Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) miresz


miresz
veterán

Hazaértem! Szerintem most alszom 2 napot egyhuzamban...
Történt valami extra? Persze azon kívül,hogy gondolom Miklósas megint $ milliókat költött Intel konfigokra. :DDD

(#3702) MrM94 válasza miresz (#3701) üzenetére


MrM94
őstag

Inkabb meselj te mivolt kinn.Miklosnak kozbe intele lett :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3703) miresz válasza MrM94 (#3702) üzenetére


miresz
veterán

Röviden és tömören,óriásszívás. Ami a médiában ment annak fele sem igaz.Szervezetlen összevisszaság volt az egész. Többnyire naponta 20 órát melóztunk+ 2 órát vezettem,2 órát aludtam. Legtöbbször nem is tudtunk enni sem. De inkább hagyjuk,mert csak felhúzom magam rajt.Viszont az emberi összetartás,és a helyi lakosok előtt le a kalappal,ők mindenben a segítségünkre voltak,legyen az étel,ital,vagy bármi.

[ Szerkesztve ]

(#3704) Malibutomi válasza miresz (#3703) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Minden ilyen katsztrófánál az látszik, hogymíg a szervek azt sem tudják mit kéne csinálni meg üléseznek, az emberi szervezkedés sokkal hatékonyabb.
Lásd most is+a hóvihar idején, vagy mondhatnám a vörösiszap katasztrófát, ahova az USA autósok hordták a kaját, és főztek tonnaszám , de a katasztrófavédelmisekre, rendőrökre is, mert arra senki sem gondolt, hogy lehet azok is ennének mikor odavezényelték őket....
Vicc.

[ Szerkesztve ]

(#3705) MrM94 válasza Malibutomi (#3704) üzenetére


MrM94
őstag

Elegge szomoru...
@ miresz: ha majd lesz kedved esetleg meselhetnel,mivel nem vagyok kepbe h mi volt a mediaban...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3706) miresz válasza Malibutomi (#3704) üzenetére


miresz
veterán

Hát igen,van benn igazság. A vörösiszapnál is,és a hóviharnál is ott voltam,sajnos.Nem az a baj,hogy a Honvédség nem tudná ellátni a kint lévő embereit,mert most is a Honvédség etette a tűzoltókat,rendőröket,katasztrófavédőket,stb. A baj az,hogy a vezetők mindig későn regálnak,és vonják be a Honvédséget,aztán megy a most azonnal kell települni,ami nem kis logisztikát kíván meg. Sajnos először a tehetetlen katasztrófavédelmet vetik be mindenhová,nekik pedig sem technikájuk,sem tapasztalatuk,sem logisztikai ellátásuk nincs,főleg ilyen volumenű dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3707) Malibutomi válasza miresz (#3706) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez nagy igazság miresz. Amikor az a nagy hóvihar volt, akkor is ment a bénázás, de érdekes volt látni a hatást, egyszerre mindenki 50%-al nyugodtabb lett amint elhangzott először a mondat, hogy: "megindultak a lánctalpasok a Honvédségtől.."
Szinte látni lehetett az embereken, hogy na mostmár akkor jólvan akkor nem lesz nagy baj. Ennyire beivódott az emberekbe.

Azt nem is írom, gyerekesek értik milyen öröm volt olvasni, hogy nem is tudom melyik faluban a megindult szüléshez 4 felől indultak, hogy kihozzák, aztán a MÁV külön mozdonnyal vitte az asszonykát Fehérvárra, és jól vannak...itt szurkoltunk asszonnyal a hírek előtt.
Meg az sms-ek, hogy egy napja ott ülnek 2 meg 3 éves kicsikkel és már nagyon éhesek, aztán lóval mentek ki valahonnan a gyerekekért meg anyukáért az autópályára...

Faith in humanity restored!

(#3708) Shokkolo válasza Malibutomi (#3707) üzenetére


Shokkolo
addikt

... és az is érdekes volt, hogy a "politikus" a rózsadombról bírálta a gazdákat és az "uniós" traktorjaikat, holott ezek a gonosz emberek saját pénzükön tankolták a traktort és mentettek puszta emberségből.

Az emberi összefogás csodákra képes, kár hogy csak a legnagyobb vészhelyzetben teszik meg.

OFF:
mi sajnos nem mehettünk most az árvízi töltésre segíteni, viszont bent tartottunk egy kis gyűjtést, összejött ném pénz és gyorsan elutaltuk a védekezésre. Nem sok de legalább mi is tettünk valamit...

