Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) Hydra SR válasza S.Feri (#1250) üzenetére


Hydra SR
addikt

Állítólag nem igazán érzékelhető bár személyes tapasztalatom nincs. Egy tesztprogram több pontot ad rá. Ha ez a lényeg, akkor hajrá:)
(meglepne, ha a memória sebessége szabna határt az olvasási/írási műveleteknek, lényegesen gyorsabb egy vinyónál a leggagyibb 100-as SDRAM is. Vagy nem ilyen írás/olvasásra gondoltál?)

Szerk: egy 64 bites RAM asszem 3,2Gb/sec-kel tud kommunikálni ha nem dualban van. Dualban a duplájára lenne képes elvileg, bár nincs ami ezt kihasználná. Egy vinyó ennek a nyomába sem ér.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1252) erdoke válasza Hydra SR (#1249) üzenetére


erdoke
titán

Lehet kint venni dugó átalakítót és öklömnyi trafót is. Én is kint vettem anno. Valami sarki RCA szaküzletben vásároltam, nem is egy versenyló ára, nyilván a trafó több.

A legjobb aláírás a héten

(#1253) erdoke válasza Grillo (#1242) üzenetére


erdoke
titán

Felteszed az Intel oldaláról letölthető kis segédprogit. Elvileg ugyanez más néven fent van Dellnél is.

A legjobb aláírás a héten

(#1254) YouCanCANON válasza Retropoint (#1246) üzenetére


YouCanCANON
tag

egy dvd multi recorder engem is érdekelne a d600-ba... kérdés, hogy milyet leeht beleépiteni :U

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1255) Hydra SR válasza Retropoint (#1246) üzenetére


Hydra SR
addikt

Elvileg ezek a slim optikák szabványosítva vannak. Azért nem mernék rá megesküdni, hogy a Dell gép fogadja a HP optikát, már csak a kib@szás miatt sem, nehogymá' a konkurenciáé jó legyen bele:) De egy próbát megér, mint mondtam, elvileg ugyanazt a szabványt használják. A gázos rész inkább ott lehet, hogy az előlapja esetleg mondjuk 1 mm-el szélesebb szándékosan. Ránézésre a képeden levő olyan, mint a Delles. De ha az előlappal van gondod, van Delles slim előlapom, igaz nem DVD íróra csak CD olvasóra, de lehet, hogy jó rá.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1256) Hydra SR válasza YouCanCANON (#1254) üzenetére


Hydra SR
addikt

D600-ba nem szabványos slim optika megy, legalábbis a kialakítása miatt fizikailag nem tudsz mást beletuszkolni, csak D szériás Dell optikát.
A csatolófelülete lehet hogy ugyanolyan, de innentől kezdve mindegy.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1257) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

akkor modositom... D szériás Dell ODD egységet keresek, ami lehetőleg már 8x ir DVD +/-R lemezeket, illetve kezeli az RW és lehetőleg a DL/RAM lemezeket is :B

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1258) Hydra SR válasza Retropoint (#1246) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja, valamit kihagytam, ami talán neked nem nyilvánvaló: a legtöbb Dell notiba nem ez a típusú optika megy, hanem van sajátja. Azt meg nemigen helyettesíted mással. Milyen gépbe szeretnéd rakni?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1259) Retropoint válasza Hydra SR (#1258) üzenetére


Retropoint
tag

már kipróbáltuk, nem megy bele a Dell-be... sajnos..
köszi az infókat

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#1260) Hydra SR válasza Retropoint (#1259) üzenetére


Hydra SR
addikt

Megkérdezhetem, milyen típusba próbáltátok és miért nem ment bele? (hol akadt el?)
Hadd okosodjak én is egy kicsit:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1261) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

dell support oldalán néztem, van pár optikai egység ami okes lenne... pl, NEC 6550

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1262) Hydra SR válasza YouCanCANON (#1261) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mármint nem neked, hanem Retropointnak, gondolom:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1263) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy mikor jönnek a core 2-s dell notik?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1264) YouCanCANON válasza hothead (#1234) üzenetére


YouCanCANON
tag

de pontosan jó a diák chipje is, mivel én le tudtam olvastatni az adatokat róla! ;)

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1265) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Höhö! Muhaha! :DDD :DDD :DDD
[link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1266) MekkMaster válasza Hydra SR (#1265) üzenetére


MekkMaster
tag

Sokba lesz ez a sonynak, ha igy folytatjak. Nem jott be a ''koltseghatekony'' gyartas.

