Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38201) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ezek hulyek....be szeretnek vezetni a minden masodik szombat munkanpot...vagy minden szombat munkanap 8-tol 13.00-ig. Persze majdnem duplan fizetve....de majdnem senki sem jelentkezett. Mondjuk engem havi egyszer erintene ami vallalhato....

Ertekezletnek vege...minden OK. Megyek atveszem a 980-at...es unneplem hogy gyozott a jo. Tanulni es kellene egy keveset mivel hetfon vizsga van. :W
De majd holnap este atnezem....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38202) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Es megvan:

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38203) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#38202) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szep, piros. :) de reg vettem mar hw-t (sohaj) ez ha jol tudom, izmosabb mint az r9 290x vagy 295?
Lator uram, ha szombaton is dolgozol havonta egyszer, meg egy ilyen kartyat tudsz venni ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38204) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#38203) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 290X-tol joval izmosabb....a 295 erosebb ott ahol a driverek is jok es van CF tamogatas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38205) =HG= válasza mackosajt (#38199) üzenetére


=HG=
addikt

Húzzál bele, mert nekem a 7950-em ezt produkálja:

Igaz, hogy 1050/1500-on.. :U

(#38206) CJ4567


CJ4567
veterán

Érdekes...

No Sana No Life

(#38207) norbert1998 válasza norbert1998 (#38200) üzenetére


norbert1998
veterán

Szóval nálam a baki? Leveszem én is az oldalt amíg nincs új ház, és megnézem. De még párás a kari, mert most értem haza.

(#38208) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#38204) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ejha, nem semmi teljesitmenye lehet. Gratulalok Sasss ketsztapus :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38209) ViZion válasza Shokkolo (#38168) üzenetére


ViZion
félisten

Istenem! :Y Hát ez a hering-illatú menyország kapuja! :R
Köszönöm! Remélem van oldal, ahal még tágabbra nyitják a kapuszárnyakat, és a mennyei fényben fürdethetem meg nyáladzó orcámat.... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38210) mackosajt válasza Shokkolo (#38168) üzenetére


mackosajt
addikt

ezért a képért bannolni kéne...
azokat, akik ilyeneket nem osztanak meg, amikor rátalálnak :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#38211) pipo112


pipo112
senior tag

jó reggelt !

ma is szépen teljesít a totyik 78hsz :C

Shokkolo : szép koszorú bár csak lehetnék a közepén :Y és ha már van stipi stopi akkor a 3óránál lévőre letettem a voksom :DD

Sasssssssssssssss! ejj de szép az a kari ! régi vágyam hajtani egy Msi vga-t, eredetileg MSi 680-at akartam a 660TI helyett de mire meg lett rá a cipi , addigra amit kinéztem aprón Msi lighting 680at elvitték :O így lett ez az asus dc2 oc

Norbert : ha polyan hirtelen ugrik a hőfok ott nagy valszeg hogy szarul illeszkedik
mondjuk én kapásból csinálnék alá egy ilyet[link] erre tudsz rakni 2 12cm-es ventit ami alapból halkabb lesz és hatékonyabb is .

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#38212) norbert1998 válasza pipo112 (#38211) üzenetére


norbert1998
veterán

De ez tulajdonképpen ez mi ez? :)

(#38213) norbert1998


norbert1998
veterán

nálam levett oldallal is 61 fokos most, alap rajelen, idle-ben...nála full terhelésen volt ennyi. valami tekerheti, de a hőmérsékeleten kívül semmi kiugrót nem mutat az afterburger

(#38214) MrM94


MrM94
őstag

hehehar pias vagyok háhh
grat a 980hoz ideje h elhuzz az en valley eredmenyemtol.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#38215) MiklosSaS válasza MrM94 (#38214) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem fogok elhuzni valleyben mivel a 980 egyenlore pariban van a 780Ti-ben Valleyben....de minden masban gyorsabb. Most tesztelem, hihetetlenul csendes...nem is hallani hogy VGA van a gepben...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38216) pipo112 válasza norbert1998 (#38212) üzenetére


