Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46851) Pityu. válasza crok (#46848) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez a mikrofon a képen bekeretezve ugye?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46852) crok válasza Pityu. (#46850) üzenetére


crok
nagyúr

IMHO lehet ez is, az is, minketto is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46853) Pityu. válasza crok (#46852) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem tudom az mennyire számít,hogy a keretből a képen jelölt részen kijött az a kis fém amibe a csavar megy és oda nem nagyon tudtam befogatni rendesen csavarral de minden más csavar szépen tart?Szerintem annál a csavarésznél gyenge volt a keret alapból

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46854) crok válasza Pityu. (#46853) üzenetére


crok
nagyúr

Azt nem tudom, hogy alatta a mikrofon az rugos erintkezos-e.. de igen, szerintem jelenthet gondot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46855) Pityu. válasza crok (#46854) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor szét kapom és meg kell valahogy reparálnom,új keret de kiesett belőle az a csavar persely gondolom óvatosan valami pillanatragasztós megoldás jó lehet nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46856) rushty


rushty
senior tag

Melyik az az oldal, ami listázza az összes 5,3 inch (tetszőleges méretű) telefont? Köszi.

Revolut meghívó pü-ben

(#46857) crok válasza rushty (#46856) üzenetére


crok
nagyúr

pl. a gsmarena keresoje

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46858) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Anyámnak hagyományos telefonja van. Tegnap még pöpecül működött. Ma reggel, amikor hívtam, automata üzenet fogadott ("A hívott szám jelenleg nem elérhető.").

Kiderült, hogy a SIM kártyájával lehet vmi gond, mert a telefonján nem volt hálózat. Szétszedtem a telefont, majd összeraktam, így már van hálózat. Talán elmozdulhatott a SIM kártya, vagy por ment bele, nem tudom.

Ami probléma viszont, hogy a névjegyzékéből eltűnt az összes olyan telefonszám, amit a SIM kártyára mentett. Kizárólag a telefonra mentett névjegyeket látja. Viszont, ha olyan bejövő hívása van, ami a SIM kártyán szerepel, akkor a telefonszámot felismeri a telefon. Tehát a SIM-en továbbra is megtalálható az információ, csak a névjegyzékbe nem kerül át valamiért.

Találkozott már vki hasonló problémával?
Hogyan lehetne elérni, hogy a telefon névjegyzékében újra megjelenjenek a SIM kártyán szereplő kontaktok?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#46859) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#46858) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Megoldódott. :)
Valamiért alaphelyzetbe állt a telefon, emiatt pedig kizárólag a telefon belső memóriájából olvasta a névjegyeket. Csak vissza kellett állítani arra, hogy használja a SIM kártyát is. :W

(#46861) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Huawei p20 litében alsó beszéd mikrofont cseréltem mert nem működött telefonálás közben csak kihangosítással lehetett beszélni.De az ujj alkatrésszel sem jó,akkor ez most lehet alaplap probléma?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46862) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne, Galaxy s10 egyik reggel töltőről levéve függőleges csík lett a képernyőn, ami nem múlik. Nem volt soha le ejtve, ütve. Elmúlt pont 1 éves... gariztatható ezzel, vagy úgyis ráfogják hogy én vagyok a hibás? Elvileg 2 év gari van rá úgy tudom.

(#46863) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Adott egy Nokia 6300 (a classic verzió, tehát nem a 4G) ami nem tud magyarul, erre szeretnék megoldást találni. Tud ebben valaki segíteni? Honnan mit kell letölteni, rátenni?

[ Szerkesztve ]

(#46864) renegat1 válasza Intruder2k5 (#46863) üzenetére


renegat1
tag

Gondolom RM 217-es. Keresd a 4914-es hozzászólást itt: [link]

(#46865) Intruder2k5 válasza renegat1 (#46864) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, és ezzel sikerült is! Köszönöm Neked, és quailstorm-nak is! :R

(#46866) totron


totron
addikt

Samsung telefon mikronpicsányi mikrofonnyílása istenesen eltömődött, a távoli mummogás és a semmi között változik a használó beszédprodukciója. Ötletek a tisztításra (szerviz nélkül)?

(#46868) crok válasza totron (#46866) üzenetére


crok
nagyúr

Fotós tisztító körtepumpa? Fülpiszkálóval óvatos "pödörgetés"? Általában az is "belekap" a piszokba és kisodorja.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46869) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Sziasztok!

