Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28501) sanyek2 válasza kiskaktusz (#28495) üzenetére


sanyek2
senior tag

Visszaálltam a PC Suit-ra, és így, hogy a telefont már felismeri a Win 7, lekezeli a telefont is. Már fut a biztonsági mentés :)
Már csak arra leszek kíváncsi, tudja-e frissíteni a szoftvert.

(#28502) kaller1 válasza sanyek2 (#28501) üzenetére


kaller1
veterán

Már csak arra leszek kíváncsi, tudja-e frissíteni a szoftvert.

Nem fogja, mert a sony szerverén vagy nincsenek fent, vagy elérhetetlenné tették a fájlokat.

.::> <::.

(#28503) Zaja2 válasza kaller1 (#28502) üzenetére


Zaja2
senior tag

Úgy értettem,hogy addig nem viszem viszem vissza,hátha kapok valami infót.

Vasárnap van,amúgy sincs t-mobile.

Csak pár ötlet,hátha piszkálás nélkül lehet javítani.

SW frissítés nem oldaná meg?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#28504) kaller1 válasza Zaja2 (#28503) üzenetére


kaller1
veterán

SW frissítés nem oldaná meg?

Ezt nem lehet tudni. Próbáld meg, egy újrarakással elvileg nagy kárt nem tehetsz a készülékben.

.::> <::.

(#28505) kiskaktusz válasza sanyek2 (#28501) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ha a sony szerverein nincs már meg, akkor sajnos bukta. Esetleg valami flashelő szoftverrel még meg lehet oldani, ha valahol a neten meg van a P1i szoftvere letölthető formában..

A flashtool azt hiszem csak az új android érás xperia telefonokat tudja frissíteni, nem tudom, hogy van-e régebbi sony-s flashelő szoftver. :(

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28506) kaller1 válasza kiskaktusz (#28505) üzenetére


kaller1
veterán

uiq rendszerű se telefonokhoz nincs ingyenes flashelő.

.::> <::.

(#28507) kiskaktusz válasza kaller1 (#28506) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ma is okosabb lettem :R

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28508) sanyek2


sanyek2
senior tag

Egy fontos kérdés: A P1 szoftveresen azonos az Xperia P-vel?

(#28509) kaller1 válasza sanyek2 (#28508) üzenetére


kaller1
veterán

nem. :U

.::> <::.

(#28510) Shad0wking


Shad0wking
csendes tag

Üdv! Nővérem Blackberry 9360-ja leesett és betört a kijelzője. Holnap reggel megyünk javíttatni.
Szóval mennyit ér meg a javíttatás, esetleg hova érdemes vinni?
Bocsi, de fogalmam nincs mennyiibe kerül egy ilyen és nem akarom, hogy lehúzzanak. Egyébként valami gsm-ben lett vásárolva.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#28511) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Galaxy S2-ben nem tudja valaki, hogyan kell beállítani, hogy a Bluetooth a laptopomról rákérdezés nélkül elfogadja az átküldött adatot? Köszi.

(#28512) Fecogame


Fecogame
veterán

Az mitől van, hogy vezetékesről hívok egy mobilszámot, és szakadt vonalat jelez? Mást tudok hívni, de azt az adott számot meg nem ( tehát nem nálam van a hiba ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28513) kaller1 válasza Fecogame (#28512) üzenetére


kaller1
veterán

Lehet nem jelzi ki a vezetékes hívószámot, és az ismeretlen (rejtett) szám blokkolva van.

.::> <::.

(#28514) meroly válasza Fecogame (#28512) üzenetére


meroly
veterán

Vagy a vezetékesen van letiltva a mobil hívás.

