Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) TayRol válasza PLacc (#550) üzenetére


TayRol
veterán

Thx! Akkor nem annyira vészes, mint az előbb említett márka, hála istennek...! :)
Remélem nem fogok benne csalódni, már nagyon várom, hogy megkaparinthassam! :DDD

(#552) buszman


buszman
csendes tag

milyen géped van és menyiétr hirdeted meg?

Azt Értem,hogy benzin.De mitöl megy?????

(#553) matihu


matihu
csendes tag

Sziasztok!
Intel Centrino Duo-s DELL laptopot veszek a tervek szerint a napokban...
A kerdesem annyi lenne hogy ugyebar a megnevezes mogott az Intel Mobile 945 Express chipsetje lapul, es hogy erre is ervenyes-e meg, ami regen ervenyes volt a dual DDR-es chipsetekre, hogy a memoriat ket modulban kell belerakni ahhoz hogy a dual DDR -t kihasznalja a gep?
Termeszetesen 1x512-ot veszek 2x256 helyett, a konnyebb bovites erdekeben, hogyha a kerdesemre nem a valasz...
Koszi a gyors segitseget!
Udv

ui: intel honlapjan nem talaltam erre utalo leirast

(#554) matihu


matihu
csendes tag

Ha mar erre rakerdeztem akkor kivancsi vagyok mit szoltok az alabbi konfiguraciohoz, 998 euroert:
-Intel Core Duo T2400 1.83GHz 667FSB
-XP home
-1 ev gari
-1x512 DDR2 (vagy 2x256 ha azt mondjatok amit sejtek)
-80GB IDE 5400 HDD
-15,4'' TFT (1280x800)
-8x DVD+/-RW, floppy nincs
-9 cellas nagyobb akku
-56K modem
-integralt Intel pro 3945 802.11a/b/g wlan
-taska nincs benne
-ingyen dell 725 nyomtato
-ingyen hazhozszallitas

Tovabbi kerdesek (nincs laptop-tapasztalatom):
- A recovery cd csak a gyari allapot visszaallitasara kellhet ugye? Egy sima winXP ujrainstallal is helyretehetem a gepet ha problema van ugye?

(#555) PLacc válasza matihu (#553) üzenetére


PLacc
senior tag

Így van akkor megy dualban, ha mindkét slotot kihasználod azonos RAM-mal, másként hogy menne Single módban...? :)
BIOS-ban is ki is írja a gép. hogy ''Memory Chanel Mode: Single/Dual'', így az 1x512 kevés lesz a boldogsághoz... :( De 2x256-ot kerüld el, mert baromi drága lesz a bővítés, az 512-eshez vehetsz még egyet olyan 12k-s áron, viszont a 2x256-ot hova bővítenéd...?

[Szerkesztve]

(#556) reewer


reewer
aktív tag

mindenkepp érdemes 1modulban rendelni az 512mb ot....

Si vis pacem, para bellum.

(#557) Hosaka válasza PLacc (#543) üzenetére


Hosaka
csendes tag

Köszönöm, sikerült!!! :D

4 8 15 16 23 42

(#558) j.bravo


j.bravo
addikt

Van egy feleslegessé vált (visszaadtam a céges gépet, amihez ez volt az ''otthoni'' táp hogy ne kelljen hurcolásznom, csak a gépet) tápom a Latitude sorozat némely tagjához, a 3 tűs dugóval.

Ha valakinek kell, baráti áron áruba bocsátom!
(ha igen, dobj PÜ-t vagy emailt!)

Lefotózom szívesen, ha kell.

Whatever.

(#559) BandiT válasza matihu (#554) üzenetére


BandiT
senior tag

Szia,

ezt hol veszed ennyiért? :))

mod: én is core duo-s notit keresek, de minél több helyről megpróbálok szerezni!

[Szerkesztve]

(#560) Badb0y


Badb0y
addikt

Srácok, hogy lehet a recovery particióról bootolni, ha van fennt xp? Vagy mit lehet azzal csinálni?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#561) PLacc válasza j.bravo (#558) üzenetére


PLacc
senior tag

PA hányas (PA-8, PA-10, PA-12...)? Milyen géphez volt?

