Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#46251) pube111


pube111
senior tag

Van egy samsung s6. Ha hívom, akkor nem elérhető, a nem fogadott hívás értesítő sms sem érkezik meg rá, tehát nem csatlakozik hálózathoz. Ha erről indítok hívást, akkor abban a pillanatban megjőnnek az sms-ek, és onnantól elérhető. Aztán pár óra múlva megint nem elérhető.
Látatok már ilyet? Mi lehet az oka?

(#46252) crok válasza pube111 (#46251) üzenetére


crok
nagyúr

LTE-n csinalja csak? 2G/3G-re allitva is csinalja?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46253) pube111 válasza crok (#46252) üzenetére


pube111
senior tag

Nem nálam van, majd megnézem. Melyikre állítsam?

(#46254) crok válasza pube111 (#46253) üzenetére


crok
nagyúr

Probald ki ugy, hogy barmi ami nem LTE.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46255) BLUE TORNADO válasza quailstorm (#46250) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Sikerült beizzítani. Huzamosabb ideig töltőn hagytam. Viszont az akkuja felpúposodott.

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#46256) Viktor0610 válasza pube111 (#46251) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

SIM-cserét javasolnék, illetve, ha van VoLTE a szolgáltatódnál, akkor azt is aktiváltasd.

Samsung Galaxy A54

(#46257) pube111


pube111
senior tag

Van valami megoldás egyszerre 3 vagy 4 zenelejátszó futtatására? A soundassistant enged kettőt, de többet nem.

#46254 A nem LTE bejött. Köszi.

(#46258) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Hard reset + akkucsere után is merül a mobil mint állat? Teendők?
Használt mobil merül mint állat.
Mit értek ez alatt? Nagyon szolid használattal semmi game semmi youtube napi 1-2 hívással napi 3 töltés kell...
Na nyomok egy hard resetet minden vissza gyárira egy darab saját app se marad.
Merül.
Kap egy vadi új akkut.
Merül.
Kap egy battery calibrationt.
Merül.
Kap egy próba új töltőt hátha az a gond.
merül.
Na mi lehet még amit nem csináltam?

Köszönöm

(#46259) quailstorm válasza t420s (#46258) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WakeLockDetector és Ampére meg volt már?

Tudni kéne mi fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#46260) crok válasza t420s (#46258) üzenetére


crok
nagyúr

Android? Milyen készülék egyáltalán?

Ha Android akkor azt javaslom Battery Historian-ban nézd meg mit csinál a telefon, ahhog még root se kell és (nem viccelek) mindent is diagramra tesz és statisztikában mutat. Esetleg melegszik is a készülék?

Ebben a Logout blogomban keress rá arra, hogy "nem alszik a telefon", csinálj egy bugreport-ot és nézd meg Battery Historian-ban. Mindent leírtam amit kell. Ha elakadsz írj rám.

UI: a kalibrálás alatt ha azt érted hogy a batterystats.bin statisztika file-t törölted akkor az teljesen felesleges volt, száz éves urban legend, 100% placebo: [1] [2]. Ha meg a nullára merítést és utána maxra feltöltést: akkor is rossz hírem van ha LiPo akkus a telefon: nincs memóriaeffekt, nincs értelme nullára meríteni, egyébként se tesz jót az akkunak (de a túltöltésre és mélymerülésre szerencsére a LiPo akkuknak van saját, beépített elektronikája). Mellesleg az AccuBattery-nek nagyon jó cikkei és "kutatásai" vannak a területen.

Egyébként egy példa mikor nem egy app az oka: ha koszos az USB port (vagy egyszerűen rossz a modul, mint ami előjön egy csomó Xiaomi-nál..) és OTG képes a készülék akkor egy piszokdarab (vagy maga a modul) okozhat zárlatot ami miatt azt hiszi a készülék, hogy OTG eszköz van rajta.. márpedig azt tápolni kell.. annak wakelock-ja van.. annak pedig mindegy hogy hogy factory reset-eled..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#46261) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Asszonynak van egy Huewei P8lite telója.Normálisan műxik sima hívásnál,viszont h valamilyen menűben kell lépkedni,n,omja meg a gombot.Nem történik semmi.A kijelző megjelenik a szám és passz.Mi.lehet a gond?

