Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#13800) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Alattad meg csodálkoznak nem volt meleg 2 hónapig...:D

(#13802) Melack válasza B-L-A-C-K (#13796) üzenetére


Melack
veterán

18. kerület, Havanna lakótelep. 6.1től 8.5ig van minden, mi szem-szájnak ingere. Csak tudni kell választani.

Én már csak azért is lecseréltetném a régit vékonyabbra, mert az kevésbé gyűjti a port, es egy kicsit jobb a hatásfoka.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13803) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#13796) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért várod annyira a panelprogramot?
Remélem ameddig itt lakunk nem lesz nálunk. Kell a francnak hőmennyiség mérő az ablak alá meg hetekig falfúrás a panelon. :(

⭐ Stella

(#13804) bitpork válasza oriic (#13799) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Engem kínából szoktak hívni hogy vegyek részvényt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13805) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#13803) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Végül is nem várom, csak ez indokolta miért nem cseréltem le a radiátorokat. Ablakok már szerencsére cserélve voltak így vettük, így felújításból még fél misit spóroltunk. Ha lenne panel program is esetleg amennyivel olcsóbb lenne a fűtés, annyival drágább lenne a közös költség...Szóval úgymond nem befolyásol semennyire.

[ Szerkesztve ]

(#13806) Melack válasza radi8tor (#13803) üzenetére


Melack
veterán

Inkább az a fúrás a falakon, de legyen +x évig jó és élhető a hely, plusz csökkenjenek a kiadások valamelyest. Nekem annyit megér a dolog.

(#13805) B-L-A-C-K: nekünk, ha sikerül beköltözni, akkor 280.000 Ft lesz a nyílászárók cseréje, azt már néztem/kértem rá ajánlatot. A mérők meg ki vannak fizetve, így max a külső szigetelés költsége fog minket majd terhelni, ha úgy dönt a ház.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13807) oriic válasza bitpork (#13804) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt találtam róla. WTF?

Live-Die-Respawn

(#13808) B-L-A-C-K válasza Melack (#13806) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A 280 az nem is sok. Én annó mikor keresgéltem ugyan ilyen lakásokat 400-500 lett volna. 2 nagy ablak van, meg 1 kicsi. Redőnyt kellett rakatnom, az volt egy 100-as, de felhúzható szúnyoghálóval.

Mindenkinek:

Tényleg ha valakinek kell olcsó redőnyös, illetve olcsó asztalos aki maximálisan korrekt is, szóljatok....

[ Szerkesztve ]

(#13809) Magnum_ válasza Melack (#13806) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ezért is jó a panel. annyira standard minden, hogy a költségek sokkal alacsonyabbak. nagy üzemben megy a panel nyilászáró gyrátsá, gondolj bele, egy gangos bárházban mekkora költség lenne az ablak-ajtó csere. egyedileg legyártatni, mert nincs 2 egyforma méret kb :D

I humbly and respectfully decline™

(#13810) Agostino válasza B-L-A-C-K (#13808) üzenetére


Agostino
addikt

nekem talonba jöhet az asztalos száma. beépített szekrényt kellene hozott anyagokból kicsit ráncbaszedni, szóval semmi extra meló. egyelőre elrakom a számát : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#13811) Melack válasza B-L-A-C-K (#13808) üzenetére


Melack
veterán

Igen, a panel nagy előnye mostmár, hogy olcsón vannak nyílászárók. Redőnyös mondjuk jó kérdés, lehet a cég adna kedvezményt, ha tőlük rendelnénk meg azt is :D
Asztalosnak meg ott van winner kolléga.

Saint_: ennek sok előnye van. Ismerősnek a belvárosban 1,2 millió lett a nyílászáró csere végösszege - mondjuk ő színes ablakkeretet akart.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13812) B-L-A-C-K válasza Agostino (#13810) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is itt PH-n ajánlotta Dr.Zoo kolléga. Nem sorolom el mi mindent csinált nálam még a konyhán kívül, de volt felmérni 3 másik asztalos ugyan azokat 700 ezerért csinálta volna, nála 400 ezer volt. Azért dicsérem ennyire mert általában minden mester, asztalos, gáz-víz akármi szerelő ott próbál átverni ahol tud, de ez tényleg nem olyan.

Privátba ment a száma...

[ Szerkesztve ]

(#13813) Qru válasza Magnum_ (#13797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze haver is átköltözött egy ilyen újépítésűbe. Szigetelés kvázi 0, a falakról a vakolat 1 év után már pereg le... De legalább jó drága volt. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#13814) Melack válasza Qru (#13813) üzenetére


Melack
veterán

És ha ennyivel megússza, még jól is járt :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13815) sutszi


sutszi
veterán

(#13757) Tim82 :
Na közbe én is pontosítok. Idén télen 10K-s volt a max és az éves átlag ~7K. Nekünk most a full rezsi-nek az éves átlaga 24K. A top összeg 28K volt. Azt azért sejtjük, hogy ez valamelyest emelkedni fog de magunkhoz képest mérve ha 7K-val emelkedik az átlag az is 25%...ami szerintem reális lehet.

