Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#138201) CJ4567


CJ4567
veterán

Szerintem a VIA a legjobb. :)

No Sana No Life

(#138202) Mahrenburg válasza CJ4567 (#138201) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Kérem az előző hozzászólás kiemeltté nyilvánítását!!!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#138203) Gyuri27 válasza CJ4567 (#138201) üzenetére


Gyuri27
félisten

SIS!!!
Mindig is az volt. Mocskos viások. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#138204) norbert1998


norbert1998
veterán

Egyébként arról tudtok-e, hogy az intel is CCX-szerű megoldást kényszerül alkalmazni, mert elfőnek a procijaik a francba vagy mi, ha a mostanit zsúfolja tovább. Vagy mi. Valahol olvastam, na, és ide akartam böfögni. Már egy tál krékert elfogyasztottam ;]

Komolyan

(#138205) Mahrenburg válasza Gyuri27 (#138203) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

És ha megsértődtem volna? :O

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#138206) HSM válasza Gyuri27 (#138200) üzenetére


HSM
félisten

Nekem trollkodásnak tűnt, hogy olyasmit vonsz le következtetésnek, amit nem mondtam, és nem is gondoltam. Ha nem az volt, akkor elnézést. :R

Nem csak a programozni tudás itt a kérdés szvsz. A Géming, mint probléma is elég komplex, hiszen valós időben kell működjön, tehát extrém jó válaszidővel kell rendelkezz, és igen precízen, jól kell tudnod ütemezni a feladatokat. Eközben pl. egy renderelésnél tök független részein a képnek dolgozhat praktikusan akárhány CPU, nem zavarják egymást. Ez nem feltétlen azt jelzi, hogy ők jobban tudnak programozni, hanem abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy nem érzékeny a feladat arra, hogy mikor készülnek el az egyes részeredmények. Lásd pl. cinebench, kb állandóan lemarad egy-két kocka, de nyilván semmi gondot nem okoz, ezt játéknál nem tudod megtenni, ott sokkal súlyosabb gond, ha valaki lemarad, mert sokkal jobban függnek egymástól az eredmények.

Amúgy nem gondolom negatív dolognak, éppen, hogy ott kell lenniük az embereiknek, szoftvereiknek, ha azt akarják, hogy támogatott legyen, ez szuperjó. Csak arra akartam célozni, hogy az nem feltétlen jó, ha ennyire kritikus fontosságú, hogy besegítsenek az ideális teljesítményhez.

"érdekes módon konzolra meg tudják írni"
A konzol programozói szempontból érdekes egy állatfajta. Egyfelől jól dokumentált, saját OS-e és fix hardver környezete révén kiszámítható, így extrém jól lehet rá optimalizálni. PC-n egy csomó minden bukó, mert bejön egy rakás féle driver, egy rakás féle CPU, egy rakás féle GPU, és egy rakás féle OS verzió. Plusz, úgy kéne megcsinálnod, hogy a lehető legtöbbön elfogadhatóan fusson. PC-n ez is egy nagy gond, túl sokféle optimalizációt sem csinálhatsz, mert karbantarthatatlanná válik a program és a költségek is könnyen elszállhatnak...
Én csak azt próbálom mondani, hogy PC-n sokkal könnyebben okoz problémát, ami konzolnál mondjuk teljesen jó (kétfelé osztott CPU), mivel PC-n nem csak erre kell optimalizálni, plusz bejön még egy rakás egyéb változó is, ami konzoloknál természetszerűleg nincs.
Én amúgy technikai oldalról értem, miért csinálták így CCX-ekkel, amit csináltak, és egy jó mérnöki döntésnek tartom, hogy nem hazai pályán akarták megfogni a kékeket.
Én amúgy úgy gondolom, a userek és használati esetek legalább 80%-ának teljesen jó ez a CCX dolog, és amúgy brutál erőt képviselnek baráti áron a Rizsák, de, nekem pl. necces lenne, mert én extrém háklis vagyok arra, ha nem teljesen sima a gép működése, legyen akár egy videó lejátszása, vagy bármi, néhány 10 ms eltérések is már számomra elég zavaróak, adott esetben olyanok is, amit a userek nagy része észre se vesz, hogy ott van.

