Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18151) Bzozoo válasza e.vit (#18150) üzenetére


Bzozoo
tag

Mért nem kérdezed erről a Hostingert?

(#18152) CactuS válasza e.vit (#18150) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

[link] Tegnapi cikk, de a kép alapján kb. ott van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18153) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Bocs, ha kissé offos lesz a kérdés, de relevánsabb topikot nem találtam.
Mi most a legegyszerűbb/leggyorsabb/legolcsóbb alternatíva termékek listázására és eladására? Preferáltan kártyás fizetés és logisztikai integrációval?

Anno woocommerce-et használtam, az igazából elég volt és relaítve olcsón kihozható volt.
Ahogy nézem shoprenter és társai kb havó 5e-ért hozhatók ki alsó hangon.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18154) martonx válasza TheProb (#18153) üzenetére


martonx
veterán

Legegyszerűbb, leggyorsabb, ha bérelsz.

Én kérek elnézést!

(#18155) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Weboldal készítesben szeretném a segítségeteket kérni. Saját vállalkozásomnak szeretnék weboldalt készíteni.
Amire szükségem lenne:
- grafikai design / arculat
- logó készítés (egy saját szerkesztésű már van, viszont egy komolyabbat szeretnék)
- weboldal

Foglalt domain nevem már évek óta van, viszont sosem volt használva.
Tudtok javasolni erre egy szakembert, esetleg egy AI oldalt, ami esetleg segít az elkészítésében?

Köszönöm,
Ákos

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#18156) Gave válasza TheProb (#18153) üzenetére


Gave
addikt

Szerintem is az amit martonx írt.

Bérelt shoppal nem nagyon lehet versenyezni, max ha nagyon alapos, átgondolt, életképes terved van hosszú távra, évekre, és még akkor is sok kényelmi extráról le kell mondani, pl: 1 kontaktos support. Cserébe nincs 100%-os testreszabás, az én tapasztalatom az, hogy a legtöbb shopot "beállítják és elfelejtik", tehát még amikor adott is a lehetőség, akkor sem igazán variálnak rajta.

Woocommerce-el az a gond, hogy amint kell egy picit is üzletileg életképes funkció vagy custom megoldás, akkor ott is kell hozzá vásárolgatni/fejleszteni a plugineket amik meg idővel berogyhatnak, ezért újra rá kell venni a frissítést (ha épp elérhető mert foglalkoznak még vele), idővel az se kevés pénzben, plusz ott a stressz, hogy mikor dől be a kártyavár.

Headlessként mondjuk lehet, hogy jó, szerintem én már csak úgy használnám, de azzal meg sokat kell dolgozni előre, plusz ugyan úgy mint a plugineknél, gondozni kell időnként.

(#18158) nyesteb válasza Gave (#18156) üzenetére


nyesteb
tag

Azért nem kell ennyire leírni a Woocommerce-t. Ha valaki ért hozzá, azért az is tökéletes webshopnak, nézd csak meg a statisztikákat. Az egyik legnépszerűbb.
Az tény, hogy oda kell figyelni rá, mit tesz fel az ember hozzá, de ezért kell hozzáértőt megbízni, nem a beosztott fiát. Ezért kérnek el pénzt.
Továbbá aki kicsit is üzletileg nézi a weboldalak készítését, ő vállal üzemeltetést is, a webshopokra is érvényes ez persze.

(#18159) martonx válasza nyesteb (#18158) üzenetére


martonx
veterán

Nem értek egyet. Mára két véglet van, és nem igazán látom, hogy miért lenne közöttük átjárás.
Egyik véglet a bérelhető webshop (korlátozott a tudása, de azért ahhoz elég sokat tud, hogy az átlag kkv-k igényét kielégítse).
Másik véglet a teljesen egyedi fejlesztés.
A kettő között nagyon szűk az a rész, ahol "dobozos" ecommercekkel van még értelme szenvedni. Majdnem annyi meló van velük, ha picit is spécik az igények, mintha az ember nulláról lefejlesztené a webshopot. Miközben pont ugyanúgy folyamatosan karban kell őket a plugin hell miatt tartani, mintha bérleti díjat fizetne valaki, csak éppen pluszban még a fejlesztést is kifizette.

Én kérek elnézést!

(#18160) nyesteb válasza martonx (#18159) üzenetére


nyesteb
tag

Nem baj, hogy nem értünk egyet, sőt, ezért jó ez a szakma.. :)

Én annak vagyok híve, hogy az oldal legyen a megrendelő tulajdona, nem másé, mert akkor mindig függeni fog mástól. Igen, van értelme a bérelt shopoknak, de ott nagyon minimális a mozgástér szinte mindenben, legalábbis sok helyen így van.
Az egyedi fejlesztés mellett vagyok én is, csak ezt kevesen tudják megengedni a köreimben. Aki kezdő shopozó, ő nem fog beleölni fél milliót, milliót (vagy többet) egy egyedi fejlesztésbe, főleg, ha kiderül a számára, hogy az csak a kezdet, azt karban is kell tartani, mert pl. a php is folyamatosan fejlődik, felnyomják az oldalt, ha népszerű lesz, stb. Ezekre is áldozni kell, nem elég megcsinálni az oldalt.

Én rengeteg olyan oldallal találkoztam már, ahol egyedileg elkészült minden, majd a fejlesztő elment pl. a google-nak dolgozni komoly pénzért és onnantól nem volt elérhető, értelemszerűen fél-kettő év múlva nem működött az oldal úgy, ahogy annak kellett volna.
Minden fejlődik ebben a szakmában, nem lehet egy működő oldalt sem évekre magára hagyni, mert elmegy felette az idő.
De sok kis vállalkozás nem tudja kifizetni az egyedi megoldásokat. Nekik jó pl. a WP. Persze én ott sem tömegcikket adok, figyelek az egyediségre, de ha nincs pénz, akkor sem kell kizárni őket a piacról.

