Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Latitude D620-ban a nvidia quadro milyen kártyának számít,ez integrált kártya?

j lenne a gyors válasz

(#802) attika80


attika80
aktív tag

Sziasztok.

Szereztem egy dell inspiron e1405-os gepecsket. Tesom baratjatol vettem meg t2600-as procival. Nagyon lama vagyok lap-top teren ez az elso. Szoval intel i 945 gm rev 03. Az a baj hogy single channel-ben kezeli a ramokat, esetleg nincs valami mod ra hogy ez ne igy legyen?:) pl bios flesh vagy ilyesmi? Gondolom alaplap csere nem lehetseges benne:( Bocs az idiota kerdesert de tenyleg elso laptop-om:)


Sziasztok

(#803) david->off


david->off
tag

szijasztok!

abszolút új vagyok, és abszolút nem tudok szinte semmit a notebook-okról, csak annyit, hogy szeretnék egyet és, hogy mindenki el van ájulva a dell-ektől... tehát itt jöttök a képbe Ti! kinézetem magam egy-két gépet, de a ''favoritom'' mind közül a dell latitude d600-as. mit tudtok róla? megbízható kis masina? a ház anyaga milyen minőségű? festett műanyag (mint az acer)? kijelző mennyire hajlamos a pixel hibásodásra?

olvastam egy másik forumon, hogy van egy olyan hibája ami több d600 tulajdonosnál is előfordult már, még pedig, hogy a bluetooth letört - vagy nem tudom mit csinált - az alaplapról és megbolondult a gép (egy alaplapcsere orvosolta a problémát)... nah... ilyet esetleg élt már meg személyesen valaki? mert ha igen, ne habozzon, ossza meg az élményeit velem! :)

nézzétek el nekem, ha esetleg voltak helyesírási hibák, vagy furcsa mondatok, de későre is jár már, nah meg szomjas voltam és ledobtam egy üveg pezsgőt... :P

HARIBO macht Kinder froh und Erwachsene ebenso... ;)

(#804) Atlantis


Atlantis
veterán

Akinek újabb típusú Dell gépe van, utánanézne, hogy a Bluetooth egység 2.0-s benne, vagy régebbi? Fogalmam sincs, ezt hol lehet megnézni, de valahol biztos kiírja.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#805) PLacc válasza Atlantis (#804) üzenetére


PLacc
senior tag

Az újabbakban (Dx10 széria) már a Dell 350-as BT2-es (EDR-es) egység van.
[link]

(#806) PLacc válasza attika80 (#802) üzenetére


PLacc
senior tag

Nézd meg Everest-tel gondolom egy modul van benne, azért megy single channelben. :D Ha kettőt teszel bele, akkor már tud dualban menni. Meglepő... :))

(#807) PLacc válasza david->off (#803) üzenetére


PLacc
senior tag

D600 nagyon jó gép, ha mákod van még kifoghatsz használtan egy gyári garanciás darabot.
A háza anyaga elég jó minőségű műanyag (anyagában festett, nem kopik, max. extrém igénybevételnél), meg egyébként a váza Mg-Al ötvözet, így elég strapabíró.
Pixelhibát én még nem láttam D600-on, de persze előfordulhat, viszont jobb figyelni a nyomásfoltokra (világosabb foltok fehér háttérnél), mert az zavaró tud lenni, ha megnyomták a kijelzőt háulról... :(

A BT csatija tényleg letörhet, mint ahogy azt pár hozzászólással előbb SzaboZé is írta, de ha gyári garis, akkor ezt megoldják Neked, de szerintem nem olyan jellemző hiba, az enyémen nem fordult elő. :)

(#808) Atlantis válasza PLacc (#805) üzenetére


Atlantis
veterán

Kösz, elolvasom. Mintha az Inpiron 6000-emben még 1.2-es lett volna.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#809) attika80 válasza PLacc (#806) üzenetére


attika80
aktív tag

Szia

azert annyira megsem vagyok lama:) Ket memoriamodul van benne. Egyiket a hatoldalon masikat a billentyuzet ala kellett berakni. De sajnos igy is csak single channel-ben mukodnek:):) Szoval van benne 2x512 mb memoria fel is ismeri de azt irja hogy single channel:(:(:( Gondolom akkor az is marad nem? Thx

