Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) Hydra SR válasza hothead (#1200) üzenetére


Hydra SR
addikt

www.dellbatteryprogram.com
Itt ellenőrizheted.
Megj: én személy szerint még nem láttam Koreában gyártott eredeti Dell akksit. Csak japánt és kínait, az utóbbiból is csak 1 fajtát ami nem is túl gyakori típushoz való. A legtöbb Dell akksi japán (a mostaniak legalábbis mindenképp). Milyen típusú notid van? Eredeti akksid van, vagy utángyártott?
Egyébként nem minden notebook típust érint a kigyulladásveszély, de a fenti linken ez is részletezve van.

Amúgy pár napja eléggé kitárgyaltuk, olvass följebb.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1202) SzaboZE válasza hothead (#1200) üzenetére


SzaboZE
addikt

[link]

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1203) hothead válasza Hydra SR (#1201) üzenetére


hothead
csendes tag

Dell latitude D820, listában nincs de azért jobb félni. Egyébként eredeti dell az egész, alig 2 hónapos, így a dátumot nézve, 2006 júli 18, épp belefér a hibás szériába, mert gondolom, összerakásnál nem just-in-time módszerrel rakták össze, 0 raktárkészlettel, hanem egy adag akkut levettek a polcról, és a szériában mind ugyanabból a sorból kapott. Azért is kérdeztem, hogy csak a japánban gyártott akkura vonatkozik a visszahívás mert a példa szériaszám cimke, jp-vel kezdődik, az enyém meg kr-rel. És rajta van made in korea.

A para már csak azért is jogos mert a 6400-as inspiron, és az xps széria is kb akkor jelent meg, mint az enyém. Itt pár hete-hónapja, jópáran vettek inspiron 6400-ast, meg latitude 120/130-akat vettek meg latitude 600/610-eseket nálluk vajon volt problem szerepelt az akkujuk a csereakcióban, sn szerint?

[Szerkesztve]

(#1204) sergio_ válasza hothead (#1203) üzenetére


sergio_
aktív tag

üdv!

nálam jópár megfordult mostanában a d600/d400 szériából, 1iknek sem volt benne az akksija a veszélyeztetett listában

(#1205) AMD Power


AMD Power
titán

A Dell és a Sony már régóta tudott a hibás akkumulátorokról

[link] :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1206) Hydra SR válasza AMD Power (#1205) üzenetére


Hydra SR
addikt

Megelőztél, én is ezt akartam mondani:)
Igen, nem most rebbent fel a hír, csak mostanra született meg a végső döntés a visszahívásról. Érthető, mert nem filléres tételről van szó.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1207) hothead


hothead
csendes tag

Úgy tűnik, az én akkum nem érintett a visszahívásban, pedig ahogy elmondtátok, - mondjuk, nem tartom valószínünek, hogy a ''hibás'' akkut nem kell visszajuttatni - nem jött volna rosszul egy pót akku, potyában rosszabb időkre...

ezek szerint a koreában gyártott a sanyo

[Szerkesztve]

(#1208) _imation_ válasza Hydra SR (#1201) üzenetére


_imation_
csendes tag

nekem is koreai akksim van egy d620-ban, amit itthon vettem, sot egy ausztriaban vasarolt szinten d620-ban is koreai akksi van. nem gondolnam, h gyarilag utangyarottat raktak bele:) es ''nagyjabol'' mostani tipusrol van szo.

szerintem hirtelen nem tudott milyen keszlethez nyulni a dell, mivel juli18 azert lehet olyan jeles datum, mert akkor rendeltek el, h tobb sony akksi nem kerulhet egy notiba sem, igy gondolom kenytelenek voltak vmi alternativ gyartot keresni. igy kerulhetett korea a kepbe, es szerintem eppen ezert, pont, hogy az uj gepekben vannak ezek az aksik....

(#1209) Hydra SR válasza _imation_ (#1208) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én nem mondtam, hogy ha koreai, akkor utángyártott. Csak azt mondtam, hogy én még csak japánt és kínait láttam, és kínaiból is csak 1-et. Aztán megkérdeztem, hogy eredeti-e az akksija, vagy utángyártott:) Én sem hiszem, hogy újonnan utángyártott akksit tesznek bele.

Szerk: ha a Sanyo akksikat tényleg Koreában gyártják, akkor lehet, hogy a közeljövőben sok koreai Dell akksit fogok látni:)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1210) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

Udv! D600 tulaj lettem... kérdésem az lenne, hogy a SMART CARD READER, ami egyébként valami O2 márka, milyen karikat kezel? beledugtam diákomat, de semmi... gondolom kéne hozzá valami software. support oldalrol? drivere amugy fentva...

ja, és másik kérdés: bluetooth hogy épitheto bele? mert ez a kis kékfog led ittvan rajta, de a notiban nincs bluetooth gondolom, mert eszkozkezelobenn em szerepel... esetleg valakinek elado 2-3eFt ért?

