Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1401) Ereshkigal válasza ooooA6 (#1400) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Az elmúlt években sokat komolyodott a vámellenőrzés. Lehet szerencséd, de ha drágább cuccot rendelsz, kalkuláld bele, különben "meglepetés" érhet.

[ Szerkesztve ]

cli; hlt

(#1402) gg72 válasza Ereshkigal (#1401) üzenetére

gg72
(veterán)

Németországban meg soha nem is volt komolytalan. ;)

ooooA6: Szívesen, egyik lemezzel sem jársz rosszul. (Szerintem az eladó is azt fogja mondani erre, hogy nézz után a vámaszbályoknak, nem hiszem, hogy tisztában lenne a németekkel. De fél perc google keresés után én is egyből megtaláltam és ezek szerint a szabályok és értékhatárok ugyanazok, mint itthon: [link])

[ Szerkesztve ]

(#1403) ooooA6 válasza gg72 (#1402) üzenetére

ooooA6
(csendes tag)

Köszönöm ezt a linket is. :) Még tegnap én is utánanéztem, és ha jól látom magányszemélyek közt 45€ az értékhatár. A lemezeket megrendeltem,majd beszámolok róla, milyenek lettek írás után. :)

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#1404) soldner válasza Flashget (#1396) üzenetére

soldner
(tag)

"japánból csak óvatosan a mennyiséggel, mivel az már nem uniós terület."

Ha EU-n kívülről rendelek, akkor mekkora összeg felett vámolnak, illetve rakják rá az ÁFÁ-t?

[ Szerkesztve ]

(#1405) gg72 válasza soldner (#1404) üzenetére

gg72
(veterán)

[Összefoglaló]

[ Szerkesztve ]

(#1406) soldner válasza gg72 (#1405) üzenetére

soldner
(tag)

@gg72: Köszönöm a gyors választ.

----
"Megjött a Panasonic 4x BD25 Japánból (30-as henger) MEI-T02-001-es mid kóddal."

(#1388) Remete1 által említett MEI-T02-001 kódra rákerestem a fenti összefoglalóban.
Az alapján nem BD50-es lemeznek kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

(#1407) gg72 válasza soldner (#1406) üzenetére

gg72
(veterán)

Van belőle ilyen is, meg olyan is:
[link]
[link]

(#1408) soldner válasza gg72 (#1407) üzenetére

soldner
(tag)

Köszönöm.

(#1409) WeghA

WeghA
(tag)

Megjöttek a lemezek az IT Media oldalról.Rendeltem egy-egy Maxell-t, IT Media és egy Omega újraírhatót és 20 db Verbatim HTL-est. Eddig jók.

(#1410) M107 válasza WeghA (#1409) üzenetére

M107
(addikt)

:R
Rendeltem egy-egy Maxell-t,(ipari hulladék) és egy Omega (ipari hulladék) újraírhatót

Kár volt értük pénz adni. :C :C

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#1411) gg72 válasza M107 (#1410) üzenetére

gg72
(veterán)

Mi a médiakódjuk és mi volt velük a probléma?

(#1412) WeghA válasza M107 (#1410) üzenetére

WeghA
(tag)

Ó most bele halok 430Ft-ba. Ez csak próbának vettem. :D

(#1413) M107 válasza gg72 (#1411) üzenetére

M107
(addikt)

Az Omega RE lemez ha jól tudom MBI média kódos már a média kód is magáért beszél.

A Maxxel lemez itt a fórumon is sok probléma volt velük, ezért erősen nem ajánlott lemez + hamar adatvesztés miatt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#1414) gg72 válasza M107 (#1413) üzenetére

gg72
(veterán)

Az rendben van, de a kérdés arra vonatkozott, hogy neked mi volt a gondod velük. Elszállt róla az adat, vagy pár írás után már nem tudál írni rájuk, stb.?