Bye

(#810) david->off


david->off
tag

ahüm... köszönöm az infókat PLacc! :) most jön azomban képbe az, hogy mennyire makk vagyok a témához... de azért megkérdezem: pontosan, hogy is néz ki az a ''nyomásfolt'' ??? esetleg ha tudnál nekem erről egy képet mutatni, vagy egy linket bedobni, azt megköszönném! :D

HARIBO macht Kinder froh und Erwachsene ebenso... ;)

(#811) SzaboZE válasza david->off (#810) üzenetére


SzaboZE
addikt

Fényes / sötét foltok a displayen. Egy fehér teszképernyőn szépen látszik. Általában középen egy kör (ott van a merevítés a display mögött, az embléma hátát szokták jól rányomni a displayre), de bárhol előfordulhat.

A BT hiba nem olyan gáz, végső esetben a BT kiszerelése megoldja a problémát, usb-s BT meg 2-3K boltban. Tehát ha nem garis a gép akkor sem olyan nagy gáz. Hozzáértő meg is forraszthatja a csatit. A gépet nem bolondítja meg, csak időnként megtalálja/eldobja a BT eszközt.

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#812) aluser válasza SzaboZE (#811) üzenetére


aluser
tag

Sziasztok,
D820
Lenne jó pár kérdésem, mint pl. be lehet-e kapcsolni valahol a billentyűzetről, hogy az FN gomb folyamatosan be legyen ''nyomva''...

Tud-e valaki leírást (angol v. magyar v. német-et) D820-as notebookhoz.
A serviseTag segítségével a DELL honlapján rákerestem a noti-ra, de több konfigot adott ki (különböző kijelzővel ...). Hogyan tudnám megnézni, hogy az enyém, pontosan milyen típusú, milyen driver-ek / appl.-nokat kell letöltenem.

Köszi

(#813) Storm_lg


Storm_lg
csendes tag

Sziasztok!

Egy Dell Inspiron 6400-as vásárlásán gondolkodom, csak a garancia miatt vacilálok a vásárlás helyén. Azt szeretném megtudni hogy pontosan mit is jelent a ''3 év'' és ''1+2 év'' a garanciánál, mi tartozik bele mondjuk az 1 évbe és mi a 2-be (van ahol ennyit adnak, van ahol annyit). Azt megtaláltam a hozzászólások között hogy garis javitás esetén óradíjjat mindenképpen kell fizetni, de a fent kérdezetteket nem.

Köszi!

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#814) PLacc válasza aluser (#812) üzenetére


PLacc
senior tag

lsd egy korábbi válasz:
[link]

(#815) PLacc válasza Storm_lg (#813) üzenetére


PLacc
senior tag

Tudtommal az 1+2 esetén 1 év teljeskörű (alkatrész+munkadíj), és 2 év alkatrész garancia van (ekkor munkadíjat kell fizetni, de átalányra megy, nem olyan horror), ahogy írtad is, de nem óradíjas.