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1211) X-COM válasza YouCanCANON (#1210) üzenetére


X-COM
nagyúr

tudtommal a windows csak tartományban enged smartcard-dal történő bejelentkezést, aztán elképzelhető, hogy valaki hegesztett valamilyen kiegészítőt ecélra.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#1212) _imation_ válasza Hydra SR (#1209) üzenetére


_imation_
csendes tag

''Én nem mondtam, hogy ha koreai, akkor utángyártott. Csak azt mondtam, hogy én még csak japánt és kínait láttam, és kínaiból is csak 1-et. Aztán megkérdeztem, hogy eredeti-e az akksija, vagy utángyártott''

egye fene, igazad van:)

(#1213) Sir Rob


Sir Rob
csendes tag

Sziasztok.
Én is szeretnék venni egy 6400-es Inspiront már kaptam is innen egy árajánlatot és némi infót a gépről.De érdekelne hogy akinek van az mit mond a képernyőröl?Én ahogy láttam a magyar piacon csak a wxga alap monitorral adják vagy nem jól tudom.Ez már az a fényes képernyö vagy a matt?Én igazábol csak filmnézésre használnám az alap irodai melókon kívül játékra nem igazán.Mennyire gyenge a beépített vga?
Mennyit jelent gyorsaságban az ha a ram is 667-es mint a proci vagy elhanyagolható a különbség?
Esetleg egy két szakértő megdobhat pár ajánlattal ha tud privátban ha ez nem tul nagy kérés,én most angliában vagyok és kb három hét mulva megyek haza tehát akkor szeretném megvenni a műszert.
Előre is köszönöm a segítséget.
Tisztelettel.Rob :R

(#1214) Hydra SR válasza Sir Rob (#1213) üzenetére


Hydra SR
addikt

#1169

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1215) YouCanCANON


YouCanCANON
tag

Hahooo! Valaki tudja, hogyan kell beszerelni egy D600-ba a gyári bluetooth karit? Ha igen, lécci irjatok! Esetleg ezt a szerviz beszereli, amig garis a noti?

ByE

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1216) X-COM válasza YouCanCANON (#1215) üzenetére


X-COM
nagyúr

[link]

de a szervíz is örömmel segít némi pénzmag ellenében, akkor is, ha nem garis.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#1217) SzaboZE válasza YouCanCANON (#1215) üzenetére


SzaboZE
addikt

2 lehetőség van. Ha még nem szedtél szét ilyet, akkor szanaszéjjel kell szedni a gépet, LCD, felső borítás lejön és bal oldalt a HDD mellett van a csatlakozó. A másik lehetőség (csak tapasztaltaknak ajánlott!!!) a felső borítás csavarjainak eltávolítása, felfeszegetése és így hozzáférhetsz a csatlakozóhoz. Utóbbi lehetőség sérülés és nyom nélkül megoldható ha tapasztalt az ember. Én - ha nem sietek borzasztóan valamiért - szét szoktam rendesen szedni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1218) SzaboZE válasza YouCanCANON (#1215) üzenetére


SzaboZE
addikt

A BT beépítés nem tartozik a garanciális javítások témakörébe, így ezt biztosan csak térítésesen vállalják - mint láthatod nem egyszerű a beépítés mint pl a D610 esetében, ahol csak egy ajtó leszedésével hozzáférsz. Esetleg ha valami más hibája van a gépnek, ami indokolja a felső borítás leszerelését. De gondolom nem akarod megvárni :)

SzaboZE

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#1219) YouCanCANON válasza SzaboZE (#1218) üzenetére


YouCanCANON
tag

köszi a segitséget... hát megmondom őszintén, számitógépet már raktam össze nem egyet, de notimat nem akarom szétszedni :B :U ... esetleg bele épitést vállanád, irj privit

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1220) S.Feri válasza YouCanCANON (#1219) üzenetére


S.Feri
őstag

Meg sem próbálod? Max össze kell rakatni.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1221) S.Feri


S.Feri
őstag

Mikortól lesznek elérhetők a conroek? Már cserélném a yonah t2400-at. Szerencsére laptopot nem kell ehhez cserélni ha minden igaz.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1222) Hydra SR válasza S.Feri (#1221) üzenetére


