Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#3643) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne bohozkodjatok mar, bar csak ott tartanank hogy meglegyen a $ a 2011-re. Mellesleg 1 eves a HX850 tapom ami egy agon kepes 73 ampert leadni, masik meg hogy nekem GTX 780-om van amit nem keszulok egyhamar eladni.
Harmadik dolog meg ez: [link], ennek a hirnek tenyleg nagyon orulok. 8 core + HT, az annyi lesz mintha 12 szal volna. Na ez volna melto utodja az FX-nek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3652) ViZion válasza MrM94 (#3648) üzenetére


ViZion
félisten

Van ilyen. Egyszerűen valami olyant látott, h nem akart tovább élni... ;] :DDD

xatos3: ez vhol már volt téma, de nem is tudom hol... W8-nál csinálja, ha jól emléXem. Preallokáció, mint linuxnál. Legalább nem töredezik... ;)

Szerk.: torrentes topikban biztos tudják. Nem használom, szal. passz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3653) xatos3 válasza ViZion (#3652) üzenetére


xatos3
senior tag

azt én értem de nekem NE CSINÁLJON ilyet na!!!

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#3654) Shokkolo válasza MiklosSaS (#3651) üzenetére


Shokkolo
addikt

Erre kiváncsi leszek, bár ha tényleg jól sikerült az ára is meglesz...
nah de nem is aggódok, legkorábban 2014... (bár igaz ami igaz, ideje az intelnek végre desktop 8 magot kiadni!)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3655) Jim76 válasza MiklosSaS (#3651) üzenetére


Jim76
aktív tag

A 8c+HT az 16 lesz, nem 12, ugyanúgy, mint a nagy xeon-ban, vagy rosszul tudom? Vagy mégis bedörgöltem egy házikörtét, vagy Te buktál rá a skót lére, hogy valamelyikőnk már rosszul számol? :D (az elsőt tudom, a másodikat sejtem, hogy úgy van :D )

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#3656) MiklosSaS válasza Shokkolo (#3654) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De most megint gubanc van mert vagy hulye vagyok vagy nem ertem azt hogy bele elindulnak majd a mostani X79 lapban vagy kell az uj X99 ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3657) MiklosSaS válasza Jim76 (#3655) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A skot le meg ki sem volt bontva. Igen 8 mag + HT az normal esetben 16. De visszont az en szemszogembol egy 4 magos i7 + HT ugy dolgozik mint egy 6 magos. Ertsd hogy kiprobaltam 4 mag HT OFF es ON. A kulonbseg nem volt a duplaja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3658) MrM94 válasza xatos3 (#3653) üzenetére


MrM94
őstag

Nekemis ilyen problemaim vannak..ha kisebb filet szedek nem annyira csinalja az eszet,viszont amikor szedtem a mytbusters osszes epizodjak ~40gb..Hasznalhatatlan volt a gepem.
@ ormanyos kormanyos: Kossel gorcsot az ormanyodra!

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3659) Jim76 válasza MiklosSaS (#3657) üzenetére


Jim76
aktív tag

Jahh... értem már, csak szálat írtál, de annyi magnak megfelelő sebességre gondoltál... azért 12 magnyi teljesítmény már odab@sz a cad/cam cuccnak is majd :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#3660) Shokkolo válasza MiklosSaS (#3656) üzenetére


Shokkolo
addikt

Szerintem kelleni fog az új lap, mert emlegetik a DDR4 -et a cikkben. Igaz az inglis tudásom hiányos, de még akkor is tudom h. jelenleg az X79 az még DDR3

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3661) MiklosSaS válasza Jim76 (#3659) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, durva lesz. Mar alig varom :C

@SantaParipa: ezek meg csak talalgatasok, de szerintem is kellesz az uj lap.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3662) Shokkolo válasza MiklosSaS (#3661) üzenetére


Shokkolo
addikt

Meglátjuk, addig még rengeteg víz fog lefolyni a dunán :)

Addig még... lehet ki is húzom a 1155 -el (vagy megbolondulok és lesz 2011 nekem is 1x... :DDD ) de szerinte a 1150 kimarad.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3663) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Olvastátok mi megy a haswell tesztes topicban? :D

(#3664) MiklosSaS válasza gyuszaa (#3663) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Atolvastam de semmi erdekest nem talaltam. Megy az epe_isz merevedes, a haswell jobban fut mint az ivy, stb. meg volt olyan okos aki a "csoro" 4770K-jat a 3930K-hoz hasonlitotta. Csak en atlagos intel topic.

