Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27751) Rapid136 válasza ThePatriot (#27749) üzenetére


Rapid136
őstag

Angol ebayról szállítással olcsóbban, jobbat kapsz...
és ez csak egy a sokból...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27752) Fotonhámozó válasza Rapid136 (#27746) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Egy új gép ugyanúgy tönkremehet 100 expó után, mint ahogy egy használt elmehet 100000 felett. Ne menjünk bele a Gauss-görbe elemzésébe, mindenki a saját szája íze szerint magyarázná. Ha valaki régi, olcsó gépet keres, feltételezem, hogy extra garanciára - ha Canon esetében igényelhető lenne - akkor sem költene.

(#27748) copass: ez az oldal a zárhibásakat összesíti. De mi a helyzet azokkal, amelyek bőven átlag felett teljesítenek? Azok nem szerepelnek. Nánásinak van/volt 1 millió felett teljesítő 5D MkII-je. Nekem a 650D 100k expó felett jár, de köszöni szépen, még bírja.

(#27749) ThePatriot: ezt az összeget nem nevezném húdejó árnak (hacsaknem valamilyen normális objektívvel együtt értendő), ennek ismeretében nem venném meg.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27753) copass válasza Fotonhámozó (#27752) üzenetére


copass
veterán

vannak kivételek. az átlagot kell nézni akkor nem lőssz mellé. nánásié azért egy 5dm2, ami legendásan masszív váz.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27754) peppe79 válasza ThePatriot (#27749) üzenetére


peppe79
senior tag

MILC-ben nem gondolkodtál? Időnként nevetségesen olcsón kínálgatják. Én tavaly 50-ért vettem a dupla kitobis E-PL5-öt, 2000 expoval, gyári dobozával.
Nemrég meg 42-ért kínáltak dupla kitobis E-PL6-ot, 2 akkuval, Hoya szűrőkkel, 2 hónap gyári garival. Még gondolkodóba is estem rajta, hogy lecserélném vele a tartalék gépemet; de mostanában inkább objektívekre költöm a pénzem, a váz nekem másodlagos.

(#27755) joco73


joco73
csendes tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata Nikon objektív Fuji vázon adapterrel történô használatával? Egy másik topikban nem kaptam választ. Köszi szépen elôre is, ha valaki válaszol.

(#27756) Rapid136 válasza joco73 (#27755) üzenetére


Rapid136
őstag

Kicsit konkrétabban?
Manuális régi Nikon vagy AF Nikon obi? Milyen Fuji vázon, a MILC-en?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27757) joco73 válasza Rapid136 (#27756) üzenetére


joco73
csendes tag

Új, AF-es obi, x-t100-ason vagy x-t20-on.

(#27758) Rapid136 válasza joco73 (#27757) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát én nem látom hogy lenne hozzá elektronikát átvivő adapter... innentől kezdve pont olyan mint bármelyik másik objektiv. Feltéve hogy van rajta rekesz- és élességállítógyűrű.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27759) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Bridge gépet (Panasonic Lumix Fz300), még ismerkedek vele.... és eddig megvagyok elégedve a tudásával,jelenleg bőven hozza az elvárásaimnak megfelelő minőséget,persze nem mondom hogy később nem fogok kacsintgatni egy komolyabb Milc felé......de addig is tanulok és élvezem a masinát.
Szóval az úgynevezett Bokeh képek készítése érdekelne.....a szoftveresen a "tiszta portré" funkcióval aránylag jelen van a háttér elhomályosítása,de szeretném ha kitudnám hozni a gépből a maximumot,mert nagyon tetszenek ezek az elmosott hátterű képek,amikben a közelebbi témán van a fókusz , szeretnék minél több Bokeh képet készíteni.
Amiért erre a gépre esett a választásom,az a teljes zoom tartományban való f2.8-as rekesz érték,meg a 1/2.3 szenzor, és már amennyire próbálom tanulni és megérteni a szavak fogalmak jelentését, szerintem ezzel a típussal is lehetne bokeh képeket készíteni, jól gondolom?

Ha igen,esetleg tudnátok javasolni bokeh kép készítéssel kapcsolatos tippeket,javaslatokat.... hogy milyen irányból milyen elsődleges beállításokkal is kezdjem megközelíteni ezt a fotózási technikát?

Hálásan köszönöm előre is! :R

Sziasztok!

(#27760) Zozzant válasza bghistvan (#27759) üzenetére


Zozzant
addikt

Maximális zoom, minimális tárgytávolság, nyitott blende, a háttér összetettsége, típusa, távolsága kísérletek alapján (illetve bármi ami meg tud csillanni).

