Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67501) MurdR válasza Melack (#67489) üzenetére


MurdR
veterán

:R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#67502) Magnum_


Magnum_
nagyúr

2008 óta nem született ilyen ütős, velős, őszinte és igényes magyar rapzene. Videó, de kötelező megnézni.

I humbly and respectfully decline™

(#67503) tboy93 válasza Magnum_ (#67502) üzenetére


tboy93
nagyúr

A "meres" orok kedvenc :C

(#67504) Magnum_ válasza tboy93 (#67503) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a kib.szott mérés :D

I humbly and respectfully decline™

(#67505) Melack válasza Magnum_ (#67504) üzenetére


Melack
veterán

Az a "dal", meg a klippje, fuuúúúúúú :C

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#67506) Magnum_ válasza Melack (#67505) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a másikat nézd meg

I humbly and respectfully decline™

(#67507) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem is most szóltak, ma itt én fogom a "műsort" kezdeni, akit esetleg érdekel, jöjjön! :D
[link] Belépés ingyenes. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#67508) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Posztert csináltatnék.
Beltérben lenne 2×2 méteres is.
Kültéren meg 2×3 méteres is.

Nem falra ragasztós érdekel, hanem felakasztós, mint töri órán a nagy térképek. :D Ha nem is kamionponyva lenne a hordozó, de mindenképpen valami szövetes anyag.

Azért írtam, mert ti többek közt mindenhez is értetek. :R Tudtok-e ajánlani ilyen céget? Színes, nem monochrom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67509) Ace owner válasza Magnum_ (#67499) üzenetére


Ace owner
addikt

auto jovoheten lesz osszerakva ha minden igaz. eppen all benne a viz megint beazott. :( Kosz brada majd ha fent lesznek a lavorfelnik lovunk par kepet. lesz uj 4lampas gti front is :)

gabn nezd Meg apron 1st gen nincs lelakva 8gb neked 18 mdg egy kv. doboza amazon szamlaja is van.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#67510) tomcsi23 válasza Ace owner (#67509) üzenetére


tomcsi23
veterán

eppen all benne a viz
Valami halacskákat pattints bele addig. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67511) Qru válasza Magnum_ (#67472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha sima képpel tőlem is múltkor. Azóta újra szakállam van. :D

iszilard: Tindert pörgesd, feleséget nem itt találsz de tudod mi van... Amíg keresed az igazit nagyon jól ellehetsz az esélyesekkel is. ;) :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67512) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Megkérdezem mán itt is.

Samsung UE46F6500, dobozos, karcmentes tv, 4db 3D szemüveggel érdekel valakit?

Kb. 1 éve be sem kapcsoltam, sőt, nem is láttam. :(

Priviben érdeklődhettek. :R

(#67513) GabN73 válasza MunezXBK (#67512) üzenetére


GabN73
addikt

Kérdezném hogy hogyé', de ez most túl nagy lenne monitornak.

Keresek eladó 22-24"-os monitort, IPS panel alapvető követelmény.

Ace owner
Megy PÜ

[ Szerkesztve ]

(#67514) Magnum_ válasza GabN73 (#67513) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az nekem is kene. Meg egy TP X260 ssd-vel, es ket ram slottal :D

I humbly and respectfully decline™

(#67515) MunezXBK válasza GabN73 (#67513) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Annak nagy. IPS led moncsim van, de az nem eladó. :))

(#67516) macilaci78 válasza Magnum_ (#67514) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindegyik X260-as két db ram slottal rendelkezik, te kis buta. :P
Bár nem mindegyik verzióban vannak megtöltve. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67517) Magnum_ válasza macilaci78 (#67516) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Akkor felreolvastam a mai tesztben, hogy csak 1slot van?

Sracok!!!! A veresegyhazi medveotthonba tenyleg 800Ft a belepo????

#18 Macko: csakazertisbelemkotsz? :P

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67518) macilaci78 válasza Magnum_ (#67517) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igazad van, 1 db slot, DDR4, max 16 GB. (A 16 GB-ra emlékeztem, de csak DDR3-ra.)
Tévedsz, az tegnapi teszt. Akkor is, ha ma olvastad. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#67519) GabN73 válasza Magnum_ (#67517) üzenetére


GabN73
addikt

igen, nyóccá'

[ Szerkesztve ]

(#67520) GabN73


GabN73
addikt

Tinder sztrájksz agén:

Leírásban asszmonnya': wifey material stripper...