(#816) Hydra SR válasza aluser (#812) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kizártnak tartom, hogy egy service taghez több gépkonfigot adjon ki. Max annyit lehet megcsinálni, hogy rákeresel egy service tagre és felkínálja, hogy az eredeti gépkonfigot nézed meg vagy az aktuálisat. Viszont az aktuálisnál nekem pl azt csinálta, hogy nem a beírt service taghez tartozó gépet nézte, hanem azt, amiről fölmentem a support.dell.com-ra. Előtte rákérdez, hogy beleegyezel-e, hogy kutakodjon a gépeden, mert csak úgy tudja megnézni a service tagedet. Viszont utána még a BIOS verziódat is kiírja dátummal.
Azt nem hinném, hogy konkrétan így, hogy Latitude D820-as, találsz hozzá leírást, nyilván elég sokminden változhat, hogy mit raktak egy gépbe. Sok típusnál pl létezik XGA és SXGA kijelzővel is (modjuk a 820-as pont WUXGA mert 16:9-es). A drivereit szerintem kivétel nélkül megtalálod a Dell support oldalán. Esetleg próbálkozhatsz még a support.euro.dell.com-mal is, ez az európai support oldal (nem mintha létezne külön európai driver).
Az FN lockolásáról még nem hallottam, de ettől még létezhet.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#817) Hydra SR válasza PLacc (#815) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem disztribútora is válogatja, nálunk pl asszem úgy is lehet venni, hogy 1 év helyszíni + 2 év telephelyi garancia, tehát ha pl 2 év után megy tönkre valami, akkor vagy behozod a géped, vagy kiszállási díjat fizetsz. De ez közel sem minden ügyfelünknek van így. Sőt, akár 2 év garanciahosszabbítást is lehet venni, ami nem csak nálunk érvényes, mert azt a Delltől veszed.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#818) Storm_lg válasza PLacc (#815) üzenetére


Storm_lg
csendes tag

Köszi!

Akkor megéri olyat venni, ahol 1+2 van (vagy 3 év), mivel akkor az első évben semmi költség nincs garis javítás esetén. (ha jól értem amit irtál :) ). És ahol 1 évvel hirdetik az az alkatrészgaranciát jelenti, vagy ez is változhat boltonként ?

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#819) Storm_lg válasza Hydra SR (#817) üzenetére


Storm_lg
csendes tag

És ekkor, ha igy oszlik meg a gari, akkor minden esetben van az általány-óradíjjas költség?

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#820) PLacc válasza Storm_lg (#818) üzenetére


PLacc
senior tag

Én így tudom, de mindenképp kérdezz rá a vásárlás előtt, mert tényleg disztribútor-függő!

(#821) Hydra SR válasza Storm_lg (#819) üzenetére


Hydra SR
addikt

Minden disztribútor máshogy fizettet. Elméletileg bármelyik disztribútor megteheti (és meg is teszik), hogy ha csak alkatrészgaranciád van mert pl lejárt a teljeskörű vagy nem annál a cégnél szervizeltetsz, ahol vetted a géped (a Worldwide Warranty ezt takarja a Dellnél), akkor az alkatrészt ugyan ingyen adják, de a saját maguk által megszabott munkadíjat fogják elkérni érte, és nem adják a kezedbe az alkatrészt, hogy te szereld be és megúszd a munkadíjat. Még akkor se, ha csak egy akksit kell cserélni. Esetenként (olcsóbb alkatrészeknél) így kijöhet pénzben közel ugyanannyira a garanciális szervíz, mint ha megvennéd boltban a cuccot és magad szerelnéd be. Volt már olyan ügyfelünk, aki nem kérte, hogy 11400 Ft-ért szereljünk be neki egy notebook CD-ROMot. Viszont más Dell disztribútornál se ússza meg olcsóbban. De vehet esetleg olcsóbban működőt, amit maga szerel be. Gondolom, így is tett. Csak sokan nem mernek buherálni, mert nem értenek a Dell gépekhez, és még egy akksit se mernek egyedül kicserélni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#822) girnyau


girnyau
tag

Sziasztok!

Dell notbook érdekelne, lehet új vagy használt is.Mondjuk a D610-es sorozat, vagy D600-as, akármilyen csak SXGA kijelzővel legyen lehetőleg és mondjuk valami ati-is videókarival. Ha valaki tud ilyet írjon.

Köszi!

Sziasztok!

(#823) Kraptor válasza Storm_lg (#818) üzenetére


Kraptor
őstag

Dell-nél elég kacifántos a gari.

Van 1+2 év teljeskörű, ahol az első év helyszini, utána van 3 év telejskörű és sajna az a modell amit te akarsz venni az 1+2 év, 1 év teljes majd 2 év alaktrész (legalább is a nagykernél ilyet adnak, gondolom akkro a kicsinél is). Ez azért édekes, mert pl a gyengébb és jóval olcsobb d510-es model ami ugye már kifutófélbe van még mindig 3 év teljessel jön.

