Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) tototos válasza #95561216 (#446) üzenetére


tototos
őstag

Itt van 180-ért [link]

(#452) tototos


tototos
őstag

Lenne egy kérdésem. Szerintetek a d600 ati 9000-es vagy a d510 intel gma 900-s videókártyája a jobb?

(#453) #95561216 válasza tototos (#451) üzenetére


#95561216
törölt tag

Köszi, de ez használt, nekem meg újonnan kellene.

(#454) PLacc válasza tototos (#452) üzenetére


PLacc
senior tag

Attól függ, hogy mire... :)
Ha 3DMark-os tesztekre vagy kiváncsi, akkor eléggé fej-fej mellet teljesítenek, de szerintem az ATI jobb választás, annak ellenére, hogy nem DX9-es, mint a GMA...

(#455) tototos


tototos
őstag

Érdemes többet költeni a d610-re, mint egy d600-ra. Melyik a jobb az ati 9000 vagy az intel 915?

(#456) PLacc válasza tototos (#455) üzenetére


PLacc
senior tag

A D610 még egy éve se jött ki, így több mint 2 év gar van rá. A D600-ak átlagban meg év vége környéként vesztik el a 3 évet. Így jobb a D610, a DDR2 RAM is olcsóbb bele, valamint jobb a kijelzője (élénkebb szinek, jobb fényerő), kicsit vastagabb viszont, mint a 600.
Másrészt most eléggé le fog menni a 610-ek ára is szerintem, hogy bejön az új széria (Dual Core), ez elégg gáz, hogy van egy 5-6hónapos, már ''elavult'' géped... :)
Szóval, attól függ, hogy mennyivel ''többet költeni''.

(#457) tototos


tototos
őstag

Akkor nyáron érdemesebb d610-et venni? Mert csak olyan augusztus környékén lesz belőle valami.

(#458) PLacc válasza tototos (#457) üzenetére


PLacc
senior tag

Minél később, annál olcsóbb, 2 év múlva sokkal olcsóbb lesz! :D
Persze, ha most van szükséged rá, akkor most, de tényleg okosabb nyáron talán... :F

(#459) Atlantis


Atlantis
veterán

A D620 megjelenésével a D610 el fog tűnni. Szóval ha olyat akarsz, vedd meg nyugodtan, nehogy lecsússz róla.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#460) Zola_ válasza tototos (#451) üzenetére


Zola_
tag

Szia, bár nem akarok venni, de ez jó ár, az egy év gar. meg kevés, így gondoltam rákérdezek Nos, nincs hozzá semmi csak egy töltő, és ők vállalnak egy év garanciát, a gyáriról nem tudnak. No comment...

(#461) reewer


reewer
aktív tag

[kép]

A hamarosan megjelenik mit takarhat :))

Si vis pacem, para bellum.

(#462) reewer


reewer
aktív tag

Bakker mar megjelent :C
Most nezem dell honlapjan ;Ha kell szoljatok nyugodtan :))

Huu bakker nagyon állatul néz ki

[Szerkesztve]

Si vis pacem, para bellum.

(#463) reewer


reewer
aktív tag

Itt a review :[link]
:C

Si vis pacem, para bellum.

(#464) #95561216 válasza reewer (#463) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kövezzetek meg, de a mellérakott T43 jobban néz ki... :U

(#465) PLacc válasza Zola_ (#460) üzenetére


PLacc
senior tag

Én ezzel vigyáznék, hogy nem az-e, amit én vittem vissza hozzájuk, mert nem volt teljesen ''tiszta''... :U

(#466) d900t válasza PLacc (#456) üzenetére


d900t
senior tag

Nono, a D610-re csak nálunk automatice a 3 év gar. Amennyiben külföldi termék, akkor még az egy év is csak bevállalós, olyan mint a kutya vacsorája

(#467) d900t válasza Zola_ (#460) üzenetére


d900t
senior tag

sőt a 0% áfa is megszűnt az EU lépésünkor. Szóval baromira képben vannak a srácok. Vagy annyit jelent, hogy no számla.

