Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Jimmy306


Jimmy306
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszát. :R
Akkor várok még egy picit és teljes gépcsere lesz!
Habár az évek során hozzám nőtt a kicsike de nem lesz más megoldás.
Még egyszer köszönöm mindenkinek!
Hatalmas respect mindenkinek :R :K

Nekem vasból van a gyomrom, ha vizet iszom, berozsdásodik.

(#16452) shootme2 válasza Jimmy306 (#16446) üzenetére


shootme2
aktív tag

Helló

Ebből már nem tudsz többet kihozni sajnos.
CPU-ból core 2 duo val lennél előrébb de azt nem támogatja az alaplapod vga-d pedig a legerősebb agp-d kártya (ha ddr3-as).
Viszont az 1Gb-s DDR1 ram és az agp 4670 elég magas áron eladható használtan így ha darabokban eladnád a konfigod összetudnál rakni egy szintén használt de jóval erősebb konfigot.
Egy olcsó H61 alaplap, G6XX proci, 4Gb DDR3 és egy HD 4850 kb kijönne belőle és elég nagy előrelépés lenne.

(#16453) haslam válasza Apone33 (#16434) üzenetére


haslam
csendes tag

raktam fel játékot a másik partíciómon lévő ubuntura és tökéletesen működik a videókártya, akkor ugyan win7-en miért nem? nincs több ötletetek? hogy lehet hogy 32bites win7 is jó volt, 64bites ubin is, csak 64bites win7-en nem?

(#16454) Apone33 válasza haslam (#16453) üzenetére


Apone33
őstag

Jó kérdés, ilyennel még nem találkoztam, max ha tudod nézd meg megint 32bites win7-el.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#16455) chatran


chatran
őstag

Tudnátok mondani olyan gyártót a Zotac-on kívül amelyik tesz Displayport csatlakozót a kártyáira? Van nekem egy Asus Z77-es lapom, amin van Displayport. Ezen keresztül rá tudom kötni a monitorra, ha van az alaplapin kívül más videokártya a gépben?

(#16456) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv,

Megerősítést szeretnék kérni abban, hogy valóban VGA hibáról lehet-e szó a következő esetben: a hét folyamán játék közben elsötétült a képernyő, de a gép nem fagyott le. Egy újraindítás után semmi hiba nem volt, de újabb játék indítást követően szintén elsötétült a képernyő és lefagyott a gép. Ezt követően már sötét képernyő fogadott a Windows betöltődése után. Van amikor csak simán fekete képernyő fogad, de van olyan eset is, amikor szimplán nem kap jelet a monitor.

A Windows újratelepítettem és a hiba csak akkor jelentkezik ha a VGA driverét feltelepítem, addig minden rendben működik.

Szerintetek a VGA megadhatta magát? ~1 hónapos, szóval tudom garanciáztatni, de megszeretnék győződni arról, hogy valóban a VGA lehet-e az oka, mert különben felszámolják a szervízdíjat. A VGA típusa: Asus GTX550Ti

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#16457) _csocso_ válasza Tottu (#16456) üzenetére


_csocso_
senior tag

Legegyszerűbben úgy tudsz meggyőződni, ha egy másik ( pl haver ) gépében kipróbálod, lehet az alaplapi hiba is esetleg.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#16458) Apone33 válasza Tottu (#16456) üzenetére


Apone33
őstag

Szerintem gariztasd a kártyát, már nekem is volt ilyen hibám, addig csinálta még a végén nem is tudtam már feltelepíteni a drivert bármit csináltam vele.

Play Hard!!!

(#16459) csucsbicep válasza Tottu (#16456) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez TDR hibának tűnik. Nekem is ilyet produkált egy GW 460GS és gariban cserélték, mert az enyémen nem segített a driver csere sem.

(#16460) Tarill


Tarill
őstag

hello! a következő a problémám; GTA IV közben a gondol egyet a játék és megfagy a kép aztán a hang és fagyva áll a gép, resetelek és utána nem ad képet a monitor csak power saving modban van. ki be kapcsolgatom meg lehuzom a dvi kábelt utána jó. eddig kb két hete csinált egyet 1 utána kéthétig semmi hiba de ma 2x is csinálta. Bekapcsoltam a gépet és ezt a hibakódot dobta fel win 7 [link] ez most mi? amúgy más játéknál nem érzékeltem még meg a gta iv is kicsit buhert de eddig nem volt gond. a kártya egy asus hd 6870 dcu asrock z68 pro3 gen3 lapban. előre is köszi

(#16461) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

VGA-ra passzív memória hűtés kb. mennyibe kerül? Jelenleg akár 90-100 fokig felmegy a videó memória.

(#16462) Apone33 válasza szcsaba1994 (#16461) üzenetére


Apone33
őstag

Katt. Katt.

