Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Törzsfőnök válasza csoki2 (#50) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Kiváncsi vagyok mennyit javult a géped 3D teljesítménye az dothan prociddal.
Mekkorára lett a prockó upgradelve?
Eppen ezért, ha nem nagy probléma csinálnál egy 3D mark 2001 tesztet?
Ja és az újabb intel videochip drivert próbáltad felrakni XP-re?
Mert nekem nem engedi még mindig. :F

(#52) csoki2 válasza Törzsfőnök (#51) üzenetére


csoki2
csendes tag

Hogy mennyit javult a3D nem tudom, elsosorban munkara hasznalom a gepet windows nincs a gepen csak egy debian. Hetvegen bedobok egy masik vinyot es megprobalom egy xp-vel aztan kozzeteszem az adatokat. Ilyen proci kerult bele 1.6-os. Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#53) Törzsfőnök válasza csoki2 (#52) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Kiváncsian várom a teszteket.
Az 1,3-as Celeronnal mi lett?
Beszámították?

(#54) csoki2 válasza Törzsfőnök (#53) üzenetére


csoki2
csendes tag

Megvan az is,beszamitas nem lehetseges mert kintrol hozattam bar nem is kerdezte baratom, aki hozta de nem hinnem hogy beszamolnak. Ha minden igaz van asztali gepben olyan alaplap ami mobil procit fogad, erdemes lenne egy irodai gepet epiteni kore mert nagyon jo kis proci. :)

(#55) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Valaki plíz írja meg azt hogy az integrált Firewire portnak milyen a chipset-je az Everest szerint?

Köszi!

Aláírás

(#56) matuu


matuu
tag

Azt nem tudom megmondani, hogy hol lehet álítani, hogy mennyi RAM-ot használ az integrált video... Már néztem mindenhol, de nem nagyon találok semmi infot sem.....

Egy kis segítség plíz :))

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#57) csoki2 válasza matuu (#56) üzenetére


csoki2
csendes tag

Dinamikus a memoria hasznalat vga eseten.

(#58) csoki2 válasza Törzsfőnök (#40) üzenetére


csoki2
csendes tag

Nah kicsit korbejartam a driver problemat. Igaz win alatt meg nem probaltam de nagyon ugy tunik az intel csak nevlegessen van jelen a video chipen. megprobaltam ati driverel is linux alatt csont nelkul megy 3D is. Ime egy kis info:

debian:/# hwinfo --gfxcard
PCI 02.1: 0380 Display controller
[Created at pci.244]
Unique ID: ruGf.d5OKShC32q9
SysFS ID: /devices/pci0000:00/0000:00:02.1
SysFS BusID: 0000:00:02.1
Hardware Class: graphics card
Model: ''ATI Display controller''
Vendor: pci 0x8086 ''Intel Corporation''
Device: pci 0x2792
SubVendor: pci 0x1028 ''ATI Technologies Inc''
SubDevice: pci 0x01a5
Revision: 0x03
Memory Range: 0xdff80000-0xdfffffff (rw,non-prefetchable)


Fokent a Model sor az erdekes. Meglepo :)


[Szerkesztve]

(#59) matuu válasza csoki2 (#57) üzenetére


matuu
tag

Szóval ha dinamikus akkor nem is kell emiatt aggódni, de azt nem értem, hogy az Everest miért azt írja ki, hogy 128Mbyte a kártya mem-je..... :F Mivel ha jól tudtam akkor 64 a max amit el lehet különíteni....

