Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) PLacc válasza matuu (#350) üzenetére


PLacc
senior tag

Vagy fel kéne rakni vmi rendes codec pack-et (K Lite), vagy a régiókódot kéne átállítani az Eszközkezelő-DVD lejátszóban.
Innen nem látom rendesen a hibaüzit... :Y

(#352) matuu válasza PLacc (#351) üzenetére


matuu
tag

Na szoval egy telepitett teljes PowerDVD megoldott minden problemat. Nem tudom, hogy mi az ok, de nem is kell, hogy tudjam :)

Most mar, csak az erdekel, hogy ami eredetileg fent volt a noteszen, az honnan lehet megint feltenni. Ha jol emlekszem, akkor teljes verzio volt.... ( talan valamilyen Cyberlink?? )

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#353) Dr. Akula válasza matuu (#350) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nagyító jár a képhez? :)

(#354) matuu válasza Dr. Akula (#353) üzenetére


matuu
tag

Bocsika tenyleg nem lett jo a kep, de csak miattam. Nagyon sietve csinaltam es nem is figyeltem arra, hogy jo legyen a felbontas.....

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#355) X-COM válasza matuu (#352) üzenetére


X-COM
nagyúr

a windows-ban nincs dvd dekódoló

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#356) murcis


murcis
csendes tag

Sziasztok! Milyen dell laptopot tudnátok ajánlani ami aránylag olcsó(max 250,akár használt is) játékra, és film nézésre is használható a latitude-ok jók?

(#357) PLacc válasza murcis (#356) üzenetére


PLacc
senior tag

Hali,
Film nézése már egy P3-as laptop is tejesen jó, viszont a ''játékra'' elég tág fogalom... Ha régebbi játékokat nyomsz NFSU1-től visszafelé, akkor jó egy Dell D600, amiben dedikált memóriás ATI 9000 van, az újabbakhoz viszont egy D610-es sem igazán elég, amiben ATI X300 van (a jobbakban), esetleg érdemes D810-et nézni, amiben X600-as VGA is előfordul, de az még haszáltan is inkább 300k. :(

(#358) murcis válasza PLacc (#357) üzenetére


murcis
csendes tag

Úgy látom nem lesz dellem 250ből esetleg tudsz vmi oldadlt ahol érdemes
használt laptopot venni a esetleg tudnál vmi másik márkát ajánlani?

(#359) PLacc válasza murcis (#358) üzenetére


PLacc
senior tag

Ezért semmiképp nem akarlak lebeszélni a márkáról!!!
Milyen játékokkal akarsz játszani, milyen felbontásban/minőségben?

Egyébként: [link] vagy [link] mindkét helyen elég korrektek, és jó áraik vannak!

IBM, Dell, esetleg HP-nál lejebb ne add szerintem a mércét!

(#360) Akcept válasza matuu (#352) üzenetére


Akcept
tag

Most nem akarok visszaolvasni, de úgy emlékszem a tiéd is sulinetes Tes*os. És akkor benne van a dobozban.

(#361) murcis válasza PLacc (#359) üzenetére


murcis
csendes tag

Nagyrészt stratégia meg max. egy nfs most wanted ehhez már elég lenne X300as?Teljesítményben melyik asztali vkarival van egy szinten?Bár még proci téren sem döntöttem szval még nagyon nincsenek konkrét elképzeléseim.Bár használtat nem vszínű h veszek. Az ibm alapvetően nem tetszik csúnyák róla a képek, bár élőben még csak dellt láttam azért is gondoltam erre

(#362) Atlantis válasza murcis (#361) üzenetére


Atlantis
veterán

Úgy tudom, a Most Wanted-nek elég komoly VGA igénye van, így oda szerintem kevés lenne. Stratégiák szerintem elmennek, még a GMA 900-somon is élvezhetően futott az AOE 3 és a Civ IV, bár mindent alapra kell állítani és a vízi jeleneteket kerülni kell AOE-ben.