Milyen jo hogy az FX-eket nem kell babralgatni. Mar csak a hirnev miatt is kivancsi vagyok melyik 4770K megyen majd 5 GHz-et leggel, szuzhartya szakitas nelkul.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3665) xatos3


xatos3
senior tag

szerintem csinálhatna olyat az amd hogy olyan hosszúkás proci, mint az opteron, és akkor beférne a 4 modul-pár + a gpu :DDD

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#3666) Asbee válasza MiklosSaS (#3664) üzenetére


Asbee
veterán

A legjobb egyik tagnap sima 4770 gyári hűtővel túlmelegszik aida stressz teszt alatt gyári hűtővel. Tuning az szinte el lesz felejtve Haswellnél.

(#3667) MiklosSaS válasza Asbee (#3666) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem is. Olvastam par tesztet roszabb mint a 3770K. Szandekosan nem rak bele jo pasztat, ne kelljen a sok kieget processzorokat cserelgetni. Annak idejen en is amikor elegettem a processzoromat, hivtam oket es amikor elmondtam hogy nem tuningolom, megkerdeztem milyen a konfig, mondom maximus IV Gene alaplap, "K" -s processzor meg H100 huto, a gyerek csak rohogot a telefonban, de kicsereltek.

(#3665) xatos3: szerintem az a baj az AMD-nel hogy sokat fogyasztanak. Nezd meg, 2 modul + igpu (nem a herelt valtozat) = 100 W. Akkor ha ugy vesszuk majdnem 40 W az IGP.
Na most, az 8XXX FX az 125 W + 40 = 165 W. Igy is a tudatlan emberfia (ne meg az intel tarsadalom) kicsit ijedten nezi a 125-ot, akkor mi lenne 165 W-al ?!

(most bocs hogy flamezek de nem hagyom ki, miert van az hogy minden inteeles nagyon zavarja az AMD fogyasztasa, de egyetlen AMD-est se halottam sirni hogy milyen sokat fogyaszt a CPU-ja :D )

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3668) xatos3 válasza MiklosSaS (#3667) üzenetére


xatos3
senior tag

amikor játszok és 500wattot beszippant a gép akkor aztán sokat számít az a 30-40 watt ideoda....... ;]
h110el meg a 165wattos procira: come at me bro!!!

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#3669) Asbee válasza MiklosSaS (#3667) üzenetére


Asbee
veterán

Ez még a jobb eset. De meg is veheted az intel tuningra vonatkozó garanciát. Kinyírod a procid tuningal cserélik... Persze kupakos dolognál nem él. + még a feszültség szabályzót is beletették legalább had melegedjen jobban.

(#3670) Jim76 válasza gyuszaa (#3663) üzenetére


Jim76
aktív tag

Siralmasan szánalmas... a teljes internetgalaxisban találnak 1 db. olyan elcseszett tesztet, amiben az i3 megelőzte a 8150/8350-et, és gyakorlatilag ebbe a (valószínűleg azonos szálszámmal történő) teszteredménybe kapaszkodva már kész tényként kezelik, hogy a 8150/8350 reálisan csak az i3-al összehasonlítható, sőt, már magukat nyugtatják vissza ilyenekkel, mielőtt már mértéktelen nagynak kiáltanák ki az i3 előnyét:
"De azért tegyük hozzá h ez is alkalmazásfüggő, leginkább játékokban olyan jó csak az i3, sok alkalmazásban a 8150 is lenyomja az i3-t". :W

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#3671) xatos3 válasza Jim76 (#3670) üzenetére


xatos3
senior tag

üzenem az összes gyök i3asnak hogy próbálják meg ezt lejátszani youtubeon 4kba

bees 4k ultra hd 96 fps

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#3672) addamka válasza Jim76 (#3670) üzenetére


addamka
őstag

Én is hülyének lettem anno nézve a cégnél, hogy AMD-t mertem venni a nagyságos i3 helyett, mert az mindenre elég :)
Bár az, hogy ki mire esküszik nem nagyon érdekel, a gondom általában a stílussal van. Ha nem azt veszed, amit ő írt, hülye vagy, és kész.

Persze akkor gond az ilyen egyoldalú nézőpont, ha egy laikus csúszik a kezei közé, ott durván lehet befolyásolni az embereket.