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#60) Törzsfőnök válasza csoki2 (#58) üzenetére


Törzsfőnök
tag

jééééééé, akkor ez most hogy is van? Akkor kiváncsi vagyok milyen chip ül benne.
Talán egy Ati 9000-es?
:D

[Szerkesztve]

(#61) Lord Mixxx válasza Törzsfőnök (#5) üzenetére


Lord Mixxx
tag

Nos DELL-rol: igen most a laptopok nagy reszen mar extra vedelemmel latjak el az alaplapokat. Az, hogy cimboradnak tonkrement valoszinuleg mas ugybol jott ki. Nagyon strapa birok az uj dell-es szeriak es kivetel nelkul na jo tobbnyire mar ezzel a kerettel vannak ellatva. Nalam az egyik laptopnak 2 sarka is hianyzik egy ''hatizsakbol-fejes-az-aszfaltra'' mutatvany miatt.... amugy vidaman mukodik azzota is. (ezert nem is csereltem ki a torott elemeket pedig van hozza tartalek). Szoval eddig 3 ev alatt miota ezeket szerelem 1x lattam egy komoly brutalis fizikai toresbol szarmazo hibat.... ember fenthagyta a kocsi tetejen a gepet az meg leesett a kerek ala.... gondolhatjatok olyan volt, hogy :)) mondhatnank a bill-ja total ergonomikus lett :DD mikor meglattam, hogy csak alaplap csere kerdeztem is'' mi tortent hit and run? a valasz -yep volt... :D)

(#62) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Valaki plíz írja meg azt hogy az integrált Firewire portnak milyen a chipset-je az Everest szerint?

Köszi!

Aláírás

(#63) Törzsfőnök válasza kapcs-ford (#62) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Látom mániád ez a Firewire. De könyörgöm a Latitude 110L modelben nincs Firewire port.

:Y

(#64) Törzsfőnök válasza Lord Mixxx (#61) üzenetére


Törzsfőnök
tag

:D:D:D:C

(#65) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

pár info az Intel GMA 900-ról:
Bővebben: link
Bővebben: link



[Szerkesztve]

(#66) kapcs-ford válasza Törzsfőnök (#63) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Okéoké azt tudom de ez nem csak 110L téma tehát remélem más Dell tulajdonos is majd benéz! ;)

Aláírás

(#67) Atlantis válasza kapcs-ford (#62) üzenetére


Atlantis
veterán

Amennyiben megmondod, az Everest ezt hol írja ki, szívesen beírom a típust.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#68) kapcs-ford válasza Atlantis (#67) üzenetére


kapcs-ford
őstag


Az everest-ben a menuben - Computer - DMI- majd jobb oldalt a legalsó menü: On board Devices. és ott kell lennie hogy pl. nálam ez van:

Description TI TSB43AB21 IEEE-1394 Controller

Egy Dell 510m gépet néztem ki mert most alkalmam lenne lecserélni az Acer TM 4001-emet.
Azt is jó lenne tudni hogy mennyire hangosak ezek a Dell Insp. szériák csak azért mert az acer szinte hangtalan. Kár hogy nálunk nincs üzlet ahol kilehetne próbálni egy Dell notit.


Aláírás

(#69) Atlantis válasza kapcs-ford (#68) üzenetére


Atlantis
veterán

Nincs a DMI-n belül ilyen pont nálam. Everest Home Edition 2.20 van telepítve. Van BIOS, rendszer, Alaplap és Burkolat pont.

Inspiron 6000-em van, gyakorlatilag ez is hangtalan, igaz, integrált VGA van benne és Celeron-M proci, szóval a hőtermelés nem olyan vészes. Hangja tényleg minimális, Egerszeg egy csendes részén lakom, de a szokásos nappali zaj elnyomja a gép hangját, még használat közben is alig hallani.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#70) SzaboZE válasza matuu (#30) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sajnos az ilyen auchan-tesco akcióban kapható notebookok támogatottsága nagyon minimális. A 110L egy külön vonal a DELLnél, alkatrész hozzá nem nagyon van Magyarországon, a rendelése pedig több hét. Így olcsó húsnak híg a leve.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#71) SzaboZE válasza kapcs-ford (#68) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nagyon csendes az 510m is. A latitude sorozat párja.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#72) Törzsfőnök válasza SzaboZE (#70) üzenetére


Törzsfőnök
tag

''A 110L egy külön vonal a DELLnél, alkatrész hozzá nem nagyon van Magyarországon, a rendelése pedig több hét. Így olcsó húsnak híg a leve.''

