Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) gg72 válasza stanley00 (#1849) üzenetére


gg72
veterán

Jól pörgött ma a topic. :)

Nem is vettem észre, hogy volt az ITMedia-nál Pana lemez, de 485-ért valszeg úgysem vettem volna. Méghogy nem profitorientáltak meg One-Blue licensz... Érdekes módon az artisjus jodíjakat meg nem teszik rá? De mindegy, annak kell örülni, hogy ezek szerint mégis tudnak Pana lemezt szerezni.

CMC téma: mivel ez egy közepes minőségű tömegtermék, így az, hogy éppen milyen minőséget kapunk, nem csak attól függ, hogy éppen milyen márkanév alatt jött le a szalagról, hanem a váltakozó minőségellenőrzéstől is. De persze ki lehet fogni jót is közülük, de ez inkább szerencse dolga. Korábban írtam, hogy én is vettem Németo.ból Ritek lemezt XLayer márkanév alatt és az első minőségellenőrzések nagyon jók lettek, de ez nem jelenti azt, hogy:
- a következő henger is hasonlóan jó lesz
- a lemez tartós lesz

(#1852) CATTER válasza gg72 (#1851) üzenetére


CATTER
csendes tag

én sem láttam szerintem tesztelték a piacot hol a limit... ja és emlékeim szerint az a 60 nem 60.

[ Szerkesztve ]

(#1853) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Úgy látom, ez a kérdés kicsit elsikkadt.
Ötlet? Azonos lehet a két henger?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1854) CATTER válasza -=RelakS=- (#1853) üzenetére


CATTER
csendes tag

szerintem erre senki sem fog neked válaszolni...de tisztán látás végett Az eladó viszont ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

(#1855) gg72 válasza CATTER (#1852) üzenetére


gg72
veterán

Ja hát igen, az emlékeim szerint legutoljára 350 körül volt az ára, vagy is ez kb. 35%-os áremelkedés. De a piac diktál, ha ennyiért el tudják adni, akkor nem hinném, hogy ezután bármikor is visszatérne a régi ár.

(#1856) CATTER válasza gg72 (#1855) üzenetére


CATTER
csendes tag

erre gondoltam én is. de nem gond van más megoldás...

(#1857) gg72 válasza CATTER (#1856) üzenetére


gg72
veterán

:K ;)

(#1858) ujpest


ujpest
csendes tag

Ma írtam át Panasonic lemezre 2011-ben megírt Philips lemezeket,
érdekes hogy a 4x-es és a 6x-os Philips lemezek MID kódjai
nem egyeznek meg pedig külsőre egyformák.
A 4x-esé INFOME-R30-000
A 6X-osé RITEK-BR3-000
A 4x-est lejátsza az asztali lejátszó a 6x-ost már nem.
Ezek szerint az INFOME-R30-000 MID kódú lemezek nem rossz
minőségűek hogy még 3 év után is lejátszhatóak asztalin.

(#1859) gg72 válasza ujpest (#1858) üzenetére


gg72
veterán

Ha elolvasod az összefoglalót és beírod a keresőbe az "Infome" vagy "Ritek" szót, akkor az egyiken sem lepődnél (vagy lepődtél volna) meg.

[ Szerkesztve ]

(#1860) Ébri


Ébri
senior tag

"A 2x írás jobb" igaz a Pana 4x lemezekre is? A Pana 6x-nál mennyire áll, hogy jobb 4x, de nem jobb 2x? Még nem sokat ítam, de módosítom a startégiám (eddig egyel lassabban írtam mindent, mint a max. sebessége, azaz 4x-t 2x-en, 6x-t 4x-n). Ha számít, az író Pio 209.

(#1861) gg72 válasza Ébri (#1860) üzenetére


gg72
veterán

Ha PC-s környezetben van és nem külső házban, akkor a Pana 4X lemezt írd 4X, a 6X pedig nyugodtan 6X.

(#1862) Ébri válasza gg72 (#1861) üzenetére


Ébri
senior tag

Köszi!

(#1863) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Wow, végre elhasználtam egyet az "ezüst nyomtatható" lemezeim közül.

A mellékelt ábra szerint a nyomtatható felület nem ezüst, hanem átlátszó, az ezüst réteget a DVD tükröző felülete szolgáltatja.
Ennek az az eredménye, hogy amit nyomtattam, ugyanolyan szellemképes, mint a gyári DVD-ken, ahol nem nyomják tele festékkel a felületet :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1864) bulgesz777


bulgesz777
tag

Erről a lemezről vélemény?

http://itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-omega_025x04cakebox_glossyprint_freestyle025

MID-et nem látok, de ez az összefoglalóban lévő közepes kategóriájú? (verba HTL-el együtt)

(#1865) gg72 válasza bulgesz777 (#1864) üzenetére


gg72
veterán

A fene tudja mi van benne, de valszeg CMC.