Másik meg rádurrant egy olyat, hogy ő nem barátot keres, hanem jó kiállású fiúkat pénzügyi céghez... :DDD

(#67521) Tim82 válasza macilaci78 (#67516) üzenetére


Tim82
nagyúr

X230 óta nincs két RAM slot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67522) Magnum_ válasza GabN73 (#67520) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszi Bred.

Ugy latszik, mar Tinderen is akviralnak a penzugyi kozvetitok. Nem tudom, mennyire jo ez :D

Tim: legnagyobb phassag. Meg az en Vaiomon is van szabad slot, pedig minden forrasztott rajta.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67523) Tim82 válasza Magnum_ (#67522) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapvetően a vicc az, hogy az X sorozat inkább csak visszafejlődött az X220, X230 óta.

+ valamivel jobb akkuidő
+ opcionálisan 1920*1080-as IPS akár

+/- generációnként energiatakarékosabb (nem feltétlenül erősebb) mobil CPU-k és chipsetek - ez mondjuk az Intel sara

- nincs Express Card
- most már M2 SSD bővítési lehetőség sem
- mindössze 1 db RAM foglalalt
- szarabb billentyűzet, mint a régi gépeken
- rosszabb minőségű ház

Én elfogadtam, hogy nem én vagyok a célcsoportja az újabb generációs Thinkpad-eknek, de mókás látni, hogy a kimaxolt X220-am nagyjából felér az újabb X-ekkel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67524) Magnum_ válasza Tim82 (#67523) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mondjuk az az X220 parade gep, a mai napig. De en nem vennek hasznaltan amugy fo gepnek, a mar beszelt kijelzo es zsaner gondok miatt. Bar van egy olyan tervem egyebkent, hogy ha az uj helyen normal laptopot adnak (es akar hosszabb tavon ott maradok, amit most ketlek), akkor viszont lehet, hogy osszelegoznek valami ilyen regebbi TP-t back-up gepnek, mert a fentiek eseteben odaadnam anyunak az en Vaiom (az O dell d630-a meg nem kellene nekem itthoninak, mert nehez, pedig az hibatlan)

Figyelj, az lejet, hogy nekem is azert gyengebb mar erezhetoen az akkuidom (az uj akksi ellenere), hogy oregszik a kijelzo, ugye?

Viszont haver vett tegnap egy Chromecastot. Na azt en is szeretnek. Nincs neked veletlenul? Tapasztalat miatt kerdezem

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67525) GabN73 válasza Magnum_ (#67522) üzenetére


GabN73
addikt

Visszaírom neki, hogy én meg felnőtt filmes hölgyeket keresek :)

(#67526) Tim82 válasza Magnum_ (#67524) üzenetére


Tim82
nagyúr

De en nem vennek hasznaltan amugy fo gepnek, a mar beszelt kijelzo es zsaner gondok miatt.

Milyen zsanérgondok? Olyanról nem volt szó. Más modellnél van, de X220-nak jó a zsanérja.

A kijelzőt még értem, de szerintem az sem olyan vészes (mivel nem maradandó jelenségről van szó, elmúlik az magától - az enyémen egyébként még nem is találkoztam vele). [link]

Figyelj, az lejet, hogy nekem is azert gyengebb mar erezhetoen az akkuidom (az uj akksi ellenere), hogy oregszik a kijelzo, ugye?

Vagy utángyártott az az új akku és eleve kevesebbet bír, mint amit a régi gyári tudott fénykorában.

Nincs neked veletlenul? Tapasztalat miatt kerdezem

Nincs, nem is tervezek beszerezni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67527) sutszi válasza Tim82 (#67523) üzenetére


sutszi
veterán

Na ez nagyjából ráhúzható a 4xx meg 5xx-re is. Pont ezért nem vettem >=30 típusok közül. Annyira elégedett vagyok a T420-al most, hogy fele ennyire sem örültem anno a T530-nak. Abba csak az FHD adta képernyőterületet szerettem. De mostanra már az sem számított annyira. A régi billentyűzet és a normális kiosztás bőven kárpótolt. Ez az új flexi gépház meg nem igazán a tartósságot sugározza. Akármiből is van...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67528) Tim82 válasza sutszi (#67527) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyira elégedett vagyok a T420-al most, hogy fele ennyire sem örültem anno a T530-nak. Abba csak az FHD adta képernyőterületet szerettem.

