Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) M107


M107
addikt

:R

Ezt a lemezt :

[Verba]

Pio 206D megírja ? Milyen minőségben ?

UI:

Sajnos ez az őskövületem van de még teszi a dolgát.....
Cserélni csak akkor ha nincs már olyan lemez ami minőségi és nem írja meg, max ha BD-RE 4X ír, de még a 209 is csak 2X-en.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1352) Flashget válasza M107 (#1351) üzenetére


Flashget
félisten

kellene egy bin fájl és megtudnád nézni az fw mit tartalmaz.

Realme GT Master Edition

(#1353) gg72 válasza stanley00 (#1350) üzenetére


gg72
veterán

Nagyjából ilyen minőségű írástesztet rengeteget tudnék mutatni
Akkor mutass légyszíves, azért van ez a fórum, hogy belinkeljük az írásteszteket. Nekem CMC-t még sosem sikerült olyan jó minőségben megírni, mint Infomedia-t.

Nem a Melody a "szuperhíres", hanem az Infomedia MID nagyon jó (már DVD-knél is annak számított) és nem csak én állítom ezt, hanem minden hozzáértő, pl.:
[link]
[link]
[link]

A CMC pedig igenis egy közepes minőségű gyártó, ugyanez a lemez felbukkan Intenso, Pidata, Nierle "szuperhíres" márkanevek alatt is, így ez igazából csak a Verbatim-ra nézve kisebbfajta szégyen, hogy már nem gyárt 25GB lemezeket saját technológiával, igaz a lemezeik ára is csak így lehet versenyképes.

De különben ha te elégedett vagy a Verbatimmal, az a legfontosabb, és fölösleges itt szarkasztikus megjegyzéseket tenni... Én nem mondtam soha, hogy rossz lemez lenne, csak szerintem az Infomedia jobb. Ennyiről szól ez a történet.

(#1354) M107 válasza stanley00 (#1350) üzenetére


M107
addikt

:R

Saját íróval : Pioneer BDR-208.

Vagy tesztelésre alkalmas íróval, mert a PIO írók nem tesztképesek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1355) M107 válasza Flashget (#1352) üzenetére


M107
addikt

:R

Bin nincs, csak exe.
[1.06]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1356) Flashget válasza M107 (#1355) üzenetére


Flashget
félisten

Elhamarkodottan írtam..azt hittem van már az MCSE-nek DVD-hez hasonlóan BD-hez is progija.
(egyébként exe esetében jobb klikk és kicsomagolás vagy winrarral)

Realme GT Master Edition

(#1357) stanley00 válasza gg72 (#1353) üzenetére


stanley00
tag

Lehet, hogy Te úgy érezted de nem szarkasztikusnak szántam a mondandóm. És egyáltalán nem a CMC MID-es Verbatim mellett kardoskodok. Nem azt mondtam, hogy az lenne az etalon. Az Infomedia is csak egy ugyanolyan középszerű Taiwan-i gyártó mint a CMC. Az első link is amit beraktál olyan eredményt mutat, hogy egy RITEK-es Maxellt is jobban meg lehet írni. Ez csak egy vélemény, nem kell vele egyet érteni. Én csak azt nem értettem, hogy „SZERINTEM” két középszerű és hasonló minőséget képviselő márka között viszonylag nagy kontrasztot állítasz be az egyik javára a másikkal szemben. Hozzáteszem, hogy a minôséget illetôen most csak a Verbatimos CMC-vel kapcsolatban állítom ezt mert valóban vannak gyengébb CMC-s lemzek mint ahogy Infomedia-s is ahogy az elsô linked bizonyítja.
Pioneer 208D
IMBGURN 2.5.8.0

(#1358) andris0103


andris0103
csendes tag

Sziasztok!
Ebay-en ezt néztem ki! Ez megbízhatónak számít? Panasonic és japánból
http://www.ebay.com/itm/Panasonic-BD-R-25GB-4x-10pack-Blu-ray-BD-R-Repacked-Japan-/290945082136?pt=US_CD_DVD_Blu_ray_Discs&hash=item43bdada318

(#1359) gg72 válasza stanley00 (#1357) üzenetére


gg72
veterán

Én csak azt nem értettem, hogy „SZERINTEM” két középszerű és hasonló minőséget képviselő márka között viszonylag nagy kontrasztot állítasz be az egyik javára a másikkal szemben.
Azért, mert eddig én ezt így tapasztaltam, ha te máshogy, akkor rendben van. Mindenki olyan lemezt használ, amivel jobb tapasztalatai vannak.

