Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#45701) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Huawei p9 lite 2017 Mitől lehet ekkora a cellakészenlét?Sim kártya sincs a telefonban,meg csak a wifi van bekapcsolva.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45702) crok válasza Pityu. (#45701) üzenetére


crok
nagyúr

Attól hogy nincs SIM még keres adótornyot mert vészhívásra SIM nélkül is mennie kell a telefonban a modemnek. Repülő mód.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45703) Pityu. válasza crok (#45702) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt értem én de ha pl sim lesz benne nem repülő módozhatok állandóan.Vagy esetleg akkor csökkenhet a cellakészenlét?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45704) crok válasza Pityu. (#45703) üzenetére


crok
nagyúr

Hát legalább nem keresgélne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45705) Pityu. válasza crok (#45704) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok most rá raktam a repülő módot,de majd lesz benne sim kártya is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45706) bul07


bul07
nagyúr

Régi Nokia töltő
Leszakadt kábellel hozták hogy forrasszam vissza

Kérdés az hogy melyik szál a pozitív?

Régi kábel még ez a 2mm-es verzió , ehhez nagyon hasonló töltő

Esetleg azt hogy csatlakozónak a külső vagy a belső része a pozitív onnan már kitudnám mérni

túrom a netet de még nem találtam rá

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45707) Starchm válasza bul07 (#45706) üzenetére


Starchm
őstag

Töltő fali részén nincs bejelölve az, h külső/belső pozítiv?
Ha jól emlékszem akkor az én régim belső pozítiv volt.

(#45708) crok válasza bul07 (#45706) üzenetére


crok
nagyúr

Belső a pozitív, külső a negatív - de én máshogy még nem is láttam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45709) bul07 válasza Starchm (#45707) üzenetére


bul07
nagyúr

Így hozták ide
[kép], [kép]

(#45708) crok

Akkor kimérem és úgy forrasztom vissza, majd valahogy le is kell zárnom

Amúgy áttúrtam minden és végül találtam egyet itthon, lehet azt is odaadom
A postásunké a cucc :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45710) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki ismeri ezt a telefont Blaupunkt FL 02 ?Érdemes lehet megvásárolni,idősebb embernek lenne,csak nem tudom ezek a telefonok milyen minőségűek,tartósak e.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45711) pube111


pube111
senior tag

Mire jó ez az opció?

Sehol máshol nincs a beállításokban egyéni értesítések rész. Azt szeretném elérni, hogy egy névjegytől érkező sms egyedi hanggal jelezzen.
Samsung j5 pie 9.

(#45712) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Huawei p9 lite 2017 szar volt a beszédhangszóró ezért kicseréltem a telefonba az újjal kicsit jobb de mégsem az igazi.Halk nagyon ráadásul hátrafelé hangosabb mint előre és néha olyan mintha a jack dugó részből is jönne a hang,de ugyan ilyesmi volt a gyárival is csak még recsegett is.Mitől lehet ez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45713) Zaja2


Zaja2
senior tag

Szevasztok! Alcatel A5 LED-en cserélt már valaki komplett LCD-t?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#45714) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

milyen kijelzővédő fóliát/üveget érdemes feltenni mostanság? Egy Redmi Note 8 Pro-ról lenne szó, de ez talán lényegtelen.

Ez a Tempered Glass jó lehet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#45715) Pityu. válasza Zoli-bácsi (#45714) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy látom ott van a listában a redmi note 8 pro szóval jónak kéne neki lenni rá.De esetleg ezt is megnézhetnéd

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45716) Zoli-bácsi válasza Pityu. (#45715) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Azt tudom hogy jó hozzá, úgy értettem, hogy ez a típus ajánlott-e, vagy más "technológia" esetleg jobb-e.

Köszi, de mivel ráér, inkább én rendelném meg. :R

(#45717) Pityu. válasza Zoli-bácsi (#45716) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt sajna nem tudom,én nem vettem még ilyen olcsóbb üvegeket ,leginkább nillkin fóliát szoktam venni azt tudom legalább,hogy jó.Ezeket merem ajánlani.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45718) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Szep napot!

Xiaomi A3
[Ezt] csinalja. Ez mar a 3.alkalom. Elsonel adtam neki facotry resetet gondoltam lehet nem teszi tobbet.
Ra 1 honapjara megint. Akkor vissza akartam vinni uzletbe reklamaciora, de anyum elvitte, mert sietett vele szinten kireseteltek, de garipapirba nem irtak be,h volt gond vele. Most 2 honapot birta, de megint atcseszett neki.
Most vissza viszem en, de szerintem megint csak resetelik.
Lehetne vlmit kezdeni vele? Ismert hiba?

Koszi! Kellemes unnepeket.