Istenem, hát akkor vár az ember alkatrészre és kész.
A lényeg, hogy legyen alkatrész. Az pedig tudtommal van.
Egyébként is Írország a Dell központja.
És most kivételesen olcsó húsnak nem híg a leve.
Nézd meg más helyeken mit kérnek érte.
Befejezésül én maximálisan elégedett vagyok ezzel a notebookkal.

ui.: Akkor tessék venni Gericom Ballagio-t 169ezerért az MM-ban, mert megérdemled!

[Szerkesztve]

(#73) dat válasza Törzsfőnök (#72) üzenetére


dat
senior tag

Azért ha 3 hónapot kell várni egy alkatrészre az annyira nem egészséges. Az alkatrésztámogatottság nagyon nem mind1...

(#74) Törzsfőnök válasza dat (#73) üzenetére


Törzsfőnök
tag

És szerinted, meddig lesz ez így?
A DELL nem tesz meg mindent a vásárlókért?
Előbb-utóbb lesz alkatrész támogatás Mo.-on is hozzá.
Most kezdenek csak igazán terjeszkedni Európa szerte.

[Szerkesztve]

(#75) csoki2 válasza SzaboZE (#70) üzenetére


csoki2
csendes tag

Kicsit tessek korulnezni mielott ilyen kijelentes teszel. Nagyon is van hozza minden. Ez nem Portocom Gericom kategoria, ha mar az olcso husnal tartunk.

(#76) Törzsfőnök válasza Törzsfőnök (#48) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Elírtam a 3Dmark 2001 SE eredményt:
32xx pontot kaptam 3600 pont helyett. sry

(#77) dat válasza Törzsfőnök (#74) üzenetére


dat
senior tag

Én csak arra reagáltam, hogy: ugyan mit számít hogy mennyit kell várni az alkatrészre.
Hát azért számít.

Szó se róla, nem lesz mindig így, a Dell nem az a fajta cég. De attól még igenis számít az alkatrésztámogatottság.

(#78) SzaboZE válasza Törzsfőnök (#72) üzenetére


SzaboZE
addikt

Érdekes, mikor kiejtem a számon az ügyfeleimnek, hogy előreláthatólag 4-6 hét az alkatrész, akkor nem ez a hozzáállás ;)

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#79) SzaboZE válasza csoki2 (#75) üzenetére


SzaboZE
addikt

Képzeld, kicsit körülnéztem. Talán innen bentről látszik is némileg a téma :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#80) Törzsfőnök válasza SzaboZE (#78) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Hiszek neked, de lesz az még kevesebb idő is.

(#81) csoki2 válasza SzaboZE (#79) üzenetére


csoki2
csendes tag

Elhiszem rendben van, esetleg nem lehet hogy rossz a beszerzesi forras? Ha kell szivessen segittek az ugyfeleiden 2-3 napos beszerzesi hataridovel. Termeszetessen szamla garancia adott.

(#82) Fauszt


Fauszt
senior tag

Aki a Tescoban vett Dell Latitude 110L notebookot attól kérdezném, hogy 14,1'' vagy 15''-os kijelzővel kapta-e, valamint, hogy Li vagy NiMH akksit adtak hozzá?

(#83) Akcept


Akcept
tag

Hali! Engem is érdekel a Dell Latitude 110L notebook. Akinek van legyen szíves írja meg a tapasztalatait! Billentyűzet, képernyő, aksi, zaj, minden! És ha van különbség a Tescós és a többi közt azt is! Nekem árban csak a Tescós jöhet be. Léccci!
THX. Akcept

(#84) Törzsfőnök válasza Fauszt (#82) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Az akksija Lítium Ionos. Ha nem terheled a gépet, akkor olyan 4,5 órát tud üzemelni egy töltéssel. A képernyőre nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem 15 colos.
Egyáltalán nem hangos, sőt kifejezetten halk gép. Csak ajánlani tudom, de vajon van-e még ebből a Tesco-nak?:U

(#85) matuu válasza Törzsfőnök (#84) üzenetére


matuu
tag

Már nem nagyon van ilyen sehol sem, mivel amikor én kerestem - egy hete - már akkor is, csak Kaposváron volt, BP-n nem és Pécsen sem.