Persze én is jobban örülnék néhány egyedi fejlesztésnek, akik nálam maradnak karbantartásra, mert ebből jobban lehetne fejleszteni a vállalkozásomat, de sajna vidéken kevésbé jellemző ez. Így marad a sok kicsi sokra megy elv.

(#18161) martonx válasza nyesteb (#18160) üzenetére


martonx
veterán

Az én praxisomban minden előfordult.
Bérelhető webshop alatt nem unas meg shoprenter szerű vicceket értek, hanem shopify-t, amit meglepően sokáig személyre lehet szabni, bérelhető mivolta ellenére bizonyos szintig akár hozzá is lehet fejleszteni, saját marketplace-e van stb.
Per pillanat is van futó dobozos webshop projektem, és minden perce kínszenvedés, faszkodás, és annyira specifikus az ügyfél igénye, hogy erre ezerszer jobb lett volna saját fejlesztés.
És több saját fejlesztéssel a hátam mögött, abszolút nyugodtan ki merem jelenteni, hogy aki csinált már ilyet, annak egy spéci igényekre szabott egyedi fejlesztés nem jelent több munkát (vagy nem sokkal jelent több munkát), az elkészült végeredmény viszont nagyságrendekkel jobb lesz, és nagyságrendekkel kevesebb későbbi karbantartást igényel, mint a dobozos verzió.
A tisztánlátás végett azt is hozzá kell tennem, hogy nem PHP világban mozgok, hanem .Net, ahol az Asp.Net zseniálisan jó alapokat ad az egyedi fejlesztéshez, és hát igen, ez nem PHP, hogy utána folyamatosan életben kelljen tartani a rendszert (ahogy a rendszereim se garázshosting cégek ezeréves szarjain futnak, hanem Azure-ban).
Dobozos webshopok létjogosultságát egyedül Proof of Concept rendszereknél látom, ahol pár nap alatt kell valamit összedobni, hogy lássuk a koncepciót mozogni, lássuk, hogy jönnek-e egyáltalán vásárlók.
Több ilyen dobozos webshopról egyedi fejlesztés irányba váltás projekten vagyok túl. Webshopok, portálok. WordPress -> egyedi fejlesztés is nagyon jó irány tud lenni.

Ja, és én is vidéki vagyok, szerintem ennek nincs jelentősége, hogy 6-ossal kezdődik az irányítószámom.

Én kérek elnézést!

(#18162) nyesteb válasza martonx (#18161) üzenetére


nyesteb
tag

A leírtakkal teljesen egyetértek. Ha bejön valakinek az üzlet, ott már vannak egyedi kérések, illetve lehetnek, de amíg nem, addig az olcsó felé mennek.
Én több száz weboldalt csináltam már, sokat egyedileg, sokat valamelyik keretrendszer alatt, de a tapasztalatom az, hogy előbb próbálkoznak és ahogy írtad, utána talán elmennek az egyedi fejlesztés felé. Sajna a partnereim többsége nem akar sokat fizetni a marketingért (ez is oda tartozik), ilyen közegbe kerültem be és egyenlőre nehezen tudok kitörni belőle.

.Net alatt még nem dolgoztam, nem ismerem, én 20 éve a PHP világában mozgok, de ha ennyire jó a másik irány, lehet érdemes lenne egy kis kitekintést tennem, hátha...

Nekem egyenlőre más a tapasztalatom a vidékkel kapcsolatban. Itt helyben (8-as kezdetű) a vállalkozásoknak a 150e is már sok a netes megjelenítésért. Volt, aki 50e-ért csináltatta meg és nézett, hogy nem olyan lett, amilyet akart. Persze nem én csináltam, utána keresett meg.
A többieknek meg a lényeg, hogy szép legyen, de olcsón. Hallottam 25e-ért elvállalt webshop felépítésről is, ami persze megakadt és azóta sem csinálnak vele semmit sem. Most már igen, mert nálam van, azóta működik. Persze nem ennyiért.

De köszi az infót, megnézem a .Net lehetőségeit is.. Eddig nem volt rá szükség, talán a jövőben más irányt vesz az életem...

[ Szerkesztve ]

(#18163) Gave válasza nyesteb (#18158) üzenetére


Gave
addikt

Okés, bocs. Talán a "kártyavár" volt ami sértő, de azt a tipikus telepítésre gondoltam, az alul méretezett hostingon, a random plugin dzsungellel, ebben legalább értsünk már egyet, hogy azokkal egy rémálom dolgozni.

(#18164) nyesteb válasza Gave (#18163) üzenetére


nyesteb
tag

Nem sértődtem meg, mindenkinek lehet saját véleménye.
De abban egyetértünk, hogy sok a használhatatlan oldal, hozzá nem értő "szakember" által összegányolt valami, rossz tárhelyen. Aztán csodálkoznak, hogy a google észre sem veszi pl, úgyhogy mindenről a WP tehet és az összes ezzel foglalkozó ember rossz munkát végez. Mert sajna ez a vélemény.

Jobb lenne, ha ennél a szakmánál is elkérnék a végzettséget, talán nem lenne ennyi *** weblap a neten...
Szóval egyetértek veled. Ezt is tanulni kell és itt is oda kell figyelni a munkára.

