Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:07:15

LOGOUT.hu

OFF beszélgetős topic nyílt, a nem Battlefield 4 témákról kérjük, hogy ott beszélgessetek, ez a téma maradjon meg szakmainak! Cheatek a topikban szintén tiltottak!
Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, köszönjük!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) CsonkaImo válasza prokxy (#53546) üzenetére


CsonkaImo
addikt

14.4 whql. Nálam mikrolagg nélkül megy, de nincs tuning a kártyán. Azt is figyelembe kell venni, hogy mantle alatt nagyobb lehet a fogyasztás, így ha van OC hamarabb visszaveheti az órajelet. Ez is okozhat akadást.

Bocs nálad pont nincs OC.

[ Szerkesztve ]

(#53552) kriszpontaz válasza prokxy (#53549) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem olvastam mert hegesztettem.

CsonkaImo: de van OC, gyárilag OC-s a kártyája.

[ Szerkesztve ]

(#53553) prokxy válasza kriszpontaz (#53552) üzenetére


prokxy
veterán

"Nem olvastam mert hegesztettem." :)

Azé' mekkora cink lenne már az, ha a gyári OC szar lenne és csak BF4 alatt és csak Mantle alatt.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#53554) Dtomka válasza Sabre (#53550) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem nem az, mert RC: (tudom a hivatlaos oldalon is Beta-t írnak...)
(#26921) Dtomka

(#53555) laposonly11
De idegesítő, hogy nem ismered az írásjeleket...

Zavaró a microlagg, de mint mondtam nálam eddig több hét alatt összesen 3-4x volt. Sajnálom azokat akiknél (sűrűn) az van, de sokan inkább szidják, mint, hogy 1-2 dolgot kipróbáljanak.
A DX vs Mantle témához csak annyit, hogy ha Mantle is annyi ideje lesz használatban, akkor már sokkal jobban fog "működni".

[ Szerkesztve ]

(#53555) laposonly11 válasza #16729600 (#53545) üzenetére


laposonly11
senior tag

Jól teszed kissé vicc hogy gyárilag erősebb hardverű 280X és drágábbis (70 000ft) nem hogy lassabb néha de problémásabb BF4 alatt is, mint az én GTX660 am(47000ft) használtan itt az aprón 30ért is kapsz...
sőt itt egyeeseknél a frame drob is durvább állítólag a shanghai pályán az egyik 280x tulaj 28 fps-t is mért framedropnál, én nem emlékszem a beállításaira sem a procijára de én nálam ugyanitt full beállításokkal 1080p ben corei7 2600K val, a frame drob sosem volt 35 nél kevesebb és átlagban 50-60 képkockát hoz ezen a mapon! Mondjuk ahogy én játszom ott kikapcsolom teljesen az AA-t mert szerintem tök felesleges és az FXAA post processinget is lowra teszem mivel maxon már túlságosan "szétnyálazza" a képet mintha egy olcsó photoshop szűrő lenne(lényegében az mivel a látható teljes képet 2D ben mossa szét ami ugye képéllességvesztést ezzel együtt a távoli részletek elvesztését okozza és a hatás így inkább mesterségesen rosszul életlen, mint szép)

Ordo est anima rerum.

(#53556) Sabre válasza laposonly11 (#53555) üzenetére


Sabre
őstag

Azért ne keverd, hogy mantle alatt van drop és nem mantle alatt.
Nem nagyon van értelme egyáltalán hasonlítani, ráadásul ha igaz lenne amit írnál mindegyikünk 1-től 1-ig hülye lenne hogy fele annyiért miért nem vesz 660-at... :DDD

(#53557) Svájcinéger válasza prokxy (#53543) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

Nekem tegnapelőtt el kezdett villogni a kép (RS-en játszottam). Kiléptem, visszaléptem és jó volt. Tegnap nyomtam egy kis TDM-et Sárkányfogas pályán. Az elején semmi gond, majd ugyanúgy el kezdett villogni a kép, mint RS-en Iszonyatosan zavaró, szétcseszi a szemem. A BF4 elején volt ilyen, főleg Paracellen.
14.4-es drávjer és DX: Nekem Mantleval pár perc után kifagy a csába.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#53558) prokxy válasza Svájcinéger (#53557) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem a 280X-szel szar volt a Mantle, kifagyott állandóan, villogás semmilyen API-val nem volt, sosem.