(#562) matihu válasza BandiT (#559) üzenetére


matihu
csendes tag

Dublinban tartozkodom es ha jol tudom a DELL-nek Irorszagban valami kozpontja van. A gepet a www.dell.ie oldalon allitottam ossze, amiatt is olcso mert gyakorlatilag kozvetlenul a gyartotol rendeled.
Kozben annyi turpissag meg kiderult hogy csak ir kiadasu bankkartyat fogadnak el, azaz addig nem tudom megvenni amig nem lesz ir bankszamlam. Uj vagyok itt, ez meg idobe telik. Mindenesetre amiota irtam mar 998-rol lement 962-re a konfigom ara. :)

(#563) BandiT válasza matihu (#562) üzenetére


BandiT
senior tag

értem, milyen VGA van egyébként abban amit válaszottál?

(#564) davenport válasza matihu (#554) üzenetére


davenport
aktív tag

Szia!

Elvileg amikor rendelted a gépet akkor valami 7 euro körül ( öt font ), hozzá tudtad adni a Recovery Discet, ha nem tetted akkor anélkül fogod kapni, és a Recovery a gyári állapototdat fogja visszaállítani a gyárilag feltelepített programokkal.
Nekem kb. 3 hónapos a gépme és eddig kb. 9-szer kellett használnom, mert nem megy a kártyaolvasóm ,meg egy vírus megfertőzte, kértem Recovery Discet, mert meg szeretném tartani a Media Centeres XP-t, 5 hete küldi az ügyfélszolgálat, egyébént ha ne adj Isten valami gondod lesz a géppel, igyál meg egy felest mielőtt velük kellene levelezned/tárgyalnod, mert nem igazán állnak a helyzet magaslatán.
Kicsit off leszek, nekem a debitkari 5 nap alatt megjött, igaz ez Anglia, ( bár a creditre 3 hónapot kellett várnom ).

No money, no honey.

(#565) cigam


cigam
félisten

Idezet egy masik thread-bol:
''De az igazi marketing zseni vmi Michael Dell nevű úr, aki elérte azt, hogy

1.) a vásárlók nem találkoznak egymással a szervizben
2.) kinai termékektől irtózó vásárlóknak úgy ad el kinai terméket, hogy azok visitanak a gyönyörűségtől.''
:Y

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#566) davenport válasza cigam (#565) üzenetére


davenport
aktív tag

Igen, ezt az hiszem a kifakadásom szülte :U

No money, no honey.

(#567) DragStar


DragStar
tag

Üdv mindenkinek,

Dell Latitude D600-hoz keresek akksit; tud esetleg valaki segíteni?

Köszi :R

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#568) PLacc válasza DragStar (#567) üzenetére


PLacc
senior tag

Aproneten hirdet a Hardverker BT, nekik elég jó áron szokott lenni, asszem 15k netto.

(#569) DragStar válasza PLacc (#568) üzenetére


DragStar
tag

Köszönöm szépen, meg is nézem rögtön :C :C :C

Az USB sokkal fejlettebb az USA-nál! :-)

(#570) PLacc válasza DragStar (#569) üzenetére


PLacc
senior tag

[link]
Ez jó elvileg a D600 ba is... De hívd fel őket.

(#571) cigam válasza DragStar (#567) üzenetére


cigam
félisten

Tuti nem jo?
Csak azert kerdem mart jopar hetig az enyem is jatszotta a halottat (villogot a gep akku LED-je, de mukodott rola), aztan egyszercsak megjavult.
Elmult a villogas, ujbol helyrealt a vilag rendje.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#572) matihu válasza BandiT (#563) üzenetére


matihu
csendes tag

Csak az ami integralva van. 950-es Intel ha jol emlekszem. Valaszthattam volna Ati kartyakat hozza, de arra nem lesz szuksegem azt hiszem.

(#573) reewer


reewer
aktív tag

a mostani atiknak amiket dellbe raknak :x1300,x1400 semmi sajat memoja nincs??
ennyit irnak: x1300:128mb x1400:256Mb HYPERMEMORY vagy mi a szosz ;)

Si vis pacem, para bellum.

(#574) j.bravo válasza PLacc (#561) üzenetére


j.bravo
addikt

Na de kedves fórumtárs, kértem hogy PÜ-t dobj :) (tök véletlen néztem be újra, az agyam mint a szita).
Latitude C400-hoz használtam, de nem az eredeti, hanem egy újabb változat (ha jól emlékszem 70W helyett 90W a max. kimenő amit tud).

