Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Oi-ka


Oi-ka
csendes tag

Jó estét!
Nálunk már 4 hónapja van digi tv. Gondunk nem is volt vele addig amíg az egyik beltérinél el nem tűnt az adók 1/3-a. Akkor valahogyan sikerült visszahoznunk, de mostanában meg olyanokat csinál, hogy megáll a kép és nem lehet elkapcsolni. Vagy az egész képen zöld csíkok jelennek meg. Igazából már nem tudjuk mit tegyünk. Már mindent megpróbáltunk. Valakinek van valami tippje?
És bocsi a hosszú írásért.

(#1852) denespapa válasza Oi-ka (#1851) üzenetére


denespapa
tag

Sajnos, nem jó hírem van: a leírt tünetek alapján valószinűleg beltéri csere lesz... Vedd fel a kapcsolatot a szerelővel, aki a beüzemelést csinálta és mondd el neki a hibajelenséget!
:Y

...mert van ami osztva is szaporodik - a tudás...

(#1853) Latency válasza Sanyix (#1849) üzenetére


Latency
senior tag

Ebből is látszik, hogy nem vagy otthon a témában. Ahhoz, hogy minden csatornát egyszerre ki tudj küldeni annyi tuner kellene a beltéribe ahány csatorna van és még ennyi RF modulátor, illetve ha még stereo hangot is akarsz, akkor azt külön kell ráültetni az analóg jelre. Amit te akarsz az gyakorlatilag egy mini kábeltv fejállomás.

(#1854) Syaby


Syaby
csendes tag

Hellósztok!

Egyik ismerősömnek az újfajta két kártyás Hyundai 7160, 2TV beltéri-e van és azon hogy kell szoftvert frissíteni? Előre is köszi a választ!
:F

(#1855) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Nekem nem akar senki írni, vagy itt már megáll a tudás?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#1856) Latency válasza Syaby (#1854) üzenetére


Latency
senior tag

Azon a beltérin még sehogy, mert eleve új rajta a gyári szoftver.

(#1857) OliApa válasza Latency (#1856) üzenetére


OliApa
aktív tag

Jaja! Végre már be lehet állítani csatornánként a különböző hangerőt és elteszi a memóriába. Mondjuk az EPG egy kalap sz@rt nem ér továbbra is . . .

http://velemmivan.blogspot.com/

(#1858) Sanyix válasza Latency (#1853) üzenetére


Sanyix
őstag

Tudom hogy annyi rf kell ahány csatorna kell, tunerből viszont kevesebb is elég, mert digitálisan ugyan azon a frekvencián több adó is mehet. De ezeket a tunereket, rf-eket egy lapra is lehetne integrálni, egy közös ki és egy bemenettel, 1 tápegységgel, stb.

[Szerkesztve]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#1859) Syaby válasza Latency (#1856) üzenetére


Syaby
csendes tag

köszi a választ!

(#1860) gandalf válasza KovácsGéza (#1855) üzenetére


gandalf
tag

ha jól tudom a müholdról kapja az idöt, ugyanis ha nincs müholdkapcsolat asszem óra sincs, de lehet hülyeséget mondok..

Gandalf The Grey

(#1861) Lala6 válasza gandalf (#1860) üzenetére


Lala6
őstag

jól tudod.

(#1862) sam63


sam63
csendes tag

Én is arra lettem figyelmes, hogy az óra késik kb. 5 percet. Valaki tudna segíteni miért nincs Eurosport - tom úgy 1 hete !! Csak sötét kép van. Már rákerestem többször de nem találom !!!

(#1863) Lala6 válasza sam63 (#1862) üzenetére


Lala6
őstag

Ha kicsit hagyod a sötét képet, akkor sem jön be? Milyen beltérid van?

(#1864) Rick4 válasza OliApa (#1857) üzenetére


Rick4
félisten

én úgy tudtam, hogy a hunyadi beltéri minden csatin ott hagyja a hangot, ahova ott belőtted...vagyis ha valamit hangosan hallgattál, fent maradt a csúszka, amit halkan, annak meg lent maradt....nem kellett ok gombot nyomni, megjegyezte...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1865) Rick4 válasza sam63 (#1862) üzenetére


Rick4
félisten

nincs véletlenül két eurosportod? egyik a minek, másik ha jól emlékszem másik tp-n van, és talán a skandinávoké...ott nem is lesz kép...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1866) Palika71 válasza OliApa (#1857) üzenetére


Palika71
őstag

Ettől a csatornánkénti hangerőtől feláll a hátamon a szőr.
Annak lenne igazán értelme, ha a csatornáknak csak egymáshoz képest lehetne beállítani a hangerejét.
Így, ha este magányomban tévézgetek, miközben a családom már alszik, nem győzöm, halkítgatni a csatornákat. Nappal, meg mikor lényegesen nagyobb az otthon alapzaja, megy minden fordítva.
Esetleg megoldás az is, hogy közben még egy távirányítóval zsonglőrködöm (TV, vagy erősítő (kinek, mije van)).