(#1866) banderasz77 válasza banderasz77 (#1730) üzenetére


banderasz77
addikt

1 henger még felszabadult akinek S.O.S. kellene.... :R

(#1867) M107 válasza bulgesz777 (#1864) üzenetére


M107
addikt

:R

[link]

Milyen íród van?
A PIO-k szépen írják 2X elég tartós lemezt kapsz, bár mondjuk az idő is. Középkategória, jobban kell rá figyelni mint a Panára mivel nincs rajta védő réteg a karcok ellen, de normális lemezkezelés mellett akár tartós lemez is válhat belőle.

GG72 írta a lemezminőségen s ellenőrzésen múlik minden, LITE-on, LG, Sony írók nem komázzák van is fenn róla speed kép.
A PIO 207-208 viszont szépen megírja 2X de mondom lemez függő, ne várj Pana minőséget jó 75 %

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1868) M107 válasza bulgesz777 (#1864) üzenetére


M107
addikt

:R

Fontos összefoglaló minden CMC lemezről. Szerző : GG72

"CMC téma: mivel ez egy közepes minőségű tömegtermék, így az, hogy éppen milyen minőséget kapunk, nem csak attól függ, hogy éppen milyen márkanév alatt jött le a szalagról, hanem a váltakozó minőségellenőrzéstől is. De persze ki lehet fogni jót is közülük, de ez inkább szerencse dolga. Korábban írtam, hogy én is vettem Németo.ból Ritek lemezt XLayer márkanév alatt és az első minőségellenőrzések nagyon jók lettek, de ez nem jelenti azt, hogy:
- a következő henger is hasonlóan jó lesz
- a lemez tartós lesz "

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1869) bulgesz777 válasza M107 (#1867) üzenetére


bulgesz777
tag

Szia!

az íróm: Pioneer BDR-209M.

(#1870) M107 válasza bulgesz777 (#1869) üzenetére


M107
addikt

:R

Szomszédom PIO 207D-je 2X-en írja e lemez fajtát mint említettem 700 db felett jár 7 hónapja vásárolja múlt hét végén én is kaptam egy darabot belőle tesztelni. Nekem 206D van de én kipróbáltam 4X megírni mint mi rá van írva, sajnos tesztelő meghajtóm nincs hogy képet láss jobban róla én olvasási eredményt tudok mutatni s azt hogy mennyi idő alatt olvasta le az adatokat a lemezrő s milyen gyorsan időben.
8X max sebesség mellett.

S ugye ott van az hogy nem minden lemezhenger u.a olyan minőség lehet jobb s rosszabb is, tehát hullámzik no de nem annyira mint az nem ajánlott alsókategóriás lemezeknél, pl MAXELL ahol 3 henger 10-10-10 lemeze u.ahogy volt megírta a 207D de utána be sem olvasta.

Ezért nem ajánlott lemez az OMEGA csak közép kat. De ha tudsz rá vigyázni nem dobálod normálisan tárolod, és jó íróval én azt mondom 4X-2X írod, akkor tartós lemezt kaphatsz 80% (függ az előzőekben leírtaktól, s a gyári minőség ellenőrzés az a 20%) mert lehet hogy most jó de 2-3 hónap és már lehetnek hibák rajta, ezt senki sem tudja garantálni.

Erre csak annyit hogy nekem van olyan 300-darab körüli 16X Verbatim 2012-es akkor már poháralátétnek nevezett szériája, s van 10 éves kb 50-60 db princom régebben 6 hónapja kb be is linkeltem olyan a teszt képe hogy az a okádék kategória fő díját elvinné s mégis olvasható.

Normális tárolás hűvős helyen minőségi íróval való megírás PIO 109-110-111-112-115-116-212-215-216
(L s D) szériák is vannak benne , LG 4163-4165-4166-4167B, Samsung SH 222A, 224BB, 224DB, Plextor 880SA, 891SA, 712A széria. + PIO206D Blu-ray BD-RW
- rendes használat nem dobáljuk bele az íróba stb stb.

