Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:07:15

LOGOUT.hu

OFF beszélgetős topic nyílt, a nem Battlefield 4 témákról kérjük, hogy ott beszélgessetek, ez a téma maradjon meg szakmainak! Cheatek a topikban szintén tiltottak!
Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, köszönjük!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Sabre válasza DeadMeat (#54483) üzenetére


Sabre
őstag

okés, akkor ezentúl csak késsel megyek a repülők ellen, hogy ne legyen op.. :DDD

(#54502) Csabroncka válasza afrojack1 (#54499) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy utána pedig lesz@rják! ;]

"in medias res"

(#54503) Helmoras


Helmoras
őstag

Most az alapján amit mondtok(+a video) ez eléggé skálázódik felfelé a ping végett legalábbis amikor normálisabb a ping olyankor teljesen vállalható (szerintem) a dolog, persze még ekkor sem tökéletes, mert ha jól látom a minimum valahol 300ms körül van. (persze ha Németországban rám lő valaki és kb. 1/3 sec alatt megkapom a golyót az azért nem olyan rossz :C )

Videohoz: üres szerveren a sebzés delayt 55-65 pingel teszteli amire azt mondja hogy alacsony (szerintem az nem alacsony, inkább a épp belefér kategória). A teljes telített szerver tesztnél meg 100-as pingek...(ez meg már nálam a közel játszhatatlanul kellemetlen szint)

Tegnap pl. a szerver amin játszottam a legnagyobb ping amit láttam 45-50 volt a többieknek 20-30 körül.

Továbbá ebbe a mikor kapom meg a sebzést dologban masszivan benne van az is hogy a golyónak van ideje amíg odaér az emberhez, persze 300 ms-ből ez gondolom eléggé függ az ellenfél távolságától de elég sokat rátehet.

Ha jól tudom ezen elég sokat javítottak a kezdetekben tavaly év végén sokkal rosszabb volt nem?

Én is tapasztaltam a bf3 meg a 4-ben is már ezt a dolgot hogy én már fal mögött vagyok de még lelőnek sajnos...(szerencsére itt a 4-ben már ritkábban)

Most két nap alatt játszottam 3-4 órát, de számomra teljesen rendben van ez a dolog (mondjuk én alapból csak olyan szerverre megyek ahol 30 alatti pinget jelez) illetve sokat járművezek ahol ez kevésbé látványos. a gyalogos harcmodort meghagyom a cod fanoknak ;]

Ezen is többet rágódtam mint kéne... :D

Mindenesetre köszönöm a választ és a magyarázatot.

[ Szerkesztve ]

(#54504) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Tudja valaki, hogy lehetne legolcsóbban megvenni a game-et? Ezekről a vpn-es vásárlásokról lehet tudni, hogy működik még?

(#54505) afrojack1 válasza Sabre (#54501) üzenetére


afrojack1
senior tag

Vagy így! :DDD
Csabroncka: igazad van! :DDD
(#54504) ΩМΞGΔЯΞD itt nem nagyon szeretik ezt a vpn-es dolgot.. lególcsóbban itt PH-n ha van még :)

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#54506) Helmoras válasza ЯΞD (#54504) üzenetére


Helmoras
őstag

Én aprón vettem 4k ért kódot és china rising is benne volt, érdemes szerintem ott keresgélni.

(#54507) kisza25 válasza Helmoras (#54503) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja de itt 2-en vannak a szerveren, 64főnél ez az egész még ettől is sokkal rosszabb
az a golyókapás dolog már a hitreg nem keverendő össze, de azzal is vannak bajok:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54508) zzola válasza ЯΞD (#54504) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem még működik a VPN-es történet. Többen itt "kiugrottunk" Mexico-ba megvenni, mert ott olcsó volt. Itt sokan azt mondták, majd bannolnak, de semmi nem történt! Nem hinném, hogy bármit lépett volna az EA ezzel kapcsolatBAN.... :DDD

De mint írták, aprón találni megbízható eladót...