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1867) cigam válasza Palika71 (#1866) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg egy univerzális taníítható távvezérlő is megoldás lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1868) Latency válasza Sanyix (#1858) üzenetére


Latency
senior tag

Akkor legyen kevesebb tuner. És mi fogja a képet dekódolni? Még a mai asztali gépek processzorai sem birkóznának meg egy teljes multiplex dekódolásával. Ez mondjuk 13 MPEG2 stream+hang. Ha lehetne is ilyen berendezést építeni akkora lenne, mint egy kisebb szekrény. És mennyi áramot is fogyaszthatna? Nem véletlenül nincs ilyen, értelmetlen.

(#1869) sam63 válasza Lala6 (#1863) üzenetére


sam63
csendes tag

Na az az igazság hogy, nekem be vannak állítva a Hotbirdes adók is ott is van egy Eurosport. De amin most van az a DIGIS nincs kép csak sötétség. Próbáltam megkerestetni de nincs nem talál a beltéri másikat. Hyundai-om van különben. A többi adó tökéletes 93-98 között van a jel.

(#1870) Oi-ka


Oi-ka
csendes tag

Jó estét kívánok!
Köszönöm a választ, de nem a beltéri volt a probléma. A megoldás egy kicsit odébb van. Nem működött a rádióm se, és a számítógépen is valami elhúzta a képet, és a bűnös, az asztali lámpám volt. Tudom, hogy hülyén hangzik, de mivel az sem működött valamiért, apukám szétszerelte, és akkora mágnes volt benne, ami apám szerint még a szomszédban is tönkretesz mindnet. Szóval kivágtuk a lámpát a ...-ba. És most működik minden. Digi tv nem kapcsol ki, rádió nem sistereg, és a monitoron is visszajött a kép. És tényleg az óra nálunk is késik, meg az adás is. Megfigyeltük, hogy a digi tv-s adás a rendes adáshoz képest (ugyanis van egy tévénk, amin nincs digi tv) legalább 6 másodpercet késik. És bocsi,hogy megint ilyen sokat írtam.

(#1871) KovácsGéza válasza gandalf (#1860) üzenetére


KovácsGéza
tag

Akkor ez szívás!
De azt nem értem akkor, hogy a központ miért nem állít utána!?!...

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#1872) o.gaby


o.gaby
tag

Hi!

Senkinek nincs infója a két AXN csatornáról? Vagy ezt mi magyarok megint megszo......k?

(#1873) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Kedves Olvasóink!

Időjárási helyzetjelentésünket olvashatják.

Budapest térségében vihar várható.

Forrás: NEM az OMSZ.

Elment az adás a Digi TV-n! :DD

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#1874) kano válasza KovácsGéza (#1873) üzenetére


kano
nagyúr

Nálunk is volt vihar, de nem ment el az adás. :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1875) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Tudtok nekem valami infót adni az új két kártyás beltériről? Milyen a kezelhetősége, stb. Mivel jár az üzembehelyezése? Kell-e falat fúrni, ilyesmi...
A két tv-n való használat bérlés esetén sem növeli a havidíjakat, tehát marad 2700 forint?
Köszi előre is!

(#1876) mogyesz válasza v.attis (#1875) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

Egy kicsit lci olvass vissza, nem rég volt róla szó. :C

Üdv.: mogyesz

(#1877) mogyesz válasza Oi-ka (#1870) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Szia!

A műholdas adás egy kicsit csúszik. Ez UPC-nél is megfigyelhető :)

(#1878) mogyesz válasza sam63 (#1862) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Így már Én is jártam, szintén Eurosport. Gyári vissza megoldotta, nem cicióztam vele sokáig :)

Lehet van másik megoldás is, de ez is hamar megvolt :)

[Szerkesztve]

(#1879) csigaADSL


csigaADSL
tag

Hi Mindenki,

Van nekem egy Hyndai beltérim az amit a Digitv forgalmaz (kártya nélkül). Az lenne a kérdésem hogy:
-hogyan lehet beállítani rajta, hogy a többi műholdon fogható adásokat (FTA) lehessen nézni.
-Illetve hogy nincs-e olyan segítőkész ember a fórumtársak között aki meg tudná ezt csinálni.