Bár többi Tesco-t nem hívtam.

[Szerkesztve]

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#86) SzaboZE válasza csoki2 (#81) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát akkor megkereslek és az ilyen ügyfeleket elküldöm hozzád. :) Valamit tudsz, hogy ilyen gyors a beszerzés. :) Meg foglak keresni telefonon.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#87) csoki2 válasza SzaboZE (#86) üzenetére


csoki2
csendes tag

Komolyan mondtam nem banto szandekkal tenyleg szivessen segitek. Esti orakban elerheto vagyok, keson is hivhatsz.

(#88) matuu


matuu
tag

Konfigomnál szereplő noteszben megy a dual RAM????

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#89) Zzz..oltan!!


Zzz..oltan!!
csendes tag

Haho Dellesek :R,

Lenne 1 ?-em:

Erdemes-e Dell laptopot hazavinni az USA-bol eladasra? En itt jo aron hozza tudok jutni hozzajuk, s valoszinu piaci ar alatt tudnam oket ertekesiteni otthon.

Nehany hatranynak azert tudataban vagyok:

- Az USA garancia M.O-on nem koser.
- Szervizhalozatot el kell felejteni
- A billentyuzet angol, a programok (Windows, stb) szintugy.

Mi a velemenyetek??

:)

Ki legtobb kacattal hal meg, nyer.

(#90) zzzz11


zzzz11
csendes tag

Sziasztok!!

Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehet egy DELL LATITUDE D610-es notebookon az infraportot használni?

Köszönöm

(#91) zzzz11


zzzz11
csendes tag

Sziasztok!!

Tudnátok segíteni abban hogy egy DELL LATITUDE D610-es notebook infraportját hogyan tudnám használni?

Köszönöm

(#92) Bubee82


Bubee82
őstag

Hola!

Én is csatlakozni szeretnék a Dell-esek táborához. Nekem egy 1,5 éves Inspiron 8600-as van. Nagyon meg vok vele elégedve, soha sem volt vele problémám. A mostani gémeket is elviszi. Marha drága volt, de ez a konfig akkor a top volt és hát én válogattam bele a dolgokat, mert a default konfig más lett volna. Nem csak tudásilag top a Dell hanem designba is. Nekem ez tetszik a legjobban kinézetre. A minőség garantált ha Dell-ről van szó.

Szal ez van benne:
Intel Centrino 1.7Ghz 1Mb L2 cache
2x256 MB ddr333
ATI Radeon 9600 Pro Turbo
40 Gb vinyó
CD-RW/DVD
WiFi
10/100 Lan
Bluetooth
Infra
1600x1200 15,4''
Touchpad / Stick
Docking bay
Firewire
Vga out
2 Usb 2.0
1 com / 1 serial port
2 nagyon jó minőségű hangszóró

Hát asszem ennyi :) Magáért beszél :D

(#93) matuu válasza Zzz..oltan!! (#89) üzenetére


matuu
tag

Na én már hoztam noteszt, nem is volt nehéz eladni, de arra tényleg nagyon számítanod kell, hogy itthon nagyon sokan nem akarnak azzal szenvedni, hogy nem magyar bill-t használnak. A Windows miatt nem kell aggódni.

Másik dolog: arra gondlotál már, hogy az ilyen dolgok után vámot is kell fizetni és nehogy azt hidd, hogy a zöld folyosón nem állítanak meg soha sem, mert engem is elkaptak pedig nem volt nálam semmi sem, csak pont egy notesz...