(#1415) M107 válasza gg72 (#1414) üzenetére

M107
(addikt)

Elnézést én ilyen lemezeket nem használok alapból sem nálam a Panasonic az a minőség 100000% bár lenne még :O

Fórumtárstól idéztem de elfelejtettem úgy írni.

"Megjöttek a lemezek az IT Media oldalról.Rendeltem egy-egy Maxell-t, IT Media és egy Omega újraírhatót és 20 db Verbatim HTL-est. Eddig jók."

Erre reagáltam hozzászólásomban.

Még egyszer, elnézést kérek pontatlanságom miatt.

(#1416) gg72 válasza M107 (#1415) üzenetére

gg72
(veterán)

OK, akkor félreértettem.

Amúgy én is vettem egy 10-es hengert a CMC-s Verbatim-ból és nem tudom miért, de én továbra sem tudom jó minőségben megírni őket a Pioneer S08XLT írómmal, íme egy 4X írási eredmény:

Így én az olcsóbb kategóriában továbbra is maradok az Infomedia lemezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#1417) Auriga! válasza M107 (#1413) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

3 és fél éve még használtam Maxell lemezeket, amik a mai napig is hibátlanok. Pikk-pakk beolvassa az asztali, nincs velük baj (eddig). Nem akad, nem ugrik, nem kínlódik vele a lejátszó, hogy beolvassa. Mennyi idő után jelentkezhet adatvesztés? Érdekelne, mert van néhány film ilyen lemezen.

(#1418) M107 válasza Auriga! (#1417) üzenetére

M107
(addikt)

[Maxell]

Szerencséd van vele, bár ismerősöm 25 pakkot db vett, pedig a fenti link alapján óva intettem, nagyon sok sávosan lett olvasható illetve olvashatatlan.

(#1419) gg72 válasza Auriga! (#1417) üzenetére

gg72
(veterán)

Ezt nem lehet így megmondani, olvastam olyat, aki eleve meg sem tudta írni őket, másnál rövid időn belül jelentkezett adatvesztes, nálad látod meg évek múlva is jók. Ami biztos, hogy ezeknel a Ritek mides lemezekkel a leggyakrabban olvasni problemakrol.

(#1420) Auriga! válasza gg72 (#1419) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Nem kockáztatok mert ki tudja mikor adja meg magát a lemez. Inkább átmentem Panasonicra, amint lehetőség lesz rá.

(#1421) gg72 válasza Auriga! (#1420) üzenetére

gg72
(veterán)

Nekem is van még talonban egy 25-os henger, de már nagyon várom, hogy újra lehessen kapni. Mondjuk nem sok remény van rá szerintem, mert az EU-ban sehol sem kapni. Addig is én Infomedia lemezeket hasznalok.

(#1422) gg72

gg72
(veterán)

Most olvasom, hogy feltűntek az első indiai (!) gyártású Panasonic BD-R25 4x lemezek MEI-T02-001 middel, egyelőre nincs infó a minőségükről: [link]
Akkor ezek szerint áthelyezték a gyártást Indiába, azért volt hiánycikk a lemez, aztán meglátjuk miben változik a minőség. :U

(#1423) M107 válasza gg72 (#1422) üzenetére

M107
(addikt)

Nagyon remélem hogy nem, s merem remélni hogy csak a gyártósort tették át Indiába.

Várjuk a további fejleményeket s esetleg majd a teszteket is.

Köszönjük GG72. ;)

UI:

Elméletileg, ez volt a Panasonic BD-R 25GB 1-4X írható lemez méidakódja.

[Pana]

[ Szerkesztve ]

(#1424) M107 válasza M107 (#1423) üzenetére

M107
(addikt)

Lejárt a szerk idő....

Panasonic LM-BR25LDE / 4x / Japan / 2010
MID: MEI T02 (001)

Ezek alapján bár mondjuk őket még Made In Japan-ban készítették, de reméljük nem trükköznek, s minőségi média kód mellé nem társul silány minőség vagy rosszabb.