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#27761) bghistvan válasza Zozzant (#27760) üzenetére


bghistvan
senior tag

Jobban utána nézve a bokeh képeknek, lehet hülyeséget írtam ( mivel azoknál a képeknél a háttérben a csillanó fények körkörösek), és elsősorban az elmosódott háttér érdekelne,nem az előbb említett jelenség.
Az elmosódott háttérre is ugyanezek a beállítások érvényesek?
Tehát ha igen, és jól értelmeztem,akkor jelen esetben ennél a gépnél a nyitott blende az a maximum f2.8 ,és lehetőleg minél nagyobbat zoomoljak a közel lévő fókuszált témára?(bár akkor meg az elmosódott háttér mérete csökkenne sztem)
Nem kell az iso és a záridő beállításokhoz is nyúlni, elegendő úgynevezett félautomata módban tényleg csak a rekeszt állítani ?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#27762) Rapid136 válasza bghistvan (#27761) üzenetére


Rapid136
őstag

Legyen nálad centi...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27763) csacsi77 válasza bghistvan (#27761) üzenetére


csacsi77
senior tag

Elmosott hátteret úgy tudsz csinálni, hogy a rekeszértéket f/2,8-on hagyod fixen. A legnagyobb zoomot használod, ami csak lehetséges. Azért mondom hogy ami lehetséges, mert ekvivalens 600mm-es a legnagyobb gyújtótávolságod, ott már esélyes a bemozdulás és nagyon messzire kell állnod a fotó témájától. Tehát ami lehetséges legnagyobb és ami még fontos, hogy az alany háta mögött minél messzebb legyen a háttér. Persze az sem árt, hogy ne vaksötétben fényképezz, de ugyanúgy a verőfényes napsütés sem az ideális. Mondjuk egy napsütötte, szép napon az árnyákban lévő fotóalany a legideálisabb.
Az iso és a záridő az elmosás szempontjából nem érdekes.Magasabb iso értéken fényszegény környezetben tudsz fényképezni, de növekszik a képzaj, míg a záridőnek a mozgás befagyasztásában van szerepe. Táncoló embereket 1/125-500 s idővel fényképezel, de mondjuk egy éjszakai látképet állványról 30 s-el.

Öreg fater megoldja!!!!

(#27764) bghistvan


bghistvan
senior tag

Köszönöm szépen a tanácsokat, bár a lehető legnagyobb zoom amit a téma elbír, még nehezen tudom elképzelni,hogy fogom kivitelezni,mivel jóformán a háttér nagy zoomnál szinte el is tűnik,de mihelyt lesz rá időm ki is próbálom, aztán referálok!
Köszönöm!

(#27765) #73495296 válasza ThePatriot (#27749) üzenetére


#73495296
törölt tag

Szerintem ez elég drága. Poén, hogy 2000D-t lefikázzák ezen a fórumon, egy 110 ezres új gépet, aztán 80-90-ért mennek ilyen régebbi gépek, amelyek semmivel nem tudnak többet, cserébe még ott van a használt cikk kockázata.

(#27766) bghistvan válasza Rapid136 (#27762) üzenetére


bghistvan
senior tag

Sikerült applikációban letöltenem a "centit", és ha jól értelmezem,olyan túl sok mozgasterem nem lesz majd ezekkel a paraméterekkel, jóformán alig marad háttér a nagy zoom miatt.......
Szoftveresen esetleg mit tudnál ajánlani,amivel meglehet oldani az elmosódott hátteret?
Ami egyszerű,ha magyar nyelvű lenne az lenne igazán jó,de ha angolul van sem probléma...... és ha van ilyen,akkor ezekhez RAW-ban érdemes fotózni?

(#27767) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok. Nem kimondottan fotós téma, de jobb topicot nem találtam. Anyámnak vennénk egy digitális képkeretet, de nem vagyok otthon ezekben. Nem tudjátok, van olyan, ami órát/naptárat ki tud jelezni, és a legjobb az volna, ha felhő tárhelyből is tudna képeket vetíteni. Fogalmam sincs létezik-e ilyen.

(#27768) peppe79 válasza Gabesz87 (#27767) üzenetére


peppe79
senior tag

Van olyan, ami mutatja a naptárat, pontos időt is. Arra figyelj, hogy van pár olyan gagyi képkeret, ami lejátszáskor nem képes randomban váltani képeket, csak sorban.

[ Szerkesztve ]

(#27769) Lassú Víz válasza bghistvan (#27764) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Adott témát adott távolságról lehet jól lefotózni a perspektíva miatt. Szerintem ezt felrúgni a mosott háttér érdekében nem jó kompromisszum. Mosott hátteret elsősorban pénzért lehet venni, nagy szenzor - fényerős (fix) objektív párosításban, másodsorban lehet kamuzni szoftveresen.
A kapott tanácsok is működnek, de nézd meg pl. az 1x-es portrékat. Bokeh képet elvétve találsz közöttük. Vagy műtermi háttér van vagy része a háttér a képnek.

