Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) stanley00 válasza -=RelakS=- (#1950) üzenetére


stanley00
tag

Azért nem értem mert a sima BD-R lemezekkel semmi gond, egy Panasonicot nekem is sikerül megírni ugyanúgy ahogy neked de ha DL-t írok és mindegy milyen MID-re akkor teljesen változó a minőség legtöbbször már nem nagyon elfogadható eredménnyel.
Verbatim, JVC és TDK márkákról beszélek ilyen MID-el MEIT02 (001), TDKBLDRFB (000)

[ Szerkesztve ]

(#1952) -=RelakS=- válasza stanley00 (#1951) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Verbatim 2x-esen írva:

That's 4x-esen írva:

That's 2x-esen írva:

Nem tudom, mennyire mérési hiba a kettő között a különbség, de mintha a That's 4x-esen megírva jobb eredményt adna.
A Verbatim meg, amit az egyik előző íróm úgy írt meg, hogy az Optiarc szóba sem akar állni vele, úgy látszik, hogy tényleg nagyon jó :D

Viszont érdekes, hogy a Verbatimnál az LDC grafikonon micsoda tüskék vannak.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1953) stanley00 válasza -=RelakS=- (#1952) üzenetére


stanley00
tag

Hát a Panasonic MID-es írásoknál az LDC max érték botrányos mint az enyémnél is:)
A Verbatim viszont kitûnônek látszik. Nem is baj mert még mielôtt belinkelted volna pont rendeltem Verbatim MID-es DL 10-es hengert. Még ebben a MID-ben reménykedem:)

[ Szerkesztve ]

(#1954) Flashget válasza stanley00 (#1951) üzenetére


Flashget
félisten

Az írás minősége függ a;
1. alapanyagtól
2. írótól és a használt írás sebességtől
3. az írón lévő fw verziótól
4. író szoftvertől és egyébb driverektől (alaplapi chipset)

de van olyan is amikor az adott író egyszerűen nem kedveli az adott nyersanyagot bármilyen sebességet és fw-t választunk. Ilyenkor jön a kísérletezés mire megtalálja az ember a megfelelő mides lemezt és írási sebességet. DVD-nél ez nem nagy gond, de BD-nél már elég költséges tud lenni.

Realme GT Master Edition

(#1955) stanley00 válasza Flashget (#1954) üzenetére


stanley00
tag

Köszi az instrukciókat de szerintem minden feltételnek megfelelek, hogy az írás minősége elfogadható legyen ;]

Az írás minősége függ a;
1. alapanyagtól MEIT02 (001) és TDKBLDRFB (000)
2. írótól és a használt írás sebességtől PIO208D 4X
3. az írón lévő fw verziótól legújabb
4. író szoftvertől és egyébb driverektől (alaplapi chipset) IMGBURN, alaplapi chipset legújabb

Processzor Core i5, RAM 8GB, Gigabyte alaplap

És mivel a hasonlóan jó alapanyagokat BD-R esetén kivétel nélkül jól megírja ezért az egyéb driver és más problémákat elvetném. Csak a BD-R DL írások nem sikerülnek olyan jóra, némelyik pedig botrányos sajnos.

Ezzel együtt elfogadom amiket leírtál csak hát az ember ilyen minőségi MID-es lemezeknél ha az egyéb hardveres feltételek is adottak akkor elvárná, hogy minden flottul menjen:)

[ Szerkesztve ]

(#1956) Flashget válasza stanley00 (#1955) üzenetére


Flashget
félisten

Miért olyan hihetetlen, hogy az adott író nem szereti a DL lemezt?
DVD esetében nekem van a Optiarc 7260 ami a legjobb modelljük volt az uccsó érában a sima DVD-hez. Viszont a DL lemezt a legjobbat is (verbatim made in singapure) botrányosan rosszul írta pedig feltraktam vagy 5 féle fw-t, volt köztük sony is nem segített semmi. Van viszont egy LiteOn 624B a gépemben az botrányosan rosszul írta bármelyik DVD lemezt, viszont a DL-t a legjobban ez az író írja. Csak tesztelésre és DL lemezhez használtam.

