Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28951) Redcaster


Redcaster
őstag

Üdv! Egy ideje van egy Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro mobiltelefonom. Gyárilag egy 2GB-os memóriakártyát kaptam hozzá, de azon alapból az Android kb. 1,6 GB helyet lefoglal, így sok mindent nem tudok rá pakolni. Kérdésem az lenne, hogyha lecserélem a kártyát egy 8 gigásra, akkor az Androidot újra kell raknom? Ha igen, akkor ez hogyan működik? Kimasolom a memóriakártyán lévő adatokat számítógépre majd az újra felmásolom? Vagy valamilyen programmal? Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#28952) szumoo válasza szumoo (#28950) üzenetére


szumoo
senior tag

Megoldódott a gond. Fogalmam sincs mi volt a gondja.
Felraktam usb-n tölteni aztán úgy próbáltam bekapcsolni és úgy elindult :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#28953) kiskaktusz válasza Redcaster (#28951) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Szia!

A kártyacserénél elég annyi, hogy egyikről átmásolod a másikra a dolgokat.
Nekem is x10mp-m van, jó lesz figyelned memkártya vásárlásnál.. Nem szereti a telefon a 8GB class4-es kártyákat! erre vigyázz..

Az android maga nem foglal sok helyet, ha nagyobb kártyát raksz bele, akkor sem fog nőni az a hely, ahova alkalmazásokat tudsz telepíteni.

Célszerű lecserélni a ROM-ot egy 2.3-ra és akkor már SD-re is telepíthetsz.. Ha érdekel a dolog itt megtalálod a telefon topicját és kérdezhetsz, ha nem tudsz pár dolgot..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28954) Redcaster válasza kiskaktusz (#28953) üzenetére


Redcaster
őstag

Félreírtam, a telefonom SE Xperia Mini Pro. Ne haragudj :B

(#28955) Hardcoreboy válasza npnp (#28945) üzenetére


Hardcoreboy
csendes tag

ha ez a régi 6600 akkor mmc karira kidobod,és utána kártyaolvasó,vagy ez sem megoldható?
esetleg üres sim kártya?
mindkettőhöz rendelkezem ,,hardverrel,,.

(#28956) Hardcoreboy


Hardcoreboy
csendes tag

Még mindig szeretnék otthon egy LG gw300ra ujabb szoftvert tenni,nem lenne baj,ha magyar is :D
valakinek valami ötlet,adatkábel net van.

(#28957) kiskaktusz válasza Redcaster (#28954) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Akkor csak az SD bővítésre él a segítségem. Nyugodtan másold át az újra és úgy fog menni, mint eddig, csak több dolgot tudsz magadnál tartani..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28958) Redcaster válasza kiskaktusz (#28957) üzenetére


Redcaster
őstag

Nagyon szépen köszönöm :))

(#28959) Nikla


Nikla
tag

sziasztok
holnap kell választom sgs3 vagy o4xhd. de túl egyforma a leírások alapján..
útmutatást pls!! ami pl nagyon érdekelne magyar lg telefon szerviz háttér milyen?
melyik mennyire érték álló?
danke előre is! :))

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#28960) npnp válasza Hardcoreboy (#28955) üzenetére


npnp
tag

Szia!

Nem jó, telefonkönyvet nem lehet csak úgy ide-oda másolni. Az a vicc, hogy a saját PC Suite programja sem tudja, csak a multimédiás tartalmakat másolja. A Mobile Master is elvérzett, PC-telefon blútyúk kapcsolatban nem tudja olvasni a telót...

Aztán balta-módszerrel megoldottam: SIM-kártya ki, másik gépbe be, másol. Másik SIM-re az eredeti teló névjegyei átmásol, ez is az újba be-majd import és voila, megvan a kb 500 kontakt az új telefonba. Innen már sync meg minden..Remélem, többet nem kell vacakolnom ilyesmivel.

üdv

P

(#28961) FET-MEN válasza Nikla (#28959) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem volt Lg-m. Soha többet. Samsungba még nem csalódtam :) Persze azóta biztos változott Lg is..