Vagyis sima beltériként szeretném használni Astra illetve Hotbird műholdakra.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1880) Lala6 válasza csigaADSL (#1879) üzenetére


Lala6
őstag

Antennát bekell állítani, duplafejet felszerelni, diseqc kapcsolót bekötni és a beltérin megkeresni a csatornákat :)

(#1881) dchard


dchard
veterán

Hali!

Na mostmár nagyon úgy néz ki, hogy mégis csak valamelyik műholdas csoda lesz nálunk is, ezért a következő kérdések merültek még fel bennem a korábbiakon kívül (2db TV-nk van):

1. Ha pénz nem számít, akkor melyik a jobb kép/hang minőségileg, a UPC vagy a DIGI?

Ha 2db Tv-nk van, akkor duplás beltérit fogunk kapni gondolom, ezzel kapcsolatban:

2. Ha duplás beltérit kapunk, akkor elegendő egy darab fej a parabolába, vagy dupla kell?

Ezzel kapcsolatos kérdés: mélytükrű prabolába lehet dupla fejet rakni?
(110-es mélytükröt szeretnék a folyamatos szolgáltatás, és az időjárás-állóság érdekében).

3. A beltéribe koaxon jön a jel gondolom. Onnan hogyan megy tovább a két TV felé?
A probléma az, hogy a két TV relatív messze van egymástól (két szoba közt ott a konyha). Ez kábel hosszban legalább 8 métert jelent.

Kösözönm a segítséget!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1882) raczandris válasza dchard (#1881) üzenetére


raczandris
tag

Szia
Válaszolnék a kérdéseidre :
1.- A Digi tv nek NEM ROSSZABB A KÉPE mint a UPC-nek .
2.- A dual beltérinek is elegendő az egyes fej nem szükséges a TWIN fej .
Persze lehet azzal is szerelni de az plussz költséget jelent és csak a hálózat tv miatt nem éri meg .( TWIN fej esetén
3.-Az első tv -be megy a parabola jele . Ez a beltéri SCART kabelen van rákötve a tv-re .
A második tv-re már RF kimenetről koax kábelen megy a jel . A 10 m nem sok . (szereltem már 30-40 m hosszú koaxal is ) . A koax kábellel párhuzamosan megy egy 4 eres telefon vezeték ami a távirányitó jelét viszi vissza a beltéribe .

R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1883) dchard válasza raczandris (#1882) üzenetére


dchard
veterán

Tehát dual beltérihez elég a szimpla fej, a távolabbi tv-hez meg koaxon megy a jel.

Gondolom antennaszerelőként Te is a minél nagyobb mélytükröt preferálod.

Annyit szeretnék kérdezni, hogy a 110-es mélytükör elég az abszolút biztos vételhez, vagy esetleg érdemes még ennél is nagyobbat beszerezni?

Küldök privát üzit árajánlat-kéréssel kapcsolatban ahol leírok mindent részletesen.

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1884) Rick4 válasza dchard (#1883) üzenetére


Rick4
félisten

mi az a mélytükör?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1885) dchard válasza Rick4 (#1884) üzenetére


dchard
veterán

Mélytükör, másnéven primfókuszos tükör (tükör=parabola tányér):

Ennek az a lényege egy offset parabolával szemben, hogy a sat fej pontosan a tányér közepével van egy vonalban, ezért nagyon pontosan kella műholdra állítani, de ezért cserébe nagyobb érzékenységet kap az ember. Nem véletlen, hogy a feladó állmásokon is mély parabola tükröket alkalmaznak. Az offset tükörnek amúgy is nagy a szórása.

Bár amennyire én tudom, az offset tükör meg abban jobb, hogy a leginkább visszaverő részt (vagyis a tükör közepét) nem takarja a fej.

Én mindenhonnan azt hallottam, hogy a mélytükörrel jobb a vétel. Már csak ennek a kérdésnek az eldöntésére is jó volna, ha rácz kolléga megjelenne :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1886) Latency válasza dchard (#1885) üzenetére


Latency
senior tag

Azért is használnak feladóoldalon prímfókuszos tükröt, mert offsetből nem igen gyártanak 1,2-1,7 méteresnél nagyobbat, ide pedig kell az időjárási tartalék.
Prímfókuszos tükörhöz nem jó (illetve nem hozza a jelmaximumot), ha sima offset tükörhöz való fejet teszel rá. Egy surgárzó és egy megfelelő fej pedig nem olcsó játék, annyiból már kapsz olyan offset tükröt ami odaveri a régi prímfókuszost.