(#27766): rawban a csúcsfények, árnyékok, színhelyesség utólagos korrigálhatósága miatt érdemes fotózni, hogy csak a leglényegesebbeket említsem. Háttérmosáshoz rétegeket kezelni tudó programra lesz szükséged, a teljesség igénye nélkül a legismertebbek: Photoshop, Affinity Photo, gimp. Útmutató

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27770) bghistvan


bghistvan
senior tag

Megfogadva a javaslaitokat,egész rövid idő alatt rákaptam az ízére a háttérmosásnak,igaz egyenlőre csak tárgy fotózásnál tettem egy kis próbát,szerintem nem is lett olyan rossz a gép képességeit figyelembevéve persze:)
Ha nem bánjátok,megosztok veletek 2 képet,(tudom ez nem az a topik)tudnátok véleményezni,hogy esetleg még abból is tudjak meríteni egy kicsit?

Köszi!

(#27771) bghistvan


bghistvan
senior tag

és ez a másik kép:

(#27772) kovsol válasza bghistvan (#27771) üzenetére


kovsol
titán

Ezt majd meg tudod csinálni családi képekkel is, csak megfelelően kell beállítani az embereket.
Arra mindenképp figyelj, hogy attól, hogy el van mosva a háttér, még próbálj meg odafigyelni rá.
Ennél a képnél egy picit változtatod a szöget, akkor nem látszik a háttérben az ablak.

May the Force be with you!

(#27773) bghistvan válasza kovsol (#27772) üzenetére


bghistvan
senior tag

:K

Igen,ez természetes,de ugye még nem is annyira a kompozíció volt a lényeg ,hanem a technika elsajátítása!
Bridge géppel nem hittem volna ,hogy sikerül....

Köszi!

(#27774) Rapid136 válasza bghistvan (#27773) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez tiszta fizika :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27775) bghistvan válasza Rapid136 (#27774) üzenetére


bghistvan
senior tag

:K

azért a dof simulator még marad a telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#27776) mikrofon


mikrofon
veterán

Vannak tapasztalatok vélemények a Kandao Raw+ szoftverről?

(#27777) Revoltek


Revoltek
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos a Google most nem volt a barátom, így itt kell feltennem a kérdést, joggal reménykedve abban, hogy válaszra is találok, hiszen ezen a fórumon megfordul jónéhány profi fotós is.
Szóval, az érdekelne engem, hogy egy üzletszerűen tevékenykedő profi fotósnak milyen havi kiadásai vannak? Gondolok itt a kötelezően fizetendő KATA összegére, Photoshop előfizetésre, weboldal tárhelyének költsége, hirdetések, egyéb marketing költségek és a többi rejtett vagy éppen nagyon is szembetűnő kiadásra.

Nagyon megköszönném, ha valaki összeszedné ezeket a költségeket és megosztaná velem/velünk.
További szép estét mindenkinek! :R

(#27778) copass válasza Revoltek (#27777) üzenetére


copass
veterán

nav, iparűzési,kamarai tagság ~650k évente. a több már szabadon választott.
progikat ki tudod váltani ingyenessel gimp,krita,rawtherapee,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27779) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Tegnap nem akart menni az x1t és az ad200 között a hss mód. Hogy lehet csekkolni, hogy jó-e? Nincs valami szerviz menü?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#27780) *Ropi* válasza Revoltek (#27777) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pár éve írtam erről.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27781) copass válasza *Ropi* (#27780) üzenetére


copass
veterán

annyi változott hogy 12 misi-ig oké vagy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27782) *Ropi* válasza copass (#27781) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, nettó 8, bruttó 12.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27783) copass válasza *Ropi* (#27782) üzenetére


copass
veterán

KATA adómentes...12 milláig lehet bevételed adóteher nélkül

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27784) updog válasza copass (#27783) üzenetére


updog
senior tag

A KATA nem adómentes, az maga az adó :) És nyilván pont nem adóteher nélküli ez sem, esetleg úgy helyes hogy a havi 25/50/75K-n felül és 12M-n belül egyéb adóteher nélküli. Nyilván erre gondoltál te is, apróság, de ha valaki a témában ismeretlenül idecsöppen, nagyon félrevezető lehet.

Amúgy az eredeti kérdezőnek: ha jól értem, lényegében egy pénzügyi tervet kéne összerakni neked, erre vannak megfelelő szakemberek :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#27785) copass válasza updog (#27784) üzenetére


copass
veterán

arra akartam kilyukadni hogy katá-ban nincs olyan hogy nettó/bruttó.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27786) *Ropi* válasza copass (#27785) üzenetére


*Ropi*
félisten

A számot valóban benéztem, de...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#27787) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Ti milyen programmal szoktátok kiválogatni és feldolgozni egy adott eseményen készült képeket?