Ha emlékeztetsz :) Le is fotózom, illetve megnézem a típusszámot, ha hazaérek.

Whatever.

(#575) PLacc válasza j.bravo (#574) üzenetére


PLacc
senior tag

Köszi, emlékeztetlek... :D
Mondjuk a 90W-os nagyobb méretben is meg súlyban is, mint a 70-es, nem? Nekem is C400-hoz kéne... :) CD összekötő media kábeled nincs véletlen pluszba?
Köszi, PÜ megy..

(#576) tpoor


tpoor
csendes tag

Ehhez mit szoltok? Hat, nem fest tul jo kepet a Dell-röl... Sajna csak igy tudom betenni, mert a linkeles nem megy (idiota IT-sek). Szoval, ez megerösiti az az egyre fokozodo erzesemet, hogy nem Dell lesz a következö.

http://www.pcmag.com/image_popup/0,1735,s=26527&iid=84674,00.asp

Ja, de hogy dögöljön meg a szomszed tehene is, nezzetek csak a HP-t!

Az igazság tűzerő kérdése.

(#577) reewer válasza tpoor (#576) üzenetére


reewer
aktív tag

nekem nemmegy a ''link''

Si vis pacem, para bellum.

(#578) j.bravo válasza PLacc (#575) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajna az nincs, azt visszaadtam a géppel... a tápot pluszba vettem (második tápnak ottohonra, az elsőt meg bent hagyhattam a munkahelyen) saját zsebből, azért maradt meg...
Folytatás priviben, ahogy írtad is, az a biztosabb.

Whatever.

(#579) Alan


Alan
aktív tag

Nemrégiben sikerült hozzájutnom egy Inspiron 9400-hoz (E1705), a következő konfigurációban: Intel Centrino Duo T2600 (2,16 GHz), 1 GB RAM (2x512), GeForce Go 7800 256 MB, kijelző 1920x1200 (ez talán WSXGA+, bár ezeket az elnevezéseket már rég nem követem), 60 GB HDD, WiFi (Bluetooth nincs).

Arra gondoltam, hogy ha valaki esetleg ilyesmit akarna venni, akkor amennyire időm engedi, szívesen elmondom a tapasztalatokat vagy kisebb méréseket is lefuttatok a kedvéért, hátha tudok segíteni a választásban.

(#580) várnarancs válasza Törzsfőnök (#1) üzenetére


várnarancs
addikt

Hali!
Mennyiért tudsz/tudtok egy kb. ilyen DELL-t szerezni?
Centrino 1.6
9000 mobility 32Mb
512Mb ram
dobozzal meg minden szarral (WLAN, infra, meg ilyenek)+táska

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#581) szabroy


szabroy
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy Dell INSPIRON 1300-at, de nincs hozza driver cd. tudnatok linket nyomni, ahonnan letolthetem? :F lenne vagy 2 het mire utannakuldik a gepnek, es most nincs hang, wlan,stb... egyedul csipsett drivert talaltam hozza, igy a grafika rendben van:
[link] egyebkent rendben van a kicsike, csak telebaxtak gyarilag egy csomo idiota progival, es a vinyobol csak 30Gb latott, es az se volt megosztva. csak azt nem ertem, hogy minek nyulnak hozza, ha nem tudnak rendesen megfomazni egy vinyot?! :( nah, emiatt toroltem elso mozdulattal az egeszet, es csak utana jottem ra, hogy nincs driver cd... :O szal aki tud, vagy van neki legyszi toltse fel vhova. thanks

A Hülyeséget nem érdemes kitartással tetézni...

(#582) Atlantis


Atlantis
veterán

Ma eladtam a Dell-em, így kiszálltam a klubból és átmentem IBM-ékhez. Talánegyszer majd még lesz Dell-em.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#583) tototos válasza Atlantis (#582) üzenetére


tototos
őstag

És milyen típus?

(#584) reewer válasza szabroy (#581) üzenetére


reewer
aktív tag

csa
ha beirod a service tag et a www.dell.com nal a support&downloads résznél akkor elvileg
letölthetsz midnen drivert...

Si vis pacem, para bellum.

(#585) DDKing


DDKing
csendes tag

Sziasztok.
A Dell Latitude 120L-6 Notebook-ról mi a véleményetek? Öt szemeltem ki magamnak ;]
- Intel® Celeron M380 1.6GHz
- 512MB(1*512MB) 533MHz DDR2
- 80GB HDD
- 15,4 WXGA
- 8x DVD+/-RW
- 6 cell 56WHr Li-Ion
- Intel PRO WLAN
Mindezt 200-ért.

