Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76751) 7 válasza GabN73 (#76747) üzenetére


7
addikt

Nemtudoksemmit, de szerintem mihamarabb (ha egyáltalán kellesz nekik). Nyilván ez függ az interjúk időzítésétől és egy esetleges megállapodástól. Most üresedés van, keresnek embert. :P

[ Szerkesztve ]

(#76752) tomcsi23 válasza Magnum_ (#76744) üzenetére


tomcsi23
veterán

Fogarasi se lett volna messzebb. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#76753) Mercutio_ válasza Magnum_ (#76744) üzenetére


Mercutio_
félisten

850,- et hajtsd be rajta! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76754) Magnum_ válasza tomcsi23 (#76752) üzenetére


Magnum_
nagyúr

O is ezt javasolta (illetve kozolte), de amugy sokkkkkkal messzebb lett volna.

I humbly and respectfully decline™

(#76755) tomcsi23 válasza Magnum_ (#76754) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lett volna indok bemelegíteni a vasat rendesen. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#76756) Magnum_ válasza tomcsi23 (#76755) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Valid

I humbly and respectfully decline™

(#76757) LÁZ


LÁZ
addikt

olá, LG42LB671V háromdés masinériám eladófélbe került, szeptemberig garanciával, tiptop állapotban, ugyanitt FALLOUT 4 PIP BOY-t cserélnék értékegyeztetéssel a naposcsibe/marék tarkalepke kivételével bármire/vga-alaplap-teló-ssd stb/, vagy beszámoltatnám 49-50"-os 3d-s tévébe. Adott esetben a saját tv-mre is rádobnék, ha van vkinél nagyobb :))

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#76758) Magnum_ válasza LÁZ (#76757) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hehe, ezt vettuk egyutt?

Sracok, lenne itt a csaladban (nem az en oldalamrol) idoskorut erinto kurva kenyes kerdes. Mehet? Erdekelne, hogy Ti mit tennetek.

I humbly and respectfully decline™

(#76759) bandus válasza Magnum_ (#76758) üzenetére


bandus
veterán

nyilván tudod a választ. halljuk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#76760) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szóval TL nagypapája kórházba került, 90-hez közelít. Nagymama (szintén közelebb a 90-hez) kikészítette, egészsége durván megromlott, de hozzá is tett nagymama viselkedése, de egyébként sem tudnak már magukról gondoskodni. lényeg, hogy hetek óta kórházban, ha a héten nem lesz javulás, akkor elfekvő..

Nem igazán táplálkoznak, nagymama 2 hónapja nem fürdött, elutasít minden gondoskodást, amit az otthoniak meg tudnak adni. Kaja rendelés se kell, ilyen afféle nővér, aki naponta ránéz, az se kell, semmi se. Nálam demencia gyanús. Idősek otthona szerintem valid tipp, nem játszik, mert az szegényház. (én szüleim is kb 1 évet ott éltek, hibátlan volt, szerették, volt full service, stb.).
Tehát segítség nem kell, idősek otthona nem kell, de gondoskodni már nem tudnak magukról (nem vicc, nagypapa most jobban jár, hogy kórházban van, nagypapa nincs az idősek otthona ellen
ultimate megoldási javaslatom az, hogy nagymamát gondnokság alá kell helyeztetni, a saját érdekében.

Ti ilyen esetben hogy járnátok el?

bandus: áttértem gépre közben

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#76761) GabN73 válasza Magnum_ (#76749) üzenetére


GabN73
addikt

Persze, holnap kilépek, aztán mégse kezdek 7-nél .... :DDD

7
Én kaptam egy futó projektet, szeretném befejezni legalább azt, 1-1,5 hónap még kb.
Meg igazából okés hogy betanítanának, de így suli végefelé sem érzem azt, hogy szakmailag megfelelnék :(