Nem tudom, hogy most éppen mennyibe kerülnek kint a notebook-ok, de már nagyon kedvezően lehet itthon is venni, nem úgy, mint régebben.

Mennyi is lenne az a nagyon kedvező ár?

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#94) Zzz..oltan!! válasza matuu (#93) üzenetére


Zzz..oltan!!
csendes tag

Igazad van, esznel kell lenni a vamon. En sem hoznam eredeti csomagolasban, es parosaval sem. Mivel kettos allampolgar vagyok, lehetnek nalam draga cuccok, hiszen az enyemek...

Itt egy konfiguracio - szerintetek mennyit erhet odahaza? Vagjatok hozzam nehany szamot, aztan en is elarulom, hogy jelenleg mennyiert tudok itt kinn hozzajutni. Lehet hogy nem is lenne olyan nagy uzlet, ha az arral feluton talalkoznank...

Itt van peldul 1:

Inspiron 6000D Intel® Pentium® M Processor 725 (1.60 GHz/2MB Cache/400MHz FSB)
Operating System Microsoft® Windows® XP Media Center Edition 2005
Display 15.4 inch WXGA LCD Panel
Memory 512MB DDR2 SDRAM 2 Dimms
Video Card 64MB DDR ATI's MOBILITY™ RADEON X300 PCI Express x16 Graphics
Hard Drive 40GB Hard Drive
Network Card Integrated 10/100 Network Card and Modem
Adobe Software Adobe® Acrobat® Reader 6.0
Combo/DVD+RW Drives 24X CD Burner/DVD Combo Drive
Wireless Networking Card Intel® PRO/Wireless 2200 Internal Wireless (802.11 b/g, 54Mbps)
Office Productivity Software No productivity suite - Corel WordPerfect word processor only
Digital Music Musicmatch Jukebox Plus - Rip and burn your CDs faster and print CD labels
Battery 6-cell Lithium Ion Battery (53 WHr)
Digital Imaging Photo Album™ SE Basic

Ki legtobb kacattal hal meg, nyer.

(#95) matuu válasza Zzz..oltan!! (#94) üzenetére


matuu
tag

Nagyon jol nez ki a konfig, de sajnos arban nem tudok semmit sem segiteni. Az majd a tobbiek megteszik. Mindenestre ( nem tudom, hogy egybe kell e irni ) sok szerencset.

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#96) Törzsfőnök


Törzsfőnök
tag

Helló próbálkozott valaki a videódriver frissítésével Dell latitude 110L laptopon windows xp alatt?

(#97) X-COM válasza zzzz11 (#91) üzenetére


X-COM
nagyúr

BIOS-ban nincs kikapcsolva az infra?
legalábbis a D505-öseinken ki volt.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#98) matuu válasza Törzsfőnök (#96) üzenetére


matuu
tag

Még nem próbáltam. De mi lenne benne a lényeg? Nem tudtam, hogy az integráltnál és nagyon számítana, hogy milyen a Driver. Te milyenre szeretnéd frissíteni??? Ha megy akkor mindenképpen szeretném tudni, hogy mi és hogyan, mert akkor én is rámennék a dologra.

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#99) matuu


matuu
tag

wireless kártyát használta már valaki 110L-en? Ha igen akkor nehéz volt konfigurálni? Kíváncsi lennék, hogy hogyan műkszik és hogy milyen gyors meg ilyenek? THX

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#100) Törzsfőnök válasza matuu (#98) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Rise of nation játékot próbáltam, és a hegyeknél látszik, hogy ''rosszul illeszkedik'' a textúra a sima terephez'', ez videódriver probléma. Gondoltam, hogy kipróbálom egy újabbal, és intel oldalán találtam frisset, de azt nem tudom felrakni, mert nem engedi.
Ehhez a tipushoz van az tuti.
Érdekelne, hogy lehetne felrakni ezt?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.