Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1151) Itachi82

Itachi82
(tag)

Régen gg72-től vettem, most az itmedia-tól rendeltem a lemezeket! (MID: MEI-RA1-001)

[ Szerkesztve ]

(#1152) gg72

gg72
(veterán)

Én pedig anno Németországból rendeltem őket, de már jó régen volt, úgy 3 éve.

(#1153) Multibit

Multibit
(veterán)

MEIRA1 (001) lemezek tesztje:

régebbi szitázott lemez 1
régebbi szitázott lemez 2
későbbi nyomtatható lemez 1
későbbi nyomtatható lemez 2
későbbi nyomtatható lemez 3

(#1154) miko_ válasza gg72 (#1145) üzenetére

miko_
(tag)

Én anno Verbatim (MID: VERBAT-IMc-00) lemezzel jártam így mindegyiknek rossz lett a vége aztán elvittem belőle haveromhoz az ő Pioneer-ja meg megírta tökéletesen. Szóval továbbra is tartom magam ahhoz hogy nem írnék LG-el. Le is cseréltem anno egy Pio 206-ra azóta nincs gond.

(#1155) gg72 válasza miko_ (#1154) üzenetére

gg72
(veterán)

Amiket eddig átnézem Pana lemezeket, azok tökéletesejk voltak, több évesek is. Én is úgy vélem, hogy az említett esetben az LG író lehet a ludas...

(#1156) Itachi82

Itachi82
(tag)

Akkor végül is le kéne cserélnem az írom-at?!
Fel voltam rá készülve!
Gondolom alap Pioneer akkor, de csak BDR-208DBK\BDR-208BK\BDR-209BDK találtam Magyar üzletekben!
Ezek a BDK és DK mit takarnak pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#1157) Joshi válasza Itachi82 (#1156) üzenetére

Joshi
(félisten)

A BK és DBK csak a kivitelezésre utal mint pl Black azaz fekete, a D betű nem tudom hogy pontosan mit takar de szerintem semmi komoly. A típust a típusszám határozza meg mint pl a BDR-208 vagyis Blu-Ray Disc ReWrite.

(#1158) Itachi82 válasza Joshi (#1157) üzenetére

Itachi82
(tag)

Értem, kösz a választ!

(#1159) XIII Ramses válasza Itachi82 (#1158) üzenetére

XIII Ramses
(aktív tag)

Most írtam egy rövid szösszenetet a pioneer 209-esről a Milyen blu-ray írót vegyek topicba. Olvasd el. Lg dvd íróm egyszer volt egy hétig, akkor megfogadtam soha többet lg (legalábbis odd-ből)

(#1160) Itachi82 válasza XIII Ramses (#1159) üzenetére

Itachi82
(tag)

Áhh kösz az infót. Hol vetted\rendelted?

(#1161) Joshi válasza Itachi82 (#1160) üzenetére

Joshi
(félisten)

Itt van Pick Pack pontos átvétel is.

(#1162) stanley00

stanley00
(tag)

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valakinek esetleg van-e már tapasztalata ezzel a lemezzel kapcsolatban. [link]
Nem is az írás minőségre gondolnék hanem a mid code-ra. Van rá esély, hogy Panasonic vagy TDK mid code-nál nem rosszabb ez sem?
Egyébként érdekes, hogy így elsőre semmit nem találtam a neten arról, hogy ki vagy mi ez a cég pedig a köztudatban és általam is már régebb óta ismert a minőségibb lemezeiről. Mintha úgy emlékeznék régebbről, hogy ez Taiyo Yuden csak That's márkanév alatt.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1163) Flashget válasza stanley00 (#1162) üzenetére

Flashget
(félisten)

Elég lett volna a topic keresőjébe beírnod That's

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1164) stanley00 válasza Flashget (#1163) üzenetére

stanley00
(tag)

Megtettem, de amit én linkeltem az 25 gb-os That's amiről az általad linkelt részben egy szó sem esik. Kizárólag a DL-es 50 gb-os That's-ről. A kérdés továbbra is az, hogy az 50-es kiszerelésű 25 gb-os That's lemezek is kizárólag Panasonic vagy TDK mid kódosak-e, úgy mint a DL-es társaik?

(#1165) gg72 válasza stanley00 (#1164) üzenetére

gg72
(veterán)

Szerintem nem, de biztosra nem tudom mondani, ilyen lemezhez még nem volt szerencsém, ki kell próbálni... 25GB méretben MEI MID-del csak Pana lemezzel találkoztam idáig.

[ Szerkesztve ]

(#1166) Flashget válasza stanley00 (#1164) üzenetére

Flashget
(félisten)

nekem ez gyanúsan olcsónak tűnik, mert gg72 ajánlotta a That's márkát, de írta is a midet. Ennél én nem találom sehol sem...ez akár lehet Ritek is.
De egy próbát megér és ha jó fajta akkor rendelünk :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1167) gg72 válasza Flashget (#1166) üzenetére

gg72
(veterán)

Hát annyira nem olcsó, mert 50db lemeznél és ilyen összegnél már sanszos a +27% VÁM, vagyis akkor már közel vagyunk a 300 Ft-os db árhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1168) stanley00 válasza Flashget (#1166) üzenetére

stanley00
(tag)

Ezért érdwklődöm én is mert gyanúsan olcsó.

