Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Apone33 válasza szcsaba1994 (#16600) üzenetére


Apone33
őstag

Ez a proci nagyon kevés a kártyához, ezért nem megy rendesen a kártya, mert proci limit-ed van.

Play Hard!!!

(#16602) szcsaba1994 válasza Apone33 (#16601) üzenetére


szcsaba1994
tag

Milyen CPU-t tudsz ajánlani?
AM3-as megy bele az alaplapba

(#16603) agressiv válasza szcsaba1994 (#16600) üzenetére


agressiv
addikt

Remélem leesett, hogy te magad válaszoltad meg a kérdésedet.. :W

Hát még a borz.....

(#16604) osii


osii
tag

Sziasztok, nemtudom jó helyen járok-e. A problémám a következő.

Van egy cooler master gépház, egy ggigabyte 880GM-D2H alaplap és egy ati hd 5770 vga, a vgat-t sikeresen bepattintom az alaplapba, de nemlehet belecsavarozni a gépházba, távolabb ál az a része ahol belehet csavarozni úgy kb. a kis ujjam befér alá. Esetleg erre nincs valami megoldás ? Láttam már gépekben ilyen műanyag dolgokat olyat tudok énis belerakni ?

Előreis köszi aki válaszol :)

(#16605) mad1


mad1
veterán

Sziasztok,melyik a legolcsobb ati kartya ami teljesit ugy mint anno a 4870-5850...kis fogyasztas nem szamit,csak teljesitmeny.
Kicsit le vagyok maradva.koszi a valaszokat.

Ne szemetelj ! = Steam

(#16606) agressiv válasza osii (#16604) üzenetére


agressiv
addikt

Erről egy fényképet kérnék, mert nehéz elképzelni.. Ilyen egyszerűen nincs.

mad1. A 4870 és 5850 nem egy kategória, de kb ugyanezekből az újabb szériás. 6850 stb.

szcsaba1994 AM3-asból nincs athlon 64 3800+ szóval max AM2+-os a lapod. Pontos alaplap típus kellene.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#16607) Apone33 válasza mad1 (#16605) üzenetére


Apone33
őstag

6870 erősebb mint az 5850, a fogyasztása 150w max. Vagy 6850.
Mennyit szánnál rá?

szcsaba1994: Az amd-ket nem ismerem sztem kérdezz rá a topicjában.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#16608) mad1 válasza Apone33 (#16607) üzenetére


mad1
veterán

Olcso kellene;) 6xxx -7xxx seriabol...mondjuk az nem baj ha low profile.

Ne szemetelj ! = Steam

(#16609) agressiv válasza mad1 (#16608) üzenetére


agressiv
addikt

6770-7770 de miért kell újnak lennie?

Hát még a borz.....

(#16610) mad1 válasza agressiv (#16609) üzenetére


mad1
veterán

Nem kell uj,csak ujabb seria. mint az 5xxx.koszi a valaszt. ;)

Ne szemetelj ! = Steam

(#16611) Apone33 válasza mad1 (#16610) üzenetére


Apone33
őstag

agressiv által ajánlott kártyák megfelelőek.

Play Hard!!!

(#16612) agressiv válasza mad1 (#16610) üzenetére


agressiv
addikt

Szkúzi rosszul fogalmaztam, arra célóztam, hogy miért kell új szária.

Hát még a borz.....

(#16613) osii válasza agressiv (#16606) üzenetére


osii
tag

Ez lenne az, ha erősebben nyomnám oda akkor hajlik az alaplap szóval úgysemegy

[ Szerkesztve ]

(#16614) agressiv válasza osii (#16613) üzenetére


agressiv
addikt

Mi lenne az?

Hát még a borz.....

(#16615) Apone33 válasza agressiv (#16614) üzenetére


Apone33
őstag

Hát ez. :C

Play Hard!!!

(#16616) osii


osii
tag

Nemtudok képet feltölteni :D

(#16617) agressiv válasza osii (#16616) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor töltsd fel a képfeltöltsére vagy valahova és linkeld.

Hát még a borz.....

(#16618) osii válasza agressiv (#16617) üzenetére


osii
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120630/DSC00067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/120630/DSC00068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#16619) Apone33 válasza osii (#16618) üzenetére


Apone33
őstag

Milyen a ház? Ilyennel sem találkoztam még.

cashback: A képen a vga jól illeszkedik, ha felülne akkor szvsz nem menne a slotba rendesen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#16620) cashback válasza osii (#16604) üzenetére


cashback
őstag

Szerintem egyszerűen csak nem jól raktad be... semmi extra... :B
Tippre a hátsó kivezetés lemeze nem ment be a gépház lemezének a kialakított kis résébe.