Egyébként van egy notebook VGA eredmények című topic, ott találsz 3DMark eredményeket, ami alapján belőheted a VGA''erejét''.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#363) Intzi


Intzi
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni TVout-os gondom megoldásához. Szóval van egy D600-as gépem és az Istenért se tudom kirakni a képet a TV-re.
Nem tudom mit és hol rontok el...
Így kezdek hozzá:
1) TV bekapcs bedug kábel
2) Notiba is bedugom a kábelt - ezek után bekapcsolom a laptopot
3) És most kapcsolnám be a TVout funkciót de a gomb inaktív :(((((

pls segítsetek :(
köszi

(#364) Goose-T válasza Intzi (#363) üzenetére


Goose-T
veterán

Fn + F5 billentyűkombinációt próbáltad? (Bár az lehet, hogy csak a VGA kimenetet kapcsolja át a külsőre.)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#365) tpoor válasza murcis (#361) üzenetére


tpoor
csendes tag

Hi!
En jatekra nem hasznalom az enyemet, de tegnap lefuttattam egy 3D Mark 2001 SE-t rajta es 9312 pötty jött ki. Szerintem ez nem olyan rossz. Nem tudom, hogy ez segit-e valamiben.
A konfig: Inspiron 6000 1.86GHz-s Centrino, 512 MB RAM, X300-as 128 MG-s video, 80 GB 5400/min-es HDD

Az igazság tűzerő kérdése.

(#366) murcis válasza tpoor (#365) üzenetére


murcis
csendes tag

Ez jó gép csak ssajnos nem fér bele a keretembe kicsit sok az a 372e
Azért kösz

(#367) X-COM


X-COM
nagyúr

nincs valakinek infoja az új generációs latitude-ökről?
olyasmit olvastam, hogy megszűnik az X és D420 lesz az egyetlen latitude sub, meg, hogy wide-os kijelzője lesz (mint az x1-nek). Igazából egyik sem zavarna, csak jó lenne tudni, hogy mikor már... mert rám akarnak erőszakolni egy céges notit, de én most már ki akarok várni, hogy mi lesz.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#368) #95561216


#95561216
törölt tag

Trackpoint D510-es típusban van? Nagyon tetszik a gép, de fontos, hogy lagyan benne pöcökegér. Illetve az igaz, hogy minden notebbokba lehet tenni pöcökegeres billt?

(#369) PLacc válasza #95561216 (#368) üzenetére


PLacc
senior tag

A D510-ben csak touchpad van, ebbe nem is lehet trackpointot tenni, mert annak az egérgombjai a házba (palmrest) vannak építve, nem a billbe. :(
Nekem is volt D510, ez volt gyakorlatilag az egyetlen negatívum benne (meg a méret és a súly :))

(#370) #95561216 válasza PLacc (#369) üzenetére


#95561216
törölt tag

A súlya? Notebook.hu 2,3 kg ír rá 15''-os kijelzővel. Tehát nem annyi?:) Mondjuk ezen csodálkoztam is..

(#371) PLacc válasza #95561216 (#370) üzenetére


PLacc
senior tag

Máshol 2.7kg-ot írnak, az reálisabbnak tűnik... :) A régi D600-am volt kb. 2.3kg, pedig az 14''-os és sokkal kisebb.
Másrészt van aki, ''kopaszon'' méri, akku, CD-drive nélkül, úgy reális a 2.3kg.

(#372) vtechun


vtechun
veterán

Hello! Haverom Dell notebookjanak garanciapapírját megtépkedte a macskám, de a teteje ugymond épségben van. Tehát látszik rajta a helnyek a bélyegzője ahol vásárolva lett, meg ami az 1-es rublika fölött van minden. Ilyen esetekben lehet érvényesíteni a garanciát? Ezt elfogadják így? Esetleg ki lehet cserélni a papírt egy normálisra? Csak azért kérdezem, mert így is nagyon utálja a macskát a haverom (albiban lakik nálunk a haver, aztan már hurkot is állított a macskának, el is fogta egyszer ) és nem akarom, hogy kivégezze vagy valami. Szal szerintetek elfogadható az ilyen garanciapapír? Haverom még nem tudja...