(#138204) norbert1998: Bizony, minél több magot próbálsz monolitikusan összerakni, annál drágább és torkosabb lesz a végeredmény.
Nem véletlen jön most ez a chiplet+I/O die móka a 3000-es Rizsákban. Csak én ott látom a problémát, hogy egyre jobban feláldozva látom az egyszálú teljesítmény, és garantált válaszidő paramétereket a jobb többszálú teljesítmény érdekében. Ami "otthoni" CPU esetén nem feltétlen a legjobb irány. Nekem pl. tutifix nem kell 20-40 szálnyi gyengébb mag otthonra, inkább kellene csak 8 mag 8 szál, de atom durván erős.

[ Szerkesztve ]

(#138207) norbert1998 válasza HSM (#138206) üzenetére


norbert1998
veterán

A PC piac megosztottságáról szólva egyet kell értsek veled, de azért a helyedben annyira nem sároznám a CCX-et, több helyen is írják, hogy a kékeknél is efelé vezet a jövő. Ezen felül úgy tudom, hogy a 3000-es szériában a magok/klaszterek/stresszlabdák közvetlenül össze lesznek kötve a késleltetések (és gaming eredmények) radikális növelése érdekében.

Viszont jelenleg is 12-ből 12 szálon 3D-s animációt renderelek, lassan 3 órája, és egész hétvégén is ugyanez ment, de jelenleg is itt pötyögök a gépnél, nézem a jútyúb videókat, böngészem a netet, sőt, egyik nap még CAD-ezni is észrevehető lassulás nélkül tudtam, miközben 10 mag 100%-on terhelve volt, a háttérben 10 chrome ablak, méretes YT lejátszási listával.
Röccenéseket abszolút nem tapasztalok, és a C2C(egyszálon) 4 mag 4 szál sandyhez képest egyértelmű előrelépés sok helyen. Egyedül CAD-ben nem látok javulást, de jellemzően egy magot se dolgoztat 70% felett olyankor sem... Ugyanez igaz az egyetemi 1226-os Xeonos gépekre és a 7700-as i7-es (non-K) gépekre is. Megjegyzem, mindkettőnél nagyságrendekkel jobban megy az ájemdén a CAD.

(#138208) HSM válasza norbert1998 (#138207) üzenetére


HSM
félisten

"több helyen is írják, hogy a kékeknél is efelé vezet a jövő"
A probléma, hogy nem azért vezet erre a jövő, mert ez ennyire jó, hanem mert máskülönben nem fognak tudni egy bizonyos magszám fölé skálázódni, ami főleg ciki, hogy lvek óta 14nm-en ragadtak....

"3000-es szériában a magok/klaszterek/stresszlabdák közvetlenül össze lesznek kötve"
Maradok ezzel kapcsolatban szkeptikus. :) Reméljük azért jó lesz.

"nézem a jútyúb videókat, böngészem a netet, sőt, egyik nap még CAD-ezni is észrevehető lassulás nélkül tudtam"
Nem akkor vana gond, ha a háttérben valamit csinálsz, hanem ha két, egymással gyakran kommunikáló szál két külön CCX-beli magra kerül. Ha fix 10 magot adtál a renderelésnek, akkor a maradék dolgok, amiket csináltál, nem túl meglepő módon nyilván jól futottak. :D

(#138209) MiklosSaS válasza norbert1998 (#138204) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, csak várj a témábal még egy kicsit mert HSM kolléga mindjárt meglovagolja hogynaz AMD CCX az szar, de az Intel CCX az jó mert Intel meg kék.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138210) HSM válasza MiklosSaS (#138209) üzenetére


HSM
félisten

Látom nem sikerült értelmezned, amit (#138208)-ben írtam. Bravó! :C

Nyugi, veled ellentétben nem fogok minden hónapban ellent mondani saját magamnak, a kék CCX-et is éppen ugyanúgy fogom kerülni, mint a pirosat. :R

(#138211) MiklosSaS válasza HSM (#138210) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem, értelmeztem csak számomra nincs értelme.