1-es ponthoz VERBAT-IMd-000 lehet ezt szépen írná. Ezért írtam BD esetében költséges megoldás a kisérletezgetés.
Én is írtam DL lemezt asztali viszi, de lehet a teszt nem éppen szép eredményt mutatna a Pio 207-es íróval.

Realme GT Master Edition

(#1957) stanley00 válasza Flashget (#1956) üzenetére


stanley00
tag

Mondom, hogy elfogadom amit írsz csak kicsit visszás az egész. Mert ugye ha én most itt feltenném a nagy kérdést, hogy éppen blu-ray írót vennék de nem tudom, hogy milyet akkor kapásból a szakik rávágnák, hogy csakis Pioneert. OK. Aztán mondjuk feldobnám, hogy most láttam jó áron Mediarange DL lemezt és vennék is rögtön, hogy kipróbáljam. Elküldenének a sóhivatalba:), hogy csakis a MEI-T02-001, VERBAT-IMd-000, TDKBLD-RFB-000 MID-es lemezek az ajánlottak. Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy mindenből a legjobbat próbálom hozzátenni mégsem működőképes a dolog. És ez bosszantó. De ez csak egy kis hangos eszmefuttatás volt, nehogy kötözködésnek vagy okoskodásnak vedd. Értem amit mondani akarsz. Egyébként pár hozzászólással előbb írtam, hogy a [következő és egyben általad is ajánlott lemezek] már úton vannak, hogy pontot tegyek a kérdés végére :DD.

(#1958) Flashget válasza stanley00 (#1957) üzenetére


Flashget
félisten

Most is Piot ajánlanék én is. :)
Meg van az a verzió ami nem került szóba..lehet nincs szerencséd és kifogtál egy gyengébb szériát lemezből.
Volt aki 6x Panasonic 25GB-os lemezből vett és a teljes guriga hibás volt, pedig az a legjobb lemez.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1959) stanley00 válasza Flashget (#1958) üzenetére


stanley00
tag

Akkor nincs túl nagy szerencsém mert ezeket a lemzeket nem egy időben és nem egy helyről vettem.
Mondjuk ezek a lemezek legalább meg lettek írva. Nem is olyan régen volt, hogy gyorsan kellett a lemez, gondoltam veszek itt az aprón hirdetők valamelyikétől pár lemezt. 5 DB TDK mid-es BD-R DL lemezt vettem. Ebből mind ment a kukába, a feléig sem írta meg a lemezeket az író. Ezután direkt vettem 5 tök ugyanolyan lemezt az E-bay-ről, mondanom sem kell ugyanaz az író szépen végig írta, a minőség az meg olyan amilyen.

Na azt nevezném balszerencsének ;] de inkább szerintem csak jól át lettem verve :(((

[ Szerkesztve ]

(#1960) ExciterSoul


ExciterSoul
újonc

Sziasztok!
Szeretném ezt a fajta Bd-t megrendelni.
Valaki rendelte már innen?
Ha igen legyen szíves megírni, hogy megjött-e rendesen és lakásra hozzák-e a csomagot vagy lerakatba?
Elnézést ha hülyeséget kérdeztem de még sosem rendeltem ebayről.
Köszi előre is
Itt a link

[link]

(#1961) Aurig@ válasza ExciterSoul (#1960) üzenetére


Aurig@
őstag

Szia!

Sokszor rendeltem már eBay-ről, mindig simán megjött, mindenféle gond nélkül.

Házhoz viszik, vagyis az alapértelmezésben megadott címre.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#1962) gg72 válasza ExciterSoul (#1960) üzenetére


gg72
veterán

ebay-es topic: [link]

(#1963) Flashget válasza ExciterSoul (#1960) üzenetére


Flashget
félisten

ha paypal-al fizetsz, abban a valós címed legyen megadva és oda viszik.

