Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13751) Tim82 válasza sutszi (#13750) üzenetére


Tim82
nagyúr

Távfűtéssel, de egy-két éve felszerelt zárócsapokkal/költségmérőkkel (panelkorszerűsítési programnak köszönhetően a József Attilán) nálunk a téli fűtésköltség kb. 20-25k/hónap volt. Igaz, ezt úgy, hogy a négy fűtőtest közül hármat gyakorlatilag elzártunk, mert csak a hálót fűtöttük fel. (Megtehetjük, mert nem szélen lakunk, fölöttünk/mellettünk/alattunk vannak lakások.)

Ja igen, tényleges fogyasztás alapján fizetünk, nem átalánydíjat.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13752) Tim82 válasza Tim82 (#13751) üzenetére


Tim82
nagyúr

Végignézve a mostani tél fűtésszámláit, még kevesebb is, 15-19k között volt a havi fűtésszámlánk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13753) B-L-A-C-K válasza sutszi (#13748) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én távhőre tudok mondani... Úgy hogy még nem volt panelprogram (mérők sincsenek felszerelve), egy 51nm-es lakásra télen-nyáron fix ~13,5 ezer körül fizetünk...De ha jól rémlik ez az összeg lépcsőházanként változhat...Nálam az áram számla a legjobb, direkt végig ledeket rakattunk be, így valami havi 3200 Ft-ra jön ki az egész lakás fogyasztása. Ott meg viszont úgy volt hogy fixet kellett megadni év elején, én 7500-at adtam meg, így most visszafogjuk kapni majd a különbözetet...:)

Tim82: Ez mekkora lakásra értendő?

[ Szerkesztve ]

(#13754) Magnum_ válasza Tim82 (#13752) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem a panelban nincs egyedi mérés, de tavaly volt 26k/hó is, idén a legmagasabb 16k volt. szívem szerint írnám, hogy <3 rezsicsökkentés, de inkább nem :DDD

mindenesetre örülök, hogy kevesebb a számlám. még ha szigetelt lenne a ház.. hmmm.

I humbly and respectfully decline™

(#13755) Melack válasza sutszi (#13750) üzenetére


Melack
veterán

Távhőt ne zárd ki, nettó marhaság. Mi abban lakunk immár 2 éve, és igenis jó dolog az. Ha egyedi mérős, akkor meg főleg. Azt nem láttam, mekkora lakást kerestek, de egy 1+félszobás kecónál ha átalányt nézünk az olyan 13-15k/hó, ha nem korszerűsített. Ha igen, akkor olyan 10k körül lehet. Nekünk az 1+2 félszobás lakásnak volt max 22k, igaz, akkor a baba miatt még nem fűtöttünk mindenütt. Távfűtésesnél érdemes olyat keresnetek, ami körbefűtött - akkor lentről is fűtenek titeket, így már azzal is tudtok spórolni. Érdemes műanyag nyílászárós panelt nézni, az is sokat dob a dolgokon.
Én a 18ban lakom, és onnan a Stadionokig 30-50 perc a bejutás, függvényében a vasúti pirosnak.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13756) sutszi válasza Tim82 (#13751) üzenetére


sutszi
veterán

Az első reakcióm, erre az összegre. :Y Persze ha végiggondolom akkor nem vehetem egy lapra. Mi a legdurvább hidegben fizettünk 13K/hó a gázszámlára, de kisebb is a lakás. (Fűtés + vizet is gázbojler melegíti + főzés is sok nálunk) Az átlag az viszont jóval kevesebb...