Így is sokkoló volt az albérlet árakkal barátozni...az lényegében duplázás lesz vagy talán több. De már sikerült eljutnom addig, hogy nem akadok ki rajta.

(#13755) Melack & (#13758) Melack :
Igaz régi, de elég mély tapasztalatot sikerült szerezni távfűtésről. Nem véletlen, hogy ennyire tartózkodunk tőle. Nálunk fontos, hogy mi irányítsuk a fogyasztást és ne valami szolgáltató...

Ha minden kötél szakad és nincs választásunk akkor elgondolkodunk rajta. Egyelőre a lista végére kerülnek az ilyen albérletek.

(#13753) B-L-A-C-K :Az tényleg jó villanyszámla...

(#13767) Mercutio_ Persze összefüggéseiben is nézzük a dolgokat... Mondom ismerjük a fogyasztásunkat, nincsenek nagy hullámok, az egyes szezonális fogyasztás is kiegyensúlyozott.
Van egy keret amibe szeretnénk beleférni, de nem minden áron. Azt is nézzük, hogy ha messzebb megyünk akkor a havi kiadások mellé utazási költség is társul. Elég sok variáció van amit életképesnek találtunk anyagi szempontból is...Tehát nem 1 szál szempont alapján nézünk.
Lassan írok rá valami programot ami keres helyettünk keres... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#13816) radi8tor válasza Melack (#13806) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Máshogy látjuk ezt a dolgot. A panel ház alapozása ettől még ugyanúgy szét lesz rohadva. Egy neves építész szerint pár év múlva le kell bontani 2 emeletet ezekről a 10 emeletes panelokról, hogy ne dőljenek össze. Nem 40 évre tervezték őket. :(
Amúgy a műanyag ablak csak arra lesz jó, hogy elzárjon a külvilágtól és sokkal szárazabb lehessen a levegő bent. Ezért is kell szellőztetőt rakni a konyha felé (ahol gáz van használatban).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#13817) werszomjas


werszomjas
őstag

Az ingatlanosok szrt se ernek.

Tavaly ev vegen vettunk egy lakast pesten nagyon sokat megneztunk a legtobbet sajnos ingatlanoson keresztul hirdettek.

Barmit kerdeztunk semmit nem tudtak valaszolni, mindenki azt mondta megkerdezi a tulajt, egyeztet a tulajjal, sajnos megnezni sem lehet csak amikor a tulajnak is jo, szoval minket inkabb hatraltattak az ingatlanosok mint hogy erdemben tudtak volna segiteni. Raadasul a legtobb lekezelo volt es bunko, neha ugy ereztuk mar hogy csak zavarjuk oket a telefonhivassal.

Kb ugyan ebben az idoben eladtunk egy csaladi kertes hazat debrecenben, egyedul adtam el ingatlanos nelkul kb 2 honap alatt meglett a vevo, szoval urban legend hogy ingatlanos nelkul nem lehet hazat eladni. Pedig engem ezzel riogattak. Es meg csak nem is aron alul adtuk el.

Egyedul az ingatlan.com on volt fent az aprodon es a jofogason.

üdv

(#13818) Magnum_ válasza werszomjas (#13817) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ennyi.

radi: akkor még van pár évem, majd a full panorámás, XII. kerületi villám teraszáról ajd nézem a panel felső emelet bontásokat az egyik kezemben egy hideg mojitóval várva arra, hogy a kubai rabszolgám kiadja a combji között frissen tekert szivaromat :DDD

kell nekem csini kis dolgozó sarok egy monitorral?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#13819) Mercutio_ válasza B-L-A-C-K (#13798) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ott valami sz*rul van kialakitva, egy sima kitérőre van elvileg rá kötve nem a fő vezetekre a radi.

oricalhos: Engem titkos számról most hívott Ovi :DDD

BLACK : jöhetnek a Szakik nevei, számai :R

ALL:Panelben bejárati ajtót (amit biztosító is elfogad) és aki a cserét is meg csinálja korrekten, régit elviszi keretet körbe szigeteli /gletteli és nem horror ar ismertek?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13820) B-L-A-C-K válasza Mercutio_ (#13819) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az lehet, szomszéd mondta, nem értek hozzá, de már lényegtelen is, mert biztos nem újítok semmit...:)

(#13821) bitpork válasza radi8tor (#13816) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ne is mondd. velünk lecseréltette a szolgáltató a még tökéletesen működő nyílt égésteres gázos vízmelegítőt mert nem volt az ablakon szellőző vágva. Kérdeztem h mi a faxnak lenne rajta mikor pont azért vette meg a társasház hogy kevésbé szellőzzön? Válasz: mert kell. Aha, ok végül is teljesen jogos, hogy pályázati pénzeket kell megszerezni hogy jobb legyen a nyílászáró, erre senki nem mondja h ha kicseréled akkor meg a fűtés/melegítési rendszert kell lecserélned dupla annyiért :U Jól ki van ez találva, mi csak szophatunk vele

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13822) GabN73 válasza Magnum_ (#13818) üzenetére


GabN73
addikt

Majd megengedem, hogy átgyere és onnan nézd, nálam jobb lesz a panoráma ... :DDD ;]

(#13823) Magnum_ válasza GabN73 (#13822) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ennyi bááázz

I humbly and respectfully decline™

(#13824) DeFranco válasza bitpork (#13821) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az nem volt opció, hogy beszereltetsz résszellőzőt az ablakra?