(#1361) -szabi-


-szabi-
őstag

Ez nem sok. :)

(#1362) gg72 válasza -szabi- (#1361) üzenetére


gg72
veterán

Csomagolás alapján csak jósolni lehet, hogy milyen mides lemez van bennük. Kicsi a valószínűsége, hogy valaki is vett volna már itt ezekből a lemezekből.
A 4x Pana lemezekkel vigyázni kell, lehet Ritek is...
A másik kettő szerintem CMC, de csak tippelek, Verbatim-ot már régóta nem láttam eredeti middel, csak 50GB méretben.
A Taiyo Yuden talán még TDK lehet.

[ Szerkesztve ]

(#1363) -szabi- válasza gg72 (#1362) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Mikor rendeltem lemezeket, innen Pana nem volt.
Azt szerettem volna, az ajánlás alapján.
Szóval már ez sem igaz, ha Pana-t rendelek csak jót kaphatok.
DVD esetén ez sokkal egyszerűbb, Verbatim (MCC) és kész, de itt tiszta agyrém. :F

üdv
szabi

(#1364) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Mivel jobb helyet nem találtam, itt tenném fel a kérdést:

Milyen free programot használjak/keressek, ha BR lemezt/képfájlt szeretnék készíteni menükészítéssel?

Köszönöm, ha valaki segít!

S3x, hifi & rock and roll

(#1365) gg72 válasza -szabi- (#1363) üzenetére


gg72
veterán

Én a 4X Panára írtam, hogy van belőle Ritek is, a 6X még biztosan Panasonic (MEI) mides.

(#1366) -szabi- válasza gg72 (#1365) üzenetére


-szabi-
őstag

OK. Köszi. :)
Egyébként Mitsubishi Chemical és Taiyo Yuden blu-ray lemezt nem gyárt?

üdv
szabi

(#1367) gg72 válasza -szabi- (#1366) üzenetére


gg72
veterán

Az előbbi ugye a Verbatim, amiből én mostanában csak 50GB méretben láttam eredeti Verba mides lemezt, az utóbbi nem gyárt BD-t. A neten felbukannak Taiyo Yuden márkanévvel ellátott lemezek, de ezek (50GB méretben) vagy TDK, vagy Pana (MEI) midesek.

(#1368) -szabi- válasza gg72 (#1367) üzenetére


-szabi-
őstag

Esetleg erre van valami ötleted? Klikk!

üdv
szabi

(#1369) -szabi-


-szabi-
őstag

Érdeklődnék, a fórum tagok között esetleg van e bluray teszt képes veszprémi?
Nagyon jól jönne. :)

üdv
szabi

(#1370) WeghA


WeghA
tag

Üdv!
Melyik lenne az jó vagy közepes minőségű lemez ami most jelenleg (július közepe) kapható főleg szlovák oldalakra gondolok de lehet más oldal is és szereti a Pio 209 író! :B

(#1371) jeni válasza WeghA (#1370) üzenetére


jeni
félisten

hello
amit a gg72 mester kínál eladásra (feltéve ha van készleten neki),illetve ebay oldalról érdemes rendelni

elvileg ezzel azonos 50GB,mint márka igen de MID az passz

esetleg ITmedia Philips lemezeik

megerősítés erre kérek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1372) gg72 válasza jeni (#1371) üzenetére


gg72
veterán

A Philips helyett inkább ez: [link]

A félreértések elkerülése végett:
1. nem árulok lemezt
2. mi az, hogy "elvileg ezzel azonos 50GB, mint márka igen de MID az passz" :F Bocs, de ezt nem lehet értelmezni.
3. Illetve mire kérsz megerősítést? Mintha google fordítóval írtál volna...