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3709) ViZion válasza miresz (#3703) üzenetére


ViZion
félisten

Egyik ismerős ment gátat pakolni, felháborodottan jött, h feléjük csak önkéntesek voltak, helyi lakos nem. Ez milyen má, stb. stb... Mondom tesó: ha a Te utcád végében állna a víz, akkor először homokzsákot pakolnál, vagy összeszednéd a cuccaidat arra az esetre, ha ki kell települni (mondjuk gyerekkel) hetekre, úgy,h mire visszajössz, lehet, h semmid sincs, váltás ruhád se...?

A szervezésről, médiáról általában... hmm. semmi. Ez a normális itthon. :U

Anno, amikor Gripent vettek, a fejem vertem a falba. Miért nem Heliket? Azt lehetne békeidőben is használni (határvadász, felderítő, mentőheli...), lenne repült óra, csak +óra kellene a fegyvereknek. Ilyenkor mit segít a Gripen? esetleg napalmot tudott volna szórni, h elpárologjon a víz... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3710) MrM94


MrM94
őstag

Jezus fenn a mennyekbe...[link]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3711) =HG= válasza MrM94 (#3710) üzenetére


=HG=
addikt

A design megvan...Nem ám egyszínű szigszalaggal van rögzítve ! :) Egyébként mi a baj vele? Teljesen jó hozzáférni... :D

(#3712) Shokkolo válasza =HG= (#3711) üzenetére


Shokkolo
addikt

Bulivaaaaaaaaaan :C
Vettem végre procit :C én is betesztelek egy 3770K -t :C

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3713) MrM94 válasza Shokkolo (#3712) üzenetére


MrM94
őstag

Na,varjuk a velemenyeket

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3714) MiklosSaS válasza Shokkolo (#3712) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gratulalok. Mindjart ott van az alaplap is, aztan nyomjuk a tuningot !

Ha a tied jobban megy mint az enyem, vagyis tobb GHz-et akkor adok valami $ es cserelunk :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3715) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#3714) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hogy tetszik a Maximus V Formula? Elégedett vagy vele?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#3716) Shokkolo válasza MiklosSaS (#3714) üzenetére


Shokkolo
addikt

Tőled nem sajnálnám, plusz nem is baj hogy ha segítesz megtunyingolni... 1155 -ben nagyon járatlan vagyok :)
(meg alapból nem vagyok egy hardcoore tuner).

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3717) MrM94 válasza Shokkolo (#3716) üzenetére


MrM94
őstag

Ra se rants nekem meg fogalmam nincsen,hogy hogyan kell intelt tuningolni...vagyis inkabb arrol h hogyan valtozik a fesz mennyi a sok neki meg keves atlagos stb :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3718) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#3715) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg ismerkedunk, egyebkent eleg rendben vannak a dolgok. Kezd hasonlitani a IV Gene-Z lapra (az a kedvencem).

(#3716) Shokkolo: a szemet is kitaposuk ha gondolod.

(#3717) MrM94 : nincs nagy kulonbseg.

Ez nagyon faxa: [link]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3719) Shokkolo válasza MiklosSaS (#3718) üzenetére


Shokkolo
addikt

Miklós, ha ez tetszet... akkor hasonló csak modern köntösben:
Kanye West ellopta az Omega-Göngyhajú lány -át :DDD
Valahol középtályon a semmiből beindul az omega :C

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3720) MiklosSaS válasza Shokkolo (#3719) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C

Maskulonben az egyik nagy kedvencem a Queen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3721) Shokkolo válasza MiklosSaS (#3720) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem teljesen az én műfajom, de el kell ismernem, hogy zseniálisak voltak.
Fantasztikus, korszakalkotó zenét játszottak :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3722) MrM94 válasza Shokkolo (#3719) üzenetére


MrM94
őstag

Bazeeg ez tenyleg az :Y
@Mikloss:Biztosan,nemrprobaltam..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3723) Shokkolo válasza MrM94 (#3722) üzenetére


Shokkolo
addikt

Barátnőm linkeltem ma, azt hittem valami kis háttérdallam lesz vagy valami...
de ez ?! 1 az egybe copy-paste... azt hittem leesek a székből :C

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3724) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Vegre vege a napnak. Teli volt a lakas vendegekkel, most vegre mehetek aludni.

Jo ejszakat mindenkinek ! (Paripa, te ha melozol akkor jo munkat ! )

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3725) MrM94 válasza Shokkolo (#3723) üzenetére


MrM94
őstag

Enis azthittem hogy majd csendben hallatszik valahol...
@nagy sas. szep almokat!