pipo112
senior tag

Mint ahogy írtam erre fel tudsz szerelni két 12es ventit és be tudod pattintani a vga borda alá közvetlen ,holnap reggel dobok fel egy képet,hogy hogy néz ki nekem ez volt a palt Ti -um alatt így hűtöttem mert gyárinál joval csendesebb lett plusz hűvösebb ami azt jelenti játék alatt Max 67C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#38217) norbert1998 válasza pipo112 (#38216) üzenetére


norbert1998
veterán

most jelenleg 1 óra fc-el stabil 80 fokos volt 12%-os tdp limit emeléssel, 40-50 fps-en, de így is 100-on ment a hűtés, és le van véve az oldalatényleg kellhet rá olyan izé,, mert szerintem ez alatt nincsen hővezető cső, mármint a gpu hűtésében. legalábbis én egy darabot sem látok. ennél még majdnem a sapphire is jobb volt a fix ventijeivel, csak a memória ne főtt volna, most itt egy 3 perce fórumozok közvetlen játék után, már szép csendes és 45 fokos csak

rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#38218) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Es igen...hozza azt amire szamitottam. 1550 MHz-en joval tobb az FPS peldaul a Crysis 3 -ban mint 780Ti-vel 1200 MHz-en...olyan plussz 20-22 %, ami nem rossz,
Elonyei:

- kevesebbet zabal, ugy 75-80 W-al
- nem lehet hallani, olyan csendes hogy jatek kozben hangosabbak a vizhutesen a ventik. Nem jon hogy elhiggyem...
- meghuzva alapfeszen olyan 20 %-al erosebb a 780Ti-anal, termeszetesen az is 1200 MHz amennyit ment alapon.
- jatekban nem lepte tul a 60 fokot.

Hatrany:

Az NV lehuzza a vasarloit egy kozep kategorias chipel...mivel felso kategoriaban van eladva. Visszont megcsinalta jol a driverekbol..... :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38219) norbert1998 válasza MiklosSaS (#38215) üzenetére


norbert1998
veterán

nekem ez jutott, de sikeresen bezártam azt a q>&@#{}{} GPU-z-t mikor bele akartam menni :W

az az érdekes ugarabugra az az volt, h próbáltam winnyóc alatt is egy értelmes sc-t lőni, de nem sikerült

[ Szerkesztve ]

(#38220) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Megyek aludni. Jo ejt nektek

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38221) ViZion válasza MiklosSaS (#38220) üzenetére


ViZion
félisten

bye és grat a VGA-hoz :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38222) pipo112 válasza MiklosSaS (#38220) üzenetére


pipo112
senior tag

Jó éjt!

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#38223) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Reggel 8 ota dolgozok, bajsag volt bent... Ennyit a vegzek fel5 -rol. De vegre irany haza.
Joejt totiklakok :-)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#38224) norbert1998


norbert1998
veterán

Reggeleket. Kezdődik az iskola lassan majd fel kilenckor :D
De nincs később buszom :O

(#38225) CJ4567 válasza MiklosSaS (#38218) üzenetére


CJ4567
veterán

780Ti-nal akart lenni nem? Nem 780Ti-anal ;]

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#38226) MiklosSaS válasza CJ4567 (#38225) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De jo hogy kiszurtad....

'reggelt...most amikor aludhatok nem alszom...reggel 6 ota kavezom a konyhaba..oregszem :W
Valahova el kellene menni csavarogni ma a csaladal.......kigondolok valamit majd.

Ossze van rakva a kicsi mediPC is...igazan porgos kis joszag.

-i3 - 4160
GTX 650 MSI
- 2 x 4 gb ddr3, 1333 MHz@1400 MHz
- gigabyte B85M-D3H (nagyon, de nagyon jo kis alaplap)
- 1 db 120 gb SSD samsung Evo
- 1 db 2 TB WD
- XFX 450W tap
- dvd iro
- noname olcso mATX haziko.

Ez igy marad hosszu ideig.....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38227) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt Uraim.
ma győzött a jó, de csak a harcot nyerte meg nem a háborút. :(((
be kell mennem a navhoz székhely ellenőrzés miatt :(
de ti legyetek jók Uraim :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38228) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#38227) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

SAJNALOM :( :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38229) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Jobbreggelt.....