(#1373) jeni válasza gg72 (#1372) üzenetére


jeni
félisten

Nem ajánlok tuti Verbatimot sem egyébb márkát,mivel nem tudni milyen MID lemezesek. Korábban árultad a lemezeket. Innentől kezdve a vásárló olyat vesz amit akar vagy kap. Nem tartozik rám. :R

(#1374) gg72 válasza jeni (#1373) üzenetére


gg72
veterán

Miért ne lehetne tudni, hogy milyen MIDes a Verbatim, ott van az adatlapján: [link] :U
Pont itt volt szó róla korábban, hogy a Verbatim esetén jobban teljesít ez a CMC mid, mint más noname márkáknál. 200 Ft körüli árával erősen ajánlott lemez, sokkal inkább, mint pl. a Philips, vagy a Mediarange (ami valszeg a gyengébb CMC széria).

Nem kell megsértődni, csak érthetőbben fogalmazni, mert az előző hsz-edből egy hozzá nem értő nem sokat tud kihámozni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1375) WeghA válasza gg72 (#1374) üzenetére


WeghA
tag

Igen nem sokat értek még ezekhez.
Ez a belinkelt Verbatim tuti jó?
[link]
[link]
esetleg ezek?

(#1376) koncsik válasza gg72 (#1374) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bocs ez inkább Jeni: érdemes vigyázni a megfogalmazással. Együtt vásárolunk szerintem biztonságosabb és az igazságnak megfelelőbb.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1377) gg72 válasza WeghA (#1375) üzenetére


gg72
veterán

Sokkal inkább az általam javasolt Verbatim, az biztosan a jobb szériás CMC közül való, míg ez a HP és Omega borzasztóan nagy lutri...

(#1378) WeghA


WeghA
tag

Igazság szerint most vettem egy Pio Blu-ray írót és van egy LG BD-RE lemezem amit formázni akartam nem sikerült. Utána megint megpróbáltam és most meg már nem is engedi törölni az ImgBurn. Inaktív a gomb pedig bent van a lemez.
DVD lemezt teljesen jól megírt.
Mi lehet a hiba?

(#1379) WeghA válasza WeghA (#1378) üzenetére


WeghA
tag

(#1380) gg72 válasza WeghA (#1378) üzenetére


gg72
veterán

Így próbáltad?

(#1381) WeghA válasza gg72 (#1380) üzenetére


WeghA
tag

Nem, de így se sikerült

I 18:52:04 ImgBurn Version 2.5.8.0 started!
I 18:52:04 Microsoft Windows 8 Professional x64 Edition (6.2, Build 9200)
I 18:52:04 Total Physical Memory: 5 242 420 KiB - Available: 3 119 368 KiB
I 18:52:04 Initialising SPTI...
I 18:52:04 Searching for SCSI / ATAPI devices...
I 18:52:14 -> Drive 1 - Info: Optiarc DVD RW AD-5200A 1.09 (I:) (ATA)
I 18:52:17 -> Drive 2 - Info: PIONEER BD-RW BDR-209D 1.10-ID61 (J:) (ATA)
I 18:52:17 Found 1 DVD±RW and 1 BD-RE!
I 18:53:47 Operation Started!
I 18:53:47 Device: [0:0:0] PIONEER BD-RW BDR-209D 1.10 (J:) (ATA)
I 18:53:47 Media Type: BD-RE (Disc ID: LGEBRE-S01-000)
I 18:53:47 Media Supported Write Speeds: 2x
I 18:53:47 Quick Erase: No
I 18:53:47 Format Properly: Yes
I 18:53:47 Format Size: Preferred
I 18:53:47 Format With Full Certification: Yes
I 18:53:47 Format Without Spare Areas: Yes
I 18:53:47 Erasing Disc...
W 18:53:47 FormatDisc(FT: 0x31, FST: 0x02) Not Supported!
W 18:53:47 FormatDisc(FT: 0x31, FST: 0x03) Not Supported!
W 18:54:34 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/4) - Unknown (Internal Target Failure) (ASC: 0x44, ASCQ: 0x6A)
E 18:54:36 Failed to Erase Disc! - Reason: Unknown (Internal Target Failure) (ASC: 0x44, ASCQ: 0x6A)
E 18:54:36 Operation Failed! - Duration: 00:00:49

Valamit rosszul állítok be vagy rosszul van bekötve a meghajtó vagy csak rossz a lemez.

