Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46351) Viktor0610 válasza pjen (#46349) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem a lezárt képernyőn ott az email címem.

Illetve Mi is találtunk már telót. Az nem volt lekódolva, így felhívtunk egy számot a telefonkönyvből, így visszajuttattuk a készüléket a tulajnak. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46352) pjen válasza Outis (#46350) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg a BKV talált tárgyak osztályát hívd fel.Sokmindent ott adnak le.

(#46353) Outis válasza pjen (#46352) üzenetére


Outis
kezdő

El kell, hogy keserítselek, de a városomban nem jár a BKV. :DD
Mellesleg séta alatt veszett el a telefon, nem utaztam semmivel.

Azért az ötletet köszönöm. :R

(#46354) Bozek válasza Outis (#46353) üzenetére


Bozek
nagyúr

Séta közben se voltál lassabb, mint a BKV. :D

(#46355) Nekton válasza bazccka (#46341) üzenetére


Nekton
aktív tag

Most tényleg megkérdezted egy nyilvános fórumon, hogy kövess-e el bűncselekményt? Határozottan NEM! :U

(#46356) Nekton válasza Outis (#46344) üzenetére


Nekton
aktív tag

Ha van időd, tehetsz feljelentést, csak az érték miatt nem fognak gőzerővel nyomozni, hálózati adatokat kikérni, együttmozgó telefonokat keresni és a tulajukat azonosítani, majd felkeresni és házkutatni. Munkatársamat viszont lekapcsolták az utcán, amikor már pár napja használta a használtan (boltban!) vett telefonját. Kiderült,, hogy lopott volt. Tehát beüzemelés után még megtalálhatják. Az a gyanúm azonban, hogy ezer és ezer ilyen eset van függőben.

(#46357) Nekton válasza Viktor0610 (#46347) üzenetére


Nekton
aktív tag

Na de nincs is biztosítva, nem? Ha van, akkor az általában elvesztésre is él, de kell rendőrségi bejelentés.

(#46358) bazccka válasza Nekton (#46355) üzenetére


bazccka
tag

Persze. Kíváncsi voltam a tapasztalatokra.

(#46359) Bozek válasza Nekton (#46355) üzenetére


Bozek
nagyúr

Furák az emberek... Én ma FB-n beírtam egy kérdéshez, hogy a függetlenítés bűncselekmény, ebben mi nem segíthetünk, mire egyből le lettem támadva, hogy persze azért töltök le zenét meg filmet, aztán jogdíjat se fizetek. Az már hihetetlen volt a kérdező számára, hogy nekem elég a Spotify meg az HBO Go... Valamint a jogdíj is megvan ugyebár az Artisjóska kasszájába. :D

[ Szerkesztve ]

(#46360) pjen válasza Bozek (#46359) üzenetére


pjen
félisten

Az átlagos sarki GSM segít.

(#46361) GSP


GSP
aktív tag

Üdv,

Ha valaki ért az ilyesmihez...
Van valami lehetőség arra, hogy nagyobb (pl. speedtest) sebességet, illetve mérési értékeket hozzon egy modell?
Letöltésnél 252, fel viszont 325 volt eddig a max. Nem kellene a le is annyi legyen, mint a fel?
Előre is nagyon köszi. :R

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#46362) Outis válasza Bozek (#46354) üzenetére


Outis
kezdő

Meg mondjuk tisztább is. :)
De nem, egyébként nem utazom BKV-val, mert nem Budapesten élek, a telefon sem ott veszett el.
De a hozzászólás, na, az nagyon ott volt. :C

(#46363) straightedge


straightedge
tag

Sziasztok!

Szeretnék pici segítséget kérni.
Öcsémnek vennénk első mobiltelefont.
Több modell között gondolkozok, hogy melyik lenne a legjobb (átlagos használatra lenne, gondolom játszana is rajta minimálisan):

- Nokia 4.2 (36 000ft)
- Xiaomi Redmi 8 (45 000Ft)
- LG Q60 (42 000 Ft)
- Samsung Galaxy A20e (40 000Ft)

Aki tud segíteni kérlek írd le, hogy miért ajánlod a kiválasztott telefont és mivel kevesebb a többi, előre köszönöm!

(#46364) crok válasza straightedge (#46363) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem itt gyorsabban kapsz releváns választ:
Melyik okostelefont vegyem?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46365) straightedge válasza crok (#46364) üzenetére


straightedge
tag

Ááá köszi, bocs akkor az offért.

(#46366) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az mitől van,hogy a telefon kijelzője egy ponton nagyon világos ?Szóval világos háttérnél elég feltűnő.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46367) pjen válasza Pityu. (#46366) üzenetére


pjen
félisten

Azt hiszem azt hívják pixel hibának.

