Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66801) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#66800) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Egyik kutya, masik eb

(#66802) GabN73 válasza Magnum_ (#66800) üzenetére


GabN73
addikt

Baccki', én diákként megkerestem a 86k-t nettóban (jó, tudjuk, tőlem nem vonnak annyit), úgy hogy nem full time job :Y

Ismerős meg jelentkezett keresztféléves képzésre, levelezőre.
Jönne fel munkát keresni, érettségivel, pénzügyi vonalon elsősorban. Hát, én nem jósolok neki sok pénzt, és sok lehetőséget se :(

(#66803) Magnum_ válasza GabN73 (#66802) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pont ezen gondolkodom, hogy el kene kezdenem egy masik sulit, ami piackepesebb pápírt ad. Mert ez vicc :D

Jelentkezesi hatarido letelt?

Cool: egyebkent rossz parhuzamot vontam, bocsi, csak pont most tortent es kibeszeltem magambol :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#66804) Qru válasza CoolBoy323 (#66798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ja mert te mindig adsz számlát tudom. :U

Természetesen hivatalból elítélem az adócsalás minden formáját jómagam is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66805) CoolBoy323 válasza Qru (#66804) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En sose adtam meg. Alkalmazott vagyok :D

De ha nem adnek, akkor pl nem is brutto arat kernek el... De ez m1, kell adni szamlat es pont. Nem rajtunk mulik, nen valasztas kerdese.

Saint: nem irtad, h hany oras munka. Heti 10? :)

[ Szerkesztve ]

(#66806) Mercutio_ válasza CoolBoy323 (#66805) üzenetére


Mercutio_
félisten

Térjünk erre a kérdésre vissza akkor, amikor majd lesz lehetőséged nemadni számlát ;) olyankor valahogy a legtöbb embernek megváltozik a gyakorlati hozzáállása. (És ezzel most nem fagyallo-t mentem fel, csak próbálom árnyalni a képet)

szerk.: Saint: Kereslet-kínálat.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66807) CoolBoy323 válasza Mercutio_ (#66806) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nagyon is tudom milyen az, de en mindig adom szamlat! Amikor Sainthoz is mentem, o is kapott. Ez igy torvenyes, igy kell csinalni. :U

(#66808) GabN73 válasza Magnum_ (#66803) üzenetére


GabN73
addikt

Ha Kecsó közelében lennék, mehetnék a Mercedeshez, most van egy aránylag jó gyakornoki pozijuk. :B

Mondjuk egyik banknál vannak elvárások:
"12-15 hetes gyakorlatra csak abban az esetben jöhetsz hozzánk, ha az oktatási intézmény 12-15 hétben írja elő a szakmai gyakorlatod, államilag finanszírozott és nappali képzésben van aktív hallgatói jogviszonyod"

Kösz, és ha önköltséges vagyok? :U

(#66809) Qru válasza CoolBoy323 (#66805) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondtam én... ;]

#nincsbennetarcsi

(#66810) Mercutio_ válasza GabN73 (#66808) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor nem vagy elég jó, különben már átkerültél volna államilag finanaszírozottba :DDD

coolboy: És arányban volt a kockázat a várható haszonnal;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66811) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#66807) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az ingyenes, barati/rokoni ugylet volt, nem kellett szamla rola :-))))

I humbly and respectfully decline™

(#66812) DeFranco válasza Mercutio_ (#66806) üzenetére


DeFranco
nagyúr

két dolog:

az természetes, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze, nehéz és sziszifuszi munka ez ellen küzdeni, valószínűleg nem is fog eredményre vezetni, DE!

- nem is ez az üdvözülés útja, van az a mondás, hogy nem a büntetési tétel, hanem a lebukás esélye a visszatartó erő, ez itt is fokozottan igaz.
- az egy dolog, hogy megértem, hogy a kedvesuram nem akar adni számlát, mert haszonmaximalizáló mikroökonómiai alapegységként ilyen a természete, meg egy másik dolog, hogy ezt elfogadom-e, illetve ha el is fogadom (mert nincs más lehetőségem, vagy mert én sem vagyok szent) akkor ezt mennyire próbálom nyilvánosan legitimálni vagy megmagyarázni.