(#76762) Melack válasza Magnum_ (#76760) üzenetére


Melack
veterán

Ha az egyikük meghal, megy utána a másik is. Szar ezt leírni, de ez van. Mamát papán keresztül meggyőzni. Vagy ha nem, és ez a durvább, papát betenni az idősek otthonába. Mama maajd rájön, hogy mi a helyzet. De ez igazából nem a te dolgod, függetlenül attól, hogy mi a megnevezésed a másik családban.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#76763) föccer válasza GabN73 (#76761) üzenetére


föccer
nagyúr

Az jó jel, ha suli végén szakmailag felkészületlenek érzed magad. Komolyan. Minden évben járnak hozzánk gyakornokok és hihetettlen,h ogy mennyire el vannak szállva maguktól, ezt hiszik, hogy megvan a diplomájuk és övéké a világ minden tudása.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76764) bitpork válasza Magnum_ (#76760) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Beszélni hajlandó? Elmondta mi a baja? Hiába helyezteted gyámság alá, ha meg akar halni pl. Vagy ha egyszerűen annyira katatón, hogy az önfenntartási reflexei sem működnek. Jóérzésű emberről meg nem tudom elképzelni hogy kényszertáplálást és egyéb hasonszőrű dolgot rendel valakinek akit elméletben szeret.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76765) Magnum_ válasza Melack (#76762) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem az én dolgom és igyekszem minél kevesebbet részt venni ebben, de gondolhatod, hogy hallgatom eleget.

Bit:

Jóérzésű emberről meg nem tudom elképzelni hogy kényszertáplálást és egyéb hasonszőrű dolgot rendel valakinek akit elméletben szeret.

na akkor most írd le pls, hogy Te mit tennél. (az eredeti kérdés is ez volt). És azt a verziót is írd le, hogy van munkád meg életed és nem tudsz 0-24/7 gondoskodást nyújtani, de fentieket fenntartod :R

Fenti mondat után már tudom, hogy van valid forgatókönyved erre, így pls, oszd meg a tutit.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#76766) föccer válasza Melack (#76762) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha mama kicsinálta papát, akkor mama nem fog papára hallgatni. :(

Szent: Kemény story, nehéz erre bármit is írni, pláne így gyors hirtelenjében. Én ~ fél évig ápoltam anyámat, amikor már nem tudott lábra állni se. Nem egyszerű az a része sem. :(

Idősek otthona. Kemény. Rengeteg zseton. Elvileg ugye nem kell beugrót fizetni, gyakorlatilag addig nem vesznek fel, amíg nem fizetsz az alapítványnak x milliót. Sokat. Nagyon sokat. És ha mama teljesen elhagyta magát (akár időskori elbutulás miatt, akár bármi más miatt), akkor nem igazán lehet vele mit csinálni. Ilyenkor már feladták. :( Hordani kell neki a friss ételt, pár naponta meglátogatni, kitakarítani nála, főként a megromlott kajákat. A lehetőséget meg kell neki adni, de ha nem fogadja el, akkor nem lehet eröltetni. Ha lehagyták magukat, akkor ez ellen nem lehet tenni, ez az ő döntésük, még ha nem is tudatos.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76767) Magnum_ válasza föccer (#76766) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudom, hogy megy az idosek otthona biz', mondom, nalunk megvolt, de idoakori butilas nem volt, fizikai gondok voltak, belattak, ott volt a teljes szakszeru apolas, gondoskodas es varoson belul volt, ketnaponta ott voltunk, semmi gond nem volt ezzel.

Nekem az a reszem ebben, hogy TL hiperextra erzekeny, nem ugy tudja le magaban az ilyesmit, mint en es mivel ismerem, ez rossz es ugye miatta rossz.

I humbly and respectfully decline™

(#76768) föccer válasza Magnum_ (#76767) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, nehéz látni hogy a közelünkben lévők megszenvedik az ilyesmit. Vannak időskori gondozók, akik sokat tudnak segíteni az ilyen helyzetbe, de ha őket sem fogadja el, akkor nem tudok okosta mondani. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76769) DeFranco válasza Qru (#76739) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megy pü

(ez a világ leghaszontalanabb hsze)

(#76770) werszomjas válasza DeFranco (#76769) üzenetére


werszomjas
őstag

nem, az a "repü" ;]