Sztornó... milyen ház ez? :F

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16621) osii válasza cashback (#16620) üzenetére


osii
tag

http://www.google.hu/imgres?q=cooler+master+aero&start=137&num=10&um=1&hl=hu&biw=1600&bih=799&tbm=isch&tbnid=5HydhmB7mxuDmM:&imgrefurl=http://prohardver.hu/tema/mennyit_adnal_ezert_a_gepert_alkatreszert_topik/hsz_22051-22100.html&docid=wtClAmi8qdmntM&imgurl=http://homestore.com.ua/p/Image/Aerocool/AeroCool_AEROENGINE_JR_-BK_Black.jpg&w=442&h=442&ei=9NPuT4yMDIvjtQbjnKmQDw&zoom=1&iact=hc&vpx=773&vpy=162&dur=242&hovh=225&hovw=225&tx=113&ty=152&sig=103780686993374270915&page=5&tbnh=146&tbnw=146&ndsp=40&ved=1t:429,r:11,s:137,i:160

ez lenne az :D De am nem megy bele jobban ennyi a max :)

(#16622) cashback válasza osii (#16621) üzenetére


cashback
őstag

Szóval akkor Aerocool Aeroengine Jr...
Elméletileg szabvány... itt egy kép hogy másnak bele ment a normál kártya: [link]

Most akkor a másik kérdés hogy milyen kártya van most benne, mert az nem 5770-es ami lefotóztál.

Bár nem szabvány méretű kártyát sem láttam még. :B

[ Szerkesztve ]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16623) szcsaba1994 válasza agressiv (#16606) üzenetére


szcsaba1994
tag

N68C-S UCC az alaplapom típusa. AM2 és AM3 is belemegy.

Én is procilimitre gondoltam, de nem voltam benne biztos.

(#16624) agressiv válasza osii (#16621) üzenetére


agressiv
addikt

Gondolom a ház alaplaptálcáján ki vannak emelve a lap tartók és távtartót is raktál még a lap alá.

Pont egy távtartóméret ami a hiáynzik..

szcsaba1994 Ne tegyél tönkre. Jól tudtad, hogy a VGA 60% a proci 100% nem értem. :DD

A lényeg az, hogy egy Phenom II X2 550 például megtenné és még unlockolni is tudnád.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#16625) cashback válasza agressiv (#16624) üzenetére


cashback
őstag

Ott a megfejtés... :R :C

Az lesz az... látszik a hangkártya kivezetésnél hogy majdhogynem a hátfalba ütközik...

Ki kell szedni a felesleges távtartókat.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16626) osii válasza cashback (#16625) üzenetére


osii
tag

És az nem okoz gondot, hogy azok kivannak szedve ? Am tényleg 5570-es a vga, elírtam :D

(#16627) agressiv válasza osii (#16626) üzenetére


agressiv
addikt

Gondolom a távtartók alatt pupos a lemez és arra közvetlenül rá lehet rakni a lapot. Szedd szét és kukucskálj bele, annyi a lényeg, hogy ne feküdjön fel az egész lap a lemezre, mert akkor nyílván rövidre zárná az egészet, csak a csavarhelyeken feküdjön fel.

Hát még a borz.....

(#16628) osii válasza agressiv (#16627) üzenetére


osii
tag

Köszönöm, a tippeket akkor ma szenvedés : D

(#16629) norbertlaszl


norbertlaszl
csendes tag

Sziasztok !

Szerintetek melyik videókártya jobb?

EVGA 9800 gtx+ 512 mb

vagy

Sapphire radeon hd 4850 toxic 512 mb

én ugyveszem észre hogy azokban a játékokban amikkel játszok (GTA IV, Forma1 2011, COD MW3) jobban teljesít a gtx+.

Ha valakinek van tapasztalata e 2 kártya terén ( élettartam, tuning, megbízhatóság, ) kérem ossza meg velem.

Köszönöm

(#16630) Apone33 válasza norbertlaszl (#16629) üzenetére


Apone33
őstag

Kb ugyanazon a teljesítményen vannak a kártyák. Mivel már nem mai kártyák, így nem lehet tudni hogy meddig bírják. Nekem az xfx-től volt 9800gtx+-om, nem volt vele gond. De ha az általad játszott játékokban jobb az nvidia akk sztem nem kérdés hogy melyiket vedd.

Play Hard!!!

(#16631) norbertlaszl válasza Apone33 (#16630) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

tudom hogy nem mai kártyák de nem venni akarok hanem eddig hd 4850 volt a gépembe mindenhol azt írták h veri az nvidiát de most hoztak nekem egy 9800 gtx+ -ot és nem tudom h jobb-e

(#16632) agressiv válasza norbertlaszl (#16629) üzenetére


agressiv
addikt

Én a vídiára szavazok, annó nagyon istenítették a 4000-es HD-kat mert jók voltak max FPS-ben viszont minimumban nagyon beszaggattak olykor 8800GT melletti beállítás esetén is.