Ami egyébként még probléma a távfűtéssel, hogy valamikor bekapcsolják ősszel...aztán valamikor tavasszal le. Volt már rá példa, hogy fűtési szezonon kívül, de hűvös időben rongyá áztam és jól jött, hogy akkor kapcsoltam fűtést amikor akartam... Nyári időszakban is relatíve magas a díjja... A véleményem az is formálja, hogy régen voltunk távfűtésesben és nagyon rossz tapasztalatokat szereztünk...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13757) Tim82 válasza B-L-A-C-K (#13753) üzenetére


Tim82
nagyúr

51 nm itt is. 0-5-ig lehet változtatni a fokozatot, a hálóban 3-4 szokott lenni, a többi helyiségben max. 2, de inkább be se szoktam kapcsolni. Viszont a szigetelés ritka sz@r, a panelprogram eddig a mérőkben + elzárócsapok korszerűsítésében merûlt ki a házunkban. Az ablakok szigetelését részben megoldottuk magunk (még nem mindegyik helyiségben kész, idén befejezzük).

For the record, ez egy '50-es években épült panel.

sutszi: eggyel utána pontosítottam az összeget. A gáz ettől külön történet, nálunk is gázbojler van.

Tekintve, hogy az összrezsink 30-40k között mozgott most télen (ebben a közösköltség, vízdíj stb. is benne van), ez nem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13758) Melack válasza sutszi (#13756) üzenetére


Melack
veterán

Nálunk így néz ki a rezsi most:

Távhő: 12k
Áram: 4k (laptopok vannak csak, illetve most volt a kicsi miatt radiátor üzembe fogva)
Díjbeszedő: 11k/2k (víz+szemét+gáz+még valami)
Közös ktsg: 10k

És ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13759) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#13753) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva, hogy ilyen keveset fogyasztasz. :)
Nekünk 12k körül van a számla. Igaz villanyrezsó van, meg szeretjük használni a mosógépet.

⭐ Stella

(#13760) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#13759) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk csak led világítás van mindenhol, még a budiban is, van egy A+-os hűtő, villany tűzhely + főzőlap (nagyobb főzésre/sütésre heti 1x de van hogy 2 hetente van csak használva, kisebb sütésre/főzésre persze többször). Akkor 1 tv, + 2noti + ugye egyéb szokásos dolgok (2 ipad, 3 telefon, hajszárító, mikró, stb...).

Ja illetve kihagytam a mosógép, az is A+-os, és heti ~2x mosunk...

[ Szerkesztve ]

(#13761) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#13760) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes, mi nem nagyon tudunk 300kWh alá menni havi szinten. De nem is cél egyelőre.
Klímázás mellett van, hogy 470kWh is összejön 1 hónap alatt.

Biztos, hogy jól mér az órátok? :)

⭐ Stella

(#13762) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Jó reggelt PH!!

KV!! :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13763) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#13761) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jól mér, mert pár hónapja kiszámoltam, kb ennyinek kell lenni. De Melack kolléga is írja neki 4 ezer, és gondolom ott ledek sincsenek....

Légkondi viszont nekünk nincs, nyáron gondolom halál lesz az egész lakás a melegtől. Annyi szerencsénk van hogy mivel a Duna felőli oldalon lakunk onnan kell fel a nap, így annyira melegnek elvileg nem kellene lennie. Bár még nincs tapasztalatom ezzel, mondjuk a meleget az épület amúgy is felveszi szóval mind1.

(#13764) föccer válasza Mercutio_ (#13747) üzenetére


föccer
nagyúr

Van saját, de nem oda fogok költözni. Túl sokat kellene rákölteni, ami kb pénzkidpbás lenne. Veszek inkább egy felújítottat, amibe szívesen beköltözöm és csak egy tisztaasági festés kell neki, meg ki kell takarítani.