[ Szerkesztve ]

(#54509) Csabroncka válasza Helmoras (#54503) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Ping a BF4-ben gyakorlatilag nem mond semmit (nagyon erősen fogalmazva), két ugyan olyan pingű szerver teljesen más módon reagál a játékra!

Amire mi rájöttünk a klánon belül, hogy számunkra mindig attól függ minden ki milyen szolgáltatónál van. Aki Digis szinte mindenkinek ugyan azok a kedvenc szerverei, majd UPC-s.......stb így tovább.

Adja nem adja téma...... :O

"in medias res"

(#54510) afrojack1 válasza Helmoras (#54506) üzenetére


afrojack1
senior tag

én is kinem álhatom a COD-ot! :W COD-ba mióta van ilyen meg ilyen! esetleg ilyen! :C :C
Csabroncka: én azt vettem észre hogy orosz szervereken mintha jobb lenne! németeken már nem anyira.. :(

[ Szerkesztve ]

SC: Herczku_Death

(#54511) laposonly11 válasza regener (#54500) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az "ammo" az tényleg jó és tényleg el kell venni ha látsz csomagot! :D
Viccet félretéve, most komolyan a szabadesésre izgultok, ahhoz nem a PC előtt kellene görnyedni, hanem elmenni befizetni egy kis Bungee Jumpingra! :DD

Ordo est anima rerum.

(#54512) afrojack1 válasza laposonly11 (#54511) üzenetére


afrojack1
senior tag

vagy ilyenre!

SC: Herczku_Death

(#54513) laposonly11 válasza Helmoras (#54503) üzenetére


laposonly11
senior tag

Hiába jelzi a Battlelogon a szerver 30as pingjét ha beugrik egyetlen egy 200as-300as játékos és onnantól kezdve megette a fene az egész szervert, feltéve hogy szerver automata módon kickeli a csákót! Nekem volt már ilyenem amikor kb. 200volt az enyém, mert közben töltöttem a háttérben, de így is csak 10 perc után dobott le az automata...

Ordo est anima rerum.

(#54514) grandegamer


grandegamer
csendes tag

(#54515) afrojack1 válasza grandegamer (#54514) üzenetére


afrojack1
senior tag

:DDD :DDD :DDD

SC: Herczku_Death

(#54516) laposonly11


laposonly11
senior tag

Komolyan mondom eladom az asztalit(a melóhoz ott a subnoti) úgy is csak ontja a hőt mint egy feltüzelt elefánt szuka, veszek egy ps3 at használtan kb. 30 pénz + BF4 és olcsón játszok(amúgy sem játszom már más játékkal), sőt még a joypad is kényelmesebb mert hátrafekve a fotelban lehet játszani kezeid a lábadon miközben bill. egér felett görnyedve csak a vállad nyakad fárad el, plusz az is nagy dolog hogy a 100 centis TV -n is játszhatok gond nélkül mivel a TV-knél megszokott fél-1 másodperces output lag ilyenkor nem zavaró, mivel a konzolosok 99% is a TV-n tolja! Egy gondom van csak, valszeg nem lehet a 330 órája tápolt szoldzsőrömet, átimportálni konzolra....

Stabilan tartja a 30 framet 720p-ben low-on, igaz csak max. 24 játékossal:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#54517) marilllyo válasza regener (#54500) üzenetére


marilllyo
veterán

Pedig mennyire feldobná a multit is egy-egy ilyen epic jelenet?! :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#54518) marilllyo válasza laposonly11 (#54516) üzenetére


marilllyo
veterán

Szorry...lejártam.

Annyira nem low az. Én a BF3-mat PS3-mon toltam. Mondjuk monitorra kötöttem rá. Egy jó TV-vel ég és föld a különbség. (Bár erre a mai napig nem találtam magyarázatot, hogy miért).
A BF4 egyébként jobban fut ps3-mon mint a BF3.
Bf4-et is ps3-mon kezdtem.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#54519) zzola válasza marilllyo (#54518) üzenetére


zzola
félisten

PS3-on ritka szarul fut ez a játék...míg ez meg-meg akad, addig a 3-nál nem volt ilyen...arról nem is beszélve, hogy ultra-low a grafika..

