Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) tkazmer válasza Imics13 (#1849) üzenetére


tkazmer
addikt

Sztem a márkával semmi baj nincs...egy ismerősöm már régen használ ilyet, és semmi baja nincs vele

(#1847) Imics13

Valóban nem árt, ha keresel egy másikat, sztem nem hogy a képernyő, a proci sem egy csúcs...ennyiért biztos, h kapsz jobbat

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1852) nyujoe válasza _imation_ (#1845) üzenetére


nyujoe
csendes tag

partition magic 8...aszem:) de látta a rejtett partíciókat, és az egy nagy partíciót pedig átméreteztem...a felszabadult helyen pedig létrehoztam az uj partíciókat...

(#1853) alabaj válasza Imics13 (#1847) üzenetére


alabaj
csendes tag

Mennyi garit adnak rá?

(#1854) Fricó


Fricó
aktív tag

hello!

Érdeklődnék hogy a dell inspiron 1300 noti gyári 2Ah -s akksija hány órát bír nálatok?

mert nekem kevésnek tűnik,,,

(#1855) PLacc válasza Imics13 (#1847) üzenetére


PLacc
senior tag

Nem rossz gép, csak kicsit nagy meg nehéz, attól függ mire kell... :)

Ennyiért tudok Neked 2 év garis 2.1kg-os MSI-t, Nvidida 6200-as VGA-val.

(#1856) PLacc válasza tkazmer (#1851) üzenetére


PLacc
senior tag

D510-ban csak XGA LCD van (14''/15''), jobbat nem fog találni ebben a típusban.

(#1857) tkazmer válasza PLacc (#1856) üzenetére


tkazmer
addikt

Lehet, de nem feltétlenül kell, h pont ilyen típust nézzen...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1858) zolnagy válasza nyujoe (#1852) üzenetére


zolnagy
őstag

Ha csak egy partíciót hagytál meg, akkor sajna már nem tudod olyan egyszerűen visszaállítani, mint ahogy írtam (CTRL + F11), mert ahhoz kell az a kicsi kb. 80 Megás partíció is.
De nem lehetetlen. Nem írom le mégegyszer, de:
[link]
[link]
[link]

(#1859) fpy_


fpy_
aktív tag

Sziasztok,

látom lehet földelt töltőt is venni az Inspiron 6400-hoz...használ valaki ilyent? Lehetséges, hogy megoldaná a külső hangkártya zaj problémámat ami csak akkor jelentkezik, ha töltőn van a gép? Földelési gond lehet? :F

(#1860) Imics13 válasza PLacc (#1855) üzenetére


Imics13
tag

Hi Placc,

Köszi a segítséget, de...
A csajszim ruhapénzét lehet beváltani vmi ''műszaki'' termékre. Van kb. 25 notesz ami közül lehet választani... A bank bekért néhány ajánlatot a néhány kereskedőtől és azok rögtön, mint a véres húsra... olyan árakat adtak meg, hogy...
Persze mindegyikhez odaírták csak a dolgozóknak akciós stb... Nekem meg ment fel a pumpa persze a dolgozóknak akciósan is 15-20%-val drágábban....

Ez rövid sztori...
A lovét meg nem akarjuk hagyni bukni, meg jól is jönne a cucc.
Persze amit Te írtál rögtön barátibb :C csak...az van amit fent írtam...

Köszi!!!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#1861) zolnagy válasza zolnagy (#1858) üzenetére


zolnagy
őstag

Most olvasom még egyszer, hogy mit írtál. Tulajdonképpen le lehet akár lemezre is menteni, ha az úgy neked jobb. Végül is csak egy Ghost image fájl. A progi meg maga a Ghost 8.3, ami a BIN könyvtárban található recover.exe néven.

(#1862) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Üdv!