(#18165) TheProb válasza Gave (#18156) üzenetére


TheProb
veterán

Értem a voksotok a bérelt shop mellett és én is ezt preferálnám. Viszont induló vállalkozóként, gyakorlatilag PoC jelleggel nem látom értelmét havi ~10e-et kifizetni egy ilyen szolgáltatásért (mert UNAS/shoprenter-nél is, ha már normális integrációkat is akarsz, akkor nem elég a basic package). Ha már egy bejáratott businessem lenne, amiről tudom, hogy havi szinten kitermel x bevételt, akkor nem volt probléma.

De az ismeretlenbe nem ad ki szerintem az ember ilyen összegeket (igen, ha fogalmad nincs, hogy milyen havi forgalmat tudsz realizálni, akkor szerintem ezek ésszerű gondolatok). Hostinger-en most volt BF, szóval 1 évre ~16e forintért befizettem egy business csomagra. Hostinggal, email backend-el, domain névvel. Én ezt találtam ár/érték arányban indulásnak jónak. Ekkora összeg nem fog fájni, ha esetleg nem jön be a számítás. Ha meg igen, akkor idő közben lehet eszkalálni.

Első körben prestashop-al próbálkoztam. Hát, lehet én vagyok hozzá nagyon hülye, de 1 hetet szenvedtem vele és feladtam, mert egy eszetlen tákolmány. Legalábbis ha full ingyenre lősz, mert ingyen kb 1 template nincs, ami van, az meg katasztrófa. Számomra mondjuk a backoffice is teljesen intuiciót nélkülöző. Legalábbis ami a frontend összerakhatóságát illeti, stb.
Most átváltottam woocommerce-re, eddig ez egy élhető megoldásnak látszik. De persze tökéletesen értelm, amit mondotok és egyet értek. Az biztos, hogy ha stabil bevételi forrás lesz a vállalkozás, akkor váltani fogom. Indulni remélem ez elég lesz.

Egyébként elég sok bérelhető engine-t megnéztem. 2 kitételem volt, ami relatíve leszűkíti a halmazt. Hogy legyen Billingo és magyar logisztikai integráció (foxpost, packeta, stb.). Illetve ha jól láttam, sok helyen még a magasabb csomagok esetén is ezeket külön kell megvenni/előfizetni rá.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18166) martonx válasza TheProb (#18165) üzenetére


martonx
veterán

Billingo minek? Elsőre foxpost minek? Amikor PoC-olsz, akkor minek állsz neki ekkora elvárásokkal? Majd, amikor eljutsz oda, hogy napi 10 csomagot számlázol, adsz fel, majd el lehet ezeken gondolkodni. Azt a napi? 1-2 számlát, csomagot kézzel is fel lehet adni.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#18167) Janos250


Janos250
őstag

Srácok segítséget kérek, mert hiába bújom a netet, használom a keresőt, nem jutok eredményre.
Egy C++ programrészletet kellene megjelenítenem, ami tartalmazza:
#include <iostream>

Viszont a kisebb, nagyobb jel speciális jelentése miatt nem lesz jó.
Próbáltam a <pre> -vel, de az se jó.
Köszi.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#18168) Janos250 válasza Janos250 (#18167) üzenetére


Janos250
őstag

Közben megtaláltam, csak lejárt a szerkesztési idő.
megnéztem ennek az oldalnak a forráskódját, hogyan írja
Így:
<br/>#include &lt;iostream&gt;<br/><br/>
ez jó is. :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#18169) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Sziasztok!
Remélem nem nagy baromság amit kérdezni szeretnék.
A kis vállalkozásunknak a weblapját lehet-e egy itthon üzemelő NAS QNAP TS-130 (ez van jelenleg) tipusról satbilan üzemeltetni (vagy bármi másról). Nagyon kevés a látogatottság és nem hinném hogy lesz ez sokkal több max 100 napi.
lényeg hogy tudjam bőviteni a képeket referenciákat feltötleni meg az adott friss termék leírásokat felrakni.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#18170) Bzozoo válasza bvvitya (#18169) üzenetére


Bzozoo
tag

Ez leginkább az internet sebességétől függ. Meg hogy van e fix IP címed.

(#18172) bvvitya válasza Bzozoo (#18170) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Diginet előfizetés van de áttérnék üzletire hogy legyen fix ip, amennyiben muszály.

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#18173) bvvitya válasza #79484416 (#18171) üzenetére


bvvitya
aktív tag

Ez eszembe se jutott hogy ez biztonsági kockázattal jár. Megfelelő beállítások mellett azért gondolom ez kiküszöbőlhető.
Jelenleg csak én kokánykodom a lapon,
Szolgáltató ionos.hu és egy wordpress oldalról van szó. minden éven újra regsiztrálok hogy maradjon az akciós 2000ft alatti webtárhely mert 20-30 ezret nem szivesen adnék ki ezért évente, ezért gondolkodtam az itthoni NAS -on.
Természetesen felkérnék ez esetbe egy hozzá értő személyt!

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#18174) martonx válasza bvvitya (#18169) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem ehhez vannak ingyenes / filléres jobb megoldások pl. felhő.

Én kérek elnézést!