(#45719) flash-


flash-
veterán

Az emag garanciában egy rossz xiaomi telefont tovabbitott külföldi szerviz felé.
Ez jót jelent?
Ugyertem ha ezt megtettek akkor valószínűleg mar nem fogjak megtagadni a garis javitast vmi indok miatt? Beázás, stb

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45720) ElektrikusDE válasza Erwinke (#45718) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Sajnos eMMC hiba, csak alaplapcsere a tartós megoldás.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#45721) icemad válasza flash- (#45719) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól tudom, akkor az emag csak elküldi, vizsgálat nélkül. A szerviz megtagadhatja még a javítást vagy pénzt kérhet a javításért, ha pl. beázott a telefon. Igazából semmit nem jelent, a végső döntést a szerviz mondja ki.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#45722) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Hello!

Adott egy Galaxy S8+ , trwp flasht szerettem volna csinálni, odinnal meg is csináltam ami a leírtakat, el is indult a teló. Aztán csináltam a twrp-el egy format recoveryt. Még úgy is elindult utána,de mára már ez az üzenet fogad a samsung feliratnál 'Only official released binaries are allowed to be flashed' Mit jelent? Hogyan tudom helyrehozni?

(#45723) torogyuri


torogyuri
aktív tag

A Huawei P9 lite telekomos mobilom olyat csinál hogyha hosszabb ideig nem nyúlok a telefonomhoz és ha épp mobilhálózaton vagyok akkor nem jönnek át az értesítések (messenger, email)
Ha viszont előveszem a zsebemből és feloldom akkor egyszerre megjön az összes, akkor tér észhez,

Tudtok erre valami megoldást? :F

(#45724) crok válasza torogyuri (#45723) üzenetére


crok
nagyúr

Akkukimelo modot kapcsold ki.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45725) torogyuri válasza crok (#45724) üzenetére


torogyuri
aktív tag

Megnéztem, ez nincs bekapcsolva

(#45726) crok válasza torogyuri (#45725) üzenetére


crok
nagyúr

Csak GMail es Messenger? Vagy mas email is? Tobb app is? Mert meg lehet egy elcseszett Google Play Services update is vagy a Doze mode viszi le alvoba a telefont agressziven. Root, Naptime, Greenify, hibernalo app van?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#45727) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Tudnátok ajánlani valami jó, és bevált viz alatti tokot, galaxy s7 és s8 hoz ?

egy ilyet találtam:
edigital-ban 5000 ft -ért
[link]

illetve a kinai változatát, ami szerintem ugyanaz, és felébe kerül:

[link]

de igazából olyat keresnék, amivel voltak pozitív tapasztalatok !

elöre is köszönöm a segítségeteket !
:R :R :R

(#45728) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Jobb helyet nem igazán találtam. Vezeték nélküli vezetékes ( :D) telefont keresek. Sosem volt ilyenem, de most nagyobb lakásba költözünk, így praktikus lenne, mint a helyhez kötött vezetékes.

Mire érdemes figyelni? Konkrét tipp esetleg?

Nem kell semmi különös tudás.

(#45729) prozodus válasza albiosz (#45728) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem anno a panasonic tokeletesen bevalt. Egy alap 2 keszuleket is tudott kezelni. Pl.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#45730) pjen válasza albiosz (#45728) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is pana van,tényleg jó

(#45731) albiosz válasza prozodus (#45729) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm, megnézem a Panákat. Akksiban úgy látom van AAA Ni-MH, meg sima Ni-MH akkus is. Melyiket érdemesebb?

(#45730) pjen: szintén köszönöm!

(#45732) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Visszakerült hozzám egy régi motorola v360 de töltő nélkül. Mini usb kábelem van, de azt ha beledugom egy adapterbe bekapcsol a telefon kijelzője pár másodpercre, csipog hogy merül, de nem tölti. Létezik hogy ezt csak az eredeti töltőjével lehet feltölteni? Vagy a mini usb kábelből is van több féle?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#45734) fradi81 válasza #40993792 (#45733) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi akkor ez lesz.

moto g72, Ninebot d28e

(#45735) SV21


SV21
tag

Üdv mindenkinek!

Mostanában gyakran tapasztalom, hogy Alcor Easy telóm nem talál térerőt olyan helyeken, ahol elvileg nem kellene hogy ez gondot okozzon.

Első sim foglalatban egy Telekom domino, másodikban egy Vodafone tuti SIM kártya van, előbbi két éves, utóbbi 12,5 (szinte már csak hívásfogadásra használom).

Itthon bent a lakásban (38000-es város) nincs baj vele, de pl 10 km-el odébb (1700 fős falu, de főút mellett) kezdődnek a gondok, rendszerint bent a házban nincs szolgáltatás/csak segélyhívás a T-s kártyán, vodán is csak minimális térerő van, de azon legalább elérnek.. több házban is ez volt a helyzet, a falu különböző pontjain, sőt legutóbb ház előtt parkolva a kocsiban is ez fogadott.
Illetve múltkor a belvároshoz közeli lakótelepen lakás előtt még tudtam telefonálni, lakásba belépve egyik kártyán sincs szolgáltatás.. főút melletti, picit völgyben lévő áruházban a domb felől semmi térerő egyiken se, főút felől minimális, persze rajtam kívül mindenki telefonál vásárlás közben :D
Több másik (okos)telóval ugyanezekkel a szolgáltatói kártyákkal, ugyanazon a helyeken max térerő..