Mint fentebb is írták ezek az alap garanciák, ezekre vehetsz különbözö garancia csomagokat/meghosszabítást, stb.



[Szerkesztve]

(#824) aluser válasza Hydra SR (#816) üzenetére


aluser
tag

Köszi,
Majd kipróbálom, hogy a noteszról megyek fel a honlapra.
Egy korábbi DELL notebook-omon ha a NUM-LOCK bill-t bekapcsoltam, akkor az FN lock-olást eredményezett, de ezen valamiért nem. Lehet, hogy hiányzik egy driver?

(#825) aluser válasza PLacc (#814) üzenetére


aluser
tag

Köszi, de nem VGA drivert keresek, azt tudom, hogy milyet kell letölteni, mert a típusa a számlán rajta van.

(#826) davenport válasza Hydra SR (#821) üzenetére


davenport
aktív tag

Hülye kérdés és kövezz meg érte, de ha veszek egy utángyártott aksit a még jótállásos gépemhez akkor ugrik a jótállásom ?

No money, no honey.

(#827) Hydra SR válasza davenport (#826) üzenetére


Hydra SR
addikt

Látod ezt nem tudom:) Szerintem hivatalosan igen, de azért kell egy kis rosszindulat is a szervizestől, hogy ennek érvényt is szerezzen, hacsak nem gyanakszik egyértelműen arra, hogy az akksi miatt ment tönkre valami más is a gépben. De a legegyszerűbb megoldás: amikor szervizbe viszed, az eredeti akksiját tedd bele, vagy mondd, hogy ''jaj otthon felejtettem'', és menjen töltőről, vagy tegyen bele a szervizes addig egy másikat, amíg szereli. Mellesleg sosem láttam még utángyártott akksit, mivel én Dell szervizben dolgozom, és így véleményt sem tudok róla mondani. Annyit tudok, hogy a gyári akksik szinte kivétel nélkül Japánban készülnek, így azok elég jók. Bár maga a Dell is csak fél év garit vállal az akksikra asszem. Amit nem tudok pontosan, hogy ez akkor is érvényes-e, ha konfigban veszed, vagy csak akkor, ha külön. Mi cserélni szoktuk, amíg a gép garanciális, tehát gondolom az utóbbi. Persze a disztribútor lehet engedékenyebb a Dellnél a saját kontójára, csak szigorúbb nem. De ha akksi kell olcsóbban a boltinál, szerintem tudok neked segíteni:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#828) Hydra SR válasza aluser (#824) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ennek a lockolásnak utánakérdezek. Nem hinném, hogy driverhez van köze, akkor már inkább bioshoz, de én nem vagyok notebookos.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#829) PLacc válasza davenport (#826) üzenetére


PLacc
senior tag

Az akksira ugrik, meg arra, ha az utángyártott akksi okoz valamilyen problémát gépben...

(#830) PLacc válasza aluser (#825) üzenetére


PLacc
senior tag

Tudom, hogy nem VGA drivert keresel, ezért is írtam, hogy a kijelzőpanelhez nem szükséges ''driver'', a win felismeri, és normálisan kezeli. A support oldal a service tag alapján kiadja gyakorlatilag az _összes_ Dell által gyártott kijelző/monitortípust (CRT/LCD), ezért van több egy konfighoz. Nekem az X300 (12'') beadja a 24''-os LCD monitorokat is. :)

(#831) Hydra SR válasza PLacc (#829) üzenetére


Hydra SR
addikt

Elvileg azért nem engedik az alkatrészgaranciánál sem, hogy magad rakj bármit is a gépbe, mert ha nem hivatalos Dell szervizmérnök rakja bele, akkor ugrik a gari. Persze ha akksicserénél ezért elveszik a garidat, az olyan, mint ha megbüntetne a rendőr mert nem ellenőrizted indulás előtt az irányjelző/féklámpa/kormyány stb... működését, amit a kresz szerint kéne:) De végülis a rendőr is megtehetné, csak nem szokta (agyon is vernék:) ).