(#1382) gg72 válasza WeghA (#1381) üzenetére


gg72
veterán

Én a lemezre tippelek.

(#1383) WeghA válasza gg72 (#1382) üzenetére


WeghA
tag

A Nero is kidobja. A lemez kuka akkor vagy van valami progi ami esetleg segítene?
[link]
Ilyen a lemez.

[ Szerkesztve ]

(#1384) WeghA


WeghA
tag

Firmware frissítés esetleg segítene?

(#1385) gg72 válasza WeghA (#1384) üzenetére


gg72
veterán

Nem hiszem, hogy fw-frissítés ezen segítene (amúgy az újabb 1.20-ast mindenképpen érdemes feltenni), ill. ha két íróprogram is kidobja, akkor erősen gyanús, hogy a lemez hibás. Próbálj meg beszerezni egy másmilyen újraírhatót, pl.:
[link] [link]
[link]

(#1386) WeghA válasza gg72 (#1385) üzenetére


WeghA
tag

Sikerült az első lemez írásom egy Varbatim-ra. MID: VERBAT-IMa-000 Recorded Mark Polarity: HTL
Ez jó fajta Verbatim?
Sajnos akkor a LG BD-RE lemezem rossz.

(#1387) gg72 válasza WeghA (#1386) üzenetére


gg72
veterán

Igen, jó lemez. :K
Szabad megtudni, hogy hol vetted? Mert eddig úgy tudtam, hogy csak CMC mid-del jöttek ki ilyen Verbatim HTL lemezek, de ezek szerint létezik belőle eredeti Verbatim is.

(#1388) Aurig@


Aurig@
őstag

Megjött a Panasonic 4x BD25 Japánból (30-as henger) MEI-T02-001-es mid kóddal.
Muszáj volt innen rendelni, mivel az IT Media-nal már régóta elfogyott.
(Rendeléstől számítva 5 nap!)

Mióta a Panát ajánlottátok, csak ezt használom.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1389) WeghA válasza gg72 (#1387) üzenetére


WeghA
tag

Na ez jó kérdés, mert az OLX.hu-n vettem 1 db tokos kiszerelésbe próba kép.
500 pénz volt.

(#1390) gg72 válasza WeghA (#1389) üzenetére


gg72
veterán

Akkor valószínűleg a tokos kiszerelés Verbatim mides, a hengeres pedig CMC.

(#1391) ooooA6 válasza Aurig@ (#1388) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Szia, 5 nap alatt ért hozzád a lemez Japánból? Én is most akarok ilyet venni, [link] de tanácstalan vagyok. Neked, hogy vált be? Amit írtál mid kódot az most jó? Sorry, nagyon kezdő vagyok. :B

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#1392) gg72 válasza ooooA6 (#1391) üzenetére


gg72
veterán

A MEI-T02-001 mid nagyon jó, erősen ajánlott!

Amúgy ez itt már nem OFF, teheted nyugodtan ON-ba. ;)

(#1393) ooooA6


ooooA6
csendes tag

Ahogy itt olvasgatom a hozzászólásokat, kicsit elkeseredtem. :( De lehet, hogy nem is kicsit.
Javítsatok ki ha tévedek, de az olvasottak szerint, ha veszek valami "márkás" lemezt, akkor a kézbevétel után lehet, hogy kakit se ér az egész? Az ajánlott lemezek közül, talán a Verbatim-mal faraghatok rá a legkevésbé, ha jól látom. Panasonic-ot nem, TDK-t meg pláne nem mernék venni. Esetleg lenne valakinek megbízható eladója a német ebay-en? Mert itt is olyan, 15-20€ árkülönbséggel árulnak látszatra ugyan olyan lemezeket. :( Csak azért nem venném meg a drágábbat, mert az talán jobb. Most komolyan, kész zsákbamacska az egész. :W
Az IT Media nagyon korrekt, hogy feltünteti a mid kódokat, csak nem olvastam, hogy Németországba is postáznának.