szerencsétlen kapitalista ópiumokban ez úgy működik, hogy évtizedes népnevelés árán belenevelték az emberekbe, hogy magukkal b.nak ki az ügyeskedéssel, saját magukat lopják meg, nem beszélve arról, hogy egyrészt kapugaranciával lehet ilyenkor számolni, másrészt meg pont azokat lehetetlenítik el ennek a legitimálásával, akik egyébként próbálnának felelősen, szabályosan működni.

köszönöm nem kérem senkitől a kioktatást, hogy ki hogy lop meg mi lesz az adóforintokkal, nem vagyok hülye, de nem is érdekel a téma szempontjából, mert nem vagyok kíváncsi arra, hogy ki hogyan dugja a fejét a saját seggébe. arra vagyok kíváncsi, hogy ahol működik a rothadó kapitalizmus kokakólától mákonyos ópiuma, ott ezt hogyan csinálják. és így csinálják. civil kurázsi, társadalmi öntudat, kettőnél tovább elszámolni tudás, és a környezetet elszámoltatni akarás (legyen az piaci vagy állami szereplő).

a "mindenki lop lopjunk mi is" a létező szocializmus pszeudojelszava volt, látjuk mi lett belőle.

(#66813) GabN73 válasza Mercutio_ (#66810) üzenetére


GabN73
addikt

Sosem voltam híve a kitűnő tanulásnak. :N

Nem értem mi ez a felháborodás a számlaadás/nemadás iránt, ha vállalkozók lennétek tuti hogy más véleményetek lenne :))

(#66814) Magnum_ válasza GabN73 (#66813) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En pl bachatom, mert allamin voltam nappalis, levelezon nem volt allami, atmentem levelezore, fizetek. Copo.

Figyelj. Apam ugye vallalkozo. Ha nem adna szamlat, mar nyomnak is fel a kamaranal. Nem vicc, rengeteg ilyen sztori van otthon, egyebkent fegyelmi bizottsagi tag a kamaranal, latja, hogy mit csinalnak a t. Ugyfelek.

DeF, ez lenne a jo. De ez hol mukodik? Komolyan erdekel, hogy van e allam, ahol mukodik es nem csak egy utopia.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#66815) Mercutio_ válasza DeFranco (#66812) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt gondolom nem az én hsz-em alapján írtad, hanem mintegy továbbgondolva a témát...

Egyébként ja, mindenkinek meg kellene tanulni elvárni, hogy számlát kapjon, de abban az országban, ahol ha 2 forinttal olcsóbb valami már fillérsexelő józsika pont tojik rá, hogy van-e számla, vagy épp minőségben/mennyiségben ugyanazt kapja-e mint a drágább termék/áru/szolgáltatás esetén nincsenek illúzióim :(

"civil kurázsi, társadalmi öntudat, kettőnél tovább elszámolni tudás" zene füleimnek, kár, hogy ezek nem mondanak semmit sokaknak, vagy épp az itthon jellemző "minden szó nálunk kicsit mást jelent" formában élnek...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66816) DeFranco válasza Magnum_ (#66814) üzenetére


DeFranco
nagyúr

többé-kevésbé működik ez a német-skandináv tengelyen biztos, a francia-spanyol-brit országokról fogalmam sincs.

sehol nincs utópia persze, de úgy ellenőrzésben mint közgondolkodásban tapintható a különbség még boxkesztyűben is.

(#66817) DeFranco válasza Mercutio_ (#66815) üzenetére


DeFranco
nagyúr

annyira általánosítottam a választ, mint te a felvetést :)

további két bekezdésre meg utaltam a 4 bekezdésben (no offense). tudom mi megy, de ezek nem érvek egy elvi vitában.

[ Szerkesztve ]

(#66818) Mercutio_ válasza DeFranco (#66817) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én konkrét voltam, olyan tekintetben, hogy jeleztem elvekről akkor beszéljünk, amikor élesben alkalmazzuk a napi életünk során.
Az, hogy alkalmazotti főállás mellett egyszer-egyszer maszekolunk és ott számlát adunk nem ugyana, mint amikor a teljes bevételt maszekként realizáljuk.

Részemről ennyi:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66819) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Hey népek!