Van esetleg vki, aki ilyet használ és hasonló problémával küzd?
A teló tud ennyit, vagy más is lehet a háttérben?

Korábban Navon Mizu dual simes butatelóim voltak, nem emlékszem hogy azokkal lett volna ilyen baj.

Mindenképp beküldöm szervizbe ha lesz időm, mert még garis és érdekel hogy mit mondanak.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol! :)

(#45737) SV21 válasza #40993792 (#45736) üzenetére


SV21
tag

Köszi a választ! :)

Első körben sztem kipróbálom a kártyákat más telóval is (van még itthon pár db régi, de hibátlanul működő butateló :D ).
Ha ezekkel nem lesz probléma, akkor gondolom elég egyértelmű a helyzet..

Voda is ingyen cserél egyébként, másnak segítettem már ilyen ügyben és szó nélkül adták az új kártyát ingyen.

Azt amúgy meg lehet tudni valamilyen értékből, hogy adott teló mennyire tartja a térerőt? Vagy ez mindig csak használat során derül ki?

(#45738) SV21 válasza SV21 (#45737) üzenetére


SV21
tag

Jelentem a kártyák max térerőt produkáltak korábbi telóimmal, ugyanazon a helyeken, hívás minősége is rendben volt (voda SIM --> Alcatel ot-308, domino SIM --> Nokia 1600).

Kíváncsi lennék azért arra, hogy vajon csak én fogtam ki egy rossz példányt ebből az Alcor csodából, vagy tényleg csak ennyire képes alapból.. :F

Hamarosan irány a szerviz..

(#45740) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!

érdeklődöm telenornál hogy megy a telcsi függetlenités ?
ott is hasonlóan egyszerű mint a tcom nál ?

:R

(#45741) prozodus válasza maxika2004 (#45740) üzenetére


prozodus
őstag

Nem. EREDETI tulaj bemegy személyivel. Telenyomoros adásvételit -asszem, nem kell vinnie.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#45742) #33253120 válasza maxika2004 (#45740) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tudtommal nem.
Csak tulajnak, csak minden papírral, csak személyesen lehet.
De szerintem itt kérdezd meg.

(#45743) maxika2004 válasza #33253120 (#45742) üzenetére


maxika2004
őstag

Hát mindig is rüheltem azt a céget, és most se szerettem meg !

(#45744) szesa


szesa
senior tag

Hi,
Galaxy s7re felkerult andro 8 és sams experience 9.
A home screen-en a vertikális mozgásra (fölfele/lefele) bejön az All Apps funkció, illetve a kereső.
Ezt hol tudom változtatni? Tehát, hogy mi legyen a funkció a az érintéskor fel/lefele mozgatásra a home screen-en?
Pl az hogy semmi :)
Thx

-

(#45745) #33253120 válasza szesa (#45744) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem sehol, ahogy a kezemben lévő ugyanilyen példányt nézem....

(#45746) Pityu. válasza maxika2004 (#45740) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy tudom még plusz egy tizesbe is kerül,talán a tcom amelyik nem szöszöl meg nem kér pénzt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#45747) #33253120 válasza Pityu. (#45746) üzenetére


#33253120
törölt tag

A törvény szerint hűségidő lejárta után ingyenes.

(#45748) femiki


femiki
tag

Sziasztok. Segitséget kérnék. Van egy LG telefon, vettem hozzá itthon, boltból, akksit mert a gyári már nagyon szarakodik. Betettem az újat, bekapcsoltam a telót, és kiirja hogy az "akku rossz" és magától kikapcsol a teló! Rátettem töltőre, akkor pedig a képernyőn megjelenik két akku ábra, az egyik pirossal áthúzva és egy nyil a másik ábrára mutat, amire az van ráirva hogy "LG akku". Szerintetek?

(#45749) #33253120 válasza femiki (#45748) üzenetére


#33253120
törölt tag

Annyira gagyi akku, hogy a telefon nem fogadja el.
És/vagy annyira lemerült álltában, hogy nem tölthető.
Hagyd töltőn egy darabig, esetleg párszor dugd fel újra, és próbáld bekapcsolni.

(#45750) femiki válasza #33253120 (#45749) üzenetére


femiki
tag

Pedig a bolt gyárinak hirdeti! Egyébként minden felirat az akkun stimmel az eredeti akksiéval. Tudom ez nem jelent semmit. Amikor bekapcsoltam a telót, 45%-ot mutatott. Pedig direkt ezért nem kinából vettem...

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.