor (#1691) üzenetére


Lala6
őstag

Az csak Romániában elérhető.

(#1693) csibor válasza Lala6 (#1692) üzenetére


csibor
őstag

Végül is nem baj.Most kaptam ~400 filmet :DDD

(#1694) Kiskutya válasza csibor (#1693) üzenetére


Kiskutya
veterán

filmet nem is erdemes teveben nezni ugy is kivagnak minden jo reszt :(( en csak a termeszetfilm csatikat meg max az axn-en nezek 1-2 sorozatot.

hmm...

(#1695) csibor válasza Kiskutya (#1694) üzenetére


csibor
őstag

Othon nem is tévézek nyáron,nem vagyok othon :(

(#1696) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki ajánlani valami olyan vezeték továbbítást ajánlani amivel az antenna jeleit áttudom lőni a beltérihez, mert az új lakásban az erkélyen van áram, de nemtudom bevinni az antenna zsinórt. Azt tudom, hogy létzik valami hasonló de azt nemtudom, hogy a parabola jeleit tudom-e küldeni a beltérinek. Tud valaki valami ilyesmiről, ha igen milyen márka hol tudom megnézni stb.

(#1697) szasza_1 válasza o.gaby (#1696) üzenetére


szasza_1
senior tag

''vezeték továbbítást'' - gondolom vezeték nélküli továbbítást

Hát mivel a fejnek kell áram, ezért szerintem csak a beltéri jeleit lehet továbbküldeni a TV-nek.
Meg olyan nincs, hogy nem tudod bevinni a koax kábelt, csak megfelelő teljesítményű szerszámok kellenek ;];];]

(#1698) Kiskutya


Kiskutya
veterán

aaaaa bazzze pont az f1 alatt szart be a digi(amugy vihar van) de akkor is aaaaaaa.

hmm...

(#1699) dchard


dchard
veterán

Nekem a következő kérdésem lenne:

Van nekünk 4 szobában 4 db TV és digiTV-t szeretnénk.

Ha jól értelmezem, akkor a 4 TV-hez 4db beltéri egység kell (ha mindenki más adót szeretne nézni), úgye?

Másik kérdés: kiraknak egy tükrüt, ahová tudnak, abban gondolom 1db fej van. A kérdésem: ha 4 darab beltéri egység van, ahhoz nem kell 4db fej a parabolába, ugye? Tehát 1db parabola, benne 1db fej, és a 4db beltéri egység elég a 4 tv-hez, ugye?

Azt jól tudom, hogy digitálisan jön az adás, tehát nem igazán van szellemkép, mákosodás, hanghiba meg ilyenek, ha jól van beállítva a cucc? Kimaradások ilyesmi szoktak lenni? Felhőban, párában, esetleg komolyabb viharban mi a helyzet?

Köszi a felvilágosítást!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1700) Lala6 válasza dchard (#1699) üzenetére


Lala6
őstag

4 db TV-hez 2 darab előfizetés kell(2 X 2700-Ft). Egy előfizetést csak 2 TV-n lehet nézni. Mostanában úgynevezett dual beltérit szoktak adni, két oldallal vissza találsz róla képeket is. Ez egy speciális beltéri, amiben két tuner van és két TV-re köthető egyszerre, de függetlenül lehet a két TV-t nézni.
Fej szempontjából rengeteg megoldás van, léttezik 4 kimenetes fej is, tehát csak 1 fejet kell feltenni, de 4 független kivezetése van.
[kép]

A minőséget illetően néha akad kívánnivaló. Leginkább a sport csatornákkal van néha gond, de összeségében jó a szolgálatás minősége. Előtte nekem kábel TV volt, de a digi sokkal szebb képet ad, szellemkép nincs :)

Felhő, pára nem gond. Nagy esőben lehet minőség/jel csökkenés, de ezt egy rendes lavór és jó beállítás lecsökkentheti. De ugye általában a nagy viharok 10 perc alatt elmúlnak.


Én most akarok tükröt cserélni, mert a digis antennával nagy viharban teljesen elmegy minden, mondjuk motor is van rajta, ez is leveszem róla(nem használom szinte semmire).


Remélem tudtam segíteni.

Üdv.:Lala

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.