Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) alabaj válasza PLacc (#650) üzenetére


alabaj
csendes tag

Az Inspiron noteszekre nem vállal, a Latitude az teljesen más tészta. De ha a kereskedő azt mondja, hogy Inspiron noteszre a HS vállal teljes körű garit, az már sántít. Vásárlás előtt érdemes tájékozódni náluk, ha az ember nem akar meglepetéseket. Valószínű csak nemzetközi gari van rá, az pedig itthon csak az alkatrészekre vonatkozik a munkadíjra nem. Mo. nem direkt ország, hanem indirekt és csak Disztriken keresztül lehet megkapni hivatalosan vagy az Ö viszonteladói hálózatán keresztül.

(#652) alabaj válasza PLacc (#650) üzenetére


alabaj
csendes tag

Amúgy nem ez a teljes körű gari. A teljes körűért nem fizetsz érte a munkadíjat, 1 év helyszíni + 2 év telephelyi garancia az alap (HS-nél). Legalábbis ha tőlük vásárolsz. Akkor kell fizetni a munkadíjat, ha kintről van , vagy más úton-módon jut be az országba. Más disztribútornak is van hivatalos márka szervize itthon. De ezek a gari levélen úgyis feltüntetik, hová kell vinni ha rossz.

(#653) PLacc válasza alabaj (#652) üzenetére


PLacc
senior tag

Elbeszéltünk egymás mellett... :)
Kérdeztem, hogy az-e a full gari, amit Te írtál (idéztem), mert az az, csak rosszul fogalmaztad meg talán. :B Egyébként meg igazad van, csak félreértettük egymást...

Itt vannak a disztribek: [link]

(#654) reewer válasza PLacc (#646) üzenetére


reewer
aktív tag

Köszönöm szépen nektek ^^ :R

Si vis pacem, para bellum.

(#655) PLacc válasza reewer (#654) üzenetére


PLacc
senior tag

Sikerült behozni? :)

(#656) reewer válasza PLacc (#655) üzenetére


reewer
aktív tag

Csá nem mert nincs nálam dell de megirtam a sracnak aki kérte de majd én is letestelem

Si vis pacem, para bellum.

(#657) SzaboZE válasza alabaj (#648) üzenetére


SzaboZE
addikt

mert a HS nem vállal Inspiron noteszre teljes körű garit

Ez nem így van, a HS is értékesített Inspiront és szervízgaranciát is értékesített Inspiron gépekre, más cégeknek.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#658) SzaboZE válasza alabaj (#651) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tisztázzuk ezt a ''munkadíj''-at is. Ha a HUMANsofthoz egy nem a HS által értékesített vagy nem HS garanciát élvező gép kerül, akkor alapesetben a HS az alkatrészeket ingyenesen a delles világgarancia keretén belül biztosítja. Az ügyintézési díjat kell fizetni csupán, ami minden esetben fixen az aktuális óradíj 1 órára (jelenleg 9500+áfa). Ez a garancia ügyintézése során felmerülő költségeket hivatott fedezni, mint pl a rossz alkatrész postázása a dellnek, a jó alkatrész berendelése, raktározása és a tulajdonképpeni munkavégzés stb). Sokan nem értik miért kell fizetni egy ''garanciális'' gép javításáért. Azért, mert a HUMANsoft egy magyarországi cég, egy DELL gépek értékesítésével foglalkozó magáncég és nem DELL leányvállalat. Ezen ok miatt költségei merülnek fel a garanciális ügyintézés során. Magyarországon jelenleg a DELL nem rendelkezik saját tulajdonú szervízzel. Ezért hát a külföldön vásárolt gépekre minden hazai dellel foglalkozó szervízben a világgarancia némi pénzbe is kerül. A magyarországon hivatalos forgalomban vásárolt gépek mindegyike a hivatalos jogszabályok szerint teljeskörű garanciát élvez. Ha valaki arra hivatkozik, hogy majd a HS-ben adnak garanciát és kiderül, hogy ez valójában csak világgarancia keretében teljesíthető, akkor joggal visszamehet a kereskedőhöz, hiszen a fogyasztó megtévesztése történt. HS garanciát azért érdemes választani, mert teljesíti a cég a delles NBD (next business day) követelményt, amely gyakorlatilag azt jelenti, hogy a hibabejelentéstől számított egy napon belül a cég megjelenik a helyszínen és a hibát az esetek elenyészően kis részétől eltekintve elhárítja. Szóval ha valaki drágának találja a HS árakat, akkor ezt is vegye számításba!