Legutóbbi tapasztalatom ilyen témában az, hogy anyu egy vidéki kicsi hivatalba dolgozik, ahol eljött a következő gépcsere ideje (P4-eik voltak 512MB RAM-mal + WinXP). Elküldte a közeli bolt árajánlatát, ahol celeron alapú gépeket ajánlottak kb. a Budapesti ár 2x-eséért... írtam 2 alternatív javaslatot egyiket Intel másikat AMD alapon, amik paraméterbe megegyező vagy jobbak voltak, hogy gondolják át, vagy mutassák meg ezeknek.
Ofkorz maradt a vidéki bolt a cerkákkal :) Nyilván a garancia nagy dolog, de így is úgy is nincs gépük addig, amíg szervizben van, manapság meg a garanciafutár elég gyors tud lenni.
Ami még zavart, hogy 2010-es Office-t sóztak rájuk drágábban, mint a 2013-at, plusz a Win7 ára is érdekesen alakult egy átlaghoz képest.

Plusz feldobtam, hogy lehetne Win8-is, mert az XP-t is az életciklus végéig használták, esélyes a következő Windows is erre a sorsra jut, így talán nyertek volna vele 1 évet, árban meg megegyezett volna. De az se felelt meg, mert azt meg a celeron nem bírja a bolt szerint. Mondjuk a 2giga RAM-mal amit bepakoltak, lehet nem is.... :)

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3673) xatos3 válasza addamka (#3672) üzenetére


xatos3
senior tag

senki nem érti meg hogy fm2 mellett az i3nak nincs helye a piacon, csak a sok dilettáns hülye tartja életben az i3 piacát, i5/i7nek van helye, de i5nek még mindig ottvan hatalmas elelnfélként az fx 8000 széria

Amíg a "szakemberek" 90%a NEM KÉPES objektíven nézni a piacot, ez ilyen siralmas is fog maradni.
az egyetlen ahol i3 szépen megálja a helyét az a notebook piac, szigorúan amd párti vagyok, de most családba céges gépnek én is i3as asust vetettem mert oda meg az való
na és miért? mert OBJEKTÍV vagyok ;]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#3674) addamka válasza xatos3 (#3673) üzenetére


addamka
őstag

Nekem i5 van a toshiba notiba, de azok meg elk.rták a hűtést, így kb. 1 perc alatt sikerült 100 fokot elérnie. 4 alkalommal küldtem garanciáztatni, mire felfogták, mi a bajom. Mert átlagos használattal nem jön elő, 4edszerre fent hagytam a GTA IV-et, játszogassanak 10 percet, na hirtelen meglett a hiba.

Mondjuk elsőre azért küldték vissza, mert nincs baja a HDD-nek. Kiderül a telefonos ügyintéző HDD hibát írt be a túlmelegedés helyett :D
Utána kinyomtatva mellékeltem a hibaleírást, 3. alkalommal körbefényképeztem előtte, mert úgy jött vissza a 2. szervizből, hogy a fedelén karcok voltak.
Kapott komplett hűtés cserét, meg egy hűtőpadot a segge alá, így bírja a dolgot.
De mondjuk többet Toshibát nem veszek ebben az árkategóriában (150-200e Ft között + dedikált VGA) az is biztos.

Ja és a 3. szerviz után kaptam szakvéleményt, hogy a gép hibamentes, és hogy kb. hülye vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3675) DeadMeat válasza Jim76 (#3670) üzenetére


DeadMeat
veterán

Pont olyan hsz-ébe "kötöl" bele, aki az fx-et védi, hogy azért nem úgy van, ahogy beállítják ott egyesek ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3676) Jim76 válasza DeadMeat (#3675) üzenetére


Jim76
aktív tag

Nem, ne értsd félre, ha elolvasod, épp azt írom, hogy ő az aki , ha szolidan is, de megpróbálja kicsit visszafogni az i3 duna jegén való megkoronázását, nem kötöttem bele egyikbe se, és ha elolvasod az adott topicban a hsz-om, mégcsak amd pártinak se lehet nevezni, mindössze reálisan próbáltam szemlélni a belinkelt Dirt3 chart-ot, ami elindította az egészet.

Az a teszt, legalábbis a Dirt3 fps-ét mérve nem jó semmire, az látszhat belőle, hogy az ivy szálanként erősebb az FX-nél... ezt meg nem vitatta még ember a földön, de +4 szállal, hogy még gyengébb is lenne, az mókás :)

De távol álljon tőlem beszállni ilyen háborúba, csak ami hülyeség, az hülyeség ;)

[ Szerkesztve ]

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#3677) DeadMeat válasza Jim76 (#3676) üzenetére


DeadMeat
veterán

Akkor félreértettem a hszed. :R
A lényegen nem változtat érdekes az anandos teszt is, meg aki linkelte is fura picit :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3678) MrM94


MrM94
őstag

Ez beteg :Y
[link]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3679) gyuszaa válasza Jim76 (#3676) üzenetére


gyuszaa
őstag

Elfogultan közelítik meg a dolgot, nem is fűzök hozzá semmit inkább.