Realme GT Master Edition

(#1964) stanley00


stanley00
tag

Meg kell mondjam ilyen gyorsan még nem kaptam csomagot (free shipping) Japánból.
Szombaton este 8 után rendeltem meg és ma jött meg. Igazából 4 nap alatt megjött ha a mai napot nem számítom mivel délelőtt már meghozták.
[Verbatim DL 50 GB]



ImgBurn, Pioneer 208D, 2X írva

Nem tökéletes de az biztos, hogy életem eddigi legjobb DL írása :DD

(#1965) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Milyen lemezt érdemes mostanában venni, ha nincs Panasoinc?
HP, Maxell, TDK, Verbatim?

(#1966) gg72 válasza Valdez (#1965) üzenetére


gg72
veterán

Ezek közül csakis Verbatim, csak ne LTH-s legyen. De inkább rendelj kintről Pana-t, ha tudsz.

(#1967) Valdez válasza gg72 (#1966) üzenetére


Valdez
őstag

A Verba HTL-s azt írják, tehát akkor ezekszerint vállalható?
Az ára is baráti.

(#1968) gg72 válasza Valdez (#1967) üzenetére


gg72
veterán

Vállalható, de erősen középszerű CMC lemez, olvass vissza, sokat írtunk róla az elmúlt hónapokban.

(#1969) M107 válasza Valdez (#1965) üzenetére


M107
addikt

:R

HP, Igen szabad CMC BA 05
Maxell, Véletlenül se
TDK, Változó hullámzó minőség, ha TDK mides akkor tutti, de ez ritkaság olyan 25% ban kapsz ilyet, nem
Verbatim, CMC minőség közép teteje van nagyon jó minőségű és sok a középkategória. vásárolható.

De hiába a Pana az PANA. :) egyenlőre nincs lemez ami übereli, viszont ára az van. Még egy lemez van amiről tudok hogy jó az az Omega Freestyle Glossyprint CMCBA03 Mid, ez még a verbatim alatt van 5-8% szomszéd srác 1-1.2 éve veszi PIO író (207D) (209EBK) gond nélkül írja 700 feletti lemez számot írt ki az elsővel a másik az még 2 hónapos.
Asztalik reccenés nélkül viszik. Normális hűvös helyen tárolva, 4X írható de ajánlott 2X írni!

De biztonsági mentés egyéb fontos dolgok csak PANA.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1970) gg72 válasza M107 (#1969) üzenetére


gg72
veterán

A CMC-s HP és a Verbatim is csak fenntartásokkal javasolt, de gyakorlatilag szinte már csak ők (CMC) maradtak tömeggyártók, ezért is annyira ingadozó a minőségük.

(#1971) M107 válasza gg72 (#1970) üzenetére


M107
addikt

:R

Ell kell ismerni Pana az minőség, de amit lehet még ajánlani az a CMCMAG03-05 Mid, természetesen nem archíválásra,de azért tartós olyan 80% szinten persze minden tényező egyezősség esetén.

- Jó író ( PIO 205-206-207-208-209 Liteon (klónok), Pana írók note, Plextor firmware-s Liteon klónok, stb
- Sata vezérlő, driver beállítás
- Lemez (CMC a minőség ellenőrzés ; és a névleges sebesség (pl 4x ott 2x írás) alati írás hoz jó eredmény.

A Pana lemez (MID) 100% minőség és tartósság a CMC 03-05 (75-80%) a fent leírtak szerint

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1972) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Melyik BD 50-es lemezt ajánljátok akár ebayen keresztül akár nem :)?

(#1973) Valdez


Valdez
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat, sajnos nem tudok várni panára, sok helyet foglalnak a filmek, bepróbálom a verbát. :R
Milyen sebességgel érdemes írni a 6x-os verbát? Úgy mint a panát? (ami rá van írva)

[ Szerkesztve ]

(#1974) -=RelakS=- válasza Csabi1984 (#1972) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A Verbatim írásképe nekem nagyon tetszik.

