Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28751) meroly válasza psg5 (#28749) üzenetére


meroly
veterán

Tudni kéne a ray mit eszik meg? A C2-01-ből OviSuite-al tudsz lementeni pl excel formátumba is, vagy amibe szeretnél. Csak kérdés a ray tudja-e importálni?

Impossible is nothing

(#28752) psg5 válasza meroly (#28751) üzenetére


psg5
veterán

Nos igen, erre gondoltam én is. Az hogy androidos egy teló számít-e ilyenkor, importálásnál?

F.K.T.

(#28753) meroly válasza psg5 (#28752) üzenetére


meroly
veterán

Nem, szerintem nem. Egye meg a formátumot az a lényeg.

Impossible is nothing

(#28754) psg5 válasza meroly (#28753) üzenetére


psg5
veterán

Hogy megeszi-e azt így láttatlanban megtudhatom vagy majd kiderül?
Arra gondolom esély sincs, hogy az ovi felismerje a sony-t és egyszerűen rátöltesem, de ha leszedtem az ovival a nokiáról, akkor utána mi a teendő? Valahogy az oviból ki lehet menteni csak a névjegyzéket és azt felrakni a sony-ra?

F.K.T.

(#28755) meroly válasza psg5 (#28754) üzenetére


meroly
veterán

Nem tudom, androidhoz nem értek. Meg kell kérdezni mi az a formátum amit mindenképpen olvas és annak megfelelően lementeni a nokiáról.

Impossible is nothing

(#28756) psg5 válasza meroly (#28755) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Átnézek az androidos topikba hátha...

F.K.T.

(#28757) kaller1 válasza psg5 (#28754) üzenetére


kaller1
veterán

Arra gondolom esély sincs, hogy az ovi felismerje a sony-t

Arra abszolút semmi esély. :)

.::> <::.

(#28758) olivera88 válasza psg5 (#28756) üzenetére


olivera88
veterán

Töltsd fel Vcf ben Google fiókodba és átszinkronizálódik aztán a telefonra.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#28759) psg5 válasza olivera88 (#28758) üzenetére


psg5
veterán

Átszinkronizálódik?
Ezt értem úgy, hogy az androidhoz úgyis létre kell hozni egy google fiókot és az kezelni fogja?

F.K.T.

(#28760) olivera88 válasza psg5 (#28759) üzenetére


olivera88
veterán

Igen. Ha létrehoztad a Google fiókot akkor lépj be a kezelőpultba és keresd meg a névjegyek menüpontot, az mellett meg meg van olyan h névjegyek kezelése , ezt nyisd meg, és valaszd ki bal alsó sarokba a névjegyek importálást.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#28761) psg5 válasza olivera88 (#28760) üzenetére


psg5
veterán

A vcf a kiterjesztés neve, amit az ovival leszedek a nokiáról? Azt lehet állítani a letöltéskor?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28762) olivera88 válasza psg5 (#28761) üzenetére


olivera88
veterán

Igen. Mit?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#28763) psg5 válasza olivera88 (#28762) üzenetére


psg5
veterán

Hogy mi legyen a kiterjesztés. Bocs :)

F.K.T.

(#28764) fuximaxi válasza psg5 (#28759) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Gyorsan tegyük tisztába a dolgokat. Az android (market) play használatához szükséges egy google (gmail) fiók. Amennyiben ezzel rendelkezel, az ott lévő címtár adatokat a telefon tudja szinkronizálni. A gmail megeszik .vcf és .csv fájlokat is, de az utóbbit nem igazán ajánlom, mert nincs szabvány az adatok tárolására ezért a nokia és a google más sorrendet használ. A .vcf-et a telefon is tudja olvasni. Amennyiben nem szeretnéd a google címtáradba feltölteni a számokat, úgy a vcf fájlt el kell helyezned a telefonon és úgy tudod beolvastatni a névjegyzékbe. További információkat a készülék topikjában kaphatsz

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28765) psg5 válasza fuximaxi (#28764) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, hogy tisztába tesszük :)

A google címtárat a szinkronizálás után törölhetem is akár? Vagy ha netet talál mindig szinkronizál és ha így kitörlöm akkor ő is kitröli egy szinkronizáláskor?

Az hogy a telefonon elhelyezem a vcf fájlt az lehet egy sima felmásolás a telefon adott mappájába?

F.K.T.

(#28766) olivera88 válasza psg5 (#28763) üzenetére


olivera88
veterán

Azt nem lehet állítani, de nem is kell. Szerintem nem töröld, nem próbáltam még, de szerintem mobilból is törlődik akkor.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#28767) psg5 válasza olivera88 (#28766) üzenetére


psg5
veterán

De gondolom be lehet majd állítani, hogy csak akkor szinkronizáljon ha én akarom?