Komolyra forditva és személyeskedés nélkül mondom hogy kicsit zavaró számomra a mindent megmondó ember szerepe. Ismerõsi körben ryzen 3-tól threadripperig van minden, de TE rajtad (akinek még nem is volt) kivül senki sem panaszkodott a CCX miatt. Pedig használják a gépet netre, játékra, munkára...mindenre.

Igen, az elsõ trimeszterben kipróbáltam a Ryzen 7-et...baj volt vele. Miért? Mert a rohadt premiúm ROG Wifi-s hulladék Asus baszott BIOST kiadni, kettõ volt hozzá....más lapokhoz meg 4-5.

Igen, gyengébb mint az Intel most, per pillanatban....ezt senki sem vitatja. De a pénzedért többet kapsz.

Szóval, az elsõ szériának az elsõ trimeszterre óta rengeteget fejlõdött...most már stabil és sinen van.

Szóval, ne félj a CCX-tõl...próbáld ki!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138212) MrM94


MrM94
őstag

Olyan ez mint a topic mint a barátok közt,kihagysz az jópár epizódot,de minden folytatódik tovább onnan ahonnan nem láttad. :DDD :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#138213) stratova válasza HSM (#138210) üzenetére


stratova
veterán

Már-már feleslegesen sok energiát fektetsz a probléma elmagyarázásába. De szvsz itt most nem a megértésre, hanem az elfogadásra való hajlandóság hiányzik.

(#138214) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Látjátok ez történik akkor, mikor a csapat egyetlen Lilikéje is elmegy, nő híján meg ilyen hülyeségeken megy a szájtépés :D

Ti meg fentebb mit offoltok egy off topicban? :D

Xbox One: bandymnc

(#138215) Gyuri27 válasza stratova (#138213) üzenetére


Gyuri27
félisten

A probléma az, hogy egybe nem lehet ennyi magot össze taknyolni.
Hasonló útra lép a zintel is.
Akkor majd nem vesz senki procit mert ccx (vagy legyen bármi is a neve) lesz?
Én mondjuk nagyobb problémának látom az intel procikban lévő összes sebezhetőséget és szerintem lesz még néhány.
De persze ez nem érdekes. Erről nem kell beszélni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#138216) mackosajt válasza MrM94 (#138212) üzenetére


mackosajt
addikt

Dikkazzz, a lusta macska.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#138217) HSM válasza MiklosSaS (#138211) üzenetére


HSM
félisten

"kicsit zavaró számomra a mindent megmondó ember szerepe"
Nézd, a fórum arról szól, hogy az emberek megvitassák a dolgaikat. Ha ezt Te nem tudod elfogadni, sajnálom.

(#138213) stratova: Jogos észrevétel. :R Sajnos magam is erre jutottam. :(

(#138215) Gyuri27: "A probléma az, hogy egybe nem lehet ennyi magot össze taknyolni. ... Akkor majd nem vesz senki procit mert ccx (...) lesz?"
Költői kérdés, minek annyi mag? :)
Persze, értem, hogy a 4 mag / 4 szál kevés, de ugyanígy a 12-16-ot manapság én még általános felhasználásra feleslegesen soknak tartom. És jelenleg van bivalyerős CCX nélküli 8 magos opció is. Sőt, HEDT vonalon monolitikus 18 magig el lehet menni.