Mekk

(#1267) Shadowfax válasza Hydra SR (#1265) üzenetére


Shadowfax
addikt

Most minek örülsz? Hogy megdöglött a szomszéd tehene is? :U

(#1268) Hydra SR válasza Shadowfax (#1267) üzenetére


Hydra SR
addikt

Igen, kigyulladt az istálló. A tűz keletkezésének oka ismeretlen, de találtak egy összeolvadt műanyag és fém kupacot a tehén mellett :)

Szerk: meg egy sült almát :DDD

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1269) Shadowfax válasza Hydra SR (#1268) üzenetére


Shadowfax
addikt

Még szerencse, hogy a tréfarépa megmaradt, s azt megetted. :D

(#1270) asampo


asampo
csendes tag

Sziasztok.

Vásároltam egy használt Dell Inspiron 8600 notit. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a gép mellé vásárlásnál ( boltban ) miket szoktAK ADNI???
Ugyanis én nem kaptam mást mint nagy nehezen egy számlát ( postán küldi el MAJD ) a gépet, egér, vebkamera, főlhallgató, táska. De könyvet vagy valamilyen leírást,meghajtóprogi -s CD, vagy valami mást azt nem.
Kérlek segítsetek.
Előre is köszönöm. :R :R

Gyuri

(#1271) attika80


attika80
aktív tag

Sziasztok

Nincs valakinek infoja, hogy a merommal szerelt dell-ek mikor lesznek elerhetoek? Beszeltem veluk chaten, dehat senki nem tud semmit:) Eleg vicces. Bar az ugyfelszolgalatuk is eleg vicces. Ket ora 40 perc volt, mire a hatodik ember elmondta, hogy a masik memoriat a billentyuzet ala kell berakni:):):):) Igazabol az amerikaban megjeleno notik erdekelnek. Ha van valakinek infoja ezzel kapcsolatban akkor please ossza meg velem:)

Sziasztok

[Szerkesztve]

(#1272) SzaboZE válasza asampo (#1270) üzenetére


SzaboZE
addikt

Gép, táp, tápkábel, modemkábel, Drivers and Utilties CD, Operation System Reinstalling CD, CDRW és DVD player sw ha combo vagy dvdrw van benne és leírás.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1273) MekkMaster válasza attika80 (#1271) üzenetére


MekkMaster
tag

''Beszeltem veluk chaten, dehat....''

Kikkel beszeltel? A hazai Dell kepviselettel vagy disztributorral? Esetleg kulfoldi kepviselettel?
Puszta kivancsisag, amugy a kerdesedre nem tudom a valaszt.

Mekk

(#1274) attika80 válasza MekkMaster (#1273) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia.

Kulfoldivel beszeltem, pontosabban amerikai kepviselettel. Nalluk lehet chatelni :) De alltalaban semmit nem tudnak:D

[Szerkesztve]

(#1275) sooony


sooony
csendes tag

Hali! Tudnátok nekem segíteni? Fontos lenne! Ezt bele lehet rakni egy dell c610 es gépbe?
dvd író: GMA- 4082N, itt egy link hozzá: http://www.lge.com/products/model/detail/gma-4082n.jhtml segítsetek!!! SÜRGŐS! Mondjuk multibayes a notebook, de nem merem megvenni ugy, hogy nem vagyok biztos benne, hogy belemegy...

(#1276) Hydra SR válasza sooony (#1275) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem fog belemenni, a C610 csak Dell Latitude C szériás optikát fogad, egész más a kialakítása. Az általad kinézett meghajtó ilyen:
[kép]

A C szériás Dell optika meg ilyen:
[kép]

Van olyan Dell gép amibe a fönti meghajóhoz hasonló megy (főleg Inspironok és mini desktop gépek), de épp tegnap derítettük ki, hogy bár elvileg kompatibilis, gyakorlatilag a HP optikája mégsem ment bele egy Dell gépbe.

Szerk: nem tudom mennyire látszik a képen, de a C610 optikának lekerekített az előlapja és jóval vastagabb.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1277) AMD Power


AMD Power
titán

Nyolc nap alatt négy Dell felsővezető pártolt át a Lenovóhoz

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1278) SzaboZE válasza sooony (#1275) üzenetére


SzaboZE
addikt

Annyira egyszerűen nem, mint a gyárit. Ha van most is CD-d, akkor annak a keretét le kell szedned és abba be tudod tenni. Elképzelhető, hogy az előlapon is kell faragnod egy kicsit. Ha most nincs optikai meghajtód, akkor viszont keretet nehéz lesz beszerezni. Én is a C640-be dvd írót használok, csak így csúnya az előlapja (annyira nem érdekel).

