Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) jeni válasza syler123 (#1093) üzenetére


jeni
félisten

Nagyon egyszerű
Több Tejszín habspray kapható

egyik növényi,a másik tej,a harmadik meg Tejszín alapú

Na melyik a jobb és drágább?

(#1102) Flashget


Flashget
félisten

Én csak azt nem értem ezen a ph-n pl. BD kapcsán, de igaz ez DVD-re is.
Pioneer 206/207/208 írókat ajánljuk, mert jelenleg ez a legjobb..miért akar valaki LG-t venni? volt ilyen..
Panasonic 25GB az ajánlott legjobb lemez Made in Japan felirattal..miért akar valaki olcsó szar lemezt venni és győzködni olyat aki rengeteg teszten van túl, hogy az olcsóbb lemez is van olyan jó?
Én már nem győzködök senkit aki a járt utat akarja elhagyni járatlanért..vegyen olyan lemezt, írót amilyet akar majd bejön ide és megírja "miért hasal el írás közben az író pedig már 7893 féle programot kipróbáltam?"
majd kiderül valami silány ritek és társaiból vett 100db-ot...

Realme GT Master Edition

(#1103) syler123 válasza Flashget (#1102) üzenetére


syler123
veterán

Az írót én sem értem, hogy miért vesznek másfélét, már csak azért sem, mert a Pioneer még nem is drága, egy lg író többe kerül nála, a minőségre meg hagy kivetnivalót. A lemez mondjuk más kérdés, mert ha nem létfontosságú, hogy a tartalom meglegyen 20 év múlva, akkor vesznek olcsóbbat. Pl következőnek szerintem én is Itmediás TDK-t fogok venni ha lesz akcióban, mert közel Pana minőség mégis volt már 200ft-ért :)

(#1104) Multibit válasza gyulank (#1097) üzenetére


Multibit
veterán

Igazad van, ne hagyd magad! Ez a sok okostojás csak lyukat beszél a hasadba. A Ritek a tuti lemez, ugyanolyan jó mint a többi, sőt... ;]

(#1105) jeni


jeni
félisten

Kivel lehet összefogni a IT Media *Fullprint TDK* BluRay BD-R 4x (1 layer) Uni-White Fullprint 50cake lemez megvételében felesben?

(#1106) gyulank válasza Multibit (#1104) üzenetére


gyulank
addikt

Hol dicsértem bármelyiket is? Azért kérdeztem, mert nem tudom. Aztán nem én soroltam fel 5-öt, mint ajánlott. Nem én írtam az 5.-re, hogy rossz, de elfogadtam. Írtam is, hogy akkor csak 4 van...
Erre végül kiderül, hogy az nem kifejezés, hogy az 1. a legjobb (amivel amúgy semmi bajom sincs, ha így van), de kb. olyan, mintha az egyetlen jó lenne, és a 4.;3.;2. is olyan, mint az 5., ami pedig nincs felsorolva, az pedig még rosszabb az 5-ösnél, ami olyan, mint amiket utána írt, hogy kerülendő. Ezért most nem tudom eldönteni, hogy csak egy jó lemez van, "A LEMEZ", vagy az utána lévő 3 még ajánlott?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1107) Joshi válasza gyulank (#1106) üzenetére


Joshi
titán

Egyértelműen ez a három MID ajánlott most függetlenül a lemezre írt mártkától. A többi felejtős ha egy mód van rá.

1. MEI-T02-001 (Panasonic)
2. VERBAT-IMd-000 (Verbatim)
3. TDKBLD-RFB-000 (TDK)

A sorrend az én sorrendem de egy fontos dolog még hozzátartozik a jól megírt tartós lemezhez, az pedig a jó író és író szoftver.

ui.: mondjuk az első kettő egy pariban van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1108) jeni válasza gyulank (#1106) üzenetére


jeni
félisten

minek kell problémázni?
Megveszed az olcsó 5. ajánlott lemez pakkot 200Ft/db áron, s megírod őket és 5 év múlva leellenőrized
ha sikeres volt a beolvasás,akkor vissza jössz ide és közlöd jól jártál az olcsóbb lemezekkel.
ha pedig 3 hónap múlva már gondod lesz vele akkor meg emlékezzél arra melyiket is javasoltuk,hogy elsőnek vedd meg míg kapható az a márkájú lemez!

(#1109) Flashget válasza jeni (#1105) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem most vettem volna a vga-t akkor velem....de sajna most nincs cash.

Realme GT Master Edition

(#1110) gg72 válasza gyulank (#1106) üzenetére


gg72
veterán

Erre végül kiderül, hogy az nem kifejezés, hogy az 1. a legjobb
Már megbocsáss, de ez csak a te értelmezésedben derült így ki, szerintem másból nem.