"Én mondjuk nagyobb problémának látom az intel procikban lévő összes sebezhetőséget és szerintem lesz még néhány. De persze ez nem érdekes. Erről nem kell beszélni."
Ezt most úgy írod, mintha ezt teljesen figyelmen kívül hagytam volna, pedig nem.
"Engem a kékeknél egyedül a frissen felfedezett sebezhetőségek zavarnak kissé." [link]
Számomra ez legalább hasonló jelentőségű probléma, mint a CCX felépítés, ha nem nagyobb. Ugyanakkor ezt azért nem emlegetem komolyabban, ugyanis míg a CCX felépítés adott, soha nem fog változni, addig sebezhetőségeket bármikor találhatnak újabbakat, akármelyik gyártónál. De aláírom, a mai információk alapján úgy tűnik, hogy a Ryzen tervezésekor jobban figyeltek az esetleges biztonsági rést okozni képes apróságokra. De erre nem érdemes alapozni, hogy ha most nincs komolyabb javíthatatlan sebezhetőség, akkor később sem lesz....

[ Szerkesztve ]

(#138218) Gyuri27 válasza HSM (#138217) üzenetére


Gyuri27
félisten

Minek a sok mag?
Mert nemigen lehet másként a teljesítményt növelni?

Az hogy mit találnak vagy nem az egy dolog a rizsánál (bár úgy tünik kicsit jobban össze van rakva).
De az intel mizéria igen is valós gond.

Amd - Radeon - Ryzen

(#138219) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kicsit késve , de itt van. Kiváncsi vagyok mennyivel lesz jobb a ref. Vega után, illetve mennyivel fogom gyengébbnek érezni a 1080 Ti után. Most már csak egy jó FreeSync kijelzõt kell vadásznom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138220) norbert1998 válasza MiklosSaS (#138219) üzenetére


norbert1998
veterán

Fúj te jezus isten. Amd?? ;]

[ Szerkesztve ]

(#138221) MiklosSaS válasza norbert1998 (#138220) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jah. A Zintel még várat magára a maga Vegájával....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138222) HSM válasza Gyuri27 (#138218) üzenetére


HSM
félisten

"Mert nemigen lehet másként a teljesítményt növelni?"
A kérdésem arra irányult, hogy vajon van-e valódi, gyakorlati szükség, hogy ilyen marha sok magos CPU ketyegjen a gépekben? Úgyértem, általános, otthoni felhasználásra. Csak azért írom, mert a dolgaim jelentős részét a mindössze kétmagos notebookomon is meg tudom csinálni... Engem akár a notebookon, akár az asztali gépen is az esetek többségében jobban hátráltat a nem túl eget verő egyszálas teljesítményük, mint bármi más...

Egyébként itt kitérnék még arra a mókás apróságra is, hogy az FX szériának is a nem túl fényes egyszálú teljesítmény lett a veszte, hiába volt egy remek kompromisszum/koncepció az is a többszálú erő növelésére.

A Ryzen egy hatalmasat lépett ezen a téren előre, korrekt lett az egyszálú erő, és CCX-enként kevéssé függő szálak esetén a többszálú pedig brutál, csakhát sajnos itt is maradt egy kisbetűs rész. :DDD

A biztonsági gondok témában teljesen egyetértek, igen komoly gondok, csak sajnos jelenleg nem látszik erre a problémára megnyugtató válasz egyik oldalról sem.... :F

(#138223) Gyuri27 válasza HSM (#138222) üzenetére


Gyuri27
félisten

Van?
Nincs.
Van értelme a láncfűrésznek mikor ott a kézi? Van értelme a munkagépeknek mikor ott az ásó meg a lapát?

Nézd ez mind mind programozás és felhasználói szokás kérdése.
Amig ugye nem almán vagyunk, hogy az os rendesen legyen optimalizálva. Az ms szarságairól nem is beszélve. Amig mindent erőből kell megoldani addig nincs miről beszélgetni.