Az aproneten most egy csomó Latitude D600-ast kínálnak egész olcsón, tudtok róla valamit?
Pl:
Dell D600
- Intel Pentium M725 Centrino(2MB Cache Dothan) 1.6 GHz
- 512MB DDRRAM,
- 30GB HDD,
- DVD-CDRW Combo
- ATI Radeon 9000 32MB VRAM
- 2xUSB,PCMCI, S-Video,Com,LPT, VGA,LAN,Modem,W-LAN,
Infra,
- 14.1'' TFT,
- 2.1kg
149000, és van hozzá még egy év garancia
Van valami tapasztalatotok erről a típusról?

[Szerkesztve]

(#1863) tkazmer válasza KilgoreTrout (#1862) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem nincs tapasztalatom pont erről a típusról, azonban azt tudom, h a dell latitude sorozata elég jól sikerült. A hardver nem rossz, bár nem nevezhető kifejezetten korszerűnek, azonban alkalmas még az nfsmw futtatására is.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1864) KilgoreTrout válasza tkazmer (#1863) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát nem játszani kéne, hanem zenéléshez. Élő Vsti (virtuális hangszer) futtatáshoz, ami jobb pluginek esetén eléggé igénybe veszi a procit és a memóriát (pl a Steinberg The grand zongorájának 2 gigás a sample-je, aminek nagy részét használja is közben).
Itthon egy 2.53-as P4-en 512Mb rammal elfogadhatóan megy, ugy, h a háttérben fut StrongDC, meg Azureus (bittorrent kliens), és a win sincs optimalizálva zenélésre..
Gondoltam h veszek hozzá még 512 ramot, és egy csak erre optimalizált winnel csak jobban muzsikál. De legalábbis nem rosszabul.

(#1865) tkazmer válasza KilgoreTrout (#1864) üzenetére


tkazmer
addikt

Ez van olyan erős, mint egy asztali 2.53-as p4...(nem is tudtam, h vol 2.53 as p4 is, gondolom nem egy mai darab) pláne, ha még teszel hozzá +512mb ramot...az optimalizált rendszerből származó gyorsulást meg igazából elveszi az, h egy rakat segédprogram fut a háttérben

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1866) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Amúgy tett már valaki laptopra TinyXp-t? (http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1137360367)
Vagy nem tanácsos, mert vannak olyan service-ek amik egy asztali pc-n nem feltétlenül kellenek, egy notin viszont igen?

(#1867) tkazmer válasza KilgoreTrout (#1866) üzenetére


tkazmer
addikt

Amit linkeltél, abból nem jöttem rá(mondjuk nem is akartam órákat olvasni) h mi az a tinyxp, az viszont biztos, h vannak olyan szolgáltatások, amik asztalin nem kellenek ált, de notin meg igen

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1868) KilgoreTrout válasza tkazmer (#1867) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ez egy Windows XP telepítő, amiből nLite-al kiszedtek egy csomó felesleges dolgot (kevesebb, mint 200 mega!), és állítólag minden fut rajta, ami sima Xp-n is, viszont jóval kisebb a memóriafelhasználása, gyorsabban bootol, stb.

(Tehát csak a windows services van megnyírbálva, a notihoz adott programoknak elvileg futniuk kell)

[Szerkesztve]

(#1869) PLacc válasza tkazmer (#1863) üzenetére


PLacc
senior tag

NFSMW?? Azért arra messze nem elég a VGA... :(

(#1870) PLacc válasza KilgoreTrout (#1862) üzenetére


PLacc
senior tag

Jó gép, ha mákod van, kifoghatsz egy nagyon szép állapotú gépet, és vannak néhol még olcsóbban is.

(#1871) tkazmer válasza PLacc (#1869) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát márpedig nekem egy think pad r51-en(u ilyen proci&vga&ram) játszhatóan ment, igaz persze, csak 800x600-ban...sőt, tudott mp-ben szervert is csinálni, persze ez a nem a vga érdeme...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1872) nyujoe válasza zolnagy (#1858) üzenetére


nyujoe
csendes tag

nem egy nagyot hagítam meg...egy nagy volt (c: ) meg láttam a rejtetteket is...azokhoz nem nyúltam, hanem a nagyot (c:-t) méreteztem át...