(#3680) MrM94 válasza gyuszaa (#3679) üzenetére


MrM94
őstag

Ez hol tortenik?Kaphatok egy linket? :B

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#3681) otto14


otto14
senior tag

Végül is mien hsz voltak a moderálás előtt? mert lemaradtam róla..

asd

(#3682) Jim76 válasza MrM94 (#3680) üzenetére


Jim76
aktív tag

[link]

De igazából semmi komoly nem történt, csak néhány normálisan szakmai vitát/beszélgetést folytató ember közé beszabadult egy-két "i3 mindenmástodab@x" fanboy... :D

There is no elevator to success - just the stairs. So take it one step at a time!

(#3683) otto14 válasza Jim76 (#3682) üzenetére


otto14
senior tag

Kössz!
...
Húúú milyen háború van a haswell topikba :W Ott meglehet tanulni veszekedni az asszony ellen :DD :R

asd

(#3684) MiklosSaS válasza otto14 (#3683) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam meg haboru a csaladban. Teli van a haz megint idiota vendegekel, a faxom is kivan. Itt vannak mar 3 oraja es szerintem meg ulnek 3-4-et.
Majd ha tulelem utana a sok mosogatast, jelentkezem :O :O :O

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3685) Shokkolo válasza otto14 (#3683) üzenetére


Shokkolo
addikt

Tovabbra sem ertem mire jo a vita... :(

@Sas úr: kitartást

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3686) otto14 válasza MiklosSaS (#3684) üzenetére


otto14
senior tag

Én is utálom a vendégeket, mert olyankor anyám nagyon feltúrbózza magát és 1 perc nyugtom nincs egész nap

szerk: rettenetes ahogy írok :W

[ Szerkesztve ]

asd

(#3687) ViZion válasza addamka (#3672) üzenetére


ViZion
félisten

Ezekkel ne törődj. A cerka konfigot elpasszoljás SSD+SLI Gamer árban... ebből lehet visszaosztani.

Megjöttünk a nagy és büdös BPestről. Végre itthon... Gyerekek is jól bírták, mi is bírtuk... :U se személyi sérülés, se más nem történt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3688) stratova válasza ViZion (#3687) üzenetére


stratova
veterán

Én meg gurulok a nagy büdös BP-re, itthonról mondhatni otthonra. Elviselnék még itt szép vidéken egy hetet, de ha meló van meló van. No még szalma özvegy leszek 2 hétre.. :(((

Örülök, hogy épségben megjártátok a vízfejet.

[ Szerkesztve ]

(#3689) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Mi meg megjöttünk a rómairól, meglepően kevesen voltak, és marha jól szórakoztunk a kölkökkel :)
Na meg ettem egy giga sült kolbászt :DD

(#3690) ViZion válasza stratova (#3688) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Jah, azért 2 gyerek, a kicsi csak 1,5 év... de volt pár perc, h mindkettőt vittem, a nagy is kibukott. Az Erzsébet hídtól elsétáltunk a keletiig, lássanak valamit, ha már reggel metro+mozgólépcső is volt. A szagot és a szmogot szokni kell, persze egy idő után fel sem tűnik, de olyan, mintha minden "ragadna", valami láthatatlan (néhol látható) koszréteg von be mindent. a MÁV (Magyar Álom Vasutak...) a szokásos sz@r, nem csodálom, h senki nem utazik. Mi is csak a gyerekek miatt választottuk, még soha nem vonatoztak. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3691) Pug válasza ViZion (#3690) üzenetére


Pug
veterán

Elsô vonatozás, jó is az. :)
Én éppen a buszomat várom BP-re.... de igen akar jönni. :(

(#3692) ViZion válasza Pug (#3691) üzenetére


ViZion
félisten

Apám buszsofőr volt. Kevés életbölcsességei egyike, ami rámmaradt:
"Buszt lekésni nem lehet! Viszont lehet qrva korán érkezni a következőre..." :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3693) stratova válasza ViZion (#3690) üzenetére


stratova
veterán

Számomra a vonat kényelmesebb. A szmogot ne akard megszokni, nekem is az tűnik fel mikor Pécsre érkezem, hogy de tiszta a levegő (pedig nem az, csak BP-hez mérten). De annyira megszoktam az IC-t, hogy amikor a Duna miatt buszra kellett szállni kissé liftezett a gyomrom (nem volt róka sétáltathatnékom, de nem esett jól). Bringával lesz még vidám a magyar tengerhez vonatozni. Jó egészséget kívánok az egész családnak, prücskök meg majd csak megedződnek a gyaloglásra. Engem atyám kölyök koromban teljesítménytúrára vitt, párom mellett szabályosan meg kellett tanulnom lassan gyalogolni.