Xiaomi Redmi 5 Plus telefon az Mi logónál nem jut tovább. Recoverybe sem sikerül eljutni, akkor is csak az Mi logó van ott és nem ugrik át recoverybe ahogy egy youtube videó szerint elő kellene tudnom a recoveryt csalni. Fastboot bejön ha bekapcs gombot és hangerő le gombot nyomom hosszan, de azután, hogy kiírja, hogy fastboot nem csinál semmit. Hogy lehetne elérni, hogy bebootoljon? Mi lehet a baja?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)

(#46870) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok.
Jelenleg van egy Galaxy Note 9-em és gondolkodom a levàltàson. A kiszemelt egy LG Velvet, DS tokkal.
Azonban akad egy kérdés, ami fontos volna nekem:
Van olyan opció, hogy csak a másodlagos képernyő aktív?

Előre is köszönöm a segítséget!

But who is watching the guardians?

(#46871) atesz117 válasza Mr. Y (#46870) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hali!
Szerintem erre a Velvet topikban hamarabb tudnak válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A34 5G

(#46872) Mr. Y válasza atesz117 (#46871) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm, feltettem

But who is watching the guardians?

(#46873) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! TRS jack dugós sztereó fülhallgatót lehet/szabad használni okotelefonban? TRS, nincs mikrofonja, csak két fülhallgató. Az okostelefonok-nak mikrofonos sztereó headset-je van, az meg TRRS jack dugót használ.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#46874) crok válasza tknof1871 (#46873) üzenetére


crok
nagyúr

Lehet, persze, nyugodtan.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46875) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre volna szükségem. A telefon Xiaomi 10t Lite. (Megjegyzem abban a topikban is megírtam a problémát, de a megoldásként kapott kestörlés-tipp nem segített.) Az a gondom, hogy eltűnt a telefonról a QWERTY billentyűzet! Ha írni szeretnék, egy üzenetet kapok, ennek a szövege " A Gboard akalmazás álland... " és valami jelentést akar elküldeni erről. Mindegy, mit nyomok meg (jelentés vagy mégse), a következő szövegírásnál megint megjelenik az ablak és nem tudok írni szöveget. Tudtok erre valami megoldást? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#46876) Pityu. válasza togaba (#46875) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Próbáltad már a billentyűzetet újra újratelepíteni?Vagy esetleg másikat felrakni,vagy gyári visszaállítás?Bár én elsőnek azt próbálnám meg,hogy mivel törölni nem lehet de a frissítések eltávolítását pl.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46877) togaba válasza Pityu. (#46876) üzenetére


togaba
tag

Köszönöm, a frissítés törlése segített! :R

(#46878) Pityu. válasza togaba (#46877) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nincs mit 🙂

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46879) KRoli92


KRoli92
tag

Sziasztok.

Telefonomban meghalt a micro sd kártya. Rajta voltak bizonyos alkalmazások, facebook, messenger, aliexpress, stb. Azóta ezeket az alkalmazásokat nem tudom telepíteni sem a play áruházból, sem külső forrásból. Mi leheet az oka? Próbáltam már mindent. Play áruház adatainak törlése, telefon tisztítása, de sehogy sem sikerül újra telepíteni. Más alkalmazást lehet.

(#46880) crok válasza KRoli92 (#46879) üzenetére


crok
nagyúr

Ha a microSD-d belső tárnak volt formázva és odakerültek az appok akkor most a szerencsétlen rendszered azt hiszi hogy ott is vannak de nyilván nincsenek és betölteni se tudja mert megfőtt a microSD de ettől még az SQLite adatbázisokban / XML-ekben az van hogy fent van. Érdemes lenne ADB-vel megtúrkálni azt a rendszert és megnézni van-e valami amit még lát - na azt törölni helyből ha lehet, utána már menni fog szerintem. Ha inkább valamilyen programmal csinálnád - és nem parancssorból - akkor csináld pl. az ADB AppControl-lal. Vagy fact. reset.. az ugye "tuti helyrerakja"..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46881) KRoli92 válasza crok (#46880) üzenetére


KRoli92
tag

Értem. Köszönöm a segítséged.

(#46882) rushty


rushty
senior tag

Androidon lehet a Messages (valami idegesítő csevegő) mellé hagyományos sms nézegetőt, SIM kártyára mentést kérni?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#46883) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Feleségem nemrég szolgáltatót váltott, számhordozással, mely múlt héten meg is történt.

Tegnap vettük észre, hogy az egyik ismerősétől érkező sms, a régebbi telefonjára érkezett meg. Először nem értettem, hogy ez hogyan történhetett, de aztán észrevettem, hogy az sms típusa nem szöveges üzenet, hanem csevegés.

Jól értem, hogy a csevegések nem a mobilhálózaton keresztül érkeznek (ami ugye a régi telón már nem is érhető el), hanem neten keresztül?