(#1873) zolnagy válasza nyujoe (#1872) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor no problem CTRL F11 és had szóljon...

(#1874) Giovanny


Giovanny
őstag

Sziasztok,végig olvastam a fórumot és nemtudok eldönteni az emlitett hangkártya problémárol ez minden Dell gépekre vonatkozik vagy csak a Dell Inspiron 6400 tipusra? mert szeretnék ilyenbe beruházni csak zavar ez a tény hogy valami nincs OK vele.Pláne hogy sokba lesz az nekem és otthoni gép lesz belöle tehát hálozatrol menne többet mit aksirol.Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#1875) zolnagy válasza Giovanny (#1874) üzenetére


zolnagy
őstag

Én inspiron 1300-nál nem tapasztaltam (vagy csak botfülü vagyok...)

(#1876) Giovanny válasza zolnagy (#1875) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm zolnagy a választ remélem hogy így is van (már mit nincs zaj) mert Dell gépeg jók legalább is én ugy tudom.Sokat variáltam a Fujitsu 1556 és Dell Inspiron 6400 ,de a Dell szerintem sokkal jobb!! Egyébként milyen a gép? hangos stb.... Még 1szer THX.

Zero Defect.No Compromise !

(#1877) fpy_ válasza Giovanny (#1876) üzenetére


fpy_
aktív tag

Szerintem jó gép a 6400-as én egy hónapja használom. FUSI tapasztalatom nincs, annak idején alaposan körbejártam a kínálatot és a fórumokat, nem egy kategória a két márka az általános vélemények szerint. Az integrált hangkártyával semmi gond persze üresjáratban van némi alapzaj fülhallgatón hallható de nem vészes. A külső USB-s hangkártyámat nem tudom zajtalanítani (csak noise gate-el de az a megoldás nem OK más szempontból) de talán ez földelési probléma és sajna alapból nem földelt töltőt adtak a géphez. Ha tudnám, hogy ez a megoldás vennék, de kétes az eredmény.....

(#1878) Giovanny válasza fpy_ (#1877) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm Neked is a választ! Neked pontosan a Dell Inspiron 6400 Core2Duo T7200 2GB 1GB 120Gb XPpro van? Mert ha igen irnál egy pár sort a gépröl? Minden érdekel pozitiv/negativ dolgok,melegedés,hangos stb.. de persze ha ráérsz!! Ez lenne az elsö gépem (notebook) a vidkari hogy bírja? földelt töltöt lehet külön is megvásárolni?Köszi!

Zero Defect.No Compromise !

(#1879) fpy_ válasza Giovanny (#1878) üzenetére


fpy_
aktív tag

Nem, nekem Core Duo T2500-as van. Viszont nekem is első gép, elég jó a hűtése, nem zajos a venti, ölbe venni viszont nem lehet csak úgy én egy fa lapot teszek alá ha így használom. Az asztali gépemet cseréltem le (ill. az csak tölteni maradt) pont azért, hogy ne legyek a lakásban íróasztalhoz és helyhez kötve...egy WLAN routerrel így most kényelmes a dolog. Földelt töltőt látok az USA DELL honlapon, biztos itthon is van még nem kérdeztem. Leginkább csak próba után venném meg, mert gondolom 10-15K lehet...

(#1880) tkazmer válasza Giovanny (#1878) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát őőő nekem pont olyan van(if 2gb=2ghz),és nagyon király gép, amit egyesek írtak a hangkariról(nekem is integrált van), az itt nem igaz, vagyis semmi baj nincs vele, csak akkor zúg, ha nem dugod be rendesen a jack csatlakozót. Nem tom, h mond e ez neked vmit, super pi ben 512k-nál 12.188-at, 1m nél pedig 26.984-et ment...A hűtése nem túl zajos, összesen 3 fokozatot tapsztaltam eddig, bár lehet, h csak azért, mertr eddig max 50% körül dolgoztattam a procit huzamosabb ideig. A true life kijelző nem rossz, bár vannak helyzetek, amikor nem kellene. A vidkari 3dmark 03-ban 3774 pontot ment, nem tom, h mond e ez nekd vmit..a BF2142 1024x768-ban is megy rjta medium részletességgel, de persze csak hálózatról, akkisórl borzasztóan szaggat. A BF 1942 is 1x-2x beszaggatott, amikor max grafikán volt, de valszeg ez azért lehetett, mert közben a kaspresky anti virus épp full computer scan-t végzett:D...szal végső soron nagyon király gép!