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#16463) alufelni


alufelni
tag

Sziasztok,van egy 9800GT-m ,a sógornak odaadtam,és azóta el sem indul,sőt a lapot is betiltja.
Valaki tudna ebbe segíteni?

(#16464) Apone33 válasza alufelni (#16463) üzenetére


Apone33
őstag

Milyen a lap? Ha a tiedbe visszarakod ott működik?

Play Hard!!!

(#16465) alufelni válasza Apone33 (#16464) üzenetére


alufelni
tag

Nem ott sem :O
Az öve lenovo a 58,az enyém MSI neo,de valamit elköthetett a tápadásnál,mert a tápja azon része nem megy.
Tudod olyan átalakítót vettem ami a 2db 4-es ből 6-ost csinál.

(#16466) alufelni válasza Apone33 (#16464) üzenetére


alufelni
tag

De érdekes,mert más videókártyát kezel,a lapja életképes maradt.

(#16467) Apone33 válasza alufelni (#16465) üzenetére


Apone33
őstag

Mit kötött rajta rosszul? Csak nem menet közben lett rádugva. A táp leváltott? Mert ha nem és rosszul lett összekötve akkor leküldhette a kártyát.

Play Hard!!!

(#16468) alufelni válasza Tarill (#16460) üzenetére


alufelni
tag

Szia,szerintem kábel gond.
Nekem hasonló volt 3-napja,vettem egy kábelt most minden normális. :K
Igaz én ritkán játszom.

(#16469) alufelni válasza Apone33 (#16467) üzenetére


alufelni
tag

De képzeld azt mondta csak az egyik szál kijött az átalakítóból,és (persze menet közbe visszadugta)a sárgát,és nem emlékszik de lehet a piros helyére.
Egy állat :W

(#16470) Apone33 válasza alufelni (#16469) üzenetére


Apone33
őstag

Menet közben ilyet csinálni :( akkor nem kell csodálkozni rajta hogy nem megy a kártya.

Play Hard!!!

(#16471) alufelni válasza Apone33 (#16470) üzenetére


alufelni
tag

Ez az,esetleg lehet szervizelni?

(#16472) pnagy7


pnagy7
aktív tag

Gainward GeForce GT430 2048MB DDR3
vagy Sapphire HD6670 1024MB DDR5
vélemények?
Játékokhoz jó mind 2ő nem?

Mr. Hóember

(#16473) BeerBier válasza pnagy7 (#16472) üzenetére


BeerBier
senior tag

Imkább a HD 6670,sokkalta jobb mint a GT430-as

[ Szerkesztve ]

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#16474) Juliuska válasza Tottu (#16456) üzenetére


Juliuska
senior tag

Ez az a jelenség, amikor a különböző hőhatásoknak kitett GPU elemelkedik a NYÁK-járól, amikor érintkeznek a kivezetései a forrfelülettel, akkor szépen működik a VGA, amikor pedig felmelegszik pl. játék közben (és elemelkedik a NYÁK-ról), akkor pedig az általad leírt jelenséggel találja szemben magát a júúzer.
Én is pont ezzel küzdöttem nemrég, de egy reflow megoldotta a problémámat. (Köszönet Tóth Péternek a kifogástalan munkájáért :R ) Nekem erre azért volt szükség, mert kéz alól vettem a VGA-t, aminek ráadásul már nem volt meg sem a garija, sem pedig a blokkja....és nem szerettem volna mindjárt a kuka felé rohanni. A Te esetedben tutira ki fogják kicserélni...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#16475) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hali!

Lenne egy kis probléma, gyári régi nvidia driver volt a gépen (Lenovo Y570 VGA: GT555M 2GB), gondoltam frissítem mert egy csomó játék néha kiírta mikor elindítottam hogy nem tud elindulni leáll bla bla bla.... Na felraktam a legújabb béta verziót, ezzel is ugyan ez volt gond, plusz ha néha elindult a Grid nevezetű játék nem volt füst, és szikra effekt. Most megpróbáltam a 301.42-es driverrel, itt most nem tapasztaltam leállásokat játék indítás után, viszont az adott játékban nincs füst/szikra effekt ismételten, de ez nem úgy néz ki mintha hiba lenne, mert minden más tökéletes, csak mintha ki lenne kapcsolva valahol...(játékban nem lehet állítani, illetve ugyan úgy van minden mint a gyári driverrel ahol még volt füst/szikra...)

301.42-es WHQL drivert úgy telepítettem hogy a régi beállításokat törölje, és így is fent áll ez a hiba...

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#16476) Apone33 válasza alufelni (#16471) üzenetére


Apone33
őstag

Ha nincs rajta látható sérülés akk meg lehet próbálni.

pnagy7: 6670

Play Hard!!!