Van itt BP-n olyan kézi autómosó, ami a szó szoros értelmében véve kézi? Tehát nem az van, hogy 3000 bar nyomással támadom a lemezt, hanem mondjuk vödrös-szivacsos megoldás, de azért van nagy nyomású is a lecsapatáshoz. Vagy ilyen perverzióval inkább húzzak haza mosatni?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66820) Magnum_ válasza Petyyyyy (#66819) üzenetére


Magnum_
nagyúr

van persze, sok. 1500-2000-ért lemossák rendesen kivülről, de ott kell állnod és szólni, hogy a felnit is törölnék már át. (ezért mosom magam DIY mosóban, meg viszek vödröt, meg melegvizet)

I humbly and respectfully decline™

(#66821) Petyyyyy válasza Magnum_ (#66820) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ugyan idefent nincs vödröm, de legyen az a legkevesebb. A DIY mosó lenne a legjobb az - angliai bérelhető szerelőműhely mintájára - és akkor nem kell másra bízni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66822) Magnum_ válasza Petyyyyy (#66821) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eurós boltban olcsón kapsz vödröt, mondjuk én 2literes flakonban meleg vizet is szoktam vinni, a viledás törölgetéshez (kevés mosónál van már csap, ahonnan kis vizet tudsz merni). Én pl azért szeretem magam mert 1: kikapcsol 2: olcsóbb.

I humbly and respectfully decline™

(#66823) DeFranco válasza Petyyyyy (#66819) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megcsinálhatod ezt bármelyik kézi önkiszolgáló mosóban, csak ha forgalmas, akkor nem fognak szeretni érte, érdemes valami félreeső helyet választani, ahova nem nagyon járnak, vagy sok a beálló. viszel vödröt, megküldöd gépi vízzel, mosi mosi, aztán öblít a géppel.

(#66824) Qru válasza DeFranco (#66823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk van egy DIY mosó ahol (név, cím a szerkesztőségben) van a magasnyomásúban melegvíz is és nincs tömegnyomor sem.

#nincsbennetarcsi

(#66825) Petyyyyy válasza Magnum_ (#66822) üzenetére


Petyyyyy
addikt

& DeFranco - Eszembe jutott ez is, hogy kiélem magam egy mosóban, csak ugye ki tudja mikor van épp kellően alacsony forgalom. Nyilván amikor mindenki dolgozik, de olyankor én is azt teszem. :D
Mindenesetre köszi!

Qru - Ment PM.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66826) Magnum_ válasza DeFranco (#66823) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amig lesamponozom szivaccsal, ugyanannyi idő, mintha az ottani (karcolós) kefét használnám. Az meg alap nálam, hogy törölgetni nem a boxban fogom, hanem félreállok. persze ez nem mindenkinél alap, volt, hogy szóltam már taxisnak, hogy ne a boxban törölgesse és félreállt (és nem dorkázott meg érte)

Petyyyyyyyyyyyyyyy: én emiatt este szeretek járni, amikor nyugi van.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#66827) tomcsi23 válasza Petyyyyy (#66819) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, sok benzinkutas kézimosóhoz vihetsz vödröt és szépen megcsinálod. Éjjel 11 fele már viszonylag kevesen vannak, kutyát nem zavarsz. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#66828) Petyyyyy válasza tomcsi23 (#66827) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszmár...Trollollooo. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66829) DeFranco válasza Petyyyyy (#66825) üzenetére


DeFranco
nagyúr

m3 bevezető, kijárat zugló felé (erzsébet királyné felé), agip kút mögötti mosó. embert nem láttam még ott mosni amikor arra jártam.

(#66830) Mercutio_ válasza DeFranco (#66829) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, mert pénz mosó? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66831) DeFranco válasza Mercutio_ (#66830) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem ad számlát, ez kétségtelen :D

(#66832) Petyyyyy válasza DeFranco (#66829) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jujjj. Gyanítom a mosót sem láttad, hát az félelmetes ahogy kinéz. Meglehet ettől a célnak még megfelelne.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#66833) Mercutio_ válasza Magnum_ (#66826) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kíváncsi vagyok egyébként a kommentekben említett dolgokban van-e igazság (nekiment a taxisnak, letiltotta a levonást) bár az akkor is tény, hogy a taxi5 szabályzata szerint is max 20k lehet a tisztítás díja, az a meg elég röhelyes amikor valaki 2 hónap alatt nem tudott 2k-s tartozást megadni. Pedig biztos nagyon akarta :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66834) DeFranco válasza Petyyyyy (#66832) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi rajta a félelmetes? erre gondolok

(#66835) tomcsi23 válasza Petyyyyy (#66828) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hasonlóan a XI-hez, nem rossz ez. Régebben még lehetett vizet is vételezni csapról, de egy ideje már elzárták.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#66836) Ace owner válasza tomcsi23 (#66827) üzenetére


Ace owner
addikt

vagy epp hajnal 2 fele :))

valakinek esetleg fuggetlen motorola moto g? nekem tul kicsi sajnos :( csere erdekel leginkabb wpre tovabbra is 535ot szeretnek :)

Galaxy Fold 4

(#66837) tomcsi23 válasza Ace owner (#66836) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kinek hogy adja ki, ja. Mondjuk akkor tankolni is sokkal kényelmesebb. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#66838) Qru válasza Magnum_ (#66826) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ez kemény, hogy így nekimennek egy csajnak... :( Simán rendőrt hívtam volna rájuk.