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3726) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#3718) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Végre egy tökéletes lap? :C

Szép (vendégmentes) álmokat!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#3727) MrM94 válasza Mahrenburg (#3726) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem szerinte csak egy egesz jo lap :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3728) Shokkolo válasza MiklosSaS (#3724) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jóéjt neked :)

igen én még dolgozok, sőt még ma este is fogok. De azzal megvan a mesterhatos... :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3729) MrM94 válasza Shokkolo (#3728) üzenetére


MrM94
őstag

[link]
Akkor neked jo munkat!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3730) Shokkolo válasza MrM94 (#3729) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm uram :)
Épp a sírva röhögök. Ugyebár német az ügyfél... és őket is elég szépen elrendezte a Duna.
Ilyen bejegyzések vannak a teknikusoktól:
"az összes eszközt/kábelt ki kell cserélni, nem tett nekik jót az úszás" :DDD

Ez most viccesnek hangzik, de nekik 4 nap munka, ott a kiépítés, meg nekem még 1 mindet felkonfigolni :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3731) MrM94 válasza Shokkolo (#3730) üzenetére


MrM94
őstag

Cserebe mi jot rohogunk rajta/legalabbis en jot nevetek rajta mivel szamomra vicces :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3732) Shokkolo válasza MrM94 (#3731) üzenetére


Shokkolo
addikt

Most nekem is... de holnap ezt fogom csinálni, akkor már nem lesz az :O
2db 4-4 Unitos Core, illetve 17 acces switch :B

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3733) MrM94 válasza Shokkolo (#3732) üzenetére


MrM94
őstag

Holnapra akkor jo szorakozast hozza :)
De amugy te mint intel tulajdonos hogyan kerultel ide az off fx be? :DDD (ne vedd roszneven,kivancsisag csak)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3734) Shokkolo válasza MrM94 (#3733) üzenetére


Shokkolo
addikt

Abszolut nem veszem rossz néven.

A sztori annyi, hogy a Corsair Hydro topicban "összekakadtam" Sas kollégával.
Én nagyon szerettem volna egy H100 -ast, neki pedig volt egy amit, lecserélt a Silver Arrow -ra és nem volt rá szüksége. Adta magát a biznisz :)
Szimpatikus volt a korrektsége és néha-néha 1-1 üzenetben tartottuk a kapcsolatot.
Most összejött a pénz, hogy megvegyem tőle a Z77-es Saber lapját is...
és akkor mondta, hogy ha van kedvem lessek be ide, mert alapvetően "jófej" emberek gyűjtöhelye, és nem csak AMD tulajokat várnak :)
(Ráadásul az eddigi kevenc konfigom amúgy az Athlon64 X2 6400+ -om volt... szóval nem vagyok teljesen AMD szűz ;) ).

Nagyon tömören ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3735) Pug


Pug
veterán

Ehh 4:45-ös kelés, 6-os műszakkezdés. pfffőj :DDD
De legalább ma korán végzek.

Gondolkodtam rajta, így hogy már megvan a BF3, hogy újra 4.8-on tapossam-e szegény kis FX lelkét. Csak ne kérne szegénykém olyan sok feszt hozzá (1.512V), mondjuk a 4.5-höz is elkéri az 1.464V-t. Szóval nem tudom mi legyen. ;]

(#3736) ViZion válasza Pug (#3735) üzenetére


ViZion
félisten

Jó a korai meló is, nyáron már világos van, úgyis 5-kor kelek... és ott a délután a STALKERre gyerekekre.

Van jelentősége/érezhető az a +300 Hz a játékban? Nem merném 1,5 V felett küldeni. :N

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3737) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Szerintetek érdemes most 1090T-ről 8350-re váltani?Vagy inkább várjak,az új architektúrára?

HardCore is my LifeStyle

(#3738) ViZion válasza FatalEror (#3737) üzenetére


ViZion
félisten

Ha AES-t használod, akkor igen. Ha nem, akkor Te tudod.
Phenom II: szálanként ua. kb., többet fogyaszt, jobb hűtés kell. Kevés alkalmazás használja ki igazán a 8 modul FX-et, de ez a jövőben várhatóan változni fog. Idén biztosan nem lesz új proci AM3+ lapba (a 9xxx nem tudom mikor lesz, de oda új lap is kell elvileg, és horror ár).

Szal. ha el tudod adni jóáron a "régit", akkor lehet értelme a váltásnak, ill. ha olyan progikat használsz, amik profitálnak a 8 magból. Játékhoz szvsz nem éri meg, ha sokat kell ráfizetni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3739) Rypejakten válasza FatalEror (#3737) üzenetére


Rypejakten
addikt

8350-re semmikepp, de a 8320-ra valtast megerezned, mind melo, mind jatekok alatt.

(#3740) Pug válasza ViZion (#3736) üzenetére


Pug
veterán

Hát épp ez az, hogy az a plusz 300 MHZ nem biztos, hogy megéri azt, hogy a nyakát tapossam. Asszem meg is válaszoltad a kérdésem. Marad a 4.5 giga. :D

(#3741) MiklosSaS válasza Pug (#3740) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mindenre eleg a 4.5 giga. Nalam is ugy ment jatekoknal.