Kérdés, mekkora lesz az írási sebessége ?

[ Szerkesztve ]

(#1425) gg72 válasza M107 (#1424) üzenetére

gg72
(veterán)

Nem igazán értem a kérdésedet, a MEI-T02-001 mides lemezek 4X írási sebességűek, az már más kérdés, hogy egyes írók ennél gyorsabban is meg tudják írni őket.

(#1426) Flashget válasza gg72 (#1422) üzenetére

Flashget
(félisten)

francba...verbatim dvd mintára ebből is szart csinálnak majd..

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1427) CATTER válasza gg72 (#1421) üzenetére

CATTER
(csendes tag)

nekem még van 150 db japán szerencsére.....

(#1428) gg72 válasza Flashget (#1426) üzenetére

gg72
(veterán)

Hát sajnos benne van a pakliban...

(#1429) fricc_

fricc_
(tag)

Sziasztok!

Jónak mondható 50 GB-os lemezeket szeretnék rendelni.
Az IT median Verba csak előrendelésre van.

Az összefoglalóban az szerepel, hogy 50 GB-nál elvileg mind a TDK mind a Verba jókat gyárt.
Vagy vagy alapon ezt a kettőt néztem ki:
http://www.ebay.com/itm/20-1-FREE-TDK-Bluray-50GB-4x-BD-R-DL-Dual-Layer-Blu-ray-Blank-Disc-Printable-/310299275256?pt=US_CD_DVD_Blu_ray_Discs&hash=item483f472ff8
http://www.ebay.com/itm/New-20-Verbatim-BD-R-DL-50GB-4x-Bluray-Disc-Genuine-ID-Code-Inkjet-Printable-/400745044746?pt=US_CD_DVD_Blu_ray_Discs&hash=item5d4e441b0a

Elvileg ezek jó minőségűek lesznek, (legalábbis ránézésre) vagy így is úgy zsákba macska ? :-)

(#1430) gg72 válasza fricc_ (#1429) üzenetére

gg72
(veterán)

Én a másodikat javasolnám, az biztosan (legalábbis a termékleírás alapján) Verbatim mides, míg a TDK elvileg lehet CMC is, habár a leírásban valamilyen új "High Grade" típusról írnak, de szerintem ilyenhez itt még senkinek sem volt szerencséje.
A vámrizikóval gondolom tsiztában vagy: [link].

(#1431) -szabi-

-szabi-
(őstag)

(#1432) M107 válasza gg72 (#1425) üzenetére

M107
(addikt)

Azt értem, de akkor hol vannak a régebbi 6x sebességű lemezek a Panasonic-tól ?
Vagy visszafelé haladunk sebességileg :P
6X lemezük már nem is lesz?
Bár tudom minden képlékeny jó nekem a 4X is csak legyen legalább olyan 95% mint a régi japán 6X lemeze.

(#1433) Ébri

Ébri
(aktív tag)

Sziasztok!

TDK mides lemezek tartósságáról mik a tapasztalatok? (Ami nem volt rontott, szépen olvassa pillanatnyilag, csak az érdekelne, mikor nézzek rá legközelebb, hogy még mindig jó-e.)

(#1434) bandi0000

bandi0000
(nagyúr)

hali
ha egy blu-ray 3D mkv-s promó videót kiírnék adatba egy DVD-re akkor azt le tudja játszani egy 3D lejátszó?

Tudom nem ide tartozik, de itt van mozgás

PS4: bandimnc && Xbox One: bandymnc

(#1435) Flashget válasza bandi0000 (#1434) üzenetére

Flashget
(félisten)

Logikusan gondold át miért nem lehetséges amit írtál.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1436) gg72 válasza Flashget (#1435) üzenetére

gg72
(veterán)

Miért ne lenne lehetséges? Az egyik asztalim (Samsung F6500) mindenféle médiumról, így DVD-ről is simán visz MKV-kat, ha azok adatként vannak ráírva.