(#16477) Tottu


Tottu
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R Most már csak az Aqua garancia szolgáltatására leszek kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#16478) alufelni válasza Apone33 (#16476) üzenetére


alufelni
tag

Szia,megpróbálom,hátha.
Semmi sérülést nem látni rajta,sőt szaga sem volt,semmi.
De ha bedobom a gépbe rögtön tilt(a venti 1x körbefut).

(#16479) Apone33 válasza alufelni (#16478) üzenetére


Apone33
őstag

Én helyedben nem rakosgatnám a gépbe a kártyát, nehogy valami másnak is baja legyen.

Play Hard!!!

(#16480) alufelni válasza Apone33 (#16479) üzenetére


alufelni
tag

Igen,félre tettem,hátha valaki meg tudná orvosolni,vagy felhasználni.

(#16481) Apone33 válasza alufelni (#16480) üzenetére


Apone33
őstag

Nem küldöd vissza garba?

Play Hard!!!

(#16482) alufelni válasza Apone33 (#16481) üzenetére


alufelni
tag

Ez már nem garis cucc,itt üzleteltem,a PH-n,csak a sóginak kár volt odaadni.
Most egy 9500 gigabyte seriest használok,hát egy kicsit észlelhető a 9800GT hiány :(((

(#16483) Apone33 válasza alufelni (#16482) üzenetére


Apone33
őstag

Van különbség köztük. Most akk vehetsz másik kártyát. Talán el tudod még adni jelképes összegért, hátha kell valakinek.

Play Hard!!!

(#16484) alufelni válasza Apone33 (#16483) üzenetére


alufelni
tag

Igen,most olvasgatom a hirdetéseket,kár hogy megnyekkent.
:(( :((( :O :O :O :O

(#16485) chatran válasza alufelni (#16482) üzenetére


chatran
őstag

Pontosan mi is a probléma a kártyával? Mintha a tünetek ugyanolyanok mint az én 9800GT-mel.

(#16486) alufelni válasza chatran (#16485) üzenetére


alufelni
tag

Szia,tehát kölcsön adtam a sógornak,és azóta semmi,egyszer körbefordul a venti és betiltja az alaplapot.

(#16487) Apone33 válasza alufelni (#16484) üzenetére


Apone33
őstag

Nem a te hibás, fizettesd ki a sógoroddal. :D

Play Hard!!!

(#16488) alufelni válasza Apone33 (#16487) üzenetére


alufelni
tag

Gondolkodom rajta,igaz most az ő 9500GT-je van nálam,de nem olyan :(

(#16489) alufelni válasza chatran (#16485) üzenetére


alufelni
tag

A te 9800GT-d el mi lett?
Tünetek?

(#16490) Tarill


Tarill
őstag

[link]
erre senki semmit? :U

(#16491) alufelni válasza Tarill (#16490) üzenetére


alufelni
tag

Szerintem kábel hiba :K

(#16492) codec válasza Tarill (#16490) üzenetére


codec
senior tag

Milyen tápegységgel használod a konfigod?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#16493) chatran válasza alufelni (#16489) üzenetére


chatran
őstag

Az enyém egy Galaxy 9800Gt Zalman hűtéssel. Idén februárban járt le a garanciája. Az enyém azt csinálja, hogy bekapcs után az összes venti megmoccan, aztán azonnal leáll és se kép se hang. Nem táp és nem is alaplaphiba, 2 különböző gépben teszteltem, 3 féle táppal, a vidikari tápkábelét is cserélgettem. Csak ezzel a vidikarival csinálja ezt a hibát.
Neked is hasonló a hiba?

(#16494) Apone33 válasza Tarill (#16490) üzenetére


Apone33
őstag

Nekem is voltak gondjaim anno a gta-val, váratlan újraindítások meg hasonlók. Az indítás és helyreállításnál be van pipálva az automatikus újraindítás?

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#16495) alufelni válasza chatran (#16493) üzenetére


alufelni
tag

Igen,pont ez,de kábel nélkül is el kéne indulnia,alapon.

(#16496) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Integrált kártyámat mivel tudom monitorozni? Gpu-z hibát észlel és leáll. Hd4250

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#16497) Apone33 válasza Sixty21 (#16496) üzenetére


Apone33
őstag

Próbáld meg ab-vel, bár nem tudom hogy az alaplapit is tudja-e.

Play Hard!!!

(#16498) chatran válasza alufelni (#16495) üzenetére


chatran
őstag

Akkor már ketten vagyunk a problémával. :) Megpróbáltam rákeresni google-ban, hátha másnál is volt ilyen, de eddig nem sok sikerrel jártam. :(

(#16499) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#16475) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igaz választ nem kaptam, de sikerült orvosolni a problémát, csak a játék volt a bűnös...

(#16500) alufelni válasza chatran (#16498) üzenetére


alufelni
tag

Igen,ez valami 9800GT-probléma lehet...tutti :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.