Természetesen az egész rangsorosdi szubjektív (mint minden rangsor általában), de igazából nem tudom, hogy mire keresel választ. Ha annak igazolására, hogy a Ritek-et és a THL lemezeket kivéve tökmindegy, hogy melyiket vesszük, akkor hát legyen így, csak hagyjuk már ezt a meddő vitát.

jeni:Ezzel 100% egyetértek. A puding próbája az evés, avagy mindenki a saját kárán tanul legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#1111) gyulank válasza jeni (#1108) üzenetére


gyulank
addikt

Azért kell problémázni, mert már vagy 5x leírtam, hogy elhiszem, hogy nem ajánlott az 5. ajánlott, és egyszer sem mondtam, hogy de az olyan, mint az 1., vagy mint a 2., vagy mint a 3., vagy mint a 4., mégis azt irkáljátok, hogy vegyem akkor azt, ha annyira akarom, ha nem az 1.-őt, akkor az utolsót...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1112) gg72


gg72
veterán

Én kezdem elveszteni a fonalat... :U :)

(#1113) syler123 válasza gyulank (#1111) üzenetére


syler123
veterán

Ez az hogy 5-ször leírsz mindent, spammelsz itt össze vissza. Most miattad még én is :D

Amúgy azt veszel amit akarsz, senki sem fog fegyvert tartani a fejedhez hogy csak a Panasonicot vedd. Az a legjobb, de alatta is ki lehet normálisat fogni.

gg72: nem egyszerű megmondani így elsőre mit is szeretne gyulank :)

[ Szerkesztve ]

(#1114) Flashget válasza gg72 (#1112) üzenetére


Flashget
félisten

viszont kitartó vagy :)

Realme GT Master Edition

(#1115) CATTER válasza syler123 (#1113) üzenetére


CATTER
csendes tag

az a kisebbik baj hogy te nem tudod mit akar de ő maga sem..... ui szerintem is a ritek a megoldás :W

[ Szerkesztve ]

(#1116) Joshi válasza gyulank (#1111) üzenetére


Joshi
titán

Félreérted a témát. A felsorolt lemezek gyakorlatilag maga a piac ami egyáltalán elérhető ilyen-olyan köntösben. Senki nem akar rád erőltetni semmit ezek csak ajánlások nem több. Mivel itt senki nem időutazó ezért a gyártók által írt élettartamot még senkinek nem sikerült aláírni vagy megcáfolni.
A lista végén lévő lemezek azért kerültek oda ahova, mert a felhasználók tapasztalata ez. Ennyi és nem több. Pont.

(#1117) gyulank válasza Joshi (#1107) üzenetére


gyulank
addikt

3. CMCMAG; 4. PHILIP-R04-000 mindkettő van 200 körül, és MBI-R06-000 is annyi, ezért is érdekelt.
Az első kettő a te listádban nincs, a 3. egyikbe sem. Ha a te listádat nézem, akkor azok közül nem sokkal drágább a MEI, de ha az összefoglaló listában lévő 3.-4. is jó, akkor azoktól sokkal drágább, ezért nem mindegy.

Én nem vitatkozni akartam, csak megbizonyosodni arról, amiről lehet, amennyire lehet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#1118) Joshi válasza gyulank (#1117) üzenetére


Joshi
titán

Amit én írtam azok BD50-es MID-ek, én BD25-ből csak Panasonicot írok ha írok de nem nagyon szoktam.

A 25GB-os Panasonic 6x lemez MEI-RA1-000.

[ Szerkesztve ]

(#1119) jeni válasza gyulank (#1111) üzenetére


jeni
félisten

Én azt javaslom,hogy mind az 5-ből vegyél egyet-egyet és nekünk nem lesz lelkiismeret furdalásunk ha majd vissza jössz ide ,hogy miért a 4.-ket javasoltuk elsőnek megvételre,mivel a 2.-nak vett lemez jobb minőségű és a 3.-nak rangsorolt típus lett a legrosszabb,ellenben a az 5.-nek javasolt ár/érték arányban javasolt jobbik lemez lett a tartósabb,viszont az elsőnek javasolt legolcsóbb lemez lett az 5. az általad vizsgálatok alapján.
Remélem megértettétek,pedig oly egyszerűen írtam le. :R
Lehet,hogy én is képzavarban vagyok már? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1120) gg72


gg72
veterán

Módosításra került az összefoglaló.

(#1121) Flashget válasza gg72 (#1120) üzenetére


Flashget
félisten

jó lemez lett a ritek? ;]

Realme GT Master Edition

(#1135) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Arról nem beszélve, hogy ezek a témák eléggé warez-szagúak szóval lapozni kellene. :U

Inkább takarítottam. :(((

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1137) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Gyerekek! Vennék bdr 6x 50gb-os lemezt. Az elérhető legjobb minőség érdekel (pl panasonic), és hogy nyomtatható legyen. Az itmedian nincs ilyesmi. Hol lehet ilyet venni? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1138) gg72 válasza XIII Ramses (#1137) üzenetére


gg72
veterán

Ebay, vagy nézz körül szét itt a PH-n.