Kis szerencsével pár hónapon belül T420-ba is lesz IPS fHD opció, ha végre megcsinálják flickerfree-re a hozzávaló adapter kitet. (Ha meglesz, segíthetek megrendelni a külföldi Thinkpad-fórumon belül, ottani régi tagoknak ugyanis kedvezménye van az eBay-es árakhoz képest.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67529) sutszi válasza Tim82 (#67528) üzenetére


sutszi
veterán

Hű, köszönöm. :R
A Thinkpad topikban láttam a linken, hogy T420s-ből mit hoztak ki így. Elég tetszetős. Kicsit deja vu érzésem volt, az X200 AFFS mod lehetősége miatt. :)

Ha ki tudnak hozni egy stabil működésű változatot és nem lesz horror ára, akkor belevágok.

(#67530) Saint_ : Konkrétan 0 holtjátéka van. Feszesen tart, nem lötyög.
Csak az összehasonlítás miatt, a zsír új T530 amit én bontottam ki, annak 1 év után elkezdett szorulni és baljós hangot kiadni.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67530) Magnum_ válasza Tim82 (#67526) üzenetére


Magnum_
nagyúr

UGy az akku. Gyari tobb lenne, mint a gep erteke... Loss on value... :-)

Sutszi: neked jo a zsanerod?

Gab: beinditod a fake agencyt?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67531) Tim82 válasza Magnum_ (#67530) üzenetére


Tim82
nagyúr

T60, T61, T400, T500 - tehát a Core 2 Duo-s T szériás modelleknek voltak zsanérproblémáik. Ez leginkább abban nyilvánul meg, hogy kb. 90-100 fokra kinyitva van 1-1,5 cm-es holtjáték, semmi másban...

(Talán az ugyanilyen generációs R szériás modelleknek is, de abban nem vagyok biztos, kevesebb infóm van róluk.)

sutszi: gondoltam már arra, hogy kihasználom az ottani tagságomat és szervezek csoportos rendelést, de egyelőre sem időm, sem energiám nincs intézni. Ettől még nincs ejtve a dolog, de lehet, hogy megvárom azt, hogy ne csak az s modellhez legyen 100%-osan jó adapter kit.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67532) Magnum_ válasza Tim82 (#67531) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha nem lennenek kepernyozar gondok a 2530-40 elitebookokkal, akkor az tetszene. Sok elitebookom volt, azok nagyon jok voltak.

I humbly and respectfully decline™

(#67533) sketchifun


sketchifun
senior tag

Saint: Köszi, de sajnos a redmi note 2 nem játszik.
Egyrészt rémesen ronda a vörös érintőgomb rajta, másrészt nincsen ujjlenyomat olvasó... :(

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#67534) Magnum_ válasza sketchifun (#67533) üzenetére


Magnum_
nagyúr

(Engem is zavarnak a piros gomvok...)

I humbly and respectfully decline™

(#67535) CoolBoy323 válasza sketchifun (#67533) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

szerintem vagány a piros "gomb" :) én szeretem a redmimen :)

Ja, és egyik telefonon sincs ujjlenyomat olvasó... max ujjnyomat olvasó ;)

#napiszaki

(#67536) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#67535) üzenetére


Magnum_
nagyúr

#üssetek

I humbly and respectfully decline™

(#67537) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nagyon éltetek ma :D lassan én is hazaérek melóból :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#67538) sutszi válasza Tim82 (#67531) üzenetére


sutszi
veterán

Ha mindkét modellhez jó lesz az adapter kit, akkor azzal jelentősen bővülhet a potenciális érdeklődők köre...

Lehet már keverem a dolgokat, de mintha olyasmit írtak volna, hogy 420-asnál a csatlakozó pozíciója miatt nem működik a dolog.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67539) tboy93


tboy93
nagyúr

Sracok sim kartyat tud nekem valaki vagni?

(#67540) Magnum_ válasza tboy93 (#67539) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ayram Assam a Gül baba GSM-ben a blahan biztosan tud.

I humbly and respectfully decline™

(#67541) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#67536) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

;] ;] ;]

(#67542) Tim82 válasza sutszi (#67538) üzenetére


Tim82
nagyúr

T420-hoz ugyanúgy megvan az ahhoz passzoló adapterkit, viszont van egy csúnya bugja: "flicker" - kb. olyasféle jelenség, mintha egy nagyon vacak képfrissítést produkáló monitort néznél. Asszem, a topikjából van róla fénykép, talán YouTube videó is. Elvileg keményen dolgozik is rajta az adapterkitért felelős kínai csapat.

A T420s-é viszont hibátlanra sikerült a visszajelzések alapján.

Szerk.: meg is van a videó.