Iphone 7

(#28962) Hardcoreboy válasza Nikla (#28959) üzenetére


Hardcoreboy
csendes tag

sztem teccés alapján eldöntheted melyik kell. nekem s3 van közelemben,hát az egy isten,tényleg csak a kávét nem csinálja meg reggel a gazdinak.
+ a 100 meg 100 alkalmazás,és minden egyéb. bár ez másik teloban is megvan, jól birja az aksija is,nincs vele baj.
de ezt te tudod.
Az Lg nem rossz,és ha utánnaolvasol,megtudod,h Ájfónékhoz is ő szállít kijelzőt,de ettől még lg marad. TV-ben jó,telóban csak probálkoznak.
nekem is Lg-m van,elégedett vahyok,de egy samsungért bármikor odaadom.

(#28963) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

6310i Nokiához lehet kapni USB töltő kábelt? Aminek egyik végét a számítógépre dugom, a másik pedig a régi fajta vastag Nokia töltő.

Let the Zone take me if I am.

(#28964) Nikla


Nikla
tag

Köszi mindenkinek, úgy érzem, hogy legrosszabb esetben is jól választok! :)
bár az SXS kapcsán is ezt hittem :(((

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#28965) TheBomberman válasza kutga (#28963) üzenetére


TheBomberman
tag

Ilyen esetleg, meg aztán a rengeteg do-it-yourself barkácsolós. :K

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#28966) Hardcoreboy válasza kutga (#28963) üzenetére


Hardcoreboy
csendes tag

igen van!
Made in korea 25 in 1 usb töltő 2500ft.
Üllői út 266. kis bolt a nagy cba kirakaátban :D

(#28967) kutga


kutga
nagyúr

Köszönöm a válaszokat!

Let the Zone take me if I am.

(#28968) fuximaxi válasza Nikla (#28964) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ha az LG-t választod és úgy gondolod, hogy rosszul akkor szólj. Már gondolkoztam rajta, hogy kipróbálom az S3 helyett :D Bár most jobban érdekelne a sötét oldal és az i5

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28969) Nikla válasza fuximaxi (#28968) üzenetére


Nikla
tag

Szia, perpill az LG, a kérdés már csak annyi, lesz-e készleten. :D

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#28970) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

LG-p350-em van, rootolt, de saját eredeti gyári rom.

Nem tudjátok mért tűnnek el a widgetek, a telómról, amikor addattár ként össze kötöm a pc-vel? Leválasztás után sem térnek vissza. Az az érdekes, hogy a helyükön nem látszanak, de ha hosszan érintem ott ahol voltak, akkor a kuka ikon ugyan úgy meg jelenik és bele tudom húzni a nem látható semmit :F
Amikor újra fel akarom tenni nincsenek a kiválasztható widgetek listájában :F , de mindegyik app ugyan úgy telepítve van és működik, csak a widgetje nem. Eddig csak az oldotta meg a problémát, ha mindegyik appot újra raktam titanium backuppal.
ezekkel van a problém
időkép
smooth calendar
shazam

Köszi, ha segítetek!

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#28971) kaller1 válasza sonaj0203 (#28970) üzenetére


kaller1
veterán

Hagyd a készülék memóriában, ne telepítsd az SD-re az ilyen alkalmazásokat.

.::> <::.

(#28972) kutga


kutga
nagyúr

6310i-hez létezik USB adatkábel? A neten ellentmondásos infókat találtam erre vonatkozóan.

Let the Zone take me if I am.

(#28973) sonaj0203 válasza kaller1 (#28971) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi! :R
Az is jó, ha egyszerűen csak át helyezem telóra, nem pedig újra telepítem?

De ott meg egyre kevesebb hely van, más megoldás nincs? :F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#28974) quailstorm válasza sonaj0203 (#28973) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha most működnek, akkor elég az áthelyezés, ezeket muszáj belsőben tartani, mint ahogy az utólagos billentyűket is.

(#28975) Hardcoreboy válasza kutga (#28972) üzenetére


Hardcoreboy
csendes tag

igen,természetesen igen,azon már soros prot van,és a 6600hoz vagy az E50hez,de még ha jól emlékszem az n80hoz is az a tipus van.