Sass ha már vettél VGA-t akkor már vehettél volna FX-et ;]

HATER

(#38230) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#38228) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez a gáz ebben a munkanapban amikor le kell dolgozni valamit, mert ilyenkor a hivatalok dolgoznak és hiába van nekem szabi, nekik nincs :(
de csak túlélem, de ez még nem biztos :C
Sass és hogy dolgozik az új VGA? be van már üzemelve és meg lett már hajtva?
no meg a macska fel van mászva a fára? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38231) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#38230) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

jo a vga...tetszetos :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38232) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#38230) üzenetére


norbert1998
veterán

Bebe, kereken a dupláját hozza a enyhe tuningos 80 fokos kurva hangos xfx-emnek. (1047/1375 mhz)

A macska az ereszcsatornaba szorult bele :DDD

Sass: megeloztel :D

[ Szerkesztve ]

(#38233) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#38231) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

el is hiszem :R
nekem nagyon tetszik az ilyen fekete piros szín páros :)
tegnap mobilról írtam, ott nem tudom kifejteni a gondolatim, ott tőszavakban fogalmazok :C
jól néz ki a kártya, amúgy arról a gyártóról még csak nem is nagyon hallottam...
bár én nagyon asus és shappire párti vagyok, no meg Kingston ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38234) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#38233) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A marka nem egy top kategoria de a Jeatstreamrol jokat olvastam. Csendes...1500 MHz-en Crysis 3-ban nem lepi tul a 61 fokot.
Olyan kb 20 %-al gyorsabb a 780Ti-nel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38235) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#38234) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jah lehet akkor azért nem ismerem, mert nem egy elterjedt márka, de nem baj az nem?
a GPU a lényeg rajta... meg hogy jó legyen a hűtése :B
működni meg úgy is működik, ha meg nem akkor ott a gari :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38236) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#38235) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, van ra 3 ev gari....meglatjuk mennyire jon majd be a 780Ti utan. Az biztos hogy az NV nagyon jo munkat vegez driverek teren. Mivel ez a kartya csak szoftverek segitsegevel erosebb mint a 780Ti..fura az hogy szintetikus tesztekben szinte pariban van a 780Ti-vel de jatekokban joval gyorsabb.

Peldaul Crysis 3 story mode-ban egy palyan ahol 70-80 FPS-em volt a 780Ti-vel 1200 MHz-en, ezzel pedig 95-105 FPS...es ugy az egesz jatekra ertendo a 20-25 % novekedes.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38237) pipo112


pipo112
senior tag

Jó reggelt!

Haza értem melóból aludtam egy órát ,kipihentem magam , most iszok egy vödör kávét megyek a gyrekőcért aztán gyufával kitámasztott szemekkel felépítjük a Thomas mozdony sínpályát .

Ejj mekkora sügér vagyok ott van a képen hogy palit kártya én meg le msi-zem sry Sass
A palit igen fasza vga-kat dob piacra a 660om is igen kis bivaj erős cucc volt

Na léptem a fiamért üdv

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#38238) norbert1998 válasza pipo112 (#38237) üzenetére


norbert1998
veterán

Na igen. A palit nem pali madarakból álló csapat ;]

Nézegettem oc-ket,hétvégén én is kiserletezem. Visitson, nem érdekel, legyen meg minden játékban a max grafo és a 35 fps, onnan nem érdekel.
Na most, láttam olyat is, hogy 1600-ra feltolta a memória órajelet. Majd lesegetek, hátha lesz belőle még 7970 is ;] fizikailag nincs különbség köztük

(#38239) MiklosSaS válasza norbert1998 (#38238) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 7950 es 7970 ugyanaz a chip.

@pipo: szep napot. Hasznald ki az idot.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38240) ViZion válasza MiklosSaS (#38234) üzenetére


ViZion
félisten

Munkatársamnak volt Palit valami, olcsóbb verzió. Azt mondta, azok nem frankók, melegedett, etc... Megvette a nagyobbat, azzal nincs baja. Most is két féle Palit 970 van bótba... van a ref-féle fura, meg van a jet akármi.