(#46262) dragonfx


dragonfx
veterán

Sziasztok!

Android 9 en van valami modszer program arra teljes kepernyos alkalmazasnak allo fekvo eltunjenek a virtualis gombok?
Akar gorgetes eseten is?
Nem.jatekokra gondolok ott eltunik.
Mondjuk bongeszo? Kepnezegeto? Yt app?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#46263) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv! SE W300i Yodafone függő. Beleteszem a 70-es kártyát, mégis kéri bekapcsolásnál. Akitől kaptam, azt mondta, hogy ő anno használta, tehát neki elfogadta. Igaz, hogy a mostani SIM átalakítóval tettem bele. Ez számít? Vagy valami más hibája lehet?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#46264) quailstorm válasza BLUE TORNADO (#46263) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mit kér? SIM zárat vagy hálózati zárat?

(#46265) BLUE TORNADO válasza quailstorm (#46264) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Azt, hogy helyezzem be a SIM-et

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#46266) quailstorm válasza BLUE TORNADO (#46265) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor nyilván nem észleli a SIM-et.
W710-zel a napokban volt ilyen gondom, a nagyon új SIM-et nem vette be.

(#46267) lemmy71 válasza quailstorm (#46266) üzenetére


lemmy71
őstag

Sziasztok!
Magyarosítással magyar menüvel kapcsolatosan lenne kérdésem. Van itt egy [cég] aki magyar menüs ként árulja a készülékeket, igaz horror. Érdekelne hogy ez mennyire lehet valós. Megoldható e ezeknek a készülékeknek a magyarosítása valamilyen formában ha kintről rendelném. Konkrétan a [Vivo IQOO 3] ról lenne szó, ajándékba a gyerkőcnek szánnám. Olvastam a webdragon.hu ról, esetleg valaki hallott valamit róluk, érdemes velük foglalkozni :F

(#46268) quailstorm válasza lemmy71 (#46267) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ennek így milyen értelme van? Akkor már inkább szerezz OnePlus-t...
Ha meg elég a Snapdragon 855, akkor meg BlackShark 2 PRO.

Fog tudni rá a gyerek vigyázni? Szüksége van a teljesítményre? E-sport szinten akar PUBGM, CODM, Asphalt 9, Fortnite, bármi ilyesmivel játszani? Mert ha nem, akkor nem sok szükség van rá.

(#46269) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nézegetem a beszerelő cégek árait és a boltok árait tudom a kijelzők között is van bőven minőségbeli különbség de tegyük fel adott egy xy mondjuk huawei telefon és nézegetem simán boltban a kijelző
árát oda van írva gyári termék 20EFt csak a kijelző de ha már egy cégnél nézem azt írják ugye,hogy beszerelve 40EFt vagyis a kérdés az lenne lehet ugyan az a minőségű az olcsóbbik kijelző is csak arra nem raktak annyi hasznot mert ugye beépítés sincsen csak meg veszi az ember a kijelzőt.Tehát megeshet ,hogy a beszereléssel drágán adott kijelző lehet ugyan az mint az olcsóbban adott beépítés nélküli?Azt tudom,hogy viszont a gyanúsan olcsókat kerülni kell,meg azt is tudom,hogy a bolt is képes hazudni vagy egy szerviz is,hogy gyárit szerel be aztán csak valami oem,és mennyi különbség lehet egy jobb minőségű oem kijelző és egy gyári kijelző között?A rosszabb minőségű de nem olcsón adott oem meg a gyári közötti különbséget már sajnos ismerem... Meg mennyire kell menekülni az oem kijelzőktől?Azt viszont tudom,hogy a gyári sem úgy gyári mert a gyár is beszerzi xy cégtől a kijelzőt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46270) lemmy71 válasza quailstorm (#46268) üzenetére


lemmy71
őstag

"Ennek így milyen értelme van?" Ezt így nem értem :F
Az OnePlus -t is számításban van, de nem ebben az árfekvésben hanem egy százassal beljebb ;)
Néztem a xiaomi BlackShark -t is, de azt inkább hanyagolom.
Igen már abban a korosztályban van hogy tud rá vigyázni, tisztában van az értékekkel, elsőnek egy umi touch kapott most meg egy umi supert nyúz. Anno mindenki azt mondat hogy semmirevaló hulladékok, de közel sem, abban az árfekvésben nagyon jó készülék volt, a supernek a gyengepontja a kijelző, az törik mint a ropi sajnos.