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#832) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Na, utánakérdeztem egy notistól ennek az FN lockolásnak: szóval olyan sose volt, hogy benyomod a Num Lockot és akkor az FN is lockolva van, csak olyan, hogy BIOS-ból állítható, hogy ha a Num Lock be van nyomva, akkor a num pad eléréséhez kelljen-e még az FN-t is nyomni, vagy csak simán a Num Lock is elég legyen. Ezt a D600-ban a BIOS 4. oldalán lehet váltogatni. Szerintem a D820-ban is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#833) aluser válasza Hydra SR (#832) üzenetére


aluser
tag

Köszi szépen. Pont erre van szükségem (korábban is ezt használtam), tehát benyomtam a NumLock-ot és így a billentyűn szereplő ''FN számokat'' FN nélkül tudtam használni. Majd este kipróbálom, hogy van-e ilyen opció.

(#834) tototos


tototos
őstag

Hello4

Gondolkodom rajta hogy ilyen laptopot veszek, németországban. Itthon tudom érvényesíteni a garit? [link]

(#835) PLacc válasza tototos (#834) üzenetére


PLacc
senior tag

Ahogy pár hozzászólással előbb ki lett tárgyalva :) : tudod (WW garira, csak alkatrészgarancia van, a munkadíjat ki kell fizetned, hacsak nem viszed vissza DE-be :D )

(#836) Hydra SR válasza aluser (#833) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja, csak az vezetett félre,hogy ez végülis nem FN lockolás, mert a többi FN-es funkció nem jön elő a Num Lockra, csak a Num Pad. Az is csak akkor, ha a BIOS-ban úgy van beállítva.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#837) PLacc


PLacc
senior tag

OFF, de hátha valakit érdekel... :)
Van egy eladó Dell D510-em 150-ért... :)

[Szerkesztve]

(#838) aluser válasza Hydra SR (#836) üzenetére


aluser
tag

Köszi a segítséget, sikerült.

(#839) Storm_lg


Storm_lg
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem (egy kicsit hosszú leszek, bocsi). Vettem egy DELL Inspiron 6400-as gépet, amivel van egy kis gondom. A wlan kártya egy Intel PRO/Wireless 3945ABG kártya. Otthon jelenleg 1 asztali gép van, ami megosztja a netet, és ezzel együtt 2 laptop. A gondom az, hogy ad-hoc kapcsolatban vannak (lennének) a gépek, ami az asztali és a másik laptop között működik is, azonban ezen nem tudok az inteles Proset/Wireless progijával a kártyának ad-hoc kapcsolat esetén WPA-none/TKIP beállítást megadni, mivel csak WEP titkosítást ajánlja fel, ami nekem nem jó. Ha a windowsos, beépített progira bizom a wlan kezelést, akkor be tudom állítani, viszont nem tud csatlakozni a hálózathoz. Maga a kártya működik, mivel nyilt kapcsolat esetén az asztali gép és közte felépül a kapcsolat. Sajnos még várnom kell egy kicsit a routeres megosztásra, ezért ha valakinek lenne valami megoldási ötlete, nagy örömmel venném.

Köszi előre is.

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#840) blaki


blaki
csendes tag

Sziasztok!

A jövő hét folyamán én is be szeretnék lépni a dell notebook tualjok táborába.
2 dell notit néztem ki: Dell inspiron e1505
Intel® Core™ Duo processor T2300 (2MB Cache/1. 66GHz/667MHz FSB)
15. 4 inch WXGA (16: 9), widescreen
512MB DDR2 SDRAM, PC4200, 533 MHz 1DIMM
8x DVDRW
Intel® Graphics MA 950
40 GB SATA Hard Drive 5400rpm
Dell Wireless 1390 802. 11b/g
Mini Card, Lan, Modem 56
WHr 6- cell Lithium Ion Primary Battery
5- in- 1 kártya olvasó
VGA & S- Video out
IEEE 1394,
4- USB 2. 0
Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
1 év gyártói garancia