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#659) PLacc válasza SzaboZE (#658) üzenetére


PLacc
senior tag

Legalább van köztünk egy igazán kompetens (szak)ember is... :R

(#660) alabaj válasza SzaboZE (#657) üzenetére


alabaj
csendes tag

Igen értékesített, de most már nem. :)

(#661) tpoor


tpoor
csendes tag

Csokolom!
Egy kis segitseg kellene. Szeretnem az Insipiron 6000-met összekötni a TV-vel DVD-t nezni. De: a TV mar van 10 eves, es nincs S-videoja. Probaltam S-Video - Scart atalakitoval, de nem müxik. Van vkinek valami javaslata. Elöre is köszönöm.

Az igazság tűzerő kérdése.

(#662) attilam


attilam
őstag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy Inspiron 6400-ast, nagyon profi felszereltsége van az árához képest. Ezértis szertném megkérdezni a véleményeteket, hogy mennyire ''minőségiek'' ezek az Inspironok. A gépet hurcolásznám is ide oda, és nem szívesen szervizeltetném. :)

[Szerkesztve]

(#663) szabi1 válasza attilam (#662) üzenetére


szabi1
csendes tag

Szerintem jó kis noti föleg ennyi pénzért (gyorsabban konvertál filmet mint a 3.6 Ghz northwood P4 procim). Olvass vissza irtam már egy két dolgot az elöző oldalakon róla. Nem sok notim volt csak egy Acer Travelmate kb. a háza olyan stabil, ez azt jelenti hogy napi hurcolászára nem ajánlott esetleg heti hurcolászásra :))

Itt egy teszt róla : [link]

szabi

(#664) PLacc


PLacc
senior tag

Rendeltem egy Latitude D610-et USA-ból, már nagyon várom... :)

(#665) reewer


reewer
aktív tag

Én E1405öt szeretnék majd kicsi/könnyű/gyors :DDD

Si vis pacem, para bellum.

(#666) PLacc válasza reewer (#665) üzenetére


PLacc
senior tag

Még jól is néz ki, csak kár, hogy Inspiron... :(

(#667) SzaboZE válasza PLacc (#664) üzenetére


SzaboZE
addikt

Na! Részleteket! :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#668) PLacc válasza SzaboZE (#667) üzenetére


PLacc
senior tag

1.86-os, ST-szerint 2008 09.-ig garis (elvileg), 620 USD-ért (+szállítás + ÁFA gondolom). Majd lehet, hogy egy magyar bill. kéne hozzá. :D

(#669) tototos


tototos
őstag

Szerintetek megéri az a laptop? [link]

(#670) _dost_


_dost_
csendes tag

udv

lehet hulye kerdesem van... :)
a notebook.hu-n kaphato a d510-es FreeDos es WinXP opcioban is. na most nekem van mar sajat xp-m, igy gondolnam eleg megvennem a FreeDos verziost.. (ez mi amugy?)
szoval felrakhatok windows-t minden kovetkezmeny nelkul a dos-sal arult gepre, ugye? (itt ilyen gari kovetkezmenyre gondolok...)
koszi

(#671) alabaj válasza _dost_ (#670) üzenetére


alabaj
csendes tag

OEM vagy dobozos a XP-d van? Ha OEM és már gépel együtt veted és a gépen rajta van a matrica akkor nem. Mert az OEM szoftvereket csak azzal gépel lehet legálisan együtt használni amihez vetted, csak egy gépen lehet használni őket. Meg ha regisztráltad már akkor már úgyse tudod használni másik gépen.

(#672) PLacc válasza alabaj (#671) üzenetére


PLacc
senior tag

Ettől függetlenül gariveszteéssel természetesen nem jár, más kérdés az, hogy mennyire legális... :)

(#673) PLacc válasza tototos (#669) üzenetére


PLacc
senior tag

Ha azt vesszük, hogy Mo-n ez a gép újonan 350-400k, akkor megéri, de ha azt, hogy használtan (néhány hónaposan) 190-200k-ért kapni, akkor nem. :) Más kérdés az, hogy szállítanak-e Mo.ra, és mennyiért?

(#674) Neurotoxin válasza alabaj (#671) üzenetére


Neurotoxin
őstag

''Meg ha regisztráltad már akkor már úgyse tudod használni másik gépen.'' Ez hülyeség :P Ugyanúgy feltudod rakni egy másik gépre is(ha utána csak azon fogod használni), sőt még regisztrálni is tudod ;)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#675) tototos válasza PLacc (#673) üzenetére


tototos
őstag

hol lehet használtan kapni? sehol nem találtam.

(#676) alabaj válasza Neurotoxin (#674) üzenetére


alabaj
csendes tag

Miért lenne hülyeség? :F Minden megoldható csak az már nem legális.

(#677) PLacc válasza tototos (#675) üzenetére


PLacc
senior tag

PÜ ment

(#678) tpoor válasza tototos (#669) üzenetére


tpoor
csendes tag

Ha minde igaz, amit oda irtak, akkor nagyon is!

Az igazság tűzerő kérdése.