(#28976) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok!iPhone 4s t-mobilos garis hibátlan karcmentest szeretnék cserélni Galaxy S 3-ra mire számítsak a cserénél mennyi a különbség a 2 telefon között?

(#28977) Dominiator


Dominiator
aktív tag

Hali, nekem van egy Nokia E61i-m és a beszéd hangszórója nagyon halk.. van valakinek valami ötlete amivel lehet ezt orvosolni? :R

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#28978) meroly válasza Dominiator (#28977) üzenetére


meroly
veterán

Próbáld meg kitisztítani fogkefével vagy fogpiszkálóval szedd ki belőle a szennyeződést. Ha ez sem segít, akkor cserélni kell.

Impossible is nothing

(#28979) Dominiator válasza meroly (#28978) üzenetére


Dominiator
aktív tag

megnéztem teljesen tiszta, most kicseréltem egy másikra egy sima E61-ből raktam át(ez tuti jó) és ugyan olyan halk és kicsit zajos. valami ötlet?

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#28980) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv.

Eddig a mezei androidos webkittel toltam a netet androidon , (minimális oldalakat nézek index, origo, cardatabase, hvg és egyéb nagy ismert oldalakat) Viszont most a neten szörfölés közbe találtam 1 nem túl megnyugtató cikket a webkit sebezhetőségéről bár a cikk nem mai jópár hónapos 2012eleji, de nagyon elbizonytalanodtam, akkor mit használjak Androidon? Azt hiszem az összes alternatív böngésző is webkittet használ csak annyi a "trükk" hogy a gyári beépített böngésző van felcsicsázva. (nyilván az opera mobil nem webkittel megy de nem tudom nem vagyok guru) A kérdés most ezt mennyire vegyem , komolyan? Merhetek netezni a mobilon a mezei beépített webkit böngivel? (amire én használom a netet a telón a beépített is elég) itt a cikk amire hivatkozok. [link]

Kérném a kioktató válaszok mellőzését NEM ÉRTEK EHHEZ ÉS MIVEL ÉRTÉK A KÉSZÜLÉK FÉLTEM. plussz nem túl megnyugtató dolgokat írtak mit lehet csinálni ha átveszik az uralmat rosszfiuk a webkit felett.... szóval a kioktatást mellőzni kérném ha lehet, nem értek hozzá kérdeztem.

köszi az értékelhető válaszokat :)

ui vírusvédelem van a telefonon elvileg naprakész.

[ Szerkesztve ]

(#28981) fuximaxi válasza #27441408 (#28980) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nem gondolom, hogy nagyon aggódnod kellene. Első körben nem hinném, hogy te lennél a célpontja ilyen jellegű támadásnak. A nem tudom, hogy mennyire sikerült a demózása a történéseknek, de gondolom ha valóban működött a dolog, akkor már javították. És ami a legfontosabb:

"akkor a védekezésnél egyfelől a világhírű "nem kattintunk ész nélkül mindenre" módszer, valamint egy naprakész mobilplatformos vírusvédelmi alkalmazás futtattatása lehet hasznos számunkra."

Véleményem szerint nyugodtan internetezhetsz a készüléken, ha ésszel csinálod, akkor nem lesz kiszolgáltatott a készüléked.

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28982) #27441408 válasza fuximaxi (#28981) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nyilván ésszel , és megbízható helyeken netezem írtam is. köszi :)

(#28983) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Vettem egy SE Xperia mini pro készüléket és azt olvastam, hogy a mai telefonok akksijai már gyárilag formázva vannak, de a kézikönyvben ezt olvastam: Az akkumulátor nem sokkal a teljes feltöltés után megkezdi a kisütést...
Az érdekelne, hogy akkor most mi a helyzet? Elég feltöltenem 100%-ra és kész vagy még mindig meg kell csinálni a régi formázós nyavaját? Nem egyértelmű a leírás és több információval nem szolgál.