Hydra SR
addikt

Valami olyasmit hallottam fél füllel, hogy szeptember-október tájéken lesznek Dell gépek Conroe procival. (vagy csak Conroe ready lappal?)
De abban szinte biztos vagyok, hogy nem sokára.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1223) hothead válasza YouCanCANON (#1210) üzenetére


hothead
csendes tag

Az enyém is tartalmaz SMART CARD READER de nem is gondoltam rá hogy diákkal használjam, jó ötlet. :) egyébként kellene lennie, legalábbis az enyémen a wave embassy security center nevü progi van fent, ha nem tudod mire jó észre se veszed, az kezeli, be lehet állítani, hogy hogyan védje a gépet, sc+jelszó; csak jelszó; jelszó vagy sc; jelszó vagy ujjnyom olvasó..... és ezek kombinációja. Ja és kipróbáltad mind a négy pozicióban ahogy be lehet tenni, vagy csak egyféleképpen lehet beletenni?

(#1224) hothead válasza YouCanCANON (#1215) üzenetére


hothead
csendes tag

Van róla valami kép meg leírásom otthon, de még vagy 3 hétig nem leszek az otthoni gép közelében ha ráér mailben elküldöm mikor hazaérek, és ha megtalálom. De ha még garis a gép egyszerübb, és talán olcsóbb ha szervízben teteted be, (olcsóbb ha nem okozol kárt magadnak, főleg ha még garis :) ) de 3 eft-ért inkább egy usb blúfütyit kapsz és nincs vele macera se kockázat

(#1225) hothead válasza S.Feri (#1221) üzenetére


hothead
csendes tag

bocs ha kicsit nyers leszek, nem akarlak vele megbántani, de semmi értelme lecserélni, nem valószínü hogy olyan óriási különbség van a kettő között, max buksz rajta egy valag suskát, de ha olyan vastag vagy és pénz nem számít, váljon egészségedre :)

(#1226) hothead válasza YouCanCANON (#1215) üzenetére


hothead
csendes tag

találtam egy linket a kép nem annyira beszédes de az angol 5 pont annál inkább [link]
ráadásul pont d600-as bár épp most nézem ez az eltávolítás de a te szempontoból ez most mellékes

[Szerkesztve]

(#1227) YouCanCANON válasza hothead (#1223) üzenetére


YouCanCANON
tag

egyféle képpen lehetséges, mármint be lehet nyomni mind a 4 oldalról :) ... de nyilván csak ugy olvasható, hogyha a chip belül van és asszem felfelé néz :B

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1228) S.Feri válasza hothead (#1225) üzenetére


S.Feri
őstag

Csak procit cserélnék. ;) Ha minden igaz mást nem kell.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1229) _imation_ válasza hothead (#1223) üzenetére


_imation_
csendes tag

hogyan aktivaltad a tpm-et? tudom, a biosban be kell kapcsolni, aztan aktivra allitani, de nekem igy is azt irja ki az embassy software, h nincs bekapcsolva a chip... pedig mikor megvettem a gepet, akkor mukodott, csak nagyon belassitotta az ujjlenyomatolvasas a bejelentkezest, aztan ezert kikapcsoltam. azota meg nem sikerul visszaallitani. most en is kiprobalnam ezt a diakigazolvanyosdit:)

(#1230) hothead válasza S.Feri (#1228) üzenetére


hothead
csendes tag

Én is arról beszélek, hidd el éppen elég az. Új proci piszok drága, Az asztali core2duo E6300 50eft-től kezdődik, a sima noti proci a T2400-as 60eft újonnan a tiedet örülhetsz ha 40eft-ért el tudod adni, vagy rajtad marad, és mikor megérkeznek a core2duo mobil procik sztem legalább 75eft-ről indúl majd, ugyan az a freki, szerintem minimális teljesítmény töblet ha egyáltalán van. Árban, kb 30-40eft bukás, az én megítélésem szerint, de mint ''mondtam'' korábban is te tudod, mire mit szánsz...

(#1231) _imation_


_imation_
csendes tag

kedves szervizben dolgozok:)

a d620on a balra nyil es a lefele nyil lenyomasara idonkent ''kotyogo'' hang jelentkezik. olyan mintha vmi mozogna alatta. rohejesen hangzik, de egyik nap kotyog, masik nap nem... van vkinek vmi otlete?

mellekesen megjegyzem, h korabbi hozzaszolasommal ellentetben, ami azt tartalmazta, h meg lehet szokni, h a d620nak kopog a billentyuzete, helyesbitenek.. nem lehet megszokni, sot, kifejezetten idegesito. nincs erre vmi gyogymod? akar egy bill.csere is erdekelne. egyebkent ezen a kopogason tul ertettem, h a fent emlitett nyilak meg ''kotyognak'' is:(

(#1232) Storm_lg


Storm_lg
csendes tag

Sziasztok!