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1279) Hydra SR válasza SzaboZE (#1278) üzenetére


Hydra SR
addikt

Úgy emlékszem (lehet, hogy rosszul), hogy a C optikának a hátsó csatlakozófelülete is más mint a sima slim optikáké. Vagy az csak a D szériás? Esetleg van közte valami átalakító?
Egyébként nem tudtam, hogy házilag át lehet faragni a slim optikát C optikára, de végülis jó ötlet, csak ki kell beleznie kicsit az előző meghajtóját.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1280) Rolanddd


Rolanddd
tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy inspiron 6400-asnak, és azt szeretném kérdezni hogy a kártyaolvasót akinek sikerült mondja el legyen szíves hogy hogyan lehet életre kelteni! Telepítettem a drivert (legalábbis amit ehhez találtam a Dell CD-n, valami RICOH R5C8xx Media Driver) de ha beledugom a karit, akkor nem csinál semmit.
Egyébként faja a masina, eddig mást nem vettem észre rajta. (a MediaDirect gomb mire jó?)
a WiFi-antenna rohatt jo!!!


Ja meg még annyit szeretnék tudni, hogy itt a laptop elején a play-stop-next-previous (tehát a médiakezelő) gombokat melyik driverrel kell feléleszteni?

THX

[Szerkesztve]

(#1281) sooony válasza SzaboZE (#1278) üzenetére


sooony
csendes tag

Nah most az a helyzert, hogy most van benne cd olvasó és azt szeretném kicserélni erre az íróra,amit írtam az előbb. benne van egy műanyag tokban a cd olvasó, így ahog az előbbi képen látszik.. vagy akkor mégsem vegyem meg? :S nem tudom miért kell ezeket enyire elbonyolítani!

(#1282) sooony


sooony
csendes tag

SEhol senki?

(#1283) nortol válasza Rolanddd (#1280) üzenetére


nortol
senior tag

wifi antenna??? hol van ezen wifi antenna? mert én nem látok rajta. vagy éppen ez a beugrató? :)

(#1284) Muky_ válasza Rolanddd (#1280) üzenetére


Muky_
tag

Szia és üdv a klubba.

A kártyaolvasót még nempróbáltam ki ugyhogy nemtom véleményezni.
A MediaDirect gombot ha megnyomod elinditja a Dell MediaDirect multimédiás programot(noti kikapcsolt állapotában elinditja a gépet és betölti a MediaDirect progit) ami hasonlít a windows féle MediaCenterre.
//Nekem sajna már nincs meg a MediaDirect ,szívesen venném ha neked megvan valahogy eljuttatnád hozzám//
A laptop elején található gombok értelemszerüen a média lejátszásért felelnek(megnézem mellik progit kell telepíteni).

(#1285) Hydra SR válasza sooony (#1281) üzenetére


Hydra SR
addikt

''nem tudom miért kell ezeket enyire elbonyolítani!''

Egyrészt nyilvánvalóan a Dell azt szeretné, hogy tőle vedd meg a fejlesztéseket is, másrészt egy valamire való kapacitású (3600-4460 mAh-s) akksit nem lehetne olyan kis méretben elérhető áron megcsinálni, amekkora a slim optika. Márpedig az optikai meghajtó helyére akksit is lehet tenni, így akár egyszerre kettő is lehet a gépben. Szerintem ez praktikus, az meg nem volt szempont a Dellnél, hogy mástól is meg tudd venni a DVD írót. Neki az a jó, ha tőle veszed azt is.
Ahogy SzaboZE említette, ha van egy CD olvasód, akkor abból ha ki tudod bányászni a belsejét és belefaragni a DVD írót, akkor megoldható a dolog, maximum csúnya lesz. SzaboZEnek sikerült, tehát meg lehet csinálni. Nyilván nem olyan egyszerű, mint kihúzni a CD ROMot és becsúsztatni a Delles DVD írót.
Ha nem lenne most optikai meghajtód a gépben, akkor mindenképp azt javasolnám, hogy Delles írót vegyél. Így meg döntsd el, hogy akarsz-e farigcsálni és értesz-e eléggé hozzá.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1286) sooony válasza Hydra SR (#1285) üzenetére


sooony
csendes tag

Jah, megpróbálom belefarigcsálni, majd elválik mi lesz :), mindenesetre egy próbát megér. VEttem volna a DELL től is, de sehol nem találtam dell dvd olvasót, vagy akár dvd írót, pedig jó sokat böngészgettem a netet, de se egy bolt, se bontott, se semmi. Mindenesetre köszi a segítséget.

[Szerkesztve]

(#1287) sooony


sooony
csendes tag

Vagyi E-bayen volt, de amcsiból nem akarok rendelgetni :(.. főleg, hogy 22 ezerért kínálgatták + 7000 a szállítás.