Tehát próbáld ki ha úgy gondolod, 10 henger vagy darabra ha valahól tudsz szerezni mirelőtt bele ugranál, de a 209M ha a 207D is megírta normálisan akkor müködhet a dolog.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1871) Lacix29 válasza banderasz77 (#1866) üzenetére


Lacix29
őstag

küldtem privátot a lemezekre

Ezt a tesztet már ismertétek ?
Recordable Blu-Ray Disc Longevity – Periodic Survey Part 3
[link]

TDKBLDRBB-k is elég szépen degradálódnak 4 év távlatában. (bár még olvashatók maradtak)

Kár hogy Panasonic-ra nincs teszt.

(#1872) bulgesz777 válasza M107 (#1870) üzenetére


bulgesz777
tag

Köszönöm a segítséget. Bepróbálok egy 25-ös hengert belőle, meg vettem egy 10-es Panasonicot is. (Eddig verbatim htl-re írtam). Az írási sebességgel és a lemezre való vigyázással nem lesz gondom, ilyen téren mindig is alapos voltam. Még egyszer köszönöm.

(#1873) gg72 válasza Lacix29 (#1871) üzenetére


gg72
veterán

Jó kis oldal, mintha korábban már linkelte volna valaki, vagy én találtam egyszer rá valahogyan. Tesztelnek Pana lemezt, csak a DL-t.

(#1874) zebranyul válasza M107 (#1867) üzenetére


zebranyul
csendes tag

"Középkategória, jobban kell rá figyelni mint a Panára mivel nincs rajta védő réteg a karcok ellen, de normális lemezkezelés mellett akár tartós lemez is válhat belőle."

A védő réteggel kapcsolatban érdeklődnék: honnan lehet tudni, van e egy lemezen ilyen védőréteg?
Most vettem pár Verba HTL lemezt (itmediától). Ezeken van pédául?

(#1875) gg72 válasza zebranyul (#1874) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem minden BD-lemezen van karcálló réteg, ezért nem is olyan kényesek, mint a DVD-k.

(#1876) -=RelakS=- válasza gg72 (#1875) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mintha évekkel ezelőtt lett is volna szó róla, hogy a BD-ek azért nem lettek végül "dobozban", mert valami szuper karcálló réteget kifejlesztettek, ami végi az adathordozó réteget.

ehhez képest megtakarítottam papírral egy lemezt (kéztörlő papír), most olyan, mintha smirglivel mentem volna át rajta ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1877) -=RelakS=- válasza -=RelakS=- (#1876) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Közben találtam oldalt képekkel
Cartridge-es Blu-Disc 2005-ből
A Wikipedia szerint 2005-ben a TDK kifejlesztett egy strapabíró polimer borítást (Durabis), és ekkor elvetették a kazettás lemez ötletét.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1878) gg72 válasza -=RelakS=- (#1876) üzenetére


gg72
veterán

Látom, továbbra is szeretsz kísérletezni... :)

(#1879) -=RelakS=- válasza gg72 (#1878) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az még hetekkel ezelőtt volt :D Mindenesetre már ki van írva az adat másik lemezre, szóval nem izgat.

És igen, szeretek kísérletezni minden x@rral :DDD

Juteszembe, érdekesség:
Kiírtam egy lemezt, majd vasárnap az Optiarccal csináltam egy minőség ellenőrzést, olyan lett, amilyen. Hétfőn megismételve a tesztet jobb lett az eredmény. :F Megismételtem még kétszer, kicsit mindig javult az eredmény. :Y Nem igazán értem a dolgot, de még párszor megcsinálom, kíváncsi vagyok, lesz-e valami tendencia. CMCMagdi gyártmány.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1880) zebranyul


zebranyul
csendes tag

Megérkeztek a verba HTL lemezeim.
Megpróbáltam 6x és 4 x sebességgel megírni őket Liteon íróval.
A minőségteszt alapján a 4x lényegesen jobb lett mint a 6x tempóval megírt. Persze még mindig jóval gyengébb mint a 6x sebességgel megírt panasonic minősége. Már csak a tartósságra leszek kíváncsi.

(#1881) devil2k


devil2k
tag

Üdv!

Előre is elnézést kérek a láma kérdésért, de még csak most ismerkedek a BD írással. Természetesen visszaolvastam jó néhány oldalt, de nem vagyok biztos a dolgomban.
Kaptam néhány BD-R 25GB Printable lemezt.

Ezt az adatot találtam rajta:

Az írható oldalon ez van:
-RBD4R015D (gugli a barátom és ezt dobta: RITEK BD-R SL)

Meg tudja valaki mondani, hogy ez milyen minőségű és mennyire használható? Vagy fontosnak ítélt adatokat (családi fotók és videók) inkább más megbízhatóbbnak tartott lemezekre rakjak?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#1882) gg72 válasza devil2k (#1881) üzenetére


gg72
veterán

Összefoglalót is elolvastad?
A Ritek nem ajánlott lemez, pláne nem archivalasra, mert habár ki lehet fogni belőlük jobb szériát, de nem ez a jellemző. Azt, hogy tiéd éppen milyen, csak utólagos minosegellenorzessel lehetne megallapitani.
Amúgy a lemez gyártójat (MID) szoftverrel (pl. Imgburn) kell leellenorizni, az a biztos, nem a netes infok.