F.K.T.

(#28768) olivera88 válasza psg5 (#28767) üzenetére


olivera88
veterán

A telfonon kiveszed a pipát névjegyzék szinkronizálás elől.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#28769) psg5 válasza olivera88 (#28768) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28770) kiskaktusz válasza psg5 (#28767) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Mivel van szinkronizálásra is widget, ezért akkor, amikor akarod.. De, ha nem lenne rá widget, a beállításokból is akkor szinkronizálnál, amikor akarnál..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28771) psg5 válasza kiskaktusz (#28770) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Összefoglalva:

Ovi-val Nokiáról névjegyek leszedve. (ezt gondolom kimenthetem a gépre) utána a google fiókba berak a leszedett fájl a névjegyekhez. (gondolom valahol felajánlja a névjegyek fájl behívását). Majd szinronizálás az androidos telefonnal.
Jól írtam?
Vagy
Ovi-val Nokiáról névjegyek leszedve. vcf kiterjesztéssel és ezt a fájlt rárakni androidos telefonra (gondolom bemásolni egy mappába).

Így valahogy?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#28772) fuximaxi válasza psg5 (#28771) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Egész jó. A gmail contacts (címtár)/more/import - így tudod a gmailbe vcf fájlból beimportálni a névjegyeket.

A telefonnál a megoldás ha külső SD-re teszed a vcf fájlokat. Elvileg a nokiában le tudod menteni sd-re, így nem kell vacakolni a másolgatással, illetve az android belső memóriából nem minden esetben tud importálni (nem tudom, hogy a ray tud vagy nem).
A telefonon bemész a névjegyzéken belül a menübe és ott megkeresed az import/export funkciót és azon belül az import from sd card-ot. Emlékeim szerint a nokia minden egyes névjegyet külön fájlba ment, ezért oda kell figyelni, hogy minden olyan felkerüljön amire szükséged van. A készülék elkezdi keresni a vcf fájlokat az sd-n és meg tudod adni, hogy melyek kerüljenek importálásra illetve az is, hogy melyik memóriába (sim, telefon, google)
Értelem szerűen ha a google-t választod, akkor az szinkronizálódik a gmail contacts-ba

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28773) Tompo92 válasza fuximaxi (#28750) üzenetére


Tompo92
senior tag

fuximaxi: Köszönöm
Valahogy sejtettem, csak kicsit előre gondolkodtam hogy mi lesz ha majd megtelik.

ALL: Egyébként t-mobile-nál feltöltőkártyás valami internetes csomag létezik? mert én csak havidíjasat találtam amiről havonta küldenek csekket, 20 éve t-mobil(anno Westel) os vagyok azóta nem voltam semmilyen díjcsomagváltásba és kicsit le vagyok maradva.

[ Szerkesztve ]

(#28774) fuximaxi válasza Tompo92 (#28773) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Létezik.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28776) Tompo92 válasza fuximaxi (#28774) üzenetére


Tompo92
senior tag

Háháá, köszi megyek is t-mobile-ba intézek valami ilyet :D :R

(#28777) psg5 válasza fuximaxi (#28772) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Amúgy akkor mi van, ha sim-krátyán is vannak névjegyek, de nem tudom felmásolni a telefonba, mert mindig felülír pedig azt nem szeretném?

Másik, hogy nem tudom beüzemelni ezt a google szinkronizációt. Minden oké a fiókkal, már töltöttem is le android alkalmazásokat, de nem találom sehol, hogy ezt a szinkronizációt hol állítom be.

F.K.T.

(#28778) fuximaxi válasza psg5 (#28777) üzenetére


fuximaxi
senior tag

A sim kártyás dologra nem jut eszembe semmi gyors megoldás. A második kérdésed miatt olvass vissza, úgy kb 50-100 hsz-szel ezelőtt ki lett vesézve a dolog.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28779) kiskaktusz válasza psg5 (#28777) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A 2010-es xperiákon a telepítő varázsló kb rákényszerít, hogy másold át a telefon memóriájába a SIM kontaktokat, hogy szinkronizálni tudja.. A 2011-es rayedben nincs valami hasonló cucc? appdrawerben megtalálod, ha van..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28780) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,
megkértek, hogy kérdezzek utána a következőnek (remélem jó helyen tettem fel a kérdést):
nokia c5-00 telefonhoz állítólag létezik magyar szövegfelolvasó, vagy nem tudom, hogy milyen hasonló funkciója van ami alapból nem magyar, de ezt kellene magyarosítani
A kérdés az hogy hogyan?
Előre is köszi!