Ma felrakom a 14.7-et, meglátom, h mit művel vele. Bár 1 szó sincs a beta leírásban, h javítottak volna vmi Mantles dolgot, sem a BF4 nincs benne...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#53559) laposonly11 válasza Sabre (#53556) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nem azt mondtam hogy szaladj a boltba és vegyél egy régebbi darabot, mert annak semmi értelme csak azt hogy gondolkodjatok mielőtt megveszitek a legújabb agyon hypeolt csodát! Van értelme hasonlítani mivel ebből is az derült ki hogy a másfélszeres áron adott, agyonreklámozott másfélszeresen erősebb ATI hardver a szintetikus teszteken ugyan nagyon faxa, csak játékok alatt gyakran alulmarad a konkurencia előző generációs megoldásainál, csak mert szarnak ATI-ék rendes drivert írni időre még a húzó címekhez is!
Az meg hogy most ATinak "kétfelé" kell koncentrálni DirectX és Mantle engem hidegen hagy, mindkét környezetben jól kellene teljesíteni, nem azért vesz valaki kártyát hogy aztán a gyártó nyavajgását hallgassa!
Ha 1 éve ígérgetik és a dobozon is az áll hogy a kávéfőzésben verhetetlen a káryta akkor legyen is az! Legyen naprakész a mantle, hiába olvasok róla csodálatos technikai leírásokat!

Ordo est anima rerum.

(#53560) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Most hogy ingyenesen lehet játszani egy hétig én is letöltöttem. Azt hittem sokkal nagyobb a gépigénye. Zavodon játszottam és megvolt az átlag 60 fps mediumon ezen a konfigon: 1280x1024, i3 2120,hd7750,4gb,win7 64bit :Y igaz ha rám lőttek valami járművel egyből leesett 40 körülire de azért fele ennyi fps-re számítottam. :D

(#53561) kriszpontaz válasza #19784448 (#53560) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Kapcsold át MANTLE-re, a gyengébb gépeken sokat dob.

(#53562) marilllyo válasza #19784448 (#53560) üzenetére


marilllyo
veterán

Bf4-et a végletekig lehet butítani a pl. a resolution scale-el. Annyi, hogy az i3 az elfogy a 64 fős szerókon.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#53563) CJ4567 válasza marilllyo (#53562) üzenetére


CJ4567
veterán

Tehát akkor van esély hogy futna a gépemen? :Y

No Sana No Life

(#53564) Dtomka válasza CJ4567 (#53563) üzenetére


Dtomka
veterán

"Tehát akkor van esély hogy futna a gépemen?" Talán elindulna, de sok jóra ne számíts. Feltéve, hogy nem XP-t használsz. Azon nem indul el.
Battlefield 4 system requirements

[ Szerkesztve ]

(#53565) CJ4567 válasza Dtomka (#53564) üzenetére


CJ4567
veterán

Battlefield 3 48-as TDM-ig játszható, Conquest már nem nagyon(18-24fps, néha megy fölé)

No Sana No Life

(#53566) marilllyo válasza CJ4567 (#53563) üzenetére


marilllyo
veterán

Most van lehetőséged, hogy megpróbáld. Szerintem hasonló a 3-4 gépigénye. De szerintem a BF4-et jobban lehet butítani.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#53567) Bjørgersson válasza pohár (#53536) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Komolyan ez a szaros rendezook nyert? Mintha nem lenne vele tele a YouTube.. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53568) stoon válasza marilllyo (#53390) üzenetére


stoon
őstag

nekem folyamatosan csak nagy sz.rt ad állandó jelleggel ! szerintem a dice és az ea megtanult magyarul és már csak azért sem! :W

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#53569) Dtomka válasza CJ4567 (#53565) üzenetére


Dtomka
veterán

Most kipróbálatlanod :K . Azért egy FPS játékhoz (de máshoz is, autós...) a 60 FPS nagyon ajánlott, persze ha ~100 vagy e fölött az igazi. Én sem gondoltam, de mióta a 280x meglett, azóta a BF3 és 4 ben is a következő grafikai beállítást használom: 1920x1080 v-sync off + AAA off + ULTRA :)
Ha megtetszik a játék, akkor ha megteheted majd cserélj konfigot, meglátod HIGH-ULTRA -n hogy milyen szép játék :D

[ Szerkesztve ]

(#53570) laposonly11 válasza CJ4567 (#53563) üzenetére


laposonly11
senior tag

i7 - 860m 8gb ram? Te most hülyéskedsz? Ez egy gamer laptop! Mit nem adnék egy ilyen laptopért! :W
Seperni fog ezerrel, persze csínján a beállításokkal ez mégsem egy asztali!
Nesze teszt:
[link]