Kényszerűségből 4 magról váltottam vissza. De van is itthon 2 magos gép.
Igen meglátszik a -2 mag. Én ezért visitottam sírva mikor a g penye mindenre is jó meg játékra is a legjobb szarokat olvastam. Persze pl wotra akkor jó volt. De az nem a penya erénye hanem a wot mételye.
Szóval igen. Kell az erő a fenti dolgok miatt. Itt bukott el az fx. Nyers erő kevés. Sok magra optimalizáció 0.
Ha már most kell, érdemes egy normális 4 magos. Azért könnyű kiszámolni, hogy holnapra, játékra bizony kell a több mag. Na most hogy a több mennyi legyen azt csak a fejlesztők, programozók döntik el (vagy nem).
Sajna vagy sem a pc nem célhardver.

Látszik. Az intel ebben a témában behúzza fülét farkát. Az frissebb generációknál megpróbál valamit mókolni. A régieket hagyja a picsába és próbál terelni az új felé.
A rizsa kevéssé érintett ebben. Ezen még javitottak is a 3xxx esetében.

Amd - Radeon - Ryzen

(#138224) HSM válasza Gyuri27 (#138223) üzenetére


HSM
félisten

"Van értelme a láncfűrésznek mikor ott a kézi?"
Rossz a példa, a kézi fűrésszel többször annyi idő és fáradtság dolgozni, míg 16 helyett "csak" 8 maggal azért a legtöbb feladat nem tart lényegesen tovább.

"Amig mindent erőből kell megoldani addig nincs miről beszélgetni."
Igen. Ez is egy érv, nálam épp az erősebb egyszálú erő mellett. Mert pl. a notebookon a legtöbbet találd ki, mire várok.. A win10 defenderre, hogy átvizsgálja a file-okat, amikkel dolgozni akarok, EGY SZÁLON. :W Mondjuk azért ezt okosan el lehet kerülni, mondjuk egy Ubuntu Linux-al, erősen fontolgatom, hogy inkább azt használjam teljesen a jövőben. :K

Azért itt a "két mag" témánál megkérdezném, milyen felhasználásról, és milyen két magról beszélünk? Nagyon nem mindegy, hogy egy Core 2 Duo-ról, vagy egy erősebb Skylake-ről van-e szó, hogy a két végletet említsem, ami eszembe jut.... Én egy i7-2620M-en dolgozom napi 8 órát, kb. 3Ghz-es kétmagos Sandy Bridge, és egyáltalán nem érződik lassúnak az asztali 4Ghz-es hatmagos mellett sem. Oké, nyilván nem renderelek meg videót vágok rajta, ilyen célfelhasználáshoz nyilván millió magos renderfarmot érdemes működtetni, nem laptopot.

"Azért könnyű kiszámolni, hogy holnapra, játékra bizony kell a több mag"
Ezzel én is végig egyetértettem, ha figyelmesen követted, amiket írtam. Csak ugye nem mindegy, a "sok" alatt 8-at vagy 16-ot vagy mondjuk 64-et értünk. Nekem 6, de inkább 8 mag már megüti a "sok" mag kifejezést, 2-4 nyilván nem. Viszont a 6-8 magtól azért én elvárnám, hogy azok alacsony késleltetéssel, és bitang gyorsan dolgozzanak, nekem az ilyen rendszerek váltak be eddig. Addig nem látom sok értelmét az egekbe nyomni a magszámot, míg a rendszer a leggyakrabban egyszálon fut limitbe már 6 mag 12 szálon is.
A programozók nem fogják eldönteni, az emberek fogják eldönteni azzal, mit vesznek. Ha a felhasználóbázis 80%-ának lesz 6 magos CPU-ja, akkor nyilván az lesz a minimum, amire fejlesztenek majd, de szerintem ez se nem ma, se nem holnap lesz. :N

"A régieket hagyja a pics@ba"
Konkrétan a 9 éves X5660-as Xeonomhoz van javítás... Szóval a régieket hagyja azért erős túlzás. Ugyanúgy jött a notis i7-2620M-re is, az 2011-es holmi. Én a támogatás ezen oldaláról nem látok problémát.