(#1887) shabbarulez válasza Latency (#1868) üzenetére


shabbarulez
őstag

Asztali gépekből biztos sok kellene hogy mondjuk 80 db 4 Mbps-es MPEG-2-es streamet akarnál párhuzamosan dekódolni, de ha célchippel oldod meg ugyanezt akkor már nem kell olyan sok hely, meg hatalmas fogyasztás. Ilyen chip meg létezik, igaz kábeltv-s célokra készült, így fogalmam nincs hogy lehet műhódas használatra csatasorba állítani. Viszont tavaly ősszel amikor kijötte a Broadlogic TeraPIX chipje, még igen drága volt 300 dollár körül, így csak elég drága media gateway-t lehetett volna belőle építeni, ami egy premium kategóriás STB árával vetekedne. Azóta viszont több nagy amerikai kábeltv szolgáltató invesztált pénz Broadlogicba a fejlesztések felgyorsítása érdekében, nem lepődnék meg azon ha még az idén kijönne egy TeraPIX2 sokkal olcsób árszint mellet, olyan tulajdonságokkal amivel költséghatékonyan beépíthető MDU-kba mint analóg gateway.

Amcsiban erre a kábelszolgáltatóknak frekvencia gazdálkodási okokból lenne szükségük. Az analóg túl sok helyet zabál egy a coax frekijén, miközben anyagilag egyre kevesebbet ér a szolgáltatóknak. Ezért nekik hasznos lenne egy eszköz amit a háztömbökbe telepített MDU-kban megoldaná a 80 SD DTV dekódolását és analóggá visszalakítását. Így a coaxon csak tized akkora sávszélt kellene az analóg tartalomra pocsékoni és a felszabaduló 90%-ny 450 Mhz széles sávot lehetne további DTV csatornákra, akár HD-ra vagy VoD tartalmakra fordítani, márpedig a szolgáltatók elsődlegesen ezektől várják a többlet bevételeket, így ezek kiemelten fontosak számukra.

Broadlogic, Cable’s Secret Weapon [link]
BROADLOGIC TeraPIX [link]

Hogy ez mennyire lenne átültethető műhódas rendszerre az passz, de működési el elég hasonló. Viszont 5 nagyon olcsó low budget STB ára szerintem még mindig olcsóbb lenne mint egy ilyen analóg gateway eszköz, persze a következő olcsóbb verzó esetén ez már változhat. A kábelesek is pont azért gondolkodnak MDU-ba ültethető gatewayen, mert akkor a költség egy háztömbre vonatkozna és az ott analóg előfizetést rendelők között oszlana szét, ami több háztartás, több tv-je esetén már gazdaságos kialakítást hozhatna. Diginél ahol egyedi kapcsolódás van, ráadásul igen olcsó eszközökből építkeznek, jelenleg ezt nem igazán lehetne gazdaságosan kihozni.

(#1888) raczandris válasza dchard (#1885) üzenetére


raczandris
tag

Sziasztok
APRIMFÓKUSZOS tükröt váltották ki az Ofset tükörrel .
Nem javaslom a digihez a primfókuszos tükröt ,mert télen a '' mély tükörben '' megül a hó és a vételt nagyon lerontja .
Szerelni nem lehet csak az árbóc végére .Falikarra is nehezebb elhelyezni .
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1889) szabi9811


szabi9811
tag

Úgy látom a Digi nem fejlödik semmit!
Ha a UPC nem lenne éves szinten 20000ft-vel drágább azonnal átmennék hozzájuk!
A Digi állandóan akadozik, a EPG egyenlő a 0-val, jőn egy kis vihar és digi megszűnik!

(#1890) Bandus99 válasza szabi9811 (#1889) üzenetére


Bandus99
őstag

Most tulajdonkeppen mi a gondod?

Lehet eppen morcos vagyok de imadom amikor csak ugy beirogatnak hogy mennyire szar es mennek en a masikhoz, mert az hibatlan csak az meg draga...