(#679) SzaboZE válasza tototos (#669) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tisztázni kellene, hogy milyen display van benne, bár gondolom ennyiért csak az 1024x768 fér bele. Van SXGA+ is 1400x1050-es felbontással.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#680) PLacc válasza SzaboZE (#679) üzenetére


PLacc
senior tag

Így van, bár személy szerint engem 15''-on is zavar az SXGA+, nemhogy 14-en... :U

(#681) cigam


cigam
félisten

Van egy Inspiron 1100-as gepem. Fel van telepitve a a DELL powermanagment programja.
Amikor maximum batery-re alitom, nem csak azt a par idozitest modositja amit mutat(hany perc mulva induljon el a kepernyovedo, mennyi inaktiv perc utan aljon le a winyo, stb...), hanem a proci orajelet is modifikalja.Ugyanis ilyenkor egy lossless hanganyag lejatszasa is 100%-os terhelest okoz. Amikor maximum power-re alitom, akkor normalisan csak par %-os a terheles.
A kerdesem az, hogy hol lehet beallitani, ezt az orajelet a nekem tetszo ertekre?
Vagy ez a program melyen be van drotozva?! Vmi trukk lehet a dologban, mert ha joltudom egy asztali 2.2-es cerka van benne, az meg nem tud speedstep es tsai mokat.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#682) PLacc válasza cigam (#681) üzenetére


PLacc
senior tag

Mivel a CPU tényleg nem tudja a Speedstep-et, így gondolom, a progi a clock modulation-t állítja. ami valahogy a CPU belső órajelgenerátorával van összefüggésben... :F
Ha letöltöd az NHC-t (Notebook Hardware Control), akko Te magad is tudod állítani asszem 15-20%-onként a modulációt, így lehet finomhangolni. Nekem Inspiron 2200-nál volt ugyanez, bár az Celeron M...

(#683) cigam válasza PLacc (#682) üzenetére


cigam
félisten

Haliho!

Az NHC-t probaltam, de vagy nem jol bokodtem, vagy nemtom, de nemsokmindent csinalt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#684) PLacc válasza cigam (#683) üzenetére


PLacc
senior tag

Válaszd a CPU Spedd fült, és jobb alsó sarokban ott kéne lennie a clock modulation-nak, és balra a current CPU speednél kéne látni, hogy mit változtattál...
A Dell gyári power management progiját nem ismerem Inspiron 1100-ra, de szerintem az is ezt csinálhatja.

(#685) hothead


hothead
csendes tag

Hello mindenkinek!

Valaki tud abban segíteni, hogy lehet beüzemelni az újlenyomat olvasót d820-on?
Milyen progit kell beszerezni, vagy egyéb beállítás stb..

[Szerkesztve]

(#686) Leda


Leda
csendes tag

Sziasztok!
Vennék egy Dellt (300e-ig). Az D510-et többféle processzorral láttam. Celeron nem, de milyen a Pentium M 740 Centrino, illetve az jobb, vagy a Pentium M Dothan?
Sok képet és szöveget tartok és kezelek, de zenét és filmet is szeretnék a gépen élvezni. A mostani árajánlatom a grafikus vezérlőről nem ír, de egy másik helyen az Intel Grafics Media Acceleratorral kapható. Vannak nagy különbségek e téren? Ez az első saját különbejáratú új gépem, és most találkozom először ilyen eldöntendő kérdésekkel. :U Ha valaki ráérne egy pancser kezdőnek tanácsokat szórni hálás lennék. :R

(#687) lapa válasza tototos (#669) üzenetére


lapa
veterán

nálunk van két ilyen, de elég tejfölösdobos minőség szerintem. messze alulmúlja az általam látott szinte bármely notit... a képernyő kb. 30e lcd monitor, a doboz tapintása meg zavaróan durva. mondom szerintem. baj még nem volt velük.

(#688) lapa válasza lapa (#687) üzenetére


lapa
veterán

francba lemaradtam. itt van pl. 120L, nemtom mennyivel rosszabb a konfig, de a minősége osztályon felüli. [link] persze lct, de össze nem lehet hasonlítani a D610-zel.

(#689) SzaboZE válasza lapa (#688) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát elég érdekes a szemléleted, mivel a 120L a lowcost kategória, a D610 meg komolyabb kategóriát képvisel... A kijelentéseid csupán szubjektívek. Mellesleg a szervíztapasztalat pont a D sorozat megbízhatóságára utal, nem pedig a 100-as csoportra...