(#54516) laposonly11

Nekem 42"-os TV-m van, és a PS4 képe is pixeles volt, akkor a PS3-ról már beszélni sem érdemes...

[ Szerkesztve ]

(#54520) Zin


Zin
senior tag

Hol érdemes megvenni az alapjatekot? kesobb premium-ot is akarok nyilan!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#54521) zzola válasza Zin (#54520) üzenetére


zzola
félisten

Kb. 10-15 kommenttel ezelőtt volt kibeszélve... :W

(#54522) marilllyo válasza zzola (#54519) üzenetére


marilllyo
veterán

Mindkettővel játszottam PS3-mon. A BF3-mal ~250 órát. A 4-gyel kevesebbet. Multit. Illetve volt box-om is...azon is játszottam vele.

A BF3 szarabbul futott PS3-mon mint a 4. Ez biztos...legalábbis a 4-gyel én csak novembertől....januárig játszottam. Utána váltottam PC-re. Azóta lehet, hogy addig foltozgatták amíg szarabb lett. Vagy az újabb pályák...

A PS3-mas BF3-nak pl a metro volt a nagy ellensége. Ott volt a legszarabb a framrate. A 4 SA-t nem próbáltam. Lehet...de az alap mapok biztosan jobban futottak a 4-nél.

Persze ez viszonyítás kérdése. Valóban nincs olyan szép mint egy Killzone...és nem is fut úgy...de a pc-s low-nál szebb. Inkább úgy mondanám, hogy egy pc-s low az alapja...de a fegyver textúra...az mondjuk jó...illetve a fények, pár effekt..stb.

Box 360-on a high texture pack nélkül...na az ultra low.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#54523) r-chee válasza laposonly11 (#54516) üzenetére


r-chee
őstag

Nyugodj meg, másnak is elefánt szukàul tüzel a gépe BF4 közben :D
Póló nélkül félmezítelenül, esetleg egy háttámlára lógatott törülköző beiktatásával elviselhető a téma.
Télen érdekes módon egy fokot sem ad hozzá a szoba hőmérsékletéhez az asztali quazán.... :U
Én ha nem BF4-ezek, tabletet használok ebben a melegben. Asztali gép csak e játék miatt van meg. S lesz is :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#54524) FollowTheORI válasza Helmoras (#54503) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Annyit tennék hozzá hogy maga a "netcode" témakör alatt az a programrész értendő ami az összes kliens/játékos és a szerver között tartja a szinkront.
Ebbe benne van szinte minden, tehát ki hol van a pályán, mi történik a pályán, ki kire lő és ki kit talál el, mit rombol le, mit hova tesz le stb.

Nyilván minél több a játékos annál nehezebb ezt a szinkront közel ideálishoz tartani.
És emellett rengeteg dologtól függ is.
Van amit a kliens(ek) számol(nak), van amit meg a szerver. Az egész között pedig a programozók/DICE döntötte el mi a prioritás és mit hova tettek.
A lövések és azok regisztrálása pl kliensekben történik, azok felküldik az adatot a szervernek ami összeszinkronizálná a másik klienssel (akit lősz) és itt van az hogy a különböző randomitások és szinkronizációs hibák/idők/elcsúszások tök random eredményre is vezethetnek akár.

Pl te lövöd őt, de nem találod el egyszer se, mert valójában ő nem ott van ahol látod (nem vagytok szinkronban), vagy lövöd de nem hal meg mert közben már elmenekült, vagy fordítva lövöd és meghal, de amugy ő azt hinné elmenekül a fal mögé, de közben a fal mögött is bekapja a találatokat és meghal... stb stb.
El tudod képzelni mennyi minden hiba és kombináció lehet.

