Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1451) bulgesz777 válasza gg72 (#1450) üzenetére

bulgesz777
(tag)

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#1452) -szabi- válasza -szabi- (#1431) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Megjöttek a lemezek japánból.

TDK Blu ray Video BD R DL 50GB Dual Layer 4x Speed Bluray Hard Coated Disk
MID: CMCMAG-DI6-000
Verbatim Bluray Disc 50GB BD-R Dual Layer 4X Speed Inkjet Printable Blu ray
MID: MEI-T02-001

Sajnos TDK-ból nem sikerült kifognom az ajánlott TDKBLD-RFB-000 lemezt.

üdv
szabi

(#1453) gg72 válasza -szabi- (#1452) üzenetére

gg72
(veterán)

Sajnos az várható volt, hogy a TDK CMC mides lesz, a Verba pedig úgy látszik, hogy mostanában váltogatja a saját midjet és a Pana-et. Mindkettő nagyon jo.

(#1454) Flashget válasza gg72 (#1453) üzenetére

Flashget
(félisten)

akkor maradni kell a verbatimnál amíg ez a felállás van.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1455) fricc_ válasza fricc_ (#1429) üzenetére

fricc_
(tag)

Nekem is megjött a messzi keletről a csomagocska:
Verba 50 GB

Az alábbi middel: VERBAT-IMd-000

(#1456) -szabi- válasza fricc_ (#1455) üzenetére

-szabi-
(őstag)

Így legyen okos az ember, hogy mit rendeljen. :))

üdv
szabi

(#1457) gg72 válasza -szabi- (#1456) üzenetére

gg72
(veterán)

Azért nem kell ismét kétségbeesni, mert ahogy hárommal korábban Flashget is írta: Verbatim-ot, mivel abban vagy Verbatim, vagy Pana mides lemez lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1458) Auriga!

Auriga!
(senior tag)

Kaptam egy TDK lemezt, hogy írjak rá az illetőnek filmet, viszont ilyen MID kódosat még nem láttam.

Milyen minőségű lehet, csak kíváncsiságból? Egyébként Japánból rendelte az emberke.

A lemez adatai:

[ Szerkesztve ]

(#1459) gg72 válasza Auriga! (#1458) üzenetére

gg72
(veterán)

Miért lenne ismeretlen a CMC? [link]
Előtted pont 6 hsz-el írta -szabi- ugyanezt a médiakódot szintén TDK lemezzel kapcsolatban. 25GB Verbatimok esetén elég jó minőség a CMC, 50GB-nál azonban én nem igazán ajánlom.

(#1460) Ébri

Ébri
(aktív tag)

Most már a jó fórumba:

Nekem is ideért egy hét alatt a Pana 25 gigás Japánból, viszont a külső kemény műanyag csomagolása 3 darabra tört, 2 letört belőle, ebből egy a csomag alján, úgy látom lemezt nem karcolt, csak az egyik alsó plex lemezt. Valamiért úgy gondolom, hogy a mi postánk bánt vele ily óvatosan.

(#1461) soldner válasza Ébri (#1460) üzenetére

soldner
(tag)

Nekem is megsérült a külső kemény műanyag csomagolás. Nem tört el, de megrepedt.
Szintén Panasonic 25 GB Japánból.

(#1462) Ébri válasza soldner (#1461) üzenetére

Ébri
(aktív tag)

Akkor ez normális :). Egy lemezt megírtam, semmi baja.

(#1463) soldner válasza Ébri (#1462) üzenetére

soldner
(tag)

Ha nem is normális, de előfordul. Biztos nem hímes tojásként kezelik ezeket a kicsi csomagokat.