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1881) Smogus


Smogus
őstag

Lenne egy nagyon hülye kérdésem, de nem vagyok benne biztos, szinte semmi notebook tapasztalatom nincsen, de nemsokára szeretnék venni egy Dell Inspiron 1300-as masinát
Cipelgetném is néha néha de inkább asztali használatra lenne
Érdekelen hogy hogyan működik ez a hálozatról üzemelés, nem árt az aksinak ha folyamatosan hálózatról megy???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1882) tkazmer válasza Smogus (#1881) üzenetére


tkazmer
addikt

Én úgy tom, h ezeknek az akksiknak már nem árt az ilyesmi...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1883) Smogus válasza tkazmer (#1882) üzenetére


Smogus
őstag

ŐŐŐŐŐŐŐŐ
akkor ezt jó hallani :DD

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1884) tkazmer válasza Smogus (#1883) üzenetére


tkazmer
addikt

Legalábbis egy ibm thinkpad r51-nem nem csökkent emiatt jelentősen az üzemideje

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1885) Smogus válasza tkazmer (#1884) üzenetére


Smogus
őstag

Esetleg még egy olyan kérdés hogy ha kivezsem az aksitt akkor lehet hálózatrol nyomatni a gépet, vagy kell aksi mindeféleképpen, mert azon megy át a kraft???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1886) Angyal07 válasza Smogus (#1885) üzenetére


Angyal07
tag

Persze, hogy lehet. Nem kell bentlennie, hogyha hálózatról akarod használni. De jobb, ha bent van a gépben szerintem. Még, ha nem használod is, akkor is úgy működik, mint egy szünetmentes táp, ha áramkimaradás van. Persze azért néha nem árt lemeríteni és újratölteni, de ez pár hetente elég. Úgyhogy ezen nem kell nagyon aggódni. :DDD

(#1887) |AP|


|AP|
veterán

Kérdés a Dell Inspiron 6400 tulajokhoz:
Láttam különböző tesztekben, hogy létezik hozzá valami ''cserélhető előlap''-féleség, különböző színekben. Ez jár az alapcsomagban, vagy külön szerezhető be?

(#1888) tkazmer válasza |AP| (#1887) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem adnak hozzá semmilyen extra előlapot....viszont jó, h mondod, h lehet cserélni, mert ennek én is utánanézek...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1889) |AP| válasza tkazmer (#1888) üzenetére


|AP|
veterán

Itt láttam:

[link]

Lap alján: ''QuickSnap színes kijelzőhátlap: Négyféle szín közül választhat a notebook egyedivé tételéhez''

Ezen az oldalon láttam még:

[link]

Ezt:
[kép]

[Szerkesztve]

(#1890) tkazmer válasza |AP| (#1889) üzenetére


tkazmer
addikt

Egészen jók....nem tod, h hol lehet ilyeneket kapni, és mennyiért?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1891) _imation_ válasza nyujoe (#1852) üzenetére


_imation_
csendes tag

koszi a valaszt!:)
kiprobaltam most egy masik gepen a partition magicet, at is mereteztem probakeppen par particiot...
a kerdesem mar csak az volna, h jelenleg csak 1, megpedig a rendszerpartitio van a notin (leszamitva a rejtettet), ezt is nyugodtan atmeretezhetem?? nem lesz baja a windowsnak? vagy inkabb szepen mentsek rola mindent... (linuxot is tennek ra, ahhoz kellene nekem 10giga kb...)