(#468) PLacc válasza d900t (#466) üzenetére


PLacc
senior tag

Hmmm... Az újabb Business class szériára nincs default 3 év nemzetközi gar? :U :F

(#469) Notes


Notes
senior tag

A D610-ben milyen grafikus vezérlő kell, hogy legyen, mert itt [link] kétfélét is felsorolnak. Nekem Intel van benne. Szerelik ATI-val is?

Romanes eunt domus!

(#470) reewer válasza #95561216 (#464) üzenetére


reewer
aktív tag

Nekem dell sokkal jobban tetszik :P
Bár IBM sosem jött be külsőleg :)

Si vis pacem, para bellum.

(#471) Atlantis válasza Notes (#469) üzenetére


Atlantis
veterán

Kétfélével van, GMA 900-zal, meg X300-zal, amihez 64 MB RAM-ot tettek.

reewer: Egyetértek, a Dell szebb is, meg ők legalább tudják, hová kell elhelyezni a portokat és hogy hol a helye a Ctrl gombnak a billentyűzeten.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#472) Atlantis válasza d900t (#466) üzenetére


Atlantis
veterán

Ez egy jó dolog.

A Humansoft, vagy akármelyik rablóbanda is hozza be a Dell gépeket, jól teszik, hogy 3 év garral és Resource CD-kel együtt forgalmazzák itthon. Csak lehetne többféle konfig is...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#473) X-COM válasza d900t (#466) üzenetére


X-COM
nagyúr

D420-ról nem tudsz valamit?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#474) reewer


reewer
aktív tag

Megneztem D820 at is WoW az is nagyon állat :))

-és ha jólláttam lehet valami Gef qudro 512Mb os vidikarival rendelni és nem is kerül sokkal többe...
-Majd utánanézek mittud az a vidikari

Si vis pacem, para bellum.

(#475) #95561216 válasza PLacc (#265) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hmm, ezt csak most olvasom. Mennyire szokott kijönni az a munkadíj?

(#476) PLacc válasza #95561216 (#475) üzenetére


PLacc
senior tag

Nem tudom pontosan, de asszem olyan 6-7k NETTO/óra!! :Y

(#477) #95561216 válasza PLacc (#476) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ahh, még egy pont az IBM-nek, asszem a végén feldobok egy érmét :DDD

Apropó, linuxot tett már valaki Dell gépre, hogy muzsikál vele?

[Szerkesztve]

(#478) tototos válasza Atlantis (#471) üzenetére


tototos
őstag

Nem GMA 915-tel?

(#479) cigam válasza #95561216 (#477) üzenetére


cigam
félisten

Inspiron 1100-ra feltettem UHU-t ill SuSe-t. Mindeketto muxot rendben.
Persze picit piszkalni kell, de nem veszes, mert bar nem vagyok guru, megis osszejott :)

A 620-ason valami borzalmas az a kek bogyo joy-eger :O

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#480) cigam válasza tototos (#478) üzenetére


cigam
félisten

A DELL-tol kozvetlenul lehet rendelni nalunk?

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#481) PLacc válasza tototos (#478) üzenetére


PLacc
senior tag

Nem, a Dx10-es sorozat Sonomás, ami 915-ös chipsetes, és GMA900 van benne, tényleg nem túl logikus... :D
[link]

(#482) d900t válasza Atlantis (#472) üzenetére


d900t
senior tag

Már írtam vala, hogy ebben a konteksztusban a rablóbaának maga a Dell tekintendő. Az USA-ban és a hagyományos EU országokban alkalmazott nyomott árakat a világ többi részén - pl. nálunk - kompenzálják. A dolog nem igazán működik, mert kb. nyolcadikok a magyar piacon.

(#483) d900t válasza X-COM (#473) üzenetére


d900t
senior tag

De tudok, csak szerintem nem azt, amit a kérdésed feltételezésem szerint egyébként konkrétan tartalmazna, ha tartalmazná.

Egyébként imádom az ilyen konkrét kérdéseket, mert büntetlenül lehet rájuk bármit válaszolni, anélkül, hogy jogosan vádolhatnátok mellébeszéléssel :D

(#484) Atlantis válasza d900t (#482) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad van.