(#1288) Rolanddd válasza Muky_ (#1284) üzenetére


Rolanddd
tag

HEllo!

Majd akkor légyszi próbáld ki a kártyaolvasót is :) mert jó lenne ha be tudnám üzemelni azt is...

A MediaDirect gombot ha megnyomom kikapcsolt állapotban, akkor valóban előjön egy MediaDirect-es kép, majd szépen bebootol a windowsba ugyanúgy mintha a bekapcs gombot nyomtam volna... ezért nem tudtam mire jó (mikor még nem volt rajta op-rendszer, akkor is mikor megnyomtam, előjött az a kép, majd kiírta hogy nincs a gépre oprendszer telepítve)

Kíváncsian várom a médiagombokra a megoldást :) (egyébként a hangerő, meg a némítás gomb működik, csak a másik négy nem... mondjuk én winampban próbáltam, lehet hogy windowsmediaplayerben megy? nemtom, de nem is érdekel, mert én csak winampot használok)

(#1289) Rolanddd válasza nortol (#1283) üzenetére


Rolanddd
tag

arra értettem hogy nagyon jó a vevője, mert 2 emelettel feljebb az adótól is nagyon jó a jel (sőt néha kiváló...) azért tűnik ez számomra jónak, mert apukám laptopján innen fentről lehetetlenség netezni, mert nincs jel. Antenna meg bele van építve, azért nem látod.

(#1290) Hydra SR válasza sooony (#1286) üzenetére


Hydra SR
addikt

Magyarországi Dell disztribútorok: Humansoft, Duna Elektronika, HRP, Getronics
Tőlük érdemes érdeklődni Dell ügyben. Én a HRP-vel kezdeném, tudtommal a magánszemélyek kiszolgálásában ők a legjobbak. Hozzáteszem, én még nem vettem tőlük semmit.

Szerk: nem biztos, hogy a felsorolt cégek weboldalain találsz így külön DVD írót, de árajánlatot lehet kérni mailben. Viszont sajna nem lesz olcsó úgy sem. Simán lehet, hogy drágább lesz mint amit ebay-en néztél ki.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1291) SzaboZE válasza Hydra SR (#1279) üzenetére


SzaboZE
addikt

Na ezért nem kéne minden szakmai kérdésre válaszolnod. ;-)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1292) SzaboZE válasza Hydra SR (#1285) üzenetére


SzaboZE
addikt

Delles DVD írót C szériához nem tud venni, hiszen a ''legkomolyabb'' C-s meghajtó a combo drive.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1293) SzaboZE válasza sooony (#1286) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egyedül az előlappal kell majd küzdeni egy picit, valószínüleg le kell kerekíteni a sarkait.Szépen a csavarok kicsavarásával szét lehet szedni a keretet.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1294) sooony válasza Hydra SR (#1290) üzenetére


sooony
csendes tag

Nah ugy néz ki talán bele fog menni a cucc. A műnyag dell ház belselye ilyen: http://www.kepfeltoltes.hu/060826/683173484K_p005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (bocs a minőségért...) ebbe van belecsavarozva egy mezei atapi meghajtó.



[Szerkesztve]

(#1295) Muky_ válasza Rolanddd (#1288) üzenetére


Muky_
tag

A Dell QuickSet progit telepitsd fel mer asszem az felel a gombokért.[link]
A kártyaolvasoról annyit h bedugom a kártyát (SD kari) és már olvasható is.Persze a drivert telepitsd fel.[link]
Ha kérhetem h a MediaDirect progit mentsd le nekem.

(#1296) sooony válasza SzaboZE (#1292) üzenetére


sooony
csendes tag

AMugy mondom találtam dell c610 hez DVD írót :), csak e-bayen, 99Dolcsi ért.. és ahogy most a forint/dollár áll, nem igazán nekem való megoldás lenne + még onann amig lehajóztatom...




[Szerkesztve]

(#1297) SzaboZE válasza sooony (#1296) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az nem dell gyártmány. Elképzelhető, hogy esetleg valaki gyárt hozzá, de a dell nem szállít dvd írót C szériához. Egy linket tegyél be, megnézném.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1298) sooony válasza SzaboZE (#1297) üzenetére


sooony
csendes tag

TEssék a link:
[link]



[Szerkesztve]

(#1299) SzaboZE válasza sooony (#1298) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nagyon profi, de nem dell gyártmány :) Viszont teljes értékűen használható dell gépben, jó ötlet gyártani.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1300) sooony válasza SzaboZE (#1299) üzenetére


sooony
csendes tag

Aham.. és azt honann látod, hogy nem dell gyártmány? Mert mondjuk én simán annak nézem :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.