(#1464) ujpest

ujpest
(csendes tag)

Sziasztok!
2010-ben kezdtem el a Bluray írást.Kb 50 db lemezt írtam meg azóta.Iró: Pioneer 206D
Sajnos olcsó lemezeket használtam és ma már nem jó szinte egyik sem / az asztali lejátszó nem játsza le./
Maxell BD-R 25 mid: RITEK-BR2-000 kuka
Philips BD-R 25 mid: RITEK-BR3-000 kuka
OMEGA BD-50 mid: CMCMAG-DI6-000 kuka
VERBATIM BD-50 mid: VERBAT-IMd-000 tökéletes pedig 4 éve írtam
Érdekes hogy a számítógépbe azért még mennek így át tudom írni jobb minőségű lemezre.
Az írással biztos hogy nem volt gond mert mindegyiket megnéztük az asztali lejátszón,
viszont a tartóssággal annál inkább.Megpróbálok beszerezni Panasonic lemezeket és
csak arra fogok ezután írni csak érdekes hogy nemigen lehet mostanában kapni, Verbatimból
például sosincs készlethiány. :)

(#1465) gg72 válasza ujpest (#1464) üzenetére

gg72
(veterán)

Kösz, hogy megosztottad, eddig nem igazán voltak ilyen hosszú távú tapasztalatok itt a fórumban, de ez is igazolja, hogy hiába jók az olcsó lemezek az írás után, esetükben sajnos sokkal gyakoribb az adatvesztés.

(#1466) ujpest válasza gg72 (#1465) üzenetére

ujpest
(csendes tag)

Nagyon szívesen :)
Érdemes szerintem a lemezeket írás után dátummal ellátni, így jobban nyomon tudjuk
követni a tartósságát.

(#1467) Auriga!

Auriga!
(senior tag)

Hát, az első lemezeim nekem is bő 3,5 évesek: Maxell, és Philips. Igaz még a mai napig is röccenés nélkül olvassa az asztali mindegyiket, bár gondolom előbb-utóbb eljön az idő, hogy olvashatatlanok lesznek, vagy egyre tovább fog tartani, mire beolvassa. Viszont addig még át próbálom menteni őket minőségi lemezre. Az író egy Pioneer BDR-205.

(#1468) ujpest válasza Auriga! (#1467) üzenetére

ujpest
(csendes tag)

Amit írtál fentebb TDK lemezt, annak a mid száma megegyezik
az általam megírt Omega BD 50 -es mid számával.
Az Avatart írtam rá kb 1 éve és már nem játsza le az asztali lejátszó / Philips BDP7700/
Úgy hogy nem jó lemez. :(

(#1469) Flashget válasza ujpest (#1464) üzenetére

Flashget
(félisten)

Összefoglalóban ott vannak az ajánlott lemezek 25/50GB, ha nem kapsz panasonicot.
Bár ha visszaolvasol linkekkel mutatva van honnan érdemes beszerezni netről.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1470) gg72

gg72
(veterán)

Kíváncsiságból én is előszedtem még az "ősidőkben" (4 ill. 3 éve) Pioneer 206-ossal megírt BD25 Ritek és BD50 CMC lemezeimet (nincs sok belőlük), valamennyi lejátszható és a teszteredmények sem annyira rosszak, mint ahogy arra számítottam:

[ Szerkesztve ]

(#1471) Auriga! válasza ujpest (#1468) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Nem említettem TDK lemezt, Maxell-t és Philips-et írtam.

Igazad van, csak az nem az én lemezem volt, hanem ismerősnek kellett egy film és ilyen lemezt adott.

[ Szerkesztve ]

(#1472) gg72 válasza Auriga! (#1471) üzenetére

gg72
(veterán)

(#1473) Auriga! válasza gg72 (#1472) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Igen, erre írtam, hogy igaza van.

(#1474) ujpest

ujpest
(csendes tag)

Lehet hogy az asztali bluray lejátszóm túl kényes? Philips BDP7700.
Ti milyen asztali lejátszóval próbáltátok ki a régen megírt lemezeket?

(#1475) gg72 válasza ujpest (#1474) üzenetére

gg72
(veterán)

Pioneer BDP-450 / Samsung BD-F6500 / Panasonic BDT-310

(#1476) ujpest

ujpest
(csendes tag)

Köszi.
Ki kellene próbálnom másik asztali lejátszón a lemezeket, úgy kiderülne hogy a lejátszóval vagy
a lemezekkel van a baj.A számítógépen mennek.1,5 éve vettem a lejátszót újonnan,azért esett
rá a választás mert analóg 7.1-es hang kimenetele van és így össze tudtam kötni a hangfalszettemmel.