Hát még a borz.....

(#16633) norbertlaszl válasza agressiv (#16632) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

igazad van ezt énis olvastam. a monitorom is csak 1440*900 felbontású. de ugy tudom hogy az nvidiában több az ilyen spéci technológia javítsatok ki ha nem mondok jót nem vagy vmi nagy guru ilyen témában

(#16634) agressiv válasza norbertlaszl (#16633) üzenetére


agressiv
addikt

Nincs benne semmi spéci technológia, csak az nvidia nagyon tud textúrázni és azoknál a játékoknál amikkel te játszol ez hatékony tud lenni.

Annó egy igaz, hogy erősen tuningolt 8800GT után raktam be egy 4870-et és X játék ugyanazon a beállításon mint ami volt jobb FPS-t produkált, viszont olykor necces helyzetben nagyon beszaggatott és a 8800 ilyet nem csinált. Tehát sokkal játzshatóbb volt a játék mint az ATI-val, nem beszélve az ati laggjáról, amit valaki észre sem vesz, valakit nem zavar, valaki meg meghűlyül tőle.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#16635) cashback válasza agressiv (#16634) üzenetére


cashback
őstag

MW3-nál jobban muzsikál az AMD.

8800GT / 9800GT -hez képest a 4850 / 4770 jobban viszi.

A többi játékot nem "ismerem" (nem játszottam egyikkel sem)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16636) norbertlaszl válasza agressiv (#16634) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

ha megkérhetnélek rá írnál nekem pár játéktípust vagy konkrét játékot amiben szerinted jobb lenne a hs 4850 es köszi

(#16637) Apone33 válasza norbertlaszl (#16631) üzenetére


Apone33
őstag

A +-os valamennyivel erősebb.

Play Hard!!!

(#16638) agressiv válasza norbertlaszl (#16636) üzenetére


agressiv
addikt

Nem, mert ez sokmindentől függhet szerintem az ati kártyák játszhatatlanok alassú textúra betöltésükkel és az állandó megkaadozással amiket nvidia preferált játékoknál ,produkálnak.

De azért:

Mafia 2 ATI-val kikapcsolt physx-el is botrány volt. a Crysis 1-2 teljesen jó volt, a COD 4-8 nálam olykor megakadozott 4870-el és 5770-el is (megette az idegeimet). A FarCry2 nagyon beszaggatott olykor az ATI-val, a gta4 úgy szar ahogy van, de ATI-val sokkal jobban laggolt. GRID ram túlcsorduláskor teljesen meghűlyült ATI-n, de annak necces a motorja.

BF3-at ATI-n nem próbáltam, GTX460-on frankó volt.

Durván ennyi, mert nem sok új játékkal játszottam, ezért sem tartok már nagy gépet, most egy QuadroFX 3700 (8800GT) van megint a gépben és elvagyok vele, főleg régi játékokkal bifla felbontáson.

És a 8800-at nagyon fogta a ramja ami a GTX+-nál már hatékonyabb, én is be fogok talán szerezni egyet.

Ami a lényeg én nem is 4850-et, ahnem 70-et próbáltam nem is egyet és gyűlöltem mindet, az 5770-et szintén. Nagyobbakat már ki se próbálok, mert kutyából nem lesz szalonna.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#16639) norbertlaszl válasza agressiv (#16638) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

akkor márcsak 1et nem értek. a neten láátam teszteket és ott a hd 4850 szinte majdnem minden játékban verte a gtx +-ot. mindig magasabb fpst produkált de amikor én próbáltam akkor nállam a gtx + akadásmentesen vitte azokat amit a hd 4850 mikroszaggatással : @ vagy laggal vitte. ez akkor most hogyvan?

(#16640) agressiv válasza norbertlaszl (#16639) üzenetére


agressiv
addikt

Több lehetséges válasz is van.

1. A VGA tesztelők számomra megmagyarázhatatlan és rohadt idegesítő módon úgy tesztelnek, hogy a "A meghajtóprogramokban a képminőségi beállításokat az NVIDIA videokártyáin „legjobb minőség”-re, a Radeonokon a legszebbre állítottuk." Ugye PH? Mivel az AMD és az NVIDIA bizonyos dolgokat másképp csinálnak, vagy nem támogatnak (MSAA, FXAA, stb.) és más az erőforrás igényük is, ennél kiegyensúlyozatlanabb megoldás a világon nincs és ez okozhatja a nem egészen valóságnak megfelelő teszteredményeket.