Akárhogy is saccolom szerintem még fullHD-nam ultrán is mehet 30 helyett 50fps el ha lehagyod teljesen a felesleges(mivel laptop lévén) parasztvakító élsimítást, a szintén pláza cicáknak való képszétnyaló olcsó post processinget is low ra veszed, és a természetellenes HBAO, SSAO(90 fokosan zárt szöget alkotó objektumoknál pl. épület sarkokban ugyan jól mutat egyébiránt inkább olyan koszos felület hatást keltő) párost is kilövöd! Ez utóbbi kissé vicces pl. Crysis 3 alatt a fickónak van életnagyságú árnyéka a falon még akkor is ha 30m el előtte állnak! :D
Esetleg még a texturálat is vedd le ultáról highra mert úgy vettem észre hogy nagyon vram fingató, talán még a hálót is minimumra mert tök fölösleges kerekebb kövek között bukdácsolni, annyival nem lesznek szebbek...
A tereptrágyak részletességét is teljesen low-ra mivel ennek taktikai okai vannak ha nincs fű akkor az ellenfél sem tud benne elbújni előled ha hasra vágja magát! És akkor elvileg itt már 50-60-urambá70 el sepernie kellene a játéknak! :Y

Ennyi!

Ordo est anima rerum.

(#53571) @rglaaf válasza Dtomka (#53569) üzenetére


@rglaaf
veterán

meglátod HIGH-ULTRA -n hogy milyen szép játék

és a földön csúszó mászó slam c4-s gyikokat hogy veszed észre az alj növényzetben:D

PSN:BiZzare_0 ️

(#53572) laposonly11 válasza @rglaaf (#53571) üzenetére


laposonly11
senior tag

na ugye!

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#53573) CJ4567 válasza laposonly11 (#53570) üzenetére


CJ4567
veterán

Ezt nekem akartad? Mert az én gépem nem laptop és köze nincs az I7-hez :D
53574: olyan konfiggal nem kérdeztem volna meg :DD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#53574) laposonly11 válasza CJ4567 (#53573) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ja bocsesz, véletlenül másnak a configjára kattintottam! :W :U
Te meg szerezz be egy core quadot és a kártyát is cseréld le, adj hozzá +3gb ramot és akkor tuti jó lesz!

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#53575) #16729600 válasza @rglaaf (#53571) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jaaaj mááár :) Az igazi profik szimulátorként játszanak, a való életben sem lehet kivenni a bokrokat a tájból,ha egy bozótosban cserkészed be a SEAL kommandósokat ( instant gyilkossági szándékból ) a Nagykáta környéki susnyákosban :D

(#53576) Dtomka válasza @rglaaf (#53571) üzenetére


Dtomka
veterán

Azt lehet, hogy sehogy :D. Ha párszor amiatt meghalok akkor majd jobban figyelek, és még sűrűben nyomkodom a Q-t :)

De sztem sokan úgy vannak vele, hogy ha képes a gépük ULTRA/HIGH grafon futtatni akkor nem fognak low/mediumon játszani.
Nekem mindig is fontos volt a grafika, ellentétben a hanggal. Ezt úgy értem, hogy inkább költök 80k-t egy vga-ra mint 30-40 et 1 hangkártyára. :D

(#53575) szunya1
Így van, pl paintballban sem lehet hasonló dolgokat bevetni annak érdekében, hogy az ellent gyorsabban észrevegyük.
Tehát aki a grafikát feláldozza emiatt, az tényleg k/d vadász... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53577) laposonly11 válasza Dtomka (#53576) üzenetére


laposonly11
senior tag

Pedig a hang itt sokat segít, 18-25 pénzből klassz 5.1 es fejesek vannak és így azt is hallod honnét oson az ellenfél, honnét jönnek a léptek stb.
[link]

Ordo est anima rerum.

(#53578) Dtomka válasza laposonly11 (#53577) üzenetére


Dtomka
veterán

Biztosan jó lehet, nemrégen vettem egy Geniust. Nekem az elég

(#53579) Sabre válasza laposonly11 (#53577) üzenetére


Sabre
őstag

Semmit nem érsz egy ilyen fülessel, ha egy alaplapi hangkártyád van, ahhoz kell egy asus xonar és társai és máris megdupláztad az összeget... :)

(#53580) marilllyo válasza laposonly11 (#53570) üzenetére


marilllyo
veterán

FHD,Medium, NoAA. Pályától függő. 70-80 az átlag fps. Ha droppol akkor 55 az alja. De külső moncsin van szóval jó lenne az AA is de az egy 10-20-at levesz belőle.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#53581) prokxy válasza Sabre (#53579) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem alaplapi ROG Supreme FX van és a hangok elég jók. Eladtam a Xonar Dx-et, mert kb semmi különbséget nem éreztem a kettő közt.

Most próbaképp venni akarok egy Creative SB Z-t vagy egy ROG Solo-t, h van-e érdemi változás.
Roccat Kave 5.1 a füles.