(#18175) TomMusic válasza bvvitya (#18173) üzenetére


TomMusic
őstag

Minőségi magyar szolgáltatónál domain + webtárhely bruttó 7 ezer körül van évente (nem a reklám helye, de rackforest pl.).
Saját üzemeltetésnél pedig az első és legfontosabb biztonsági intézkedés a rendszeres backup mentés elvégzése.
Szerintem az üzleti digi előfizetés több mint havi 600Ft-ot jelentene. Így az máris nem éri meg. A dyndns okés lehet, de csak ha nem NAT-ol a digi, illetve sokszor nem megy a dyndns, nem túl megbízható.
Én akkor ajánlom a saját akár NAS-ról üzemeltetést, ha gyakorlatilag fix, publikus IP-d van, és megteszed a szükséges biztonsági intézkedéseket (backup, hálózati beállítások). Emellett Neked kell a technikai részét is megoldani, pl. domain (letsencrypt), webszerver beállítás, stb.
Ha ezek nem állnak fenn, akkor a havi 600Ft-os fent említett megoldás leveszi a válladról ezeket a terheket.
Szerk.: az ingyenes/filléres szolgáltatásokat nem ajánlom, nekem egyszer egy ilyen szolgáltatónál egyik napról a másikra megszűnt létezni a teljes tárterület. De jobb esetben lassú, teli van reklámokkal, gagyi domain nevet kapsz..stb.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18176) nyesteb válasza bvvitya (#18172) üzenetére


nyesteb
tag

Nem tudom, mennyiért adja a Digi az üzleti verziót, de a különbözetből szerintem kijönne egy tárhely. A domain név úgy is kell, azzal ezért nem számolok külön, de a tárhely kijöhet ennyi pluszból. Egyik partneremnél van éves szinten nettó 4800-ért WP tárhely, amivel nem kell foglalkoznod, ők vállalják a felelősséget, stb. Ha ez probléma a cégnek, hogy ezt a tételt kifizesse, akkor tuti a digi üzleti előfizu is idővel az lesz.
Gondold meg.
Saját NAS feltörése után nem csak az ottani adatokhoz fognak hozzáférni, hanem tudni fogják a belső hálód elérését is, onnan egy lépés a géped / telód, amin biztos van banki app, azt is tudják már figyelni, stb. Nem akarom lefesteni a sötét képet, de a hackereknek nem akadály már a belső hálóra belépés után továbblépni, főleg, ha látják, hogy üzleti előfizetést törtek fel. Akkor még tovább is fognak keresni.
Szerintem ne csinálj ilyet. Amúgy a napi 100 látogató most ennyi, ha ráfeküdnél a SEO-ra, még több is lehetne, azt meg már ne a NAS szolgálja ki.

Ez most nem rólad szól, de nagyon jól lefestetted sajna a webes szakmát. Sokan így gondolkodnak, hogy megoldják házilag akár a weblapot, akár a szolgáltatást, akár más infós témát, de nem gondolnak bele, hogy ezzel mennyi macera van. Néhány partnerem is ezt az utat járja és engem piszkál, hogy mennyi meló van az oldalával, mit csináltam neki, stb, holott felajánlottam az üzemeltetést és nem aranyáron. Az oldalak üzemeltetése nem abból áll, hogy időnként frissítem pl a WP motorját, ott figyelni kell mindenre, a biztonságra is, amihez a tárhely megfelelő beállítása is tartozik. Itt buknak el sokan. Ellenben ha mindenki azt csinálná, amihez ért, szerintem jobban működnének a dolgok. Nem kell mindenkinek kitanulnia pl. a weboldal fejlesztést vagy tárhely üzemeltetést, mert akármennyire is elképzelhetetlen, ezek szakmák és igenis napi odafigyelést is igényelhetnek. Korábban üzemeltettem szervereket főállásban, tudom, mivel jár ez. Nem beszélve a mentésekről, vírusokról, stb, mert a webet is támadják vírusokkal, kémprogikkal.
Off vége. :)

(#18178) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a hosszá szólását. Nagy valószínüséggel akkor max webtárhely szolgáltatót váltok hogy csökkentsem az éves díjjat meg kell keresnem lassan egy szakma beli ember aki rendbe vágja az egész lapot (nekem csak a tartalommal kelljen foglalkozni).

További szép napot! :C

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#18179) Bzozoo válasza bvvitya (#18178) üzenetére


Bzozoo
tag

Keress meg privátban

(#18180) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
van egy weblapom, aminek az alapja még a mobilok berobbanása előtt készült, így nincs optimalizálva a kis kijelzőkre (tördelés, betűméret..)
PC-n minden ok. Ha valamit frissíteni kell rajta, nyitom a notepad-ot és nekiesek a html-nek. Nem is szeretnék ezen változtatni, elvagyok vele.
Viszont így 2024-ben jó volna, ha mobilon is tetszetős lenne a megjelenés, ehhez keresek HTML gurut, aki tudja milyen kódot, sorokat kéne még beírni a fájlba. Nem több lap, egy oldal az egész és természetesen fizetnék a megoldásért.
Írj privátot, ha magadra ismersz :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18181) Bzozoo válasza Márton (#18180) üzenetére


Bzozoo
tag

Megnézem, hogy amiről lenne szó. Írj privátban

(#18182) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

remélem, hogy nem off

https://prog.hu/hirek/6631/gnu-libmicrohttp-http-konyvtar-c-tls-nyilt-forras

"Szuperkicsi HTTP könyvtárat adott ki IoT eszközökhöz a GNU"

:F

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18183) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Frontend szépérzékből én nagyon a nulla alatt vagyok. Hobby oldalhoz mesterséges szépérzék kellene :DDD

Létezik rá site ingyenes stíluslap gyűjteményt mutogatni? Oldal kinézet bejelentkezéshez, regisztrációhoz, üzenőfal, ilyesmik.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18184) Taci válasza coco2 (#18183) üzenetére


Taci
addikt

Én a Themeforest.net-et használtam erre. Rákeresel egy kulcsszóra/stílusra, ami érdekel, majd a megjelenő találati listából egyből nyithatod is a template weboldalt, ahol általában mindenféle aloldal elő van készítve, így lehet inspirálódni, vagy akár egyből meg is venni.

(#18185) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Remélem elfér itt.
Családtag szeretne egyéni vállalkozásának honlapot amit maga tud szerkeszteni tartalommal, miután elkészült. Lehet itt ajánlást kérni megbízható cégre aki ezt vállalja jó áron?