"Ezen még javitottak is a 3xxx esetében."
Persze, mindig ezt mondják, természetesen minden újabb generáció csak jobb, gyorsabb, és biztonságosabb lehet. :D Képzeld el a szituációt, hogy nem ezt zengik be már előre.... :C

[ Szerkesztve ]

(#138225) Habugi


Habugi
addikt

Tezsvíreim, dícsértessék! :D

Szóljatok ha nem kerek az gyiiIntel felárának oka, nyóc' SMT nélküli, denaturále 100% természetes forrásból származó mag áll a rendelkezésetekre. Terhelten 65 fokos CPU-al amin egy ~7éves hűtő van és 50 fokos VRM-el szívesen betolom a problémába minden a topicban jelenlévő price/perf bajnok 12 ill. 16 szálas Rizsájája mellé, ennyire rendes vagyok. Mondjátok mit.. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#138226) Gyuri27 válasza Habugi (#138225) üzenetére


Gyuri27
félisten

Terheletlen 65 fok?

LOOOOOOOOOOOL Gecc. A 955-öm halál közelben túl feszelve se volt ennyi 125 wattal játék közben. :N

Majd ha egyszer leszakadsz az armáról (vagy 2085-re rendesen megirják) úgy fogod elhajítani a 8 magot mint ligeti kurva a kotont. :P

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#138227) Habugi válasza Gyuri27 (#138226) üzenetére


Habugi
addikt

Teee zsáákos, teee métely, terhelteeen, úgy kellett vna írjam h fincsibe csudarizsája mínusz -20°C? ;]

Ez IBÉTÉÉ, Gflopsss, van elektrolit is, minden is van!!!444

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#138228) HSM válasza Gyuri27 (#138226) üzenetére


HSM
félisten

"A 955-öm halál közelben túl feszelve se volt ennyi"
Emlékeim szerint az még csak a "kupak" hőfokát mérte, jól emlékszem? Ha nem tévedek, az AMD a Bulldozereknél vezette be a magba épített hőszenzort... A csomag hőmérő ezeken az Inteleken is kb. -20 fok.... ;] :P

(#138229) Habugi válasza HSM (#138228) üzenetére


Habugi
addikt

Mennyit olvassak vissza az elmúlt pár hétből amíg "odavoltam".., tolt be valaki 12 v. 16os csudarizsájájával pl R20-ból olyan eredményt ami megkarcolta a ~4200 pontomat vagy továbbra is hiába keresném őket a visszapillantó tükörben? ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#138230) HSM válasza Habugi (#138229) üzenetére


HSM
félisten

Az R20-al vigyázz, az pont borzalmasan fekszik a sok mag + SMT-nek, és nem zavarja a CCX, ott már egy 1950X is 7000 pont magasságában alkot. A bibi csak annyi, hogy mivel ki se látszik a CCX-ekből, meg NUMA architektúra, így a gyári "játékos" mód azzal indít, hogy a fél processzort lekapcsolja, hogy legalább NUMA miatti késleltetések ne zavarjanak be, és ugye mindjárt két CCX-el kevesebb. Tehát rövidre zárva, a TR 1950X gyári gaming módja, hogy gyakorlatilag egy túlárazott 1800X-et csinálnak belőle... :Y :C

(#138231) Habugi válasza HSM (#138230) üzenetére


Habugi
addikt

Minél jobban fekszik nekik annál jobb, akkor ennyit gurul az elavult, technológiai lemaradásban fetrengő, a háttérbe szoruló, fél lábban a sírban lévő, a szenvedő, a forrósodó, sebezhető, az indokolatlanul drágább 8szálas gyiiIntel.