(#1139) XIII Ramses válasza gg72 (#1138) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

És hol nézzek körül? Az apróhirdetéseknél?

(#1140) gg72 válasza XIII Ramses (#1139) üzenetére


gg72
veterán

Persze.

(#1141) gg72


gg72
veterán

Érdekes tapasztalatokat osztanék meg veletek és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Itachi82 fórumtársunk néhány hete [jelezte], hogy problémái vannak a korábban megírt Panasonic lemezeivel, de mivel nem tud tesztelni, kettőt elküldött belőlük. Hát szomorúan azt kell mondjam, hogy ezek a lemezek tényleg kukák...:

Látható, hogy mindkét lemez ugyanott hibás, vagyis a vége felé. Ez a hiba olyan nagy mértékű, hogy a rajta lévő adatokat nem lehet beolvasni.

A lemezek felületén semmilyen elváltozást nem látok, gőzöm sincs, hogy mitől lehet ez... A fórumtárs azt mondja, hogy közvetlenül az írás után még visszaolvashatók voltak, vagyis akkor időközben történt velük valami. Felmerül a helytelen tárolás lehetősége. A lemezeket ragasztott papírtasakokban kaptam, így arra is gondoltam, hogy a papírtasakok ragasztója valamilyen vegyi reakcióba lépett a lemez hordozórétegével és ez okozza a hibát. A lemezeket ő otthon erősebb fajtájú mappákban tárolja állítva, nem fektetve, a mappák pedig egy komódban vannak a radiátortól nem túl messze, de a komódban hűvös van, a lemezek szinte hidegek (írta ő nekem).

Mindenesetre Panasonic lemeznél én személyesen még nem tapasztaltam ilyet. Korábban linkelt már valaki hibás Panasonic lemezekről képet, de ott egyértelmű volt, hogy valamilyen anyaghibával állunk szemben, itt nem. Érdekes és rejtélyes. :U

[ Szerkesztve ]

(#1142) radi8tor válasza gg72 (#1141) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bíztató. :U

⭐ Stella

(#1143) gg72 válasza radi8tor (#1142) üzenetére


gg72
veterán

Hát ja... Mondjuk én is megírtam már jó sokat ilyen lemezből, de eddig nem találkoztam hibással. Jó lenne, ha aki Pana lemezekre ír régóta, visszaellenőrizne szúrópróbaszerűen néhány korábban megírtat.

Ja, Itachi82 fórumtársunk LG íróval írta a lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Flashget válasza gg72 (#1143) üzenetére


Flashget
félisten

Jó lenne, ha aki Pana lemezekre ír régóta, visszaellenőrizne szúrópróbaszerűen néhány korábban megírtat.

én csak BD lejátszóval tudom ellenőrizni lejátssza vagy sem.

Realme GT Master Edition

(#1145) gg72 válasza Flashget (#1144) üzenetére


gg72
veterán

Az is jó.
De szerintem itt valami egyedi probléma okozta hibáról lesz szó, mert rákeresve a neten, nem nagyon találni panaszos embereket, általában mindenki dícséri a Pana lemezeket. Azért én is átnézem a régebbi ilyen lemezeimet.

(#1146) radi8tor válasza gg72 (#1145) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, tekerj a film végére.

⭐ Stella

(#1147) Multibit válasza gg72 (#1143) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem kizárólag Panasonic SL lemezeim vannak. Igaz, már hónapok óta nem írtam filmet BD-re, tehát csak régebben vásárolt lemezeim vannak.
Este lesz időm tesztelni, megnézek néhányat.

(#1148) Valdez


Valdez
őstag

Nekem most egy pana mides jvc BD50-el voltak gondok (bdr206-al írtam), néztem a rajta levő filmet és volt egy néhány perces intervallum, amit nem tudott lejátszani a bdr-208.
Viszont lehet, ez volt az a lemez, amit véletlenül 6x-osan írtam meg a 4x helyett.

(#1149) Flashget válasza radi8tor (#1146) üzenetére


Flashget
félisten

beraktam az első BD lemezt amit írtam az utolsó fejezethez raktam és simán lejátszotta.
lemeznek szemre vételezés alapján semmi baja.

ezekkel a lemezekkel ami gondok voltak/vannak nem lehet, hogy hamisítványok? vagy hibás széria amit valakik felvásároltak olcsón és tovább adták? Igaz ezt DVD esetében más néven tehették csak meg..

Realme GT Master Edition

(#1150) jeni válasza gg72 (#1141) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Azt kéne tudni,mikor és hol vette a Pana lemezeket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.