Trabant is nagyon pocsek auto en is szivesebben furikaznek pl egy ferrarival csak az meg draga

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1891) Nimrod válasza szabi9811 (#1889) üzenetére


Nimrod
addikt

EPG az szerintem UPC-nél is nulla, én soha nem használtam, mert ha kellett volna akkor nem volt meg hasonlók. Viharban is van minden baja, elég ha csak egy vastag felhő áll be a műhold elé, máris kockásodás, sötétség. De ezt már annyiszor lerágtuk. :U

(#1892) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodok a Digi-tv bekötésén csak sajnos nem nagyon ismerem őket, mint megbízhatóság és egyéb szempontok szerint.
Kérdezem, hogy mennyire megbízható az adás folytonossága értem ez alatt, hogy mennyire befolyásolja az időjárás? Ettől tartok a legjobban.
Megköszönök minden pozitív ill. negatív jellemzőket erről a szolgáltatásról!

Köszönettel:

Szum. :R

A nyúlon túl?

(#1893) Bandus99 válasza szumoo (#1892) üzenetére


Bandus99
őstag

Alapban a digitol kapott felszerelessel, foleg ha kifogsz egy kokler szerelot aki csak ugy nagyvonalakban allitja be a dolgokat, igen sokat szenvedhetsz az idojarastol.
Ha lecsereled nagyobb tukorre es egy jobb minosegu fejre, lenyegesen jobb eredmenyeket erhetsz el.
Nagy viharban ekkor is lesznek kimaradasok, de messze nem annyi mint az eredeti felallasban.
Az en tapasztalatom az, hogy kb 10 esetleg 15 percre megy el az adas amikor tenyleg nagyon vastag a felho, vagy nagyon surun esik az eso. Utana ahogy csendesedik, mar ismet nezheto az adas.

Sajnos ez minden muholdas vetelre jellemzo. Atmeneti megoldaskent rendszeresithetsz egy 2-3K ert kaphato szobai antennat, ezen ido alatt is lehessen nezni foldi sugarzasu adokat.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1894) csibor válasza szumoo (#1892) üzenetére


csibor
őstag

A vihart időben fogod észrevenni ;] Egyébként meg vagyok vele elégedve.

(#1895) szumoo


szumoo
senior tag

Szia.

Köszönöm az infót. Ha jobban belegondolok akkor a kábel tv-nél is ha vihar van akkor majdnem minden adó elmegy. (T-éseknél) Végülis akkor szinte mindegy h melyiket használom. :)
Első sorban az ár miatt szeretném lecserélni a kábel tv-t digire, mert a különbség kb. 3k havonta.

Köszönöm az infókat! :R

Üdv.: Szum.

A nyúlon túl?

(#1896) Andie válasza szumoo (#1892) üzenetére


Andie
őstag

Tegnap például ott nálunk, csillebércen elment kb 10 percre az adás mikor a vihar a tetőfokára (és az antennám elé) hágott. Nem volt egy égszakadás-földindulás, inkább erős szél, plusz közepes eső. Felhővastagságot nem mértem sajna. Nemigazán értem, hogy miért megy el ilyenkor az adás, ráadásul előtte és utánna is azonnal 85%-os volt mindkét jel.
Viszont jobban zavart, hogy a net is elment (pedig az adsl), ráadásul nemis akart visszakapcsolódni, max 1-2 percre, aztán megin leszakadt. 2 óra kinlódás után feladtam.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1897) szumoo


szumoo
senior tag

Örök dillema az nekem, hogy akkor pontosan mennyit is kell fizetni havonta pl. 1 éves hűségnyilatkozattal! Ebben a 2 700Ft/hó összegben benne van minden(beltéri + antenna)?

Ha már volt róla szó akkor :B :B .

:R Szum.

A nyúlon túl?

(#1898) Latency


Latency
senior tag

Nekem a megbízhatóságnál nem az időjárási gondok vannak az első helyen (pedig a Digi lényegesen gyengébb jelet ad fel, mint az FTA adók), hanem azzal, hogy nagyon gyakran fordulnak elő leállások a csatornáknál. Például a Viasat Explorer már az indulás óta ilyen tízpercenként szétesős, majd 10 másodperc múlva megy tovább és mostanában a National Geographic is elég gyakran mondja be az unalmast egy fél percre.

(#1899) Andie válasza szumoo (#1897) üzenetére


Andie
őstag

Úgy tudom, nincs hűségnyilatkozat. Megigényled, és kapod. Ha 2 hónap múlva megunod, visszaadod. De nem fogod.
És 2700 ft, slusz, pasz, kész, nincs semmi extra dij, semmi plusz, semmi lehúzás.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#1900) szumoo válasza Andie (#1899) üzenetére


szumoo
senior tag

Na ennek örülök. Nővérem barátjának a szüleinek is ilyen van és nekik is csak ennyit kell fizetni, de jobbnak láttam megkérdezni. :)

Szumoo :R

A nyúlon túl?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.