Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45851) crok válasza attiati (#45833) üzenetére


crok
nagyúr

És ha csak egy SIM-et teszel bele? Akkor csak egyet tud "aktiválni" és akkot tán' bedobja a kis értesítést is.. akkor lezongorázhatnád.. hagyd benne a SIM1-ben egyikszer az egyik, másikszor a másik SIM-et. Hátha. Fura, tényleg nincs benne a MIUI 11-ben, megnéztem pár telefonon és mintha teljesen kivették volna a global stable ROM-okból.. de ez a vacak elvileg csak akkor aktív ha nincs aktiválva..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45852) attiati válasza crok (#45851) üzenetére


attiati
veterán

Anno beaktiváltam a kártyákat, mert feldobálta 2 sim mellett is. De akkor is volt, hogy fél óráig nem volt elérhető az egyik sim, aztán újra feldobta az aktiválást.
Végül újból meg kellett csinálnom.

Nagyon örülök neki, hogy kivették.

Ha jól értem, az egyetlen esélyem, hogy magától feldobja az aktiválást?
De nem sok esélyt látok rá, hogy utána jó lesz, mert az a feldobott aktiválást megcsináltam.

(#45853) crok válasza attiati (#45852) üzenetére


crok
nagyúr

Szerintem akkor tudod megint elérni hogy abbahagyja ha megint eléred hogy feldobja azt az értesítést.

Egyébként mennyire merül? Dobj egy bugreport.zip-et és szivesen megnézem.. vagy nézd meg te nyugodtan Battery Historian-ban. Írtam róla ebben a Logout blogomban (keress rá arra, hogy "akinek nem alszik a telefonja") vagy pl. Telegra.ph-on.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45854) HMárió válasza mzso (#45849) üzenetére


HMárió
junior tag

A csavarhúzó forog el, vagy a csavar? Amúgy mit tart az?

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#45855) Fortitude444


Fortitude444
csendes újonc

Sziasztok!

Mobiltelefon vásárlás előtt állok, és nemigazán értek a témához, és szeretnék segítséget kérni benne.

Most egy Sony mobilom van, ami kezd lassulni, akku gyorsan merül, lett 1-2 bug szoftverfrissítés után..

Szeretnék (ha lehetséges) egy HTC telefont venni, mert előtte ilyen telefonom volt, és megvoltam vele elégedve.

Vodafone-os vagyok, és az ő oldalukon nemtalálok csak egy mobilt a HTC-től (U11).

Van arra mód/lehetőség, hogy egy másik mobilt veszek (pl. a HTC oldalán), és ugyanúgy a vodafone lesz a szolgáltató?

Sajnos online chat supportot nemtaláltam sem a HTC-nél, sem a Vodafone-nál, hogy tudjak ebben segítséget kérni..

(#45856) crok válasza Fortitude444 (#45855) üzenetére


crok
nagyúr

Hello,

szerintem inkább kérdezz a megfelelő topikban,
100x gyorsabban kapsz választ - valóban hozzáértőktől!

Melyik okostelefont vegyem?

A topik összefoglaló alapján szedd össze mit szeretnél és hajrá (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45857) Fortitude444 válasza crok (#45856) üzenetére


Fortitude444
csendes újonc

köszi!

(#45858) HMárió válasza Fortitude444 (#45855) üzenetére


HMárió
junior tag

Nem értem, hogy miért gondolod, hogy a HTC jobb lesz.
Amit te most tapasztalsz, az a tervezett elavulás része.
Egyébként verziószám ugrás után illik csinálni hard resetet, wipe cache partitiont. Aztán csak semmi biztonsági mentésből visszaállítás, hanem új telefonként kell belakni. A nem használt alkalmazásokat altatni, ami nem kell azt kikapcsolni, amit lehet uninstallálni. Ez mindent megold.
Bár ha csak szimplán unod a mostani telefont, akkor gondolom mindegy, hogy mit is írok itt neked. Sokan inkább vesznek másik telefont 120 ezerért, minthogy aksit cseréltessenek 10 ezerért :)

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#45859) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy az egyik ismerősöm panaszkodott, hogy amikor hívni akar azt mondja be egy hang, hogy a kért szám az előfizető kérésére nem kapcsolható. Nem értem miért én nem tettem fekete listára (megnéztem kétszer is nincs rajta). Szolgáltató hiba lenne?