Anno mikor indult a játék akkor 10Hz (10 frissítés 1 perc alatt gyakorlatilag) volt a periódus. Most elvileg már fel lehett tenni 30-ra (ez a HIGH refresh elvieleg), és a kettő között bárhova... de mivel semmi sem garantálja hogy a másik fél is annyi van, hogy nem te szívod meg még ekkor is... sőt lehet rosszabb is a szitu és mindig te szívod meg emiatt is, mert ha a többiek a lassún vannak akkor mire ők szinkronba kerülnek veled, lehet te tök más láttál a több frissítés miatt... és lelőnek ugyanúgy.
Ez kicsit olyan mint pl a nagy ping különbség esetén is általában a nagy pingű nyer, mert ő később kerül szinkronba és minthat erre prioritás lenne a netkódban, hogy őt hozza ki jobbnak ha versenyhelyzet van (mivel hátrányban van amugy).

A ping meg azért nem számít mert láthatod a ping csak azt mondja meg közted és a szerver között mennyi a legjobb (ideális) frissítési gyakoritás, de ettől eltérhet maga a program is beállításoktól függően, és ugye a többi klienstől is.
Na meg vannak szerverek ahol kicsit a processzor teljesítmény, vagy lassú a hálózati rész és belaggol ugyanúgy hiába jó a ping, vagy le van maradva a szinkronizációval mert nem bírja emiatt a túlterhelés miatt stb stb. :)

Szóval bonyolult, meg is értem miért nem tudta a DICE tökéletesre faragni sose... túl komplex a BF ahhoz, de azért történtek javulások valóban az idők során mindig egy adott játéknál, de most a BF4 alatt új koncepció van abban hogy mit csinál a szerver és mit a kliens, van rengeteg dolog ami szerver oldali hogy tudják a kliensek nélkül javítani, patch-elgetni... csak sajnos emiatt valószínű valamit benéztek, vagy túl nagy random késleltetés került a kliensek és a szever adott funkciója közé amit egyszerűen nem tudnak kiiktatni csak néha javítani ezzel azzal.

Volt egy idő tényleg a dragon DLC előtt amikor relative egész jó volt, de most megint valamiben visszaléptek valami miatt.

Huh jó hosszú lett és még nem is tejles a kép (mert pl ott van a grafikai recoil is (visszarúgás/vélkereszt mozgás) és annak hibája... és még rengeted hasonló nem is említett dolog ami szintén beleszól.
A hitboxok is ugye... amit valószínű pl a kliens számol, de a netcode szinkronizálás miatt a látottaktól eltérően van frissítve mit maga a grafikai megjelenítés... és stb. :N

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54525) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Atya ég... annyit gépeltem gyorsba, hogy teli van elgépelési hibával (is)... elnézést. :U :Y :DDD

De azért remélem érthető valamennyire. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54526) laposonly11 válasza marilllyo (#54518) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mivel a mai TV-k használnak alapjáraton kb. féltucat mozgás és képjavító eljárást így lehet azért, pl. nekem a Philipsem tudja azt hogy egy alacsony felbontású Divx et is felskáláz úgy hogy azonos vagy hasonló színű + pixeleket rendel hozzá a kép homályos darabos részeihez, így fullHD-sítja a kimeneti képkockát, és jobban néz ki mint alapjáraton!
Ugyan még a BF3 ugyanúgy nézett ki mint a PC-s medikum-high beállítás, addig a FB4 textúrái hááát igen csak low alattiak, de ugye komoly munkát végeztek hiszen egy egész mapot bele tudtak passzírozni összesen 512 megába, miközben PC-n alap a 6giga ram + 1gigás vga!

Ordo est anima rerum.