#nincsbennetarcsi

(#66839) Magnum_ válasza Qru (#66838) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hivott.

De kb senkibse tudja, mi volt pontosan.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#66840) Qru válasza Magnum_ (#66839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olvastam végig csak odáig hogy vakon beütötte a pin-jét. Amit nem tettem volna meg. Annyira csak nem hülye egy taxis, hogy megkésel egy nőt... :U

#nincsbennetarcsi

(#66841) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Az emberek gyokerek, ezert ket napig fel se nezek a FB-ra. Csak mondom.

I humbly and respectfully decline™

(#66842) DeFranco válasza Magnum_ (#66841) üzenetére


DeFranco
nagyúr

naon szomi wok.

dráma.

(#66843) föccer


föccer
nagyúr

Március 12.-ére szól egy szülinapi meghívóm a lánykával. 2,5 óra autókázás oda és vissza. Hogy fogja bírni a lány, még nem tudom. Azt már eldöntöttem, hogy előző nap, pénteken lemegyünk, megszállunk a közeleben, eltöltjük a délelöttöt és úgy megyünk tovább. Így csak 3 óra autókázás lesz egy nap és nem 5.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#66844) Magnum_ válasza DeFranco (#66842) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jessikah wok cső.
Ez egy FB nev. Nem ismerosom. Csak lattam. De ismernem :DDD

Foccer: hol ismerkedik a leanyod az orszag masik feleben elokkel? Fb?

Ace: a te ismeroseidet elnezve nem indokolt a kerdes. Porgesd vegig a timeline-odat. Najo, ne vegig. Az hosszu lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#66845) Ace owner válasza Magnum_ (#66841) üzenetére


Ace owner
addikt

akarsz rola beszelni bread?

Galaxy Fold 4

(#66846) föccer válasza Magnum_ (#66844) üzenetére


föccer
nagyúr

A lányom 4,5 éves, nem ismerkedik ő, max az óvodástársakkal. :) A születésnap a nagymamának lesz tartva. Az ő kérése volt, hogy minden rokona legyen meghívva és egy 95 éves nagymama ilyen meghívását nem lehet visszautasítani.

Szarvason nézek szállást, visszalépek fb-re, már nyomja a szarvasi hirdetéseket, google ads még nem harapott rá, de percek kérdése. Internet én így szeretlek. :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#66847) DeFranco válasza Magnum_ (#66844) üzenetére


DeFranco
nagyúr

elég flegmah

(#66848) Magnum_ válasza DeFranco (#66847) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Flegmah πcsah.

I humbly and respectfully decline™

(#66849) Magnum_ válasza Magnum_ (#66663) üzenetére


Magnum_
nagyúr

holnap le kíván ülni beszélni a bérről. van 1 órám meghallgatni. és van az a boríték, amiért belemennék átmeneti jelleggel ebbe végső soron. amit már most borítékolok, hogy nem egyezik az ő elképzelésével. :D

de most van más a csőben a hétre (2. körös interjúm is lesz, ami normálnak tűnik)

I humbly and respectfully decline™

(#66850) bandus válasza Magnum_ (#66849) üzenetére


bandus
veterán

Sales terulet egyaltalan nem erdekel? Szintelen szagtalan, esetleg szagositott legnemu cucc eladasa, hirekben sokat emlegetett, nagyot kaszalo, allaminak is mondott, de inkabb offshore hatteru cegnel :D
Viszont tiszta frank martin lettem. Not elvisz audiba, alkatreszt gyori autokereskedesbol elhoz. Hazafele not es kollegajat felszed (tiszta mlm, 1500/ut :D). Holnap not elvisz reggel, de alkatreszt feluton levo szervizben lead. Yeahhh

Bar lehet elkezd erdekelni engem is, mert az uj helyen pehazni sincs idom vazzee.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.