Itten-a-e, That's lemezekkel összehasonlítva

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1975) Csabi1984 válasza -=RelakS=- (#1974) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ezeket az ábrákat láttam már korábban is. De nem tudom mit kell rajtuk nézni :)

(#1976) -=RelakS=- válasza Csabi1984 (#1975) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Baloldalt a számok legyenek minél alacsonyabbak, illetve ugyanakkora számok esetében a grafikon minél laposabb.
LDC és BIS érték is minél alacsonyabb.

Gyakorlatilag azt mutatják, hogy mennyi hibát kellett javítani olvasás közben. Ha ezek elszaladnak, akkor az olvasás lassú/lehetetlen lesz.

Ha valamit kihagytam, akkor a többiek pótolják :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1977) M107 válasza Valdez (#1973) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha 6X van rá írva elméletileg 6X, kivéve ha USB-a drive (BD-RW) vel írsz mert ott 4X érdemes a folyamatos adatátvitel miatt.

De pl láttam olyat hogy ( pl omega 4X helyett 2X tartósabb lemezt hoz össze), de majd az idő eldönti.

Személyem a Panát 6X írja PIO206D cukor :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1978) Flashget válasza Valdez (#1973) üzenetére


Flashget
félisten

minden lemezt úgy írj meg max. ami rá van írva, mert a Pio felajánl pl. 6x lemez esetén 12x írást is. Bár lehet, hogy a lejátszó így is lejátssza, de nem garantált, hogy 2 hónap múlva is.

Realme GT Master Edition

(#1979) Valdez


Valdez
őstag

M107 & Flashget: Köszönöm a válaszokat :)

(#1980) M107 válasza Flashget (#1978) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem anno (2012 Áprilisa) - mivel akkor vettem egy Pana 6x lemezre írtam 12X Pio 206D-vel azóta hiba nélkül olvassa minden 25 GB BD film van rajta.

Bár igaz nem életbíztosítás 6X akkor legyen 6X vagy alatta Usb-s drive esetén 4X a folyamatos adatátvitel segítése érdekében, vagy ha nem annyira márkás a lemez (minőségi mint a Pana - pl Omega 4X azt 2x írva tartósabb lemezt tudsz készíteni).

Szomszéd ír 207D Omegákat 2X - saját magának, CMCMAGBA03 idáig nem volt gondja velük az elsőt olyan 7-8 hónapja írta, nekem a első Pana lemezem 2012 ápr készült és még tökéletesen olvasható 720P HD Mkv-s file, lakodalom van rajta, 2 év 7 hóanpos lemez Pio 206d vel írva 6X-an

UI: nem rinyálnak az asztali lejátszók tőle. Flashget szerint pedig, a legjobb teszterek az asztali gépek.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#1981) generic


generic
senior tag

Sziasztok, érdemesebb a filmeket lemezen tárolni, vagy inkább külső HDD-n? :) Melyik időtállóbb?

(#1982) gg72 válasza generic (#1981) üzenetére


gg72
veterán

Jaj, kérlek, csak ezt a kérdést ne tedd fel és ne itt, mert ez olyan lavinákat szokott elindítani a PH-n...! Ha itt kérdezed, akkor nyílván azok fognak válaszolni, akik BD-re archiválnak, de az ellentábornak is ugyanígy igaza van.
Szóval most kérnék meg mindekit, hogy ne legyen ez a hsz. flame, mert a kérdést úgysem lehet eldönteni, az eredeti kérdésre visszatérve pedig olyan nincs, hogy legbiztosabb. A legbiztosabb az, ha egyszerre több dologra/médiumra archiválsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1983) generic válasza gg72 (#1982) üzenetére


generic
senior tag

:R

(#1984) radi8tor válasza gg72 (#1982) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Authoring lemezek sem megbízhatóak?

⭐ Stella

(#1985) gg72 válasza radi8tor (#1984) üzenetére


gg72
veterán

Mondtam én, hogy nem megbízható? ;) Ha nekik jó volt: [link].
A vita inkább mindig azon szokott menni, hogy "töltsem, vagy gyűjtsem"? :) De ez egy eleve hamvába halt dolog (mármint a vita), mert leginkább szokásokról és ízlésekről szól és ezekben szerintem elég nehezen meggyőzhető bárki is.