(#1437) fricc_ válasza bandi0000 (#1434) üzenetére

fricc_
(tag)

Ha ráfér, akkor SZVSZ van rá esély, végül is így majdnem ugyan az mintha pendrive-on néznéd?
Vagy oltári nagyot tévedek? :-)

(#1438) Auriga! válasza bandi0000 (#1434) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Simán lejátssza DVD-ről is! Nem egy filmem van (ami csak mkv-ban létezik, BD-n sajnos nem adták ki), DVD-re (DVD+R DL) van kiírva és tökéletesen megy.

(ImgBurn -> Fájlok / mappák lemezre írása (mindent be fog állítani a program) -> belehúzod az mkv-t és ennyi, mehet az írás.)

(#1439) soldner válasza bandi0000 (#1434) üzenetére

soldner
(tag)

Valószínűleg menni fog.

Pl. a Roxio.com oldalán ezt írják:
"New! Burn HD content on standard DVDs
Easily burn HD videos on standard DVDs that will playback on Blu-ray Disc players, no plugin required."

(#1440) M107 válasza Auriga! (#1438) üzenetére

M107
(addikt)

Egy bizonyos bitrátáig biztos de ha 10.08 MB/PS felett van a bitráta akkor már erős akadozás lép fel, vagy nem is játssza le, az adott mkv-t.

Mivel a dvd sávszélessége 10.08MB/PS maximum míg a BD akár 30MB/PS is lehet.

Érdemes utánna nézni az mkv adatfolyam sebességének , bár minél nagyobb a bitráta annál nagyobb a file is, bár ez filmklippek esetén vagy már leírt promo nem olyan nagy hosszúságú filmklippek esetén előfordulhat, hogy az adott anyag ráfér egy sima vagy egy DL dvd-re.

A kulcsszó minden esetben a bitráta nagysága.

(#1441) soldner válasza M107 (#1440) üzenetére

soldner
(tag)

Ha jól gondolom az általad említett sávszélesség a DVD illetve BD szabványokra vonatkozik.
De talán egy BD olvasónak nem okoz gondot a DVD lemezt is 30 Mbit/s tempóval "elolvasnia".
Ebben az esetben miért ne lehetne magas a bitráta. Így szinte csak a kapacitásban mutatkozik a különbség egy BD lemezhez képest.

(#1442) M107 válasza soldner (#1441) üzenetére

M107
(addikt)

Nem jó az érv, mert hiába adott a megfelelő célhardver, esetünkben a BD lejátszó, ami kezeli a DVD és a CD lemezeket is, de mint egy dvd lejátszó is kezel DVD vagy CD lemezt is és mikor behelyezed az adott lemezt a meghajtóba, van a meghajtóban egy első folyamat ami felismeri a lemezt és ez alapján küldi ki a lemez felszínére a lézernyalábot.

Esetünkben BD lejátszó esetén :

(Mindig a legnagyobb NM hosszúságú lézerrel kezdi a lemez felismerést, ez a folyamat nagyon gyorsan végbe megy)

720 NM CD
650-635 NM DVD NM Nanométer
430 NM Blu-ray

Tehát ha te egy dvd-lemezt teszel be egy BD lejátszóba az maximum 10.08MB/PS adatátvitelre lesz képes, s a rajta tárolt file-okat is maximum ekkora adatátvitellel fogja leolvasni.
60 - 635 NM.

A ha egy fent említett mkv bitrátája e felé esik akkor vagy megtagadja a lejátszást vagy akadozni fog. Hiába is fér rá, mondjuk egy kisebb promo klipp a dvd lemezre.

(#1443) Auriga! válasza M107 (#1442) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Ez mind OK.

De:

Adott egy film (A gépész, csak magyar szinkron, FullHD), a bitrátája (Mediainfo mérése szerint) 10,7 Mbps (nem 10,07) és röccenés nélkül, simán viszi a BD játszó, ami elvileg nem is működhetne.
Ez csak egy film, ami duplarétegűn van ilyen, vagy hasonló bitrátával.