[Szerkesztve]

(#1892) |AP| válasza tkazmer (#1890) üzenetére


|AP|
veterán

Nem... én még csak most szemezgetek a géppel és nagy naivan azt gondoltam, hogy benne van a csomagban... :U

(#1893) tkazmer válasza |AP| (#1892) üzenetére


tkazmer
addikt

Áhhh, ez a baj az isnpironokkal, h nagyon alap kiszerelésben adják őket...pl nem földelt a táp...elvben egy kategóriájúaknak kellene lenniük a thinpad r ekkel, de azért minőség és hozzáadott érték szempontjából alattuk vannak..más kérdés, h a hardverösszeállítás nagyságrendekkel jobb.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1894) Smogus válasza tkazmer (#1893) üzenetére


Smogus
őstag

Ez a földelt táp mennyire gáz, értem azt hogy mit számít a földelés :)
tudom hogy hülye amatőr kérédés de én ilyen tudatlan vagyok
Rövidebb élettartam? Nem lehet a tápot cserélni földeltre vagy esetleg olyannal kérni?

ja és mégegy, milyen a kijelzőjük, látószög, csak nekem vagy esetleg másnak mellettem is élveszhető lehet???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1895) tkazmer válasza Smogus (#1894) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát nem tom, h milyen a látószög(hány fok), de lehet látni oldalról is. A nem földelt táp nem hiszem, h gáz lenne, bár nekem minden egyes konnektorba történő bedigásnál szikrázik egy nagyot...amúgy a fusi lifebookokhoz is(business class notik) földeletlen tápot adnak

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1896) várnarancs válasza tkazmer (#1895) üzenetére


várnarancs
addikt

Privi ment. Msnhez ma túl hülye vok, de inkább csak nagyon fáradt!

[Szerkesztve]

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#1897) _imation_ válasza tkazmer (#1895) üzenetére


_imation_
csendes tag

a latitude-khoz is foldeletlen tap van mostansag (d620). pedig meg a d600-hoz foldeltet adtak, sot a dockolokhoz most is meg foldeltet adnak... nem ertem miert kell ezen sporolni...?!

(#1898) tkazmer válasza _imation_ (#1897) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát jah...mi egyszer egy oszt kiránduláson egy oszt társam földeletlen acerének a tápjával kivertük a villanyt az egész házban...:D Jah, és az volt a vicces, h aznap péntek 13. a volt, és miután kivertük a villanyt a házunkban(kis, 4 személyes házak voltak), átköltöztettek minket a 13-as számú szobába...nhogy azt hidd, h babonás vok, csak jót nevettünk ezen az összefüggésen:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1899) penczi


penczi
csendes tag

Sziasztok! Én most szeretnék Laptopot venni és nem tok dönteni lécci segítsetek és ha valamelyikről van akkor tapasztalatot is várnék!Ez a kettő lenne :

1.
Inspiron 9400
Centrino Duo
• 17.0'' WXGA+ (1440x900p) UltraSharp • ATi mobility Radeon X1400/ 256MB HyperMem
• Core-Duo T2400 (1.83GHz/2MB/667) • 512MB DDR2 • 80GB HDD • DVD+/-RW DL
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth • HUN keyboard

bruttó ár: 335.988,--

2.


Inspiron 6400
Centrino Duo

• 15.4'' WXGA (1280x800pixel) TFT • ATi mobility Radeon X1400 - 256MB HyperMemory
• Core2-Duo T7200 (2.0GHz/4MB/667) • 1024MB DDR2 • 120GB HDD • DVD+/-RW DL
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth • HUN keyboard



bruttó ár: 359.988,--



Hát nekem az utolsó jobban bejön de hát a másiknak a 17 monitor. :)) nem tom lécci irjatok valamit!JA és mindegyikre 3 év garancia van!

(#1900) PLacc válasza penczi (#1899) üzenetére


PLacc
senior tag

Az X1400-as VGA kissé gyenge a 9400-ashoz szerintem... :U

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.