Memória bővítésével kapcsolatban lenne kérdésem. Azon gondolkodom, hogy az Inspiron 6400-asomba vennék egy + 1GB-os Kingmax DDR2-533-as modult. Mennyire háklis a Dell a memóriára? Vagyis mennyire lehet vele gond? Érdemes inkább kimondottan Dell-hez dedikált modult venni?

Köszi előre is.

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#1233) X-COM válasza Storm_lg (#1232) üzenetére


X-COM
nagyúr

a kingston oldalán van normális kompatibilitási lista, ha ott azt írják, hogy jó hozzá, akkor az eddigi tapasztalataim alapján úgy is van. [link]
A Kingmax-nál is van ilyen lista, ha jól látom, csak tök üres a Dell esetén.

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#1234) hothead válasza _imation_ (#1229) üzenetére


hothead
csendes tag

be kell ''menni'' a bios-ba két tmp-vel kapcsolatos menüpont van, először a - felülről lefelé - elsőt kell bekapcsolni, bios kilép menti, ismét belépsz második tmp-s menüpont bekapcs és onnantól aktív, én is a dell support oldalon találtam angol leírást, ill talám van valami html-es guide-ot

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ most találtam a bookmark-omban ezt a linket, igaz amgol, de többőtök problémájára is segitség lehet [link]

szóval a diák csipje azért nem jó, mert nem oda esik helyileg ahol a csipolvasó van

itt a blúfütyi beszerelés [link]

és még egy lényeges link: [link]

(#1235) hothead válasza hothead (#1234) üzenetére


hothead
csendes tag

meg van a tmp aktiválás leírása természetesen angolul: [link]

(#1236) S.Feri válasza Storm_lg (#1232) üzenetére


S.Feri
őstag

Nekem 2*1gb/667 A-data notimemo upgradem volt és tökéletes. Ne vásárolj 533-ast, ha 667-is megy benne sztem. Ha szerencséd van normális áron be is matekozzák a memod, esetleg itt a ph-n el tudod adni.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1237) S.Feri válasza hothead (#1230) üzenetére


S.Feri
őstag

Kevesebbre számítok,remélem összejön a csere, persze csak akkor, ha megéri váltani. Gyorsabbnak kell lennie mindenképp, szóval engem is meg kell, hogy győzzön az új proci mindneképp. Semmire az ember nem szívesen dobál ki 30-40K-t.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#1238) hothead válasza S.Feri (#1237) üzenetére


hothead
csendes tag

Hááát nem tom, mire használod a notid, de a t2400-as 1,83ghz ha ugyanilyen noti procit veszel csak core2duo-t akkor annak semmi értelme, csak kidobsz vagy 40eft-ot, a 2,16ghz-s t2600-as coreduo meg a jelenlegi ára között is 40eft a különbség. Sztem annyit nem ér, főleg ha nem számítják be a mostanit, hanem még hirdetni kell stb. ha meg egy core2duo 2,16ghz-st akarsz az meg már bőven 100eft felett vagy, és kb fél év elteltével vagy 50eft bux. Az informatika nem jó befektetés, noti meg még kevésbé, és a noti nem pc hogy állandóan fejlesztgesd. mem bővítés ok azzal még pár hónappal ki tudod tolni a használhatóság idejét, de ha nem tudod kihasználni az igazi funkcióját, akkor felesleges pénzt belefecölni. Szomszédnak van valami ösrégi kis 12''-os talán p1 w95 van rajta meg egy szövegszerkesztő, nyomtató rátelepítve, sztem az akkuja már semmit se ér, de amire neki kell arra doszt elég, és még ha 5 évig megy akkor is elég lesz neki. Notinál a gar idő lejárta után minden nap ajándék :) főleg ha a gar 3év, és addig sincs vele gond.

(#1239) Hydra SR válasza Storm_lg (#1232) üzenetére


Hydra SR
addikt

A Dell sok típust használ memóriából, annyira nem háklisak a notik hogy csak 1 bizonyos fajtát egyenek meg. De abból baj nem lehet, ha kifejezetten Delles memóriát veszel. Egyébként régebben használt Kingstont is, mostanában leggyakrabban Infineonokat szoktam látni meg Samsungot.

Szerk: meg ProMos és noname-ek is szoktak lenni:)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1240) Storm_lg válasza S.Feri (#1236) üzenetére


Storm_lg
csendes tag

Szia!