(#586) Atlantis válasza tototos (#583) üzenetére


Atlantis
veterán

T41P

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#587) d900t válasza Atlantis (#586) üzenetére


d900t
senior tag

zannya ... :))

(#588) Atlantis válasza d900t (#587) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért?

Ettől függetlenül a véleményem fenntartom. A Dell portkiosztása és billentyűzete szerintem jobb.

Azért elismerem, tényleg van alapja a ''T'' sorozat körüli legendáknak. :) Így közel két évesen is nagyon jó ez a gép. A háttér is elismerésre méltó. Milyen lehet egy ''X'' ? Most olyanra vadászok az asszonynak. :) Egyiket sem igazságos viszont az Inspiron-hoz hasonlítani. nem egy méret, anyag- és árkategória.

Egyébként sajnálatos, hogy az IBM-en belül sincs utódja a T41P-nek, a T42 ''P'' változatai már 15''-osak...:(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#589) davenport válasza Atlantis (#588) üzenetére


davenport
aktív tag

Gratulálok, kezdem megérteni a váltást :))

No money, no honey.

(#590) Atlantis válasza davenport (#589) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha itthon lehetett volna hasonló Dell-t venni, mint ez, akkor nem megyek másik márkához. Pl.: ha M-es szériát lehetne venni nálunk. A váltás ellenére kiváló márkának tartom a Dell-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#591) tpoor válasza davenport (#589) üzenetére


tpoor
csendes tag

Igy igaz. Azt hiszem nekem sem Dell lesz a következö.
Azert kivacsi leszek egy volt Dell-es velemenyere az IBM-röl.

[Szerkesztve]

Az igazság tűzerő kérdése.

(#592) PLacc válasza DDKing (#585) üzenetére


PLacc
senior tag

Szerintem nagyon ígéretes a gép, j felszeretséggel, nagyon jó áron, és gar is bőven van rá, ahogy láttam...
Mindezek mellett jól is néz ki, nem úgy mint a korábbi alapabb Inspironok! :)

(#593) PLacc válasza szabroy (#581) üzenetére


PLacc
senior tag

Ezt elég jó áron sikerült beszerválni... :)
Gondolom a HDD-ből azért látott 30G-t mert az a recovery partíció volt, teljes winnel+progikkal, amit Te szépen legyaktál... :D

(#594) j.bravo válasza PLacc (#593) üzenetére


j.bravo
addikt

privit a képekkel megkaptad?

Whatever.

(#595) PLacc válasza j.bravo (#594) üzenetére


PLacc
senior tag

Igen, köszi, bocs a késlekedésért...

(#596) DDKing


DDKing
csendes tag

Sziasztok.
Olvasgattam a fórumot és két kérdés is felmerült bennem, remélem tudtok segíteni!
- Ha baja lesz a notimnak, akkor azokhoz kell fordulnom, ahol megvettem a gépet v csak a Humansoft foglalkozik ilyen dolgokkal itt nálunk?
- Volt már valakinek gondja a gépével és szervízbe kellett vinnie? Ha igen sokat kell várni rá míg megjavítják? (2-3 hét, hónap)
Szeretnék Dell-t, csak tartok ezektöl a dolgoktól! :(

(#597) Badb0y


Badb0y
addikt

Mit lehet csinálni, ha ellopták a laptopomat :F
Nem itthon vettem...

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#598) davenport válasza Badb0y (#597) üzenetére


davenport
aktív tag

Megvan valahol a szériaszámod?

No money, no honey.

(#599) PLacc válasza DDKing (#596) üzenetére


PLacc
senior tag

Ige, Mo-n csak a Humansoft foglalkozik a Dellekkel, azt jó tudni, hogy a nemzetközi gar itt csak az alkatrészre vonatkozik, a az óradíjat keményen ki kell perkálni. :( Hivatalos tapasztalatom nincs velük szerencsére... :)

(#600) PLacc válasza Badb0y (#597) üzenetére


PLacc
senior tag

Hogy történt?
Service Tag alapján le kell adni a rendőrségnek meg a Humansoftnak, és figyelni az Apronetet... :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.