(#18186) coco2 válasza dkaro (#18185) üzenetére


coco2
őstag

Egy wordpress leírást meg pár youtube videót nézzen át. Azt fel lehet használni pár dologra egyetlen sornyi programozás nélkül. Nem kell hozzá cég. A családtagod ideje, türelme, és valamennyi angol nyelvismerete kell hozzá. Pénzbe kerülni akkor fog, ha amazok túl drágák :)

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#18187) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Van egy ingyenes tárhelyem az "atw.hu" -nál, de külföldről nem érhető el az ftp.
Nem találok más lehetőséget a tartalom kezelésre.
Van erre valami megoldás, hogy külföldről is kezelhessem?
Ha van, hogyan?

(#18190) lanszelot válasza #79484416 (#18189) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm szépen a választ.
Találtam olyat, hogy proton vpn free.
De mit csináljak vele?

(#18192) nevemfel válasza lanszelot (#18187) üzenetére


nevemfel
senior tag

Valami magyar ftp proxy kéne neked, de nem tudom, hogy létezik-e ilyen ingyenesben.

Esetleg az atw-nél lehetne érdeklődni, hogy van-e mód arra, hogy külföldről tudd használni az ftp felületet. Le merném fogadni, hogy van, de csak a fizetős csomagoknál. Bár nem ismerem az atw-t.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#18193) lanszelot válasza nevemfel (#18192) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen a választ.
Felvettem a kapcsolatot velük ők mondták, hogy csak Magyarországon működik.
Azt hittem lehet valahogy ingyen töltenem rá.
Nem értem miért nem csinálnak online ftp felületet.

(#18194) martonx válasza lanszelot (#18193) üzenetére


martonx
veterán

Többször elhangzott már, hogy menj át felhőbe. Felejtsd már el ezeket a garázs cégeket.

Én kérek elnézést!

(#18195) lanszelot válasza martonx (#18194) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen a választ.
Ez már nagyon régi tárhelyet, és pár dolgot frissíteni szerettem volna.

(#18196) martonx válasza lanszelot (#18195) üzenetére


martonx
veterán

Szarról jóra váltani sose késő. Az pláne nem érv, hogy ez már régi tárhely :D

Én kérek elnézést!

(#18197) Zaji válasza nyesteb (#18176) üzenetére


Zaji
őstag

Nagyon jól leírtad! Ez ma Magyarországon egy hatalmas probléma, hogy nem a hozzáértés az elsődleges szempont egy szolgáltatás kiválasztásánál.

(#18198) Petyuska111


Petyuska111
tag

Sziasztok, tudnátok olyan online megoldást ajánlani, ahol magam elkészíthetem az egyszerű céges weboldalunkat az alábbiak szerint?

1. WordPress-t nem szeretnék, volt ilyen oldalunk, hetente törték fel. Nincs kapacitás frissítgetni folyamatosan, plugineket telepítgetni, stb. Sima HTML weboldal kell.
2. Saját domain-en kívánjuk üzemeltetni, más nem jön szóba.
3. Egyszeri díjat hajlandók vagyunk fizetni az oldal generálásáért, persze ha tök ingyenes, az sem baj. De ilyen havidíjas/éves díjas modell nem kell, ez fix.
4. Minimál design, kevés szöveg, egy teljesen egyszerű, egy lapból álló céges oldal, oldalon belüli néhány (5-7) menüponttal. Marketinges cég, cégeknek kínálunk szolgáltatásokat (nem webshop!).
5. Nagyon fontos, hogy teljesen reszponzív legyen, tökéletes megjelenés bármilyen eszközön (mobil, tablet, laptop) és bármilyen rendszeren. (Korábban volt egy oldalunk, amit programozó csinált egyedileg, de a reszponzivitás finoman szólva sem volt tökéletes...)
6. Az kérdés, hogy ha pl. javítani kell szöveget az oldalon, akkor azt hogy tudom megtenni? Előny lenne, ha gyárilag lenne egy beépített admin felülete, ahol ezeket a javításokat el tudnám végezni (pl. vannak árak az oldalon, amik változnak időnként és ezt javítani kell). HTML-be nem tudok belenyúlni sajnos, megtanulni most nincs idő.
7. Beépített SEO támogatás jó lenne, kulcsszavak megadása, stb.

Létezik ilyen online weblap generátor, ami ezeket tudja? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, nem ez a szakmám... Köszi a segítséget!

(#18199) Bzozoo válasza Petyuska111 (#18198) üzenetére


Bzozoo
tag

Nincs ilyen online generátor.
Legalább is olyan ami mindet tudja és ingyenes is.
Egy ilyen oldal elkészítése 100ezer forintnál kezdődik. Domain 3-4ezer egy évre, a tárhely max 3-400 ft havonta.

[ Szerkesztve ]

(#18200) Petyuska111 válasza Bzozoo (#18199) üzenetére


Petyuska111
tag

Saját tárhely, domain már van. Az meglep, hogy nincs ilyen online generátor, WP-re van, erre miért nincs? Ha veszünk egy sima statikus html sablont - ilyet rengeteget árulnak - azt milyen programmal tudom akkor szerkeszteni (html programozás nélkül, grafikus felületen)? Vagy ez sem járható út? Szeretnénk minél olcsóbban kihozni. Az oldal feltöltésére a tárhelyre, meg beállítására nyilván megkérnénk egy hozzáértőt, de magáért a létrehozásért nem szeretnénk ennyit fizetni. Tök egyszerű oldal lenne, ha van egy sablon meg egy grafikus szerkesztési felület, 1-2 óra alatt megcsinálnám magam. Nincs erre semmi tipp? Egyszerűen nem akarom elhinni, hiszen 1-2 éven belül az AI fog komplett weblapokat generálni... Bármilyen javaslat?