Impossible is nothing

(#28515) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Aki még SMSezik, próbálta már hogy egy régi telefonra küld smst? pl 8310 3210 amik csk 160 karaktert fogadnak. ?
1 üzenetben átment 160 karakter? Csak mert észrevettem hogy egy telefonról egy ilyesmi régi telefonra küldött tetszőleges számú karaktert tartalmazó üzenet minden esetben 67 karakterenként érkezik meg.
Ami ha összeszámoljuk 160ban 3x , 320ban 5x van meg.. Vagyis az elmúlt hónapokban ennyivel lett gazdagabb a kedves amúgy sem éppen olcsó szolgáltató..
Ha másnál nincs ilyen hiba akkor nem hívom fölöslegesen az ügyfélszolgálatot.
Egyébként telenorról telenorra történik (történt) az adatátvitel.

Köszi a válaszokat! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28516) kaller1 válasza --HARDCORE-- (#28515) üzenetére


kaller1
veterán

Ékezet nélkül írj, akkor megy a 160 karakter is.

.::> <::.

(#28517) kiskaktusz válasza --HARDCORE-- (#28515) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A magyar ékezetes betűket elvileg 2 karakternek számolja el a rendszer, de ha jól tudom a balról jobbra dőlős karakterek 1-nek számítanak.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28518) --HARDCORE-- válasza kaller1 (#28516) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ékezet nélküli karakterekkel is darabolva küldi el. (ez lemaradt sorry)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28519) meroly válasza --HARDCORE-- (#28515) üzenetére


meroly
veterán

A küldő készüléken állítsd át a karakterkódolást korlátozottra, ami több karakteres lenne (á, ű pl) azokat levágja.

Impossible is nothing

(#28520) --HARDCORE-- válasza meroly (#28519) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Köszi megpróbálom! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28522) kiskaktusz válasza #40993792 (#28521) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Akkor csak jól tudtam. :) Kösz a megerősítést!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28523) --HARDCORE-- válasza meroly (#28519) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ez bejött! Ha kicsit régebbi lett volna a teló én is erre gyanakodtam volna, az ember azt hiszi minél újabb annál jobban írják meg a szoftverét, hát nagyon nem...
Erre nem is tudok mit mondani.. talán csak a 4 betűs szót az 5 betűs gyártónak..
Köszi! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28524) Yipp


Yipp
tag

Sziasztok, remélem ez a fórum is jó a kérdésemhez.

Telenornál van előfizetésem már régen és a Bónusz programmal szeretném "lecserélni" a telefonomat kedvezményesebben, mert így olcsóbban megvan, mint egy gsm boltban. A csavar csak annyi a dologban, hogy a régi telefonomat a régi simmel és a régi telefonszámmal meghagynám egyben, és az új készülékbe kártyás sim-et raknék. Ezt meg lehet tenni? (Ezt azért akarom, mert nem szeretnék két számlás előfizetést)
Magyarul a kedvezményes készülékbe nem kötelező a meglévő előfizetéses sim kártyát benni?

(#28525) meroly válasza Yipp (#28524) üzenetére


meroly
veterán

Nem kell azzal a sim-el használni amire veszed.

--HARDCORE--: fogd fel úgy, hogy kedveskedni akarnak hogy el tudd küldeni az á és az ű betűt is ;)

Impossible is nothing

(#28526) Yipp válasza meroly (#28525) üzenetére


Yipp
tag

Köszönöm a gyors válaszodat, ez megnyugtató. Így egy 10-essel olcsóbb, mint a legolcsóbb boltban.

(#28527) --HARDCORE-- válasza meroly (#28525) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

jön egy feltötléssel a Nokia ezért a kedvességért cserébe. 150 meg 90 ftos smsek 60 - 30 helyett.... szép. 1-2nél még elment volna de 20-30db sms után.. az sok!
Üdv!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28528) Fecogame válasza meroly (#28514) üzenetére


Fecogame
veterán

Kb. 1 óra múlva újra próbáltam és működött. Nem tudom mi lehetett a probléma.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28529) meroly válasza Fecogame (#28528) üzenetére


meroly
veterán

Túl volt terhelve a hálózat.