(#46271) #33253120 válasza Pityu. (#46269) üzenetére


#33253120
törölt tag

Sok esetben kérdés a beépítés minősége is.
Pl egy IP68-as samsung nyomáspróbázva is van a gyári szervízben, és jobb helyeken. Meg sok esetben egy gyári alkatrész csomagban jön le, azaz rá van ragasztva a kijelzőre egy új akku, a csomagban ott az új ragacs, és tipustól függően akár új hátlap is, meg stb, míg egy utángyártottnál meg jön a kijelző, és ott az 5cm széles 3M ragacs 20m/4000Ft amivel kb 200 kijelzőt beragaszt. :) Csak a kérdés árnyalása miatt írom ezt, nem válasznak, vagy megoldásnak.
Szerk.: Egy Lenovo Phablet-be rendeltem ebay-es kijelzőt, és nem szép a képe az eredetihez képest, és a nyomáspont sem megfelelő rajta...

[ Szerkesztve ]

(#46272) Pityu. válasza #33253120 (#46271) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De most nem ebay-t írtam vagy alliexpresst hanem itthoni cégeknél kaphatót ezt szoktam nézegetni notebook-alkatresz.hu vagy az extremepoint.hu-t pl

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46273) quailstorm válasza lemmy71 (#46270) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az IQOO 3-hoz csak egyféle régiójú firmware-t látok, a global multilangot, amiben nagyobb EU nyelvek vannak, magyar, az nincs. Ha belehákolják a nyelvet, akkor a szoftverfrissítéseket vagy nem tudod felrakni, vagy onnantól megint nem lesz magyar, esetleg nem fog végigmenni a frissítés hiba nélkül.

Egyébként attól még, hogy a telefon oprendszere angol (az mindig van minden telóban), még magyar nyelvű virtuális billentyűzetet lehet rátenni, tehát olyan nagy gond akkor sincs.

Azolcsósag árában veszel OnePlust, tehát ez emiatt ne logikus.
Abból a CECT boltból valóban meg tud lenni egy 230k-ból, ami annyira nem rossz pénz.

Te magadnak magyarítani... Nem tudom így 2020-ban morelocale2 mennyire opció, meg hogy mennyi egyedi app és egyéb van a telefonban amit még külön kell lokalizálni.
Nyilván ha nem akarsz ezzel szenvedni, akkor ki kell fizetni az árát.

Az értelmét meg azért kérdezem, mert azolcsóság ára az olyan magas, hogy akkor se venném meg, ha van benne magyar, és a CECT shopos se alacsony. Ha nem kötelező a Snap 865 teljesítménye, akkor ennyi pénzért van még választék bőven.

Előző két telefonja alapján nem néz ki e-sportolónak, és még az én Xperia XZ1-em is előrelépés lenne kb. , így én nem ragaszkodnék foggal körömmel a Snapdragon 865-höz, ha a csilliárd Forint nem engedhető meg. 855, 855 Plus is elég sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#46274) maxika2004


maxika2004
őstag

Ssiasztok!

Segítsetek lécci:

adott egy leesett.... ASUS ZenFone 3 Max (ZC520TL) telcsi.. érintő müxik elvileg,
de nemlátni semmit.. és a képeket kellene lementenem....

szoval mikor a telcsit pc re kötöm, azt kéne tudnom hogy mit és hol kell megnyomni.. engedélyezni a kapcsolatot stb...

ha valakinek lenne még ilyen telcsije, és tudna segíteni nagyon megköszönném...
esetleg lefotózni a folyamatot a telcsin, mit kell megnyomni a pc-s kapcsolathoz?

elöre is kösz a segitségeteket !