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#690) SzaboZE válasza Leda (#686) üzenetére


SzaboZE
addikt

Tisztázni kell pár fogalmat. Az Intel centrino kifejezés 3 inteles egység jelenlétét fejezi ki egy bizonyos számítógépben. Ez pedig az Intel chipset, az Intel wireless kártya és az Intel Mobile processzor. Tehát a Pentium M 740 Centrino kifejezés igazság szerint egy Dothan magos processzor és az inteles kiegészítők jelenlétét fejezi ki. A 740 a processzor kódja, mely jelen esetben egy 1.73Ghz-es, 533-as órajelű, 2MB cache-el rendelkező dothan magos CPU-t jelent. Ha bármelyik eszköz nem intel, akkor nem centrino a gép (amely nem jelenti azt, hogy gép bármilyen szinten is gyengébb lenne egy centrino felszereltségű gépnél). Ha pl a wireless kártya nem intel, hanem broadcom, akkor a gép nem centrino. Ugyanazon paraméterekkel.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#691) SzaboZE válasza Leda (#686) üzenetére


SzaboZE
addikt

A D510 az Intel 915GM chipsethez kötődő alaplapi videovezérlővel rendelkezik.
A videokártya nem cserélhető és nem bővíthető.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#692) Leda válasza SzaboZE (#691) üzenetére


Leda
csendes tag

Köszönöm SzaboZE! :R
Így már minden világos (processzor ügyben). Ha lesz még komolyabb kérdésem felteszem újra, remélem akkor is számíthatok rád. Most csak annyi: Szerinted ez jó gép, egy mezei felhasználónak, és reális a 280e érte?
Hále, hála!

(#693) tpoor válasza SzaboZE (#689) üzenetére


tpoor
csendes tag

Ez tenyleg erdekes megallapitas. Oke, a D610 sem a minöseg csucsa (de cserebe olcsobb), de azert, hogy egy 120L kategoriakkal jobb lenne, hat...
Allitolag az uj, D520, D620, D820-ak sokkal jobb minösegüek, mint a 10-es szeria. Nem tudom van-e vkinek erröl tapasztalata?

Az igazság tűzerő kérdése.

(#694) PLacc válasza tpoor (#693) üzenetére


PLacc
senior tag

Mivel az *20-as szériát csak pár hónapja lehet kapni külföldön is, így nem valószínű, hogy minőségbeli tapasztalata lenne valakinek is... :(
Mondjuk nem tudom, hogy mi a baj a 10-s szériával, sokkal masszívabb, jobb a kijelzője mint, a D*00-s sorozatnak. És végre normálisabb VGA-val is lehet kérni...

(#695) lapa válasza SzaboZE (#689) üzenetére


lapa
veterán

a ''szemléletem'' két alapvető dolgon alapul.

1. ránéztem a panelra bekapcsolt állapotban.
2. megfogdostam, megcsvargattam.

ezek alapján a kijelentéseim természetesen szubjektívek. azt láttam én is, hogy kevesebb a dugasz az L notin de írtam is, hogy nem ugyanaz a kategória. nekem a D akkor se kellett a c840 helyett, mert egy szubjektív tejfölösdoboz. pedig ha jólemlékszem gigabit, wireless, akkuidő, usb2, vinyó ügyben annál is többet tud. meghát a panel... baj még nem volt velük az tény és nem is nagyon bánom. majd meglátjuk mit nyújt az L ha dtr stílusban nyúzzák.

[Szerkesztve]

(#696) PLacc válasza lapa (#695) üzenetére


PLacc
senior tag

Ezt a ''panel''-os témát fejtsd ki pls érthetőbben, mert én nem egészen vágom... :)
Az a baj, hogy a D-sorozatnak magnézium-Al ötvözet az LCD burkolata, az L-nek meg a C-sorozatnak meg műanyag? :F

(#697) Intzi


Intzi
csendes tag

D600-ba 725-ös vagy 740-es cpu kell? (855-ös a lapom)

(#698) Intzi


Intzi
csendes tag

asszem hülyeséget kérdeztem, :U
szóval Dell D600, legfrissebb bios (A16), intel 855 lap. A kérdés, hogy mekkora procit lehet beletenni max? sajnos nem vagyok tisztába a foglalattal és a max kapacitással...
pls help
(pl 1,73-as dothan belemegy, elbírja?)

[Szerkesztve]

(#699) lapa válasza PLacc (#696) üzenetére


lapa
veterán

a két D610 amit én néztem azért nem tetszett, mert szerintem nem volt szép, kontrasztos a kép, a háttérvilágítás pedig már első ránézésre is feltűnően egyenetlen volt, merőleges szögnél. és nem csak szerintem.

(#700) PLacc válasza Intzi (#698) üzenetére


PLacc
senior tag

Ahogy egy oldallal visszább is írták, fizikailag ''belemegy'', de mivel az i855-ös chipset csak 400-as FSB-t támogat, míg az 1.73-as CPU 533-as, így a procid nem fog 1.73GHz-en menni, csak kb. 1300-on, így nem annyira éri meg. :D
Keress egy nagyobb 400MHz.es Dothant bele. Egy 1.7-1.8-assal már nagyon szépen ketyeg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.