(#1883) devil2k válasza gg72 (#1882) üzenetére


devil2k
tag

Köszönöm a választ! :R

Igen elolvastam, csak nem akartam új hozzászólást írni, mert bíztam abban, hogy valaki gyorsan válaszol.
A lemez ImgBurn szerint: Disc ID: RITEK-BR2-000, tehát nem ajánlott.

Írást próbálgatni jó lesz, aztán kuka. :D

Ha átadod a tudásod, neked attól nem lesz kevesebb!

(#1884) gg72 válasza devil2k (#1883) üzenetére


gg72
veterán

OK ;)
Igen elolvastam, csak nem akartam új hozzászólást írni, - azért ehhez képest sikerült egy újat írnod. :)

(#1885) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma megjött a csomag Japánból és semmi sem terhelte /Vám, egyéb/, és gondoltam, hogy CMC lemez lesz a (bontatlan) csomag tartalma :K :P /adat kiírásra megfelelő.../ -24.-én volt leadva a rendelés-

(#1886) syler123: Ez volt a vétel. [link] (azért választottam, mert nem bontott, válogatott darab)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1886) syler123 válasza MaxxDamage (#1885) üzenetére


syler123
veterán

Mennyire jött ki darabja? Érdekelne egy link az eladóra is, ha nem gond :)

[ Szerkesztve ]

(#1887) MaxxDamage válasza syler123 (#1886) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

#1885-be megtalálod, szép kék a lemez adatfelülete (nem sárgás mint a Maxell)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1888) zebranyul válasza MaxxDamage (#1885) üzenetére


zebranyul
csendes tag

LTH vagy HTL lemez? Azért nem mertem ilyet rendelni, mert nem láttam rajta.

(#1889) MaxxDamage válasza zebranyul (#1888) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez alapján HTL /sőt bíztosan!/ :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1890) syler123 válasza MaxxDamage (#1887) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, ennyiért van az ITmediánál is, valamelyik nap 200ft-ért adták darabját, és akkor nincs a vám kockázata.

(#1891) gg72 válasza syler123 (#1890) üzenetére


gg72
veterán

Már ha éppen van, de amúgy :K .

(#1892) banderasz77 válasza banderasz77 (#1730) üzenetére


banderasz77
addikt

Valaki esetleg? Még 1 henger szabad!

(#1893) JuliusK


JuliusK
tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen BD-R DL 10-es pakkot az Ebay-en: [link]

Elvileg Panasonic MID-es, jó választás volt?

(#1894) gg72 válasza JuliusK (#1893) üzenetére


gg72
veterán

Ha valóban Pana, akkor igen.

(#1895) JuliusK válasza gg72 (#1894) üzenetére


JuliusK
tag

Köszönöm a választ! Majd megírom a tapasztalatokat. :)

(#1896) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma is jött egy kis szajré:

Panasonic 30-as cake 25GB: MEIT02 (001)

Verbatim 10-es cake 50GB: VERBATIMd (000)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1897) zebranyul válasza -=RelakS=- (#1896) üzenetére


zebranyul
csendes tag

És rendben vannak a lemezek? Vám ment rá?

(#1898) -=RelakS=- válasza zebranyul (#1897) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vám? Milyen vám? ;]

Beazonosítani be tudta az író őket, írás teszt még hátra van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1899) Lacix29


Lacix29
őstag

Véleményt kérnék az alábbi termékekről:
TDK BluRay BD-R 4x (25GB) 10cake (IT8773)
Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake Fullprint HTL (43804) (IT9274)

Melyik a jobb hosszabb távra ?
Tényleg annyival jobb a Panasonic, hogy megérje a 2x-es árát ezekhez képest ?
(tehát pl. 2-3x annyira tartós ?)
Eddig mindíg Panasonic-ot vettem, de az még legutóbb 100Ft-al vagy többel is olcsóbb volt, ezért dilemmázok más márkákon.

(#1900) -=RelakS=- válasza Lacix29 (#1899) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Összefoglalót megnyitottad-e?

Verbatim CMCMAG BA5, közepes kategória (írja is az oldal)
TDK feltehetőleg RITEKBR2, nem ajánlott kategória

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.