(#373) Atlantis válasza vtechun (#372) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez nagyon jó. Haverod helyében legalább egyszer agyonrúgnám azt a macskát... :D

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#374) vtechun válasza Atlantis (#373) üzenetére


vtechun
veterán

rúgta már le a szintről :) de inkabb a problema megoldasa erdekelne, szal igy elfogadnák szerintetek?

(#375) PLacc válasza vtechun (#372) üzenetére


PLacc
senior tag

Nem érdekes a garanciapapír, mert Service Tag alapján azonosítják be papír ide-vagy oda... :)

(#376) #95561216


#95561216
törölt tag

[link]

Erről a gépről mit gondoltok? Nem túl olcsó? És az létezik, hogy nincs benne lan? Ha nincs van valami (külső) bővítési lehetőség?

(#377) sghc_toma válasza Atlantis (#373) üzenetére


sghc_toma
senior tag

én meg a haverja helyében elraktam volna a garipapírt a szekrénybe/fiókba, akárhova, ahol a macsek nem éri el... :P

in asm we trust

(#378) Atlantis válasza #95561216 (#376) üzenetére


Atlantis
veterán

Túl olcsó?

Integrált videó, abból is a régebbi. 256MB RAM, Celeron-M(ami azért egyáltalán nem olyan rossz), csak kombó drive, nincs pöcökegér, mint a nagyobb Latitude-okon, viszont LAN szerintem van, különben minek a modem...Meg van Wi-Fi is, szóval szerintem nincsenek hálózati gondjai.

Ez amolyan egyszerű ember Latitude-ja, akinek elég ez a tudás, ezzel a felbontással és VGA-val...bár kíváncsi vagyok, megkapja-e a Latitude-ok jobb minőségű házát.

Az alap garanciaidő miatt talán jobb, mint az IBM R-es gépei, vagy a HP NC6120-as gépek. Az IBM-re talán még felépítésben is ráver. A többi márkánál hirtelen nem jut eszembe még hasonló sem.

Mindenesetre ahhoz, hogy rendesen fusson rajta akárcsak az oprendszer is, memória tuti kell bele(amit persze a Dell-hez megszokott módon te nem rakhatsz bele, ha jól tévedek), játékot pedig felejteni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#379) #95561216 válasza Atlantis (#378) üzenetére


#95561216
törölt tag

Celeron-M nem hiszem, hogy gond lenne, most egy 1.4GHzes Athlonról írogatok, annál cska bnem rossszabb, max az aksi miatt lehet gáz. Igazából úgy tervezem használni, hogy otthon rádug tft, egér+bill, amikor ''laptopként működne'' az a heti/kétheti odavissza 500km vonatozás. Játék nem érdekes, max annyi, hogy videók fussanak, ha megint megjön a kedvem felriatokat csinálni. Szóval kb erre kellene.

Két sarkallatos pont a garancia és a pöcökegér, gari meg rohadt drága hp-hez, meg ibmhez.Pöcökegér melyik Latitudeokon van? Csak D610-től ''felfelé'', vagy D510-esen is akad?

Végére még egy kérdés. Mivel föleg suliba járás miatt kellene, hogy hurcolásszam Bp-Körmend közt, és nyáron nemigen lenne kihasználva a mobilitása, lehet várnék agusuztusig/szeptemberig. Szerinted addig mennek le annyit az árak, hogy megérje várni?