(#18201) lanszelot válasza Petyuska111 (#18200) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nézz szét ezek között:
[link]
Vagy drag and drop:
[link]

Html készítés egy egyszerű text editor -al kell szerkeszteni.
Ha drag and drop kell az már program: Adobe Dreamweaver pl

Vagy amit linkeltem, van online drag and drop is.
Viszont nem fog megfelelni neked a biztonság miatt.
Ahhoz viszont több minden kell.
Próbáld ki, amit linkeltem hátha.

(#18202) Petyuska111 válasza lanszelot (#18201) üzenetére


Petyuska111
tag

Megnézem, köszi!

(#18203) nyesteb válasza Petyuska111 (#18200) üzenetére


nyesteb
tag

Szerintem kicsit magas az elvárásod egy ingyenes generátorral szemben. Ha tök egyszerű az oldal, akkor miért nem csinálod meg egy pl WIX-el, vagy hasonlóval?

Az, hogy a WP-t hetente törték fel, nem a WP hibája, már ne haragudj meg. Ha ennyire rossz lenne a rendszer, nem lenne ennyi felhasználója szerintem.

Ha Te akarod megoldani, akkor is javaslom előtte egy HTML, CSS3 alapozó képzést, mivel SEO-t is akarsz, így még tovább kell menni és akkor menni fog. Szerinted mi, akik ezzel foglalkozunk, csak elolvastunk egy bejegyzést valami blogban és már tudtuk is, mit kell csinálni?

Mellesleg csak kérdezem, hogy kb ezzel foglalkoztok (marketinges vállalkozás, gondolom foglalkoztok SEOval, szövegírással, hasonlókkal, tehát weboldalt is ajánlatok ki), akkor hogy akartok dolgozni? Erre általában van egy profi, aki tudja mit kell csinálni és ő megoldja a céges weboldalt is. Javíts ki, ha nem így kellene működnie.

Amúgy én ha egy burkolót bízok meg munkával és van lehetőségem megnézni egy általa végzett munkát, akkor megnézem. Ez a neten még sokkal egyszerűbb, így ha weboldalas marketinggel is foglalkoztok, a minimum, hogy a ti oldalatok profi kell legyen, különben nem fognak a nagy megrendelések beesni. Jó a sima HTML is erre a célra, de azt ismerni kell. Nulla HTML tudással meg nem fogsz tudni csinálni jó oldalt, max közepes szint alját. Amit szintén könnyen fel lehet törni azért és nem leszel vele előbbre.

Értem, hogy a pénzt akarod megfogni, de nem biztos, hogy itt kell kezdeni.

Bocs, személyes véleményem volt.

(#18204) Petyuska111 válasza nyesteb (#18203) üzenetére


Petyuska111
tag

A WIX - ha jól tudom - zárt rendszer, az ő szerverein van az oldalad, havi vagy éves díjas modell. Elég egyértelműen leírtam, hogy ezek nem opciók számunkra, csak egyszeri díjat vagyunk hajlandóak fizetni és az oldal csak a mi saját tárhelyünkön lehet. WP: szerintem meg éppenhogy a WP rendszer saját hibája, hogy ennyire sérülékeny. Az ismeretségi körben is jellemző volt, hogy akinek WP oldala volt, azt nagy arányban feltörték már, statikus html weblapoknál meg kb. 0% ez az arány. Akkor mégis kinek a hibája lenne ez?? Én nem fogok HTML képzést végezni, mert nem érdekel és nincs rá időm. Csak egy egyszerű weboldalt szeretnék, és bocs hogy mielőtt fizetünk érte (lehet, hogy végül fogunk), előtte szétnézek, hogy mi a helyzet, van-e olcsóbb opció. Továbbra sem értem, hogy ha WP oldalaknál működik ez, hogy kitöltöd a sablont, aztán online legenerálja az oldalt, akkor statikus html-nél miért nem? Mi egyébként egyáltalán nem azzal foglalkozunk, amit írsz (seo, szövegírás, stb.), teljesen más terület, de nem fogom ide kiírni, hogy mi, bocs. Egyelőre csak tájékozódás fázisban vagyok, gyűjtöm az infókat, ennyi. Viszont van egy olyan gyanúm, hogy max. 2 év múlva (de lehet, hogy sokkal korábban!) elég nagy sírás-rívás lesz a programozók közt, mert a megadott specifikáció alapján az AI 3 másodperc alatt fog ingyen legenerálni egy olyan oldalt, amiért most 200-300e-t kérnek a jómunkásember programozók. Nem sürgős, még az is lehet, hogy kivárjuk:-))

(#18205) nyesteb válasza Petyuska111 (#18204) üzenetére


nyesteb
tag

Akkor nem nézted meg a WIX-et alaposan, igaz, nem ingyenes verzióban, de simán lehet exportálni belőle. Ingyenesen is, de akkor ott lesz a link az oldalukra.

A WP nem sérülékeny, csak a feltelepített dolgot és a frissítésmentes motor. De az minden programban így van, nem csak a WP alatt. De nem vitázok erről egy weboldalkészítési topikban, nem ez a témája.
Amit az AI legenerál, azért ha most valaki elkér 200-300 ezret, az igencsak átveri a megrendelőjét, de ez a személyes véleményem. Az AI sosem fogja úgy megérteni a dolgokat, nem lesz emóciós képessége (szerintem) a közeljövőben, hogy ezt teljesen leváltsa. De az irány adott, várjátok meg nyugodtan, de hidd el, nem csak az én szakmám van veszélyben (szerinted), hanem sok más szakma is. Jog, marketing, tartalomgyártók, autógyártók, orvosok és még sorolhatnám...