Kit kell megölni azért, hogy direkt legyen a Dell itthon is? Szerinted van erre esély?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#485) Atlantis válasza tototos (#478) üzenetére


Atlantis
veterán

Mint már írták, GMA 900-zal van. GMA 915 nem létezik, nem is fog, tekintve, hogy a Core Duo-s gépekben GMA 950 található. Ami egyébként nem sokban tér el a GMA 900-tól, csak órajelben.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#486) reewer válasza Atlantis (#485) üzenetére


reewer
aktív tag

Ha joltudom akkor a max foglalt memoria méretben is különböznek
GMA 950 = max 225Mb asszem (nemmintha sokat szamitana :C )

Si vis pacem, para bellum.

(#487) X-COM válasza d900t (#483) üzenetére


X-COM
nagyúr

pölö várható megjelenés, konfig, igaz az, hogy 1,8''as vinyóval lesz szerelve?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#488) d900t válasza Atlantis (#484) üzenetére


d900t
senior tag

A remény hal meg utoljára :)

(#489) d900t válasza X-COM (#487) üzenetére


d900t
senior tag

Kitalálsz egy konfigot, kapsz rá egy árat. Először a szívedhez kapsz, majd csúnya káromkodásokat fogalmazol meg magadban. Negyedév végén majd ismét rájuk tör a pánik és a tervszámok teljesítése céljából kapunk egy konfigot jó áron, melyből egy vaskos mennyiséget kéne rendelni, mely irreális.

(#490) d900t válasza cigam (#480) üzenetére


d900t
senior tag

A korrekt válasz az, hogy rendelni lehet, csak nem fogadják.

(#491) Dr. Akula válasza Atlantis (#484) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

bin Ladent, aztán a fejét becseréled egy notira. :D

[Szerkesztve]

(#492) reewer válasza d900t (#490) üzenetére


reewer
aktív tag

Én tudok rendelni dell.com rol csak hosszadalmas
Magyar netto alatt be tudnék hozni egyéni konfigot Talán(ha érdekel titeket) ;)

[Szerkesztve]

Si vis pacem, para bellum.

(#493) Atlantis válasza Dr. Akula (#491) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, akkor egypár hétre beveszem magam a sivatagba... :D

Remélem, egynél több noti is kijön a vérdíjból, asszonynak is kéne egy... :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#494) Atlantis válasza reewer (#492) üzenetére


Atlantis
veterán

Magyar billentyűzettel, itthon is érvényes garanciával? Milyen átfutási idővel? USA-ból behozva van vám is, ha jól tévedek....

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#495) reewer válasza Atlantis (#494) üzenetére


reewer
aktív tag

2hét kb, angol,érvényes gari,vám és afa van sajnos
Most már csak ez az egy van:
[link]


[Szerkesztve]

Si vis pacem, para bellum.

(#496) Atlantis válasza reewer (#495) üzenetére


Atlantis
veterán

Jah, ezt láttam, kevés gar, integrált VGA, angol bill(ez annyira nem zavar, az első 2 annál inkább.) miatt nem nyerő. Jah és a kijelző nem lehet XGA, ha wide a képarány. Ezt a Dell is rosszul adja meg a honlapján. Lemaradt egy ''W'' az elejéről. .

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#497) cigam válasza reewer (#492) üzenetére


cigam
félisten

Erdekelne, de meg nem adtam el az Inspiron 1100-at, ill. lehetseges, magyar billel rendelni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#498) d900t válasza reewer (#495) üzenetére


d900t
senior tag

Azért az a duma egy Inspiron esetén, hogy a Dell minőséget meg kell fizetni, khm. elég erős.

Erről egyik kedvenc Murphy törvényem:

A gyártónak a terméke tulajdonságára vonatkozó adatait a 0.5 konstanssal kell megszorozni. Üzletkötő esetében ugyanezen szám a 0.25

(#499) d900t válasza reewer (#495) üzenetére


d900t
senior tag

Mondjuk azt is érdemes volna tisztázni, hogy worldwide gari van-e rá. Ugyanis, az Inspiron - mint konzumer / otthoni / gép - default csak lokális garival van.

(#500) reewer válasza Atlantis (#496) üzenetére


reewer
aktív tag

Azt rendelek amit akarsz de 3év gari +sok
Ha gondolod emailben keress meg

Si vis pacem, para bellum.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.