(#13825) GabN73


GabN73
addikt

Amúgy mi ez a lazulgatás, senki se termeli a GDP-t?! :P ;]

(#13826) Melack válasza radi8tor (#13816) üzenetére


Melack
veterán

Persze, nem vagyok építész meg ilyenek, ezt a részt én is hallottam. Még jó, hogy a 3-on nézünk lakást :D
Szellőztető alap, az kell. Én nem vettem észre, hogy szárazabb lenne a levegő a műanyag nyílászárós lakásban, mint szülőknél, ahol fa van.

(#13817) werszomjas: én sem hiszem, hogy feltétlenül kell ingatlanos. De ha egy hirdetés csak úgy van fent, nem tudod megkerülni.

(#13827) bitpork: nyáron még hagyján, de télen :Y

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13827) bitpork válasza DeFranco (#13824) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Minden opció volt, de az ablakosok közölték hogy ahhoz leszerelik a nyíló szárnyat és elviszik pár napra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13828) DeFranco válasza bitpork (#13827) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a keretbe nem lehetett volna beépíteni?

(#13829) pepe091 válasza bitpork (#13827) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Más vállalkozót kell keresni, mert szépen át akartak vágni. Nálunk is gáz van a panelban, most zajlik a panel program, közölték aki már kicserélte az ablakot korábban és nincs rajta szellőző, annak csinálnak az ablakba INGYEN. Jött a srác, kikapta az ablakot, a tokot kifúrta, a keretet is, felszerelte a szellőzőt, megvolt az egész 25-30 perc alatt.
Emellett pluszban a gázterv miatt kell a konyhába a betonfalba is vágatni egy plusz szellőzőt, a tetőre egy nagy motoros ventilátort rakni, és meg van oldva. Igaz utóbbi már lakásonként 100k...

(#13830) Qru válasza Magnum_ (#13823) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyári pacskert feldobtad már?

#nincsbennetarcsi

(#13831) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hát én besokalltam, visszakerült a fa nyílászáró amit édesapám -asztalos lévén- megcsinált szellőzősre oszt kész. A lakóknak meg jó napja volt mert megkapták a közösbe befizetett pénzünket.
A vízmelegítő csere majdnem fél millió volt a terveztetéssel mindennel együtt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13832) Magnum_ válasza Qru (#13830) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem merem ide...

I humbly and respectfully decline™

(#13833) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Nincs véletlen valakinek eladó 1150-es foglalatú i5-öse, i7-ese?

Nem minden vándorút céltalan...

(#13834) Melack


Melack
veterán

Én mára kiégtem

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13835) DeFranco válasza Melack (#13834) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#13836) Mercutio_ válasza 3.Aragorn (#13833) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jópénzért minden megoldhatató :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13837) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ez az abszolút kellemetlen szitu

I humbly and respectfully decline™

(#13838) 3.Aragorn válasza Mercutio_ (#13836) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nyilván pénzt is adnék érte... ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#13839) Melack válasza DeFranco (#13835) üzenetére


Melack
veterán

Jóvanna, én most láttam csak :(((

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13840) DeFranco válasza Melack (#13839) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vickoltam, honnan kellett volna látnod :D

(#13841) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Ùdv mindenkinek innen Újpestről, a Főtérről :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13842) Melack válasza Dr.Zoo (#13841) üzenetére


Melack
veterán

Sör van?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13843) Tim82 válasza Dr.Zoo (#13841) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mi meg épp indulóban az A38-ra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13844) Melack válasza Tim82 (#13843) üzenetére


Melack
veterán

Jó szórakozást!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13845) Mercutio_ válasza Dr.Zoo (#13841) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kihívás napi ingyencirkusz? :D meg ugye hétvégén eu savazás ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13846) Dr.Zoo válasza Mercutio_ (#13845) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az. :)

All: sör nincs, de táncit nézünk. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#13847) bitpork válasza Dr.Zoo (#13846) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó a kedved ahhoz mérten hogy most vették el a szabadságodat :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13848) Melack válasza bitpork (#13847) üzenetére


Melack
veterán

Most van a "próbaidő", most még kedves az asszony :D

Én nem panaszkodom, még most is finom kajákat kapok, nem sós kenyeret :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13849) Mercutio_ válasza Melack (#13848) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tudjuk, anyatejen élsz :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#13850) Melack válasza Mercutio_ (#13849) üzenetére


Melack
veterán

Nem, az a lányé :) Nekem leves meg egyéb finomak jutnak - ha van idő főzni. Ha nem,akkor valami a mélyhűtőből.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.