(#13746) Melack: nem az elkudozással van a bajom, hanekm az ingatlanos közvetítői össes jutalék mértékével. ~300k-t le akarnak gombolni az emberrelől, amiből ráadásul az a 2 ember, aki effektíve dolgozott vele összesen nem jut 70-80k-hoz sem. A maradék zseton meg olyan emberekhez vándorol, akinek nem szívesen adom oda ezt a mennyiségű zsetont. Pláne egy ilyen, viszonylag kisértékű ingatlan esetépben. Abból a ppnzből pont megveszem az ágykeretet, meg egy szekrény. Sorry én is pénzből élek. .:(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13765) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#13763) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem, de mi sem égetjük a lámpát, nem megy a TV egész nap (bár csak 60W-ot eszik) mégis 4x akkora fogyasztásunk van klíma nélkül. :B

⭐ Stella

(#13766) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én átalányt fizetek az áramra, talán 4-5k havonta, fene se tudja, de kapok vissza mindig elszámolásnál. úgy, hogy én azért nyáron klímázok. nem őrülten, de minimálon forog, ha otthon vagyok. az egész lakásban álmennyezet van, rengeteg spottal, ami fogyaszt, de ha nem kell nagy fény, akkor nincs felkapcsolva, csak kis állolámpa energy saver izzókkal. sokat nem mikrózok, hajszárítót nem használok, megy a hűtő, meg a mosógép heti 2-3x van használva, tévét nem nézek, laptopot töltök, de az semmi.

I humbly and respectfully decline™

(#13767) Mercutio_ válasza sutszi (#13756) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem akkor van értelme így reagálni, ha az éves költségeket együttesen nézve is tetemes a különbség (fűtés, kozosktg, szemét díj ha nincs a kk-ban) viz-csatorna és villany mindenhol a tényleges fogyasztás szerinti az ilyen szempontból mindegy.
Amikor legutóbb néztem a hasonló állapotú és méretű konvektoros lakások bérleti díja kb annyival magasabb volt amennyivel olcsóbb a tavfutesnel a rezsi :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13768) Melack válasza föccer (#13764) üzenetére


Melack
veterán

Az ingatlanos az eladó pénzével játszik, nem a tiéddel. Amúgy az ingatlanos is tudja, hogy mennyi az az ár, amiért még odaadja a tulaj. Mi alsó hangon 1 millióval az ár alá mentünk be, és jelenleg -700.000rel vagyunk az eredeti ár alatt. Egyszerűen csak próbálkozni kell.

Nem akarod kiadni a kecót a 18ban? Vagy más tervek vannak vele?

(#13763) B-L-A-C-K : Nálunk ezek a fogyasztók vannak:
- 2 db laptop
- 1 db régi TV
- A++os hűtő
- A++os mosógép
- lámpák energiatakrékos izzókkal
- elektromos radiátor (a kislány miatt)
- mobilok, tablet

És ennyi, ha jól számoltam. Vasaló/porszívó nem tétel.

(#13769) radi8tor1: jah, ilyen esetben azért érthető a magasabb fogyasztás. Amikor még mindketten dolgoztunk, volt, hogy 1.600 Ft volt a villanyszámla mindennel együtt ;]

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13769) radi8tor válasza Magnum_ (#13766) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most ugrott be, hogy lényeges különbség: az év 60%-ban otthonról dolgozom. :)

⭐ Stella

(#13770) föccer válasza Melack (#13768) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, az ingatlanos az én pénzemmel játszik, mert az eladónak kifizetett pénzen felül még az ő jutaléka is benne lesz a vételárban. 6M lakásnál -1M-ről indítani kb kiröhögnek, de majd meglátom. Még kimegyek egyszer a lakáshoz, hátha meglelem a tulajt és akkor ingatlanos nálkül tudunk boltoni. Az mindenkinek jobb lenne. A 18. kerben sosem volt smmilyen ingatlanom. Ott csak nézegettem, amikor még reménykedtem abban, hogy meg tudom menteni a házasságomat. Sajnos az a project igen hamar kudacba fulladt. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13771) Mercutio_ válasza Magnum_ (#13754) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bazz, ne mond már, hogy beszopod a marketinget :Y
Tavaly március 15-én hóvihar miatt országos káosz volt, idén +18 fok, inkább ez lehet az eltérés oka mint a fiktív 10% rezsócsökkentés ;]

föccer: Jaaa, értem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13772) Melack válasza föccer (#13770) üzenetére


Melack
veterán

Azzal vigyázz! Ha aláírtátok a kikísérőt, akkor hivatalosan te nem mehetsz oda és veheted meg. És ezt a tulajdonos is aláírta amikor szerződött az ingatlanirodával. Ha mindenképpen így akarod megoldani, először tudni kellene, hogy a tulaj mit is írt alá egyáltalán. Ha kizárólagost, akkor necces.