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#45860) crok válasza Brett001 (#45859) üzenetére


crok
nagyúr

Az ismerősödnél esetleg nincs bekapcsolva hogy szám nélkül hívjon nálad meg letiltva hogy senki ne tudjon szám nélkül hívni? [Pl. Telenor]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45861) Brett001 válasza crok (#45860) üzenetére


Brett001
aktív tag

Szia,

nincs bekapcsolva nálam, hogy ne hívhassanak magán számok. Egyébként vonalas telefonról van szó, arról hívnának.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#45862) crok válasza Brett001 (#45861) üzenetére


crok
nagyúr

Ez pedig egy tipikusan szolgáltató oldali üzenet, akkor viszont a szolgáltatóddal vedd fel szerintem a kapcsolatod (ilyen üzenettel telefonról nem lehetséges olyan tiltást csinálni ami ezt mondja be a túloldalon) vagy esetleg a SIM prepaid és nincs régóta feltöltve?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45863) Brett001 válasza crok (#45862) üzenetére


Brett001
aktív tag

Majd beszélek a Vodával, amúgy előfizetéses vagyok. Köszi!

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#45865) mzso válasza HMárió (#45854) üzenetére


mzso
veterán

A csavar.
A hétlapot, gondolom. Legalább is a videókon kicsavarják mielőtt nekiállnak feszegetni.

(#45866) HMárió válasza mzso (#45865) üzenetére


HMárió
junior tag

Akkor vagy rá kell ragasztani valamit amit meg tudsz fogni, vagy le kell fúrni a fejét.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#45867) mzso válasza HMárió (#45866) üzenetére


mzso
veterán

Talán a ragasztás valamivel valószínűbb hogy nem eredményezi a telefon jelentős szétbarmolását. (Ha jól sikerülne)
Bár nem tudom, hogy lehetne ilyen kis dologra ragasztani valamit, úgy hogy megfelelő erőt is ki tudjak fejteni.

A csavarfej szétfúrása az erősen kétséges lenne mivel nem a fej fog valamit, ha fog. Hanem oldalirányban fog a csavar. Ahogy látszódik a szétszedős videókban is.

(#45868) #33253120 válasza mzso (#45867) üzenetére


#33253120
törölt tag

Megmártod a csavarhúzó hegyét egy kis pillanatragasztóban?

(#45869) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha be ragasztok egy kijelzőt B7000 vagy T8000-res ragasztóval akkor a keret és kijelző közül kijövő ragasztót mivel tudom letörölni,hogy utána ne legyen csúnya?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45870) JJ988


JJ988
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok olyan telószervízt ajánlani Pesten, ahol ha beviszem a telót ott a helyszínen megcsinálják? Galaxy s5 kijelző cseréről lenne szó.
Köszi előre is!

(#45871) quailstorm válasza Pityu. (#45869) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Benzines ronggyal szoktam.

(#45872) Pityu. válasza quailstorm (#45871) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És az nem károsít semmit sem? Meg leviszi a már megszáradt ragasztót is,meg hülye kérdés de 100-as benzin is jó vagy valami speckós kell?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45873) pjen válasza Pityu. (#45872) üzenetére


pjen
félisten

Patikában vegyél sebbenzint ilyen célra.A benzinkúti benzin egy keverék.Én biztos nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#45874) Pityu. válasza pjen (#45873) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok akkor megyek a gyógyszertárba

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45875) quailstorm válasza Pityu. (#45874) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Patikában veszem én is. Leviszi a megszáradtat, különben nem lenne értelme. Ragasztás előtt is ezzel tisztítok.

(#45876) Pityu. válasza quailstorm (#45875) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kijelzőt is meg lehet tisztítani vele?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45877) quailstorm válasza Pityu. (#45876) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ragasztótól igen, de utána át kell menni rajta ablaktisztítóval, mert szivárványos, olajos marad.
Kameravédőüveg dettó.

(#45878) Pityu. válasza quailstorm (#45877) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Még egy kérdés huawei mate 10 lite fém hátlapos ugye de a tulaj zsebben hordja és valamennyire ferde a hátlap azt lehet egyengetni vagy ujjat érdemes venni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45879) quailstorm válasza Pityu. (#45878) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha nem megy fel rá, akkor csere. Ez nem igazán a megmunkálható fém kategória.

(#45880) Pityu. válasza quailstorm (#45879) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mondtam is a srácnak érdeme lenne egy hátlapba befektetni szegény teló sokszor zsebbe feszül meg már kapott ütést is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45881) Nekton válasza JJ988 (#45870) üzenetére


Nekton
aktív tag

Szia!

Samsung megvárós szerviz a Köki terminálban van. Tegnap pont ezt kérdeztem a SES Párizsi udvar szervizben. A kökiben vannak helyben alkatrészek, ezért az a gyorsabb.

(#45882) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Ezt bekapcsoltam véletlenül ezt a fehér pontot valami benyomásaval és megtudnatok mondani hol tudom kimapcsolni?

Azt sem tudom mire jó.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#45883) #33253120 válasza Whysperer (#45882) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ha nyomva tartod, akkor nem jelenik meg egy körben egy X? Ha igen, akkor arra ráhúzva el kell tűnnie...