(#18206) hiperFizikus


hiperFizikus
aktív tag

Megbeszéltem a ChatGPT-vel . PowerPoint prezentációkat lehet Weblapba tenni úgy, hogy e prezentáció a html mappájában csücsül .

Mi erről a rizsa ?
:F

A bajom az vele, hogy csak egyre több munkát csinálok magamnak vele, de minek .

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18207) G.F. válasza Petyuska111 (#18204) üzenetére


G.F.
aktív tag

...ha WP oldalaknál működik ez, hogy kitöltöd a sablont, aztán online legenerálja az oldalt, akkor statikus html-nél miért nem?

pl. ez a különbség a statikus és a dinamikus oldalak között, mint ahogy a nevük is mutatja. Statikus oldal nem fog generálni semmit. Az meg, hogy az ismerettségi körödben hány oldalt törtek fel, semmit nem mond, nyesteb kollégának igaza van, a biztonság érdekében igenis lehet tenni.

-gf-

(#18208) Bzozoo


Bzozoo
tag

Mi webfejlesztők már 10 éve nem abból élünk, hogy statikus oldalakat írunk.
Egy AI már most is tud használható HTML sablont generálni. Hajrá 🙂
Ha egy weboldalon akartok spórolni és akár 2-3 év múlva is ráér, akkor az az oldal így is úgy is teljesen felesleges.
Akinek kell egy oldad az tudja, hogy azért teszi, mert bármekkora összeget tesz bele, az többszörösen megtérül. Az a weboldal, ami nem termel, nem térül meg, az felesleges

(#18209) hiperFizikus válasza Bzozoo (#18208) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Kifelejtetted, hogy vannak ráfizetős weboldalak is, amik létrehozásával csak veszteséget csinálsz magadnak !
:P

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18210) martonx válasza Petyuska111 (#18204) üzenetére


martonx
veterán

"Viszont van egy olyan gyanúm, hogy max. 2 év múlva (de lehet, hogy sokkal korábban!) elég nagy sírás-rívás lesz a programozók közt, mert a megadott specifikáció alapján az AI 3 másodperc alatt fog ingyen legenerálni egy olyan oldalt, amiért most 200-300e-t kérnek a jómunkásember programozók. Nem sürgős, még az is lehet, hogy kivárjuk:-))"

Sok sikert, és sok türelmet kívánok ehhez! Ha igazad lesz, akkor viszont az emberiség 80%-áról is el lehet majd mondani mindezt, beleértve jó eséllyel a te munkádat is.

Én kérek elnézést!

(#18211) hiperFizikus válasza martonx (#18210) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Tesztelni is kellesz azokat a AI készítette programokat ! Mint a berepülő pilóták is teszik ! Majd rajtuk próbálják ki először az AI programjait !

:N

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18212) Bzozoo válasza hiperFizikus (#18209) üzenetére


Bzozoo
tag

Hobby oldalak, nonprofit oldalak természetesen nem ide tartoznak.

(#18213) hiperFizikus válasza Bzozoo (#18212) üzenetére


hiperFizikus
aktív tag

Hogy hogy nem ? Azok is weboldalak !
:F

A gázt is és a féket is egyszerre nyomni nem menő dolog !

(#18214) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A dotrollnál van bárki közületek? Ma írták, hogy elkészült a domainem, 13-án indítottam a bejegyzését, de még mindig nem pingelhető 9 nap után. Maga a domain sanini.hu, esetleg megnéznétek, hogy nálatok megy e? Egyelőre csak egy fájl van benne, ami kiírná, hogy teszt. Nem értem, hogy mi tart nekik eddig, vagy miért hazudják bele az arcomba, hogy megy, amikor nem megy. Az integrity-nél ilyenkorra már rég elkészült volna a domain. A másik bajom velük, hogy nem megy az AutoSSL, nem állít be nekem Let's encryptes tanusítványt, de valszeg ez összefügg a fentivel. Másnak is vannak hasonló tapasztalatai velük, vagy csak nálam van valami anomália?

Buliban hasznos! =]

(#18215) lupus_l válasza inf3rno (#18214) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Nincs névszerver beállítva a domainhoz, így nem fogod a teszt fájlt látni.

(#18216) inf3rno válasza lupus_l (#18215) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is erre jutottam. Csak azt nem értem, hogy lassan 10 nap alatt nem sikerül beregisztrálni egy .hu domaint... :W Ha hétfőig nem rendezik, akkor írok nekik újra, hogy mi van. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18217) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Írtam nekik egy fokkal keményebb hangvételben, mint legutóbb. Néhány óra alatt megoldották.

Buliban hasznos! =]