(#1477) Flashget válasza ujpest (#1474) üzenetére

Flashget
(félisten)

aláírásomban szereplővel, de nekem csak 2 éves múólt a legrégebbi írt Panasonic lemez, azzal nincs gondom.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1478) M107 válasza ujpest (#1474) üzenetére

M107
(addikt)

:R

Mondjuk nekem a cég BDP3250 lejátszója van és Pana BD lemezekkel teszteltem idáig de semmi gond vele lassan 3 éves.
Cd-dvd fronton még a hulladék lemezeket is kiválóan olvassa.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#1479) Daywalkerke

Daywalkerke
(aktív tag)

Ismer esetleg valaki olyan magyar vagy EU-n belüli boltot vagy webshopot ahonnan még lehet rendelni Panasonic 25GB-os lemezt? Ahogy nézem itmedia-nál nem mostanában lesz és az ugyanitt kapható és ajánlott TDK sincsen már.

(#1480) ujpest

ujpest
(csendes tag)

Engem is érdekelne :)

(#1481) gg72 válasza Daywalkerke (#1479) üzenetére

gg72
(veterán)

(#1482) Daywalkerke válasza gg72 (#1481) üzenetére

Daywalkerke
(aktív tag)

Közben elkezdtem keresni a Google-n és én is ezeket találtam, de a totalblankmedia oldalon nem találom, hogy mennyi a postaköltség Magyarországra, esetleg te már rendeltél tőlük? Ha igen mennyi? A másik oldalon megtaláltam, de az nem valami olcsó(24€/rendelés)

[ Szerkesztve ]

(#1483) gg72 válasza Daywalkerke (#1482) üzenetére

gg72
(veterán)

[ Szerkesztve ]

(#1484) M107

M107
(addikt)

:R

Azonnali átvétellel és készpénzfizetéssel keresek BP-n Panasonic BD-R 25GB lemezt ár 300-400FT-ig / DB

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#1485) Auriga! válasza Daywalkerke (#1479) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Nézz körül eBay-en is!

(#1486) miko_

miko_
(tag)

Kb 2 hét múlva lesz Panasonic BD-R 25GB az itmediánál is az szerintem még megvárom.

[link]

(#1487) Flashget válasza miko_ (#1486) üzenetére

Flashget
(félisten)

Kb. 2 hét múlvára kaptunk igéretet a beszállítónktól.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1488) Daywalkerke válasza Flashget (#1487) üzenetére

Daywalkerke
(aktív tag)

Köszi az infót.

(#1489) fricc_

fricc_
(tag)

Sziasztok!

eBay-en rendeltem 50 gigás Verbatim újraírhatót.
A kapott lemez Midje: TDKBLD-Wfa-000

Olvastam, hogy ezzel a Middel Tommy1982 rossz tapasztalatai voltak, valakinek esetleg volt némi pozitív tapasztalata is?
Csak hogy tudjam mire számítsak...

Ja igen, meg tudja valaki mondani, hogy ha nem akarok rá írni, csak (előre) megformázni, az imgburnben melyik menüben találom a formázást?

(#1490) Tommy1982 válasza fricc_ (#1489) üzenetére

Tommy1982
(tag)

Üdv,

elsőnek a Mód -> Írás, majd itt lemez törlés:

(#1491) fricc_ válasza Tommy1982 (#1490) üzenetére

fricc_
(tag)

Köszi, gondolom azon belül mindegy hogy a gyors vagy a teljes törlést választom....

Ha már felmerült a téma, bár egy picit off, el árulná valaki, hogy mi tud ill. mire való az intelligens törlés menüpont?