(#13773) radi8tor1: amennyiben nem teljesűlnek a megállapodásban foglaltak (nem visz érdeklődőket pl), akkor lehetősége van rá. De a kikísérő akkor is ott van, amin föccer adatai szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13773) radi8tor válasza Melack (#13772) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tulaj nem gondolhatja meg magát, hogy mégsem akarja eladni és visszavonja a megbízást az irodától?

⭐ Stella

(#13774) Agostino válasza Melack (#13772) üzenetére


Agostino
addikt

seconded. ha lepaktált a tag az ingatlanossal akkor bukó van, csak rajta keresztül köthet szerződést. ha nem így tenné, akkor nem lenne jutaléka. ha meg ez a rendszer nem lenne atombiztos, nem lenne egy ingatlanos sem a frissen érettségizett kislánytól a nyolcvan éves bácsikáig. a szakértelmüket most ne firtassuk.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13775) Melack válasza Agostino (#13774) üzenetére


Melack
veterán

Szakértő ingatlanosból nincs túl sok, őszintén mondom. Kóklerekkel már találkoztam, nem is kevéssel :(

(#13776) Mercutio_: legjobb barátom, esküvői tanúm ingatlanos már egy ideje. Tudna mesélni a kulcsos ingatlanokról.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13776) Mercutio_ válasza radi8tor (#13773) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom nem hülyék az ingatlanosok és benne van a szerződésbe , hogy x hónapon belül ha ügyfélnek adja el ugyanúgy köteles fizetni.

Melack: Anno volt ingatlanos szepsegverseny oldal a neten, tuti, hogy volt aki másra is használta az ingatlanos melót ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13777) B-L-A-C-K válasza Melack (#13775) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olyan ingatlanra érdemes vadászni neten amit nem ingatlanos hirdet, még mikor lakást kerestem megtudtam hogy átlagban egy 9 misis lakásra 500 ezret levesz az ingatlanos...:) Meg ha megvan egy kiszemelt lakás érdemes utána nézné hány helyen hirdetik. Nekem volt olyan ugyan azt a lakást 2 milla differenciával is hirdették...:)

(#13778) Agostino válasza Melack (#13775) üzenetére


Agostino
addikt

mai napig a kedvencem, még akkor történt amikor lakást kerestünk:

(telefon)
- volna itt egy lakás, olyan, mint amilyent keresnek
- no, ez jól hangzik, hol lenne helyileg?
- üllői út akárhány
- értem, de nézze, az nem panel? minket elsősorban tégla érdekelne
- nem, nem, ez tégla!
- hát jó, bár én az üllői út azon oldalán életemben nem láttam még téglaházat, de nézzük meg

(helyszínen kint)
- asszony, maga szórakozik velünk? ez panelház
- nem, nem az, ez tégla
- de hát nézzen már fel, még a panelek illesztését is szabad szemmel látni
- dehogyis, ez tégla
- *wtf*
- *sértődötten* most akkor fel sem akarnak jönni?
- ha akarja felmehetünk, de nem érdekel minket a lakás, nem ilyet keresünk
*körbenézés megvolt, leérünk*
- na hogy tetszett?
- melyik részét nem érti az eddig elhangzottaknak?
- durci be, köszön, elrohan

hát, meghatározó ingatlanos élmény volt, mit nem mondjak. végül apródon találtuk meg a lakásunkat. : )))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13779) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Éves gázfogyasztás 526 m3 (előző évek 694 m3 és 584 m3), gázdíj: 72.000 (előző évek 93.500, 90.500)

Három év átlagával és mai árakkal számolva havi átlagfogyasztás 6.400 Ft, éves átlagfogyasztás: 76.800

Éves villanyfogyasztás 1863 kwh (előző évek 1778 kwh és 1459 kwh) villanyszámla: 79.000 (előző évek 79.000, 66.600)

Szigeteletlen betonház (panel előtti beton-tégla konstrukció), 50m2, másfél szoba, konvektoros fűtés, hagyományos izzók, mosogatógép, kenyérsütő, crt tv, pc, lapos, plusz a reszti (mosógép, vasaló, stb.) két ember fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#13780) Tim82


Tim82
nagyúr

Az áram nálunk 5-6k körül van havonta.