(#18218) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Következik az, ami biztos nem hangzott még el... ma még... :))
Sok éve halogatom egy weboldal (standard fotós oldal: portfólió + galériák + blogok + rólam/kapcsolat oldalak) összerakását, de most már nem tűr további halasztást. Párszor már nekifutottam, de mindig volt valami idegesítő hiba vagy hiányosság vagy túl nyakatekert megoldás, amiért félbehagytam.
Persze, jó lenne valakivel elkészíttetni, de hiába vagyok díjakban mérve sikeres, azonban marketing, sales, önpromó, networking és hasonlókban már kevésbé, megrendelések a béka segge alatt - róka fogta csuka módon a weboldal megléte előfeltétel is hozzá; úgyhogy első körben magad uram, saját magam készíteném el.
Nem szeretném túlbonyolítani, nem kell semmi csili-vili, WP és valamelyik témára gondoltam, sokaknál vannak készen elég jó template-ek, amikkel az alap dolgok valószínűleg meg is lennének - a kérdés csak a távlati tervek, későbbi fejlesztések... illetve az, hogy belefutok-e zavaró hiányosságokba. Például az oldal alapból legalább magyar-angol lenne, és a WP Astra témának utánanézve, a nyelvválasztó gomb csak a pro verzióban van benne, ahogy a fix header vagy a scroll to top gomb is, ami vétéef, anno gimiben vagy egyetemen amikor számtech órán weboldalt csináltunk, már akkor elég alap dolgok voltak, tizen-huszon éve...
És akkor kérdések...
1.) Domain név... A nevemet valaki befoglalta 2010-ben, azóta se csinált semmit vele, de sajnos minden évben megújítja. Whois nem ad kontaktot, redacted for privacy. Ki lehet deríteni, hogy kinél van, vissza lehet valahogy szerezni?
Alternatíva persze, ha nem a nevem használom domain-névként.
2.) Van most ajánlott hosting cég? 1 .com domain, 1 site, 25-50 GB tárhely, 2-3 email-fiók, legyen aránylag gyors - kezdésnek ennyi elég lenne.
3.) Melyik WP téma... Mindenképp valamelyik nagy, népszerű, bejáratott témát választanám - stabilitás, support miatt; és egyszerű megoldások keep it simple jegyében. Azonban minimum magyar és angol lenne, jó lenne, ha a nyelvváltás már a nem-fizetős verzióban benne lenne (eddig Astra + Elementor free-ben gondolkoztam, ez most pont ezért ingott meg).
Távlati tervek, ha a dolog beindul (tehát már lesz keret akár arra is, hogy más csinálja meg), hogy néhány anyagot weben adnék át (rejtett, csak bizonyos felhasználóknak elérhető, jelszavas galériák), vagy WooCommerce vagy hasonlóval értékesített képek, kártyás fizetéssel, számlázással.
Előre is köszi a válaszokat!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18219) TomMusic válasza .mf (#18218) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
1.) domain.hu-n keress rá, ott lesz egy olyan hogy a nyilvános adatok megtekintése, és ott "E-mail küldése az adminisztratív kapcsolattartónak". Vagy kitalálsz egy újat, az talán egyszerűbb.
2.) rackforest.hu vagy rackhost.hu
3.) Szerintem első körben Neked bármelyik ingyenes template megfelelne. Pl. templatemo.com.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#18220) G.F. válasza .mf (#18218) üzenetére


G.F.
aktív tag

Attól, hogy nyelvválasztógomb van benne, attól még nem fog fordítani. Az ott egy design elem. Több fajta bővítmény van, amivel többnyelvűsíthetsz, azokban van lehetőség gombot kirakni.
25-50Gb? rengeteg, jól számoltad? A fotókat nem kell full felbontással feltenni betekintés miatt, max. ha eredeti minőségben teszed letölthetőzé. E-mail fiókkal nincs gond, elvileg annyit hozol létre, amennyi kell.

-gf-

(#18221) inf3rno válasza .mf (#18218) üzenetére


inf3rno
nagyúr

1.) Általában ki szokták írni, hogy milyen cégnél hostol a tulajdonos. Őket kellene keresni, hátha kiadják az adatait, vagy összehozzák az adás-vételt. Nekem is van ilyen domain, amit 20 éve foglalnak, egyelőre még nem léptem.
2.) A tárhely az vicces, mert eddig kimondott ajánlatot sosem kaptam rá. Mindenki másra esküszik nekem úgy tűnik. Én most dotrollnál vagyok, de nem vagyok teljesen elégedett az eddigiekkel. A paramétereik jók, de kétszer kellett szólnom, hogy nem jól regisztrálták fel a domaint, és nem old fel.
3.) A Kadence amit még megnéznék az Astra mellett, az is népszerű. Amennyire én tudom minden posthoz tudsz jelszót rendelni és a "slug" is lehet teljesen egyedi, úgyhogy a jelszavas rejtett galéria annyira nem nehéz.

Buliban hasznos! =]

(#18222) .mf


.mf
veterán

Köszi a válaszokat!

G.F.: azzal tisztában vagyok, hogy nekem kell lefordítanom, azonban az, hogy nyelvenként minden szöveges elemet cseréljen, szöveges résztől gombon át menüelemig, az már összetettebb feladat (vagy pedig külön aloldal, ami csak dizájnjában egyezik, mint ahogy régen csináltuk). Ha van erre plugin és nem a gyári template-től függ az ember, akkor jó.

Az előző oldalakon 100 GB-tal dobálóztak emberek, azt hittem már adnak rendes tárhely-mennyiséget, nem pár GB-tal szúrják ki az ember szemét - úgy látom tévedtem, még ennyi év után is ugyanott tartunk, megy a cigánykodás a gigabájtokkal :) Akkor a drive-ot fogom használni az anyagok küldésére, és a weboldal csak portfólió, pár leméretezett galéria és blog, pár gigába belefér.

Ezeknek a magyar szolgáltatóknak van valami előnyük a nagy nemzetköziekkel szemben? Az oldal .com lesz, nem .hu; ár-érték arányban a külföldiek jobbnak tűnnek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18223) inf3rno válasza .mf (#18222) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nemzetközi szolgáltatóknál lehet, hogy nem ekkora gond a tárhely. Nem néztem még körül náluk. A magyarnak előnye a magyar számla és a magyar ügyfélszolgálat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18224) bhonti válasza .mf (#18222) üzenetére


bhonti
tag

Oracle Cloud esetleg? Összesen 200GB, akár több kisebb-nagyobb VPS ingyen... ;)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Weblap készítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.