Impossible is nothing

(#28530) fuximaxi válasza --HARDCORE-- (#28527) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Azért ez nem egy mai dolog.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28531) Csontoshun


Csontoshun
tag

üdv! nekem lenne egy olyan problémám hogy akadna egy samsung galaxy y.érzékeli a wifit de nem tud rá csatlakozni :W . mit tegyek hogy esetleg jó legyen. ez az factorizás megvolt és utánna se jó :(

"->, *, & "

(#28532) kiskaktusz válasza Csontoshun (#28531) üzenetére


kiskaktusz
addikt

b/g/n szabvány-t ismeri a router?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28533) hecktor


hecktor
aktív tag

üdv

x8 telefonom van, és 16gb os sdhd kártyával használom. egyik pillanatról a másikra a kártyát üresnek látja a telefon, felajánlja a formázást. gépen próbálva ugyanez. sajnos teli van lementetlen videókkal és fotókkal a kártya. valahogy meg lehet menteni róla az adatokat? (házilag, pénzt nem áldoznék rá ilyennel foglalkozó cégnél) mi lehet ennek az ok?

köszi a válaszokat!!

(#28534) kiskaktusz válasza hecktor (#28533) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ilyen előfordult velem is x10 mini pro-n. Én nem találtam rá megoldást, így csak a formázás segített, de várj még egy kicsit, hátha tud valaki itt valami megoldást..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28535) --HARDCORE-- válasza fuximaxi (#28530) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ez az eset egy szoftveres probléma eredete, ugyanis ha olvastad volna, az egyik előbbi üzenetem itt, kiderül hogy ékezet nélküli SMS-sel is kipróbáltuk a küldést.
A gond a teljes karakter kódolással van, ilyenkor akármit küldesz a telefonról az 67 karakterenként megy el, és a szolgáltató is úgy számlázza ki.
Át lett állítva korlátozottra, így tökéletesen megy. Hozzáteszem: Series 40 2008as telefonról van szó, ehhez képest ugyanolyan S40 2007es telefon csak nem 3G-s teljes karakter kódolásban is képes normálisan küldeni üzenetet (azaz nem 67 karakter után darabol)
Ebből gondolom hogy egyszerűen ez egy rosszul megírt szoftver ami most a telón van... csak későn jöttem rá.

Most ki is próbáltam. és 1ben ment át 160 karakter "teljes karaktertámogatással" az én telómról. balra dőlő ékezeteket is használtam.. csak hogy ne legyen egyszerű az élet..
Köszi a választ! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28536) hecktor válasza kiskaktusz (#28534) üzenetére


hecktor
aktív tag

:( köszi a választ

és várom a messiást!

(#28537) fuximaxi válasza --HARDCORE-- (#28535) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Amit linkeltem egy 2003-as cikk, és csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy mióta áll fenn a probléma. Nem hibásan megírt szoftverről van szó, hanem bitekről és bájt-okról.

hecktor: esetleg próbáld meg linux vagy osx alatt is megnézni, ha ott sem látszik akkor nagy valószínűséggel nem tudsz mit tenni

[ Szerkesztve ]

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#28538) --HARDCORE-- válasza fuximaxi (#28537) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Tudom miről beszélsz, és ez tény hogy hiba van a rendszerekben, de itt nem csak erről volt szó. A telefonban is hiba van, az pedig a Nokia sara.

"Amennyiben a felhasználó az SMS-ben kézzel, vagy a T9-es automatikus szókiegészítés révén az eredeti GSM jelkészletben nem szereplő karaktert helyez el, úgy az újabb készülékek automatikusan a Unicode kódolás alkalmazására váltanak át. Ezt a tényt a felhasználó számára mindössze egy a szerkesztőablak bal felső sarkában elhelyezett apró szám "1"-ről "2"-esre váltása jelzi. "