Most valaki toljon be egy kitesztelt 12 v. 16szálas jövőképet, lássuk merre van az előre. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#138232) MiklosSaS válasza Habugi (#138231) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Huuuu bazz'meg, behivott @HSM supportnak ??? :D

Te is nagy arc vagy. Amig FX-ed volt, szídtad az Intelt..."ki az a szerencsétlen balf@sz aki 2013-ban az 1 szállra gerjed????" . Aztán lett az a fos skylake...abból is a négy magos....onnantól kezdve nagyon fontos lett az egyszál. Most vagy egy 8 magos skylake-ed ...most indul a pattogás :D

Mikor Radeonod volt akkor kb az NV-sok 90 %-a elmebeteg volt, meg idióta. Most amikor ráraktad kezeid egy NV-re G-Syncel megfejelve..na az maga a kánoán.

Tõled csak @HSM rosszabb, te legalább tapasztalatból beszélsz...õ meg másokéból.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138233) stratova válasza MiklosSaS (#138232) üzenetére


stratova
veterán

Node Don, tudom én ettem kevés tréfarépát. De amikor nálad a fő vas Intel+NV és van egy AMD média PC-nek, miért kell leszolni azt, aki egy rendszertől várja el, hogy minden igényének megfeleljen? Azaz ha adott egy program, amit kedvel és nincs helyette más (legyen ez most Arma) akkor, most szerinted mi a megoldás, nem játszik vele mert a szivének kedves AMD vason nem hasit annyira az optimalizálatlansága okán, vagy körülnéz, hogy van amivel konkrétan a prioritást élevező program jobban megy, még ha összteljesitményben vagy ár/teljesítményben jobb Ryzen?
Kérdem én ezt a kis 7850K-val ami mindkettőhöz képest csattogós falepke s ami helyett egy 4/8 3000-es APU untig elég lenne, már ha egyáltalán szükségem volna váltásra (nincs).

[ Szerkesztve ]

(#138234) Gyuri27 válasza Habugi (#138227) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem te ne, ne, ne, jó? Ne. :P

Inkább azt mondjad meg mért vótá előzetesbe a tesókkal. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#138235) norbert1998 válasza Habugi (#138227) üzenetére


norbert1998
veterán

Fincsibe csudarizse egy forró antituning átok, amit a kékek szórtak rám, mikor kiléptem! ;]

Amúgy azért az SA jóval komolyabb, mint a Macho szerintem :B

(#138236) HSM válasza MiklosSaS (#138232) üzenetére


HSM
félisten

"behivott @HSM supportnak"
Bármilyen meglepő legyen is ez számodra, de Habugi magától is képes olvasni a fórumot, és önálló akaratából képes megosztani a véleményét is... :Y

"Tõled csak @HSM rosszabb, te legalább tapasztalatból beszélsz...õ meg másokéból."
Azt hittem, a tegnapi szintnél már nincs lejjebb, de "örömmel" látom, hogy ismét képes voltál túlteljesíteni saját magad, szép munka. :K

Halkan jegyzem meg, nem szorulok rá mások tapasztalatára, különösen nem a tiédre és a haverjaidéra. :N Hasznos és megalapozott lehet az olyan ' tapasztalat ' aminek alapján havonta változik gyökeresen az álláspontod. :C

Amiket leírtam, kizárólag a saját véleményem a saját 10+ éves IT tapasztalataim alapján illetve a TECHNIKAI TÉNYEK.

[ Szerkesztve ]

(#138237) MiklosSaS válasza HSM (#138236) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pedig meg szukseged lehet ra, tapasztalt es oreg vagyok. Te pedig az ismeroseidbol merited a tapasztalatott, szoval gondold at meg egyszer...ne vagd magad alatt a fat :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138238) CJ4567 válasza stratova (#138233) üzenetére


CJ4567
veterán

Én egy 2/4-es G4560-al lapítok. ;]

No Sana No Life

(#138239) Gyuri27 válasza CJ4567 (#138238) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jobb lenne ha a profilodat is törölnéd! :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#138240) Habugi válasza MiklosSaS (#138232) üzenetére


Habugi
addikt

Belogoltam szép letisztult állapotban, frissen s üdén erre látom hogy party van ám a részvevők száma, egyes álláspontokhoz tartozó létszám nincs egyensúlyban. :N

Kis hergelés, kis trollkodás, volt minden, ilyesmit nem hagyok ki.