Hol kell beállítanom, hogy a csevegések is az új készülékre érkezzenek?

Köszi előre is.
Üdv.

(#46884) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Üdv,
Lehetséges hogy a mobilokban használt kamera szenzor idővel "kopik"?
Kedvesem úgy érzi, hogy a kb 1.5 éves P20-as telefonja mintha egyre fakóbb képeket készítene.
Ő egyébként fényképezés mániás, így a telefonnal 1.5 év alatt sok ezer fénykép és több 10 órányi videófelvétel készült...

(#46885) quailstorm válasza Pizzafutar (#46884) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Erős sugárzás (fény) hatására tud károsodni, valamint tud kopni a kameraüveg.

Bár én magam még napba fotózással nem tettem tönkre kamerát, tehát nem tudom attól milyen lesz.

(#46886) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Régi Nokia buta mobilon van lehetőség a "magántelefonszámok" elutasítására? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#46887) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Meg lehet azt valahogy nézni, hogy a telefon bluetooth antennája pontosan milyen frekvencián működik? Nagyon összeakad a wifivel és próbálnék másik wifi csatornát beállítani.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46888) crok válasza dethroner (#46887) üzenetére


crok
nagyúr

Tul nagy a spektrumja.. mindet zavarja 2.4GHz-en.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46889) crok válasza crok (#46888) üzenetére


crok
nagyúr

Igy keress kepekre pl. Google-ben: bluetooth wlan wifi 2.4GHz spectrum analyzer

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46890) dethroner válasza crok (#46889) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor gyakorlatilag esélytelen hogy javítsak bármit is? Vagy normálisan működik a bt és a wifi együtt, vagy nem és akkor ennyi?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46891) crok válasza dethroner (#46890) üzenetére


crok
nagyúr

Volt Mido-d? Ott leirtam miert lehet ez rossz.. kell a leiras?
Amugy marad az 5GHz Wifi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46892) dethroner válasza crok (#46891) üzenetére


dethroner
veterán

Persze, még mindig a Note 4-et használom, azon nincs is ilyen gond.
De van másik teló is itthon, ami nem tudja az 5GHz-et. Nem a bt szakad meg és a wifi sem, az is max térerővel csatlakozik, csak az adatfolyam áll le wifin. Pár másodperce felpörög, betölt valamennyi adatot, majd újra szinte nullára esik vissza a kapcsolat sebessége és így tovább, újra és újra.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46893) crok válasza dethroner (#46892) üzenetére


crok
nagyúr

Egy antennat hasznalnak akkor szerintem, arra nem lesz gyogyir.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46894) dethroner válasza crok (#46893) üzenetére


dethroner
veterán

Elephone P8000-ról van szó. Tehát nincs semmi olyan app, ami valahogy szinkronban tartaná a 2 kapcsolat viszonyát, hogy ne menjen egyik a másik terhére?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#46895) crok válasza dethroner (#46894) üzenetére


crok
nagyúr

Ez a ROM-tol (firmware + kernel) fugg, ha nem felejtem utananezek hogy van megoldva az a keszulek de szerintem egy antennas..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46896) sunny1


sunny1
csendes tag

Nokia 130 egy idő után elveszíti a hálózatot.Reset után jó 1-2 nap aztán megint elveszíti.Mit lehet tenni vele?
Előre is köszönöm.

(#46897) b.daviid


b.daviid
csendes tag

Üdv!
Az alany egy Redmi Note 7. A sim tálcát nem tudom kinyitni, olyan erősen nyomom hogy a tű már meghajlik, de akkor sem pattan ki a helyéről. Valami ötlet, hogy lehetne kiszedni?

(#46898) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

3g és 4g hálózatok között van számottevő különbség akkumulátor használatban? Vagyis jobban merül a telefon 3g-n?

Itthon pocsék a beltéri 4g térerő, ezért általában 3g-re, vagy inkább 2g-re szoktam váltani.

Let the Zone take me if I am.

(#46899) tooolz


tooolz
tag

Szép napot Mkinek.. Nokia 5110 6210 6310 stb hogyan tudom eltüntetni a lekért logo-t h a szolgáltató jelenjen meg mint gyári állapotában..Gyári beáll vissza nem segit..szolgáltatok már nem élnek no logo stb adatkábel senki nem fogl vele már..

(#46900) flash-


flash-
veterán

normál(ami a microsimtől egyel nagyobb pl nokia 3210be volt jó) sim kártyát szeretnék microsimre vágni ehhez tudna valaki egy jó sablont?vagy infót? ugyebár nincs semmi nyitva ahol megcsinálnák :(

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.