[ Szerkesztve ]

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#1394) gg72 válasza ooooA6 (#1393) üzenetére


gg72
veterán

Akkor valamit kicsit félreolvastál, mert a Panasonic esetében csak Japánban bukkantak fel eddig Ritek mides lemezek, azok is csak 25GB méretben és a 4X írhatók között.
A Verbatim tulajdonképpen nem nagy lutri, vagy eredeti Verbatim mides lemezt kapsz, vagy CMC-st, de azt is a jobb fajtából.
A TDK valóban lutri.

Ha Németo.ban laksz, akkor ajánlom az alábbi fórum alapos böngészését, itt beszerzési forrásokat is meg szoktak adni:
[link]
[link]

Egyáltalán nem kell nekikeseredni, én a magam részéről most ezt a 3 lemezt és beszerzési forrást ajánlom:
[eredeti Panasonic]
[Infomedia]
[CMC-s Verbatim]

(#1395) ooooA6 válasza gg72 (#1394) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! :R

Panasonic esetében pont Japánból lenne érdemes vásárolni, hiszen lényegesen olcsóbb.
Ha onnan rendelek 30db-os hengert, és kaki akkor max poháralátétnek lehet használni, vagy azért írhatok rá?
A linkeknek nagyon örülök, a hétvégén végigbogarászom, aztán hétfőn rendelhetek is. :)

Közbe belenéztem az ebay-es linkedbe, szuper! Már nincs is problémám! : :C :R

Erről a Melody-rol tudsz mondani valamit? Mert nagyon olcsónak tűnik. (Ez persze nem baj)

[ Szerkesztve ]

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#1396) Flashget válasza ooooA6 (#1395) üzenetére


Flashget
félisten

japánból csak óvatosan a mennyiséggel, mivel az már nem uniós terület.

Realme GT Master Edition

(#1397) ooooA6 válasza Flashget (#1396) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Egy 30db-os gurigát rendelek csak. Az csak nem sok. :)

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

(#1398) gg72 válasza ooooA6 (#1397) üzenetére


gg72
veterán

Nézz utána a vámszabályoknak Németországban, de gyanítom, hogy ez az érték már ott is vámöketeles. Az egy másik dolog, hogy ilyen mennyiség itthon általában átmegy a vámon, kint nem tudom mi a helyzet...
A Melody lemez Infomer40 médiakóddal rendelkezik, Infomedia gyártmány, ami egy nagyon megbízható és minőségi gyártó, már DVD-k esetében is az volt. Lehet, hogy a Melody márkanév sokakat elborzaszt, de tényleg azt kell nézni, hogy ki gyártja a lemezeket. Ja, és a linkelt ebay-es aladó Angliából küldi a lemezeket, vagyis az biztosan vámmentes az EU-n belül. ;)
De a CMC-s Verbatim is hasonlóan jó lemez (ahogy erről nemrég szó volt), ellentétben a noname CMC lemezekkel, úgy látszik, hogy a Verbatim azért odafigyel, hogy milyen szériát kapjon.

[ Szerkesztve ]

(#1399) CATTER válasza ooooA6 (#1397) üzenetére


CATTER
csendes tag

japán nem EU....

[ Szerkesztve ]

(#1400) ooooA6 válasza gg72 (#1398) üzenetére


ooooA6
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszodat.

Japánból ugyan még nem, de Kínából már rendeltem 100-200€-os értéket, de nem kellett vámot fizetnem. Persze jobb utánanézni. Írok az eladónak, csak tudja mi újság, gondolom naponta küld csomagot az EU-ba.
A Melody lemezt kipróbálom. Az, hamarabb meg is érkezik. Aztán marad még a Verbatim, de most egyenlőre 30db Panasonic, és 25db Melody elég. :)

Örök hála a tanácsaidért! :)

BenQ W1070 + Nvidia Shield TV 2017 + LG-BH4030S + Pioneer BDR-209DBK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.