[ Szerkesztve ]

(#1986) Ereshkigal válasza generic (#1981) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Egy mentés nem mentés. Célszerű HDD-re és lemezre is menteni. ;)

(#1987) Flashget válasza generic (#1981) üzenetére


Flashget
félisten

2011 ősz - 2012 tél között olcsóbb volt BD lemezre menteni :D

Realme GT Master Edition

(#1988) Ébri válasza Ereshkigal (#1986) üzenetére


Ébri
senior tag

Igen, ez szerintem se vagy-vagy kérdés, én BD-re és HDD-re is mentek (ami még nem végleges az megy újraírható DVD-re + HDD).

(#1989) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az minek köszönhető, hogy az eddig 4x írt lemezt (korábban így írtam ezt a fajtát) már csak 2x tudom írni ? :F
/a lemez 1-6x írható, de csak a 2x van a kiválasztható listában.../

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1990) gg72


gg72
veterán

Biztosan ugyanaz a mid?

(#1991) MaxxDamage válasza gg72 (#1990) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Teljesen ugyanaz (CMC-s HTL) 50db -os Verbatim lemez (25GB 1-6x) és bontatlan gyári csomagolásba jött Japánból. (tehát nem válogatott darabok) :N

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1992) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#1991) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Másik lemeznél (ugyanaz mid, minden) a kiválasztható sebesség: 2x , 4x , 6x , 8x , 12x , :) /mint alap esetben a Pio írónál szokásos/ így 4x tudom is írni... (valami "bug" lehetett a csak 2x írási lehetőség vajon :F )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1993) jeni


jeni
félisten

Szia

Ez hova tehető? Milyen lehet?

Vissza olvasva akkor ez CMC-s HP az a linken található?

Ott vannak több lemezek is melyeket érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#1994) gg72 válasza jeni (#1993) üzenetére


gg72
veterán

Én onnan csak a nem LTH-s Wide Printable Verbatim-ot ajánlanám, ami habár szintén CMC, de talán jobb széria, mint a HP és társai.

(#1995) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok biztos rendeltetek Ebayről. Nem szeretném más üzletét "rombolni" ezért itt teszem fel. Melyik BD 50 GB.os lemezt érdemes rendelni? (jobb fajtára értem)

(#1996) gg72 válasza Csabi1984 (#1995) üzenetére


gg72
veterán

Légyszíves olvasd el az összefoglalót és az utóbbi 1-2 hónap hozzászólásait (nem olyan sok), ezekben minden választ megtalálsz.

(#1997) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Adott egy Samsung se-506cb blu-ray író, ami write errorokat dobál és nem képes egy újraírható 50GB-os Verbatim lemez írására.

Cserélve lett az író és még mindig fennáll a hiba illetve a lemezre is gondoltunk, de másik lemezzel is ugyanez! Mi lehet a gond?

undefined

(#1998) gg72 válasza ludsimon (#1997) üzenetére


gg72
veterán

Valahol egy külföldi fórumban olvastam erről a Samu külső íróról, hogy sajnos nem igazán képes megbírkózni az 50GB lemezekkel. Ha van lehetőséged, vegyél egy másik írót, LG-t, vagy Pioneert. Nem hiszem, hogy a lemezzel lenne baj.

[ Szerkesztve ]

(#1999) ludsimon válasza gg72 (#1998) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen íróra cseréltessem ki?
Tudtok olyat mondani, amivel megírtatok már több 50GB-os újraírható lemezt és nem volt velük baj?

Szerk.:
Hopsz, ezt meg a másikba kell feltenni.
Köszi a válaszod! A másik topicba is beraktam, kérlek oda válaszolj! :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2000) jeni válasza gg72 (#1998) üzenetére


jeni
félisten

ez belsőleg azonos a noti SAMSUNG SN-506BB/BEBE -s íróval?

50GB lemezzel még nem próbáltam ki,mivel olyanom nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.