[ Szerkesztve ]

(#3694) Pug válasza ViZion (#3692) üzenetére


Pug
veterán

Jött ez, csak késve és tömve. BP-ig álltam. Fuck yeah. :DDD

(#3695) ViZion


ViZion
félisten

stratova: Jah, vonat kényelmesebb, de buszok tisztábbak. NEm lepődnék meg, ha egyszer egy ilyen vagont lángszórókkal takarítanának... ;] mint a filmekben. Gyerekek 5.15-kor keltek, kicsinek kimaradt a délutáni szunya is, szal. nem erőnléti (ennél többet rohangálnak játszótéren) a probléma, inkább kialvatlanság. De nincs hiszti, sírás, stb... szal. szavunk nem lehet. Petőfi túrára mi is benevezünk majd, csak a kicsi is tudjon rendesen sétálni, ne kelljen sokat vinni :DDD

Pug: nekem a rekord BP-> Győr állva végig. Elővételben vett jeggyel, nah? :K ÉS! Nem szólhatok semmit, mert legalább ajtó közelében álltam, a jó nyári napon, a "kellemes" klímás (még az a fajta busz volt, amibe egy VW póló klímáját rakták kb. ;] ) buszban.

Erről jut eszembe: Nászéjjszakán csajok mit mondanak?
Volános: tessék még beljebb, van még ott hely!
varrónő: vehetünk még be belőle!
Meteorológus: Jól fog esni!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3696) Shokkolo válasza ViZion (#3695) üzenetére


Shokkolo
addikt

Asszem a rekordot én tartom vonaton állással.
Történt egy olyan ~5 éve, hogy lent dolgoztam szezonban a balatonon. (balatonkenese).
Igen ám ,de oda le kell jutni. Szegény egyetemista aki a pénzért megy mit csinál?
Flszáll a Záhony-Balaton közvetlen bokornéző járatra.
6:18 kor indult Debrecenből, Kenesére ~fél4 körül ért oda. Végigálltam :DDD
Televolt nyiregyi diákokkal akik táborozni mentek füredre. Hatalmas élmény volt :DDD
(pedig van "protekcióm" faterom mozdonyvezető :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3697) ViZion válasza Shokkolo (#3696) üzenetére


ViZion
félisten

Az de szép lehetett... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3698) Shokkolo válasza ViZion (#3697) üzenetére


Shokkolo
addikt

viccelsz?! már majdnem élveztem :DDD

de csak hogy kerek legyen a történet:
hazaút félidőben (volt pár nap szabad, és gondoltam hazalesek egy kicsit):
vonat indul ~4 körül keneséről, terv szerint 10 körül ér Debrecenbe. Hiba a tervben:
Villanymozdony viszi, és előtte 2 nappal volt valami nagy vihar, ami vitte a felsővezetéket.
A vonat bement fehérvárra és stop. vártuk a dízelmozdonyt *** ami át tud vinni minket, mert a villany ugyebár nem.
fél12 elmúlt amikor végre tovább indultunk fehérvárról.
Azóta azt hiszem nem ültem vonatra :K

***: MÁV -os logika: honnan indítsunk mozdonyt "menteni":
persze hogy zhonyból, hogy át kelljen mennie az ország 3/4 -én :DDD
nos mit ne mondjak... az utasok "nem élvezték".
Ráadásul nem mondtak semmit, még a kalauz se tudott semmit.
Nem akartak leengedni a vonatról se a büfébe egy kis ásvábnyvízért vagy szendvicsért, mert mi van ha indulunk... ?!
Felhívtam fateromat, ő utánakérdezett és mondta h. nyugodtan, pusztán órák kérdése az indulás ^^'
A kalauz is így kapott infót csak.
Szégyen.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#3699) mackosajt válasza Shokkolo (#3698) üzenetére


mackosajt
addikt

Gyááááá, ha minden igaz, akkor faterod ismeri a családomat! Elvégre szegről-végről én is vasutas család sarja vagyok!

Nagyapám mozdonyvezetőként vonult nyugdíjba, még nagyon régen, fater pályakarbantartó gépet vezetett sokat, aztán inkább először esztergályos, majd szakoktató lett belőle, a bátyja meg a fűtőházból ment nyugdíjba jó pár éve. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#3700) Shokkolo válasza mackosajt (#3699) üzenetére


Shokkolo
addikt

akkor biztos, fater se mai csirke már és mióta kiesett az iskolapadból húzza a vasutat :))

Nagyon kicsi a világ... :K

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.