Hivatalos magyarázat:

The reason for flickering is the interference from main power supply, CPU power control and the power supply for the PCB itself, since those components are very close to each other and the space in T420 is so compact, enhanced shield won't work either. Javi-Jie has tried 4 layers PCB and there has been 5 revisions made so far and problem still persists (But improved a lot).

The kit is being picky on the motherboard as well. Some motherboard works fine with the kit even on the first version and with quad core CPU (like the one I had), some works fine with dual core CPU and not the Quad, and some just hate the kit so much

Having jumping wire as in the picture below can help but not completely resolve the problem
[link]
But, I can assure you that the kit will eventually come out, since a lot of investment has already been thrown into the project. There's no way for us to quit now... :/

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67543) tboy93 válasza Magnum_ (#67540) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ingyé? :P

(#67544) Tim82 válasza Magnum_ (#67524) üzenetére


Tim82
nagyúr

az O dell d630-a meg nem kellene nekem itthoninak, mert nehez, pedig az hibatlan

Pedig tud az fogadni akár T9300-T9500 procit (ami már-már felér egy mobil i3-mal, jó erős kétmagos CPU a Core 2 Duo-k között), 8 GB RAM-ot (2 db 4 GB-os DDR2 modul formájában), nincsen whitelistje, tehát különösebb mókolás nélkül bele lehet tenni akár 802.11AC-s wifimodult vagy akár LTE-s WWAN modult, a SATA II sebessége meg azért elég egy SSD-nek is.

Mondjuk azt sosem értettem, hogy Dellék miért ébredtek későn és miért csak a 2008-as, 2009-es modelljeiknél jöttek rá, hogy kellene Express Card is az üzleti notikba - ugyanez igaz a HP-re is. (A Lenovo 2005-től pakolta az EC-t a gépeibe, ennek köszönhetően akár a Pentium M-es T43-ba is lehet USB 3.0 bővítőkártyát tenni.) Mondjuk hasonlót eljátszottak a DDR3-ra váltással is, azzal csak egy generációt csúsztak.

De amúgy ha a D630-ad integrált Intel videókártyás, akkor örök élet plusz egy napig elketyeg.

Ha Dell vonalon akarsz olcsó, jó, könnyű gépet nézni, akkor szerintem érdemes ránézned egy E4300-ra vagy E4310-re. Egyik barátomnak amúgy egy E6410-e van (ez a D630 két generációval későbbi utódja, első generációs Core i5-tel - az én ajánlatomra vette meg alfa156-éktól), nekem tetszett, jól összerakott, igényes gép.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67545) Magnum_ válasza Tim82 (#67544) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Integralt vidikaris, de a legkisebb felbontasu ES nagyon gyenge nekem a fenyereje (a Vaiomon 50%-on van altalaban, csak kepszerkesztesnel nyomom fel, de annak nagyon jo a panelja, a d630-on meg a max is nagyon sotet)

I humbly and respectfully decline™

(#67546) Tim82 válasza Magnum_ (#67545) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem nem túl drágán (10-15k közötti áron biztosan, de lehet, hogy olcsóbban is) szerezhető bele nagyobb felbontású panel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67547) Magnum_ válasza Tim82 (#67546) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Es fenyerosebb lenne?

Mondjuk anyunak pont praktikus ugye ez a felbontas, mert jobban tudja olvasni.

I humbly and respectfully decline™

(#67548) sutszi válasza Tim82 (#67542) üzenetére


sutszi
veterán

Igen, ezt olvastam korábban. Meg a videót is láttam. Csak vázlatosan emlékeztem a szövegre. Remélem tényleg nem adják fel.

Ha sikerül, akkor befektetsz egy ilyen gépbe? :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67549) Tim82 válasza Magnum_ (#67547) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igazából ez attól is függ, hány ezer üzemóra van benne. :)

Kortárs Thinkpad-ekből kiindulva, ha LG panelt sikerül beleszerezni, annak a fényereje általában jobb más gyártókénál (pl. Samsung).

sutszi: én T420s-be is befektetnék, ha találnék belőle egy "gépalapot", amit én építek újjá. (eBay-en szoktam nézni, de általában hamar elmennek, többért, mint amennyit én rászánok.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#67550) Magnum_ válasza Tim82 (#67549) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem er annyit. Back-upnak jo lesz ez meg evek mulva is.
Volt amugy dell d420-am is par hetig, ha nem az az idiota merevlemez konstrukcioja lenne (es nem lenne tuzforro aa alja), az is jo kis gep lett volna. Amugy egyebkent annak hatasara vettem Anyunak anno a d630-at.

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.