Frankó lett a felsorolás, azt kihagytad h 2évesen pedig a gatyámba sz@rtam ahogyan te is, nem mellesleg még mindig élénken élnek a hajnali 2órás telefonok emlékei, amikor próbáltuk kitalálni miért kotlik a GPU usaged 90% környékén, nézegettük a YT-os OSD videókat stb.. ;]

(#138234) Gyuri27:

Ááá copfos hagyjad a témát, annyira jól indult aztán milyen vége lett, azt hittem hogy, persze kiderült dehogy.. :(

Odamentem kékbe ződbe' páváskodni, hanyat nem esett de a szükséges minimumhoz elég volt, szó-szót követett, mondtam neki hogy oké a felszín mutat egy bizonyos képet de belül, legbelül MINDEN piros.

Értette, szerette, bejött neki, többet akart. Kérdeztem mennyi, azt mondta tizennyóc', elhittem, huszat is elhittem volna, hinni akartam és szemre megvótt'.., aláfutottam, hujjj de hogy, legszívesebben még ugrottam is volna csak na, valakinek úrnak is kell lenni. Aztán kiderült hogy.., dehogy.. :DDD

Örsön amúgy elnézőek voltak, ők se hülyék ám, tudták mibe viszi az embereket az egyszhál, az-az egyszem szépszál, még olcsón megúsztam bár a taxi hazafele' feláras volt. :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#138241) norbert1998 válasza Habugi (#138240) üzenetére


norbert1998
veterán

Én elvesztettem a fonalat... A gombolyagot... És a nagymamát sem találom ;]

(#138242) Habugi válasza norbert1998 (#138241) üzenetére


Habugi
addikt

Bizonyos dolgokat muszáj így mert.., hogyan is fogalmazzak.., szóval egyes biológiai folyamatok elemeinek bázispárjai közötti köncsönhatások által létrejött végkifejletek lehetséges permutációi nem várt hatásokat válthatnak ki nukleotid szinten, így hibás lesz a replikációs eljárás eredménye (elméleti és gyakorlati szinten is)..

..Sasbá' jelző is így születhetett meg. ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#138243) norbert1998 válasza Habugi (#138242) üzenetére


norbert1998
veterán

Kezdem kapizsgalni, de a nagyi még nincs meg... Megnézem a piacon is

Posta.... Felb@sz. Oké, rossz helyre írtam a levélre a címzettet és a feladot. Világ életembe így írtam, de mindig is oda írtam, hogy FA és C, jó nagy betűkkel, soha nem is okozott gondot. Ma hozta a postás a csomagot, amit a legközelebbi postán adtam fel :W

(#138244) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na?!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138245) HSM válasza MiklosSaS (#138244) üzenetére


HSM
félisten

Lemaradt a vége... NaGY.. ;]

(#138246) MiklosSaS válasza HSM (#138245) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hát igen, van különbség köztük.

Ez a sapphire szép, jól össze van rakva..de nehéz...érzésre vagy 2 kg.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138247) norbert1998 válasza MiklosSaS (#138246) üzenetére


norbert1998
veterán

A szaggatott vonal mentén vágd le róla a felesleget :B

(#138248) MiklosSaS válasza norbert1998 (#138247) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én is ezen gondolkodom....:)

Máskülönben nagyon rendben van a kártya. Jobb mint amire számitottam.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138249) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr



~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138250) bandi0000 válasza MiklosSaS (#138249) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ebből a 3 ból kijönne legalább 6 jó nő :D

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.