(#46368) Pityu. válasza pjen (#46367) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ez nem olyan mint egy monitoron,világosabb folt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46369) qdak válasza Pityu. (#46368) üzenetére


qdak
addikt

Fehér kocka, folt ?
[link]
Szerintem nyomódás, az alcatel idol 3 telomon, konkrétan a panelen lévő chippek ahol hozzáértek hátulról, fehérebb kockák voltak, gariba cserélték.
Asszony Huawei P8 an meg a linket foltok vannak már évek óta, gondolom a gyerköc beletenyerelt.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46370) Pityu. válasza qdak (#46369) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor lehet deformálódott volt a telefon?Mert ez cserélt kijelző.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46371) qdak válasza Pityu. (#46370) üzenetére


qdak
addikt

Akár az is, esetleg puposodott akksi is nyomást fejthet ki hátulról, és paszirozza az alaplapot a kijelzőhöz.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46372) Pityu. válasza qdak (#46371) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem,az aksi jó a telefon nem régi.De megoldódott a gond melegíteni kellett hajszárítóval és el is tűnt a fehéredés.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46373) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!
Samsung a20e telefonomhoz szeretnék segítséget kérni, pár dolgot nem találok a beállításaiban.
1. Értesítéskor (pl. messenger, Email, Gmail, Facebook, stb.) zárképernyő nem villan fel.
2. SD kártya alapértelmezett mentési hely beállítása globálisan legyen (pl. fényképek, telepített alkalmazások, hangfelvétel, letöltések)
Köszi! :)

(#46374) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy samsung telefon,anno vízbe ejtették régebben történt helyesen jártak el minden működik rajta rendesen de hálózat nincsen ez mitől lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46375) Viktor0610 válasza Pityu. (#46374) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mit jelent az, hogy "helyesen jártak el"?
Ha használták, akkor az minden volt, csak helyes nem.

Egyébként nyilván az antenna rész kapott a vízből, és tönkrement. Szerviz.

Samsung Galaxy A54

(#46376) moma


moma
őstag

Sziasztok. Ez milyen telefon lehet. Samsung az biztos. Nem jó a kijelzője és a kérdés igazából az lesz érdemes e javítani. És ha igen hol.
kép
kép2

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#46378) moma válasza #40993792 (#46377) üzenetére


moma
őstag

Szuper nagyon köszi! Igazából én is segítek másnak, aki nem vágja egyáltalán, hogy mit tegyen kuka, vagy javítás. De meglett így a típus.
Samsung Galaxy S7 edge g935f

Akkor a köv pont az lenne, hogy mennyiben van egy képernyő csere(bár a hátulja is elég gáz állapotban van). De így már tudok menni a topikjába.

Köszi még egyszer!

we all deserve a bit of luck.

(#46379) quailstorm válasza moma (#46378) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez olyan 35-40k körül van anyagárban is. Kb. ennyire töröttet ennyiből csináltam meg, plusz még új USB és gombok.

(#46380) Pityu. válasza Viktor0610 (#46375) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már tökéletesen működik meg csináltam :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46381) crok válasza Pityu. (#46380) üzenetére


crok
nagyúr

..és mi volt a baja, mi lett a megoldás?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46382) Pityu. válasza moma (#46378) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja most néztem kameráról már láttam s7 es samsung :)

#crok

Szét kaptam,kicsit kipucoltam de víz jeleit konkrétan nem láttam,aztán factory reset aztán kifüggetlenítettem mert a telekomnál egyszerűen megy beraktam a vodafonos kártyámat és lett hálózat fel hívtam róla a tulajt aztán jött érte berakta a telekomos kártyát ami volt benne és tökéletes volt azzal is,meg most már független is a teló :)
De akksi az kell majd bele mert már 5 éves ami benne van.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46383) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

Van mód SSD wear level lekérdezésre android mobil UFS tárhelye esetén?
Az eMMC tárhelyeknél erre még elvi mód sincs ha jól tudom, de UFS tárhelynél a szabványban benne van a wear level.
Na de hogy kérdezem le? Android alatt?
Erre progit nem találtam.

(#46384) Bozek válasza t420s (#46383) üzenetére


Bozek
nagyúr

Erre egyébként mi szükség van? Mert SSD-t még csak cserél az ember, de a telefon tárhelye fix. Ha az elszáll, veszel új telefont.