Hogyan működhet, hiszen jóval magasabb a bitráta, mint az általad említett?

[ Szerkesztve ]

(#1444) M107 válasza Auriga! (#1443) üzenetére

M107
(addikt)

A DVD-Video lemezek nyers bitráta 11,08 Mbit / s, a 1,0 Mbit / s fölött, így a hasznos bitráta 10,08 Mbit / s. Ebből legfeljebb 3,36 Mbit / s lehet használni a felirat, legfeljebb 10,08 Mbit / s között lehet felbontani a hang-és video-, és legfeljebb 9,80 Mbit / s lehet használni a videó egyedül. Abban az esetben, ha több kameraállásból az adatok tárolása átlapolt, és így van ez a bitráta büntetést, ami egy max bitráta 8 Mbit / s egy szöget, hogy kompenzálja a további elérési idő. Ez a korlátozás nem összeadódnak, tehát minden további szög még akár 8 Mbit / s bitráta áll rendelkezésre.

Szakmailag kódolt videofelvételeket átlagosan bitráta 4-5 Mbit / s, maximum 7-8 Mbit / s-ban nagy jelenetek. Ez általában történik, hogy nagyobb kompatibilitás játékosok között, és segít megelőzni a puffer kiürülés esetén a szennyezett vagy karcos lemezeket.

Célja, hogy javítsa a képminőség feletti Standard Edition, a Columbia TriStar Home Entertainment ajánlott " Superbit "- a prémium vonal a DVD-Video lemez, amely az átlagos bitráta inkább a 6 Mbit / s. A hangminőség is javult a kötelező felvétele a Dolby Digital és DTS 5.1 surround hangsávok. Több nyelv, szögek, és extra hangsávot is megszűnt, hogy szabadítson fel több helyet a főcím, és ezáltal biztosítsák a legmagasabb adatátviteli sebesség lehetséges. 2007 januárjában a Superbit vonal megszűnt. "

Bocs elírtam, 11.08 MBit/PS, de a hasznos csak 10.08MBit/PS = 1.26 MB nem úgy írtam hogy MBit hanem MB tudom megtévesztő lehetett.
Elnézést

[ Szerkesztve ]

(#1445) Auriga! válasza M107 (#1444) üzenetére

Auriga!
(senior tag)

Így mér értem!

Köszi

(#1446) bulgesz777

bulgesz777
(tag)

Az alábbi honlapokról melyik lemezeket ajánljátok?:
http://www.xxldvd.eu/blu-ray-lemez/blu-ray-25gb
http://www.dvdpapa.hu/arak/irhatobluraylemez

Nyomtathatóra nincs szükségem.

Köszönöm!

(#1447) Flashget válasza bulgesz777 (#1446) üzenetére

Flashget
(félisten)

pedig sokszor a nyomtathatóknak van jobb mid-jük akár BD akár DVD lemez.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#1448) bulgesz777 válasza Flashget (#1447) üzenetére

bulgesz777
(tag)

Köszi. Akkor tegyük fel, hogy szóba jön a nyomtatható is. Így a fenti két oldalról melyiket ajánljátok 25 illetve 50Gb-osokból?

(#1449) nTom válasza bulgesz777 (#1448) üzenetére

nTom
(aktív tag)

az itmedia-n is vannak jó lemezek

(#1450) gg72 válasza bulgesz777 (#1448) üzenetére

gg72
(veterán)

Ahogy arról nemrég már szó volt, a szlovák webshopok-ban jelenleg elérhető 25GB lemezek közül ez a Verbatim ajánlható leginkább: [link]. A lényeg, hogy Verbatimból ne LTH típusú lemez legyen!
50GB típusból én egyiket sem ajánlom, ott marad a külföldi beszerzés, a linkekhez vissza kell olvasni egy kicsit.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.