(#1169) stanley00 válasza gg72 (#1167) üzenetére

stanley00
(tag)

Elméletileg 45 euróig vámmentesnek kellene lennie. Ez durván 11000 ft postaköltséggel együtt tehát „elméletileg” vámmentes. Ha így lenne és nem valami gagyi mid kódja van akkor kb. 220 Ft-os darabáron verhetetlen lenne.

(#1170) Joshi válasza stanley00 (#1169) üzenetére

Joshi
(félisten)

Megpróbálhatod de nincsenek csodák. :(

De miért nem jó az ITmédiás Pana lemez 333Ft-ért ami jó íróval bevált lemez? Gondolom nem írsz annyi lemezt hogy ennyire számítana 1-2ezer Ft a minőség rovására. :U

[ Szerkesztve ]

(#1171) Toni9 válasza stanley00 (#1169) üzenetére

Toni9
(csendes tag)

Nem kell félni a vámtól. Ettől az eladótól rendeltem már más lemezt. Postai matricára az értékhez kisebb értéket írt a valóságosnál, így biztos nem lesz vámköteles.

(#1172) gg72 válasza stanley00 (#1169) üzenetére

gg72
(veterán)

Túl sok itt a "ha" és az "elméletileg"... Amúgy nem tudom miért a 45 eurós vámhatárt nézed, a vámosok sem estek a fejükre, hogy elhiggyék, hogy magánszemélytől érkezik a csomag és nem a neten rendelted:

Toni9:
Ez itt OFF, nem igaz már, hogy nem tudjátok azt a nyomorult gombot megnyomi! ;]
Amúgy pedig ha kisebb értéket ír rá, bizonyítsd be, hogy nem te kérted és amúgy is az érték alapján vámolnak, ha kinyitják.
FIGYELEM! Akik vám- vagy adócsalással kapcsolatban kérnek vagy adnak segítséget, tanácsot, tippet, szankcióra számíthatnak. A topicban (és a fórum egész területén) tilos minden ilyesféle megnyilvánulás.

[ Szerkesztve ]

(#1174) jeni válasza gg72 (#1172) üzenetére

jeni
(nagyúr)

igen
kiszámolva a közel 11.250Ft tételhez ha beesik a +áfa megfizetés akkor azaz nagyjából 3900 Ft-al párosul mellé,az olyan mintha az ITMedia adná a Panasonic 50B-t vagyis a 2x25pakoss lemezeket közel 15000 Ft-ért.
igaz most ott csak 10-s pakkok vannak az ITMediánál

[ Szerkesztve ]

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#1175) CATTER válasza stanley00 (#1168) üzenetére

CATTER
(csendes tag)

japán import én nem eröltetném....

(#1176) jeni válasza jeni (#1174) üzenetére

jeni
(nagyúr)

ellenben van egy ilyen 25-s szerelésben vagy az említett TDK -bár a TDK-ra írva van bármely MID kóddal bejöhet ,mint ahogy az ITMedia reklámozza,ebben az esetben az ITMedia vissza fizeti az összeget ha más MID-el kerül forgalomba?

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#1177) stanley00 válasza gg72 (#1172) üzenetére

stanley00
(tag)

Azért ez egy érdekes megközelítés. Mert ugye én magánszemély vagyok de nem feltétlenül gondolnám, hogy az érintett japán jóember cégnek minősül ha tőle rendelek. Számtalanszor azt írták már ebay-es rendelésemre, hogy „gift” azaz ajándék. Az én szememben ő is magánszemély de ezt majd tényleg úgyis a vám dönti el ha egyáltalán rendelek. Csak elgondolkoztam rajta.

(#1178) stanley00 válasza CATTER (#1175) üzenetére

stanley00
(tag)

Írtam a csávónak egy levelet amiben rákérdeztem a mid code-ra. Mondjuk ezt párszor más rendelésnél megtettem ahol nincs konkrétan a mid code feltüntetve az adatlapon és sosem válaszolnak csak ködösítenek, úgyhogy illúzióim nincsenek. De mivel ez nem repacked rendelés lenne hanem spindle ezért a hengeren rá kell legyen írva, hogy hol készült. Így kérdeztem rá ezért ha korrekt akkor megírja, hogy made in taiwan, japan vagy akármi és akkor minden kiderül. Csak akkor rendelnék ha Made in Japan mert máskülönben biztos, hogy nem Panasonic vagy TDK mid code-os.

(#1179) CATTER válasza stanley00 (#1178) üzenetére

CATTER
(csendes tag)

erre irtam japan import az nem made in japan....made in taivan az meg lehet ritek is...