(#46385) Viktor0610 válasza Bozek (#46384) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha már magas a kopás szintje, tudja cserélni még a baj előtt! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46386) moma válasza quailstorm (#46379) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm! Akkor ezt így ennyi idősen azt hiszem már nem éri meg neki javíttatni. Szomorú lesz, de legalább tudja mi van.

we all deserve a bit of luck.

(#46387) quailstorm válasza moma (#46386) üzenetére


quailstorm
nagyúr

AMOLED-et nem lehet hamisítani, így az mindig drága lesz. Annyira nem lehet hamisítani, hogy én vettem "utángyártott" AMOLED kijelzőt S7-hez is (nem edge) meg Lumiához is Aliexpressről, és mindkét esetben használt eredetit kaptam, bontottat.

(#46388) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Egy érdekes problémával állok szemben, vagyis inkább érdekesség.
Van egy Lenovo Ideapad notebookom.
Van rajta USB C csatlakozó, vettem is type c - type c kábelt, hogy a telefont azzal dugom össze.
Ezzel nincs is gond, minden működik flottul.
Ha a gépet alvó módba teszem, akkor is ad áramot. Párom Samsung A30S ét, nekem a volt Sony L3 as telefonomat is szépen töltötte. Viszont az Xperia 10-emet csak akkor tölti, ha a gép normál módban be van kapcsolva. Se alvóba se kikapcsoltba nem vesz fel áramot a telefon.
Minden más készülék igen. Szerintetek?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#46389) qdak válasza qdak (#46324) üzenetére


qdak
addikt

Adott párom "HUAWEI P8" asa, már többször csinálta, hogy éjjel befagy a telefon, reggel nem ébreszt, sima bekapcsolásra nem reagál, csak power+volume.

Sajnos most reggelre teljesen vége lett:
-1x sikerült beindítani, de kb 2mp és kikapcsolt (örökre?)
-töltésre nem reagál
-se fastboot, se ADB nem látja, se huawei suite
-Aksit lecsatlakoztattam, hagytam, majd vissza, de ugyanez maradt utána is.

Valami ötlet valakinek ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46390) Beldar


Beldar
tag

Sziasztok! A tesóm vett egy magyar webshop-ban Samu S8+ telót és a képen látható töltőt kapta mellé:

Azaz van 2 villája meg egy hosszabb műanyag kiálló része.
Ezt mégis miképp képzelték el a tervezők, hogyan lehet bedugni a 230 V-os hálózatba?
Vagy egyáltalán ez mire használható?

(#46391) crok válasza Beldar (#46390) üzenetére


crok
nagyúr

Az Egyesült Királyságban ez a standard, gondolom úgy.. Ez nem hazai piacra szánt termék lehetett, amolyan szürkeimport talán.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46392) Beldar válasza crok (#46391) üzenetére


Beldar
tag

Köszi, valóban ez lehet az oka sajnos, akkor kell hozzá még átalakító is...

(#46393) qdak


qdak
addikt

...nem lett függetlenítve és úgy lett beletéve egy másik szolgáltató kártyája és ezért semilyen SIM kártyát nem fogad el jelenleg...

Egy hírdetésből olvastam, ilyen létezik ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46394) quailstorm válasza qdak (#46393) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem létezik.

Lehetőségek:
Le van tiltva a telefon.
SIM zár van a telefonon (SIM kártya csere esetén jelszót kér).

(#46396) qdak


qdak
addikt

Köszönöm, kellett a megerősítés, így rá sem írok. :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46397) mefistofeles

Sziasztok! Van egy Huawei mate 2 lite telefonom. Tökéletesen meg vagyok elégedve vele, nem is kéne nagyobb/jobb teló. Most van egy olyan problémám, hogy ki szeretnék próbálni egy másik launchert de egyszerűen nem tudom beállítani alapértelmezettnek. Az eddigi telóimon sosem volt ilyen problémám. Talán a huaweies azonosítómból kéne kilépni? Vagy mi a megoldás? előre is köszi.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#46398) Soma01


Soma01
veterán

Le kell adnom a céges sim kártyát. Hogyan tudnám leellenőrizni, hogy milyen adatok vannak a kártyán? (sms, telefonszám, név) Majd ezeket törölni, esetleg a törlés előtt lementeni is le kellene.
Androidos telefonról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#46399) Viktor0610 válasza Soma01 (#46398) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez készülékfüggő.
A telefonod topikjában hamarabb kapsz választ.

Samsung Galaxy A54

(#46400) crok válasza Viktor0610 (#46399) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem meg egy csomó SIM tool van Play-en, mondok párat amit használtam már ha kell és csak annyi kell hogy mi van a SIM-en mint kontakt, SMS.. pl. SIM Tool Manager, SIM card info..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.