(#45884) Whysperer válasza #33253120 (#45883) üzenetére


Whysperer
addikt

Teljesen üres, ha nyom a tartom. Csak így kicsit eltudom húzni a fehéret. X az nincsen

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#45885) mzso válasza #33253120 (#45868) üzenetére


mzso
veterán

Próbáltam. De kifelé nem mozdult semmit. Párat tudtam rajta fordítani (eredmény nélkül) mielőtt elengedett.

[ Szerkesztve ]

(#45886) #33253120 válasza mzso (#45885) üzenetére


#33253120
törölt tag

Két dologra tudok gondolni.
1: Úgy ki van kopva eséstől/hordástól, hogy kiszedés nélkül is szét tudod szedni. Azaz nem akadályozza a további munkamentet, és pattintsd szét nyugodtan. Összerakásnál viszont kellene rá kék izé*, hogy fogjon.
2. Kamucsavar, mint valamelyik Galaxy Active-on volt....

*Valami menetrögzítő, amit ilyen finom melókra használnak.

(#45887) HMárió válasza mzso (#45885) üzenetére


HMárió
junior tag

Akkor marad az a verzió, hogy lefúrod a fejét.

[ Szerkesztve ]

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#45888) mzso válasza #33253120 (#45886) üzenetére


mzso
veterán

Mivel a csavarok itt vannak alul az USB port mellett az első nem tűnik túl valószínünek.

Kamucsavar meg csak akkor lehetne ha valamiért másképp csinálnák mint korábban mert mindkét szétszedős videón amit láttam kicsavarják ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#45889) mzso válasza HMárió (#45887) üzenetére


mzso
veterán

Ugyanazon oknál mint fentebb, ebben az esetben nem biztos hogy a fej fogja, hanem a szára.
ismeretlen mélységben mivel anélkül hogy látnám előtte nem tudom megállapítani, hogy milyen vastag a hátlap anyaga, és hogy van-e valamilyen extra perem kialakítva rajta.

(#45890) pube111


pube111
senior tag

Hogy lehet bállítani, hogy lezárt állapotban töltés közben ne jelezze a töltés állapotát?
Samu j5 pie.

(#45891) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Adott egy Huawei P8 lite(2017).
Egyik pillanatról a másikra minden elveszett róla(képek, zene, stb..) és a galéria play áruház stb is bezár egyből.

Mi lehet a baj, valahogy visszanyerhetőek a rajt lévő dolgok, vagy legalább az, hogy innentől megint menjen?
Ha a tárhely adta meg magát, azt PC nélkül valahogy formázni?

Restart nem segít..

Everybody lies.

(#45892) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek.

A következő történt pár perce. Próbáltam hívást kezdeményezni, a kijelzőn ki volt írva,hogy hívás viszont a telefon hangszóróján nem jött hang. Próbáltam utána másik számot hívni. Ugyanez történt. Újraindítottam a telefont s minden tökéletesen működött utána.

Kell az említett dolgok miatt aggódnom vagy érdemes volna vele szervizbe mennem?
A telefon egy Samsung Galaxy S10 Plus

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#45894) Selynelar válasza #40993792 (#45893) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Köszönöm.

Akkor így megnyugodtam.

:C :R

(#45895) HMárió válasza Selynelar (#45892) üzenetére


HMárió
junior tag

Az incidens lőtt nem használtál zsinóros fülest? Mert ha igen, akkor az nem kapcsolta vissza a hangszórókat. De ettől függetlenül osztom Zsolt_72 véleményét.

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#45896) Selynelar válasza HMárió (#45895) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Nem használtam semmit előtte. Csak le volt némítva egy darabig. Lehet,hogy az lehetett a baja.

(#45897) norbuska82


norbuska82
újonc

Samsung A40 képeket szeretném helyreállítani, mert törlődtek. Tudtok programokat amivel pc-ről helyre tudnám állítani?

(#45898) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Lehet nem ez a legjobb topik, de hirtelen jobbat nem találtam.
Egy Galaxy s7ben szeretném atforrasztani a mikrofont, de 3. se akar működni :(
Ennyire hőérzékeny lenne a mikrofon?
Próbáltam több módszert de semmi.

Köszi
Üdv

Janaboy

(#45899) HMárió válasza Janaboy (#45898) üzenetére


HMárió
junior tag

- Biztosan kompatibilis mikrofont használsz?
- Jó helyre forrasztod a lábakat?
- Tényleg nem jó ezeket sokáig melegíteni
- Esetleg más (is) a hibás és nem a mikrofon, tehát lehet, hogy más is tönkrement.

Mitől ment tönkre?

Ha egy illető igazat mond neked ami számodra kellemetlen, akkor csak trollozd le az illetőt! Akkor is igaza lesz, de legalább tovább hazudhatsz magadnak.

(#45900) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Huawei P30 - nál frissítés után a letöltések mappa eltünt egy ideje. Hol találom meg a letöltéseket?

Üdv : feri1

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.