Dell Inspiron 6400
5.4'' WXGA (1280x800pixel) TFT LCD • intel GMA950 - maximum 224MB video
• Intel Core-Duo T2300 1.67GHz • 512MB DDR2 • 60GB HDD • DVD+/-RW DL opt.meghajtó
• Wifi (802.11a/b/g) • Microsoft WindowsXP Home Edition HUN
• 1év DELL garancia

Viszont a kettő között alig találtam valami különbséget (a 6400asban nagyobb a HDD)
a kérdés az hogy melyiket éri meg megvenni a kettő közü? Áruk ugyanannyi szóval az nem döntő szempont. Van 1általán valami különbség a 2 gép között?
Vagy az egyik európai a mási meg tengerentúli modell?

Válaszokat,segítséget előre is köszönöm!

(#841) Storm_lg válasza blaki (#840) üzenetére


Storm_lg
csendes tag

Szia!

Én is 6400-ast vettem, és ha jól tudom az e1505 a tengerentúli neve a 6400-nak. Ha ajánlhatom, nézz be a Photohallba. Én ott vettem. Az enyém 6400-as, T2400-as proci (ez az 1.83GHz-es), 512 ram és 80-as hdd, mindez 249.000-ért. Ennyiért ilyen felszereléssel sehol nem láttam, és 3 év (1+2) garit adnak rá.

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#842) blaki válasza Storm_lg (#841) üzenetére


blaki
csendes tag

Hali!

Köszi szépen, ezzel el is dölt :) (ez így itt eléggé bestbuy)
Megrendelem, remélem jövőhétre megjön.

még1x köszi!

(#843) Hydra SR válasza Storm_lg (#841) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha valahol nem 1+2 év garit adnak Dell gépre, akkor az vagy nem új, vagy lopott:) Hivatalosan ennyi a Dell garancia, Worldwide Warrantyval.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#844) Niczo válasza Storm_lg (#841) üzenetére


Niczo
senior tag

Hali!

Ezt a gépet én is nézegetem. Tudnál esetleg írni tapasztalatokról, benyomásokról?
Egyébként melyik házzal szerelt modell az?
Ez[link]vagy ez [link]
Csak mert a Dell honlapján a 6400-as az az előbbi.

[Szerkesztve]

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#845) Storm_lg válasza Niczo (#844) üzenetére


Storm_lg
csendes tag

Hello!

Eddig elé pozitivak a tapasztalataim, csak a wlan kártyával van egy kis nézeteltérérem,de remélem ha meglesz a routerem, akkor ez a probléma is megszűnik. A gép az első képen szereplő, vagyis a fehér keretes. Első ránézésre nekem kicsit fura volt,de meg lehet szokni, nekem azt mondta az eladó hogy 6400-es nekik még csak ilyen volt. A gép háza műanyag, tapintás alapján tényleg nem mindennapi hurcolásra való, persze én nem is arra vettem, hanem asztali kiváltására, heti 1-2 kimozdulással. Azonban szerintem egy jó táska csodákat tud művelni.

A gép maga nagyon gyors, hangját én eddig egyáltalán nem hallottam, bár a dvd meghajtó felpörgetésnél egy kicsit erőteljes hanggal bír. Mindent összevetve, ami jelenleg 2 napos tapasztalatot jelent, nagyon nem bántam meg hogy megvettem.

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#846) Niczo válasza Storm_lg (#845) üzenetére


Niczo
senior tag

Köszi a leírást. A Dell honlapját nézegetve látom hogy 4 féle színű fedlappal választható a gép. A Photohallban is választható, vagy azt kapod ami jut? Vagy az ezüst lenne az alap?
A gép háza műanyag, tapintás alapján tényleg nem mindennapi hurcolásra való...
Ezen mit értesz, nem elég jó minőségű a műanyag, nem elég merev?

Egyébként táska: [link]
Ez elég masszív táskának tűnik. Bár élőbe ezt se láttam.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#847) bandii


bandii
csendes tag

Udv mindenkinek!