Ez a helyzet, ha nem állt fent (tehát gépeléskor nem vált át 839/2-re ezzel jelezve hogy a felhasználó túllépte az 1 SMS-re eső karakterek számát), akkor is 67 karakterre bontogatva küldte el automatikusan az üzenetet amíg "teljes karaktertámogatás"-ra volt állítva a telefon.
Egy hasonló telefon meg ugyanilyen beállítással rendesen 160 karakterben küldi el a szöveget. (Akár ugyanazt is)
Innentől fogva ez gyárilag szar szoftver az adott készüléken. Még ha apró hiba is, valakinek sokba kerülhet.. ahogy nekem is.
A vicc hogy Nokia Software update-tel frissíettem átvétel után a telót..
Mindegy, jó pap holtig tanul... amit használunk, azt ellenőrizzük le, hogy később ne legyen gond.. ennyi.
Spórolás gyanánt úgyis olcsóbb kommunikációs megoldásra kell váltani, szóval annyira nem nélkülözhetetlen..
A Nokia meg tehet egy szivességet.
Üdv! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#28539) Csontoshun válasza kiskaktusz (#28532) üzenetére


Csontoshun
tag

Ismeri persze. Ugyanezt a wifit még 2 hete felismerte de se régiekre se újakra nem csatlakozik rendesen

"->, *, & "

(#28540) Fecogame válasza hecktor (#28533) üzenetére


Fecogame
veterán

Ezzel próbálkozz [link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#28541) meroly válasza --HARDCORE-- (#28538) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem nem szar a szoftver ettől, hanem testre szabhatóbb lett, ki-be tudod kapcsolni a karaktertámogatást. A régiben nem tudtad, ott alapból nem küldött ékezeteket, itt meg tudsz küldeni, igaz csak 67 karakterig.
Ez nem bug, ez feature ;] ;)

Impossible is nothing

(#28542) fefe2500


fefe2500
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám lépett fel a Nokia x2-00-ás készülékemnél(2 hónapos),hogy telefonálás közben egy idő után alig hallom a,hogy mit mond a másik fél!
Az ötleteket előre is köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Úgy győzheted le a halált,ha ebben az életben olyant alkotsz amivel örőkké emlékeznek rád! :)

(#28543) meroly válasza fefe2500 (#28542) üzenetére


meroly
veterán

Ha az elején jól hallod, akkor szoftveres lehet.
Ha már az elején is halk, akkor hangszóró.
Szerintem.

Impossible is nothing

(#28544) fefe2500 válasza meroly (#28543) üzenetére


fefe2500
csendes tag

Kösz a segítséget. Valószínű hangszórós lesz :) :R

Úgy győzheted le a halált,ha ebben az életben olyant alkotsz amivel örőkké emlékeznek rád! :)

(#28545) meroly válasza fefe2500 (#28544) üzenetére


meroly
veterán

Kár hogy már két hónaposan előjött... Nincs elkoszolódva?

Impossible is nothing

(#28546) kiskaktusz válasza Csontoshun (#28539) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Esetleg costumROM van a telefonon? Mert előfordulhat, cyanogen alapú ROMoknál, hogy a wifi előzményeket törölni kell és akkor jó lesz, ha megint beírod a jelszót és csatlakozol..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#28547) Zimmi91


Zimmi91
addikt

sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne, hogy a ZTE Atlas 3,5-re lehet feltenni új androidot mint a ZTE Bladere?
ha igen valaki tudna adni pár oldalt privátban?
köszi :R

" Just remember Manchester is RED! "

(#28548) Csontoshun válasza kiskaktusz (#28546) üzenetére


Csontoshun
tag

próbáltam mindent majd megpróbálom még1szer hátha :(

"->, *, & "

(#28549) zombinyul


zombinyul
addikt

Sziasztok!
Van rá valami mód,hogy utánanézzek előfizetésre,vagy kártyásan lett vásárolva a telefonom?
Köszönettel: András

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28550) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

A Nokia telefonom kijelzője úgy néz ki mintha pixelhibás lenne, de elég sok van rajta. Érdekes módon viszont, ha kikapcsol a háttérvilágítás és csak szürkeárnyalatos a kép, akkor semmi nem látszik rajta ezekből. Lehetséges-e, hogy csak szoftverhiba?

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Azonnali mobilos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.