üdv

(#76771) bitpork válasza Magnum_ (#76765) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amikor meghalt a nagyapám, a második felesége is visszautasított minden segítséget. Volt munkánk, ennek ellenére vagy inkább mellette, heti 5 nap meglátogatta napi minimum 1 órára a család egy v két tagja (van egy nővérem, tehát 4en vagyunk) Ez azt jelentette , hogy a normál munka vége 15-16 kor volt és akkor ráment még 1-2óra. A hétvégén telefonon naponta kétszer hívtuk és ha kellett mentünk. Kb 4 hónapig ment ez.(nem a városban laktunk, és csak én dolgoztam Szegeden belül) Menet közben a garázst aminek az akkori forgalmi értéke volt kb 1-1,2 millió, eladta egy hétvégén 380'000Ftért az egyik szomszédnak. Tudomásul vettük.
Azután egyik nap arra mentem fel hozzá a hétvégén hogy már fél napja nem bírjuk felhívni mert foglalt a telefonja. Az ajtó nem be volt zárva. A konyha kövén találtam rá a saját piszkában, ahova esett amikor rosszul lett. Bő egy napot töltött étlen-szomjan ott, nem volt eszméletén. Kórházba szállíttattam, és onnan már nem tudott eljönni.
Utólag vettük sajnos komolyan, hogy mondogatta nagyapám halála után, hogy nem akar élni.
Ezért kell megpróbálni vele beszélni szerintem. Ott minden elválik. Én preferálom a családtaggal foglalkozást, de ha nem megy máshogy, akkor kell mellé egy part time felügyelet aki ott van és "felügyeli ezt a lassú eutanáziát". Szerintem.
Tudom hogy az ok nem számít, de és hiszek az emberi méltóságban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76772) Magnum_ válasza bitpork (#76771) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezért kell megpróbálni vele beszélni szerintem

megtörtént, többször. A fia és a felesége ki vannak akadva amiatt, hogy nincs foganatja. Minden nap ott vannak ők is kb 1 órát, de én azt gondolom, hogy ez még köszönő viszonyban sincs azzal a mondatoddal, amit egyébként szerintem magad sem gondoltál komolyan. mert ugye ez nem 0-25/7 gondoskodás, ami ilyenkor szükséges

köszi, hogy leírtad.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#76773) Magnum_ válasza Magnum_ (#76760) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem a szüleim... a nagyszüleim... de gondolom, ráértettétek.

I humbly and respectfully decline™

(#76774) bitpork válasza Magnum_ (#76772) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A helyzet az hogy 24/7-et senki nem tud, a kivételezetteket (anyagi okok) leszámítva vállalni, és még ott is kérdés a szándék.
Azt gondolom nem is engedné, még ha beszámíthatóbb lenne sem, hogy vki ott lebzseljen feszt. Erre értettem hogy tiszteletben kell tartani amit akar/szeretne. Ezért kell hagyni. Amire te a szükségest használod, lehet már neki kényszer. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76775) Tim82 válasza Magnum_ (#76760) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha valóban dementia (általában agyérelmeszesedés velejárója), akkor elég sokszor azzal jár a dolog, hogy csak a rokonok segítségét nem fogadják el, de valamilyen szimpatikusabb vagy erélyesebb gondozóét igen. A rokonokkal szemben meg paranoidan viselkednek. Been there, done that.

Idősek otthona valid ötlet, de gyakorlatban elfekvő lesz nekik. Gyámság alá helyeztetés valszeg nem fog működni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76776) Magnum_ válasza Tim82 (#76775) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én nem vagyok orvos, de a gyanúm (lehet, hogy K nagy phasság) a demencia.
Idősek otthona lenne a tuti, mivel ott minden megvan, ami kell, ráadásul ott JÓ körülmények vannak, tudom, been there done that. És ez megelőzhetné az elfekvőt. Finoman jeleztem TL-nek, hogy beszélje át anyukájával, mi az az elfekvő (ő is egészségügyben dolgozik és ma mondta TL-nek, hogy ha a héten nem lesz valami, akkor nem kizárt az elfekvő sem a nagypapa esetében. TL így nem fogja fel még. ami a legrosszabb szcenárióval ugye ott lesz a nagymama, akinek azért meg kellene oldani a helyzetét. vagy nem.)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#76777) LÁZ válasza Magnum_ (#76758) üzenetére


LÁZ
addikt

no igen, ez volt a közös projekt ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#76778) Tim82 válasza Magnum_ (#76776) üzenetére