[ Szerkesztve ]

(#1180) jeni válasza CATTER (#1179) üzenetére

jeni
(nagyúr)

épen ezt ollóztam ki
That's blueray BD-R 4x 25GB blu-ray Disc 50 disc Import Japan

[ Szerkesztve ]

(#1181) jeni válasza jeni (#1180) üzenetére

jeni
(nagyúr)

ennél is az import szerepel
Taiyo Yuden BD-R DL 4x50GB Printable Blu-ray Disc 50 Pack Import Japan

[ Szerkesztve ]

(#1182) Joshi

Joshi
(félisten)

Higgyétek el hogy ez a lemez nem TDK és nem Pana Mid-es. :(

Ezt találtam. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1183) jeni válasza Joshi (#1182) üzenetére

jeni
(nagyúr)

erre gondoltál akkor tényleg egy silány cucc

ha a 2012 évi Tokiói kint tartózkodásom idejében levő Jen értékét venném figyelembe akkor 7000 Ft lenne átszámolva a Ft összeg!

biztos,hogy sokat kaszálna rajta,bár a Posta ingyen van(ez tuira benne van az árban,lehet,hogy így már nem keres rajta semmit sem).

[ Szerkesztve ]

(#1184) Joshi válasza stanley00 (#1162) üzenetére

Joshi
(félisten)

Ha TDK MID-es lemez érdekel akkor inkább ezt ajánlom, én ettől az embertől szoktam rendelni és eddig teljesen megbízható volt, ha a BRAND-hez TDK volt írva akkor az az is volt. Mindig azt kaptam amit akartam. Természetesen semmilyen felelősséget nem vállalok ha nem azt kapod amit akartál. ;] De talán rákérdezhetsz a MID-re.

(#1185) Joshi válasza Joshi (#1184) üzenetére

Joshi
(félisten)

Annyi hogy ez a lemez csak 4x-en írható ami szerintem egyáltalán nem hátrány ha a minőség jó.

(#1189) Mr.Grey

Mr.Grey
(tag)

A Blu-ray lemezeken milyen file rendszer van?
Elvben írhatok 4-6-8 GB-os mkv-kat adatként?

(#1190) Joshi válasza Mr.Grey (#1189) üzenetére

Joshi
(félisten)

A fájlrendszert írásnál választod ki tehát mehet rá sima adat is. :K

(#1192) Flashget válasza gg72 (#1167) üzenetére

Flashget
(félisten)

Én az it féle 25db-os panasonic lemezre gondoltam. 2 guriga abból 16-17K volt ez meg 11K
és ahogy tippeltem ez valszeg ritek lehet...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1193) radi8tor

radi8tor
(MODERÁTOR)

Utoljára kérünk titeket, hogy hagyjátok ezt a vám és ÁFA kérdést ebben a topicban!

Egyrészt off, másrészt törvény ellenes a szabályok kijátszása.

⭐ https://wellbe.hu

(#1194) Mr.Grey válasza Joshi (#1190) üzenetére

Mr.Grey
(tag)

Ez igaz, de csak az NTFS alatt lehet 2 GB-os fileméret fölé menni...
Erre van-e megoldás?

(#1195) Valdez válasza Mr.Grey (#1194) üzenetére

Valdez
(őstag)

Mire? Én írtam már 8-10gb-os mkv-kat is egy lemezre, nincs velük semmi gond.

(#1196) Auriga! válasza Mr.Grey (#1194) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Dehogy kell NTFS! Írásnál (pl. ImgBurn) állítsd be UDF 2.50-et és már mehet is rá az mkv, akár mekkora méretben - eddig a legnagyobb mkv, amit kiírtam 23 GB-os volt!

[ Szerkesztve ]

(#1197) Mr.Grey válasza Auriga! (#1196) üzenetére

Mr.Grey
(tag)

:R Köszi!

(#1198) stanley00 válasza Joshi (#1184) üzenetére

stanley00
(tag)

Köszi a tippet de ettől a gyerektől én már nem fogok rendelni mert mint ahogy a termék adatlapján is leírja min. 1 hónap amíg megérkezik. Múltkor is kb. 35 nap volt ha jól emlékszem amit tőle rendeltem. Vicc az egész. 35 nap alatt én gyalog körbejárom a földet. El sem tudom képzelni, hogy a mai világban hogyan lehet 35 napig utaztatni egy csomagot. Én ha muszáj lenne sem tudnám szabotálni, hogy ennyi ideig tartson kézbesítemi. Létezik még biciklis postás? Van másik eladó is akitől szoktam rendelni, a lemezei sem drágábbak, szintén ingyenes postázással. Tőle rendszeresen max. 7-8 nap alatt megkapom. Azt a That's-es lemezt meg szerintem hanyagolom. Az eladó sem válaszol a kérdésre de ezen már meg sem lepődöm.

[ Szerkesztve ]

(#1199) nTom válasza stanley00 (#1198) üzenetére

nTom
(aktív tag)

Kínából egy teherhajó kb 30 nap alatt ér európába, németbe. Így számold

(#1200) Auriga! válasza nTom (#1199) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

És, ha repülővel hozzák?

(Volt, hogy a rendelés leadásától számítva 8 nap múlva nálam volt a lemez!)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.