Angliaban vagyok es notebook vasarlas elott allok, de nagyon tanacstalan vagyok.
Ezt a harom modellt neztem ki magamnak:

dell inspiron 1300
lenovo 3000 c100
acer aspire 3613wlmi

Ez volna a sorrend. Nagyjabol azonos teljesitmenyuek/aruak, de amiert nem tudok donteni, az a garancia. Szivem szerint a dell-t valasztanam. A dell oldalan nem elegge egyertelmuek a garancialis feltetelek. Alapban 90 nap collect-return garit adnak ra, tehat az 1 ev garanciat is(!)meg kell vasarolni, amit en verlazito pofatlansagnak tartok. Mellesleg a garanciat on-site garancianak hivjak, amit nem ertek egeszen, mit takar. Ha valakinek van ideje es kedve, az kerem, nezze meg nekem es ertelmezze: www.dell.co.uk
Ugyanakkor az sem tiszta, hogy ez vilaggarancia van-e ra vagy sem.

Koszonom elore a segitsegeteket!

(#848) Hydra SR válasza bandii (#847) üzenetére


Hydra SR
addikt

Bár átlagban havonta 4-szer tárgyaljuk ki a Dell garanciafeltételeit, a kedvedért újra elmondom: minden Dell gépre minimum 1+2 év gar van, vagyis 1 év teljeskörű + 2 év alkatrészgarancia, amikor munkadíjat kell fizetned. Sosem hallottam még collect-return és on-site garanciáról, bár szerintem a helyszíni és a telephelyi garancia kell legyen, és azért nem hallottam még róluk, mert Magyarországon élek ahol magyarul beszélnek. 90 napról sem hallottam még a garanciafeltételekkel kapcsolatban. És igen, a Dellnél Worldwide Warranty, magyarul világgarancia van, de csak az alkatrészre, nem a munkadíjra. Teljeskörű garancia általában 1 évig tart és csak annál a disztribútornál érvényes, ahol vetted a gépet. Persze adhat rá többet is, de 1 év kötelező. Ha máshol akarod javíttatni, munkadíj van.

''...tehat az 1 ev garanciat is(!)meg kell vasarolni, amit en verlazito pofatlansagnak tartok.''
-> szerintem a világon mindenhol, minden műszaki cikkre adnak min. 1 év garit, és természetesen a vásárlókkal fizettetik meg a költségeit, mert kereskedőkről van szó, nem szeretetszolgálatról. A Dellnél ugye a fent említett 1+2 év van, amit plusz pénzért még +2 évvel meg lehet hosszabbítani maximum egyszer.

Lenovo és Acer: a Dell mindegyiknél lényegesen jobb és megbízhatóbb. És általában drágább is. Ha azonos kategóriában kifogsz többfélét azonos áron, a Dellt vedd meg:)

u.i: kicsit hazabeszélek mert Dell disztribútor cégnél dolgozom, de legalább hiteles infokat tudok adni

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#849) bandii válasza Hydra SR (#848) üzenetére


bandii
csendes tag

Szoval ez volna az:

http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?b=&c=uk&cs=ukdhs1&l=en&oc=N07135&rbc=N07135&s=dhs&sbc=ukdhsrsinspn_1300_5

remelem, jo lesz a link. Nezd at legy szives es mondj velemenyt. Koszonom!

(#850) Raymond válasza bandii (#847) üzenetére


Raymond
félisten

Igen az 1 ev gari megfizettetese elegge pofatlan. Amugy az on-site pontosan azt jelenti ami oda van irva: kijon egy technikus es megcsinalja. Ha rakattintasz a ''Lear more''-ra ott a garancia valasztasnal akkor kiirja mi mit csinal. Hogy nemzetkozi e a garancia azt meg kell kerdezned mert nincs odairva. Nekem 3 Year International Next Businees Day van ami azt jelenti kijon a Dell technikus masnap es nemzetkozileg is ervenyes. Masfel ev alatt most hivtam oket eloszor - hetfon volt a mokus kicserelni a display-t (egy fuggoleges kek csik lett rajta).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.