Fogyasztók:
- két laptop (nincsenek kikapcsolva, csak altatva)
- hűtőszekrény (kb. 10-12 éves Electrolux)
- router

Nincs állandóan bekapcsolva/heti pár órát megy, egyébként standby:
- médialejátszó
- erősítő
- LED TV
- desktop gép 24" monitorral (kb. 150W lehet legrosszabb esetben is az összfogyasztás monitorral, de ebből még fogok faragni)
- mosógép (A+)

Ritkán használjuk:
- mikró
- iPig

Töltés:
- 2 mobil, 2 tablet.

Szezonális:
- nagy ventilátor nyáron.

Mindenhol energiatakarékos izzókat használunk, kivéve a kamrát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13781) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok, az ingatlanosokkal az a baj, hogy nem jó sales-es a legtöbbje. szar, de tényleg szar dumával akarnak ledugni a torkomon valamit. amúgy találkoztam már jó ingatlanossal, még Pécsen. ill. egyel itt Bp-en, csak ő meg tólságosan az eladó érdekeit nézte. De olyannal is találkoztam, aki meg annyira el akarta adni a lakást, hogy az általam mondott árat lenyomta az eladó torkán (mondjuk azt nem bántam :DDD )

egyébként lehetőség szerint én is szivesebben beszélgetek a tulajdonossal, mint a (legtöbb esetben gyökér) ingatlanossal

túl sok ingatlanos van Bp-en, mert sokan azt hiszik, hogy ez a megváltás, de pár hónap alatt kiesnek. a több ezer ingatlanközvetítő 20%-a értékelhető tapasztalatom szerint.

I humbly and respectfully decline™

(#13782) Qru válasza föccer (#13770) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Álatlában kizárólagos szerződést kötnek, szóval nem tudod megkerülni az ingatlanost. Annyira azért ők sem hülyék... :D

#nincsbennetarcsi

(#13783) Magnum_ válasza Qru (#13782) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, mert akkor alacsonyabb a marzs. félkizárólagosnál, vagy nemkizárólagosnál magasabb, de szerintem, ha van csepp esze a tulajdonosnak, maga is el tudja adni az ingatlant, közbenjáró nélkül. nekem sikerült párszor. (kivéve Pécsen, de akkor már nem laktam ott, továbbá ismerős közvetítő intézte, ráadásul roppant ügyesen, megtekintés nélkül vette meg a vevő, magasabb áron :DDD amikor kifizette a pénzt, de még nem volt birtokba adás, mert nem volt sürgős neki, megkérdezte, hogy adnék-e egy klcsot, valamikor azért mégiscsak megnézné, hogy mit vett... persze tessék :D )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13784) Agostino


Agostino
addikt

villanyszámlánk, pont tegnap kaptuk kézhez 4500 forint

kerámia lap, szinte minden nap
mikro minden nap, bár csak bögre tej meg ilyesmike megmelegítésére
sütő havonta 5-6 alkalom
egy asztali gép, naponta 2-3 órát megy
egy noti kb ugyan ennyit
hűtő ugye egész nap
mosógép hetente 1-2 alkalom
izzók asszem energiatakarékosak, de a bánat tudja már melyik foglalatba mi van
elszívók meg ilyen apróságok amik pörögnek néha

szerintem két főre nem rossz.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13785) Magnum_ válasza Agostino (#13784) üzenetére


Magnum_
nagyúr

korrekt

mod: fentiekkel nem lehúzni akarom az ingatlanközvetítői szakmát, csak tényleg azt látom, hogy az IS felhigult már nagyon. csak úgy, mint a yogászságosság.

btw egy yogász ismerősöm olyat posztolt tegnap, hogy fél óráig nem tértem magamhoz, ha nem fórum lenne, hanem mondjuk privát lev.lista, leírnám, de így nem lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13786) Qru válasza Magnum_ (#13785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mázli is kell hozzá azért.