(#380) PLacc válasza Atlantis (#378) üzenetére


PLacc
senior tag

A gép gyakorlatilag megegyezik az alap D610-ekkel, ne említsük egy lapon az IBM R-szériával... Ebbe már az újabb 915-ös VGA van, ami azért nem olyan rossz NFSU elfut rajta 800x600-ban elég jól, 3DMark2001SE alatt 3800 pont kb. Bele lehet tenni Yonah-os CPU-t is a i915, és a DDR2 miatt, és ennek is Trimetal háza van, vagyis Mg+Al. Szóval azért nem olyan rossz, főleg ennyiért. Én ha új gépet vennék (és nem számítana az pár cm plusz és némi súlytöbblet) akkor ilyen lenne!
10/100 LAN van benne, nem Gigabtes, mint a 600-asokban.

(#381) PLacc válasza #95561216 (#379) üzenetére


PLacc
senior tag

Az összes D-szériás modellen van pöcökegér, kivéve az 510-et (500, 505 szintén nincs).

Árban nem hiszem, hogy lejebb menne, legfeljebb addigra bejönnek az új D-s gépek, de akkor megint többe fog kerülni az új technológia miatt (i945 chipset stb...)

(#382) Atlantis válasza #95561216 (#379) üzenetére


Atlantis
veterán

Árban szerintem sem lesz ez már olcsóbb, a Yonah-os, kétmagos gépek megjelenésével elképzelhető, hogy nem is lehet majd kapni már akkor ilyet, vagy csak megmaradt darabokat.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#383) Atlantis válasza PLacc (#380) üzenetére


Atlantis
veterán

A linkelt D510-ben még a 855-ös Extreme 2 VGA van, ami messze van a 915-ös chipset GMA 900-ától.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#384) PLacc válasza Atlantis (#383) üzenetére


PLacc
senior tag

Ehh...
''chipkészlet Intel 915GM''

Dx10 sorozatban már 915-ös cucc van meg GMA900. :D
Alul csak rossz ikont tett be a barom notebook.hu-s banda.

(#385) #95561216 válasza PLacc (#384) üzenetére


#95561216
törölt tag

Köszi, ezt én se nagyon értettem, hopgy miért nem GMA van írva :)

Amúgy tippre mennyi ideig bírná vinyóról filmnézést az aksi? Jah és még valami. 24 órás üzemet bírja, vagy tartsam emg az asztali gépem éjszakai letöltésre?:)

(#386) Atlantis válasza PLacc (#384) üzenetére


Atlantis
veterán

Sorry, igazad van, én meg csak az ikont, meg a VGA írást néztem. Oda is rosszat írnak, végig, az összes D510-hez. Még egyszer bocs.

flimo: nekem is Celeron-M-es gépem van ugyanilyen VGA-val, van, hogy 1 hétig nem kapcsolom le és nincs semmi gondja, nem melegszik, nem megy a hűtés, kijelző meg ha úgy állítod be, egy idő után lekapcsol. Amúgy 2,5 órát elmegy filmnézéssel közepes fényerőn, úgy, hogy egy PCMCIA-s Audigy 2-t és egy komolyabb fejhallgatót is meg kell hajtania, valamint a Blue nálam mindig be van kapcsolva.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#387) #95561216 válasza Atlantis (#386) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hm, meggyőző:) Köszönöm szépen!

(#388) borsjani válasza Atlantis (#386) üzenetére


borsjani
csendes tag

Régebben olvastam milyen géped van. Én is szemezek egy olyannal 1.73 procival, csak a kijelzőben vagyok bizonytalan. Neked bizonyára nagyobb összehasonlítási alapod van e
kérdésben. Színvisszaadás, képélesség, stb. Nem irodai munkára használnám, inkább
filmnézés, net, Tv, minimális videoszerkesztés / reklám ki /
Esetleg Ultra Sharp kijelzővel? / kicsit drágább / :U

(#389) Atlantis válasza borsjani (#388) üzenetére


Atlantis
veterán

Az itthon beszerezhető példányok szerintem mind ezzel a kijelzővel készülnek(bár tévednék). Nekem a felbontását leszámítva bejön ez a kijelző(kevés a 800 sor). Amúgy láttam már jobb kijelzőt, az Ultra Sharp, Magicbride, meg mittudomén milyen névvel illetett kijelzők nyilván szebbek, de jobban tükröződnek is. Ettől függetlenül nem is kívánnék ennél fényesebbet, az én céljaimra megfelel, bár tény, a képe lehetne homogénebb.