Ne is beszelje a koran kezdesrol. Kb 1:30 fele aludtam el, 5-kor mar a meloban szortyoltam a kavet. De legalabb ki tudom pihenni a hetveget :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3742) =HG= válasza Pug (#3740) üzenetére


=HG=
addikt

Én is inkább "csak" 4,5 gigán hajtom,mert itt még nagyon kevés fesszel beéri, viszont fölötte mohó lesz a kicsike...

(#3743) stratova válasza MiklosSaS (#3741) üzenetére


stratova
veterán

Ojjé, én 3 után tudtam elaludni és 6-kor keltem :) Nem csinálunk ebből rendszert, nem tetszik. Kollégát is így ugratjuk apuka lévén: jön hétfőn kipihenni a hétvégét :)

(#3744) MiklosSaS válasza stratova (#3743) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Korul belul igy is van. Csak nagyon "kicsit" aludtam a hetvegen, mot meg ragad le a szemem.

@=HG= : pont olyan volt az en FX-em is, 4.5-on elment siman az 1.36 V de 4.8-ra mar elkerte az 1.455 is. Az a 300 mhz + 0.1 V -ot jelentett.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3745) otto14


otto14
senior tag

Jobb reggelt? Valamiért utálom amikor még alig ébredek meg de már ott van valaki mellettem és megállás nélkül mond nekem :W Ti hogy vagytok evvel?

asd

(#3746) MiklosSaS válasza otto14 (#3745) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En utalom amikor reggle nincs kihez szoljak egy szot sem, mert mindenki alszik.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3747) ViZion válasza MiklosSaS (#3746) üzenetére


ViZion
félisten

Az a legjobb, lehet csendben kávézni, hallom a híreket...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3748) MiklosSaS válasza ViZion (#3747) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Aaaa, nem ha otthol hallgatnam a hireket akkor cirkusz volna. A kocsiban, ugyis 32 km pont eleg hireket hallgatni :))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3749) ViZion válasza MiklosSaS (#3748) üzenetére


ViZion
félisten

pfff... én is jártam ~30km-re dolgozni. Akkor hallgattam rengeteg zenét :DDD

Most beszélgettem főnökkel is, h milyen volt Pest. Az egyik -nekem fájó- emlék innen kimaradt. Csak hogy milyen országban élünk:
Reggel a vasútállomásra tartva, ami a busz PU és egy multi mellett van, szépen "kirajzolódik", hogy meddig a városé és honnantól a MÁVé a terület. Város fűje levágva, mellette a MÁV területen majd' térdig ér a fű és a gaz... Vasútállomás olyan, mint 20 éve is volt: pisiszag bent az alap. Kint viszont 2 pad elérhető, a másik kettőt bevitték a melósok a kuckójuk elé, be is nőtte a gaz. Reggel a harmatban oda nem akartunk menni. A két pad egyikénél Navajo törzsi gyűlés volt, a másik előtt két barátságos hányástócsa...

Mindez egy ~14k lakosú városban... kicsit kevéske pad, kevés virág, sehol bármi, amiért meg tudnám dícsérni őket. Másrészt a városvezetés is b.zi. Ha a MÁV nem tartja rendben, akkor meg kell b.szni őket, és kiküldeni -az egyébként is ott tébláboló- közmunkásokat, lenyíratni végig a füvet, abba a +20-40 m2 vágásba nem fog tönkremenni a város. Legfeljebb kevesebb $$$ tudnak ellopni.

Természetesen keletinél is hasonlóak a viszonyok. Annyira keleti, hogy az már igazi balkán. Felújított részek szépek, a többi majd' rádszakad... kevés pad, pedig vasárnap még tömeg sincs... Ahol van pad, a folyosón, ott nincs hangosbemondó. Rendőrök ott mászkáltak igaz, pár arabot igazoltattak, de a hangoskodókat elkerülték szépen... ill. elő sem kerültek utána. Szolgálunk és Félünk... sebaj. ;]

Jó lenne feltalálni vmi olyan bombát, ami minden MÁV tulajdont teleportál a napba. De lehetőleg egy másik naprendszerbe... :D ;]

Az új metrókocsi viszont tetszett. Naná hogy tetszik, megdolgoztam érte! :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3750) xatos3 válasza Shokkolo (#3719) üzenetére


xatos3
senior tag

eddig is mindenki tudta hogy egy büdös tahó, amúgy is nem telik az arany nyakláncok mellett jogdíjra, hogy kifizesse...

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.