Hát, nagyon úgy tűnik, hogy 533-as lesz. Az egyik srác szólt, hogy árul itt a fórumon 2db 1GB-os kimondottan dell-es memóriát, abból az egyiket veszem meg. Egyenlőre ez is megteszi, mivel jelenleg csak a több memória a lényeg, és a jó ár, a sebesség egyenlőre másodlagos. Aztán majd idővel, ha lesz rá anyagi keret, akkor kicserélem a jelenleg benne lévő 512-est egy ugyanolyan 1GB-osra, és akkor lesz dualchanel is (bár kérdés hogy mennyire lesz egyszerű később ugyanolyat szerezni). Azt nem tudom, hogy mennyit jelent sebességben a 667 az 533-hoz képest, arra azért kiváncsi lennék, ha van róla információd.

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#1241) YouCanCANON válasza Storm_lg (#1240) üzenetére


YouCanCANON
tag

;) pontosan semmit

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#1242) Grillo


Grillo
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy használt D600-at (1,4 Banias, 512 ram, mobradeon 9000).
Arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen programokat használtok például speedstepre, stb. Nézegettem a Dell oldalát, de ott annyi minden van, hogy elvesztem közöttük.

Kösz

(#1243) Storm_lg válasza Grillo (#1242) üzenetére


Storm_lg
csendes tag

Szia!

Tudom neked ajánlani a ''Notebook Hardware Control'' nevü progit, én ezt használom egy Inspiron 6400-assal, nekem nagyon bejött.

A honlapja: [link]

''Tévedni emberi dolog, de igazán összekeverni valamit csak számítógéppel lehet''

(#1244) xedos válasza Grillo (#1242) üzenetére


xedos
addikt

Speddstepre?
Alapból tudja XP-vel... elvileg nem kell hozzá progi...

(#1245) fednick


fednick
csendes tag

Sziasztok!

Amerikából akarok venni dell inspiron notebookot, de ''beparáztattak'', hogy itthon nem fog működni, mert kint 110 V a hálózati feszültség, itthon meg 220 V. Állítólag az akkutöltő kovertálja a tápfeszültséget megfelelőre.
Van valakinek ilyen irányú tapasztalata? Vagy vki tud válaszolni megbízhatóan? ;)
Előre is kösz! :R
Üdv

i need money, he's a mute.

(#1246) Retropoint


Retropoint
tag

sziasztok! ez az eszköz csak HP notikban megy? DELL-ben nem? :F

[kép]
[kép]
[kép]

HP minipc eladó http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=69754

(#1247) Hydra SR válasza fednick (#1245) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem a tápfesszel van gond, szerintem is ''átkonvertálja'' a feszültséget (vagy inkább kezeli a 115V-ot és a 230-at is). De azonban ellenben ezzel szemben viszont amcsiknál tök más a konnektor meg a dugasz. Kell szerezned egy másik tápkábelt vagy áthegeszteni a mostanit európai dugósra. Ez utóbbit csak szakemberrel végeztesd, egy villanyszerelő bőven elég. Egyébként szerintem kérdezd meg, hogy hajlandóak-e európai kábellel adni mert akkor ez meg is van oldva.
A 90W-os (PA-9) táp 100V és 240V között hajlandó üzemelni. Gyanítom, hogy az Inspironodhoz is ilyen való, bár nem tudom, melyik típust nézted ki.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1248) X-COM válasza Hydra SR (#1247) üzenetére


X-COM
nagyúr

vagy lehet venni átalakítót, tesco-ban is láttam, de szerintem bármely notebook szaküzlet polcain ott figyel.
Ezek a töltök pedig általában mind 100-240V-osak, ill. 50/60Hz-esek, de minden kis vacak töltője ilyen, ezzel nem lehet gond.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#1249) Hydra SR válasza X-COM (#1248) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ilyet még nem láttam, de nem hülyeség.
Viszont szerintem biztosan van USA-ban is kell lennie európai kábelnek ha nem is szándékosan, de nekünk pl van USA tápkábelünk. Az is azért, mert egyszer-kétszer tévedésből olyat küldtek. A kérdés csak az, hogy hajlandóak-e adni, vagy azt mondják, hogy ''vaze vegyél Európában ha ott akarod használni''. De egy próbát megér.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1250) S.Feri válasza YouCanCANON (#1241) üzenetére


S.Feri
őstag

Egy kicsikét azért annál többet,mint semmi. ;)

Olvasás, írás stb.... gyorsabb lesz szvsz.

[Szerkesztve]

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.