Ha vkinek hasonló tapasztalata van ROG lap + a fenti két hangkari egyike, szívesen fogadom. Vagy ha vki kölcsönad egy Z-t vagy egy SOLO-t egy napra! :D

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#53582) gyiku válasza @rglaaf (#53571) üzenetére


gyiku
nagyúr

Mivan mivan? En meg a slam... Egyet nem tettem meg le, kikerem magamnak.

hüllő

(#53583) marilllyo válasza gyiku (#53582) üzenetére


marilllyo
veterán

Én is ~400 óra után tettem le az elsőt...azt is csak azért mert kifogytam és felvettem egy társam cuccait, aztán volt nála...na mondom akkor próba. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#53584) prokxy válasza gyiku (#53582) üzenetére


prokxy
veterán

Nézmá', itt is fellelhető vagy? :D

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#53585) SkyS1gn válasza @rglaaf (#53571) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De az Ultra a LOW ugye a terrain decorationben, baDUMM TSS :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53586) Sabre válasza prokxy (#53581) üzenetére


Sabre
őstag

A ROG integrált hangkártyája szvsz nem a "sima" alaplapokéval vetekszik, én most egy átlag alaplapéra gondoltam mint például az enyém.

(#53587) kriszpontaz válasza gyiku (#53582) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hüllő....

marillyo: Terrain Decoration Ultra = Medium

[ Szerkesztve ]

(#53588) marilllyo válasza SkyS1gn (#53585) üzenetére


marilllyo
veterán

Az ultra az ugyanolyan low mint a low? Vagy low-abb?! Ha érted... ;]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#53589) yodamester10 válasza Sabre (#53586) üzenetére


yodamester10
őstag

Én ilyet használok bf4-hez és kiváló a hangzás.

[ Szerkesztve ]

(#53590) kriszpontaz válasza yodamester10 (#53589) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Én meg ilyet (Steelseries Siberia):

Egyébként nem bírja a hosszú meccseket, a fülpárna ragasztott és megolvad a ragasztó amikor rásül a fejedre nagy melegben.

[ Szerkesztve ]

(#53591) SkyS1gn válasza yodamester10 (#53589) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Énmeg ezt :DDD

Ez meg mi? Asus Gaming Republic of Steelseries gamers Siberia? ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53592) marilllyo


marilllyo
veterán

Nekem még anno 2009-ben egy Cyber Snipa Sonar volt. Az első 5.1-es fülesek voltak. De szar is volt. Most meg már nincs ilyenre szükségem.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#53593) pohár válasza kriszpontaz (#53590) üzenetére


pohár
félisten

such quality ;]

én meg elvagyok a frissen beszerzett HD681EVO-mmal :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#53594) #19784448 válasza kriszpontaz (#53561) üzenetére


#19784448
törölt tag

Köszi megpróbálom! :)
(#53562) marilllyo: 64főst bf3-ban sem játszok soha. Nem is a gép miatt, nekem az már túl zsúfolt. :)

(#53595) CJ4567


CJ4567
veterán

Ugye van most ez a 168 órás BF4 Game Time dolog, odáig értem hogy onnantól számolja a 168 órát hogy elindul a BF4.exe és akkor is számolja ha nem vagyok játékban, de ha nem megy az Origin akkor is számolja valahogy?

No Sana No Life

(#53596) yodamester10 válasza CJ4567 (#53595) üzenetére


yodamester10
őstag

Igen,ha játszol ha nem,ha megy a gép,ha nem,az idő ketyeg.

[ Szerkesztve ]

(#53597) @rglaaf válasza CJ4567 (#53595) üzenetére


@rglaaf
veterán

A titanfall free-nél ugy volt hogy elöször elinditottad és ha játszottál ha nem akkor kityegett az óra, szerintem itt csak a netto játékidő de majd kiderül

PSN:BiZzare_0 ️

(#53598) marilllyo


marilllyo
veterán

-

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#53599) #19784448 válasza kriszpontaz (#53561) üzenetére


#19784448
törölt tag

Hol tudom átrakni mantle-ra? menüben nem találom sehol. lehet azért mert régebbi driver van fent? bf 3 miatt muszáj volt a 13.1-est felraknom mert az újabb drivereken rosszabbul ment nekem. amugy játszottam golmund-on is és 60alá nem is ment az fps :C ha lesz pénzem nehogy megvegyem az alap játékot :DD

(#53600) afrojack1 válasza kriszpontaz (#53590) üzenetére


afrojack1
senior tag

Nekem is ilyen van fehérbe steelseries siberia v2 semmi baja nem olvad, bírja a hosszú mecseket de igen, egy idő után leolvad a füled a helyéről mert melegszik!

SC: Herczku_Death

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.