#nincsbennetarcsi

(#13787) Melack válasza Magnum_ (#13781) üzenetére


Melack
veterán

Azt megállapíthatjuk, hogy az ingatlanosok cca 60%-a kényszerből lett az. Indulásnak kell egy telefon meg egy öltöny, és jó. Viszont olyan szintű zsiger kell hozzá, ami nagyon keveseknek van meg. A mázlifaktor is közrejátszik azért, mert nem mindegy, hogy a 8kerben vagy a 2kerben kell ügyködni - jutalék szintjén jobb egy "erős" kerület, mint egy gyenge.
Mivel a cégek elenyésző része foglalkozik az ingatlanosok képzésével, így csak a hozott anyagból tudnak dolgozni - ami mint írtam, sok esetben hiánycikk.
A kezdeti költségeket a cégek az elején átvállalják - ragaztás, szórólapozés, de utána azt is ki kell termelniük. Ergó havi 1 eladás csak arra elég, hogy a minimális költségeket fedezze, de ebben a mobil még nincsen benne. Ha albérletekkel is foglalkozik, akkor ilyen kis "alamizsna" pénzekből lehet plusz bevételre szert tenni - de ez meg idényjellegű.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13788) Magnum_ válasza Melack (#13787) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pontosan.

Qru: ha úgy kitalálva az ár, hogy az igen verseny és piacképes, továbbá jobb a hirdetés, mint az átlag, akkor az esély is megugrik.

I humbly and respectfully decline™

(#13789) Mercutio_ válasza Magnum_ (#13783) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nyugdíjas leszek és nem Thaiföldön tengetem napjaim (mert csak ott tudok majd megelni havi 40k - bol :D), akkor Pécs, Sopron, Eger az a 3 város ami versenyben lesz hova költözzek Pestről :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13790) Melack válasza Magnum_ (#13788) üzenetére


Melack
veterán

Tulajunk az alábbiak szerint alakította a kecó árait:
- 7.9 millió volt az indulás
- 7.5 millió lett 1 hónap és 0 érdeklődő után
- 7.3 millió most az ára.

Szerinte felújított, szerintem az alábbi dolgokat kell megcsinálni rajta:
- parkettázás
- tapétázás (plafonról is le kell szedni - ezt sose értettem :S )
- festés
- fürdőszobai csaptelep teljes cseréje
- festés
- radiátorok cseréje

Alsó hangon ez cca 1 millió, ha magad csinálod mindet.

(#13791) Qru: ezzel azért nem teljesen értek egyet. A kínálat nem túl nagy, de kereslet pl van. Az, hogy egy ingatlan fent van 5-6x, csak növeli a puffert. Meg sokat hagynak fenn "csalinak".

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13791) Qru válasza Magnum_ (#13788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát, most döglődik a piac eléggé de ezt te sokkal jobban tudod mint én.
Szóval most elég nehéz eladni bármit is, mint ahogy megvitattuk ez tegnap egy jó búza mellett. :D

mod:

Mercutio: Eger, még az a legolcsóbb város a 3 közül és ott jó a felhozatal is. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13792) Magnum_ válasza Mercutio_ (#13789) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mert ez a 3 legszebb váron Magyaro.-n, Bp mellett :-))
én amúgy elgondolkodnék egy Pécsre történő visszaköltözésen, ha annyit keresnék ott, mint itt (olcsóbb az élet) és nem unnám magam halálra :D szerettem Pécset, boldog voltam ott.