Amúgy ha akarsz ilyet venni, igyekezz vele, mert az Inspiron 6000-et leváltotta a 6400, a Napa-s változat. Dell honlapján külföldön már nincs is rajt a 6000.

Bár itthon is lehetne konfigurálni a Dell-eket.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#390) borsjani válasza Atlantis (#389) üzenetére


borsjani
csendes tag

Köszi a választ. Egyébként az usanoti.hu-n kb 2 hétre eltúnt a darab,most 1.86 -tal és 80 giga HDD vel nyomják. 1.73 és 60 helyett. Raktárkészlet kiürítés!

(#391) Atlantis válasza borsjani (#390) üzenetére


Atlantis
veterán

Valóban és egész jó áron is adják. Kár, hogy a kijelző 1280x800.

Meg se merem érdeklődni, mennyiért hoznának be egy egyedileg konfigurált gépet. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#392) borsjani válasza borsjani (#390) üzenetére


borsjani
csendes tag

Helyesbítek: most 1.73-mal és 80 giga HDD vel nyomják 60 helyett

(#393) Atlantis válasza borsjani (#392) üzenetére


Atlantis
veterán

Pedig múlt héten még mintha 1,86-ossal lett volna írva. Végülis mindegy.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#394) davenport válasza borsjani (#392) üzenetére


davenport
aktív tag

Szia!

Nekem a 1.86-os van, a 80-as vinyóval, X 300 viedókártyával és az alap monitorral, nem lenne rossz gép, bár nekem a memókártyaolvasó nem olvassa a memókártyát , és a wi-fi ledje állandóan kikapcsol, de feladtam a hadakozást az ügyfélszolgálattal, ami olyan mintha Magyarországon lennék, mert vagy megmagyarázzák hogy az nem is hiba, vagy nem is méltatnak válaszra, ami azért több mint furcsa, mert magával a géppel nem nagyon lenne más gond, igaz gyárilag nem kaptam recovery CD-t amit 3 hete küldenek postán, nem baj legalább úgy érzem magam mintha otthon lennék :)
A 3 év jótállásomat viszont meg tudtam fejelni egy komplett védelemmel ( kivéve lopás és tűzkár ), ami legközelebb Ausztriában vagy Csehországban érvényesíthető, ha tudod próbálj ilyet venni, mert szerintem megéri.


Ha teheted akkor válaszd a nagyobb aksit, ez most így 2 hónap után 3.5-4 óra videózást, vagy 4.5 óra wi-fi netet jelent, hálózat nélkül, és a gépecske nagyon csendes, a venti csak néha kapcsol be.

Hogy mi mennyire stabil rajta arról nem igazán tudok nyilatkozni, mert egy vírus kicsit meggyepálta windowsomat, és a merevlemezen található system recovery-t is, ezért várom a cd-ket, de 4 futó mozilla honlap + mp3 lejátszóra zene másolás és közben egy filmnézés, már érezhetően lassítja az 512-es memóriát, vagy ha dvd-t írok akkor alig tudok netezni közben, bár ez lehet hogy az én hibám.

A support.dell.com-on van forum, érdemes oda is elnézned, illetve vannak refurbished gépek a dell.co.uk honlapon, igaz ezek egy év jótállással futnak csak, de akár egy 17 collosat is kifoghatsz a 6000 árában., ami jóval alacsonyabb mint Magyarországon, igaz nem tudom mennyi a szállítás.

No money, no honey.

(#395) Atlantis válasza davenport (#394) üzenetére


Atlantis
veterán

Az egyedileg konfigurált gépekhez, sőt szerintem alapból egyik Dell noteszhez sem járnak alapból a Recovery CD-k, csak a rejtett partíció van, mint az IBM-nél. Az, hogy Magyarországon így forgalmazzák, az a disztribútornak, vagy fogalmam sincs kinek egy józan döntése alapján van így. Kint asszem 5€ felára van.