Nekem eddig bevált a Bridge a szortírozásra, majd CC-ben a RAW szerkesztés.

Viszont van egy félig-meddig problémám.
Sporteseményeket szoktam fotózni. Általában 1500-2500 képet szoktam készíteni.
A készült RAW képeim ~33mb-sak. Mindig úgy szortírozok, hogy Bridge-be betöltöm a mappáját és Ctrl+L (diavetítés) módban csillagozom a képeket.
A problémám az, hogy mindegyikbe belenagyítok, hogy lássam hogy hol éles a kép, viszont minden egyes kép nagyításának betöltése 4-5 másodperc szokott lenni.
Ez ~2000 képnél bazi lassú és idegőrlő.
Van rá mód, hogy előre belehessen töltetni vele a kép 100%-át, hogy gyorsan lehessen nagyítani a képekbe?
Vagy bármi más megoldás, ennek a meggyorsítására?

Köszi :)

(#27788) peppe79 válasza Laby (#27787) üzenetére


peppe79
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Pillanatnyilag raw+jpeg-ben fotózom, és előbb a jpeg képek közül törlöm a rosszul sikerülteket, majd az alapján a nyers képeket. Mondjuk én ilyen irgalmatlanul sok felvételt soha nem készítek egyszerre, maximum 100-at, úgyhogy nekem azért könnyebb szortírozni. Mindenesetre egyszerűbb lenne közvetlenül a nyers képeket átválogatni.

(#27789) vond válasza Laby (#27787) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igaz, én "csak" 4-500 képet szoktam csinálni a focimeccseken, de én is úgy csinálom, hogy RAW+JPG-ben fotózok, és vagy még a fényképezőgépen végigpörgetem őket, és törlöm, ami nem kell (így egyből törlődik mindkét fájl), vagy PC-n FastStone-ban válogatok (be lehet állítani alapból valós méretet is), aztán ami megmarad, azokat húzom be Lightroom-ba. De meg lehet oldani a szortírozást LR-ban is, csak ilyen sok, nagyméretű képnél egy kicsit lassú, és sok temp fájlt generál.

Ja, és mindig egy "melós" SSD-n dolgozom fel a képeket, aztán teszem el őket HDD-re és felhőbe. Ez is sokat számít.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#27790) Rapid136


Rapid136
őstag

Milyen hardware van a képfeldolgozó program alatt?
Windows, Mac, SSD? HDD? RAM?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27791) Laby válasza Rapid136 (#27790) üzenetére


Laby
senior tag

Win 10, i7 4790 proci, SSD, 16 gb ram.

(#27792) copass válasza Laby (#27787) üzenetére


copass
veterán

én faststoneviewet használom szelektálásra(törlöm ami nem kell) mivel ott csak a beágyoztt képet hozza be a raw-ból élesség ellenőrzéshez pont elég, nem kell a teljes raw és nagyon gyorsan lehet léptetni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27793) JohnyBlue válasza Rapid136 (#27790) üzenetére


JohnyBlue
őstag

win 10, 2db 120GB ssd raid0, 1db E5-1620, 64GB, 1060GTX 3GB, Dell U2713HM

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27794) flash-


flash-
veterán

sziasztok

olyan fotó feltöltő oldalt keresek, ahova 6gb képet fel lehet tölteni ingyen,online meg lehet nézni,letölteni, és az oldal érintetlenül hagyja a képeket(nem méretezi,nem ront a minőségen)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#27795) vond válasza flash- (#27794) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Google Drive (a megfelelő beállításokkal). :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#27796) Rapid136 válasza flash- (#27794) üzenetére


Rapid136
őstag

One Drive?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#27797) Utka válasza flash- (#27794) üzenetére


Utka
tag

Szia!

HUBIC 25Gb induló, ingyé'
(Ha ezen a linken regisztralsz, kapok pár Gigát pluszban én is. :K :C )

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27798) peppe79 válasza Utka (#27797) üzenetére


peppe79
senior tag

Huhh...nem lett volna rossz, de az új regisztrálók számára már nem elérhető. :(

(#27799) Utka válasza peppe79 (#27798) üzenetére


Utka
tag

Hoppá!! :U

szerk:
Kár!
Pedig a fizetős része sem volt drága. Sebességre, szolgáltatásra is korrekt.

[ Szerkesztve ]

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#27800) Rapid136 válasza peppe79 (#27798) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha hajlandó vagy áldozni és hosszabb távon kell akkor kb,. 15000 Ft évente a Microsoft Office365 1Tb tárhellyel és mellette 5 eszközre legálisan telepithető az Office :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.