2. Sok pénzzel bármilyen kártya győzhet, ha benézel a cpu hűtő topikokba láthatod, hogy a home tesztek homlok egyenesen ellent mondanak a "hivatalos" teszteknek és érdekes módon néhány nagyon drága cucc szinte semmit sem ér, és van, hogy az olcsó hűtő végigveri az egész mezőnyt.

akadásmentesen vitte azokat amit a hd 4850 mikroszaggatással : @ vagy laggal vitte. ez akkor most hogyvan?

Most sokan ki fognak akadni, de az AMD egy nagy rakás @^2°& szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#16641) norbertlaszl válasza agressiv (#16640) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

De akkor miért isteníti ennyire a hd radeonokat mindenk?i ezt nem értem, meg amilyen játékban jobbak a radeonok ott mivel érdemelték ki az elsőségüket az nvidiával szemben?

(#16642) peter76bp


peter76bp
senior tag

Sziasztok!

Segítség kellene, ASUS P5K alaplapban ASUS EAH2600XT VGA kártya, 2xDVI 1 TV Out kimenettel.

Tegnap este még semmi baja nem volt. Ma reggel bekapcsolva a monitort nem kapcsolja be. A TV outra viszont megy jel. Monitort próbáltam mindkét kimeneten, meg se nyekken, csak villog a LED. Gép nem sípol bekapcsoláskor, nem jelez hibát sehol. Monitor notira kötve tökéletesen megy.

Kiszedtem a VGA kártyát a RAM-okat, kitisztítottam a gépet, átfújtam sűrített levegővel, csináltam BIOS resetet, de semmi nem segít. Átállítgattam a felbontást meg a frissítési időt is, bár fölösleges volt, mert már a boot infok sem jelennek meg csak a TV-n.

Mi a fene lehet a baja és minek? Ha a TV Out kap jelet akkor esélyesebb, hogy a kártyán döglött meg valami és nem az alaplapon, ugye? Mit próbáljak még meg rajta?

(#16643) agressiv válasza norbertlaszl (#16641) üzenetére


agressiv
addikt

Átlag és max FPS, "meg majd újabb driverrel biztos jobb lesz" stb. Ja és az emberek 90%-a annyira érzéketlen, hogy fel sem tűnik nekik a lagg és a mikroszaggatás.

Sokak szerint az AMD féle mikroszaggatás az én hülyeségem és nyílván az is az én hülyeségem, hogy a fifa12 ben külön beállítás van ami csökkenti az AMD mikroszaggatását. :DD

Nekem volt néhány és mindet gyűlöltem.

peter76bp Valószínű, hogy a VGA megadta magát, javíttatni nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#16644) shootme2 válasza norbertlaszl (#16641) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ha ott van nálad mind a két kártya akkor próbáld ki mind a kettőt és rögtön kiderül melyik a jobb. Egyébként a két kártya kb ugyan olyan erővel bír, a radeon kevesebbet fogyaszt már ha ez neked fontos. A radeon és az nvidia is jó kártyákat gyárt ne rajongókat kérdezz...

(#16645) cashback válasza agressiv (#16643) üzenetére


cashback
őstag

Nincs azzal gond hogy neked iszonyatosan kifinomultak az érzékszerveid... de ahogy írod is... 90%-ban nem ilyenek az emberek.

Egyébként meg nem lehet annyira sz@r ha eladtak belőle annyit.

Viszont azt tegyük hozzá hogy csak te hozod fel mindig az nvida védelmére ezeket az érveket. (gyanús vagy... sztem a zöldeknek dolgozol :K )

Meg kell hagyni a választás mindenkinek... én sem tukmálom rá senkire egyik gyártó termékét sem. Elmondom a véleményem (1-2alkalommal) és ennyi. Nem kell folyamatosan fikázni a másikat.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16646) norbertlaszl válasza shootme2 (#16644) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

Nem tudsz vmi progit ami fps-t mér a játékoknál? ( fifa 11, gta iv , cod mw3) kkösz

(#16647) cashback válasza norbertlaszl (#16646) üzenetére


cashback
őstag

FRAPS

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#16648) norbertlaszl válasza cashback (#16647) üzenetére


norbertlaszl
csendes tag

köszönöm seítségeteket !

(#16649) agressiv válasza cashback (#16645) üzenetére


agressiv
addikt

Én nem tukmáltam semmit, csak elmondtam a véleményemet, teljesen szubjektív.

Hát még a borz.....

(#16650) varmi2 válasza agressiv (#16649) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van a véleményed teljesen szubjektív, nem biztos, hogy a valóságot tükrözi, csak te gondolod azt.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.