Ezt csak azért írom, hogy nem is biztos, hogy jogosan reklamálsz a CD-kért és ha elküldik neked postán, azt nem is biztos, hogy megérdemled. :) (bár azt hittem, a külföldi posta gyorsabb, mint a magyar :) )

Az utsó bekezdéshez meg: szép volna, csak hazánk még a Dell szerint sem Európa része és kétlem, hogy ide is szállítanak, vagy ha igen, akkor horror áron. :(

Amúgy sajnálom, hogy gondod van a géppel, az első nekem is full pixelhibás volt, de kicserélték és ezzel azóta nincs semmi gond(remélem, nem is lesz).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#396) davenport válasza Atlantis (#395) üzenetére


davenport
aktív tag

Szerencsére pixelhiba nincsen, :)
Olvasgattam külföldi noteszgépes oldalakat, és mások sem értik ezt, főleg azért mert Pavan nevű kedves barátom az indiai ügyfélszolgálatnál kezdetben is a rejtett partíció mellett kardoskodott, de aztán elmagyaráztam neki, hogy az egész úgy ahogy van halott ( pl, a gyári Mcafee vírusírtót nem tudom letelepíteni, illetve -mert ehhez adtak a - a recovery CD-t feltelepíteni mert e gép nem engedi, illetve a MCafee ún. privacy service nem indítható, és a Windows meg fagyogat, szóval amikor ezeket a hibákat vázoltam neki akkor felajánlotta az ingyenes CD-ket, és a Dell honlap szerint azokat már ki is küldték nekem, csak éppen még nem kaptam meg, és kaptam egy szép köremailt hogy a CD-ket a tudatos környezetvédelem jegyében nem küldik és ezzel mennyi pénzt megspórolnak ( imádom ezeket a marketingdumákat ).
Azt persze mondanom sem kell hogy külön még telefonon is felhívtak hogy a CD-ket nem postai úton küldik tehát legyek otthon 9-5 között, mert csak aláírásra megy a dolog( és mivel szabadnapom volt itt is csücsültem ), csak éppen senki sem hozott semmit. Amikor írtam nekik hogy semmi sem jött akkor visszaírtak hogy a nyílvántartás szerint ezt ők leszállították, erre írtam hogy akkor legyen szíves scannelje már be az átvételi elismervényt, hogy mégis, merre meddig, akkor jött az email, hogy ja bocsi mégis normál postai úton jön, és várjak türelemmel.
Szóval itt sincsen kolbászból a kerítés, bár lekopogom, mivel van egy kis ebay-függőség ( és normális Paypal lehetőség ) eddig minden más megjött a postai úton.
Igazából megint ugyanaz bosszant mint a kártyaolvasóval, hogy ez egy apró kicsi hiba a komplett géphez viszonyítva de mégis furcsa, hogy ennyire linkek legyenek, és talán az egész nem zavarna ha hetente nem dolgoznék 55-75 órát és lenne időm vacakolni vele, de pontosan ezért vettem ezt a drágább gépet hogy ne kelljen.
Aztán ha végre hazajutok és elromlik a gép akkor irány Bécs ( még jó hogy a Balatonról nem olyan vészes ) :U , de ez még majdnem egy év.

No money, no honey.

(#397) borsjani válasza Atlantis (#393) üzenetére


borsjani
csendes tag

Akkor azért jött első blickre a fejemből az 1.86 !