Tim82
nagyúr

Úgy értem, nem biztos, hogy az idősek otthona nem ugyanolyan hatással lenne rájuk, mint az elfekvő.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#76779) föccer válasza Magnum_ (#76776) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem biztos, hogy ez a legrosszabb forgatókönyv. Persze igen, de nem. Én mondtam anyukám halála után, amin sok mindenki megütközött, hogy jobb ez így mindenkinek. Neki is, mert nem szenvedett tovább, pedig fiatal volt, 54 éves.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76780) bitpork válasza Magnum_ (#76776) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ilyen nem létezik h elfekvő. Csak a köznyelv használja. Olyan -jellemzően megyei szintű intézmény- rehab osztálya van, ahol dedikáltan nem számít a statisztika. És csatlakozom Timhez: nem változtatna a lényegen ha au idősek otthonába kerülne.
És adódik a kérdés h minek a tünete a demencia?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#76781) Mercutio_ válasza bitpork (#76780) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tök egyszerű fizikai oka is lehet: pl. nem visz be huzamosabb ideig elegendő folyadékot emiatt a szervezetben olyan "kémiai " változások kezdődnek meg, ami beszűkűlt tudatállapothoz és a leírt viselkedéshez vezet. Ez a mentális állapot tovább erősíti azokat a dolgokat amik a fizikai leromlás felé mozditják el a szervezetet, és mindez lehet egy szimpla rosszkedv / enyhe depresszió / gyerekes lázadás miatt kezdődött és jó időben elkezdett táplálás / folyadékbevitel esetén akár visszaforditható is lehet.
Aztán az is lehet, hogy tényleges szellemi leépülés és nem sokmindent lehet tenni, ehhez megfelelő szakorvos kell, aki pl. egy ilyen dolgot felismer.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76782) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Mōrgenfjœrd

I humbly and respectfully decline™

(#76783) hszilard666


hszilard666
veterán

Kellemes reggeltet!
Itt vagyok a sulimban bejöttem érettségi felkészítőre, hogy lássák hogy igyekszem :DD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#76784) föccer válasza Magnum_ (#76782) üzenetére


föccer
nagyúr

Reggelt urak!
Remelem mar mindenki aktiv gdp termelsbeb.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#76785) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Reggelt!

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#76786) bandus válasza föccer (#76784) üzenetére


bandus
veterán

Jaja. Lassan indulok :D tegnap 7 utan jottem el.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#76787) 7 válasza bandus (#76786) üzenetére


7
addikt

Nem is lattalak bent.

;]

(#76788) oriic válasza 7 (#76787) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:D

Jó reggelt to all.

Live-Die-Respawn

(#76789) Magnum_ válasza 7 (#76787) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

Focc: persze, 6.30ota, 8.30 meeting.

I humbly and respectfully decline™

(#76790) Melack


Melack
veterán

A tegnapi MS - Linkedin akvizíció margójára

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#76791) oriic válasza Melack (#76790) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nabazze. :DDD

Live-Die-Respawn

(#76792) Melack válasza oriic (#76791) üzenetére


Melack
veterán

Van ott egy Nokiás is, az is üt :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#76793) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Heyho urak!

Mocorog valaki BP - Kunhegyes közt..?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#76794) macilaci78 válasza Magnum_ (#76760) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Távol maradni, mint a tűztől, TL-t érzelmileg támogatni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#76795) Baaraanz válasza macilaci78 (#76794) üzenetére


Baaraanz
tag

TL támogatását azzal kezdeném, hogy nem teregetek ki több száz/ezer idegen ember előtt ennyire részletesen egy ennyire kényes, súlyos magánügyet. Csak mondom.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#76796) Magnum_ válasza macilaci78 (#76794) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Macko, jah, valid

Baranz: omfg.

I humbly and respectfully decline™

(#76797) Baaraanz válasza Magnum_ (#76796) üzenetére


Baaraanz
tag

Ne hari, hosszabban akartam, de csak kötözködésnek és belevaunak vetted volna egy idegentől.
Így csak gondolatébresztőnek hagytam itt, hátha a barátaid, akikre hallgatsz elmagyarázzák, hogy miért nem menő amit csinálsz.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#76798) Magnum_ válasza Baaraanz (#76797) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Omfg#2

Az idoskoruak szellemi es egeszsegi leepulese egyebkent egy nagyon-nagyon regota ismert problema, amely egyebkent eleg sok csaladot erint.
Neked kedvezve irhattam volna ugy is, hogy altalanossagban erdekel egy kerdesdben a velemenyetek. De felesleges.
Viszont remelemy hogy konzekvens vagy es ezt a mondatot beirod minden nap a nőügyek topikba is. Meg meg ugy 1000masik helyre csak itt a PH-n.
Nem inkabb az a nem menő, amit te csinalsz?

I humbly and respectfully decline™

(#76799) Qru


Qru
MODERÁTOR

A nap amikor mindenki okosabb akar lenni nálad de mind hülyeséget beszél... :W

mod:

GabN73: Csak annyira szolid, hogy hengerfejesre hajtotta. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#76800) tomcsi23 válasza Qru (#76799) üzenetére


tomcsi23
veterán

Miért, mi a baj az 5.1-es fékfolyadékkal? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.