(#54527) marilllyo válasza laposonly11 (#54526) üzenetére


marilllyo
veterán

Főként a látótávval játszanak. Ami az orrod előtt van az oké. De egy 200 méterre lévő autó az már doboz :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#54528) Helmoras válasza FollowTheORI (#54525) üzenetére


Helmoras
őstag

wow, most vendégeim vannak, de délután elolvasom alaposan, köszönöm szépen :)

(#54529) lama_lamm válasza FollowTheORI (#54524) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

"Anno mikor indult a játék akkor 10Hz (10 frissítés 1 perc alatt gyakorlatilag) volt a periódus"

Azért az elég fosika lenne :D . 10 Hz az 10 frissítés msp-enként.

(#54530) FollowTheORI válasza FollowTheORI (#54524) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Természetesen az 1 perc az 1 másodperc akart lenni. :))

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#54531) glspeter1


glspeter1
őstag

Innét üzenném Yoda-nak, hogy nem kell mindenkit lecsalózni ha nem megy a játék. ;] :P

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#54532) gyiku válasza laposonly11 (#54516) üzenetére


gyiku
nagyúr

Ok, viszlat!

hüllő

(#54533) afrojack1 válasza gyiku (#54532) üzenetére


afrojack1
senior tag

Hüllő!...

SC: Herczku_Death

(#54534) kisza25 válasza laposonly11 (#54516) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

majd megbánod:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54535) }{3@Đ$}{0ot válasza grandegamer (#54514) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

LOL :DDD :DDD :DDD

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#54536) mackosajt válasza glspeter1 (#54531) üzenetére


mackosajt
addikt

Ichigo?
Vagy mást tisztelhetünk benned?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#54537) glspeter1 válasza mackosajt (#54536) üzenetére


glspeter1
őstag

Igen, én volnék. :DDD

[ Szerkesztve ]

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#54538) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Melyik beállítás szabályozza, hogy elmosódjon a kép amikor meglőnek?

Engem rohadtul idegesít és hátráltat csak...

Köszönöm előre is! :R

(#54539) kisza25 válasza glspeter1 (#54531) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ö már csak ilyen:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54540) LLD


LLD
aktív tag

Az eddigi legnagyobb bf4 es élményem!!(Nem stat szempontjából hanem játékélmény miatt!!!!!!!!)Alig 736 óra kellett hozzá!Mindenki győzni akart hihetetlen!!

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#54541) kisza25 válasza LLD (#54540) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2óra kökemény küzdelem lol :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54542) afrojack1


afrojack1
senior tag

leszedtem egy jetet smaw-al!!! :DD :))

SC: Herczku_Death

(#54543) zzola válasza afrojack1 (#54542) üzenetére


zzola
félisten

:C :DDD

(#54544) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Szeretnék rögzíteni videót a BF4-ben a Gaming evolved program segítségével. Az alábbi videót néztem:
How to use AMD gaming evolved Game Recorder Raptr VCE DVR

Viszont nekem valamiért nem akar működni, illetve nem is ugyanúgy néz ki a menü:

Valaki tud nekem ez ügyben segíteni?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#54545) zzola válasza Dtomka (#54544) üzenetére


zzola
félisten

Másnak is így néz ki. Video minőséget beállítod, meg a gombot, amire induljon a felvétel és kész...

(#54546) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Őőőm nem úgy volt hogy Kínában bannolták a bf4-et ? :DDD ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#54547) Dtomka válasza zzola (#54545) üzenetére


Dtomka
veterán

Ok, de akkor sem vesz fel semmit, hiába van on- ra kapcsolva és hiába nyomom meg az F9-et a játék közben..:(

(#54548) STC Speed


STC Speed
őstag

Nektek a resoultion scale 100% on van?

pl 120% on s sokkal szebb a játék,de fps-t leviszi rendesen.

(#54549) pohár válasza STC Speed (#54548) üzenetére


pohár
félisten

persze, hogy annyin :D
120% az majdnem félmillió pixellel több, mint a FHD (~2 vs 2.5)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#54550) marilllyo válasza STC Speed (#54548) üzenetére


marilllyo
veterán

:K

Igazából visszafelé van értelme venni...ha gyengus a GPU-d.

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.