(#28984) kiskaktusz válasza KISDUCK (#28983) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Hiába akarod rajtahagyni a töltőn 12-15 órán keresztül, ha 100%-nál lekapcsol a töltés. Magyarul hülyeség.. Ez a régebbi akkumlátor technológiánál volt fontos, amikor ahátlap pl egy az egyben az akksi volt.. :D és az már nem tegnap volt..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28985) KISDUCK válasza kiskaktusz (#28984) üzenetére


KISDUCK
addikt

Oké, köszi. Este legalább tudok min játszani munka közben. :D

(#28986) #27441408 válasza KISDUCK (#28985) üzenetére


#27441408
törölt tag

Rádugod 8 órát azt kész, mi így szoktuk l.

(#28987) Drkovács


Drkovács
csendes tag

Sziasztok.Azt írja a telefonom Nokia 5230 hogy megtelt a C: memória töröljek adatot.Hát semmilyen adatot nem tudok törölni mert nem mutat semmit a fájlkezelőben és az ovi suit is megcsinálta a dolgát de nem javult a helyzet.Remélem tudtok segíteni és ha van már ilyen topik akkor elnézést kérek.

[ Szerkesztve ]

(#28988) Hardcoreboy


Hardcoreboy
csendes tag

van egy s5230as samsungom,amiben ma cseréltem egy zsir uj érintőt,de továbbra sem müködik. kaptam kölcsön egy vagyis 2 készüléket,és azok érintőjével is ugyanaz a teknika,rohattul em megy. valakinek ötlet és vagy tapasztalat?

(#28989) fuximaxi válasza Hardcoreboy (#28988) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Azoknak a készülékeknek az érintője valami "csoda". Az után gyártott érintő alapból felejtős, a gyári csak szimplán 1 vacak. Cseréltesd ki megint az érintőt, hátha jobb lesz.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28990) meroly válasza Drkovács (#28987) üzenetére


meroly
veterán

Nekem is ugyanez volt a bajom, suite-al frissítettem otthon, így kiürült a c:

Impossible is nothing

(#28991) fuximaxi válasza Drkovács (#28987) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ebben a topicban tedd fel a kérdésedet.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28992) #40835072


#40835072
törölt tag

Hogy tudom Dominos Blackberry Bold 9000 en és Iphone 4 IOS 6.0 án beállítani a tmobile 0.facebook.comot?

(#28993) dvdbackuper válasza Hardcoreboy (#28988) üzenetére


dvdbackuper
őstag

a következő egy szalagkábel csere legyen

(#28994) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy valakinek van ZTE Atlas 3,5 W típusú telefonja? Ha írna róla pár sort annak örülnék. ZTE Blademet szeretném cserélni rá!

Válaszokat köszönöm! :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#28995) fuximaxi válasza dvdbackuper (#28993) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Ezt most te sem gondoltad komolyan? :W

Zimmi91: itt kérdezz, bár nem a legpörgősebb topic

tankagogy: Itt nézz szét. Amúgy: "A BlackBerry készülékek gyárilag beállított böngészőjéről szintén nem elérhető a Facebook Zero, ezért ezen készülékeken más böngésző használata javasolt."

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28996) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Van itt valaki esetleg, aki ért mobiltelefonok javításához?

(#28997) fuximaxi válasza siebener (#28996) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Egy kicsit konkrétabban?

Mit kellene megjavítani, mi a hiba jelenség, melyik városban kellene megjavítani, vagy csak tanács kell...

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28998) siebener válasza fuximaxi (#28997) üzenetére


siebener
aktív tag

Konkrét javításról lenne szó, mégpedig Budapesten.
Egy HTC Wizard-ot kisfiam lasszónak nézett, miközben töltőn volt, egy kicsit megpörgette a levegőben, aztán leszakadt az alaplapról a mini USB. Szóval nem lehet tölteni...
Ehhez kellene segítség, hátha valakinek van hozzá tudása, meg eszköze... :R

(#28999) fuximaxi válasza siebener (#28998) üzenetére


fuximaxi
senior tag

sgsm kollégát keresd meg, szerintem ő tud neked segíteni

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#29000) Hardcoreboy válasza siebener (#28998) üzenetére


Hardcoreboy
csendes tag

hát oktogonnál xxl gsm,aki a mobilaréna tesztekhez szolgáltatja a készülékeket,4 rongyért szervizeli,ha a borárosra én viszem be,akkor kb 1,5 rongy + 2 kávé :D
irj rám,ha ennyit megér egy HTC

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.