:R :R :R

(#46275) lemmy71 válasza quailstorm (#46273) üzenetére


lemmy71
őstag

Van választék bőven, na majd meglátom. Amúgy elég jól keni a lányom az angolt nem hiszem hogy olyan hatalmas problémát jelentene neki, de én szerettem volna ha magyar menüs. Amúgy néztem én olcsóbb kategóriát is, Realme X2 Pro -t ez a oppo mostohagyermeke :D Itt van gyári magyar nyelv is, de lehet kivárok még egy kicsit Realme X50 Pro 5G -ra hátha lesz hozzá magyar rom. Figyelem az xda -t hátha akad valami magyar nyelvű rom az oppo -hoz vagy a vivo -hoz. Én amúgy egy Zuk Z2 használok már 4 éve mióta megjelent, franco féle rommal. Tökéletes amire nekem kell. Remélem a következő telefonom is ilyen strapabíró és megbízható lesz mint ez :R

(#46276) #33253120 válasza maxika2004 (#46274) üzenetére


#33253120
törölt tag

Félve kérdem... Youtube, és ADB engedélyezés?

[ Szerkesztve ]

(#46277) maxika2004 válasza #33253120 (#46276) üzenetére


maxika2004
őstag

hu egész éjjel a netet bujtam... win 7 alatt drivert kért mindenáron... azt nemtaláltam feladtam, inkább telepitettem w10 et, most jo is, felismerte, csak gondolom a telcsin kéne valamit nyomni engedélyezéshez... na erről nemtalálok semmit ! merre lehet...
???

(#46278) maxika2004


maxika2004
őstag

sikerűűűlt... addig pötyögtem a fekete képernyőre mig csak sikerült.. azért köszi a segitséget :C :C :R

(#46279) Bozek válasza dragonfx (#46262) üzenetére


Bozek
nagyúr

Immersive Mode-ra keress rá Play-en.

(#46280) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

USB-s hálózati töltőre lenne szükségem, azonnal, számlával és olcsón, 1000 körül/db jó lenne. 3-4 db kellene, ártól függően. Hol lenne érdemes keresnem Budapesten?

(#46281) pjen válasza ígyvanferi (#46280) üzenetére


pjen
félisten

Maglódi úti piac.

(#46282) Domaximus


Domaximus
tag

Sziasztok!

Adott egy A70-es telefon. Következő vele a probléma:

Zsebből kiesett és rá a betonra. Nem zuhant nagyot, a képen látható jobb fent a törés. [kép]

A probléma az, hogy egyáltalán be sem kapcsol a telefon, nem érzékel töltőre sem. Hard Reset-et megpróbaltam rajta, Volume Up és power lentartásával, ott egyet rezzen a készülék , de feketeség, még csak a logot se adja be... Mi mehetett benne tönkre az egész kijelző? Mennyiből lehetne megcsináltatni kb?

Köszönöm előre!

(#46283) Pityu. válasza Domaximus (#46282) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Lehetséges,hogy belül is megsérült a kijelző,egy vékony repedés vagy ilyesmi.Egyszer hozzám került egy samsung j5 2016 ugyan ez volt a gondja valószínű csak ott azt mondták nem esett le mert ugye tökéletes állapotban volt a kijelző meg a telefon ,de valószínű talán az egyik sarkára esett mert pici nyom volt és fekete képernyő ugyan így.A tulaj azt mondta először félig ment el a kép aztán teljesen de fura ha nem ejtették le,hogyan bár lehet igazat mondott,kijelző csere megoldotta a gondot.
Szerintem alsó hangon a kijelző huszon ezer forint vagy több mert ahogy elnézem pár helyen lehet kapni különböző árakkal plusz még ugye szerelés,szereléssel harminc és ötven ezer forint között van kb.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46284) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

A triple kamerás mobilokat hogy kell elképzelni? A kamerák együtt dolgoznak vagy jelenetfüggően egyik vagy másik aktív?
Meg vagyok kavarodva. Eddig azt hittem egy triple cam mobilban a kamerák együtt dolgoznak, és a szoftver a közös eredményből generálja a végfotót.
De most a Huawei P30-am leírásában olvasom hogy a 3 cam mindegyike jelenetfüggően aktív vagyis ha a camerasoft közelképet érzékel akkor az egyik camra vált és azzal süti el a képet, ha széles látképet érzékel akkor a wide angle cam-re vált... stb
Vagyis szó sincs közös munkáról voltakép úgyis csak 1 cam dolgozik mindig.
Célcam a célhelyzetre. Makrocam a makroképre, wide cam a landscape-re.
???
Ez így lenne vagy csak ennél a Huaweinél van így?