Nekem meg ez tetszik [link], olyan kis cukker... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38241) Habugi válasza norbert1998 (#38238) üzenetére


Habugi
addikt

7950(R9 280) ~ 7970(R9 280X) azért nem teljesen ugyan az.. :(

7950ben jóval kevesebb az engedélyezett számláló, kicsit heréltek.., shader szinten 2048 helyett 1792, textúrázó 128 helyett 112, compute unit 32 helyett 28.
Azonos fps eléréséhez pedig magasabb órajelre kell húzni a 7950-eseket, ilyenkor pedig rendre többet zabálnak (ergó jobban is fűtenek mint a 7970esek..).

Mit sikerült egyébként elérned? Újrapasztáztad??

AMD vs NV topic kapcsán tegnap kíváncsiságból Omegával néztem Valleyt magam is 280X-el (7970).

Teszt alatti HWInfo adatok + VGA tunning beállítások:

VGA PCB hűtése, ház szellőzése:

Nem szoktam egyébként 1700 fölé tolni a memóriát, ugye az ASUS-ok rákfenéje h nincsenek hűtve.. :(
Napi szinten 1200/1700on használom már egy ideje. Ez a Valley eredmény pedig 2-3 fps-el marad el a 290esek alapórajeles eredményeitől, szóval ha azt nézzük, ha az ember kellően le tudja hűteni tartósan akkor elég sok kraft van ezekben a 3éves Tahitikben! :K

Szvsz szeretni fogod azt a kártyát, csak rá kell jönni miért forrófejű, feltéve h ez még nem történt meg..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#38242) BomiBoogie válasza ViZion (#38240) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nagyon hangos vajon?

Nekem szerintem a rendes hosszú 970-es Giga (a háromventis) nem férne be, ez viszont biztosan, és már az ára is a lélektani határ alá került.

(#38243) ViZion válasza BomiBoogie (#38242) üzenetére


ViZion
félisten

Nem hiszem. Annyi hőt már a gyári FX kúler is elvinne :D
[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38244) BomiBoogie válasza ViZion (#38243) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

De ebben a tesztben nem szerepel konkrétan ez az egyventis Giga kártya.

(#38245) norbert1998 válasza MiklosSaS (#38239) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontyosan. Megnézem, hátha tudok valahogy 7970-et csinálni hogy feloldom a tiltott részeket.

Vagy Habuginak van igaza? :N

Habugi :

Hangos, de eddig most jó. 80 fokos kisebb tuninggal stabilan a valleyben és a fc4-ben.

Nem pasztaztam mert haver gépében 75 fokos volt és gyakorlatilag néma, tehát valami nálam van, de a gép többi része is szinte ugyanaz. A hűtési körülmények azonosak voltak. Ma több időm lesz, majd eljatszok vele.

[ Szerkesztve ]

(#38246) DiszNóÓl válasza BomiBoogie (#38242) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

970 topikban valaki panaszkodott a hangjára... Meg is akarta mókolni. Ha nem fér be a giga akkor az MSI nagyon jó.

HATER

(#38247) Habugi válasza norbert1998 (#38245) üzenetére


Habugi
addikt

"Vagy Habuginak van igaza? :N"

#1. They call me..Prophet, Hablatyológus
#2. Mindig igazam van.. ;]

Jó, de mitől lett most hirtelen 80fokos a 90+ helyett? :F

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#38248) MiklosSaS válasza norbert1998 (#38245) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem tudod feloldani!

@ormanyos..na ne..ne vegyel fel videokartyat. Vegyel rendes nyak-al es ket ventivel.

Egyenlore a Palit jetstream-rol nem nyilatkoznek. Meg tesztelgetem majd par napig....ami meglepo az az hogy rohadt huvos es csendes. Crysis- ban nem lehet hallani a hangjat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#38249) norbert1998 válasza Habugi (#38247) üzenetére


norbert1998
veterán

Ahabiztos :DDD;]

Gőzöm sincs. Nincs fent az oldala. Mással játszottam, de érdekes, mert a 90+ az alapon volt, a 80 pedig tuninggal volt.

Miki: hat akkor nyilván nem oldom fel :/

[ Szerkesztve ]

(#38250) BomiBoogie válasza DiszNóÓl (#38246) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi, megkérdezem ott is.

Mármint a sima MSI, a kétventis?

Meg kell méregessem, most egy MSI 760 HAWK-om van, ez is elég hosszú (264 mm), de ki van centizve, szóval ennél nagyobb már tényleg nem lenne jó.

Az 970-es MSI is már 269 mm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.