One Ring to rule them all

(#28781) psg5 válasza fuximaxi (#28778) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek!

F.K.T.

(#28782) joey0235


joey0235
aktív tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne nokia c5-03 at mennyiért függetlenítik? :R

... No sacrifice, No victory ...

(#28784) bianca3


bianca3
tag

Kamatmentes részletre vennék új mobilt, a szolgáltatókon kívül hol lehet kapni készüléket így. Tippeketk érek. Ami szóba jöhet új mobil és még nem döntöttem Xperia Ray, U, P vagy Nokia lumia 800. Köszi előre is!

(#28785) fuximaxi válasza bianca3 (#28784) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Extreme Digital, Média Markt vagy Saturnban szoktak ilyen akciók lenni időnként, ha szerencséd van kifogsz egy ilyet. Amúgy kicsit soknak tűnik az igény ahhoz képest, hogy nem egy összegben szeretnéd kifizetni.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28786) bianca3 válasza fuximaxi (#28785) üzenetére


bianca3
tag

Ok, megnézem ezeket a boltokat. Egybe is kifizethetném, ha akarnám. Csak most azt a pénzt egyben egy prágai kiruccanásra költeném és havonta meg tíz hónapig 5-10 rugóban törleszteném a telót. Ennyi. Baj?

(#28787) fuximaxi válasza bianca3 (#28786) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nem baj, csak sok az elvárás. A kamatmentes hitelek a bankoknak nyilván nem érik meg ezért maguktól nem is adnak ilyet. Ha szolgáltatónál vásárolsz készüléket, ott egy szolgáltatás is megveszel mellé, aminek a költségei simán kifutják a banki költségeket. Ha egyéb helyen akarod, akkor ott nem lesz olcsó maga a készülék, a gyártó promóban az értékesítővel átvállalja a költségeket.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28788) meroly válasza fuximaxi (#28787) üzenetére


meroly
veterán

A kamatmentesség nem biztos hogy kezelési költség mentességet is jelent egyben.... :U

Impossible is nothing

(#28789) fuximaxi válasza meroly (#28788) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nem tud rá olyan kezelési költséget rakni, hogy megérje foglalkozni vele.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28790) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
Egy olyan kérdésem lenne hogy mi az a Cyanogenmod?

(#28792) Tompo92 válasza #40993792 (#28791) üzenetére


Tompo92
senior tag

És ezt ,hogy tudom rávarázsolni a telefonomra?
Galaxy s2 re kéne ics 4.0.3 van a készüléken és a cyanogen mod 9 ami rámegy ha jól informálódtam.(javíts ha tévedek)

(#28794) Tompo92 válasza #40993792 (#28793) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hát most mit is mondjak
Azt ,hogy értem az kicsit túlzás lenne a készülék drivere nem hiszem ,hogy megvan de szerintem le lehet azt is valahonnan tölteni(mint ma már mindent).
Hát akkor a készülék topikjában folytatom a tevékenységeimet és köszönöm az eddigi infókat. :R

(#28796) jilian


jilian
addikt

Szeretném ezt az internet lehetőséget kihasználni, és ehhez szeretnék mobil nagyságú készüléket venni, max. 4" méretig.
Mik a lehetőségeim?

(#28797) Tompo92 válasza #40993792 (#28795) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hát 2007 ben mikor kijött az első iphone azóta csak is iphone-om volt szóval nekem ez az android 1 hete jött be és kicsit újdonság még(magyarán lósz@rt nem értek hozzá).
De majd belejövök :)

Szerintem majd valami tapasztalt android haverommal megcsináltatom és majd szépen elmagyaráz mindent! :D

[ Szerkesztve ]

(#28799) kiskaktusz válasza Tompo92 (#28794) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A készülék drivere azért kell, mert általában flash módban kell a számítógéphez kötni (kikapcsolt állapot, valamelyik gomb nyomva tart) és ekkor szépen felismeri a driver a telefont.

Ezek a driverek, amik segítenek a rendszer váltogatásában, általában a flashelést végző szoftver mellett/vele települnek fel a gépre, úgyhogy elvileg nem kell velük foglalkozni, de vannak kivételek és akkor utólag le kell tölteni és telepíteni..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28800) kaller1 válasza kiskaktusz (#28799) üzenetére


kaller1
veterán

Ehhez mondjuk pont nem kell semmiféle driver.:)
CWM recovery alól a készülékről flashelhető az új rom.

.::> <::.

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.