(#398) borsjani válasza davenport (#394) üzenetére


borsjani
csendes tag

Szia!
Köszi az infókat. Minnél több fórumot olvasok, egyre elszomorítóbb szervíztapasztalatról számolnak be a fórumtársak. A böki az, hogy egy Inspiron 6000 - úgy gondolom nem a konzumer gépek alja - hazai áron Br 380 E-ért - ha jól emlékezem alaplaphibára vezették vissza a memóriakártya problémát-ilyen hibákkal jön le a gyártósorról. És a szervíz ilyen lazán kezeli ezt.
Ha megemelném a lécet és Latitude-re szavaznék ugyanez a szervíz áll a háta mögött.Kérdés persze, hogy a DELL üzleti vonala mennyivel több? Az ára jóval.
Lehet, hogy vigyázó szememet nem a DELL -re vetem.
Off
A HP-vel kapcsolatban is hasonló ''jókat'' olvastam.
Még nem adom fel, hátha valamelyik márka jobban istápolja a kínai gyártókat.

(#399) kraftxld


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#400) davenport válasza borsjani (#398) üzenetére


davenport
aktív tag

Igen állítólag vannak akiknek hoszú küzdelem után sikerült az alaplapcsere, én is bepróbálkoztam vele, egyelőre reménytelenül, de végülis van még 2 év 10 hónapom rá, az igazi gond az hogy tudomásom szerint az üzleti vonalon ugyanazt az emberkét kapod a vonal másik végén,természetesen lehet hogy minőségileg egy alapanyagokból álló gépet kapsz, de a szervíz ugyanaz lesz, és ez egy félmisis gépnél már elég égés. Merthogy nekem is úgy működik a dolog hogy a szakember kijön és megbütyköli, persze csak ennek is át kell futnia az Ügyfélszolgálaton.
Részemről majd novemberben vagy decemberben egy backup után megnézem hogy boszorkány-e azaz úszik-e a vizen itt lakom az Avon folyó mellett( gyenge Gyalog Galopp másolás :) ), vagy egy kamion elé dobom,( természetesen a szándékosság kizárása nélkül ) és megnézem hogy milyen új gépet raknak össze nekem, mert a szerződésem szerint csere, vagy upgrade lehetséges addigra felszedek némi megfelelő angol akcentust, nyugalmat és lelkierőt. :)
Itt az összes újság nyomja a Dellt, rengeteg van belőlük, a könyvtárakban és munkahelyeken szinte mindenki ezt használja, és mindenki dícsérte, én pedig vagy 1-másfél hónapig keresgéltem notebookot a kezdeti 150 000 FT-os ajánlatról jutottam el 300 000-ig, amennyibe végülis fájt a dolog, és ha körülnézel minden gépnek van kehéje, az egyikben a dvd író használhatatlan, a másiknak az aksija gyenge, vagy egy vagyon a szervíz.
Az első héten majdnem visszavitettem velük a gépet ( gondolom ezért a sok outletes cucc ), aztán végiggondoltam hogy 3 kilóért kapok-e ilyen tudású gépet, de végülis mit vegyek mást,
és most kissé offtpic leszek:
Asus- vacak a dvd író
Ibm - jó csak egy vagyon a garanciabővítés és kevesebb a cuccos benne
Sony - egy vagyon és ahogy olvasom nehéz magyarítani

Sokat gondolkodom rajta hogy hogy megérte-e megvenni, mert azért 300 000 Ft az 300 000 Ft, és nem vasvillával lapátolom a 20 fontosokat. Kb. fél éve el sem tudtam volna képzelni hogy ennyi pénzt kiadjak valamiért, amit igazából videózásra, netre használok csak meg beírni mp3-ra a cd gyűjteményemet, főleg hogy van Magyarországon otthoni gépem is, de ha nagyon kiszeretek belőle, mindent kicseréltetek benne ( aksi, monitor,alaplap, vinyó ), és nagyjából az árában ki tudok szállni belőle + a jótállás átiratható.
Egyébként néztem otthon használt Delleket a gond az hogy szinte mindenki csak a jótállás lejárta után adja el, de ha ki tudsz fogni egy párhónaposat, 3 év jótállásal azon elgondolkodnék a helyedben.
Nade elég is ennyi szómenésből :Y




No money, no honey.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.