Melack: amire azt mondják, hogy felújított, az felújítandó az esetek nagy részében :D

Qru: a 10M alatti ingatlan (50nm-es panel) a ma is könnyen (könnyebben) eladható kategóriát képviseli.

aki meg leszólja a panelt, az menjen a fenébe :)

I humbly and respectfully decline™

(#13793) Melack válasza Magnum_ (#13792) üzenetére


Melack
veterán

Mi Miskolcon gondolkodtunk el,mert ott vannak párom szülei, meg sok ismerőse. Csak a cég nem tudott olyan melót adni, ami miatt oda lett volna érdemes költözni. :( - és igen, nekem tetszik az a város is, bár ha választani lehetne, költöznénk ki anyósomékhoz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13794) Magnum_ válasza Melack (#13793) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi, hogy válaszoltál, mielőtt megkérdeztem volna, hogy Miskoooooooolc? :D

mondjuk Miskolc durván olcsó Bp-hez képest. összel voltam ott egy hétvégét, hát kamilláztam. szinte több pénzzel jöttem haza, mint ahogy elmentem, pedig ettünk-ittunk-mulattunk :-))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13795) Qru válasza Magnum_ (#13792) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az még most is jól pörög.

Panellel nincs gond ha csövek meg a kábelezés bírja akkor nincs azzal semmi gond, maga az épület vázszerkezete sokáig bírja. Főleg ha szigetelt.
A távhő meg óriási like. Én nagyon szeretem. Nyáron 4-5k-t fizetek télen olyan 20-25k körül attól függ mennyire van hideg és ebben benne van a melegvíz is! És nincs semmi plusz költésg. Cirkó/konvektor átviszgálás, kéménybélelés sok-sok százezerért, nem az én gondom a készülékcsere, a korszerűsítés, nem kapsz soha CO mérgezést, lokálisan jobb a levegőminőség, stb.

#nincsbennetarcsi

(#13796) B-L-A-C-K válasza Melack (#13790) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hol vannak ennyiért? Mert ez nem is drága. Vagyis ha III. kerületbe van jó ár érte. Békáson pl már találsz 7-ért is 51nm-est. Amúgy ha annak ennyire esett az ára gondolom 6.8-7be is ide adná a tulaj...

Radiátorokat meg mi nem cseréltünk, feleslegesnek tartottam ha úgyis lesz majd panel program akkor érne valamit, így még tiszta felesleges, persze ha távhő van, mérő nélkül. Egy szimpla festést kapott, és nem is néz ki annyira rosszul (ilyen pl a konyhában).

[ Szerkesztve ]

(#13797) Magnum_ válasza Qru (#13795) üzenetére


Magnum_
nagyúr

persze, ez így van. jó, monjuk a fos minőségű újépítésűek mellett divat leszólni a panelt, holott sok tré újépítésáben jártam már.

de olyan is jártam a napokbana Vörösmarty utcában, ami régi körfolyósós bérház volt, teljesen kibelezve és az egész újragondolva. kvázi újépítésű lett. na az viszont parádé lett minden szempontból.

Black: nekem is ez van, én se cseréltettem, mondván minek, úgysem látszik, csak a konyhában, a többi helyiségben takarja a függöny.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13798) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#13797) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én leakartam amúgy, mert nem bírom a meleget, és gondoltam ha lecserélem elzárom majd és annyi a melegnek. Hát persze, szomszéd lecseréltette, és mondta nem szabad elzárni mert akkor alattunk végig senkinek se lesz meleg...:D Kérdezem én akkor miért cseréltette ki? Ugye mérő nincs rajta, elzárni nem lehet, 100 ezreket meg nem adok ki azért mert vékonyabb 8 centivel....

(#13799) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Félőff:

Most hívott egy ilyen szám, ez mi lehet?

+111111

Nem vettem fel, de én ilyet még nem láttam. :Y

Live-Die-Respawn

(#13800) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#13798) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én el tudom zárni. el is zártam már. rég :D

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.