(#1492) ujpest

ujpest
(csendes tag)

A ,,Digital Place" webáruházról van valakinek valami tapasztalata?
Náluk elvileg van Panasonic Bluray lemez.
http://www.digitalplace.eu/termekek?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=796&category_id=123

(#1493) bestsiva

bestsiva
(újonc)

Sziasztok

Nálam például azt asztali lejátszó/Samsung HT-E4550/ igen érdekes áll ehhez a témához.
Az ajánlott 50Gb-s lemezekből 2 féle is van nálam./Verba MEI-T02-001; TDKBLD-RFB-000/
Verbatim és a TDK Asus SBW-06D2X-U-val próbáltam írni a lemezeket.
Nem játssza le egyiket se míg a ritek-br2-000 maxel 25Gb-s lemezeket hibátlanul olvassa.
Az ASUS természetesen viszi a BD50-es lemezeket de az asztali az nagy ívben kidobja,hogy koszos vagy hibás próbálkozzak a következővel.
Próbáltam írni iMG burn-el Ashampoo-val még nero-val is de ugyan ez a helyzet.
Csak és kizárólag iso-ból írok ki. A beszerzés helyét nem kell ecsetelnem :D

Van ilyen tapasztalat másnak is? Milyen 50Gb-s lemezt vegyek amit enni fog az asztali és nem kell kihajítanom 2 hónap múlva,mert elveszett a film róla?
Most van egy henger Verbatim MEI-T02-001 /kb 40/ amivel nem nagyon tudok mit kezdeni hiszen a lejátszóm nem szereti.
Lehet az írással rontok el valamit?
Esetleg réteg váltás mint az xbox iso-nál?

Esetleges válaszokat előre si köszönöm.

(#1494) bestsiva

bestsiva
(újonc)

Írtam megint és ezt produkálta sajnos az IMGBURN.
Valakinek ez biztos egyértelmű hiba nekem sajnos nem.
Elképzelésem van mi lehet,de a Ti véleményetek is érdekelne :D
Köszönöm.

(#1495) gg72 válasza bestsiva (#1493) üzenetére

gg72
(veterán)

Rövid lesz a valasz: cseréld le az írót Pioneer-ra, vagy akár LG-re, az Asus erősen kerulendo...
Illetve nem hibás a kepfajl vagy a merevlemez, amiről írni akarsz? Irás közben ugye nem használja semmi más a vinyot és az usb bus-t, amire a külső írod is kötve van?
Külső író használatánál nagyon óvatosnak kell lenni, pláne ezek az usb-s írok elég megbizhatatlanok, főleg ha Asus, amiről azt sem lehet tudni ki gyártotta a belsejet.

[ Szerkesztve ]

(#1496) bestsiva válasza gg72 (#1495) üzenetére

bestsiva
(újonc)

Melyik LG vagy Pio ajánlott?
Gondolom vannak tapasztalatok ezen a téren.
Van olyan Pio vagy LG BD író ami alkalma s Xbox 360 kiírására is vajon?

(#1497) bestsiva

bestsiva
(újonc)

Illetve az a maglepő,hoyg legelőször Maxell 25Gb-s lemezeket írtam és azok ma is hibátlanul mennek.

A 50Gb-s lemezek meg volt amelyiket megnéztem és utána felraktam a polcra most levettem és nem mennek már :(
Ezért fura ez nekem.

(#1498) gg72 válasza bestsiva (#1496) üzenetére

gg72
(veterán)

Pio 208 vagy 209 egy külső házban, a BD-iros topicba nézz bele.
Nincs semmi furcsa abban, hogy a BD25 lemezekkel nem volt gondod, a BD50-esek hibátlan írásához egy komolyabb/jobb író kell.
Milyen különleges képesség kell xbox lemezek írásához? Sosem írtam ilyeneket, így nem értek hozza.

(#1499) bestsiva válasza gg72 (#1498) üzenetére

bestsiva
(újonc)

Egy túlírási képesség kell neki,de nem érdekel elmegyek és veszek egy Pio 208-ast alapból azt néztem ki amikor 1x mondtad.
Remélem az jó lesz.

Köszönöm szépen a segítséged jelzem majd hogy sikerült azzal az írás.

(#1500) gg72 válasza bestsiva (#1499) üzenetére

gg72
(veterán)

Ok, de gondolom azzal tisztában vagy, hogy az belső író és nem usb-s, mint az Asus-od.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.