(#46285) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lehetséges az,hogy a huawei nova 5T kijelzője azonos a Honor 20-éval?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46286) Viktor0610 válasza Pityu. (#46285) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Paraméterekre biztos, de hogy konkrétan ugyanaz-e, azt passzolom.

Samsung Galaxy A54

(#46287) Pityu. válasza Viktor0610 (#46286) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak kijelzőt kerestem és ezt írták ott Huawei Honor 20/ Honor 20 Pro/Nova 5T, LCD kijelző érintőplexivel, fekete

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46288) Viktor0610 válasza Pityu. (#46287) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel mindkettő IPS, simán lehet, hogy tényleg csereszabatosak.

Samsung Galaxy A54

(#46289) Pityu. válasza Viktor0610 (#46288) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most azt írták egy helyen a két készülék ugyan az.Jó lehet processzorban ilyesmiben van különbség de másban ugyan az.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#46291) Gergello


Gergello
addikt

Samsung Galaxy A8 készüléken szeretnék kijelzőt cseréltetni, mert betört, nem érzékel, nem ad képet. Tudnátok ajánlani olyan szervizt, ami vidékről postával küldött készülékeket is fogad javításra ? Köszönöm.

(#46292) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Azt tudom, hogy "...ha háromszor elrontottad a PIN1-es kódodat, a (sim) kártya a PUK1-es kódot fogja kérni, melynek megadásával tízszer próbálkozhatsz. Ha tíz alkalommal sem sikerül megadnod a helyes kódot, a SIM kártyád lezár, és nem lehet tovább használni. A telefonszámodat csak kártyacserével tudod újra használni."

Na de mi a helyzet a PIN2 és PUK2 kóddal ez ügyben?

(#46293) Viktor0610 válasza Soma01 (#46292) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ugyanez.
Most azt nem tudom, hogy konkrétan a kártya nem lesz használható, vagy csak a PUK2-vel elérhető funkciók. :F

Tehát ne próbáld ki. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#46294) #33253120 válasza Gergello (#46291) üzenetére


#33253120
törölt tag

Postán van Samsung boríték, belerakod a telefont, kitöltitek a papírt, elviszik, javítják, (hozzák, fizeted,)/(hívnak, utalod,) átveszed.

(#46295) dentalux


dentalux
csendes újonc

üdv

A Huawei P40 és P40 lite mobilok már mindenképp megfosztódnak az összes google app-tól és Play Store-tól vagy az EU régióban ezek maradhatnak?

Rendeltem volna külföldről p40 lite -ot de nem rendeltem végül mert a webshop külön kiírta hogy NO GOOGLE services.
Majd megnéztem néhány hazai boltot és ott megkérdeztem van-e Play Store? Válaszuk miért ne lenne? Ez nem kínai piac, ez EU piac itt lehet...
???
Most akkor lehet vagy nem Play és GMS egy 2020-as Huawei mobilon?

(#46297) dentalux


dentalux
csendes újonc

hát akkor a bolt lehet manuálisan pakolt fel egy play store apk-t.... mert van egy videójuk is az adott mobilról ott a store rajta valóban

(#46299) #33253120 válasza dentalux (#46297) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem az nem támogatott Google Play. Kérdés, hogy az USA mikor tolja meg a Googlet, hogy ezeket ellehetetlenítse.
A Google kiadott régebben egy közlönyt, hogy bár fel lehet telepíteni utólag, nem ajánlja. Azt, hogy ezt azért mondta, hogy nem hivatalos kerülőutat adjon, vagy mert tudja, hogy előbb-utóbb el kell lehetetlenítenie nem lehet tudni.

(#46300) headhunter86


headhunter86
senior tag

Tegnap is és ma is a Simple tokenek letöltésénél leakad. OTP-s a kártya. Más tud fizetni telóval? Évek óta használom, de most nem akarja az igazságot.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.